Schakers treffen vermaarde club Noorse skilegende slaat weer toe PZC U zegt 't maar. Zeeuwse profronde alleen verder Bauer is favoriet voor tennistitel z24 Hoge scores voor topdrie in poolbiljart Geen bewijs voor kankerverwekkende werking creatine uitslagen Russen willen eigen profploeg Vassiliev twee jaar geschorst agenda Middelburg vrijdag voor de beker tegen Panfox Zweeds goud op biatlon business center woensdag 7 februari 2001 door Frits Bakker GRONINGEN - De Delta Prof ronde, die op zaterdag 8 sep tember wordt gereden, gaat dit jaar zelf het rennersveld sa menstellen. Voor de vorige edi tie van de Zeeuwse wedstrijd werd nog nauw samengewerkt met de organisatoren van de Henk Vos Memorial in Gronin- door Koen de Vries MIDDELBURG - Twee jaar ge leden was het een regelrechte sensatie: de schakers van het be scheiden Middelburg versloe gen in de eerste ronde van het bekertoernooi Europees- en veelvoudig nationaal kampioen Panfox. Het lot heeft onlangs beslist dat David en Goliath el kaar opnieuw treffen in het be kertoernooi. Vrijdag reizen de schakers uit Breda, die nu als spelers van Ordina door het le ven gaan, voor de tweede keer naar Middelburg af. Cor Jansen, een van de vier spe lers die vrijdag in Ontmoetings centrum Dauwendaele de eer van Middelburg verdedigen en twee jaar geleden ook van de partij was, probeert het Calime- ro-effect nog wat aan te scher pen: „Wij spelen onderin in de tweede klasse en zij hebben twee teams in de Meesterklasse. Als zij met een sterk team ko men, zijn we volslagen kans loos. Ze hebben ons twee jaar geleden zwaar onderschat." Trein De veteraan van Middelburg (62 verwacht dat er van onder schatting dit keer geen sprake zal zijn. Ordina zal zich niet op nieuw laten verrassen. „Rini Kuyfeen van hun beste spelers, vertrok destijds toen de wed strijd nog bezig was. Hij wilde de trein halen en dacht dat zijn ploeggenoten het karwei wel zouden afmaken." Dat gebeurde niet. De partijen hielden elkaar in evenwicht (2-2 en toen meteen daarna de bar rage begon, was Kuyf al onder weg naar Brabant. Ook nu werd het gelijk, maar scoorde Mid- gen. Die koers is op aanvraag van de organisatoren ver plaatst van 6 september naar 20 juli. De internationale wielrenunie UCI heeft toestemming gege ven voor de verplaatsing. Vol- door Joost Lammers ST. ANTON - De Noorse alles- kunner Kjetil André Aamodt sloeg gisteren weer toe. Met zijn wereldtitel op de combinatie gens de Groningse organisato ren was het niet mogelijk in die periode een sterk rennersveld vast te leggen. Hoewel de koers nu plaatsvindt tijdens de Ron de van Frankrijk, is dat pro bleem op 20 juli minder groot, zette hij een nieuw record neer, want nog nooit veroverde een skiër zoveel WK-medailles. Waar veel favorieten in het Oos tenrijkse St. Anton sneuvelden, wist Aamodt zijn zenuwen on der controle te houden. Michae- le Dorfmeister won de titel bij de vrouwen. „De laatste is altijd de beste", zei Aamodt na zijn winnende race. Het was niet zo maar een overwinning, want hij be schreef dankzij deze prestatie een nieuw blad in zijn imposan te geschiedenisboek. Het was voor de 29-jarige allrounder, geboren en getogen in de Noorse hoofdstad Oslo, de veertiende WK-medaille. Een nieuw re cord. Aamodt liet zijn landge noot Lasse Kjus en de inmiddels gestopte Luxemburger Girar- delli, die allebei op dertien WK- medailles staan, achter zich. De Noorse routinier was lange tijd nauwelijks