Schipper vervanger van Griep Twee persoonlijkheden, één missie Spektakelstuk tussen Dow en Peugeot Dees Loonstijn scoort negenmaal in één duel Twee echte Zeeuwen Hannes Trinkl verrast Maier op WK-afdaling Trainer terug bij Oostkapelle Cup Renaud voor Silvana Bauer uitslagen agenda door Jan Roovers TERNEUZEN - De voorjaars- competitie van het Terneuzense bedrijfsvolleybal (Bevobo) gaat nog een aantal spannende we ken tegemoet. De nek-aan-ne- krace in de hoofdklasse en het toenemend angstgespartel in de onderste regionen van de stan- denlijst maken elke wedstrijd- ddag spraakmakend. In de vijf de ronde zorgde het topduel Dow-Peugeot Dees voor een spektakelstuk. Met 9-15 en 16- 14 eindigde dat treffen onbe slist: 1-1. In het gevecht tussen de rege rend kampioen en de ploeg die jarenlang het gezicht was van de Terneuzense organisatie gaven beide teams alles wat ze hadden Met tal van oud-Nevobo-spe- lers in de gelederen zorgde dat voor een niveau dat in het Zeeuwse bedrijfsvolleybal zel den te zien is. „We steken kwali tatief ver boven de rest uit", laat voorzitter Wim de Meester dan ook telkens graag horen. De Be- vobo-preses haalde in deze wedstrijd weer eens zijn gelijk. En 'natuurlijk' had Dees zich voor dit cruciale treffen ver sterkt. Eerder was Cindy van Goethem al aan de ploeg toege voegd, nu was Guido de Beule (Morres Hulst) de verrassende aanwinst. Het was mogelijk net de kick die de tegenstander nodig had om zich helemaal leeg te knokken. Het was in de eerste set niet ge noeg om Dees af te stoppen (9- 15), maar in de enerverende slotfase van de tweede set zege vierde de wil om niet te verlie zen over het surplus aan kwali teit: 16-14 voor Dow en 1-1 op het wedstrijdformulier. Koplo per Foto Neelemans werd door dat resultaat de lachende derde. Na de 3-0-overwinning op BN- /Stem/Koerier heeft Neelemans nu een gat van twee punten ge slagen met naaste achtervolger Dees. De voorjaarscompetitie van het Terneuzense bedrijfs volleybal krijgt een ongemeen boeiend vervolg. In de eerste klasse B kwam Art- land Artland tegen Schelde- sport niet verder dan 2-1 en pakte De Hoop een punt bij kop loper De Pooter (2-1). In 2A had PSOVZ aan vijf spelers genoeg om de volle buit binnen te halen en is Vervaet geen schim meer van de ploeg die vorig seizoen nog in de eerste klasse speelde (3-0-verlies bij Echo Audio). NHI blijft na de 3-0-zege op Dow 3 meedoen in de top. In 2B maken Deltan 2 en IVIO voorlo pig de dienst uit. In 3 A is URS de enige ploeg zonder setverlies. Met de 3-0-overwinning op Cys- ouw Optiek wex-d meteen een ti telkandidaat weggespeeld. van onze sportredactie ST. ANTON - Hannes Trinkl won nooit eerder een medaille op een wereldkampioenschap skiën. Maar de eerste was me teen goed raak. De 33-jarige Oostenrijker ver sloeg woensdag op de afdaling in St. Anton verrassend zijn fa voriete landgenoot Hermann Maier, die tweetiènden van een seconde tekortkwam voor titel- prolongatie. De 'Herminator' keek na zijn ra ce met een glimlach toe hoe zijn aartsrivaal Stefan Eberharter faalde en zevende werd. Het goud gloorde. Maar terwijl Mai er de sneeuw van zijn ski's klop te, zag hij Trinkl net sneller dooi de finish glijden. De lach veran derde in een pijnlijke grimas. Superster Maier leed op eigen bodem al zijn tweede nederlaag van het WK. Hij werd eerder derde op de Super-G. Trinkl was