Gemeente biedt Spar afkoopsom Een klucht trekt meer publiek Plannen boulevard wekken onrust Kampeerboer Wattel krijgt laatste kans Thools college wil erfenis toch verdelen over verenigingen Zeeland promoot camperplaatsen CDA wil beter openbaar vervoer Eenrichting in Veere Nieuwe werkplaats gemeente Ex-burgemeester Middelburg houdt bod nog in beraad Boete voor stelen verkeersbord Inleiding stuk van Fassbinder Winnaars lezen voor uit hun favoriete boek Dwangsom dreigt voor illegale recreatiepanden Toneelvereniging Serooskerke speelt dit jaar 'Dan liever de plomp in'. foto Ruben Oreel door Ab van derSluis SEROOSKERKE (W) - „We willen de mensen een leuke avond bezorgen." Secretaris Han Lobbezoo van de toneel vereniging Serooskerke geeft onomwonden antwoord op de vraag waarom de vereniging al jaren kiest voor een blijspel in plaats van een drama. „De re acties op onze stukken zijn al tijd heel positief. Een klucht trekt meer publiek." De toneelvereniging Seroos kerke speelt dit jaar 'Dan lie ver de plomp in' van Wilma Renes- Leertouwer. Het is een klucht in drie bedrijven door vijf dames en vijf heren. Het stuk gaat over Cornelius, die na lange tijd op bezoek gaat bij een oom en tante om zijn verloofde voor te stellen. Bij wijze van verrassing heb ben zijn oom en tante zijn trou we buikspreekpop Wilbur in het nieuw gestoken. De ver loofde vindt de pop burgerlijk. Om haar te vriend te houden, smijt Cornelius de buik spreekpop in de vijver met de bedoeling hem er later weer uit te halen. Hij komt echter in de problemen als tante erop staat dat Cornelius een voor stelling verzorgt mét Wilbur. Dan ziet Cornelius bij toeval tuinman Rudolf lopen, die exact hetzelfde gekleed is als Wilbur Het stuk gaat zaterdag in pre mière tijdens een uitvoering voor de wijkvereniging Sint Laurens. Later volgen nog voorstellingen in Meliskerke. Gapinge, Kamperland en Se rooskerke. De toneelvereniging speelt ge middeld vijf a tien maal. Over belangstelling hebben de spe lers niet te klagen. De zalen zijn altijd vol. Lobbezoo: „Als we in Serooskerke spelen, ko men er drie- tot vierhonderd mensen." donderdag 8 februari 2001 VLISSINGEN - Toeristisch Zeeland gaat zich manifesteren als kampeerautovriendelijke provincie. De vereniging van recreatie-ondernemers Recron en het Bureau voor Toerisme Zeeland willen daarmee inspelen op de groeiende markt van de camper. Op initiatief van gedeputeerde J. G. van Zwieten heeft een werkgroep zich gebogen over de problematiek rond kampeerplaatsen voor camperbezitters. Dat gebeurde naar aanleiding van klachten van de kant van de Nederlandse Kampeerauto Club, NCK. Leden van deze organisatie had den een tekort aan ovemachtingsmogelijkheden. Voorts wa ren er bezwaren tegen een al te stringent beleid rond het wild kamperen. De Recron Zeeland heeft daarop aangetoond dat er in Zee land voldoende camperplaatsen zijn. Een onderzoek door de vereniging van Zeeuwse gemeenten leidde tot de conclusie dat het niet wenselijk is in steden vrije plaatsen voor campers te creëren. De Recron heeft inmiddels 26 Zeeuwse recreatie- bedrijven bereid gevonden zich als kampeerautovriendelijke camping te presenteren. HEINKENSZ AND - De CD A-fractie in de gemeenteraad van Borsele heeft Gedeputeerde Staten verzocht vooral alle mo gelijke invloed aan te wenden voor verbetering van het open baar vervoer in Zeeland. In de gemeente Borsele zijn al eerder de vroege diensten vervallen en de nieuwe dienstregeling van Connexxion levert ook weer een aanzienlijke verslechtering op. Wie bijvoorbeeld van 's Heerenhoek naar Goes moet, gaat eerst naar Hoedekenskerke met de lijntaxi, die een uur van te voren besteld moet zijn.. In het decentraal gelegen Hoede kenskerke moet de reiziger overstappen op de bus naar Goes: een Bathse reis. Vooral voor mensen die vanuit het ziekenhuis naar huis moeten en