Zouteloze derby eindigt onbeslist Fortuinlijke zege SSV'65 Basketbalvrouwen starten met verlies Waterpoloreserves nemen leiding over Zwak optreden kost De Punder biljarttitel Handbalvrouwen profiteren van misstap koplopers 19 Wilfred van den Dries schiet Patrijzen in slotminuut naast Goes: 2-2 EMM op vierde plaats na zege op Atomium Piet Maljaars wint bilj artkampioenschap Nederlaag Delta Sport bw maandag 19 februari 2001 HnnrPieter van Klinken GOES - Het zag er zondag lang rooskleurig uit voor thuisploeg Goes. Twee minuten voor tijd stond de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk met 2-0 voor. En Patrijzen kon de hele tweede helft geen kansen creëren. Via een strafschop kwam de ploeg uit 's-Heerenhoek op 2 -1 en in de laatste minuut zorgde Wilfred van den Dries nog voor de ge lijkmaker: 2-2. De derby in de derde klasse A van het zondagvoetbal kende gisteren een identiek slot als in de heenwedstrijd. De thuis ploeg stond voor, leek de wed strijd volkomen te beheersen, maar kwam in de slotminuten toch in de problemen. Waren het in de vorige ontmoeting Pearl Doesburg en Ermo Cappon die voor de gelijkmakers voor Goes zorgden, gisteren waren het Ron de Vos en Wilfred van den Dries die Patrijzen langszij brachten. Met nog één minuut op de klok en een 2-0-stand op het score bord kreeg Patrijzen een straf schop. Het was Lars Wolken- hauer die bij een luchtduel zo hard in de rug van Arjan Ver burg sprong, dat scheidsrechter Van Loenen niets anders kon be slissen dan een strafschop toe te kennen. Ron de Vos schoot feil loos binnen. Het laatste doel punt viel na vier minuten in de blessuretijd. Wilfred van den Dries werkte zich voorbij Peter Nieuwdorp en tikte een vrije schop van André Smulder met de punt van de voet langs Goes- doelman Sven Wolkenhauer. Omstreden Het was een omstreden doel punt. Aan Goes-zijde werd ver teld dat Van den Dries zijn te genstander naar de grond trok. Van den Dries zelf vertelde dat hij langs de verdediger liep. Feit was dat Peter Nieuwdorp naar de grond ging en Van den Dries daardoor vrije doorgang bood naar de goal. Het resultaat was feest bij de voetballers van Pa- doorSebastiaan Roelse ROTTERDAM - De basketbal- wouwen van BC Vlissingen hebben in Rotterdam de kans laten liggen om de nacompetitie met een overwinning te starten. De ploeg van Tom Joziasse ver loor van Gunco: 53-41. Gunco BC Vlissingen 53-41: Een uitstekende start leverde een 7-16-voorsprOng op door fastbreaks, die via Femke ten Haken werden afgerond. Daar na raakte BC Vlissingen het spoor echter volledig bijster. Er werd veelvuldig balverlies gele- I den, waardoor Gunco 18 punten op rij kon scoren. Daardoor ke- ken de Vlissingse vrouwen bij rust tegen een 31-21-achter- 1 stand aan. Na de hervatting was BC Vlissingen aanvankelijk weer de betere ploeg en kwam terug tot 39-36. Dichterbij kon het Zeeuwse team niet meer ko trijzen en verslagenheid bij Goes. Goes-trainer Ko Stoutjesdijk vond dat het gelijkspel de ver houdingen tussen beide ploegen goed weergaf. „Wij zijn de voet ballende en technische ploeg. Patrijzen is fysiek sterk en heeft meer werklust. Bij elkaar opge teld geeft dat 2-2. Hadden wij maar 25 procent van hun werk lust en fysieke kracht", filoso feerde Stoutjesdijk. „Dan speelden we een klasse hoger. Maar omgekeerd geldt hetzelf de. Als Patrijzen hetzelfde per centage van ons voetballend vermogen en onze techniek zou hebben, dan spelen ook zij een klasse hoger." Maar om in de tweede klasse te presteren, moet er beter gevoet bald worden dan gisteren, op sportpark Het Schenge het ge val was. In de tweede helft