misschien wel op een medaille ingeschat, maar niet op goud. Hij eindigde dit sei zoen een keer tweede achter Maier in Kitzbühel. Trinkl haal de in 1998 een bronzen medaille tijdens de Spelen in het Japanse Nagano. De winnaar schreef zijn snelle race toe aan zijnski's. „Mijnser- viceman heeft de bijnaam 'Ma gie', omdat hi] altijd het juiste materiaal uitzoekt. Vandaag had ik de snelste ski's." ANP door Aeetor Dooms TERNEUZEN - De zaalvoet ballers van De Ruyter zorgden in de tweede klasse regio Zeeuws-Vlaanderen voor een regelrechte verrassing door koploper Cinerent met 7-4 te verslaan. Qutility en Van Strien vochten achter de leiders een felle strijd uit om de tweede plaats. Qutili ty won met 5-4-cijfers. Dow blijft in de race voor een top- klassering na de monsterzege van 10-3 tegen Redaco, met ne gen treffers van Joery Loonstij n Videotheek Cinerent-De Ruyter 4-7: Een verdiende winst voor de ploeg uit Hulst. Dat werd ook toegegeven door de tegenpartij. De Ruyter keek al vroeg in de wedstrijd tegen een 2-0-achter- stand aan, maar die stand werd door de Hulstenaren nog voor de rust omgebogen in een 2-3- voorsprong. In de tweede helft werd De Ruyter beloond voor het goede spel met doelpunten van Davy Voet (3x), Jacky Ever- aert (3x) en Jack van Nieulande. Jimmy Coone (2x), Etiënne Seg- hers en Dennis Ricciardi scoor den voor de Terneuzenaren. Dow-Redaco 10-3: De Sasse ploeg liet het helemaal afweten. Joery Loonstijn nam negen van de tien doelpunten voor zijn re kening. Burreth Broere zorgde voor de tiende treffer. Halver wege de wedstrijd was de stand 4-0. Patrick Gerritse (2x) en doelman Winne legden de eind cijfers vast: 10-3. Qutility-Van Strien 5-4: De thuisclub kwam vlot op een 2-0- voorsprong, maar daarna ging het lange tijd gelijk op. Bij een 3-3-tussenstand was nog van alles mogelijk. Qutility bracht het verschil wederom op twee punten, maar de ploeg werd vlak voor tijd nog verrast door een tegentreffer. Bij Van Strien was Jan-Piet Schoonakker tref zeker met drie doelpunten. Ron nie Verhage scoorde eenmaal. Voor Qutility scoorden: Theo de Schepper (2x), Frans Riek wel, Johnny de Lijzer (strafschop) en Edo Lucieer. Marinet-Morres 2 3-3: De slot minuut was allesbepalend. In die ene minuut werkte Morres een 3-1-achterstand weg en snoepte op de valreep Marinet twee punten af. Bij Morres had den Jeroen Hiel, Eric-Jan Naudts en Larry Vink hun aan deel in het gelijkspel. De doel punten van Marinet kwamen van Michael de Clippelaar, Donny en Timmy Goossens. doorEldridge Pentury OOSTKAPELLE - Hij hoefde niet lang na te denken toen Oostkapelle-voorzitter Hans Barth hem vroeg de leemte op te vullen die door de opgestapte Rens Griep was achtergelaten. Stoffel Schipper hapte meteen toe. „Ik wil graag helpen." De resterende dertien wedstrijden staat de 44-jarige voetbaltrai ner uit Grijpskerke aan het roer bij de zaterdag-hoofdklasser. Vanavond leidt hij de training. Het moet duidelijk zijn dat hij het vertrek van Griep niet met gejuich heeft begroet, zegt Schipper. „Ik zat er niet echt op te wachten. Maar als de club waarvan je acht jaar trainer bent geweest in nood verkeert, hoef je niet lang na te denken. Het is noodgedwongen", aldus de oefenmeester die volgend jaar bij zondag-vijfdeklasser Domburg aan de slag gaat. „Ik ken de meeste jongens, de mees ten kennen mijWe gaan er alles aan doen