-Terneuzen houdt geld VVV over PZC18 Hi JAAR www.vanwesten.com/party tn? l\&t Honderjarige hoopt er nog twintig aan vast te plakken Uitbreiding De Kreeke begonnen Toyota betekent: BRUIDEGOMS WEEKENDEN 30% vrijuit spreken Toetreding tot Federatie VVV Zeeuws-Vlaanderen niet in gevaar Kerkbestuur doet een VAN WESTEN MANNENMODE 9 en 10 februari 16 en 17 februari 23 en 24 februari I I CAPPENPIJK TOYOTA w 1 1 J beroep op dorpelingen 078 - 6 12 71 19 donderdag 8 februari 2001 dikke auto's, slanke prijzen DE BREE "WONEN LEVEN" r^.ni i ORANJESTRAAT 10, 4532 BS TERNEUZEN TEL: (0115) 61 29 71 Reumapatiënten kunnen veel dingen niet meer. Omdat hun gewrichten niet meer willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. GEEF TEGEN REUMA GIRO 324 AXEL - Francois Geensen heeft al gesolliciteerd bij Fey- enoord. Mocht keeper Dudek aan het eind van het seizoen op een lucratief aanbod van elders ingaan dan wil de Axe laar wel onder de lat gaan staan. „Antwoord moet ik nog krijgen", zegt hij quasi-seri- eus. Geensen viert zijn honderdste verjaardag zaterdag voor fa milie, vrienden en kennissen in het verenigingsgebouwtje van de gereformeerde kerk vrijgemaakt aan de Kerk- dreefMaar het was woensdag 7 februari honderd jaar gele den dat Frangois in Schapen bout werd geboren. Een eeuw later zit hij nog vol grappen. Zijn kinderen mogen dan wel zeggen dat pa, mede onder in vloed van een fanatieke klein zoon, Feyenoord-supporter is, Geensen laat weten dat hij ook een PSV-hart heeft. „On danks goede spelers als Du- dek en Kalou wordt Feye- noord dit jaar geen kampioen. Ik geef PSV meer kans. Brug- gink vind ik een prachtige voetballer en Van Nistelrooy is voor het eind van het sei zoen ook weer terug." De gewezen vlas- en strohan delaar, grootvader van zeven kleinkinderen en overgroot vader van zeven achterklein kinderen, is nog immer zeer bij de pinken. Hij kijkt regel matig op teletekst om te zien hoe zijn aandelen er voor staan. Niet dat hij zichzelf als kenner ziet, maar hij durft een beetje risico te nemen. „Twin tig jaar geleden belde mijn dochter dat de aandelen Phi lips, waar ik er destijds een aantal van had, flink zakten Omdat ze bang was dat het be- drijf failliet ging, verkocht ze haar aandelen voor dik twin tig gulden. Ik vond dat te wei nig en wachtte rustig op het eventuele einde. Maar een tijdje later waren ze weer meer dan zeventig piek waard. De belastingambte naar belde me nog eens hoe mijn spaarrekening zo kon groeien van een AOW-uitke- ring. Zo zie je maar weer, je hebt meer aan een ons geluk dan aan een kilo verstand." Aan AOW heeft hij de Neder landse staat al zo'n miljoen gulden gekost, schat Geensen. Lachend: „En ik heb er maar De honderdjarige Francois Geensen draagt zowel Feyenoord als PSV een warm hart toe. foto Charles Strijd een jaar of vijf aan meebe taald. Ja, ik ben een dure door zo oud te worden." Vlashandel Frangois Geensen zat vroeger in de vlas- en strohandel. Echt werken vond hij dat niet. ,,Ik zwoegde niet op het land. Ik deed alles met mijn mond. Ik verkocht vlas en stro op de markten van Gent, Brussel, Kortrijk en Rotterdam." De zorgen voor een gezin met zes kinderen, van wie er één is overleden, nekten hem ook al niet. Zijn vijf jaar geleden op 95-jarige leeftijd gestorven vrouw hield de touwtjes op voorbeeldige wijze, zonder ooit kwaad of chagrijnig te zijn, in handen. Slijten deed- ie dus niet echt. Zo lang hij nog een beetje bij zijn ver stand is, krijgen ze hem dan ook niet in een 'rusthuis'. En zijn eigen huis houdt hij ook aan. Want hij woont welis waar bij zijn oudste dochter, maar als die eens weg moet of niet lekker is, zit Geensen het liefst in zijn eigen huis. Een echt recept om een eeuw oud te worden, heeft Francois niet, maar een kunst is het vol gens hem niet. „Rustig aan, geen overmatig alcoholge bruik en niet te laat naar bed. Ik zei laatst tegen dokter Harskamp dat ik 120 wil wor den. 