wa ren er welgeteld twee kansen, allebei voor Patrijzen, dat ze ook allebei benutte. Voor de rest was er niets te beleven. Ook de eerste helft kende nauwelijks hoogtepunten. Met niet meer dan vijf kansen moest het pu bliek het doen; twee kansen voor Goes en drie voor Patrij zen. Het spel was in de Beve- landse derby slecht. Het was rommelig, er werd veel met de lange bal naar aanvallers ge zocht, bovendien kwamen de meeste passes bij een tegenstan der terecht. Bij beide kansen die Goes in de eerste helft kreeg, viel beide ke ren de bal in het net. Eerst was het Niels Paardekoper die de enige vloeiende aanval van de middag binnenschoot. Ermo Cappon en Michel Jonckman zorgden voor de voorbereiding Het tweede doelpunt was eigen lijk niet eens een kans. Een wild schot van Jonckman werd door een verdediger van richting ver anderd en verdween onhoud baar voor Patrijzen-goalie Sjimmie Kikkert in het doel. Bij de drie kansen die Patrijzen de eerste 45 minuten kreeg, stuitte de bal drie keer op doel man Wolkenhauer. Tweemaal was kwam de bal van de voet van Wilfred van den Dries, die niet in goeden doen was. Eén kans kwam voort uit een scrimage voor het doel. André Smulder en Arjan Verburg kon men, omdat het aanvallend vol ledig stilviel. In de slotfase liep Gunco eenvoudig naar 53-41. Scores BC Vlissingen: Femke ten Haken 15, Inge Vandewynckel 11, Astrid Franke 10, Quintana Pattin- ama 3 enletje Boerma 2. BV Souburg - Flash 73-57: De vrouwen van BV Souburg hiel den FJash achter zich door in een hoog tempo te spelen. Hoe wel de aanval met fastbreaks goed liep, verzaakte de verdedi ging zo nu en dan en incasseerde BV Souburg veel tegentreffers. Bij rust was de voorsprong slechts vijf punten. Na rust hiel pen Ilse Rijnberg en Digna van der Baan door hard te werken hun team weer op het goede spoor. Scores BV Souburg: Ilse Rijnberg 16, Annabelle Rouwendal 14, Ester Vendrik 11, Andrea Reynierse 11, Digna van der Baan 10, Nathalie Houmes 5, Jacqueline Kooistra 4 en Annegret Scheers 2. den de nul echter niet wegpoet sen. Alle kansen van de wed strijd waren op de vingers van twee handen te tellen. De grote veiiiezer was niet Goes, maar het publiek. Ko Stoutjesdijk verwoordde het simpel maar treffend in drie woorden: „Het was niks." Goes: Sven Wolkenhauer; Peter Nieuwdorp, Clarence Pahlad (71. Maurice van de Hemel), Lars Wol kenhauer, Jan-Willem de Kok; Mar co Vogel (15. Pearl Doesburg), Bas Verburg, Ermo Cappon (83. Wander Snoeck), Shannon Braafhart; Niels Paardekoper, Michel Jonckman Patrijzen: Sjimmie Kikkert; William- Sallet, Henk, van de Brink (82. Teun van Slooten), Camiel Rentmeester, Peter de Jong; Guido Moison, André Smulder, Ron de Vos, Row Bek; Ar jan Verburg, Wilfred van den Dries. door Joop van den Oudenhoven BERGEN OP ZOOM - Johan de Punder van Biljart Vereniging DOS uit Ovezande is op het ge westelijk kampioenschap libre eerste klasse tweede geworden. Eén zwakke partij in de derde ronde kostte hem de titel. „Eeuwig zonde", noemde Johan de Punder het dat hij in de derde ronde niet in zijn spel kon ko men. „Dat heeft me zeker an derhalve punt van mijn moyen ne gekost en dat was bij winst van die partij genoeg geweest voor de titel. Heel erg jammer. Maar toch ben ik niet ontevre den over mijn presteren in het algemeen. Er werd zeer sterk gespeeld, dat blijkt wel uit het toernooigemiddelde van 6.89." Na de fatale start herstelde Jo- han de Punder zich goed. Zon- der verder puntverlies en zeer; goed spelend besloot hij het' toernooi. Partijen over 130 ca-' ramboles werden achtereenvol- gens afgewerkt in 13, 12, 20 en 14 