Schipper vervanger van Griep Twee persoonlijkheden, één missie PZC Fusie organisaties in paardensport Van de Ven maakt kans op Spaanse titel Twee echte Zeeuwen Trainer terug bij Oostkapelle 13 Hannes Trinkl verrast Maier op WK-afdaling Cup Renaud voor Silvana Bauer Vierde zege Angenent uitslagen agenda bw donderdag 8 februari 2001 door Pieter van Klinken GOES - De veertienjarige tennisster Silva- na Bauer uit Kruiningen heeft woensdag avond de Cup Renaud ontvangen. Deze prijs is een blijk van waardering van de KNLTB, de nationale tennisbond. Hij wordt uitge reikt aan de speelster die het afgelopen jaar de beste prestaties heeft behaald. Omdat de sportieve prestaties van de Ne derlandse tennisjeugd de laatste jaren wei nig aansprekend waren, is de Cup Renaud de afgelopen vijf jaar niet meer uitgereikt. ,,Ik ben enorm blij dat mij dit overkomt", reageerde Bauer op de ontvangst van de be ker. Toch blijft ze nuchter. „Dit is nog maar een beginhet is een lange weg naar de inter nationale top. Ik moet er nog veel voor doen en laten." Uit de statistieken blijkt ook dat de Cup Renaud geen resultaten garandeert. Voor het eerst werd hij uitgereikt in 1977. Silvana Bauer is de achtste die hem ontvangt. Van de van onze sportredactie MADRID - Motorcrosser Rinus van de Ven presteert zo goed in Spanje, dat hij kans maakt op het Spaans kampioenschap. De twaalfjarige Vlissinger die met de KNMV-ploeg op trainings kamp is in Zuid-Europa, liet woensdagmiddag zijn eerste manchezege noteren. Net als in de eerste wedstrijd (hij werd toen een keer vierde in de eerste manche en viel door pech uit in de tweede) vestigde Van de Ven de aandacht op zich in de stadioncross, die in Madrid plaatsvond. Voor zo'n 20.000 toeschouwers startte Van de Ven als vierde en knokte hij zich in het veld van 3 7 rijders naar voren. Zijn inhaal race werd beloond met de over winning.. Door regenval werd de keiharde baan glad. Dateistezijntolinde tweede manche. Veel crossers gingen onderuit. Vanuit het achterveld gestart zette Van de Ven aan voor een inhaalrace. Weer passeerde hij de ene na de andere crosser. Een mooie twee de plek was het resultaat. Het Spaanse crosskampioen schap gaat slechts over drie ra ces. Als Van de Ven vrijdag mee doet aan de slotrace in de 85cc- klasse maakt hij kans op de titel. Van de Ven, die per auto naar Spanje is gereisd, twijfelt ech ter nog of hij zal deelnemen. Wil hij namelijk maandag op school verschijnen, dan moet hij vrij dag al aan de terugreis be ginnen. Silvana Bauer houdt samen met Wil Hoppenbrouwers, voorzitter van de landelijke sectie geselecteerd jeugdtennis, de Cup Renaud vast. foto Willem Mieras acht tennissers die de piijs in ontvangst hebben genomen, hebben slechts twee speelsters de top gehaald. Hellas ter Riet en Betty Stöve, die ondermeer de halve finale van Wimbledon bereikte. Voor Bauer staat Wimbledon dit jaar ook op de planning. Districtstrainer Luc Goverse: „Voor Roland Garros zal ze nog wel kwalifi caties moeten spelen, maar ik verwacht dat ze op Wimbledon in het hoofdtoernooi voor junioren staat." doorEldridge Pentury OOSTKAPELLE - Hij hoefde niet lang na te denken toen Oostkapelle-voorzitter Hans Barth hem vroeg de leemte op te vullen die door de opgestapte Reus Griep was achtergelaten. Stoffel Schipper hapte meteen toe. „Ik wil graag helpen." De