'Daar ga ik aan meehel pen', beloofde hij me." MAPsirslEfslMODE PLEIN 10-11 -1543 BH ZAAMSLAG TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 door Barend Pelgrim TERNEUZEN - Het bestuur van de Stichting VVV-Terneu zen heeft alle twijfels weggeno men over de mogelijke financië le perikelen waarmee de organisatie te kampen zou heb ben. Voorzitter J. van Rooijen informeerde woensdagmiddag het gemeentebestuur van Ter neuzen dat zijn organisatie niet alleen kan voldoen aan alle nog lopende verplichtingen, maar dat de boekhouding over het jaar 2000 zelfs een batig saldo van zo'n 70.000 gulden ver toont. De aanvraag van de VW-Ter- neuzen voor een extra subsidie van bijna 45.000 gulden aan de gemeente om de negatieve ex ploitatierekeningen over 1998 en 1999 te dekken, werd giste ren in de commissievergadering recreatie en toerisme dan ook ij lings ingetrokken. Het goede financiële resultaat dat het Terneuzense VW afge lopen jaar boekte, betekent dat toetreding tot de op 1 januari opgestarte Stichting Federatie VVV Zeeuws-Vlaanderen op geen enkele manier in het ge drang komt. Alle toetredende toeristische organisaties in de regio hadden zich gecommit- teerd om schuldenvrij over te gaan tot deze ene overkoepelen de Stichting. Het verhaal ging echter dat de Stichting VW- Terneuzen een schuldenlast van meer dan vier ton met zich mee torste. Het gemeentebestuur van Terneuzen is door het VW- bestuur woensdagmiddag per brief echter geïnformeerd dat er geen enkele reden bestaat om te veronderstellen dat er financi eel van alles mis is bij de vereni ging. De Stichting had een verzoek voor aanvullend krediet inge diend bij de gemeente voor 44.887 gulden. Dit was nodig om de jaarrekeningen van '98 en '99 en een nog lopende schuld bij de Stichting Landelijke Ge schenkenbonnen voor verkoop van VW-bonnen af te handelen. In het schrijven aan het college van B en W ontkrachtte het be stuur van de Stichting VW de suggestie dat er sprake is van problemen met de afbetaling van VW geschenkenbonnen. De winst over 2000 zal nu aan gewend worden om de zowat 45.000 gulden schuld in te los sen. Wat met de resterende 25.000 gulden gebeurt, wordt nog na der bekeken. Het gunstige financiële resul taat over 2000 heeft een drietal hoofdredenen. Op de eerste plaats is er in Terneuzen een Aan basisschool De Kreeke in Westdorpe worden twee extra lokalen gebouwd. Een ervan wordt in gebruik genomen door peuterspeelzaal Olleke Bolleke. foto Charles Strijd door Lilian Dominicus WESTDORPE - De voorbereidende bouw werkzaamheden voor de uitbreiding van basisschool De Kreeke in Westdorpe zijn begonnen. De grond wordt bouwrijp ge maakt voor de aanbouw van twee extra les lokalen. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke zal de nieuwe ruimte aan de voorkant in ge bruik gaan nemen; het toekomstige lokaal aan de achterkant van het gebouw dient om het uitdijen van het aantal leerlingen op te vangen. De toekomstige uitbreiding van de activi teiten in het gebouw maakt van De Kreeke een brede school. De buitenschoolse opvang was er al in gevestigd; straks zal een deel van de bibliotheek van Westdorpe ook naar de school verhuizen. De collectie jeugdboeken verdwijnt van de planken van de openbare bibliotheek: alleen de boeken voor volwas senen blijven achter. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke zal tegen de zomer, als de nieuwe aanbouw naar ver wachting klaar is, vertrekken uit de oude locatie in de Westdorpse wijk Peerboom Steeland. De straat waarin de speelzaal nu gevestigd is, wordt binnenkort gesloopt. De peuters van Olleke Bolleke mogen echter tot het laatste ogenblik blijven zitten. De ge meente Sas van Gent, het bestuur van de stichting Peuterspeelzalen Sas van Gent en de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging uit Axel hebben daarover overeenstemming bereikt. Als de werkzaamheden volgens schema ver lopen kan de brede school per 1 augustus, dus met ingang van het nieuwe schooljaar, 'operationeel' worden. De voorgeschiedenis van het gebouw is nog al woelig verlopen. De onenigheden over de kosten van de brede school van Westdorpe liepen zo hoog op, dat de PvdA-fractie fi- nanciën-wethouder P. Bertram (CDA) in december nog naar huis had willen sturen. De weigering van de andere politieke partij en om een voorgestelde motie van wantrou wen te ondertekenen, was Bertram's red- ding. Miscalculatie Basis voor de wrijving was een miscalcula tie van de aanneemkosten. Die waren eerst