te verslaan op de reuzenslalom en de Super-G. Na een reeks blessures heeft hij zijn scherpte verloren, maar met zijn ervaring weet hij op beslissende momenten regelmatig het aan stormende talent achter zich te houden. In tegenstelling tot Kjus en andere favorieten liet van onze sportredactie WESTDORPE - De spanning in de strijd om het kampioenschap poolbiljarten in de kanaalzone is groot. Drie teams hebben zich met kleine onderlinge verschil len afgezonderd van de rest van de deelnemende ploegen. New Gravin voert de ranglijst aan met drie punten voorsprong op High Aces, die ploeg heeft op omdat er in die periode weinig eendaagse wedstrijden zijn. Lieu we Rienstra, voorzitter van de Delta Profronde, is ver rast door de verplaatsing van de Vos Memorial. „We zijn tot nu toe nog niet in contact ge- Aamodt zich maandag al niet verrassen door de verraderlijke slalompiste. Hij nam in de twee de run weinig risico. „Mijn races waren zeker niet perfect, maar bij dit onderdeel komt tactiek op de eerste plaats", verklaarde hij na af loop. Ook op zijn favoriete afda ling ging Aamodt niet vol risico naar beneden, maar de gecon troleerde manier was voldoende om het Oostenrijkse talent Ma rio Matt en de Zwitserse oudge diende Paul Accola in de eind stand achter zich te houden. De wereldtitel kwam niet on verwacht, want eerder had Aa modt al bewezen op de juiste momenten te kunnen pieken. Hij won niet voor niets op ver schillende spelen vier olympi sche medailles, waarvan de gouden medaille op de Super G bij de spelen van Albertville in 1992 zijn beste prestatie is. De grote kracht van de baby-haai, zoals zijn bijnaam luidt, schuilt er dan ook in dat hij als een van de weinige skiërs alle onderde len redelijk tot goed beheerst. Daarom dong hij altijd mee naar alle klassementen. Januari vorig jaar onderstreep te hij zijn klasse nogmaals door in Wengen zijn eerste slalom in zijn beurt ook weer drie punten meer dan De Tukker. De afgelopen speelronde gaven de drie teams elkaar opnieuw weinig toe. Koploper New Gra vin uit Westdorpe behaalde de maximale score (6-0) tegen No Ma'am. Datzelfde resultaat was weggelegd voor De Tukker in de thuiswedstrijd tegen The New Generation X, waardoor de Westdorpenaren de marge met weest, maar op de UCI-kalen- der waren onze wedstrijden weer gekoppeld. Het lag voor de hand dat we samen op zoek zouden gaan naar sterke ploe gen. Wat het betekent voor ons, kan ik nog niet inschatten. We zijn loopbaan te winnen. Daar mee voegde hij zich in het rijtje van het illustere drietal Pirmin Zurbriggen, Mare Giardelli en Günther Mader. Of de wereldti tel in St. Anton het laatste kunstje van de oude meester is, weet je bij Aamodt nooit. Ten slotte zijn volgend jaar de Olympische Winterspelen in Salt Lake City alweer. Podium Michaela Dorfmeister zorgde bij de vrouwen dat de Oosten rijkse skifanaten weer met op geheven hoofd kunnen rondlo pen. Zij leidde de dans om het goud en zag op het erepodium nog twee landgenotes naast zich staan. Tweede werd titelverde digster Renate Götschl, als der de eindigde Selina Heregger. De Oostenrijkers had het succes op het snelste nummer bij de vrouwen hard nodig. De we reldtitelstrijd had -tot nu toe louter teleurstellingen opgele verd voor het thuisland, dat zich grote zorgen begon te maken over de prestaties van de eigen skihelden. De titels waren te rechtgekomen bij deelnemers uit Frankrijk, de Verenigde Sta ten en