Sluisenaren willen van aanslag af Voorbereidingen voor aanleg van kartbaan zijn in volle gang PZC PZC Brommobiel mag niet door de tunnel Klachten over stappers in Kloosterzande W est-Zeeuws-Vlaamse kust biedt toch ruimte voor ontwikkeling bos Bezwaar tegen baatbelasting Gordelcontrole Autobanden gestolen GS tegen fusie waterschappen Geen subsidie voor schaapskudde Zeeuws rampenplan op Internet Klaverblad gaat op Internet Maand cel voor heling auto Aanblijven museumbeheerder bepleit Valentijnsbal in Sas van Gent Rijverbod voor drankrijders VOLVO Als de bouw volgens schema verloopt, opent kartbaan Raceland in Breskens in april de deuren. foto Peter N icolai door Lilian Dominicus BRESKENS - De graafwerk zaamheden voor de toekom stige kartbaan op bedrijven terrein Deltahoek in Breskens zijn in volle gang. Naar ver wachting beginnen de bouw vakkers komende donderdag met het heien van de eerste pa len. Volgens het schema van initiatiefnemer A. Schol zou hiermee vorige week al wor den begonnen, maar door het natte weer van de afgelopen tijd is dat niet gelukt. Deson danks hoopt hij nog steeds dat de opening van Raceland in april zal plaatsvinden. Race-liefhebbers in Zeeuws- Vlaanderen kunnen zich dus vanaf het voorjaar op de 470 meter lange baan uitleven. „Op banen langer dan vier honderd meter mogen wed strijden worden gehouden", kondigt Schol alvast aan. Het complex wordt in totaal 3200 vierkante meter groot. De kar- ters (en hun begeleiders) kun nen na afloop van enkele in spannende rondes bijkomen in de horecagelegenheid. Fit nesscentrum Way of Life ves tigt zich ook in de hal en de on dernemer hoopt dat daardoor de eerste aanloop gegaran deerd is. Verder mikt hij voornamelijk op de toeristen, die gedurende het zomerseizoen de West- Zeeuws-Vlaamse kust bevol ken. Voorlopig gaat Schol uit van een jaarlijks bezoekers aantal van twintigduizend. Uit landelijke cijfers is echter gebleken dat de gemiddelde kartbaan in Nederland kan re kenen op zo'n dertigduizend bezoekers per jaar. Op de aan palende parkeerplaats is ruimte voor circa honderd au to's. Ambtelijk advies Even zag het er nog naar uit dat het plan van Schol in dui gen zou vallen. De Provinciale Planologische Commissie schreef in een ambtelijk advies aan Gedeputeerde Staten dat de Deltahoek in Breskens geen goede locatie voor een kart baan zou zijn. Een dergelijke racehal zou een bovenregiona le uitstraling moeten hebben en dus elders beter tot zijn recht komen; bovendien zou een bedrijventerrein geen ge schikte plek zijn voor een re creatieve voorziening. Een uitvoerige brief van de ge meente Oostburg, waarin de argumenten vóór de vestiging van Raceland in Breskens nog eens werden opgesomd, over tuigde GS uiteindelijk. De kartbaan zou op een bedrij venterrein amper overlast voor omwonenden kunnen veroorzaken en de ingang ligt gunstig ten opzichte van het dorp, de jachthaven en de toe komstige rondweg. Bovendien zorgen de toeristen 's zomers voor een verdubbeling van het aantal inwoners in de regio. Met de bouw van de kartbaan in Breskens is een investering van 2,7 miljoen gulden ge moeid. Hoor Lilian Dominicus SLUIS - De bewoners van het winkelcentrum Sluis maken be zwaar tegen het feit dat ze be lasting moeten betalen voor de herinrichting van de kern. Het opknappen van het centrum draagt niet bij aan het woonge not, zo schrijven ze in een brief aan de gemeenteraad. En of de waarde van hun huizen zal stij gen, is nog maar de vraag. Ze vragen daarom de gemeente Sluis-Aardenburg om een aan vaardbare oplossing te beden ken. De raad besloot onlangs tot het instellen van een zogeheten baatbelasting, die eigenaars van alle 'gebate' percelen, dus