resterende dertien wedstrijden staat de 44-jarige voetbaltrai ner uit Grijpskerke aan het roer bij de zaterdag-hoofdklasser. Vanavond leidt hij de training. Het moet duidelijk zijn dat hij het vertrek van Griep niet met gejuich heeft begroet, zegt Schipper. „Ik zat er niet echt op GRONINGEN - Marathon schaatser Henk Angenent heeft woensdag in Groningen de ze ventiende wedstrijd van de KNSB-competitie gewonnen. Angenent toonde zich in de eindsprint de snelste van een kopgroep van drie man. Lam mert Huitema en Andre Klomp maker werden achtereenvol gens tweede en derde. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg blijft Jan Maarten Heideman leider in het klassement. De rij der uit Oldebroek, die de massa sprint won, heeft 21 punten voorsprong op Miel Rozendaal en lijkt hard op weg zijn titel te prolongeren. De finale kende een zinderende ontknoping. Achter de vluchtgroep sloeg het peloton op hol. De voorsprong slonk zienderogen. „Het had geen rondje langer moeten du ren", zei Angenent, die zijn vier de seizoenzege boekte. „Ik zat helemaal verrot." ANP door Björn Goorden BREDA - Vlak voordat de re gen nog maar eens met bakken uit de lucht valt, werkt de eer ste keus van NAC een onder ling partijtje af. Ver, ver daar vandaan strijden de twee Zeeuwse selectiespelers die de Bredase club telt, voor een profcontract. Ver van Bryan Roy, Regillio Simons en Ear nest Stewart vecht Jéróme Ri verola in het krachthonk voor zijn rentree na een hardnekki ge liesblessure en volgt Jean- Philip Becht op het jeugdcom plex met volle overgave de aan wijzingen van tweede elftal trainer Ruud Brood op. Jéróme Riverola en Jean-Phi- lip Becht. Een pijlsnelle vleu- gelaanvaller en een centrale verdediger met een gouden lin kerbeen; een 21-jarige Sou burger en een 20-jarige Ter- neuzenaar; een gevoelsmens van Frans/Spaanse origine en een nuchtere Zeeuws-Vla ming. Twee rasvoetballers die hun amateurstatus bij NAC willen omzetten in een prof contract. Twee verhalen met, zo hopen ze met heel hun hart, hetzelfde happy end. Maar of er ook wat van dat happy end zal komen... De weg lijkt nog lang en zwaar, en de tijd, ja, de tijd, die tikt maar door. Jéróme Riverola en Jean-Philip Becht, jonge voet ballers met een missie. Dé doorbraak, wanneer staat het te gebeuren Jean-Philip Becht: „Met mijn twintig ben ik een van de jon gere spelers in de selectie van het tweede elftal. Ik heb dus nog de tijd. Ik heb geduld. Want ik denk, dat het. voor een verde diger doorgaans langer duurt voordat-ie doorbreekt. Hij moet het in tegenstelling tot een aanvaller niet van zijn in tuïtie hebben, hij moet routine opdoen en zich ontwikkelen tot een betrouwbaar slot op de deur." ,.De concurrentie op de centra le posities achterin is bij NAC moordend. Ik heb er een hele poos met een enkelblessure uit gelegen. Toch heb ik alles bij el kaar zo'n twintig wedstrijdjes kunnen meepakken, al waren het voor het grootste gedeelte invalbeurten. Jongens die bij het eerste net buiten de boot vallen of terugkomen van een blessure, krijgen toch vaak te wachten. Maar als de club waarvan je acht jaar trainer bent geweest in nood verkeert, hoef je niet lang na te denken. Het is noodgedwongen", aldus de oefenmeester die volgend jaar bij zondag-vijfdeklasser Domburg aan de slag gaat. „Ik ken de meeste jongens, de mees ten kennen mijWe