Romme wil gezeur voor zijn PZC Bud Aschman matchwinnaar Thoolse dammers kapen puntje weg Samardzic wil plezier bij RKC hervinden 24 Timmer meldt zich af voor wereldbeker Bloedcontroles in Heerenveen Als ik niet de beste ben, wil ik niet eens naar het WK Drie Europese ploegen op WK clubteams Skister Kostelic geblesseerd Spakenburg mild gestraft door KNVB Anni Friesinger maakt rentree Turks avontuur Iwan voorbij Lawal en Ikedia naar Nigeria Schumi vol lof over nieuwe Ferrari Van Seggelen wint kort geding Voorn klopt Dubbeldam Sacchi al weg vrijdag 2 februari 2001 HEERENVEEN - Marianne Timmer heeft zich donderdag afgemeld voor de wereldbeker wedstrijden schaatsen in Hee renveen, van vrijdag tot en met zondag. De rijdster van de DSB- ploeg kampte de afgelopen week met een lichte keelontste king. Marieke Wijsman vervangt Timmer vrij dag op de 500 meter, Judith Straathof doet dat op de 1500 meter. De KNSB kon don derdag nog niet zeggen wie Tim mer zondag vervangt op de 1000 meter. Voor Timmer komt de afmel ding slecht uit. De tweevoudig olympisch kampioene wil in maart bij de wereldkampioen schappen afstanden in Salt La ke City graag op de 1500 meter uitkomen. Op basis van haar puntenaantal in het wereldbe kerklassement kan ze de kwali ficatie daarvoor echter verge ten. Hamar „Maar ze mag, als ze is hersteld, over twee weken in Hamar tij dens de wereldbekerwedstrij den op de 1500 meter starten. Daar moet ze haar plaats af dwingen voor de wereldbeker wedstrijd in Calgary", legt DSB-trainer Leen Pfrommer uit. Door een toptijd op het Canade se wonderijs kan Timmer zich dan alsnog voor de 1500 meter in Salt Lake Citv kwalificeren. ANP HEERENVEEN - Bij de schaat sers die meedoen aan de World Cup-wedstrijden van komend weekeinde in Heerenveen zijn gisteren bloedtesten uitge voerd. Zowel allrounders als sprinters moesten zich melden bij een me disch team, dat onder leiding van de artsen Harm Kuipers en de Amerikaan Jim Stray Gun- dersen de voor de rijders ver plichte gezondheidstesten ver richtte. De hematocri et waarde (het per centage rode bloedlichaampjes) van het bloed kan een aanwij zing geven voor mogelijk do- pinggebruik (epo). GPD Gianni Romme moet op de 5000 meter de beste Nederlander zijn wil hij volgende week zijn WK-titel kunnen verdedigen in Boedapest. foto AN door Johann Mast HEERENVEEN - „Wat Gianni zondag moet rijden?" Voorzitter Jan van der Hout van de commissie topsport van de KNSB doet luchtig. „Een wereldrecord. Nee hoor, dat is gekheid." Gianni Romme moet zondag heel hard schaatsen. Dat is duidelijk. De regerend wereldkampioen allround moet op de 5000 meter bij de World Cup in Heeren veen de beste Nederlander zijn wil hij volgende week zijn WK-titel kunnen verdedigen in Boedapest. Ook dat is hel der. Over de exacte grootte van Romme's voorsprong is het laatste woord echter nog niet gesproken. Jan Groot van de commissie topsport liet zich op woensdag 10 januari in Baselga di Pinè verleiden om te vertellen dat Romme „waarschijnlijk zo'n zeven se conden" beter moet zijn dan de tweede Nederlander. Van der Hout was deze week al minder stellig. „Als Groot dat heeft gezegd, dan heeft hij voor zijn beurt gesproken. Gianni zal een vorm moeten laten zien die bij hem past. Dat is niet in seconden uit te drukken. Het wordt ter plekke bekeken, maar hij moet beslist de beste Nederlander zijn." Bob de Jong De commissie is duidelijk in