zowel van de winkelpanden als de woonhuizen, verplicht een vastgestelde bijdrage te leveren. De hoogte van de aanslag per pand varieert van enkele dui zenden guldens tot meer dan tienduizend gulden. De raad is er in het besluit van uitgegaan, dat in ruil daarvoor alle gebou- SLUIS - In de Sint Annastraat in Sluis is dinsdag tussen 15.30 en 17.30 uur een gordelcontrole gehouden. Van de gecontroleer de bestuurders en inzittenden droegen er 29 geen gordel. HULST - Bij een garagebedrijf in Hulst zijn tussen zaterdag 3 en dinsdag 6 februari een aantal autobanden gestolen. De waar de van de banden bedraagt en kele duizenden guldens. Het be drag van de braakschade is niet bekend. wen van de binnenstad bij ver koop meer op zullen brengen. Volgens de negentien bewoners, die het bezwaarschrift hebben ondertekend, geldt dat echter met name voor de winkelpan den en niet voor de woonhuizen. „Het zal wellicht zo zijn dat een winkelpand bij verkoop in een goed centrum een hogere waar de heeft dan in een dood dorp. Het gaat hier echter feitelijk om woonhuizen die toevallig in een winkelcentrum staan", aldus de verontruste eigenaren. De bewoners zijn nog lang niet van plan te verhuizen naar een wijk, waar ze geen baatbelas ting hoeven te betalen en dus vragen ze de raad om een oplos sing te verzinnen. Te meer daar het bij de vorige herinrichting wel mogelijk bleek te zijn om de categorie woonhuizen onder bepaalde voorwaarden vrij te stellen. Rente De gemeente zou de eigenaren hebben aangeboden dat ze ge durende twintig jaar alleen maar rente hoeven te betalen. Daarna zouden ze alsnog het verschuldigde bedrag van de baatbelasting moeten ophoes ten. Deze oplossing is in ieder geval niet acceptabel, vinden de bewoners. Het opknappen van de kern gaat de Sluisse gemeenschap in totaal negen miljoen kosten. De winkelstraten krijgen volgens de plannen voor dat bedrag een Vlaamse en Bourgondische uit straling, met karakteristieke armaturen en natuurstenen pla veisel. Ook krijgen straatmeu- bilair, pleinen en groenvoorzie ningen een oppepper. De gemeenteraad behandelt de brief van de negentien bewo ners tijdens de vergadering van donderdag 8 februari, die plaatsvindt in het Belfort van Sluis om 19.30 uur. woensdag 7 februari 2001 SLUIS - Gedeputeerde Staten zijn niet van plan om de twee Zeeuwse waterschappen samen te voegen. Dat schrijven ze in een reactie op de motie, die de gemeenteraad van Sluis-Aar denburg heeft ondertekend. De raad was verontrust door een passage in het Strategisch Beleidsplan van het waterschap Zeeuwse Eilandendat rept over het streven om vóór 1 j anuan 2006 een schap voor heel Zeeland op te richten. Onacceptabel, zo onderschreven de raadsleden tijdens de vergadering van 14 december van vorig jaar, zeker omdat het nieuwe kantoor on getwijfeld in Middelburg zou komen te staan. Daarbij heeft waterschap Zeeuws-Vlaanderen pas een fusie doorstaan. GS stellen nu dat ze het huidige Zeeuwse waterschapsbestel ech ter niet zullen wijzigen. OOSTBURG - Schaapsherder Jan Klomp en de Stichting Dijk- en Krekenbehoud krijgen voorlopig geen geld van de provincie om de ecologische schaapskudde in het westen van Zeeuws-Vlaanderen uit te breiden. Gedeputeerde Staten willen eerst de uitslag van een onder zoek naar het subsidiebeleid ten aanzien van de schaapskud des in Zeeland afwachten. Pas daarna, in 2002, zou de kudde van Klomp eventueel in aanmerking komen voor een subsi die. Hoewel de schaapskudde in Nisse al een groot aantal jaren een bijdrage van de provincie ontvangt, zijn GS niet van plan deze ongelijke situatie vóór die tijd recht te trekken. De Stich ting Dijk- en Krekenbehoud heeft tot nu toe