Bezwaren schouwburg leven nog PZC Westerkerk krijgt nieuwe huurders Thools college wil erfenis toch verdelen over verenigingen Peiling woonbehoefte moet Noord-Beveland meer huizen opleveren Boete voor aanval rottweiler op jongetje 18 Bewoners dienen protest in tegen plannen voor Goese binnenstad Koffieochtend in Krabbendijke Borsele Borsele donderdag 8 februari 2001 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes is er nog niet in geslaagd de bezwa ren weg te nemen, die leven te gen de komst van de nieuwe schouwburg. Twee bewoners van de Beestenmarkt en één van de Westwal hebben protest aan getekend tegen het ontwerp-be- stemmingsplan voor het hart van de Goese binnenstad. De bezwaren kunnen de be stuurders in een lastig parket brengen. Op korte termijn zou de gemeente een aparte plano logische procedure voor de schouwburg in gang moeten zetten. Die neemt normaal ge sproken zo'n half jaar in beslag. Als er bezwaren worden inge diend, met mogelijkheden tot aan de Raad van State, kan dat veel langer duren. Daardoor zou de strakke planning van het the ater in het gedrang komen. Het bestemmingsplan 'Binnen stad-Centrum' voorziet een groot deel van de binnenstad van een bestemming en houdt al rekening met de komst van de schouwburg. A. J. C. Minneboo en P. G. M. Hopmans, bewoners van de Beestenmarkt, en J. Rijk van de Westwal komen daarom in deze fase al in het geweer. Minneboo en Hopmans vrezen onder meer overlast van het the atercafé dat in de schouwburg is voorzien. Die kan volgens hen voor 'een ernstige aantasting van het leefmilieu' zorgen. Ook achten zij het café in strijd met de leefmilieuverordening, die onder meer het toegestane aan tal vierkante meters horeca in de binnenstad regelt. De Beestenmarkt-bewoners hebben verder bezwaren tegen de toneeltoren van het theater, die naar verwachting ruim zes tien meter hoog wordt. Een der gelijk bouwwerk tast naar hun mening het woon- en leefgenot ernstig aan, omdat dat te veel licht wegneemt. Bovendien vre zen zij 'aanzienlijke windover- last'. In een eerder stadium van de bestemmingsplanprocedure heeft het gemeentebestuur ge steld dat door de gewijzigde lo catie van de toren er nauwelijks nog sprake kan zijn van hinder voor de Beestenmarkt. Bewoner Rijk van de Westwal heeft eveneens grote moeite met de toneeltoren, die pal achter De Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt gaat diensten houden in de Westerkerk. door Rolf Bosboom GOES - De Westerkerk in Goes heeft voor lopig een nieuwe invulling. De Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt heeft de kerkzaal tijdelijk gehuurd voor haar diensten. De ka rakteristieke pastorie aan de Westwal word waarschijnlijk woonruimte voor vijf cliën ten van Stichting Het Gors. De Westerkerk is het godshuis van de Gere formeerde Kerk. Die is onlangs samenge gaan met de Hervormde Gemeente, in de vorm van de Samen op Weg-kerk. Daarbij is bepaald de zondagse diensten vooralsnog in de gerestaureerde Grote Kerk te houden, waardoor onder meer de Westerkerk voor lopig overbodig is geworden. De kerkenraad heeft nog geen definitieve beslissing genomen over de toekomst van de Westerkerk. Besloten is een periode van be zinning in acht te nemen en pas in de loop van 2002 een besluit te nemen over al dan niet verkopen van het pand. Om langdurige leegstand te voorkomen, zijn vervolgens ge sprekken gevoerd met mogelijke huurders. Voor de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt betekent het gebruik van de Westerkerk een uitkomst. De zaal van kei'kgebouw De Hoeksteen was inmiddels te klein gewor den, waardoor er zondags zowel 's ochtends als 's middags dubbele diensten moesten worden gehouden. Inmiddels zijn de dien sten naar de Westwal verplaatst, waar wel voldoende ruimte is voor alle kerkgangers. De huuxovereenkomst loopt tot juli 2002. Dat biedt de kerk de gelegenheid om verder na te denken over de huisvesting in de toe komst, zegt predikant P. F. Messelink, die daar nog niet over wil uitweidenWe zijn in elk geval intern bezig met plannen en ideeën om in één gebouw te kunnen