gaan er alles aan doen om Oostkapelle in de hoofdklasse te houden." Wat geweest is, is geweest, vindt Schipper. „Ik kan niet oordelen wat er fout is gegaan toen Rens Griep er zat, maar daar wil ik het ook niet meer over hebben. Zaterdag spelen we tegen Achil les Veen, dan moeten we er staan." Rens Griep stapte dinsdag op bij Oostkapelle. Gisterochtend werd Stoffel Schipper benaderd door voorzitter Hans Barth. Ze kwamen snel tot overeenstem ming. Elftalleider Bertus Hoek kwam gisteravond bij Schipper op bezoek om de samenstelling van de ploeg door te nemen. Vanmiddag praten Schipper en Barth over wat er allemaal moet gebeuren. Inventariseren Schipper: „Ik heb dan wel acht jaar bij Oostkapelle gezeten, maar hoe de trainingsfacilitei ten momenteel zijn, weet ik bij voorbeeld niet. Er zijn een hoop dingen die nog geïnventariseerd moeten worden. Donderdag avond zal ik met de groep rond de tafel gaan zitten. Ik zal clan zeggen wat ik allemaal van de jongens verlang." Dat Schipper door zijn werk bij de PTT soms niet inzetbaar is, is een bekend verhaal. „Er is veel mogelijk door diensten te rui len, maar het zal best een keer voorkomen dat ik niet op tijd op het veld kan staan. Maar in die gevallen komt het aan op de dis cipline van de groep. voorrang." „Ach, er komt na tuurlijk ook een hoop geluk bij kijken. Dat er op het juiste mo ment iemand geblesseerd raakt of verkocht wordt. Daarbij moet de trainer het in je zien zitten en ga zo maar door." Jéróme Riverola: „Ik heb al twee wedstrijdjes met het eer ste meegedaan. Uit tegen Spij- kenisse voor de beker en vriendschappelijk, hier in het Fujifilm-stadion, tegen het In donesische nationale elftal. En ik moet zeggen: het smaakt naar meer. Veel meer." „Het is natuurlijk ontzettend jammer dat ik er nu zo lang met door Björn Goorden BREDA - NAC-talenten Jean- Philip Becht en Jéróme Rivero la hebben volgens tweede elf tal-trainer Ruud Brood één ge meenschappelijke eigenschap. „Het zijn twee karakterjon gens. Wat dat betreft zijn het echte Zeeuwen." Ruud Brood beschrijft de twee jeugdige voetballers. „Jéróme Riverola? Da's een van onze sportredactie PAPENDAL - Zestien paarden sportorganisaties en de Neder landse Hippische Sportbond (NHS) gaan op in een nieuwe Nederlandse paardensport- bond. Dat besluit heeft de ledenraad van de Vereniging Nederlandse Hippische Sportbond woens dag in Papendal genomen. Doel van de bundeling is een be- een liesblessure uitlig, ik sta nu al zo'n vier maanden langs de kant. Maar binnen een week of twee hoop ik weer met de groep mee te kunnen trainen. En dan wil ik verder werken aan dat grote doel van mij: spelen voor een volle B-side, een plekje in het eerste van NAC. De dag dat ik een prof con tract aangebo den krijg, zal de mooiste dag van mijn leven zijn." Wat kom je nu nog te kort? Jean-Philip Becht: „M'n start- snelheid. De eerste meters zijn nog niet wat ze moeten wezen. heel goed ventje", vindt de oud-profvoetballer. „Het is alleen jammer dat-ie er al zo lang met een blessure uit ligt. Hij raakte net geblesseerd toen hij zich bij NAC net thuis begon te voelen. Ik hoop dat hij op tijd fit raakt zodat hij aan het einde van het seizoen tere begeleiding en ontwikke ling van cle diverse paarden sportonderdelen. Binnen de nieuwe organisatie moet boven dien sprake zijn van een dui delijke positionering