onduidelijk heid. Rintje Ritsma, degene die Romme moet verslaan, ging gisteren nog steeds uit van een zestal seconden, al riep de Lemster wel in herinnering dat dat ner gens zwart op wit staat. Bob de Jong, Ritsma's ploeggenoot en voormalig teamgenoot van Romme, zou Ritsma een dienst kunnen bewijzen. Als De Jong zondag de beste Nederlander is, gaat Ritsma alsnog naar het WK. Maar ook De Jong heeft zo zijn twijfels. „Als ik 6,20 rijd, Gianni 6,22 en Rintje 6,40, dan gaat Rintje naar het WK. Dat slaat ook nergens op", vindt De Jong. „Ik help Rintje graag, maar ga in eerste in stantie voor mezelf schaatsen en dan pas kijken wat ik voor hem kan doen." Van der Hout geeft toe dat er zondag on duidelijkheden kunnen ontstaan. „Als Gianni heel goed rijdt is er geen pro bleem en als hij heel slecht rijdt ook niet. Zo reëel is hij zelf ook. In het grijze ge bied ontstaan altijd problemen. Ik sluit een stevige discussie niet uit." Romme is zelf duidelijk. Voor minder dan de eerste plaats schaatst hij zondag niet. „Het is voor mij simpel: als ik heel goed rijd dan ga ik gewoon. Met mijn reputatie moet ik eerste zijn. Als ik tweede word, dan ben ik niet goed genoeg en dan wil ik niet eens naar het WK. Eigenlijk is mij niks verteld, maar ik moet de beste Nederlander zijn. Ik ben al drie jaar de beste Nederlander op de lan ge afstanden en als ik dat een week voor het WK niet ben, dan klopt er iets niet. Ik moet gewoon keihard rijden, dan ben ik van het gezeur af." Nieuwe discussie De regerend wereldkampioen zegt zich niet druk te maken voordat het start schot zondag geklonken heeft. Dat hij met een verschil van zo'n zeven seconden moet winnen, wil er bij Romme niet in. „Dat kan niet eens. Dan laat je het afhan gen van de vorm van anderen. Maar ik voorspel je: als Rintje vrijdag 1,47 op de 1500 meter rijdt, dan krijg je weer een nieuwe discussie." Ritsma zelf wil dit weekeinde vooral twee goede afstanden schaatsen. Op het WK afstanden wil hij er weer staan. Van deelname aan het WK allround gaat hij niet meer uit, dan kan het zondag ook niet tegenvallen. „Normaal gesproken zijn de kansen heel klein voor mij", weet Ritsma. GPD door Wilber Hack WAALWIJK - Radoslav Samardzic speelt de komende vijf maanden op huurbasis bij RKC. Daarna kan de club hem van Feyenoord kopen. In Waal wijk hoopt de Joegoslaaf zijn voetbalplezier weer terug te vinden. Dat was hij in Rotter dam kwijtgeraakt. Radoslav Samardzic zegt dat hij nooit meer voor Feyenoord zal spelen. Hij zegt nog meer: doel man Dudek zal er niet mee in stemmen dat zijn contract bij de Rotterdamse club wordt open gebroken en verlengd. De re den? Feyenoord betaalde de premies voor de Champions League niet, een kwestie die Dudek (en ploeggenoot Tomas- son) aan de rechter hebben voorgelegd. „Dat het zover moest komen grieft Dudek enorm. De relatie met de club is verstoord. Hij gaat aan het ein de van het seizoen weg als hij de kans krijgt", aldus Samardzic. De Joegoslaaf zelf loste het an ders op. Hij had de toezeggingen op papier en dwong Feyenoord tot uitbetalen. „Feyenoord stel de zich zo hautain op. De club redeneerde dat ik blij mocht zijn GENEVE - Aan het WK voetbal voor clubteams nemen dit jaar drie Europese ploegen deel. Dat zijn Champions League-win naar Real Madrid, Uefa-beker- houder Galatasaray en de Spaanse kampioen Deportivo La Coruna. Het toernooi wordt van 29 juli tot en met 12 augus tus in