Duitsland. Ook twee jaar geleden in de High Aces verkleinden. High Aces had weinig moeite met subtopper Chevy's. De Terneu- zenaren wonnen met 5-1. In de onderste regionen blijft het Belgische Tricky Hot Shots in de problemen na het ruime verlies (1-5) tegen Zondagsver- maak uit Sint Jansteen. Verder behaalde het reserveteam van Cody's een opvallend gelijkspel tegen het eigen eerste team. zullen het nu alleen moeten doen." Op de dag voor de Delta Prof ronde wordt nog wel wedstrijd Groningen-Münster gereden. De Henk Vos Memorial wordt gehouden ter nagedachtenis aan de in 1999 overleden Henk Vos, oud-voorzitter van de Ver eniging van Beroeps Wielren ners. licher/AP Amerikaanse plaats Vail, ston den drie Oostenrijkse specialis tes na de afdaling op het podi um. Toen was Götschl het sterkst, voor Dorfmeister en Stefanie Schuster. De zege van Dorfmeister was toch enigszins verrassend, om dat ze deze winter nog geen en kele afdaling voor de wereldbe ker had gewonnen. Wel werd ze eerste in een Super-G en een reuzenslalom. Op trainingen had ze ook niet echt uitgeblon ken. „Vandaag deed ik in de wedstrijd wat ik eigenlijk ook in de trainingen had willen laten zien", zei Dorfmeister. Het Oostenrijkse kamp was zondag nog in rouw gedompeld na het verongelukken van Alois Lippburger, coach van de ski springers. „We zijn eigenlijk met onze gedachten ergens an ders", gaf Dorfmeister aan. „Maar het leven gaat toch door. Voor de start heb ik een gebedje gepreveld en dat is verhoord. Mijn race was niet perfect, want ik miste aan de top de ideale lijn. Maar ik heb dat goed kunnen maken. Dit is zo mooi." Dorfmeister was met haar tijd van 1.36,20 veertienhonderdste seconde sneller dan haar voor gangster Götschl. GPD/RTR In de tweede divisie gaat BCH 2nd Team ongestoord op weg naar het kampioenschap en promotie. Westbury uit Sint Niklaas werd met 2-4 verslagen. Twee Temeuzense ploegen vechten, op ruim dertig punten verwijderd, om de tweede plaats in deze klasse. The Riff heeft één punt meer dan Dream Team. Beide ploegen wonnen hun uit wedstrijd met 1-5. door Pieter van Klinken VLISSINGEN - Drie Zeeuwen nemen dit weekeinde deel aan het Nederlands kampioenschap indoortennis voor junioren in Enschede. Silvana Bauer (14) uit Kruiningen, Heieen Maen- hout (11) uit Terneuzen en René Lindenbergh (13) uit Goes ko men in actie op het drie dagen durende toernooi. De grootste Zeeuwse kansheb ber voor een nationale titel is Silvana Bauer. Zij won op twee na alle wedstrijden van het win ter jeugdcircuit. Twee keer kon ze niet meedoen, omdat ze toer nooien speelde in Zuid-Ameri- ka. Karen Rombouts uit Huis- sen won de beide toernooien waar de Kruiningse ontbrak. Bauer speelt in de categorie meisjes tot en met zestien jaar. Haar voornaamste concurren ten zijn Pasquale Jansma (Al- mere) en Karen Rombouts, res pectievelijk de nummers twee en drie van de ranglijst tot 16 jaar. Bauer is als eerste ge plaatst voor het NK. Schouderblessure Voor Heieen Maenhout (meisjes -14 jaar) en René Lindenbergh (jongens -14 jaar) zijn de kansen op de titel gering. Maenhout komt net terug van een schou derblessure. Ze is nu weer drie weken aan het trainen. Maen hout is de jongste deelneemster aan het nationaal kampioen schap en is de nummer twee op de ranglijst voor meisjes tot en met twaalf jaar, achter Michae la Krajicek, een nichtje van Ri chard Krajicek. De twee mogen meedoen aan de titelstrijd tot veertien jaar, om