om Oostkapelle in de hoofdklasse te houden." Wat geweest is, is geweest, vindt Schipper. „Ik kan niet oordelen wat er fout is gegaan toen Rens Griep er zat, maar daar wil ik het ook niet meer over hebben. Zaterdag spelen we tegen Achil les Veen, dan moeten we er staan." Rens Griep stapte dinsdag op bij Oostkapelle. Gisterochtend werd Stoffel Schipper benaderd door voorzitter Hans Barth. Ze kwamen snel tot overeenstem ming. Elftalleider Bertus Hoek kwam gisteravond bij Schipper op bezoek om de samenstelling van de ploeg door te nemen. Vanmiddag praten Schipper en Barth over wat er allemaal moet gebeuren. Inventariseren Schipper: „Ik heb dan wel acht jaar bij Oostkapelle gezeten, maar hoe de trainingsfacilitei ten momenteel zijn, weet ik bij voorbeeld niet. Er zijn een hoop dingen die nog geïnventariseerd moeten worden. Donderdag avond zal ik met de groep rond de tafel gaan zitten. Ik zal dan zeggen wat ik allemaal van de jongens verlang." Dat Schipper door zijn werk bij de PTT soms niet inzetbaar is, is een bekend verhaal. „Er is veel mogelijk door diensten te rui len, maar het zal best een keer voorkomen dat ik niet op tijd op het veld kan staan. Maar in die gevallen komt het aan op de dis cipline van de groep." donderdag 8 februari 2001 Silvana Bauer houdt samen met Wil Hoppenbrouwers, voorzitter van de landelijke sectie geselecteerd jeugdtennis, de Cup Renaud vast. foto Willem Mieras door Pieter van Klinken GOES - De veertienjarige tennisster Silva na Bauer uit Kruiningen heeft woensdag avond de Cup Renaud ontvangen. Deze prijs is een blijk van waardering van de KNLTB, de nationale tennisbond. Hij wordt uitge reikt aan de speelster die het afgelopen jaar de beste prestaties heeft behaald. Omdat de sportieve prestaties van de Ne derlandse tennisjeugd de laatste jaren wei nig aansprekend waren, is de Cup Renaud de afgelopen vijf jaar niet meer uitgereikt. „Ik ben enorm blij dat mij dit overkomt", reageerde Bauer op de ontvangst van de be ker. Toch blijft ze nuchter. „Dit is nog maar een begin, het is een lange weg naar de inter nationale top. Ik moet er nog veel voor doen en laten." Uit de statistieken blijkt ook dat de Cup Renaud geen resultaten garandeert. Voor het eerst werd hij uitgereikt in 1977. Silvana Bauer is de achtste die hem ontvangt. Van de acht tennisssers die de prijs in ontvangst hebben genomen, hebben slechts twee speelsters de top gehaald. Hellas ter Riet en Berty Stöve, die ondermeer de halve finale van Wimbledon bereikte. Voor Bauer staat Wimbledon dit jaar ook op de planning. Districtstrainer Luc Goverse: „Voor Roland Garros zal ze nog wel kwalifi caties moeten spelen, maar ik verwacht dat ze op Wimbledon in het hoofdtoernooi voor junioren staat." Jean-Philip Becht en Jérome Riverola hopen op een profcontract bij NAC door Björn Goorden BREDA - Vlak voordat de re gen nog maar eens met bakken uit de lucht valt, werkt de eer ste keus van NAC een onder ling partijtje af. Ver, ver daar vandaan strijden de twee Zeeuwse selectiespelers die de Bredase club telt, voor een profcontract. Ver van Bryan Roy, Regillio Simons en Ear nest Stewart vecht Jéröme Ri verola in het krachthonk voor zijn rentree na een hardnekki ge liesblessure en volgt Jean- Philip Becht op het jeugdcom plex met volle overgave de aan wijzingen van tweede ell'tal- trainer Ruud Brood op. Jérome Riverola