beurten, Hetgeen aantoont; dat hij tot de top van dit gezel- schap behoorde. Zijn hoogste; partijgemiddelde was 10.83 en; de hoogste serie 54. De overwin ning ging naar P. van Steen van SNA uit Fijnaart die eindigde op 12 uit 7. De derde plaats was voor N. Schellekens van KTO uit Kaats heuvel. Goesenaar Shannon Braafhaart (voorgrond) zoekt het Pi pen wordt achtervolgd door Peter de Jong. foto Willem Mieras doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - In twee we ken tijd kan er een hoop veran deren. Dat bleek maar weer eens voor de handballers van EMM. Na weken van kommer en kwel kan er eindelijk weer een lachje vanaf bij de Middelburgse eer- stedivisionist. De ploeg boekte tegen Atomium'61 de tweede zege op rij: 29-20. De voorbije weken waren niet gemakkelijk voor EMM. Het vertrouwen was er wel, maar de resultaten bleven achterwege. Na achttien wedstrijden ziet de toekomst er voor de Middelbur gers weer een stuk vrolijker uit. EMM staat na het duel van gis teren vierde op de ranglijst. Zonder de geblesseerde Eric van Broekhoven trok EMM meteen het intiatief naar zich toe. Schutter Erik Franken maakt zijn faam volledig waar. Na een kwartier was Atomium'61 al op een6-3-achterstand gezet. De kloof met de hekkesluiter werd door de komst van Eric Lijbers alleen maar groter. Met vier weergaloze worpen uit de twee de lijn kreeg de Vlissinger de handen van het publiek op el kaar. Atomium-trainer Cor Snijders zadelde Erik Franken op met Rogier van Balen als vaste be waker maar veel haalde dat niet uit. EMM bleef van alle kanten het vijandig gebied bestoken. Jean-Marie Toubiana bepaalde de ruststand op 13-8. Van een wedstrij d was vanaf dat moment al geen sprake meer. Atomium'61 deelde wel wat speldenprikken uit maar echt gevaarlijk werden de gasten- niet. Vijf minuten na de pauze, was het gedaan met de gasten. In een mum van tijd stond er 18- 10 op de borden. Minpuntje was de rode kaart voor Erwin Schaalje, een kwar tiervoortijd. De Zierikzeeënaar werd wegens een verdedigende actie op Jasper Snijders wegge stuurd. Even daarvoor was Ato- mium-speler Pattrick van de Vliet al met rood vertrokken (3 tijdstraffen). „Door de zeges op HEC en Ato mium zit ik echt niet rustiger op de bank"zei EMM-trainer Nico Franken na afloop. „Het ver haaltje rond de degradatieperi kelen vind ik gewoon nonsens, en is voor EMM nooit aan de or de geweest. Voor mijn gevoel en met mijn visie is er maar een ploeg beter in deze klasse en dat is DES'72." Scores: Erik Franken 11 punten, Er ic Lijbers 5, Sjoerd Jongepier 4, Er- win Schaalje en Wim Engels 3, Vin cent Van Der Meijden, Jean-Marie Toubiana en Joey Aertssen. doorKoMechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Stormvogel 2 hebben de koppositie in de tweede klas se district overgenomen van Ganze. De reserves wonnen van Nuenen: 10-3. Ganze kwam niet in actie omdat er geen scheids rechter kwam opdagen. De vrouwenteams in het district wonnen beide. Stormvogel van Nuenen 5-3 en Schelde van Es- zet 5-3. Stormvogel-Nuenen 10-3: De jeugdige ploeg van Nuenen gaf StormVogel vooral in de eerste periode goed tegenstand, en keek slechts tegen een 2-1-ach- terstand aan eind eerste perio de. Daarna nam Stormvogel het initiatief op routine over en liep uit naar 5-1, eind tweede perio de. Nuenen probeerde daarna de draad weer op te pakken en kreeg weer enige grip op de wedstrijd doordat Stormvogel iets te laconiek speelde. Maar de wedstrijd uit handen geven, de den de Vlissingers niet. Het stond 7-2, eind derde periode. Ook in de laatste periode was Stormvogel beter, 10-3. Scores Stormvogel: Pim