Spanje gehouden. De wereldvoetbalbond Fifa maakte donderdag de twaalf namen van de deelnemende ploegen bekend. Op dat lijstje ontbreekt titelverdediger Corinthians, dat zich niet wist te plaatsen. De ploegen worden ingedeeld in drie poules van vier. De winnaars van elke poule en de beste nummer twee plaat sen zich voor de halve finales. De speelplaatsen zijn Madrid (Bernabeu en Vicente Calderon) en La Coruna. Deelnemende teams: Jubilo Iivata (Jap), Al Hilal (SAr), Accra Hearts of Oak (Gha), Zamalek (Egy), Los An geles Galaxy (VSt), CD Olimpia (Hon), Palmeiras (Bra), Boca Juni ors (Arg), Wollongong Wolves (Aus), Real Madrid (Spa), Galatasaray (Tur) en Deportivo La Coruna (Spa). RTR dat ik bij een topclub onder con tract stond. Feyenoord is al zijn verplichtingen uiteindelijk na gekomen, maar ik heb er spor tief wel een hoge prijs voor moe ten betalen." Samardzic doelt op de laatste zes maanden in Rotterdam waarin hij alleen trainde en wedstrijdjes in het tweede speelde, zonder enig uitzicht op de A-selectie. „Het was de lei ding van de club die tegen me samenspande omdat ik die be talingskwestie had gewonnen." Eind vorig seizoen kon Samard zic naar Borussia Mönchen- gladbach. Met een nieuwe trai ner bij Feyenoord dacht hij echter een nieuwe kans te krij gen. „Maar ik ben door Van Marwijk genegeerd. Als hij me nou nog uitgelegd had waarom ik niet in aanmerking kwam voor het eerste elftalhad ik nog respect voor hem gehad. Maar ook hij zat in het complot." Al in oktober kon hij naar RKC maar Feyenoord deed moeilijk. De club dreigde zijn tekengeld in te houden. Dus moest Samardzic blijven totdat hij zijn tekengeld had. „Het draait bij de topclubs teveel om het geld. Voetbal moet toch in de eerste plaats plezier aan de bal zijn?" Dat plezier hoopt Samardzic bij RKC te hervin den. „Het zal niet makkelijk zijn. Ik heb zes maanden geen wedstrijd meer op niveau ge speeld. Ik wil RKC beter maken. Als dat lukt zal RKC de optie wel lichten en mijn tweejarig contract bij Feyenoord afko pen. Ik zal toch nooit meer spe len voor Feyenoord. Daar is voor mij geen toekomst." Overigens neemt RKC afscheid van Roberto Lanckohr. Hij ver huist naar het Oostenrijkse Grazer AK. GPD SANKT ANTON - Janica Kos telic is donderdag bij de WK al pine ski in het Oostenrijkse St. Anton geblesseerd geraakt aan een dijbeen. Het is de vraag of ze vandaag aan de start kan ver schijnen. De 19-jarige Kroatische skister, op grond van haar ongenaak baarheid dit seizoen op de sla lom ook favoriet voor de combi natie, raakte bij de afdaling uit balans. Ondanks de hoge snel heid slaagde Kostelic er wel in overeind te blijven. Ze ving daarbij haar hele lichaamsge wicht op een been op, in diepe hurkzit. DPA Serge Berrevoets (rechts) valt aan namens Schouwse Boys in het duel met Sranang. foto Marijke Folkertsma door Ron de Waal VLISSINGEN - De zaalvoet ballers van hoofdklasser Matis- se/Intersport boekten in eigen huis een knappe 4-3-overwin- ning op Troy /Coach. In de eerste klasse won Schouwse Boys met 4-1 van koploper FM Sranang. De ploeg stijgt, mede door de 1- 1 van Van Gorp tegen Van Ber gen, naar de tweede plaats. Matisse/Intersport-Troy/Coach 4-3: Het zat de koploper uit Goes eindelijk weer eens mee Hoewel er weer te veel kansen om zeep werden geholpen, ging Matisse door een doelpunt van Eric Flore toch met een 1-0- voorsprong de rust in. Mischa Flore breidde de voorsprong uit