en Jean-Phi lip Becht. Een pijlsnelle vleu gelaanvaller en een centrale verdediger met een gouden lin kerbeen; een 21-jarige Sou- burger en een 20-jarige Ter- neuzenaar; een gevoelsmens van Frans/Spaanse origine en een nuchtere Zeeuws-Vla ming. Twee rasvoetballers die hun amateurstatus bij NAC willen omzetten in een prof contract. Twee verhalen met, zo hopen ze met heel him hart, hetzelfde happy end. Maar of er ook wat van dat happy end zal komen.. De weg lijkt nog lang en zwaar, en de tijd, ja, de tijd, die tikt maar door. Jéröme Riverola en Jean-Philip Becht, jonge voet ballers met een missie. Dé doorbraak, wanneer staat het te gebeuren? Jean-Philip Becht: „Met mijn twintig ben ik een van de jon gere spelers in de selectie van het tweede elftal. Ik heb dus nog de tijd. Ik heb geduld. Want ik denk, dat het voor een verde diger doorgaans langer duurt voordat-ie doorbreekt. Hij moet het in tegenstelling tot een aanvaller niet van zijn in tuïtie hebben, hij moet routine opdoen en zich ontwikkelen tot een betrouwbaar slot op de deur." „De concurrentie op de centra le posities achterin is bij NAC moordend. Ik heb er een hele poos met een enkelblessure uit gelegen. Toch heb ik alles bij el kaar zo'n twintig wedstrijdjes kunnen meepakken, al waren het voor het grootste gedeelte invalbeurten. Jongens die bij het eerste net buiten de boot vallen of terugkomen van een blessure, krijgen toch vaak voorrang." „Ach, er komt na tuurlijk ook een hoop geluk bij kijken. Dat er op het juiste mo ment iemand geblesseerd raakt of verkocht wordt. Daarbij moet de trainer het in je zien zitten en ga zo maar door. Jéróme Riverola: „Ik heb al twee wedstrijdjes met het eer ste meegedaan. Uit tegen Spij- kenisse voor de beker en vriendschappelijk, hier in het Fujifilm-stadion, tegen het In donesische nationale elftal. En ik moet zeggen; het smaakt naar meer. Veel meer." „Het is natuurlijk ontzettend j ammer dat ik er nu zo lang met een liesblessure uitlig, ik sta nu al zo'n vier maanden langs de kant. Maar binnen een week of twee hoop ik weer met de groep mee te kunnen trainen. En dan wil ik verder werken aan dat grote doel van mij: spelen voor een volle B-side, een plekje in het eerste van NAC. De dag dat ik een profcontract aangebo den krijg, zal de mooiste dag van mijn leven zijn." Wat kom je nu nog te kort? Jean-Philip Becht: „M'n start snelheid. De eerste meters zijn nog niet wat ze moeten wezen. Het is vreemd maar toen ik hier acht jaar geleden bij NAC te rechtkwam, als aanvaller trou wens, was daar helemaal niets mis mee. Toen ik echter ineens flink begon te groeien, raakte ik explosiviteit kwijt. Maar ik werk er hard aan." Jéröme Riverola: „Alles kan beter! Perfect bestaat niet. Ik streef altijd naar beter, want je moet je blijven ontwikkelen. Stilstand is achteruitgang." „Ondanks mijn blessure heb ik het gevoel dat ik nog steeds groei. Elke dag word ik weer een tikkeltje beter. De eerste maanden was alles nog nieuw voor me, en voelde ik me ge vangen. Maar dat is in het half jaar dat ik hier bij NAC speel, langzaam verdwenen. Ik groei steeds meer in de rol die mijn positie in het elftal met zich meebrengt." Wat zijn je kwaliteiten? Jéröme Riverola: „Ik vind dat ze bij NAC de echte Jéröme Ri verola nog niet hebben gezien. Verdedigend heb ik mijn man netje wel gestaan, maar aan vallend zit er bij