dat er voor hun leeftijdscatego rie geen kampioenschap is. Bo vendien zijn ze goed genoeg voor een hoge klassering. Districtstrainer Luc Govers verwacht voor Heieen Maen hout een plaats in de kwartfina le. „Ze heeft de afgelopen drie weken weer goed getraind. Bo vendien waren haar resultaten in het jeugdcircuit goed." Zelf denkt Maenhout dat ze de twee de ronde kan halen. „Het ligt aan de loting, maar alles wat meer is, is mooi meegenomen." Voor René Lindenbergh is een goede loting eveneens noodza kelijk om tot een aansprekend Dammen Eerste klasse Zeeuwse dambond. Gapinge-Souburg 8-8. A. Riemens-P. Fi- lius 1-1,1, Walraven-P. Allaart 0-2, A. den Hollander-M. Bronke 2-0, J. Kesselaar-J. van 't Padje 2-0, L. Walraven-A. Alewijn- se 1-1, J. Vogel-B. Rampersad 1-1, P.van Keulen-W. de Beer 1-1, W. Waanders-L. van Daele 0-2. Middelharnis-PWG 's-Gravenpolder 4 6- 10. J. van Hoorn-W. Koppejan 1-1, A. van de Veer-J. de Jonge 0-2, I. Mackloet-M. Anthonisse 1-1, C. Spee-P. Versluis 2-0, H. Verolme-I. Op 't Hof 0-2, J. Dekker-W de Leeuw 1-1, L. Koese-J. Straaijer 1-1, J.v an de Ouden-E. Sinke 0-2. PWG 's-Gravenpolder 4-Middelharnis 7- 9. W. Koppejan-A. van de Veer 0-2, J. de Jonge-J. van Hoorn 2-0, W. de Leeuw-J. Dekker 2-0, D. Huissoon-I. Mackloet 0-2, C. Janse-C. Spee 0-2, J. Straaijer-H. Ver- olme 0-2, E. Sinke-M. Klink 1-1, P. Ver- sluis-l. Koeso 2-0. Stand: 1. Gapinge 1 7-10,2. Souburg 1 6- 9, 3. Middelharnis 1 6-8, 4. PWG 's-Gra- venpolder 4 7-3, 5. Aagtekerke 2/Oostka- pelle 1 6-2. Poolbiljart District Kanaalzone, 1 e divisie: Zondags- vermaak-Tricky Hot Shots 5-1, De Presi dent-De Gravin 1-5, High Aces-Chevy's 5-1, New Gravin-No Ma'am 6-0, De Tuk- ker-New Generation X 6-0, Cody's-Co- dy's 2 3-3. Stand: New Gravin 15-109, High Aces 15-106, De Tukker 15-103, Chevy's 15-91, The New Generation X 15-67, Zondagsvermaak 15-66, De Gra vin 15-59, Cody's 15-48, No Ma'am 15-38, De President 15-37, Cody's 2 15-31. Tric ky HotShots 15-23 2e divisie, stand: BCH 2nd Team 15-114, The Riff 15-81, Dream Team 15-80, Het Hoeckhuys 14-72, Westbury 14-64, First Ladies 15-63, Zondagsvermaak Sr 15-62, New Cody's 15-52, Team X 15-50, Ros kam 15-40, PlayforFun 15-39,The Riffbit- ches 15-38. 4e bekerronde: Chevy's-Zondagsver- maak 5-2, No Ma'am-New Gravin 2-5, Dream Team-De Tukker 0-7, Play for Fun- De President 2-5. Skiën St. Anton. WK alpine. Vrouwen, afda ling: 1Dorfmeister (Oos) 1.36,20,2. Göt schl (Oos) 1.36,34, 3. Heregger (Oos) 1.36,37, 4. Rey-Bellet (Zwi) 1.36,90, 5. Kostner(lta) 1.37,00. Mannen, combinatie: 1. Aamodt (Noo) 2.58,25 (1.26,44/1.31,81), 2. Man (Oos) 2.58,93 (1.26,98/1.31,95), 3. Accola (Zwi) van onze sportredactie CAPELLE A/D IJSSEL - Het Nederlands Centrum voor Do- pingvraagstukken (NeCeDo) is van mening dat de conclusie in een Frans rapport over de kan kerverwekkende werking van het middel creatine niet weten schappelijk wordt onder bouwd. Creatine is een lichaamseigen stof, die vooral in de skeletspie ren voorkomt. De stof speelt een belangrijke rol bij herhaalde, kort durende inspanningen met hoge intensiteit. Het middel, in resultaat te komen. „Linden bergh hoort thuis tussen de tien de en de twintigste positie", zegt Govers. „Hij is de laatste tijd enorm gegroeid. Ik denk alleen dat hij pas in de zomer goed ge noeg is voor topprestatie op het NK." De kanshebbers voor de titel in de klasse van Lindenbergh zijn Robin Haasse uit Den Haag en Igor Sijsling uit