blijven." Stichting Het Gors informeerde zelf naar de mogelijkheden om de pastorie van de Wes terkerk te kunnen gebruiken. De stichting wil er een kleinschalige woonvorm realise ren voor zeker vier en waai'schijrxlijk vijf mensen met een verstandelijke handicap. Of dat doorgaat, beslissen de cliënten zelf. Zij hebben een eigen verantwooi'delijkheid als het gaat om hun huisvesting. „Wij on dersteunen hen alleen bij het realiseren van hun woonwensen", zegt B. Ruijsink, mana ger wonenBevelanden-Tholen bij Het Gors. Inmiddels hebben de cliënten samen met hun familie bekeken wat er allemaal aan het pand moet gebeuren voordat het voor bewo ning geschikt is. De bedoeling is dat zij in mei hun nieuwe onderkomen betrekken. In elk geval moeten alle bewoners een eigen kamer hebben en zijn er gezamenlijke ruim ten nodig. Het Gors kan de pastorie tot 1 januari 2003 huren. Daarna moeten de bewoners moge lijk het pand verlaten. „Dat weten zij ook", aldus Ruijsink. „Maar gezien de wachtlijs ten zit er voor ons ook een bepaalde druk achter om woonruimte te vinden. Deze cli ënten hebben in elk geval bijna twee jaar de tijd om erachter te komen of zij goed kunnen samenwonen en of het huis voor hen bij voorbeeld niet te groot of te duur is." door Michelle Koek WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland wil een huis vestingsplan opstellen. Het plan moet de behoefte aan nieuw bouw en sociale woningbouw op het eiland inventariseren. De gemeente hoopt op basis van dit plan meer bouwcontingent, het aantal woningen dat de ge meente per jaar mag bouwen, van de provincie te krijgen. De commissie niimtelijke orde ning, economie en recreatie van de gemeente Noord-Beveland liet zich dinsdagavond positief uit over het opstellen van een dergelijk plan. Het plan moet het beleid op het gebied van so ciale woningbouw en nieuw bouw voor de komende tien jaar vaststellen. Tot op heden ont breekt een dergelijk plan. Hoeveel nieuwbouw is er nodig? Hoe is het gesteld met de ruim telijke verdeling op Noord-Be veland? Wat dient er geregeld te worden op het gebied van het woonlastenbeleid en in hoever re is samenwerking met wo ningbouwverenigingen moge lijk? Dit zijn enkele cruciale vragen die in het plan beant woord moeten worden. Volgens voorlichter H. Krom kan de conclusie van het plan zijn dat de gemeente meer nieuwbouw moet plegen dan nu is toegestaan. De gemeente mag nu 17 woningen per jaar bou wen. „Als we op basis van dit rapport kunnen aantonen dat er meer behoefte aan nieuwbouw bestaat, dan staan we bij de pro vincie sterk als het op toewij zing van meer contingent aan komt." Het opstellen van een huisves tingsplan is geen nieuw idee. De gemeente heeft een dergelijk plan al enkele jaren op de rol staan. Krom: „Tot op heden kwam daar niets van omdat het ontwikkelen van andere plan nen, waaronder de Structuurvi- sie, de voorkeur hadden." Hoeveel meer contingent de ge meente nodig heeft, is nu nog niet duidelijk. „Wegens het ont breken van een plan is daar nu te weinig zicht op. De conclusies van het rappoit moet dat gaan uitwijzen", aldus Krom. Het opstellen van een huisves tingsplan kost de gemeente 55.000 gulden. In de begroting is een dergelijke post niet opgeno men. Ook in de meerjarenbegro ting is het plan niet begroot. De gemeenteraad beslist donder dag 22 februari of het plan dooi- gaat. Is dat het geval dan zal het adviesbureau Quintis uit Baarn het rapport opstellen. De raad vergadert donderdag 22 februa ri om 19.30 uur in het gemeente huis aan de Vooi'straat in Wis- senkerke. zijn woning wordt gebouwd en bijna op diens perceelsgrens komt te staan. Ook hij vreest dat 'een onaanvaardbaar slecht woon- en leefklimaat' ontstaat, door windhinder en forse ver mindering van lichtinval. Bo vendien betreuiT hij het dat er monumentale bomen voor moe ten wijken. Klein eilandje Door het bestemmingsplan wordt Rijks perceel een 'klein eilandje' waar nog wonen is toe gestaan. Het gebied rondom is bestemd voor maatschappelijke doeleinden, zoals een schouw burg. In principe is dan aan drie kanten hoge bebouwing moge lijk die