mij veel meer in. Ik hoop dat ik dat dit jaar nog kan laten zien, want ik moet me natuurlijk wel bewij- De Zeeuwse voetballers Jéröme Riverola (links) en Jean-Philip Becht op de grasmat van het Fuji Film-stadion van NAC. foto Cor Viveen door Björn Goorden BREDA - NAC-talenten Jean- Philip Becht en Jéróme Rivero la hebben volgens tweede elf- tal-trainer Ruud Brood één ge meenschappelijke eigenschap. „Het zijn twee karakter jon gens. Wat dat betreft zijn het echte Zeeuwen." Ruud Brood beschrijft de twee jeugdige voetballers. „Jéröme Riverola? Da's een heel goed ventje", vindt de oud-proïvoetballer. „Het is alleen jammer dat-ie er al zo lang met een blessure uit ligt. Hij raakte net geblesseerd toen hij zich bij NAC net thuis begon te voelen. Ik hoop dat hij op tijd fit raakt zodat hij aan het einde van het seizoen ons nog een goede impressie van zijn kwaliteiten kan ge ven. We moeten natuurlijk wel weten wat we aan hem heb ben, voordat we besluiten nog een jaar met hem verder te gaan." Voor Jean-Philip Becht legt Ruud Brood de lat aanzienlijk hoger, daar de Terneuzenaar al acht jaar bij NAC speelt. „Het is een heel positieve jongen om bij je groep te hebben, talent vol. Maar hij moet nog veel le ren. Zijn handelingssnelheid is gewoon niet goed, hij moet rus tiger worden. En ook opbou wend kan het een stuk beter. Ik denk dat-ie zelf niet zo tevre den is over zichzelf. Hij beseft dat er nog meer uitgehaald kan en moet wprden." zen voor een mogelijk volgend seizoen." „Ik sta wel sterk in mijn schoe nen, geloof ik. Ik heb het volste vertrouwen in mezelf. Boven dien beschik ik over een groot loopvermogen en beschouw ik mezelf als een echt bijtertje. Als ik ergens voor ga, dan ga ik er ook volledig voor, met heel mijn hart. Voor honderd pro cent maar het liefst nog een paar procentjes meer. Want voetbal is mijn leven, dat is al tijd al zo geweest." Jean-Philip Becht: „Fysiek ben ik in orde. Ik ben kopsterk en ik heb een goeie trap in mijn linker. Bovendien beschik over de nodige ervaring. Ik draai nu al acht jaar mee bij NAC, in de jeugd ben ik altijd aanvoerder geweest." „In al die jaren is de belangstel ling voor mij als voetballer nooit weggeweest. Ik put daar een hoop vertrouwen uit. Vorig jaar werd Eendracht Aalst zelfs concreet, ik ben er nog ge weest. Door financiële proble men konden ze me echter niet halen. Dit seizoen hing Hoek nog aan de lijn. Maar nee, dat zie ik niet zitten. Belgisch voet bal is niet mijn voetbal. Kloe- tinge vind ik wel weer wat. Als springplank, hopelijk." Als de weg niet naar Ro me of in dit geval het Fu jifilm-stadion leidt, en die kans is meer dan aan wezig, wat dan? Jéröme Riverola: „Dat kan ik me niet indenken... Echt niet. Ik ga ervan uit dat ik het red." Jean-Philip Becht: „Als ik maar profvoetballer kan wor den. Al zou ik daarvoor naar Denemarken moeten. Ik zou het werkelijk schitterend vin den om de enige profvoetballer uit Zeeuws-Vlaanderen te worden. Daar heb ik een boel voor over, zo niet alles." Jéröme Riverola: „Als het dan toch mis zou gaan... Dan kan ik mezelf in elk geval niks verwij ten. Want ik heb er werkelijk alles aan gedaan. Alles." „De manier waarop ik bij NAC ben gekomen, getuigt daar ook van. Lionel Lord (spits van Veere) en ik hebben naar een heleboel profclubs een brief geschreven. NAC was de enige vereniging waar we mochten meetramenIk had uiteindelijk het geluk dat ik mocht blijven. Tja, soms komt het geluk niet vanzelf naar je toe en moet je zelf het initiatief nemen." Schaatsen Groningen. Mannen, zeventiende KNSB-marathon. 