alleen een een malige investeringssubsidie voor de schaapskudde van de provincie gekregen. Dat was in 1999, toen Klomp pas begon met het begrazen van de West-Zeeuws-Vlaamse dijken. MIDDELBURG - Het rampenplan van de provincie Zeeland staat op Internet. Dit plan beschrijft hoe in Zeeland de be strijding van grote rampen wordt aangepakt. Commissaris van de koningin W. van Gelder is de coördinator van ernstige ongevallen die de gemeentegrenzen overstijgen. Het provin ciaal coördinatieplan rampenbestrijding is te vinden via de homepage van de provincie. Via die site is ook een model van een gemeentelijk rampenplan te vinden. Bij kleinere rampen die zich binnen één gemeente voordoen, is de burgemeester de coördinator. GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad in Goes gaat 30 maart op Internet. Op www.klaverbladzeeland.nl is vanaf die dag informatie te vinden over de organisatie, haar doelstel lingen en de diensten die zij verleent. Daarop is ook nieuws over de zorgverlening te vinden. Via de site van Het Klaverblad kunnen bovendien de internet adressen van andere Zeeuwse patiëntenorganisaties en hun landelijke koepels worden bezocht. Het Klaverblad zelf hecht veel waarde aan de mogelijkheid om via e-mail vragen te stel len. Die worden als het even kan nog dezelfde dag beant woord. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 32-jarige inwoner van Dordrecht veroordeeld tot een maand cel. De verdachte had in september vorig jaar een Opel Kadett gekocht, waarvan hij moest weten dat die gestolen was. Zo was er geen contactsleutel en zat de bedrading los. De auto bleek in Rilland te zijn gestolen. De politierechter achtte opzetheling bewezen. door Evelyne de Bruijn KLOOSTERZANDE - Bewoners van de Cloosterstraat in Kloosterzande hebben bij de gemeente geklaagd over de hinder, die zij steeds vaker ondervinden van het uitgaan spubliek in de weekeinden. Enkele weken geleden was voor een aantal bewoners de grens bereikt. De geluidsover last en de regelmatig voorkomende vernie lingen waren aanleiding om bij de gemeente aan te kloppen. In reactie hierop heeft bur gemeester A. Vogelaar inmiddels gesprek ken gevoerd met de politie en de exploitant van Disco Love, om te bekijken wat er ge daan kan worden om de overlast te bestrij den. „Het probleem voor de exploitant van de discotheek is dat hij wel maatregelen wil nemen, maar dat zijn bevoegdheid niet ver dergaat dan zijn eigen terrein. Maar de poli tie heeft toegezegd in de toekomst een extra oogje in het zeil te houden", aldus de burge meester. Afgelopen weekeinde was het opnieuw raak in de Cloosterstraat. In de nacht van zater dag op zondag werden rond vijf uur 's och tends vernielingen gepleegd aan de tegen over de discotheek gelegen Rabobank. De muur werd ernstig beschadigd en enkele ca mera's werden vernield. De schade be draagt dertig- tot veertigduizend gulden. Hoewel de daders onbekend zijn, wordt wel gedacht in de richting van de jongelui die de discotheek bezoeken. Lawaai Problemen met uitgaanspubliek deden zich in het verleden al vaker voor in Klooster zande. Ruim tien jaar geleden, toen burge meester A. Kessen van Hulst nog burgerva der was in Kloosterzande, moesten er extra politieagenten worden ingezet om lawaai en schade in en om de Cloosterstraat te be teugelen. Ook werden er afspraken ge maakt tussen politie, gemeente en horeca ondernemers. Die gezamenlijke aanpak leidde er uiteindelijk toe dat de rust in Kloosterzande jarenlang kon worden ge waarborgd. Tot voor kort. Dinsdag 13 februari gaan vertegenwoordi gers van de gemeente, politie en Disco Love met de bewoners praten over mogelijke op lossingen. Afgelopen weekeinde