voor leerlingen van het voortgezet onder wijs is het van tevoren bellen een groot probleem. In een brief aan GS schildert de CD A-fractie de problemen en dringt aan op extra aandacht en zoveel mogelijk provinciale druk op Connexxion. VEERE - Het Veerse college van B en W overweegt een een- richtingsweg te maken van de Bastiaan de Langestraat in Veere. In deze smalle straat staan meestal veel auto's gepar keerd waardoor vaak maar één auto tegelijk door de straat kan rijden. Het instellen van een eenrichtingsweg heeft tot gevolg dat een aantal parkeerplaatsen komt te vervallen. De ze plaatsen kunnen in het tweede deel van de straat worden gecompenseerd. Het college wil de mening van bewoners hierover peilen op een inloopavond. Op deze bijeenkomst wordt ookhet instellen van een 30 kilometerzone in Zanddijk besproken. De inloopavond wordt gehouden op maandag 26 februari in verenigingsgebouw Oudestraat in Veere. De bijeenkomst vindt plaats van 19.00 tot 20.30 uur. OOSTERLAND - In vier maanden tijd wordt aan de Molen weg in Oos+erland een nieuwe werkplaats voor het district oost van de Schou wse dienst gemeentewerken gebouwd. Wet houder gemeentewerken G. J. van de Velde-de Wilde slaat morgen de eerste paal. Alles bij elkaar kost de nieuwe werk plaats de gemeente ruim 2.5 miljoen gulden. Dinsdag 20 fe bruari gaat op de hoek van Grevelingenstraat en Boerenweg in Zierikzee de bouw van het Business Isle ofwel handelsei land van start. Dat gebouwencomplex moet plaats gaan bie den aan - vooral startende - ondernemers en bedrijven in detailhandel en dienstverlening, zoals adviesbureaus, ac countants en telecommunicatiebedrijven. door Richard Hoving MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft een poging gedaan om de impasse in de kwestie Spar van der Hoek te doorbreken. Eind vorig jaar is de op non-actief gestelde burge meester een afkoopsom aange boden. Volgens wethouder J. van Dijk-Sturm (VVD, perso neelszaken) heeft de burge meester nog niet op dit bod ge reageerd. Vorig jaar zegde een meerder heid in de gemeenteraad het vertrouwen op in Spar van der Hoek. Advocaten van de burge meester en de gemeente onder handelen sindsdien over een af vloeiingsregeling. Over de voortgang van de onderhande lingen is door beide partijen al tijd gezwegen. Wethouder Van Dijk-Sturm maakte daar woensdagavond een uitzonde ring op. Zij bevestigde dat de burgemeester een bod is ge daan. Over de hoogte van de af koopsom wilde zij niets zeggen. Spar van der Hoek heeft volgens de wethouder nog niet gerea- MIDDELBURG - De kanton rechter in Middelburg heeft een 24-jarige inwoner van Vlissin- gen veroordeeld tot 120 gulden boete voor het stelen van een verkeersbord. De man had vorig jaar maart een feestje in Vlissingen. In het studentenhuis waar het feest plaatsvond, waren verkeers borden als versiering aange bracht. „Die hadden we nog niet", was zijn reactie toen hij bij het Bellamypark een ver keersbord zag. De man probeer de het bord mee te nemen, maar de politie stak daar een stokje voor. „Het is stom, dat weet ik ook wel, maar ik was gewoon dronken", zei de man. Een 23-jarige man uit Seroos kerke werd bestraft voor het vernielen van marktkramen en het wildplassen tegen voordeu ren in Middelburg. Hij kreeg een boete van 225 gulden. geerd op het voorstel van de ge meente. Hoe lang hij het bod al in beraad heeft, wilde zij niet kwijt. Volgens ingewijden da teert het voorstel van eind vorig jaar. Sparvan der Hoek reageer de gisteravond met een afgeme ten 'geen commentaar' op de uitlatingen van Van Dijk- Sturm. De fractie van het CDA in de ge meenteraad vindt dat het colle ge van burgemeester en wet houders na ruim een half jaar onderhandelen opening van za ken moet geven. De christende mocraten willen dat het college in een openbare vergadering of schriftelijk met informatie komt. Van