geraamd op driehonderdduizend gulden, maar bij nader inzien kwam daar nog een slordige honderdduizend gulden bij stringenter beleid gevoerd ten aanzien van de inning van de VW-contributies onder leden. Daarnaast is er zuiniger omge gaan met de inzet van kostbaar personeel en verder is er een be tere afhandeling bereikt met de wederverkopers van de VW ge- schenkenbonnen, die deze ca deaucheques op hun beurt afna men van het Terneuzense VW. Het positieve beeld in de brief, gisterenavond door VW-voor- zitter J. van Rooijen persoonlijk toegelicht aan de leden van de commissie recreatie en toeris me, stemde alle raadsfracties tot grote tevredenheid. C. Leu- nis (ChristenUnie) stelde dat er met de 70.000 gulden winst een stevig verankerde traditie van jarenlange financiële treurnis is omgebogen. Ook WD'er W. de Zeeuw ervoer het nieuws als 'zeer positief', maar kon een sneer niet nalaten. Hij beweerde dat er de afgelopen jaren een sfeer rond het VW-Terneuzen heeft gehangen alsof alles nega tief was wat er gedaan werd. door René Hoonhorst NIEU W-NAMEN - De inwoners van Nieuw-Namen moeten er zelf voor zorgen dat de kerk in het dorp behouden blijft. Nu de Stichting tot Behoud van de Sint Josephkerk het godshuis van het bisdom heeft overgeno men, is het gevaar voor afbraak verdwenen. Maar de dorpelin gen moeten er wel met zijn allen de schouders onder zetten om het gebouw ook als bedehuis te kunnen blijven gebruiken. Die boodschap brachten het stichtingsbestuur en het kerk bestuur woensdagavond geza menlijk over tijdens een informatiebijeenkomst in ge meenschapscentrum De Kauter. Om de overname van de kerk tot een succes te maken én er tot in lengte van jaren missen en ge bedsdiensten te kunnen opdra gen, moeten de dorpelingen fi nancieel over de brug komen. Daarnaast dienen er genoeg mensen te zijn die mee willen helpen aan het opknappen van de kerk. Het parochiebestuur hoopt dat de actie Kerkbalans, die net is begonnen, weer terug komt op het niveau van 1996. Veel paro chianen die het het vorige kerk bestuur kwalij k namen dat ze de Josephkerk af wilden stoten, betaalden de afgelopen jaren geen of minder aan kerkbijdra gen. Als de bijdragen van die spijtoptanten weer in de ker- kenkas vloeit, krijgt het paro chiebestuur wat meer armslag. Naast het kerkbestuur heeft ook' de Stichting tot Behoud van de Sint Josephkerk geld nodig. Als het dak nog gerenoveerd moet worden, kan er toch nog wel eens zo'n twee ton nodig zijn, verwacht voorzitter H. Vercau- teren. Contracten met telecom- maatschappijen over het plaat sen van masten, waarvan er al enkele naar de voetbalvereni ging gingen, op de kerktoren kunnen voor een deel van de in komsten zorgen.Ook de huur. van de kerk door het parochie bestuur - twaalf mille per jaar-- doet een duit in het zakje. Daar naast moet het benaderen van sponsors en het houden van pu blieksacties geld in het laatje brengen. Moderne Praktijkopleidingen Communicatie Praktijkgericht - direct toepasbaar op het werk, met zakelijke relaties, in het verenigingsleven, etc. Kort en effectief - 5 maandag/woensdagavonden - ca. 2 1/2 uur Belangrijke aandachtspunten o.a. hoe u: uw zelfvertrouwen versterkt een standpunt helder formuleert voor u zelf leert opkomen kritiek geeft zonder anderen te kwetsen actief aan gesprekssituaties deelneemt fstarTcürsüsi BresKens Maandag 12 maart 2001 j Rnes Woensdag 11 apr" 2001 Bel voor een brochure yde bruidegomsweekenden in februari zijn hét moment om je trouwpak te kopen V natuurlijk bij de ModeZaak van het jaar Van Westen Mannenmode V trouwpakken van Emani, Cossmo en Peter van Holland. Van chique 3-delig, tot Italiaanse trouwpakken waar best een beetje lef voor nodig is... y lekker bruidstaart eten in het Grand Café in de winkel Verbeter uw mondelinge uitdrukkings vaardigheid en persoonlijke presentatie. Vvoor elke bruidegom die dan zijn trouwpak koopt een mooi cadeau: 2 gegraveerde champagneglazen TOYOTA De Picnic, de 6-persoonssportwagen (of 7-persoonssportwagen met middenbank) is de ideale gezinsauto voor mensen die van ruim te en rijplezier houden. De Picnic is nu ook leverbaar met 2.2 Turbo Dieselmotor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 44