was het opnieuw raak in Kloosterzande. In de nacht van zaterdag op zondag werden vernielingen gepleegd aan de Rabobank. foto Charles Strijd door Wout Bareman TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten en de directie van de NV Westerscheldetunnel zien geen mogelijkheden om zogeheten bromniobielen toe te laten tot de Westerscheldetunnel of het fiets-voetveer tussen Breskens en Vlissingen. De Terneuzense Linda de Ruijter, zelf eigenaar van een brommobiel, kaartte de zaak onlangs aan bij beide in stanties, maar krijgt nu nul op het rekest. Wil ze op bezoek bij kennissen aan de andere kant van de Wes- terschelde, dan moet De Ruijter via Antwerpen. Ook daar is ze niet welkom in bijvoorbeeld de Liefkenshoektunnel en de Ken- nedytunnel, maar ze zou wel ge bruik kunnen maken van de ou de Waaslandtunnel. Maar De Ruijter noemt dat een onhaal bare onderneming. Projectmanager C. de Reu van de NV Westerscheldetunnel on derkent het probleem, laat hij schriftelijk weten. „Voor de tunnel en de toeleidende wegen is halverwege de jaren negentig door het provinciaal bestuur en de rijksoverheid besloten dat deze als autoweg moet worden aangelegd. Om de kosten in de hand te houden en door de be perkte technische mogelijkhe den, is afgezien van een tunnel waar ook langzaam verkeer door kan. Om dezelfde redenen is ook afgezien van een aparte tunnel voor langzaam verkeer. Volgens het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens geldt voor een autoweg de maximum snelheid van 100 ki lometer per uur. Alleen motor voertuigen die ten minste 50 ki lometer per uur halen, worden op een autoweg toegestaan. En daarmee is de tunnelroute verboden gebied voor brommo- bielen, bromfietsen, invaliden voertuigen met motor, land bouwvoertuigen en snorfietsen. Maar, schrijft De Reu, mevrouw De Ruijter kan natuurlijk altijd gebruik maken van het open baar vervoer door de tunnel. Ook Gedeputeerde Staten moe ten de Terneuzense teleurstel len. De zogeheten 'fast ferry', die vanaf eind 2003 een fiets- voetveerverbinding gaat onder houden tussen Breskens en Vlis singen, is ook niet geschikt voor brommobielen. Ze zijn alleen geschikt voor voetgangers, fiet sers, bromfietsers en rolstoelers. De afmeerinrichtingen bieden bovendien te weinig manoeu vreerruimte voor een brommo biel. Ook GS wijzen op alterna tief (openbaar) vervoer via de Westerscheldetunnel. SAS VAN GENT - Soos Kanaal zone houdt zaterdag 10 februari een valentijnsbal in zaal De Speye. De muziek wordt ver zorgd door het Jumbo Trio. Naast muziek en dans is er ook een verloting en wordt er bingo gespeeld. Iedereen is van harte welkom vanaf 20 uur. door Lilian Dominicus AARDENBURG - De gunstige toeristische ontwikkeling van Aardenburg krijgt geheid een terugslag als de beheerder van het archeologisch museum van die plaats gedwongen blijft een andere baan aan te nemen. En zoals de zaken er nu voor staan, gaat dat ook zeker ge beuren. Dat schrijft een ver ontruste R. Coster uit Aarden burg in een brief aan de gemeenteraad van Sluis-Aar denburg. Beheerder, J. P. Goedbloed, is volgens de wet gedwongen te solliciteren naar andere betrekkingen, omdat hij is aangesteld als herintre dende werkzoeker. Nu hij een baan heeft aangeboden gekre gen, dreigt ook zijn opgebouw de ervaring en deskundigheid als rondleider en beheerder te verdwijnen. Volgens Coster is het aan de toewijding en de ini tiatieven van Goedbloed te danken dat in 2000 het muse um meer dan vijfduizend be zoekers trok. De brief wordt donderdag 8 fe bruari behandeld tijdens de gemeenteraadsvergadering, die om 19.30 begint in het Bel fort van Sluis. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - In de herinrich ting van de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen komt bos toch weer om de hoek kijken. Verklaarden natuurorganisa ties, recreatieondernemers en lokale overheden zich enige ja ren geleden tegenstanders van de aanleg van bos, omdat dit niet in het West-Zeeuws- Vlaamse landschap zou passen, de provincie en het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij achten de ontwikke ling van gebieden met een 'bos achtig karakter van driehon derd hectare' nu toch mogelijk. In een gezamenlijk standpunt verklaren zij dat de rijksmidde len voor 'bos in landinrichting' nog altijd beschikbaar zijn voor de uitwerking van het nieuwe landinrichtingsplan voor de kustregio, waaraan een ge- biedscommissie West-Zeeuws- Vlaanderen momenteel werkt. Vertegenwoordigers van de landbouw-, natuur- en recrea tieorganisaties, het waterschap, de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg en de provin cie zijn bezig, op basis van rap porten als de Recreatievisie, Kust in Kleuren en het Land bouw Ontwikkelings Plan, een nieuwe 'gebiedsvisie' te maken, die een 'kwaliteitsimpuls' aan West-Zeeuws-Vlaanderen moet geven. Daarbij hoort ook de ver betering van de situatie voor landbouwers door middel van verkaveling, natuurontwikke ling en de beperkte uitbreiding van recreatieve voorzieningen. Ook de aanleg van driehonderd hectare 'multifunctioneel recre- atiebos' maakte aanvankelijk onderdeel uit van het landin richtingsprogramma. Dit element stuitte echter op veel bezwaren. Driehonderd hectare bos was niet alleen veel te veel, maar past ook niet in West-Zeeuws-Vlaanderen, was de mening van natuurbescher mers en recreatieondernemers die samen een alternatief plan 'Kust in Kleuren' bedachten. Ook de landbouw oordeelde bos als 'niet karakteristiek' voor de streek. Het onderdeel werd dan ook uit de plannen geschrapt. Bij wijze van proef werd vorig jaar de Cletemspolder bij Groe- de ingericht volgens de ideeën van Kust in Kleuren. De provincie en het Rijk zijn het erover eens dat dit alternatief voldoet aan de doelstellingen van Rijk en provincie. Zij geven in een gezamenlijk standpunt aan dat de rijksmiddelen be schikbaar blijven, ook wanneer de regio kiest voor een andere landschappelijke inrichting dan bos. „Althans voor zover de uitwerking daarvan leidt tot de ontwikkeling van gebieden met een bosachtige karakter van driehonderd hectare. Daarbij kan sprake zijn van een bosge bied met open ruimte en met ruimte waar spontane bosont wikkeling op gaat treden. De beplanting in het kustgebied zal veelal het karakter hebben van duinstruweel." Ook dit heeft volgens de bos wet en het Rijk de status van bos. Gedeputeerde staten van Zee land komen met deze verkla ring, op het moment dat de voorbereidingen voor de ge biedsvisie in volle gang zijn en de uitvoering in zicht komt. „Wij achten het een goede zaak dat over dit planonderdeel hel derheid verkregen is. Dit zal zeker bijdrage aan een voor spoedige planvorming en daad werkelijke uitvoering." SLUIS - Tijdens een alcohol controle dinsdagavond tussen zeven uur en half tien in Sluis bleken twee bestuurders te veel gedronken te hebben. Een 47- jarige automobilist uit Knokke- Heist (B) een rijverbod van een uur en een boete omdat hij 1,3 keer te veel had gedronken. Een 62-jarige automobilist uit Mal- degem (B) had twee keer te veel gedronken en kreeg een rijver bod van vier uur en een proces verbaal. Beide automobilisten reden op de Rijksweg N58. In totaal werden honderd bestuur ders aan een blaastest onder worpen. Advertentie U rijdt VOLVO Wij doen de rest. CAICAPPENDIJK Mr F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 51