Dijk-Sturm zei de opstel ling van het CDA te betreuren. Volgens haar heeft het college onlangs al besloten om de raad te informeren. In de loop van de maand krijgt de gemeenteraad een overzicht van de stappen die sinds het vertrek van de burge meester zijn genomen. De wet houder sloot niet uit dat de raad ook geïnformeerd wordt over de hoogte van de voorgestelde af koopsom. Het CDA is niet de eerste partij in de gemeenteraad die om in formatie vraagt. Fractievoor zitter B. de Reu van oppositie partij PvdA begon er vorig jaar november in een raadsvergade ring over. Waarnemend burge meester D. C. B. Burgers ging toen niet in op de vragen van De Reu. Lang stil CDA-fractievoorzitter S. Buis man toonde destijds nog begrip voor de opstelling van Burgers. Buisman zei gisteren in een toe lichting dat het 'nu al heel lang stil is'. „Voorzover dat mogelijk is moet het college daar veran dering in brengen." Het college riep de fractievoor zitters in december voor het laatst bijeen over de kwestie Spar van der Hoek. Op een be sloten bijeenkomst werd een toelichting gegeven op een be richt in de PZC dat het ministe rie van Binnenlandse Zaken weigert mee te betalen aan het vertrek van de burgemeester. De fractievoorzitters hoorden toen niet veel meer dan ze al in de krant hadden gelezen. door Miriam van den Broek DOMBURG - De toekomst van de minicamping van P. Wattel uit Oostkapelle staat of valt met het komende seizoen. Het colle ge van B en W van Veere geeft de kampeerboer een laatste kans. hij één kampeermiddel te op zijn terrein heeft staan, hij de boel sluiten. Dat heeft het Veerse college beslist. Wattels ontheffing voor het seizoen staat dat hij tien kampeereenhe- len op zijn terrein mag hebben. Bij overtreding daarvan, wordt ontheffing onmiddellijk in Veere wil met deze achter de deur voorkomen lat het aantal toegestane kam- Deermiddelen nog langer wordt strafmaatregel die voor de kampeerboer uit le kast is gehaald, wijkt af van reguliere sancties. Normaal een minicampinghouder mondelinge waarschuwing >ij overschrijding van het toe gestane aantal tenten en cara Als de overtreding binnen REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J.vanden Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl drie dagen niet verholpen is, wordt proces-verbaal opge maakt. Bij een volgende over treding wordt geen waarschu wing meer gegeven. Ook kan dan bij een forse overschrijding de ontheffing worden ingetrok ken. Wattel moet zijn camping al sluiten als er nog maar één kampeereenheid te veel staat. Het college hoopt dat met deze dreiging een einde komt aan het jarenlange conflict over de cam ping tussen de familie Wattel en de gemeente. MIDDELBURG - Recensent Willem Nijssen verzorgt vrijdag 2 maart een voorbeschouwing op het toneelstuk 'Cairo Café Fassbinder'. Het stuk is een be werking van de film 'Alle Tur ken heten Ali' van Fassbinder. Nijssen vergelijkt in zijn voor beschouwing het toneelstuk met de film. Niet alleen de in houd van beide stukken komt aan de orde, maar ook het ver schil in de twee disciplines en de kracht van de toneelversie bo ven de film. De voorbeschouwing wordt ge houden in de Stadsschouwburg in Middelburg van 19.00 tot 19.45 uur. Aansluitend wordt de voorstelling opgevoerd. De voorbeschouwing wordt geor ganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit. MIDDELBURG - De Zeeuwse Bibliotheek en de Walcherse bi bliobussen houden op woens dag 21 februari en 14 maart weer de Walcherse voorleesda gen. De voorleeswinnaars van de deelnemende scholen komen tussen twee en vier uur een stuk je voorlezen uit een door henzelf gekozen kinderboek. De kinderen vertegenwoordi gen hun school in het kader van de Nationale Voorleesdag. Na deze halve finales mogen de beste kandidaten door naar de provinciale finale, die op zater dag 7 april wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek. De winnaar daarvan vertegen woordigt de provincie op 16 mei bij de landelijke finale inMu- ziekcentrum Vredenburg in Utrecht. door Miriam van den Broek DOMBURG - Eigenaren van twee illegale recreatiewoningen in Vrouwenpolder en Koude- kerke krijgen een dwangsom als ze doorgaan met het exploiteren van een recreatiewoning. Het college van B en W heeft aange kondigd de sanctie in gang te zetten als er geen gehoor aan het verzoek wordt gegeven. „Wij wensen niet te berusten in deze situatie", zegt het college in een brief aan de twee huisei genaren. B en W willen dat de panden aan de Schoolstraat 20 in Vrouwenpolder en de Brou werijstraat 5 in Koudekerke permanent worden bewoond en in elk geval niet meer tijdelijk voor recreatieve doeleinden worden gebruikt. De eigenaren zullen anders 250 gulden per dag moeten betalen voor iedere geconstateerde overtreding. De dwangsom kan oplopen tot maximaal 30.000 gulden per woning. Bijna een jaar geleden besloot Veere het gebruik van illegale tweede woningen harder aan te pakken. Er werd begonnen bij panden waarvan de gemeente zeker wist dat ze werden ge bruikt als vakantiehuis. De ei genaren krijgen eerst een laatste waarschuwing. Daarna volgt dreiging met een dwangsom en ten slotte wordt de dwangsom daadwerkelijk opgelegd. In de gemeente Veere staan ongeveer 600 legale tweede wo ningen en 85 illegale recreatie woningen. Het gemeentebe stuur vindt dit aantal veel te hoog omdat de meeste panden geconcentreerd zijn in Zoute- lande. Westkapelle en Dom burg. Gezien de krappe woning markt in de Veerse dorpen, wil men de illegale tweede wonin gen met langer tolereren. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Burge meester en wethouders van de gemeente Tholen blijven bij hun plan om de erfenis van mevrouw van 't Hof-Quist te verdelen on der verschillende verenigingen in Oud-Vossemeer. De commis sie Algemeen Bestuur en Wel zijn liet vorige maand weten dat het liever ziet dat het geld aan één groot project wordt besteed. Van 't Hof-Quist overleed in 1995 en liet ruim zes ton na aan de gemeente Tholen. Ze wilde dat het geld wordt besteed aan de jeugd in Oud-Vossemeer. Dit jaar wil de vereniging Van 't Hof-Quist geld geven aan de Stichting Jong Vosmaer, mu ziekvereniging Oud-Vossemeer, de voetbalvereniging en de Stichting Katholiek Onderwijs, Het college kan zich daarin vin den en houdt daar ook aan vast. Ondanks bezwaren van ver schillende commissieleden. Zij vinden dat het niet in de geest van de erfenis is om jaarlijks bij dragen te verlenen aan verschil lende verenigingen. Het geld zou aan een groot project uitge geven moeten worden. In haar testament gaf Van 't Hof-Quist aan dat ze graag zou zien dat het geld werd besteed aan de aanleg van een zwembad in Oud-Vossemeer. Ze schreef verder: „Mocht dit financieel niet haalbaar zijn of om andere reden niet uitvoerbaar, dan mag het voor andere voorzieningen ten behoeve van de gemeen schap Oud-Vossemeer worden gebruikt." Volgens de notaris die de erfenis destijds afhandelde, mag de ge meente zelf weten hoe het geld uit de erfenis wordt besteed, zo lang men maar voldoet aan de opdracht die eraan is verbon den. Namelijk dat het geld moet worden uitgegeven aan voorzie ningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd van Oud-Vossemeer. Volgens het college van B en W valt hieruit niet op te maken dat het geld voor één project moet worden gebruikt. Burgemeester en wethouders vinden het vreemd dat de com missie pas in de vergadering van januari haar ongenoegen ken baar maakte ten aanzien van de manier van verdelen. Al in mei vorig jaar werden verenigingen uitgenodigd om een beroep te doen op een bijdrage uit de erfe nis. Tegen die handelwijze is toen geen enkel bezwaar ge maakt. Bewoners van de Boulevard Bankert, vlnr W. Ta