naar 2-0, maar de bezoekers kwamen snel weer langszij: 2-2. Bud Aschman bracht Matisse opnieuw op voorsprong. Vier minuten voor tijd kwam Troy Coach nog een keer terug: 3-3. In de slotfase schoot Bud Asch man de ploeg uit Goes naar een verdiende overwinning: 4-3. Schouwse Boys-FM Sranang 4- 1Bij de thuisploeg liep het van af de eerste minuut zeer voort varend. Verdedigend zat het potdicht aan Schouwse zijde. waardoor het aanvallend inge stelde Sranang geen doelkans kon creëeren. Door doelpunten van Serge Berrevoets en Patrick Roggeband had Schouwse Boys een 2-0-voorsprong bij rust. Die voorsprong kwam ook in de tweede helft nauwelijks in ge vaar. Opnieuw Patrick Rogge band en Lesley Wolters, en een tegentreffer van Ramon Dahoe legden de 4-1-eindstand vast. Ondanks de nederlaag gaat Sra nang echter nog wel riant aan de leiding, met Schouwse Boys nu op de tweede plaats. ZVH/Morres-Jongepier Sport 5-4: In de eerste helft was Mor- res duidelijk de sterkste ploeg. Het leidde bij de rust terecht met 3-1. Een kwartier voor tijd had de thuisploeg de voor sprong al vergroot naar 5-2. Er leek geen vuiltje meer aan de lucht. Jongepier Sport zette echter meer druk op de Zeeuws- Vlaamse verdediging en had met deze speelwijze nog bijna succes. Verder dan 5-4 kwamen de bezoekers uit Middelburg echter niet meer. Voor Morres scoorden Arno Zwegers (2x), Didier Gillis, Ralph Zegers en Kees de Putter. Piëtro Sicilia en Rob Hoorenman deden dat bei den tweemaal voor Jongepier. van onze sportredactie SPAKENBURG - Zaterdag hoofdklasser Spakenburg is door de KNVB mild gestraft voor de ongeregeldheden na afloop van het duel met Hui zen op 9 december. De tegenstander van Kloetin- ge, Hoek en Oostkapelle kreeg een boete van duizend gulden en een voorwaardelijke straf, één wedstrijd zonder publiek. Aanvaller Paul Lieftink werd zes wedstrijden geschorst. Na afloop van de streekderby sloegen bij enkele spelers en supporters van de thuisploeg de stoppen door. Huizen was ver in blessuretijd via een pe nalty op gelijke hoogte geko men (1-1) en dat konden de Spakenburgers niet verkrop pen. Scheidsrechter Kruijt werd bedreigd, maar kon dankzij de ordedienst van Spakenburg ongeschonden de kleedkamer bereiken. Sup porters en spelers van Huizen kregen echter rake klappen. Het bestuur van Spakenburg legde de spelers Paul Lieftink en Ronald Smeele een voorlo pige schorsing op en ontzegde vier fans de toegang tot het terrein. De KNVB nam de schorsing van Smeele niet over, die van Lief ting wel. Spakenburg gaat niet in be roep. HEERENVEEN - Anni Friesinger maakt dit weekeinde tij dens de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar rentree op de internationale schaatsbanen. De 24-jarige Duitse is i hersteld van de blessure die zij bijna drie weken geleden bij een val tijdens de Europese titelstrijd in Baselga di Piné heeft opgelopen. In Heerenveen start Friesinger op drie afstanden: de 1000, de 1500 en de 3000 meter. Op de 1500 meter voert zij met grote voorsprong de rangschikking aan. De Beierse rijd ster won de eerste twee wedstrijden in Berlijn en Heerenveen. Friesinger liep in Baselga bij een val een nekblessure, een ge kneusde knie en een lichte hersenschudding op. Als gevolg van de valpartij moest ze afzeggen voor het WK sprint, dat an derhalve week geleden in Inzeil werd gehouden. ANP TRABZON - Het Turkse avontuur van Tomek Iwan lijkt al weer voorbij. De