Smadelijke nederlaag voor Hoek Rentree Meerman met gelijkspel Kloetinge in overwinningsroes PZC Arnemuiden loopt averij op tegen Kogelvangers: 1-3 Koploper AZVV loopt verder uit 15 Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser komt er niet aan te pas in Huizen: 4-0 ASWH klopt Spakenburg Wm m Overwinning Eggermont uitslagen maandag 19 februari 2001 Hnnr Eldridge Pentury HUIZEN - Donkere wolken pakken zich samen boven Hoek, want de geplaagde voetbal ploeg glijdt verder af in de hoofdklasse B. Zaterdag incas seerde de Zeeuws-Vlaamse for matie in Huizen drie gele kaar ten, een rode prent en net als vorige week maar liefst vier doelpunten: 4-0. Trainer Angelo Nijskens was diep ontgoocheld. Vanzelfspre kend door de smadelijke neder laag, maar meer nog door wat er in de aanloop naar de wedstrijd gebeurd was. Haalde Nijskens vorige week uit naar het Hoek- bestuur omdat de verbintenis van assistent-trainer Ad Roovers niet werd verlengd, za terdag hekelde hij de clublei ding omdat die een nogal mage re lunch voor de spelersgroep geregeld had. De spelersbus was al om 9.00 uui* vanuit Hoek vertrokken en maakte een tussenstop in Ber gen op Zoom. In plaats van een uitgebreide maaltijd, bij zulke lange reizen gebruikelijk, kreeg iedereen slechts soep en een broodje. Nijskens sprak er schande van. ..Het zit me tot hier", brieste de trainer terwijl hij zijn hand op neushoogte hield. „Het water stond al hoog, maar dit zou wel eens de drup pel kunnen zijn." Of hij op korte termijn de handdoek in de ring gooit, wilde Nijskens niet zeg gen. „Ik moet eerst eens over wat dingen nadenken, want zo kan het niet langer." De spelers van Hoek hadden hun trainer graag een hart on der de riem gestoken met een mooi resultaat in Huizen, maar veel kwam daarvan niet terecht. Hoek verscheen met goede be doelingen binnen de lijnen, maar ging zwalkend ten onder. Tweede team De nood aan Hoek-zijde was bijzonder hoog, daarom zat An gelo Nijskens als derde wissel speler in de dug-out en was Arjan Tollenaar in de basisop stelling opgenomen. De verde diger, normaal gesproken speler van het tweede team, moest de snelle Huizen-aanvaller Meivin Donleben aan banden leggen VLISSINGEN - Sparta Nijkerk en ASWH deden zaterdag goede zaken in de hoofdklasse B. Sparta Nijkerk wees Dovo met 2-0 terug. ASWH kreeg in een echte topper koploper Spaken burg op de knieën: 3-0. Onderaan speelde Rijsoord voor de tweede opeenvolgende keer gelijk: 1-1. De hekkensluiter miste in de slotminuut tegen Beursbengels een strafschop. ASWH-Spakenburg 3-0 (0-0). 53. lmisvan Kleef 1-085. Izaak Ver hoeven 2-0 (strafschop), 90. Richard Pietersen (eigen doelpunt3-0. Scheidsrechter: C.Kruithof (Rid derkerk). Rode kaart: Pascal de Bruyn (85. Spakenburg). Aantal toeschouwers: 1000. Beursbengels-Rijsoord 1-1 (0-0). 49. Harib Almhassanie 1-0, 90. Michel Kooyman 1-1. Scheidsrechter: H. Akman (Hengelo). Rode kaart (twee keer geel): Jos Haelermans (75. Beursbengels), Casper Westerveld (SI Rijsoord). Aantal toeschou wers: 150. Sparta Nijkerk-Dovo 2-0 (1-0). 