Bekkers en Advan't Westende 3, Arno van Ede- ren 2 en Loek van't Westende en Gep Navest 1 Stormvogel-Nuenen 5-3: De Stormvogel-vrouwen hadden een goede start en namen in de eerste periode een 2-1-voor- sprong. Stormvogel zat goed in de wedstrijd en verslapte niet zodat er via 3-1 een beslissende 5-1-voorsprong op het bord kwam, eind derde periode. Pas in de laatste periode kon Nue nen enige tegenstand bieden, en omdat Stormvogel enigszins verslapte, kwam Nuenen terug tot 5-3. Scores Stormvogel: Annemarie Dommisse en Karin Pasman 2 en Angelique Lok 1 Schelae-Eszet 5-3: De Schelde- vrouwen hadden een voorzich tige start waarin het iets meer afstand had moeten nemen dan de 1-0 die nu op het bord stond. Ook het vervolg was niet specta culair, er werden teveel kansen gemist en Eszet gaf goed tegen stand waardoor het verschil mi nimaal bleef. Via 2-1 was het slechts 3-2 eind derde periode. In de laatste periode liet Schel de zien dat het over de meeste inhoud beschikt. Schelde liep uit naar een dik verdiende 5-3- winst. Scores Schelde: Marouska Wijffels 2 en Jolanda Jansen, Rowena Wit kamp en Inge Tange 1 door Jan Roovers LEWEDORP - Als derde ge plaatst na de voorwedstrij den wist biljarter Piet Maljaars in het districtskam pioenschap van de derde klasse bandstoten de vorm vast te houden. Na een bij zonder spannende finale te gen Jan van de Guchte ging de districtstitel naar de spe ler van VEGABV uit Oost- Souburg: 55-48 in 23 beur ten. 0p de slotdag waren alle ogen gericht op Jan van de Guchte van HIO uit Hein- kenszand, hij zou de triomf van het VEGABV-tweetal Goudswaard/Mal j aars im kers moeten verijdelen. De kansen daarop stegen na de zesde ronde, toen eerder nog ongeslagen koploper Mal- jaars in het clubonderonsje verloor van Goudswaard. Waardoor de slotronde in ging met drie kanshebbers (Maljaars, Van de Guchte en Goudswaard) met tien pun ten. En met Maljaars-Van de Guchte als een van de finale- partijen (en beide spelers zo wat gelijk qua moyenne) kreeg het distrctskampioen- schap een uiterst spannende uitsmijter. Als Maljaars-Van de Guchte in remise zou ein digen en Goudswaard won van De Kok was Gouds waard toernooi winnaar, elke andere uitslag zou de win naar van de andere finale- partij de hoofdprijs opleve ren. Jan Goudswaard haalde het niet. Na zijn nederlaag tegen Sam de Kok (42-55 in 31 beurten) haalde Jan Maljaars in een boeiende en kwalita tief sterke partij het kampi oenschap binnen: 55-48 in 23 beurten. SSV'65-speler Serge Berrevoets (rechts) geeft een voorzet. foto Ruben Oreel door Ron de Waal MIDDELBURG - Op basis van de inzet en agressie had tweedeklasser Dauwendaele in de thuiswedstrijd tegen SSV'65 mini maal een punt verdiend. Door een fortuin lijk doelpunt in de slotfase van Paul Evers- dijk bleef de thuisploeg echter met lege handen achter. De 3-2-overwinning van SSV'65 betekent voor de ploeg uit Goes dat het in het spoor blijft van koploper Veere. Het katerige gevoel dat zich direct na afloop meester maakte van Dauwendaele-trainer Henk Willemse was meer dan begrijpelijk. Technisch gezien was zijn ploeg dan wel niet de betere geweest, maar een punt had vol gens de oefenmeester wel op zijn plaats geweest. „We hadden het bij de 2-1-voor- sprong af moeten maken. Helaas verzuim den we de dat te doen. Tegen een ploeg als SSV krijg je dan onherroepelijk het deksel op de neus", zei Willemse. Ook matchwin naar Paul Eversdijk kon niet ontkennen dat zijn ploeg goed weggekomen was. „De ge lukkigste heeft inderdaad gewonnen. Het was een zeer matig potje van onze kant." Dat er eindelijk weer eens gevoetbald kon