Pool keert terug naar Nederland om elders emplooi te vinden. Zijn club Trabzonspor heeft laten weten geen prijs meer te stellen op de diensten van de aanvaller. Iwan verruilde begin januari PSV, waar hij weinig aan spelen toe kwam, voor Trabzonspor. Hij ondertekende er een con tract voor 2,5 jaar. Nog voor hij ook maar één wedstrijd ge speeld heeft, is hij alweer vertrokken uit Trabzon. Een be- stuurs- en trainerswisseling maakte een snel einde aan de wederzijdse liefde. ANP LAGOS - Garba Lawal van Roda JC en Pius Ikedia van Ajax zijn opgeroepen voor de oefenwedstrijd van het Nigeriaanse elftal tegen Trinidad en Tobago op 13 februari. Vijf dagen van tevoren komt de selectie bijeen in trainingskamp. Ikedia is bi] zijn club geen basisspeler, Lawal wel. Roda speelt op 11 fe bruari thuis tegen RBC. RTR FIORANO - Michael Schumacher is lovend over de nieuwe Ferrari. De Duitse wereldkampioen van vorig jaar reed don derdag zijn eerste meters met de F2001 in Fiorano. „De auto voelt zeer goed aan", zei hij. „Hij rijdt netjes, ligt stabiel in de bochten. In principe voldoet hij aan alle verwachtingen." De 32-jarige Schumacher reed zonder problemen op de Fer rari-testbaan. Aan het begin van de middag had hij een snel ste rondje van 1.00,226 staan. Later noteerde hij zelfs 59,505, een ronderecord op de nieuwe banden van BridgestoneSchu macher was in 1997 alleen sneller op profielloze 'slicks'. (59,007), maar die worden niet meer gebruikt. RTR/SID DEN HAAG - Theo van Seggelen, voorzitter van de spelers vakbond WCS, hoeft geen rectificatie te plaatsen in De Tele graaf wegens zijn uitspraak dat er een strafrechtelijk onder zoek loopt tegen zijn voormalige medewerker en thans spelersmakelaar Sigi Lens. Dat is de uitkomst van een kort geding dat donderdag diende in Den Haag. Van Seggelen en Lens bevechten elkaar al jaren nadat Lens door de voorzitter was ontslagen. Hij zou zich als WCS-medewerker persoon lijk hebben verrijkt aan transfers. De bond vindt nog steeds dat zij geld te goed heeft van Lens. Volgens Lens' advocaat Le Poole hoeft zijn cliënt niets te betalen. Daarop liet Van Segge len weten dat er nog steeds een stafrechtelijk onderzoek loopt tegen Lens. De makelaar spande als reactie een kort geding aan tegen Van Seggelen en de WCS en eiste voor die uit spraak een rectificatie over een kwart pagina in De Telegraaf op straffe van 100.000 guldenDe eis vond echter geen gehoor, waarop Le Poole de claim introk. ANP doorTheo Alewijnse VLISSINGEN - In de hoofd klasse van de Zeeuwse dam- bond vochten Aagtekerke en Tholen een boeiend duel uit. De dammers uit Tholen verweer den zich knap en wisten een punt mee naar huis te nemen door winst van Gunter en Van de Weteringh. Voor Aagtekerke was er winst voor Engel vaart en Provoost. Door het puntverlies is de kans op prolongatie van de titel voor Aagtekerke minimaal gewor den. Aagtekerke 1-Tholen 1 8-8. B. Pro voost - A. Slager 1-1, D. Bosselaar- J. van de Weteringh 0-2, M. Provoost - H. Gunter 0-2, F. Blaas - J. A. van Akkeren 1-1, A. Provoost - J. van de Velde 2-0, J. J. Engelvaart - C. Droo- gers 2-0, A. Riemens - W Drenth 1-1, ,1. Houmes - S. Schot 1-1. In Vlissingen traden de reserves van Lammerenburg en Middel burg aan. Middelburg begon met een 2-0-achtei'stand, omdat het team slechts zeven spelers kon opstellen. Dat bleek geen onoverkomelijk probleem, want door zeges van Kasse, De Jonge en Walraven