13. Enk van Veldhuizen 1-0, 89. Albert ran Nijhuis 2-0. Scheidsrechter Dreves (Leeuioarden)Aantal toe schouwers: 800. Achilles Veen-Kozakken Boys 0-0. Scheidsrechter Blom (Gouda) Rode mrt: Frans van Helvoirt (84.Achil- Veen), Nabil Bouchlal (85. Ko zakken Boys). Aantal toeschou wers: 750. SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) S'C.P.M, Goorden E-M.S. Pentury SE. Remijnsen Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: sport@pzc.nl Internet bttp://www. pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl maar hij kwam handen en voe ten tekort. Op het middenveld moest cen trale man John Bentschap Knook de lijnen uitzetten, maar met Ab Plugboer als directe te genstander kwam hij niet uit de verf. Het spitsenduo Ronald van Sliedregt en Barry van der Hooft, met achter zich de ijveri ge maar zelden gevaarlijke Ar jan Koopmans, kon niet uit de voeten met de vele onbruikbare ballen. Op een kans van Van Sliedregt na, stichtte het koppel geen gevaar. Meivin Donleben profiteerde na een halfuur van een splijtende pass die door de Hoek-defensie sneed en scoorde beheerst: 1-0. Nog voordat Hoek van de schrik bekomen was, lag de bal voor de tweede keer achter doelman Jürgen Belpaire. Uit de vijfde Huizense corner, genomen door Meivin Donleben, kopte de lan ge Michiel Kos bij de eerste paal binnen: 2-0. Er viel op die score weinig aan te merken omdat Huizen het beste spel speelde en Hoek voornamelijk uitblonk in slordig balverlies. Zware straf De hoop op een toch nog bevre digende einduitslag vervloog na rust heel snel omdat arbiter Kruyt aan Huizen een penalty gaf en Hoek-middenvelder Bart Poppe de rode kaart voorhield. De leidsman, die kwistig met kaarten strooide, deelde de zware straf uit bij een op het oog onschuldig duel tussen Poppe en Michiel Kos. Bij Hoek was niemand te spreken over de be slissing van Kruyt, die eerder dit seizoen de uit de hand gelopen wedstrijd Spakenburg-Huizen floot. „Er gebeurde helemaal niets", zei Poppe. Meivin Donle ben liet het buitenkansje niet onbenut: 3-0. Hoek probeerde daarna de score draaglijk te houden maar kon niet voorkomen dat Ab Plug boer de vierde Huizense goal binnenschoot. Met een harde knal verschalkte hij Belpaire: 4-0. Hoek mocht de handen dichtknijpen dat Michiel Kos en Peter Schipper daarna van dichtbij tegen de paal schoten. In de slotminuten stelde Hoek daar nog een doelpoging van Barry van der Hooft tegenover. Huizen-keeper Marcel Huussen keerde het schot, en in de re bound tikie Ronald van Slie dregt de bal tegen de paal in plaats van in het doel. Het was illustratief voor de Hoekse on macht. Blessures „Ik heb al eerder geroepen dat we moeten roeienmet de riemen die we hebben", zei Angelo Nijs kens gelaten. „Maar van de rie men die we hebben, missen we er door blessures alweer tien." En met de schorsingen van Pa trick Naudts, die teger. Huizen zijn vierde gele kaart kreeg, en Bart Poppe in het vooruitzicht wordt het voor Hoek nog veel moeilijker om het vege lijf te redden. Huizen - Hoek 4-0 (2-0). 25. Meivin Donleben 1-0, 31. Michiel Kos 2-0, 53. Meivin Donleben 3-0 (straf schop), 61 Ab Plugboer 4-0. Scheidsrechter: A. Kruyt (Zaandam Gele kaart: John Bentschap Knook, Patrick Naudts en Dave Gij- sel (allen Hoek), Meivin Donleben (Huizen). Rode kaar%: Bart Poppe (Hoek). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jurgen Belpaire, Geert Bos- schaart, Patrick Naudts, Arjan Tol lenaar en Franky Standaert; Bart Poppe, John Bentschap Knook, Ar jan Koopmans en Dave Gijsel (56. Wesly Roman); Barry van der Hooft en Ronald van Sliedregt. Wilco de Valk is verwikkeld in een fel duel metBennekom-invaller Bart Mason. door Björn Goorden KLOETINGE - Er zijn van die dagen dat alles ineens op zijn plaats valt. Diederik Hiensch had dit weekeinde zo'n dag. In de tweede helft van het compe titieduel met titelkandidaat Bennekom voetbalde Kloetin ge zoals de trainer wil dat het voetbalt. Bennekom werd overspeeld en op werkelijk ie der front overklast. De runner- up in de hoofdklasse mocht uiteindelijk de handen dicht knijpen dat het 'slechts' met een 4-0-nederlaag uit Kloetin ge wegkwam. „Ik zag het gebeuren", genoot Diederik Hiensch na afloop. „Er ging iets door het elftal heen, en ik wist het meteende ze partij kunnen we niet meer verliezen. Tja, op zulke mo menten kun je achterover leu nen en genieten. Weet je, het liefste had ik zelf meegespeeld. Echt waar. Het was zó mooi. Wat een beleving, ongelooflijk. Ik sta nóg bij te komen. Prach tig-" De oefenmeester nam het ene superlatief na het andere in de mond om zijn jongens te 'lief kozen'. En daar hadden ze het eerlijk gezegd ook naar ge maakt. Kloetinge speelde met passie, was in ieder duel zo scherp als een mes, en zocht voortdurend de kortste weg naar de goal. In de tweede helft dan, want voor rust leek juist Bennekom een tikkeltje beter. Hoewel de groen-witten in het eerste bedrijf tot een meer dan respectabel aantal doelkansen kwamen, waaronder een (ge stopte) penalty van Jeffrey van de Velde na een schwalbe van Erik de Groene, was de Gelder se ploeg net even iets slimmer, net even iets rustiger. Bennekom bevestigde de kwa liteiten die van een topper ver wacht mogen worden. Kloe tinge voetbalde verre van slecht, maar ontbeerde de lei der die de tegenstander wel had. Aanvoerder Ivo den Bie- man, die jarenlang actief was in de Schotse Premier League, vertraagde het spel als de wed strijd daar om vroeg, terwijl Kloetinge constant in de hoog ste versnelling speelde en con stant de diepte zocht. Het was aan de hopeloos falende spits Stef van Meerveld en doelman Mark Smeding te danken dat Kloetinge met een 1-0-voor sprong de rust in ging. Diederik Hiensch: „Aan alles zag je in de eerste 45 minuten dat het vandaag om een top- duel ging. Het was ontzettend spannend en er waren kansen over en weer. Bennekom vond ik erg sterk spelen, maar ik zag dat mijn jongens de potentie hadden nog beter te voetbal len. Ze gebruikten hun emotie verkeerd. Daar heb ik ze in de rust op attent gemaakt. Ze moesten al hun agressie in de concentratie en het spel leg gen, en niet in overdreven reac ties naar tegenstanders en scheidsrechter Akkermans. Normaal ben ik vrij rustig in de rust, nu ben ik enorm fel van leer getrokken. Maar het moest, want ik voelde dat het erin zat." Wervelwind En vanaf de eerste minuut in de tweede helft kwam het er vol ledig uit. Kloetinge. dat door een dodelijke knik van Emiel Dorsts hoofd op slag van rust op een 1-0-voorsprong was ge komen, ging als een wervel wind van start. Toch kwam de beslissende 2-0 pas elf minuten voor tijd tot stand, na heldhaf tig doorzetten van spits Erik de Groene. Het krachtmens zette aan voor een schijnbaar doel loze spurt achter een onmoge lijke dieptepass. Bennekom- middenvelder Marcel van Bra- kel had immers een voorsprong van een meter of twee. Toch was het De Groene die als eer ste bij de bal was, en die on houdbaar langs Matthjjs Hek man binnenpoeierde. Slotakkoord Uitblinker Marcel Lourens zorgde voor het slotakkoord met twee verlossende doelpun ten. De eerste, één minuut in blessuretijd, maakte hij na we derom goed doorzetten van de gesloopte Erik de Groene. De tweede, drie