worden op sportpark De Kruitmolen in Middelburg mocht sowieso uniek genoemd worden. Dauwendaele had op 2 december zijn laatste wedstrijd gespeeld en staat in middels een aantal wedstrijden achter op diverse andere ploegen in de tweede klasse E. Ondanks deze achterstand stond de thuisploeg voor aanvang van het duel met SSV'65 met hetzelfde aantal verliespunten als de bezoekers in de middenmoot. Serieuze werk SSV'65 had zaterdag een groot overwicht, zonder daarbij echte doelrijpe kansen te creëren. Het eerste serieuze werk voor kee per Wij brand Boonstra van SSV'65 kwam pas na ruim twintig minuten, maar toen kon hij de bal wel meteen uit zijn doel vissen. Net buiten de zestienmeter kreeg Edwin Leonhart de ruimte om uit te halen, en tegen het harde schot van de spits had Boonstra absoluut geen verweer: 1-0. Na de openingstreffer kroop Dauwendaele zowaar wat meer uit zijn schulpvreemd ge noeg zonder daarbij gehinderd te worden door SSV'65Dauwendaele was dreigender maar moest kort voor rust SSV'65 toch langszij laten komen. Met de rug naar de goal werd Raymond Mohr aangespeeld, en uit de draai verraste hij keeper Ronald Lis- senburg van dichtbij: 1-1. De domper van de gelijkmaker had Dau wendaele kort na de hervatting alweer ver werkt. Een afgeslagen bal werd op vijfen twintig meter van het doel door Ybele Broersma ineens op zijn slof genomen. Als een granaat vloog het leer buiten bereik van Wijbrand Boonstra in de bovenhoek: 2-1. De wonderschone treffer van Broersma gaf de thuisploeg even vleugels, en de kansen dienden zich aan om SSV'65 de genadeklap toe te dienen. „De agressie was in die fase bij ons ver te zoeken. Als we zonder strijdlust spelen, zijn we ook maar een gewoon ploeg- je", zei Paul Eversdijk na afloop. Tot grote opluchting van trainer Cees Hou tepen herstelde SSV'65 zich langzaam. Een schitterende aanval over de linkerkant, be sloten met een afgemeten voorzet van Yuri Baart, werd door Paul Bom beheerst bin- nengekopt: 2-2. Thijs Binnerts verzuimde Dauwendaele, na slordig balverlies van Serge Berrevoets, op nieuw op voorsprong te zetten, hetgeen de thuisploeg uiteindelijk duur zou komen te staan. Paul Eversdijk zorgde kort voor tijd dat SSV'65 met de schrik vrijkwam. Een af geslagen vrije trap van Serge Berrevoets schoot hij laag achter Ronald Lissenburg: 2- 3. „Laten we het maar op het geluk van de koploper houden", aldus Henk Willemse. FC Dauwendaele: Ronald Lissenburg, René de Nooijer, Danny Lissenburg, Stefan van Dongen en Ybele Broersma; Robert Griep, Jeroen van de Schelde (80. Ricky Snoek), Thijs Binnerts en Pa trick Langemaire; Johan Rouw (45. Julio Fagun- dez) en Edwin Leonhart (75. Mohammed Tahri). SSV'f>5: Wijbrand Boonstra; Armando Probert, Wim Westenberg, Paul Eversdijk, Serge Berre voets; Yuri Baart (75. Richard Hardebol), Rob Renders, Marcel Kole, Paul Bom; Joey van der Hoeff (38. Francis Lolcerseen Raymond Mohr. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - In de derde divisie zaalhandbal was het zondag bijltjesdag. Beide kans hebbers op de titel, Ancora en Hercules, gingen onderuit. De vrouwen van EMM profiteerden van de misstap door in eigen huis TOG (23-19) aan de kant te schuiven. De achterstand van de Middelburgers op de koplo pers is nog slechts drie punten. Bij de mannen herstelde EMM 2 zich na de zwakke vertoning in Zierikzee: 19-15. Koploper DI- OS werd gisteren knap in be dwang gehouden: 24-24. EMM-TOG 23-19: De Middel burgse équipe liet gisteren tegen TOG veel te weinig zien. De aanvallers hadden de grootste moeite met de offensieve dek king van de gasten. Alleen in het tweede