Amsterdam. In de klasse van Maenhout is de top heel bi;eed. De Zeeuwse tennissers vertrek ken morgen al naar Enschede, zodat ze alvast kunnen wennen aan de hal en baan. De kampi oenschappen duren van vrijdag tot en met zondag. In alle cate gorieën doen 32 tennissers mee. MOSKOU - De Russen willen volgend seizoen met een eigen wielerploeg in de hoogste klasse van de wielersport uitkomen, Dat is het streven van Alexan der Goesjatnikov, oud-renner en tegenwoordig voorzitter van de Russische wielerbond. De meervoudig etappewinnaar uit de Vredeskoers wil de Russi sche toppers die nu voor buiten landse ploegen fietsen, overha len naar het vaderland terug te keren. Hoofdsponsor van de ploeg zou het olieconcern Gas- prom moeten worden. Succes volle Russen in het peloton zijn ondermeer Konisjev, Ivanoven Tonkov. RTR MOSKOU - Schansspringer Dmitri Vassiliev is voor twee jaar geschorst door de Interna tionale Ski Federatie. De Rus werd onlangs betrapt op het ge bruik van dope. Vassiliev houdt vol dat hij slechts een afslankmiddel tot zich heeft genomen. Vassiliev was dit seizoen de eerste Russi sche schansspringer in twintig jaar die bij de eerste drie van een wereldbekerwedstrijd eindig de. Vassiliev mist nu in elk geval de Olvmpische Winterspelen in Salt Lake City. RTR 2.59,53 (1.25,55/1.33,98), 4. Schónfelder (Oos) 2.59,89, 5. Fattori (Ita) 3.03,13. Pokljuka (SIv). WK biatlon. Vrouwen, 15 km: 1. Forsberg (Zwe) 45.13,0, 2. Skjel- breid-Poiree (Noo) 45.50,3,3. Zoebrilova (Oek) 46.22,2 Sportprijsvragen Lucky Day, trekking 6 februari: 13 -14-19 -21-26-29-32-33-36-37-40-43-48-56 - 57 - 60 - 62 - 64 - 65 - 78. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Vrouwen, 1,5 miljoen gulden. Eer ste ronde: Dragomir (Kro) - Hrdlickova (Tsj) 6-2 6-1, Kremer(Lux) - Glass (Dui)4- 6 6-4 6-1Huber (Dui/6) - Jeyaseelan (Can 6-1 6-3, Chadkova (Tsj) - Medina-Garn- gues (Spa) 6-2 6-3, Shaughnessy (VStl- Testud (Fra/5) 7-6 4-6 6-3. Voetbal WK-kwalificatie. Aziatische zóne, groep 4. Singapore - Koeweit 1-1 (0-0). 61 Bas- har Abdullah 0-1,86. Noh Alam Shah 1-1. Frankrijk, competitie. Lyon-Marseille 1- 1, Rennes-St.Etienne 3-0. Wielrennen Cala Rajada. Ronde van Mallorca. Derde etappe: 1. Zabel (Dui) 163 km in 4.15.56, 2. Teutenberg (Dui), 3. McEwen (Ausl, 4. Desmet (Bel), 5. De Jongh (Ned), 6. 0e Los Angeles (Spa), 7. Van Dijck (Ned), 8. Riebenbauer (Oos), 9. Llorente (Spa), 10 Silloniz (Spa). Gardanne. GP La Marseillaise. 1. Piil (Den) 151 km in 3.32.19, 2. Larsen (Den), 3. Brard (Fra), 4. Oriol (Fra), 5. Halgand (Fra), Botsjarov (Rus) 2.39, 7. Farazijn (Bel) 2,43, Ronde van Langkawi. Eerste etappe, Alor Setar - Sungai Petani: 1Fraser (Can 182 km in 4.49.49,2. Koerts (Ned),3. De- gano (Ita), 4. Quaranta (Ita), 5. Jansen (Ned) 0.02. Klassement: 1. Koerts 4 49,37, 2. Fraser 0.02,3. Degano 0,08,4. Bettini (Ita) 0.09,5. Quaranta 0.12,6. Jan sen 0.14. woensdag Voetbal Amstel Cup, kwartfinales: Vitesse-AZ, Roda JC-PSV, FC Zwolle-FC Twente. - de vorm van een voedingssup plement, wordt in de sportwe reld vaak gebruikt als herstel middel na zware inspanningen Het staat niet op de dopinglijst Het onlangs gepubliceerde Franse rapport betreft volgens het NeCeDo een literatuurstu die, waarin een overzicht van bestaande onderzoeksresulta ten wordt gegeven. „Er wordt geen melding van nieuwe bevin dingen gemaakt", vindt het Ne CeDo. Volgens het centrum hoeft het middel niet op de do pinglijst van het