van recre atie, wedstrijdsport en top- Het is vreemd maar toen ik hier acht jaar geleden bij NAC te rechtkwam, als aanvaller trou wens, was daar helemaal niets mis mee. Toen ik echter ineens flink begon te groeien, raakte ik explosiviteit kwijt. Maar ik werk er hard aan." Jéróme Riverola: „Alles kan beter! Perfect bestaat niet. Ik streef altijd naar beter, want je moet je blijven ontwikkelen. Stilstand is achteruitgang." „Ondanks mijn blessure heb ik het gevoel dat ik nog steeds groei. Elke dag word ik weer een tikkeltje beter. De eerste maanden was alles nog nieuw ons nog een goede impressie van zijn kwaliteiten kan ge ven. We moeten natuurlijk wel weten wat we aan hem heb ben, voordat we besluiten nog een jaar met hem verder te gaan." Voor Jean-Philip Becht legt Ruud Brood de lat aanzienlijk sport. De drie bondsbureaus, behalve van de NHS ook van de andere bonden KNF/NBVR en NKB, zullen worden samenge voegd. Het bestuur van de NHS gaat zo spoedig mogelijk aan de slag om tot de vorming van één voor me, en voelde ik me ge vangen. Maar dat is in het half jaar dat ik hier bij NAC speel, langzaam verdwenen. Ik groei steeds meer in de rol die mijn positie in het elftal met zich meebrengt." Wat zijn je kwaliteiten? Jéróme Riverola: „Ik vind dat ze bij NAC de echte Jéróme Ri verola nog niet hebben gezien. Verdedigend heb ik mijn man netje wel gestaan, maar aan vallend zit er bij mij veel meer in. Ik hoop dat ik dat dit jaar nog kan laten zien, want ik moet me natuurlijk wel bewij- bondsbureau te komen. Uiter lijk 31 december moet de nieu we organisatie operationeel zijn. Over de naam van de bond wordt later dit jaar een beslis sing genomen. Het besluit werd woensdag unaniem genomen al moeten twee organisaties, de Nederlandse Bond van Rij- en Jachtverenigingen en de Neder landse Samengestelde Wed strijd Vereniging, formeel nog toestemming vragen van hun le denvergaderingen. ANP van onze sportredactie ST. ANTON - Hannes Trinkl won nooit eerder een medaille op een wereldkampioenschap skiën. Maar de eerste was me teen goed raak. De 33-jarige Oostenrijker ver sloeg woensdag op de afdaling in St. Anton verrassend zijn fa voriete landgenoot Hermann Maier, die tweetienden van een seconde tekortkwam voor titel- prolongatie. De 'Herminator' keek na zijn ra ce met een glimlach toe hoe zijn aartsrivaal Stefan Eberharter faalde en zevende werd. Het goud gloorde. Maar terwijl Mai er de sneeuw van zijn ski's klop te, zag hij Trinkl net sneller door de finish glijden. De lach veran derde in een pijnlijke grimas. Superster Maier leed op eigen bodem al zijn tweede nederlaag van het WK. Hij werd eerder derde op de Super-G. Trinkl was misschien wel op een medaille ingeschat, maar niet op goud. Hij eindigde dit sei zoen een keer tweede achter Maier in Kitzbühel. Trinkl haal de in 1998 een bronzen medaille tijdens de Spelen in het Japanse Nagano. De winnaar schreef zijn snelle race toe aan zijn ski's. „Mijnser- Sportprijsvragen Lucky Day, trekking woensdag 7 februa- ri:4-5 -13 -17-23-26-28-29-31 -38-42- 49 - 51 - 56 - 58 - 59 - 61 - 64 - 69 - 79. Tennis Goes. Zeeuwse kampioenschappen. Vrouwen enkelspel. C1: Joke Ganse- man-Eline Meijer 9-7, Daisy Boogaard- Saskia Oranje 7-4, Nadine Hillebrand-Bi- anca Zwanenburg 7-6. Enkel C2: Karlijn Agten-Daist Boogaard 8-3, Jacqueline Haver-Sylvia