1. Angenent (Wou- brugge), 2. Huitema (Roden), 3. Klomp maker (Oosterwolde), 4. Heideman (Ol- debroek), 5. Rozendaal (Warmenhuizen), 6. Van Meggelen (Amsterdam), 7. Rui tenberg (Wezep), 8. De Ronde (Amster dam), 9. Michaud (Frankrijk), 10. Van der Veen (Joure) Stand: 1Heideman 276.5, 2. Rozendaal 255.1 3. Van der Veen 251, 4. Van Meggelen 242,5. Huizebosch 214. Groningen. Vrouwen, vijftiende mara thon KNSB-beker. 1. Bekkering (Den Ham), 2. Gretha Huizebosch (Rouveen), 3. Splinter (Amsterdam), 4. Oudhoff (Amsterdam), 5. De Ronde (Amsterdam). Stand: 1. Smit 342.8, 2 Huizebosch 318.5,3. De Boer-Grimbergen 280.1. Skiën St. Anton. WK ski. Mannen, afdaling: 1. Trinkl (Oos) 1.38,74, 2. Maier (Oos) 1.38,94, 3. Eckert (Dui) 1.39,26, 4. Beltra- metti (Zwi) 1.39,37, 5. Rahlves (VSt) 1.39,64, 6. Fritz Strobl (Oos) 1.39,66, 7. Eberharter (Oos) 1.39,83, 8. Franz (Oos) 1.39,90,9. Fattori (Ita) 1.40,19,10. Rauffer (Dui) 1.40,74. Vrouwen, slalom1: 1. Paer- son (Zwe) 1.32,74,2. Saioni (Fra) 1.33,56, 3. Bernten (Noo) 1.33,99, 4. Egger (Oos) 1 34,13, 5. Kostelic (Kro) 1.34,40, 6. Köl- lerer (Oos), Nef (Zwi) 1.35,19, 8. Koznick (VSt) 1.35,75, 9. Raich (Oos) 1.36,08, 10. Hrovat (Slv) 1.36.17. Opgave: onder an deren Moser (Ned). Pokljuka (Slv). WK biatlon. Mannen, 20 km: 1. Puurunen (Fin) 55.05,6/1 strafron- de, 2. Sasjoerin (WRu) op 0.28,2/1,3. Bri- cis (Let) 0.29,5/0, 4. Rosjkov (Rus) 1.32,2/1,5. Maigoerov(Rus) 1.43/2,6. Ly- senko (Oek) 1.44,8/1. Sportprijsvragen Lucky Day, trekking woensdag 7 februa ri^- 5-13-17-23-26-28-29-31-38-42 - 49 - 51 - 56 - 58 - 59 - 61 - 64 - 69 - 79. Duitse lotto. Winnende getallen: 1-5-10 -26-31 - 40. Reservegetal: 28. Superge tal: 8. Spiel 77:6606655. Super 6:891662. Tennis Parijs. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Kremer (Lux) - Pierce (Fra/1) 6-3 6-3. Eerste ronde: Frazier (VSt/7) - Smashnova (Isr) 6-2 7-5, Mau- resmo (Fra/8) - Panova (Rus) 6-4 6-2, Ser- na (Spa) - Majoli (Kro) 6-46-2, Dechy (Fra) - Talaja (Kro) 6-2 6-2, Maleeva (Bul) - Lik- hovtseva (Rus) 6-1 6-1, Kleinova (Tsj) - Loit (Fra) 3-6 6-4 6-4. Goes. Zeeuwse kampioenschappen. Vrouwen enkel Cl: Joke Ganseman-Eli- ne Meijer 9-7. Enkel C2: Karlijn Agten- Daist Boogaard 8-3, Jacqueline Haver- Sylvia Burgel 14-2. Enkel D1:WilmaGoe- seije-Tanny vande Velde 6-5. D2: Ineke Mansier-Trees Janssens 16-3. Mannen enkel B1: Mare Felius-Sake Smit 10-3, Johnny Quaak-Emiel Jansen 9-2, Ray mond Barten-Virgil Greeve7-5. B2: Dimi- tri van Hoof-Sander van Buren 13-4. Cl: Max de Rave-Niels Marijnissen w.o„ Do minique Asselman-Michiel van Kuijk 10- 7, Orestis Molopodis-Roy Hartingsveldt 6-5, llco van Belzen-Theo jr Kok 9-6, Kjell Brocking-Patrick Katsman 11-2. C2: Bart Sande-Pim Felius 8-5, J. Pijpelink-Mi- chael Joosse 12-3, S. Huis in 't Veld-Lean- der Bendele 9-4, Rikkert van de Wel-Wim Bos 7-5. Dl: Thimo Petri-Martijn Lagen dijk 7-6, Frank Thissen-Murat Irgoren w.o., Jean Dhooge-Maarten de Bakker 11-4. Koen Bins-Mike Goeseije 14-2, Dan ny Mol-Johan Dagevos 9-8 D2: Eric Doh- men-Oiet de Haze 7-1, Raoul Beuns-Nico Kaat 12-3, Jacco Wijnands-Hans Scheers 9-1, Kees de Groot-Arno van Dijke 8-5, Bram Huijs-Andres Oosdijk 