Internationaal Olympisch Comité te komen, zoals de Fransen willen. ANP delburg beter aan de hoogste borden. Zeker is dat de Bredanaars net als toen hun allersterkste spe lers thuis houden. „Voor ons is de beker niet zo interessant", zegt Ordina-voorzitter Henk Verstappen. „Maar gezien de nederlaag van vorige keer, moe ten we nu maar revanche ne men." Ordina zal geen Grootmeesters naar Middelburg sturen, hoewel de club over een groot arsenaal wereldtoppers beschikt. Ordina zet cracks als Van Wely, Soko- lov, Gurevich, Van der Wiel, Van der Doel, Vaganian en Bosboom slechts zelden in het bekertoer nooi in. „Tot de finale, mochten we die halen, zullen we alleen Meesters inzetten. We beschou wen het bekertoernooi als een amateurgebeuren", aldus Ver stappen, die niet wil zeggen over welk budget zijn club jaarlijks kan beschikken. „Dat zijn din gen waarover we in de schaak wereld niet spreken." Het vertrouwen in een goed re sultaat is aan de kant van Mid delburg niet al te groot. De re sultaten in de tweede klasse zijn tot nu toe tegenvallend. De ploeg bungelt onder aan de ranglijst van de op twee na hoogste klasse van Nederland. Te veel spelers worstelen met hun vormJansen,Het is knud de op dit moment, maar er valt niemand iets te verwijten. Ie dereen deelt namelijk in de ma laise." Middelburg treedt naast Jansen aan met René Tiggelman, Johan de Wolf en Sven Stange. Ze schaakten de afgelopen weken weliswaar niet briljant, maar zijn altijd in staat te stunten. „In het bekertoernooi weet je het nooit", erkent Ordina-voorzit ter Verstappen. „In de competi tie speel je met tien tegen tien, in de beker maar met vier tegen vier. Er hoeft maar één speler te falen en het wordt heel moeilijk om te winnen." In Breda wordt nog een beetje vaag gedaan wie er vrijdag ach ter de borden verschijnen. In de eerste ronde van het bekertoer nooi toen Ordina Spijkenisse, dat in dezelfde klasse als Mid delburg uitkomt, met 4-0 ver morzelde speelde het kwartet Hoogedoorn-Van Mil-Homme- les-Timmerman. Een team met zo'n 250 ELO-punten meer dan Middelburg: 2356 tegenover on geveer 2100. De bekerwedstrijd tussen Mid delburg en Ordina wordt vrij dag gespeeld in Ontmoetings centrum Dauwendaele en begint om 19.30 uur. POKLJUKA - De Zweed se Badalena Forsberg heeft tijdens de wereldti telstrijd biatlon in de Slo veense plaats Pokljuka goud gewonnen op de 15 kilometer. De 33-jarige greep dins dag in een totaaltijd van 45 minuten en 13 secon den voor de vijfde keer in haar loopbaan een we reldtitel. Het zilver ging naar de Noorse Liv Grete Skjel- breid-Poiree, die een ach terstand had van 37,3 se conden. Op de derde plaats eindigde Olena Zoebrilova uit de Oekra- ine. Zij moest een minuut en 9,2 seconden toegeven op Forsberg. SID De Oostenrijkse Michaele Dorfmeister suist door de lucht tijdens de race die goed was voor goud. foto DietherEndl Advertentie geschikt voor WAP met @-info ingebouwd trilalarm ingebouwd fax-/datamodem met infrarood poort ingebouwde voicedialling voor 10 namen en nummers IMOKIA C'ONNÏCTINO PÜOPIE In combinatie it Bij afsluiting va Nokia 6210 Rijklaarpakket Volledig ingebouwd (Nokia-carkit, toestel, inbouw, antenne en dashmount). Met NLG 438,- korting nu voor NLG 849,- excl. BTW (NLG 1.010,- incl. BTW) n tweejarig FlexiBel® Allround of Company abonnement, i nieuw individueel Flexibel^ abonnement. DE ZAAK VOOR ONDERNEMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 56