Burgel 14-2. Kim van Een- naam-Angelique Kreuger9-7. Dl: Wilma Goeseije-Tanny van de Velde 6-5, Sylvia Burgel-Chantal van As 7-5, Hellen Stols- Mar van Wilgenburg 8-7. D2: Ineke Mansier-Trees Janssens 16-3, Ingrid van Dalen-J. Lekkerkerk 7-6, Patricia David- se-Els van de Heuvel. Mannen enkelspel. B1: Mare Felius-Sake Smit 10-3, Johnny Quaak-Emiel Jansen 9-2, Raymond Barten-Virgil Greeve 7-5. B2: Dimitri van Hoof-Sander van Buren 13-4, Tom Felius-Ad Breure 8-5. B2: Ard Breure-Je Klinkenberg 8-5, Donovan Blakcman-llco van Belzen 9-6 Cl: Max de Rave-Niels Marijnissen w.o., Dominique Asselman-Michiel van Kuijk 10-7, Oreslis Molopodis-Roy Hartingsveldt 6-5. Ilco van Belzen-Theo jr Kok 9-6, Kjell Brocking-Patrick Katsman 11-2, Gareth Lau-Max de Rave 8-6, Stanley Bish-Ores- tis Molopodis 8-5. C2: Bart Sande-Pim Felius 8-5, J. Pijpelink-Michael Joosse 12-3, S. Huis in 't Veld-Leander Bendele 9-4, Rikkert van de Wel-Wim Bos 7-5, Pe ter van Hoeve-Jurran Schut 12-1, Ferry Sonnemans-Muratlrgoren 10-4. D1:Thi- mo Petri-Martijn Lagendijk 7-6, Frank Thissen-Murat Irgoren w.o., Jean Dhoo- ge-Maarten de Bakker 11-4, Koen Bins- Mike Goeseije 14-2, Danny Mol-Johan Dagevos 9-8, Leander Bendele-J. Burger 13-2, Remco Paauwe-Thimo Petri 8-7, Leander Bendele-Arjan Heenes 13-4, D2: Eric Dohmen-Oiet de Haze 7-1, Raoul Beuns-Nico Kaat 12-3, Jacco Wijnands- Hans Scheers 9-1, Kees de Groot-Arno van Dijke8-5, Bram Huijs-AndresOosdijk 8-6, Jacco Telussa-Glenn Fabri7-5, Rem co de Bokx-Patrick Verhagen 11-4. Mannen dubbelspel. C1: Peter Bustraan- /Pe Noordijke-Dick Breure/Boud Ruis- aard 11-9. C2: Jaimy Bish/Michiel Ket- ting-Ronald Aarts/Han Westdorp 11-5, Koen Bins/Menno Kole-Frans Akker/Dirk .van de Meij 11-8, Peter Bustraan/Kees Schog-Hans Harinck/Piet Joosen 12-7, Peter van Hoeve/R. van de Wel-Jordan Lems/Yuri Volkeri 11-6, Bert Cok/Remy Tax-Koen Bins/Menno Kole 13-4. Dl: Adrie van Eekelen/Theune-Ton de Crae- ne/Gies Ronald 12-3, Marco Siben/Frank Thissen-Walt Kleinepiening/Krijgs 11-5, Danny Mol/Stefan de Vries-Maarten de Bakker/Kunder 12-5, Jaco Balkenende- /Bouterse-Hugo Neervoort/Bas Smits 10-7, Peter Boerjan/Van Heijden-Adrie van Eekelen/Theune 8-4. D2: Eric Doh- men/Wijnan-Marco Harinck/Rem Ha- rinck 9-6. CV: Bart Voeten/Ger Voeten- Joost Sprinkhuizen/Verstr 13-6. Gemengd dubbelspel. D1: Jacqueline Hendrickx/Feijte-Houtepen/Marco Bus- traan 12-7, Ilse van Ombergen/M. Siben- Gre Franse/Hans Westdorp 12-4, Ilse van Ombergen/M. Siben-Hellen Solts/Co Stols 13-4. Tanny van de Velde/Van Pelt- Jacqueline Hendrickx/Feijte 7-6. DV: Nel Boom/Jan Braam-Lenie Bal/Piet de Jon ge 9-8. Vrouwen dubbelspel. Dl: Wilma Goe- seije/Jola Sinke-Astrid Kostense/Maud Theune 9-6. DV: Cocky de Fouw/Hel Olij- dam-lneke van de Bijl/H. de Kort 15-2, Gre Franse/Ria Fredriks-lneke Klooster- /Korstanje 15-2. Voetbal Toto-divisie. VVV - Go Ahead Eagles 0-2 (0-0). 