8-6, Jacco Telussa-Glenn Fabri 7-5. Mannen dubbel C2: Jaimy Bish/Michiel Ketting-Ronald Aarts/Han Westdorp 11-5, Koen Bins- /Menno Kole-Frans Akker/Dirk van de Meij 11-8. D1: Adrie van Eekelen/Theune- Ton de Craene/Gies Ronald 12-3, Marco Siben/Frank Thissen-Walt Kleinepie- ning/Krijgs 11-5. Gemengd dubbel Dl: Jacqueline Hendrickx/Feijte-Houtepen- /Marco Bustraan 12-7. DV: Nel Boom/Jan Braam-Lenie Bal/Piet de Jonge 9-8. Vrouwen dubbel DV: Cocky de Fouw/Hel Olijdam-lneke van de Bijl/H. de Kort 15-2, Gre Franse/Ria Fredriks-lneke Klooster- /Korstanje 15-2. Voetbal Toto-divisie. VW - Go Ahead Eagles 0-2 (0-0). 69. De WeerdtO-1,84. DeWeerdt 0- 2. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaart: Verdellen (VW), Scheppink, Van der Horst (Go Ahead Eagles). Stand aan kop: Excelsior 19-45, Den Bosch 18-40, GA Eagles 19-38, FC Zwolle 18-34. Engeland, competitie: Everton - Leeds 2- 2. Stand aan kop: Man United 26-62, Ar senal 26-47, Liverpool 25-44, Sunderland 26-43, Ipswich 25-40. Frankrijk, competitie: Bordeaux-Mona co 2-1, Auxerre - Toulouse 2-0, Metz - Bastia 3-2, Paris SG - Guingamp 1-3, Strasbourg - Lens 1-0, Sedan - Troyes 2- 1, Lille - Nantes 1-1. Stand: Lille 26-44, Nantes 26-44,, Bordeaux 26-43, Sedan 26-43, Lyon 26-42, Bastia 26-38, Guing amp 26-38, Auxerre 26-37, Rennes 25-36, Troyes 25-35, Paris SG 26-33, Lens 26-32, St. Etienne 26-31, Monaco 26-30, Mar seille 26-29, Metz 26-27, Toulouse 26-24, Strasbourg 26-22. Volleybal Terneuzen Bevobo-competitïe. 1A: BN/ Stem/Koerier-Foto Neelemans 0-3, Dow- Peugeot Dees 1-1. 1B: De Pooter-De Hoop 2-1, Artland Artland-Scheide- sport 2-1 2A: Meesen Drukkerij-PSGVZ 0-3, Dow 3-NHI Copyservice 0-3, Echo Audio-Garage Vervaet 3-0. 2B: IVIO Op- leidingen-Rabobank 3-0. Deltan 2-Peu- geot Dees 2 3-0, Artland Artland 2-Vis- ser Smit Hanab 2-1, 3A: Scheldesport 4-Starco 1-2, URS-Cysouw Optiek 3-0, Scheldesport 2-Zeeland Seaports 3-0. 3B: IVIO 2-BN/Stem/Koerier 3 3-0, Ge meente 2-Scheldesport33-0, V&KC1000 Hoek-PSOVZ 3 3-0. Wielrennen Ronde van Mallorca. Vierde etappe, Al- cudia - Puerto de Alcudia: 1. Boogerd (Ned) 174 km in 4.38.55,2. Jeker (Zwi), 3. Casas (Spa), 4. Cabello (Spa), 5. Angeles (Spa), 13. Voskamp 2.02, 16. Vries, 35. Pronk, 46. Den Bakker, 47. Boven, 50. Dekker 4.34. Klassement: 1. Hayman (Aus) 15.44.53, 2. Cabello (Spa) 1.46, 3. Garcia (Spa), 4. De Los Angeles (Spa), 5. Zabel (Dui) 3.48,12. Boven 4.28,15. Vos kamp 4.35, 24 Pronk,4.42. Ronde van Langkawi. Tweede etappe, Gerik - Kota Bharu: 1. Degano (Ita) 226 km in 5.43.52, 2 Koerts (Ned), 3. Strazzer (Ita), 4. Usov (WRu), 5. Fernandez Domin go (Spa), 138. Jansen. Klassement: 1. Koerts 10.33.20,2. Degano 0.07,3. Fraser (Can) 0.11,4. Bettini (Ita) 0.17,5. Quaran- ta (Ita) 0.21, 7. Jansen 0.23. Ster van Bességes. Eerste etappe. La Ciotat - Aubagne. 1. Eeckhout (Bel) 141 km in 3,28.47, 2. Piil (Den) 0.01, 3. Peers (Bel), 4. Bassons (Fra) 0.04, 5. Reynaud (Fra) 0.10. donderdag— Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 8. 3B-SD Interieur Totaal 2 Vergouwen 3. Locatie: SPB cen trum Yip Plaza in Goes. Aanvang: 19.30 uur. Persoonlijk kampioenschap bandstoten vierde klasse. District Schouwen-Duive- land. Locatie Café d' Eule in Oosterland. Aanvang: 19.00 uur. Dammen PZDB-clubcompetitie Hoofdklasse: Tholen - Lammerenburg 2. Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41