minuten in de ex tra tijd, was de mooiste van de middag. Een uittrap van Mark Smeding bereikte Lourens, die de bal in één beweging tussen twee verdedigers toverde. Oog in oog met Bennekom-doel- man Hekman streelde de be gaafde middenvelder de bal met buitenkant rechts in de verre hoek. Hiensch: „Vandaag was het er op of eronder. Het werd erop. foto Willem Mieras De aansluiting is daar. Nu kun nen we verder naar boven kij ken. Als we uit de volgende twee duels met ASWH en Spa kenburg het gat met de koplo per terug kunnen brengen naar drie, vier punten, dan vind ik dat we zelfs mee moeten kun nen doen om het kampioen schap." Alleen zonde van dat ene smet je, vond de coach. Daarmee doelde hij op de rode kaart, die Jeffrey van de Velde in de tachtigste minuut van scheids rechter Akkermans kreeg voorgehouden. De centrale verdediger ontving tweemaal een gele kaart voor twee ultra- lichte vergrijpen. Kloetinge-Bennekom 4-0 (1-0). 45. Emiel Dorst 1-0, 79. Erik de Groe ne 2-0, 91. Marcel Lourens 3-0, 93. Marcel Lourens 4-0. Rode kaart (2x geel): Jeffrey van de Velde (Kloetinge). Gele kaart: Bas van Londen (Bennekom). Scheidsrech ter: P. Akkermans (Geertruiden- berg). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Mark Smeding; Erwin Dek, Jeffrey van de Velde, Björn Langeveld, Arno Melaard; Emiel Dorst, Marcel Lourens, Wouter La- brujère; Wilco de Valk, Erik de Groene, Ronald Zuijdwegt door Rudy Boogert VEENEND AAL - De eerste minuten wa ren wat onwennig, maar langzaamaan kwam het oude gevoel weer terug bij Ste fan Meerman. Na bijna elf maanden blessureleed maakte de verdediger van Oostkapelle zaterdagzijn comeback. Het 0-0-gelijkspel tegen GVW voelde als een beloning na maanden van onzeker heid, medische consulten en revalideren. Stefan Meerman was vorig seizoen de vaste linkerverdediger in het Oostkapel le van trainer Stoffel Schipper. Op zater dag 25 maart 2000, twee wedstrijden voor het einde van de competitie, sloeg het noodlot echter toe. Vér in de blessure tijd van de verloren thuiswedstrijd tegen Altena verdraaide Meerman zijn knie. De daaropvolgende successerie van zijn ploeggenoten, die culmineerde in pro motie naar de hoofdklasse, moest hij noodgedwongen vanaf de kant bekijken. Oostkapelle maakte zich op voor het hoofdklasse-avontuur, maar Meerman stortte zich op de genezing van zijn knie. Spuiten van de Belgische dokter Martens bleken echter niet de remedie. Een MRI- scan in het ziekenhuis van Breda schiep evenmin licht in de duisternis: Vervol gens werd de knie tijdens een kijkopera tie 'schoongemaakt' en dat bleek een gouden greep. Het startsein voor de reva lidatie werd gegeven en zaterdag speelde Meerman in Veenendaal als vanouds in de Oostkappelse defensie. Hij verving in de tweede helft Robin van de Velde en werd opgezadeld met de be waking van de wendbare Japanner Keiji Aikawa. „Ik had hem vanaf de bank al in de gaten gehouden," bekende Meerman naafloop. „Ik zag dathij er niet van hield om kort gedekt te worden. Toen ik er in kwam, ben ik dus meteen het duel aange gaan. Even later werd-ie gewisseld. Dat is toch een goed teken." Neiging Bijna een jaar niet spelen was Meerman zwaar gevallen. „Je gaat elke wedstrijd mee om te kijken. En als het niet draait bij de ploeg, heb je de neiging om het veld in te stappen. Maar dat kan dan niet. Daarom was het vandaag een leuk mo ment om in de hoofdklasse te debuteren. Daar hebben we