69. De Weerdt 0-184. De Weerdt 0- 2. Gele kaart: Verdellen (WV), Schep pink, Van der Horst (Go Ahead Eagles). Stand aan kop: Excelsior 19-45, Den Bosch 18-40, GA Eagles 19-38, FC Zwolle 18-34, Volendam 17-32. Engeland, competitie: Everton - Leeds 2- viceman heeft de bijnaam 'Ma gie', omdat hij altijd het juiste materiaal uitzoekt. Vandaag had ik de snelste ski's." Trinkl viel halverwege het par cours bijna, omdat hij te veel op een binnenski leunde. Hij her stelde zich perfect en vond de ideale lijn. Trinkl finishte in 1.38,74. De slalom voor vrouwen vond plaats onder moeilijke omstan digheden. Van de 89 gestarte vrouwen bereikten in de eerste manche slechts 49 de finish. Bondscoaches betreurden de gang van zaken. De Duitser Maier, die zijn pupil Ertl slechts dertiende zag worden, noemde het besluit de wedstrijd door te laten gaan een schandaal. „Hier hebben sporters twee jaar naar toe gewerkt", sprak hij met een boze knik in de richting van de slecht geprepareerde piste. Winnares An ja Paerson was mild in haar oordeel. „Het was een zware piste, maar deze om standigheden maken we in we reldbekerwedstrijden ook wel eens mee", sprak ze. Naast haar op het podium stonden de Fran- 9aise Christelle Saioni en de Noorse Hedda Bernten. Janica Kostelic werd slechts vijfde. In de wereldbeker had de Kroati sche zeven slaloms gewonnen. ANP Frankrijk, competitie: Bordeaux - Mona co 2-1, Auxerre - Toulouse 2-0, Metz - Bastia 3-2, Paris SG - Guingamp 1-3, Strasbourg - Lens 1-0, Sedan - Troyes 2- 1, Lille - Nantes 1-1. Stand aan kop: Lille 26-44, Nantes 26-44, Bordeaux 26-43, Se dan 26-43, Lyon 26-42. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: Simons/'t Zand-Se- rooskerke 0-6, Begijn Makelaar-Murre Moens 6-2. Stand aan kop:Tecona 11 -57, Begijn makelaar 10-50, Hercules 9-36, Serooskerke 10-33, Murre Moens 10-31. Tweede klasse: Delta Nutsbedrijven-Ne- halennia 0-6, Plu-HZ sport 2-4. Stand aan kop: HZsport 11-59, Nehalennia 12-51, A P/DGA 10-47, van den akker/Dau- wendaele 11-38, Delta Nutsbedrijven 12- 35. Derde klasse: Raab Karcher-Delta Nutsbedrijven 2 6-0, SVA/Kodde-RTC de Singel 4-4, IBG-Entert club 4-4, Wiska/de Kroon-Provincie Zeeland 4-4. Stand aan kop: IBG 11-62, Raab Karcher 11-62, En tert club 12-38, Delta Nutsbedrijven 210- 36, SVA/Kodde 12-32. Vierde klasse: EPZ-PZC 4-2, Schoonen Elektro/MZ- Bowl de Kruitmolen 0-6, WEA/Dau- wendaele-Poseidon/z'huis Walcheren 4- 2, CZ groep zorg-Plu 2 0-6. Stand aan kop: PZC 11-47. WEA/Dauwendaele 11- 46, EPZ 10-37, Poseidon/z'huis Walche ren 11-37, Bowl de Kruitmolen 10-36. Vijfde klasse: Auto Sporry/Oranje Nas- sau-Gemeente Middelburg 0-6, Hercules 2-Provincie Zeeland 2 6-2, HZ sport 2- Team zonder naam 0-6, Sinke Komejan- Bandoeng 6-2. Stand aan kop: Hercules 2 10-56, Sinke Komejan 10-44, Auto Spor ry/Oranje Nassau 11-42, Rabo Walch. Zuid 9-38, Gemeente Middelburg 10-35. Vrouwen. Eerste klasse: Smith kaas- Peugeot Dijkwel/'t Zand 6-0, Istimewa- Begijn makelaar 4-4. Stand aan kop: Smith kaas 13-66, Istimewa 14-56, Begijn makelaar 13-53, BVC 12-52, LVV 12-49. Tweede klasse: LVV 2-SVA/van Marion 2-4, DVC Scheldemond-Astrow 0-6, Vlij tig Liesje-Bakkersland/EDauwendaele 3- 3, Tènce/Dauwendaele-De vier linden 6- 0. Stand aan kop: Tence/Dauwendaele 13-67, Bakkersland/Dauwendaele 14-63, CZ groep zorg 12-51, Mid. Zuid/ZOPC 12- 42, Vlijtig Liesje 13-40. Derde klasse: Pos- eidon/Z'huis Walcheren-CZ groep zorg 2 2-4, Jong Ambon-Justitie Middelburg 6- 0. Stand aan kop: Jong Ambon 13-59, Scheldegroep 13-59, CZgroepzorg 2 13- 58, Ardita 12-55, 't Ken net 13-43. Wielrennen Ronde van Mallorca. Vierde etappe, Al- cudia - Puerto de Alcudia: 1. Boogerd (Ned) 174 km in 4.38.55,2. Jeker (Zwi), 3. Casas (Spa). Klassement: 1. Hayman (Aus) 15.44.53, 2. Cabello (Spa) 1.46, 3. Garcia (Spa). Ronde van Langkawi. Tweede etappe, Gerik - Kota Bharu: 1. Degano (Ita) 226 km in 5.43.52,2. Koerts (Ned), 3. Strazzer (Ita). Klassement: 1. Koerts 10.33.20, 2. Degano 0.07, 3. Fraser (Can) 0.11 Ster van Bessèges. Eerste etappe. La Ciotat - Aubagne: 1. Eeckhout (Bel) 141 km in 3.28.47, 2. Piil (Den) 0.01, 3. Peers (Bel). donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 8. 