venier, J. Tavenier, L. Prinse en F. van der Meer: „Hoe zou u het vinden als u een ma quette krijgt te zien, waarop uw huis ontbreekt"? foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Wat ons steekt is dat praktisch dit hele rijtje huizen tussen de Zeevaartschool en de oprit op de Boule vard Bankert van de kaart is geveegd, zonder dat wij daarover in kennis zijn ge steld. Dat hele deel wordt bijna helemaal gesloopt en er komt nieuwbouw. Wij zijn voor vernieuwingen. Iedereen ziet dat hier iets moet gebeuren. Maar dit gaat stappen te ver. Het is het idee van meneer Patijn en wij steunen dat absoluut niet." De bewoners W. en J. Tavenier, L. Prinse en F. van der Meer van de Vlissingse Bou levard Bankert zijn boos en zij zeggen de mening te verwoorden van een groot aan tal boulevardbewoners in hun rijtje. „Hoe zou u het vinden als u een maquette krijgt te zien, waarop uw huis ontbreekt? We zijn overrompeld door de gemeente en Patijn. Dan kun je toch niet meer vrolijk meepra ten over planontwikkeling op de boule vard. We zijn direct in de verdediging ge drukt. We hadden medestander kunnen zijn van de gemeente, maar zijn nu tegen stander." Afgelopen maandag gaf de ex-rijksbouw meester Patijn van het stedenbouwkun dig bureau Kuiper en Compagnons in zicht in de plannen voor de boulevards. Tavenier: „Hij wekte de indruk dat alles al in kannen en kruiken is. Dat is zo veront rustend. Ik ben erg somber gestemd. Je moet heel veel energie op kunnen brengen om dit soort plannen tegen te houden. Ik heb er ervaring mee. Ik was betrokken bij de actie voor behoud van de loodsenstei- ger en de jachthaven." Een aantal gezinnen woont al lange tijd aan de boulevard. „We zijn de derde gene ratie en onze zoon woont hieronder. Dat is de vierde generatie. We hebben nog de aankoopnota van begin 1900 van dit huis. Het zag er toen wel helemaal anders uit. In de Tweede Wereldoorlog heeft het een vol treffer gehad. Het monumentale karakter is daardoor verdwenen, maar we kunnen er wel heerlijk in wonen", zegt J. Tavenier. Kwetsend De boulevard is ook geen tussenstation voor de bewoners. Je gaat er wonen, met de intentie er lang te blijven wonen. „We hebben net een stevige en dure verbou wing achter de rug. Het is een schrikbeeld als het opkopen van de huizen spoedig zou beginnen", stelt Van der Meer. „Ik heb een naar gevoel overgehouden van de bijeen komst over het beeldkwaliteitsplan. Het verliep niet open en eerlijk. Ideeën die in gebracht werden, werden niet gehoord. Toen we over het verkeer spraken, stelde ik een vraag over veilig spelen voor kinde ren. Patijn zei dat gezinnen met kinderen niet op de boulevard moeten gaan wonen. Wie in godsnaam dan wel? Zijn reactie was kwetsend. Er was geen open sfeer om te bra/nstormen over wat we met zijn al len willen met de boulevard." Sardijntoren „Wie bepaalt er trouwens of er kinderen mogen wonen op de boulevard? Voor wie wordt er hier gebouwd? Daarover hadden we in een veel vroeger stadium willen dis cussiëren met de gemeente.Van der Meer vindt dat er al zoveel ouderen wonen op de boulevard en dat die er daardoor met le vendiger op wordt. „En dan komen ook nog eens een heleboel mensen van buiten. In de hele Sardijntoren wonen maar drie Vlissingers en deze laatste plannen gaan uit van meer appartementen." Ze willen beklemtonen dat ze een levendi ge boulevard voor ogen hebben „Maar een tweede Scheveningen - die richting gaat Patijn op - schiet door. Ik geniet van skatende jongeren en er moet ook wat te beleven en te zien zijn. In meer winkeltjes kunnen we ons ook vinden", stelt Tave nier. Het idee van de parkeergelegenheid op de glooiing onder de boulevard nemen ze niet serieus. „Dat is een afleidingsmanoeuvre. Het plan is een losse flodder om de aan dacht af te leiden van echt ingrijpende maatregelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17