het vorig jaar toch alle maal voor gedaan." Trainer Stoffel Schipper verwelkomde tegen GVW een fitte speler in zijn selec tie, maar hij zag er ook één afvallen. Den nis But brak zijn neus bij een van de schaarse doelkansen van de wedstrijd. Tien minuten voor tijd kopte spits Wil fred Schipper een verre ingooi van aan voerder Harro Hazelaar door naar de tweede paal. But kwam daar instormen en waagde een snoekduik naar de bal. Zijn inzet werd met een knappe reflex ge keerd door GVW-doelman Ben Lahsen, maar Buts neus kreeg tegelijkertijd een optater van de schoen van een meegelo pen GVW-verdediger. De breuk werd 's avonds in het ziekenhuis van Vlissingen geconstateerd, maar later deze week volgt pas een verdere behandeling. 'Het moment van But' was het breekpunt in de wedstrijdTot dat moment speelden beide ploegen om niet te verliezen. De de fensies waren gesloten en de aanvalsli- nies misten creativiteit om de impasse te doorbreken. Trainer Stoffel Schipper: „We konden nog geen vijf seconden bal bezit houden. We verloren de bal te sim pel en te knullig. Op een gegeven moment stonden we daardoor alleen nog maar te verdedigen." De laatste tien minuten volgden de kan sen elkaar echter in rap tempo op. Wil fred Schipper kreeg twee kansen om de wedstrijd te beslissen: eerst kwam hij met zijn hoofd net niet bij een voorzet en daarna werd zijn schot door de doelman uit het doel gegrabbeld. Aan de andere kant voorkwam Luc de Roos met een stijlvolle save een doelpunt van invaller Elmorabet bij de tweede paal en werden verschillende schietkansen onbenut ge laten. Daardoor speelde Oostkapelle voor de vierde keer dit seizoen gelijk (in competitieverband voor het eerst sinds november 1999 met 0-0, toen tegen WGZ). Het houdt op de ranglijst twee punten voorsprong op opponent GVW, dat zaterdag voor de vijfde wedstrijd op rij niet tot scoren kwam. GVW - Oostkapelle 0-0. Scheidsrechter: S.B. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Jan Gaasbeek (GWV), Edwin Meerman (Oostka pelle). Aantal toeschouwers: 400. Oostkapelle: Luc de Roos; Joel Pattenier, Francis Langemaire, Edwin Meerman, Den nis But (79. Ruben Coppoolse); Ferry Alfons, RoelLatuheru, Jorrit Schuurman (77. Ricardo Schipper), Robin van de Velde (46. Stefan Meerman); Harro Hazelaar, Wilfred Schipper. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Arnemuiden verspeelde in de tweede klasse E dure punten in de strijd om het kampioenschap. De ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse verloor zaterdag op eigen veld met 1-3 van Kogelvangers. Koploper Veere klopte Yerseke met 2-0, terwijl SSV'65 en Ter- neuzense Boys in het spoor van de leider blijven door overwin ningen op respectievelijk Dau- wendaele (2-3) en Tholense Boys (1-0). 's-Heer Arendskerke versloeg Rillandia met 2-0 en neemt daardoor afstand van de onder ste plaatsen. Bruse Boys verloor met 4-1 van SSC'55 en het blijft daardoor samen met Tholense Boys hekkensluiter. Veere-Yerseke 2-0: Voor de rust had Veere pech dat een treffer van René Schreuder werd afge keurd. Na de pauze drukte de koploper alsnog door. Opnieuw was aanvaller Lionel Lord het breekijzer. Twee minuten na de rust maakte hij de openingstref fer en vlak voor tijd maakte hij ook 2-0. Tussendoor trof hij nog de paal en claimde hij zonder succes een strafschop na een buiteling in het strafschopge bied. 