3B-SD Interieur Totaal 2 Vergouwen 3. Locatie: SPB cen trum Yip Plaza in Goes. Aanvang: 19.30 Persoonlijk kampioenschap bandstoten vierde klasse. District Schouwen-Duive- land. Locatie: Café d' Eule in Oosterland. Aanvang: 19.00 uur. ■fig Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Tholen - Lammerenburg 2. Aanvang 19.30 uur. Jean-Philip Becht en Jéróme Riverola hopen op een prof contract bij NAC zen voor een mogelijk volgend seizoen." „Ik sta wel sterk in mijn schoe nen, geloof ik. Ik heb het volste vertrouwen in mezelf. Boven dien beschik ik over een groot loopvermogen en beschouw ik mezelf als een echt bijtertje. Als ik ergens voor ga, dan ga ik er ook volledig voor, met heel mijn hart. Voor honderd pro cent maar het liefst nog een paar procentjes meer. Want voetbal is mijn leven, dat is al tijd al zo geweest." Jean-Philip Becht: „Fysiek ben ik in orde. Ik ben kopsterk en ik heb een goeie trap in mijn linker. Bovendien beschik over de nodige ervaring. Ik draai nu al acht jaar mee bij NAC, in de jeugd ben ik altijd aanvoerder geweest." „In al die jaren is de belangstel ling voor mij als voetballer nooit weggeweest. Ik put daar een hoop vertrouwen uit. Vorig jaar werd Eendracht Aalst zelfs concreet, ik ben er nog ge weest. Door financiële proble men konden ze me echter niet halen. Dit seizoen hing Hoek nog aan de lijn. Maar nee, dat zie ik niet zittenBelgisch voet bal is niet mijn voetbal. Kloe- tinge vind ik wel weer wat. Als springplank, hopelijk." Als de weg niet naar Ro me of in dit geval het Fu jifilm-stadion leidt, en die kans is meer dan aan wezig, wat dan? Jéróme Riverola: „Dat kan ik me niet indenken... Echt niet. Ik ga ervan uit dat ik het red." Jean-Philip Becht: „Als ik maar profvoetballer kan wor den. Al zou ik daarvoor naar Denemarken moeten. Ik zou het werkelijk schitterend vin den om de enige profvoetballer uit Zeeuws-Vlaanderen te worden. Daar heb ik een boel voor over, zo niet alles." Jéróme Riverola: „Als het dan toch mis zou gaan... Dan kan ik mezelf in elk geval niks verwij ten. Want ik heb er werkelijk alles aan gedaan. Alles." „De manier waarop ik bij NAC ben gekomen, getuigt daar ook van. Lionel Lord (spits van Veere) en ik hebben naar een heleboel profclubs een brief geschreven. NAC was de enige vereniging waar we mochten meetrainen. Ik had uiteindelijk het geluk dat ik mocht blijven. Tja, soms komt het geluk niet vanzelf naar je toe en moet je zelf het initiatief nemen." De Zeeuwse voetballers Jéróme Riverola (links) en Jean-Philip Becht op de grasmat van het Fuji Film-stadion van NAC. foto Cor Viveen is een heel positieve jongen om bij je groep te hebben, talent vol. Maar hij moet nog veel le ren. Zijn handelingssnelheid is gewoon niet goed, hij moet rus tiger worden. En ook opbou wend kan het een stuk beter. Ik denk dat-ie zelf niet zo tevre den is over zichzelf. Hij beseft dat er nog meer uitgehaald kan en moet worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13