gedeelte van de tweede helft waren de pupillen van Jos Aertssen tot grootse dingen in staat. Door een strak baltempo en fraaie combinaties kon EMM alsnog nog naar 23-19 uitlopen. „Daarvoor was het spelpeil in- en intriest. Dankzij inzet en wilskracht zijn we in de race ge bleven", zei Aertssen. Keepster Monique Castenmiller maakte indruk op de oefenmeester uit Goes. „Die is heel goed aan het worden," was Aertssen lovend. Scores: Petula Brasser 8, Suzan Wohrmann 4, Miranda Dekker en Christian Ramstijn 3, Renate Hen- drikse en Angela van de Bergh 2, Sophie Felius. Olympus-Ventura 4 11-8 (6-6): De doelstelling om in het linkerrijtje te eindigen lijkt ruimschoots te wor den gehaald. Door de nederlaag van GSC staan de Vlissingers inmiddels derde. Gisteren was het zeker voor de pauze niet vloeiend. Ventura speelde het spelletje hard. „Voor fy sieke partijtjes hebben wij nu een maal niet de mensen," zei trainer Jaap Sinke na afloop. Uitblinkster Linda Snel (vijf treffers) trok haar ploeg over de streep. GSC-WIK 2 12-13 (4-7): De titel- kansen zijn na twee opeenvolgende nederlagen voorgoed verleden tijd. We zijn er nog niet aan toe,besefte Peter Eeman. Terecht ging WIK met de punten aan de haal. De Vlaardin- gers speelden het spelletje kien uit. GSC bleef opnieuw met lege handen achter. EMM 2-DIOS 24-24: De reserves waren tevreden met de puntende- ling, maar er had meer ingezeten in de partij tegen de lijstaanvoerder. De Middelburgers hadden echter verzuimd de gasten een paar keer op de pijnbank te leggen. „We hadden kunnen winnen," realiseerde trai ner Rob de Groot zich na afloop. „Toch kan iedereen kan met deze uitslag leven. DIOS is en blijft im mers toch titelkandidaat." Ronny Onwijn was met zeven treffers sterk op dreef. Scores: Ronny Onwijn 7, Edwin Da- vidse 5, Wally Houtepen 4, Tijs De Vos en Ben Bienoit 3, Jurgen Ver- maat 2. GSC-Sprongschot 23-22 (9-12): De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Door een drietal blessu res (Corstanje, De Jonge en Oli vier) had Jaap Quinten maar weinig hoop op een goede afloop tegen de koploper. Maar zijn ze vental stelde de Goesenaar niet teleur. Vanuit een hopeloze 17- 21-achterstand werd de partij alsnog in winst omgezet. Keeper Marco Boutens was de grote uit blinker aan GSC-zijde. Ventura 2- Olympus 23-15 (13-6 Wederom werden de Vlissin gers geklopt door de snelheid van Ventura. Al voor de pauze was de slag geleverd. „Ik heb hier geen rotgevoel over. Condi tie voor de snelle tegenaanval hebben we gewoon niet", aldus Rita van .de Velde. Louis Ver meulen nam de helft van de pro ductie voor zijn rekening (zeven treffers). WATERINGEN - Coach Eric Dingemanse van Van Geesber- gen Tegels/Delta Sport wond er na afloop van de verliespartij tegen Velo (29-22) geen doekjes om. „Het lijkt wel of de compe titie draait om twee wedstrij den: EMM 2 uit en EMM 2 thuis. Met zo'n mentaliteit ben je ge doemd te verliezen." De bank van Delta Sport was gisteren niet sterk bezet. Delta Sport nam een brutale 1-3- voorsprong, maar Velo herstel de zich goed. Op slag van rust was de minieme achterstand omgebogen in een voorsprong van twee treffers: 12-10. Een van de lichtpuntjes aan Schouwse zijde was Bob van Lint. De opbouwspeler zette met vier fraaie acties de dekking van Velo op het verkeerde been. Delta Sport veerde weer op en kwam diep in de tweede helft bijna langszij: 21-20. De opleving was echter van kor te duur. In plaats van Velo op de pijnbank te leggen, werden de rollen omgedraaid. Het spelpeil zakte naar een bedenkelijk ni veau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19