's-Heer Arendskerke-Rillandia 2-0: Scheidsrechter Jan Stange was bij de bezoekers de gebeten hond en het gebrek aan discipli ne brak Rillandia uiteindelijk op. De wedstrijd zelf was bar slecht met als enige hoogtepunt in de eerst helft een bal van Frank Goedegebure op de paal. Na de rust kwam Rillandia met negen man te staan, omdat zo wel Corné Nuyens als Hakam Didi met elk twee keer geel werd weggezonden. Tien minuten voor tijd werd het 1-0 door Pa trick Kreule en in blessuretijd vloerde doelman Van Dongen diezelfde Kreule, waarna Wal ter de Kok vanaf elf meter voor 2-0 zorgde. Arnemuiden-Kogelvangers 1-3: Tien minuten voor rust kwamen de op de counter le vensgevaarlijke bezoekers op 0- 1 door Van der Giessen en twee minuten na de pauze zelfs op 0-2 door Den Braber. Nilles Pruijm- boom tekende even later voor 1- 2, maar de thuisploeg had ver volgens geen geluk bij doelpo gingen van diezelfde Pruijm boom en van Adrie van Belzen. Beiden 2agen hun schoten op het aluminium eindigden. In het slotoffensief van de thuisclub ver oorzaakte Pruijmboom een strafschop, die door Veldman werd benut. Pruijmboom kreeg voor die overtreding een gele kaart van arbiter Haan en in de blessuretijd overkwam hem datzelfde, waardoor hij moest vertrekken. SSC'55 - Bruse Boys 4-1 (2-0). 25. Jos Ossenblok 1-0, 28. Jimniy Bruurmijn 2-0, 68. Michel Ruiten beek 2-1, 69. Jimmy Bruurmijn 3-1, 82. Patrick Nieuwenhuijzen 4-1 Scheidsrechter: H A. Kant (Waal- ivijk). Aantal toeschouwers: 200. Dauwendaele - SSV'65 2-3 (1-1). 24. Edwin Leonhart 1-0, 40. Raymond Mohr 1-1, 50. Ybele Broersma 2-1, 66. Paul Bom 2-2,84. PaulEversdijk 2-3. Scheidsrechter: TJ. Versnel (Zwijndrecht)Gele kaart. Jeroen van de Schelde (Dauwendaele) en Yuri Baart (SSV'65). Aantal toe schouwers: 75. Terneuzense Boys-Tholense Boys 1- 0 (0-0). 85 Marco Faassen 1-0. Scheidsrechter A. Klerks (Waal- ivijk). Gele kaart: Jeroen Nieuw koop, Piet den Boef (Tholense Boys). Aantal toeschouwers: 125. VLISSINGEN - De zaalvoet balsters van Eggermont hebben de laatste plaats in de eerste klasse overgedaan aan Kloetin ge 3. In een onderlinge confron tatie zegevierde Eggermont met 6-0. Eggermont - Kloetinge 3 6-0: De thuisclub was een klasse beter. Halverwege keek Kloetinge 3 al tegen een 3-0-achterstand aan. Maja Eggermont schoot vijf maal raak. Sonja van Rooyen maakte het halve dozijn vol. Schinkel - Den Dullaert 4-1: Door treffers van Evelien Tou- tenhoofd, Inge Lugtenburg, Or- pha Hityahubessy en Wendy van den Dorpel behaalde Schin kel de zege. Lianna Gans scoor de voor Den Dullaert. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - AZVV had za terdag in de derde klasse A een prettige middag. De leiders- ploeg uit Axel won zelf met 0-1 bij VCK en concurrent Apollo kwam tegen Bevelanders niet verder dan 1-1. De voorsprong van AZVV bedraagt met nog zes wedstrijden voor de boeg negen punten. Serooskerke-Heinkenszand 0-0: In een rommelige gelijk op gaande wedstrijd stond voor de thuisploeg tot drie keer toe de paal een treffer in de weg. On danks een voorbeeldige inzet aan beide zijden was er terecht geen winnaar. VCK-AZVV 0-1: De hardwer kende thuisploeg zit in de hoek waar de klappen vallen. VCK was meer dan gelijkwaardig aan de nog steeds ongeslagen leider. Een kwartier voor tijd le verde een kopbal van Jaap den Doelder echter 0-1 op en daar mee prompt ook de volle winst voor AZW. Apollo-Bevelanders 1-1: Hal verwege de tweede helft maakte Richard Bal 1-0 en vijf