een gesloten front vormt, bovendien dicht tegen de per ceelsgrens. Rijk vreest verder overlast door laad- en losverkeer bij het thea ter Ook de plannen voor een parkeergarage aan het Bleek veld, achter zijn woning, stuiten hem tegen de borst. Daartegen heeft hij 'ernstige bezwaren' in verband met geluid- en stank overlast. door Joachim van Maaren MIDDELBURG - „Rottweilers zijn rothonden", meende offi cier van justitie M. Kappeyne van de Coppello. Het kantonge recht in Middelburg stelde woensdag een 37-jarige man en zijn zes jaar jongere vriendin uit Goes verantwoordelijk voor de aanval van hun rottweiler op een jongetje. Beiden kregen een boete. In het najaar van 1999 viel de hond van het Goese stel op het pai-keerterrein van de super markt Konmar in Goes een jon getje aan. „Het jongetje huppel de waardoor onze hond dacht dat hij wilde spelen", vertelde de vrouw. „Van een spel was geen sprake", reageerde rechter B. Doorewaard Boekhout geïr riteerd. Het jongetje werd door de rottweiler gegrepen in het achterhoofd en volgens getui gen heen en weer geschud. Door ingrijpen van de 37-jarige Goesenaar kon het kind worden bevrijd. Met zware hoofdwon den werd het kind naar het zie kenhuis gebracht. „Het jongetje had wel dood kunnen zijn", be weerde de rechter. Op de vraag waarom de Goesenaar een rott weiler in zijn bezit heeft, rea geerde de man laconiek.,Ik wil de er dolgraag één hebben, het zijn gewoon prachtbeesten." Rechter Dooi'ewaard Boekhout was het niet helemaal eens met de officier van justitie dat rot- hond een betere benaming zou zijn voor een rottweiler: „Het gaat meestal om een verkeerde combinatie tussen hond en eige naar", meende de rechter. De Goesenaar gaf toe zich vergist te hebben in de aard van de hond. „Ze staan natuurlijk wel be kend als bijthonden, maar dat ze zo agressief kunnen zijn, had ik niet kunnen voorzien." De rechter stelde het Goese paar verantwoordelijk voor de aan val van de rottweiler. Er waren onvoldoende voorzorgsmaati-e- gelen getroffen om te voorko men dat de hond kon aanvallen. Sinds het incident is de hond verplicht een muilkorf te dra gen. „U had beter een goudvis kunnen nemen, want u bent he lemaal niet geschikt om een rottweiler te hebben", stelde de rechter. De vrouw kreeg een boete van viei-honderd gulden. Haar partner moet vijfhonderd gulden betalen, omdat hij zich volgens de rechter verantwoor- delijker had moeten gedragen. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Burge meester en wethouders van de gemeente Tholen blijven bij him plan om de erfenis van mevrouw van 't Hof-Quist te verdelen on der verschillende verenigingen in Oud-Vossemeer. De commis sie Algemeen Bestuur en Wel zijn liet vorige maand weten dat het liever ziet dat het geld aan één groot project wordt besteed. Van 't Hof-Quist oveiieed in 1995 en liet ruim zes ton na aan de gemeente Tholen. Ze wilde dat het geld woi'dt be steed aan de jeugd in Oud-Vos- semeei'. Dit jaar wil de vereni ging Van 't Hof-Quist geld geven aan de Stichting Jong Vosmaer, muziekvereniging Oud-Vosse- meer, de voetbalvereniging en de Stichting Katholiek Onder wijs. Het college kan zich daarin vin den en houdt daar ook aan vast. Ondanks bezwaren van ver schillende commissieleden. Zij vinden dat het niet in de geest van de erfenis is om jaarlijks bij dragen te verlenen aan verschil lende verenigingen. Het geld zou aan een groot project uitge geven moeten worden. In haar testament gaf Van 't Hof-Quist aan dat ze graag zou zien dat het geld werd besteed aan de aanleg van een zwembad in Oud-Vossemeer. Ze schrijft vei'der: „Mocht dit financieel niet haalbaar zijn of om andere reden niet uitvoerbaar, dan mag het voor andere voorzieningen ten behoeve van de gemeen schap Oud-Vossemeer worden gebruikt." Jeugd Volgens de notaris die de erfenis destijds afhandelde, mag de ge meente zelf weten hoe het geld uit de erfenis wordt besteed, zo lang men maar voldoet aan de opdracht die eraan is verbon den. Namelijk dat het geld moet worden uitgegeven aan voorzie ningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd van Oud-Vossemeer. Volgens het college valt hieruit niet op te maken dat het geld voor één project moet worden gebruikt, Burgemeester en wethouders vinden het vreemd dat de com missie pas in de vergadering van januari haar ongenoegen ken baar maakte ten aanzien van de manier van verdelen. Al in mei vorig jaar werden verenigingen uitgenodigd om een beroep te doen op een bijdrage uit de erfe nis. Tegen die handelwijze is toen geen enkel bezwaar ge maakt. Het college stelt bovendien dat het geld altijd nog kan worden uitgegeven aan een groot pro ject. De vereniging Van 't Hof- Quist streeft er namelijk naar om per jaar niet meer dan de rente en een klein deel van het bedrag uit te geven. Het grootste deel van het kapitaal blijft zo bewaard en kan te zijner tijd aan een groot doel worden be steed. Het college houdt daarom vast aan de verdeling zoals die eerder is voorgesteld. De commissie pi-aat opnieuw over het onder werp in de vergadering van don derdag 15 februari. Deze begint om 19.30 uur in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. KRABBENDIJKE - In dorps huis De Meiboom in Krabben dijke wordt woensdag 21 febru ari een koffieochtend gehouden in samenwerking met de Evan gelische Omroep. Jacoleen Lieve presenteert, Frannie Vink en Peter van Essen spelen op piano en viool en Tjitske Lemstra bespreekt het thema 'supervrouw'. Met be hulp van stellingen en vragen lijsten worden de aanwezige vrouwen bij hetEO-programma betrokken. Er is een boekentafel ingericht en kinderoppas is aan wezig. De EO-ochtend begint om 9.15 uur en duurt tot circa 11.15 uur. foto Willem Mieras gemeente VERBETERDE ONTSLUITING SLOEGEBIED Toepassing artfkel 19. lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening in combinatie met artikel 50, lid 4 Woningwet Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat er door de N.V. Westerscheldetunnel een verzoek is ingediend om te komen tot realisering van het project ver beterde ontsluiting van het Sloegebied. Omschrijving project De verbeterde ontsluiting voorziet in een directe aansluiting vanaf de Europaweg-Oost (middels een viaduct en een half- klaverbladconstructie) op het Westerscheldetunneltracé. Als gevolg van deze directe aansluiting komt de oorspronkelijk ge dachte gelijkvloerse kruising Borsselsedijk - Westerschelde tunneltracé te vervallen. In plaats hiervan zal de Borsselsedijk het tracé (middels een viaduct) ongelijkvloers gaan kruisen. Ook het aansluitende weggedeelte van de Bernhardweg-Mid- den, vanaf de voorgestane ongelijkvloerse kruising Borsselse- dijk/Westerscheldetunneltracé tot aan het viaduct Frankrijk- weg. en de T-aansluiting Bernhardweg/Sloeweg is opgenomen in het verzoek. Dit als gevolg van gewijzigde inzichten met be trekking tot het kruisen van het wegtracé met de goederen spoorlijn. Waar aanvankelijk gedacht werd aan een ongelijk vloerse kruising (weg over de spoorlijn), bestaat nu het plan om vooralsnog de huidige gelijkvloerse kruising weg - goede renspoorlijn te handhaven, tot besluitvorming omtrent het project Optimalisatie Railontsluiting Sloe (het al dan niet ver leggen van de goederenspoorlijn) heeft plaatsgevonden. Het verzoek van de N,V, Westerscheldetunnel past niet bin nen de ter plaatse geldende bestemmingsplannen "Zeehaven - en industrieterrein Sloe 1994", "Westerschelde Oeververbin ding" en "Landelijk Gebied", maar wel in het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan "Ontsluiting Sloegebied". Burgemeester en wethouders hebben het voornemen om. ter verwezenlijking van het project verbeterde ontsluiting Sloege bied, met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen en met toepassing van artikel 50, lid 4 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de te maken kunstwerken. Terinzagelegging In dit kader ligt het verzoek met bijbehorende stukken in de periode van vrijdag 9 februari 2001 tot en met donderdag 8 maart 2001 tijdens werkdagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis Borsele. afdeling Interne Zaken, Stenevate 10 te Heinkenszand. Daarnaast is het mogelijk de stukken