werd de ach terstand omgebogen in een 10-6 -overwinning. Lammerenburg 2 - Middelburg 2 6- 10. A. de Buck - J. L. Grim 1-1, H. de Vlieger -C. de Jonge 0-2, R.Jongejan - D. Kasse 0-2, J. Koppejan - R. van Eenennaam 1-1. J. Vaucouleur - D. Davidse 1-1, A. Francke - n.o.g. 2-0, L. van Schagen - A. van Keulen 1-1, H. Verdonschot - P. Walraven 0-2. De combinatie Goes/Zierikzee had iets goed te maken na de on verwachte nederlaag in de vori ge ronde. Het derde team van PWG 's-Gravenpolder moest het ontgelden en werd op een 14-2-nederlaag getrakteerd. Tilroe wist namens PWG te win nen, aan alle andere bordenwas er winst voor GZC. PWG 's-Gravenpolder 3 - GZC 12- 14. M. van de Hage -A.J. Walraven 0-2, N. de Winter - C. Rijk 0-2, J. Baaijens - J. de Wild 0-2, P. vanRijs- bergen - C. L. Boot 0-2, R. Rentmees ter - J. Honig 0-2, J. Tilroe - J. Schot 2-0, C. Korstanje - J. Sinke 0-2, J. Ze gers -W.G.de Leeuw 0-2. BDV uit Bergen op Zoom deed goede zaken door PWG 2 te ver slaan met 9-7. BDV nam voor sprong door zeges van De Vos, Den Hollander en Abelshausen en stelde de winst veilig door drie remises. De resterende par tijen leverden winst voor PWG door Louwerse en Talsma. Ook de inhaalwedstrijd tegen PWG 3 leverde winst op voor BDV: 14-2. BDV 1 - PWG 's-Gravenpolder 2 9-7. F. Berkholst - A. van de Schraafl-1, D. de Vos - J. Veerhoek 2-0, J. van Beeck - J. Louwerse 0-2, H. Rooden- burg - J. van de Horst 1-1, R. A. Du- sebout - J.W. van de Hart 1-1, J. Abelshausen - J. van de Hart 2-0, G Franken - S. Talsma 0-2, P. den Hol lander - N. de Winter 2-0. BDV 1 - PWG 's-Gravenpolder 3 14- 2,R. A.Dusebout-J. de Jonge 2-0, P. Karregat - M. van de Hage 2-0, F. Berkholst - J. Baaijens 1-1, H. Roo- denburg - N. de Winter 2-0, D. de Vos - C. Korstanje 2-0, J. van Beeck -1. op 't Hof 1-1, J. Abelshausen - J. Ze gers 2-0, G. Franken - J. Tilroe 2-0. Koploper Lammerenburg 1 had zonder te spelen een mooie dag. Door de halve misstap van con current Aagtekerke kan Lam merenburg in de volgende ronde door winst op BDV het kampi oenschap binnenhalen. Stand hoofdklasse: 1. Lammeren burg 1 6-12, 2. Aagtekerke 1 6-9, 3. BDV 1 6-8. 4. Middelburg 2 6-6, 5. GZC 1 7-5, 6. Tholen 1 5-4, 7. PWG 's-Gravenpolder 2 6-4, 8. PWG 's- Gravenpolder 3 6-4, 9. Lammeren burg 2 6-2. ZURICH - Albert Voorn heeft donderdag bij het internationa le concours hippique van Zu rich de openingsrubriek gewon nen. De winnaar van het zilver in Sydney versloeg in de barrage olympisch kampioen Jeroen Dubbeldam. Voorn was, met Tinello Rode- burgh's Nevada onder het zadel, ruim een kwart seconde sneller dan zijn Twentse collega uit de succesvolle Nederlandse olym pische ruiterploeg. Hij verdien de daarmee ruim 4300 gulden. Dubbeldam, die Meatloaf be reed, moest genoegen nemen met bijna drie mille. Het deelnemersveld in Zürich is ongekend sterk. Bij alle toppers staan aan de start. Alleen de Zwitserse Lesley McNaugt- Mandley is niet verschenen. Haar toppaard Duif geniet van rust in Normandië. de amazone zelf verblijft in Florida. De or ganisatie heeft de Belg Marc van Dijck uitgenodigd als haar ver vangster. ANP ROME - Arrigo Sacchi is na drie weken al weer opgestapt bij Panna. De Italiaanse club kon digde op haar website aan dat Sacchi om persoonlijke redenen ontslag heeft genomen. Zijn vervanger is Renzo Ulivieri, voormalig coach van Bologna en Napoli. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36