minuten later tekende Hans de Visser voor 1-1. De bezoekers maakten daarna nog de meeste aan spraak op de volle winst, maar kwamen niet tot scoren. DFS-Nieuwdorp 0-0: De slech te staat van de grasmat in Burgh-Haamstede maakte goed voetbal onmogelijk. Beide ploe gen waren daarom al snel tevre den met een punt. Pas in de laat ste tien minuten kon van beide teams de enige echte scorings kans worden genoteerd. GPC-WIK'57 4-2: WIK kwam na tien minuten op voorsprong door Marco Ganseman, die een verkeerde terugspeelbal be kwaam afstrafte. Een kopbal van Rian Peene leverde nog voor rust de gelijkmaker op. Dennis Goossens kopte zijn ploeg tien minuten na rust naar 2-1, een kwartier voor tijd tekende hij vervolgens voor 3-1 en vijf mi nuten later met een strafschop ook voor 4-1. WIK stond intus sen met negen man, maar Leon Hendrikse tekende toch nog voor 4-2. Kruiningen-Meeuwen 2-3: Van af het begin was Meeuwen de meer voetballende ploeg, maar toch leidde Kruiningen na een kwartier met 2-0 door treffers van Edwin Arens (fraaie lob) en Ewout Dek. Een verre knal van Ab Louws leverde vijf minuten na rust 2-1 op en drie minuten later miste doelman Van der Weele een houdbaar schot van Hugo Meulblok (2-2). Een knappe counter leverde vijf mi nuten voor tijd via Arnold Krij ger de niet eens onverdiende winst voor Meeuwen op. WHS-Breda 4-2: Al na twee mi nuten schoot WHS-speler Ar thur de Jonge in eigen doel. Vijf minuten voor rust maakte De Jonge zijn misser goed door bij een hoekschop 1-1 binnen te koppen. Vlak na de rust was WHS sterker en dat resulteerde in 2-1 door William Vroegop. Breda kwam tien minuten later knap terug tot 2-2, maar via twee treffers in de laatste tien minuten van Patrick Ketting bleven de punten op Tholen. JPS-NOAD'67 3-4: De koploper ging tegen de NOAD flink on deruit. Daar zag het na 45 minu ten niet naar uit, want via een treffer van Fouchez leidde JPS met 1-0. Invaller Verwijsteken- de vlak na rust voor de gelijk maker (1-1), maar JPS kwam halverwege de tweede helft via Sup toch opnieuw op voor sprong. In het laatste kwartier ging de ploeg echter verdedi gend tot drie keer toe flink de mist in en Johan Reingoudt en Corné de Frel(2x) profiteerden direct. Drie minuten voor tijd scoorde Sup nog wel 3-4, maar met tien man (Van Splunder kreeg rood) hield NOAD stand. Vrouwenvoetbal Tweede klasse A: KRV-Terneuzense Boys 5-0, WRW-RCL 1-3, WIK-Kloetinge 1-3, Berkel-Xerxes/DZB 2-2, Jodan Boys- Stedoco 2 0-0, Meeuwen-Nootdorp 1-3. KRV 14-40 Berkel 14-17 RCL 13-26 Xerxes. 14-17 Meeuwen 14-22 WIK 14-15 Stedoco 2 14-21 WRW 14-15 Kloetinge 14-20 Tern. B. 14-11 Nootdorp 13-19 Jodan B. 14- 9 Derde klasse: Smerdiek-Kerkwijk 3-0, Everstein-SSC 3-2, Woudrichem-Wiel- drecht 0-9, Capelle-Zeel Sport 1-1, Peur- sum-GJS 11-1. Wieldrecht 13-33 Woudrich. 11-14 Smerdiek 13-29 GJS 12-13 Peursum 10-26 Kerkwijk 13-10 Capelle 14-26 Zeel Sp. 12- 9 Everstein 14-16 SSC'55 11- 2 Nieuwdorp 13-15 Vierde klasse: Patrijzen-DFS 2-1, ZSC- Kloetinge 2 8-0, Meeuwen 2-Veere 1-6, Wemeldinge-Zeelandia 2-1. Patrijzen 12-31 Meeuwen 2 12-19 Dauwend. 12-24 Veere 13-18 ZSC 13-23 Wemeling. 13-15 DFS 13-23 Kloetinge 2 13-11 Zeel. Sp. 2 12-21 Zeelöndia 13- 0 Vijfde klasse. Meeuwen 3-Zierikzee 5-0, Nieuwland-Noormannen4-1. Sluiskil 11-26 Meeuwen 3 12-14 Noormann. 11-25 Nieuwland 13-10 Tem. Bi 2 12-20 SVD 10- 5 Zierikzee 13-16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15