geduren de deze periode op bovengenoemd adres in te zien op don derdagavonden tussen 17.00 uur en 20.00 uur. Zienswijzen/horen Gedurende de bovengenoemde periode van terinzagelegging kan een ieder zijn zienswijze schriftelijk kenbaar maken ten aanzien van'het verzoek bij het college van burgemeester en wethouders van Borsele, Postbus 14450 AA Heinkenszand, Indien tijdens deze periode zienswijzen worden ingediend, worden de indieners hiervan in de gelegenheid gesteld op maandag 12 maart 2001, om 13.30 uur in het gemeentehuis Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand deze zienswijze nader toe te lichten. Heinkenszand, 8 februari 2001 gemeente - GOEDKEURING 2DE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN "WESTERSCHELDE OEVERVERBINDING. GEDEELTE VERZORGINGSPLAATS" Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat gedeputeerde staten van Zeeland op 30 januari 2001 onder nr. 010831/44 dir. RMW de door de gemeente raad op 5 oktober 2000 vastgestelde 2"' herziening van het be stemmingsplan "Westerschelde Oeververbinding, gedeelte Verzorgingsplaats", gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Inhoud bestemmingsplan Het bestemmingsplan voorziet in een planologische regeling teneinde de aanleg van een tolplein en een verzorgingsplaats ten behoeve van de Westerscheldetunnel juridisch mogeli|k te maken. De verzorgingsplaats is geprojecteerd aan beide zijden van de toeleidende weg naar de Westerscheldetunnel, op circa 300 meter ten noorden van de Korte Noordweg. De verzorgings plaats gaat ruimte bieden aan (weggebonden) verzorgingsfunc ties, waar de weggebruiker tijdens zijn reis gebruik van kan maken. Hierbij moet onder meer gedacht worden aan bussta tions met wachtruimten, benzinestations, wegrestaurant, par keervoorzieningen en een carpoolplaats. De voorzieningen tot tolheffing worden aangebracht op/langs het wegtracé ter hoogte van de verzorgingsplaats. Daarnaast voorziet het bestemmingsplan in een planologische regeling voor de in het plangebied opgenomen agrarische gronden. Goedkeuring De regeling aangaande de aanleg van het tolplein en de verzor gingsplaats is goedgekeurd door de gedeputeerde staten. Goedkeuring is onthouden aan artikel 6 (Agrarische doelein den), lid 4. Hierin is geregeld dat voor het aanleggen van wa terbassins een aanlegvergunning benodigd is. Tervisielegging Het besluit omtrent goedkeuring en het bestemmingsplan lig gen in de periode van vrijdag 9 februari 2001 tot en met don derdag 22 maart 2001 op werkdagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis van Borsele, afdeling Interne Zaken. Ste nevate 10 te Heinkenszand. Daarnaast is het mogelijk de stuk ken gedurende deze periode op bovengenoemd adres in te zien op de donderdagavonden tussen 17.00 uur en 20.00 uur. Instellen beroep Tegen het besluit van gedeputeerde staten betreffende goed keuring aan het bestemmingsplan kan. gedurende de termijn van cervisielegging, schriftelijk beroep worden ingesteld door: degene die tijdig schriftelijk bedenkingen tegen het vastge stelde bestemmingsplan heeft ingediend bij gedeputeerde staten, een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn schriftelijke bedenkingen tegen het vastgestelde bestemmingsplan bij gedeputeerde staten in te brengen. Voor zover het besluit van gedeputeerde staten strekt tot onthouding van goedkeuring kan, gedurende de termijn van tervisielegging, door een ieder schriftelijk beroep worden inge steld. Verzoek om voorlopige voorziening Tevens kan degene die beroep heeft ingesteld ook een ver zoek om voorlopige voorziening indienen, Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Een verzoek om voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van genoemde afde ling. Inwerkingtreding besluit Het besluit van gedeputeerde staten omtrent goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. In dien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter is ingediend treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Heinkenszand, 8 februari 2001

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 30