Ovezandse vecht tegen uitstoot Compleet rijden! Vanaf ƒ37.495 CARAVAN OCCASION STUNTDAGEN BIJ VERVAT Het Gors wil huizen voor gehandicapten in oud gemeentehuis SCHOUWENAAR OPEL SCHOONÜÜ0 0111-402000 Graffity-spuiter aangehouden Postzegelbeurs Provincie moet alles doen om emissie stikstof Total aan banden te leggen Middelburgs seinhuisje op weg naar Goes Verteller van streekverhalen Limonard overleden OPEL© Bedrijfsweg 2,Vlissingen (0118) 461710. Enorm totaal aanbod van 249 caravans! door Joachim van Maaren VLISSINGEN - De Stichting Het Gors heeft belangstelling voor het voormalige gemeente huis van Valkenisse dat in Kou- dekerke staat. In samenwerking met de Vlissingse projectont wikkelaar OPUS wil zij het vroegere gemeentehuis ombou wen tot appartementencomplex waar licht verstandelijk gehan dicapten kunnen wonen. De plannen passen vooralsnog niet in het bestemmingsplan van de gemeente Veere. ..Vroeger hield men verstande lijk gehandicapten uit het zicht door ze met z'n allen in een oud klooster of ergens op de hei een plekje te geven", zegt H. Soe penberg van Het Gors. „Tegen woordig willen wij deze mensen een waardig bestaan geven door ze gewoon midden in de samen leving te plaatsen." Apparte mentencomplexen van Het Gors in Zierikzee en Vlissingen hebben bewezen dat dit initia tief haar vruchten afwerpt. „Cliënten krijgen meer zelfver trouwen doordat ze als waardig burger worden beschouwd en zich midden in de samenleving kunnen handhaven", stelt Soe penberg. Het voormalig gemeentehuis is volgens Het Gors een uitsteken de plek op Walcheren om ver standelijk gehandicapten een gepaste woning aan te bieden. De oude gemeentehuizen in Westkapelle, Meliskerke, Dom burg en Koudekerke zijn sinds begin vorig jaar in de verkoop gegaan. De gemeente Veere kwam onder één dak in Dom burg. „Al meer dan een jaar staat het voormalige gemeentehuis in Koudekerke leeg", aldus J. Mui- zelaar van de gemeente Veere. „Het pand is een speelbal ge worden van huizenhandel aren. Elke keer weer werd het huis doorverkocht, maar bleef het leegstaan." Tegenwoordig is OPUS eige naar van het pand. „Het Gors wees ons een tijdje geleden op het voormalige gemeentehuis"; zegt R. de Baar van OPUS. „Het pand zou perfect kunnen func tioneren als appartementen complex na enige verbouwin gen binnenshuis." Het Gors en OPUS hebben het plan aan de gemeente Veere voorgelegd om minstens tien appartementen voor licht ver standelijke gehandicapten te maken. Tevens wil Het Gors op de begane grond het liefst een dagbesteding of een steunpunt voor de verstandelijk gehandi capten. „Het is een mooi ver haal, maar het past eigenlijk niet in ons bestemmingsplan", vertelt Muizelaar. „Het pand is bedoeld voor openbare doelein den of kantoorgelegenheid met eventueel een dienstwoning.'' Toch staat de gemeente Veere niet negatief tegenover de plan nen. „Na meer dan een jaar leeg te hebben gestaan is dit plan meer dan welkom", meent Mui zelaar. De partijen gaan binnen kort rond de tafel zitten om het plan te bespreken. MIDDELBURG - Een 22-jarige Middelburger is in de nacht van dinsdag op woensdag aange houden door een burger. Hij was bezig met spuitbussen een teke ning te spuiten op een muur aan de Westmede. De graffity-spui ter is in verzekering gesteld en moest de negen spuitbussen in leveren. KAPELLE - Filatelistenvereni ging De Bevelanden houdt dins dag 27 februari een bijeenkomst in de Vroone in Kapelle. Behalve een ruilbeurs en een tentoon stelling door de leden, is er een clubveiling die om 2030 uur be gint. De beurs begint om 19.30 uur. donderdag 1 februari 2001 door Mieke van der Jagt OVEZANDE - Het is een eenza me strijd maar volgens H. W. Matteuzzi-van Nunen uit Ovezande toch zeer de moeite waard. Deze week ging ze naar Den Haag om voor de Raad van State een concept-besluit van de provincie aan te vechten. „Met dat besluit wil de provin cie Total in het Sloegebied toe stemming geven om meer stik stof uit te stoten. Dat staat er natuurlijk niet op die manier in, maar na een grondige vertaling door de Wetenschapswinkel in Delft, zijn we daar achter geko men. Wij, mijn man en ik, den ken dat er al genoeg stikstof in de lucht zit en dat Total zich maar beter kan houden aan de MIDDELBURG - Met een week vertraging is woensdagavond laat begonnen met de verplaat sing van het seinhuisje in Mid delburg. Het bakstenen ge bouwtje moet later vandaag afmeren aan de Westhavendijk in Goes. Rond één uur werd het elf meter hoge seinhuisje door een kraan opgetild en op de afgesloten Ka- naalweg gezet. De kraan werd verplaatst om het gebouwtje een tweede keer op te tillen. Het was de bedoeling om het tachtig jaar oude huisje op een ponton te plaatsen en naar Goes te va ren via Kanaal door Walcheren en het Veerse Meer. Of dat van nacht is gelukt, was bij het ter perse gaan van de krant nog niet duidelijk. In Goes gaat het huisje naar het spoorwegmuseum van de stich ting Stroomtrein Goes-Borsele. Het seinhuisje moet in Middel burg wijken voor de ontwikke ling van het stationsgebied. regels die daarvoor overal gel den." Matteuzzi woont tussen Ovezande en Borssele in een mooie groene omgeving, maar vanuit haar huis kan ze het Sloegebied goed zien. Ze heeft bovendien last van luchtvervui ling. „Ik weet natuurlijk niet van wiens uitstoot ik last heb, er zijn zoveel fabrieken. Maar toen ik in een huis-aan-huis-blad las dat er een concept-besluit voor de uitstoot van Total ter inzage lag, ben ik eens gaan kijken." Formules Dat viel nog niet mee. Bij de ge meente Borsele hadden ze niet op belangstellenden gerekend. Het stuk was al opgeborgen. „Ze hebben het heel bereidwillig op gezocht, maar wat het te bete kenen had, was een raadsel: Eén grote aaneenschakeling van chemische formules, waaruit we alleen begrepen dat er meer mocht dan anders." Wat Matteuzzi het meest geg riefd heeft, was dat geen enkele milieuorganisatie belangstel ling had om het stuk te bekijken. „Ze hadden er geen trek in of ze snapten het zelf ook niet; ik weet het niet. We zijn toen, via een bureau voor rechtshulp in Dordrecht, bij de Wetenschaps winkel in Delft terecht geko men. Die vertaalden het stuk voor ons en daaruit bleek dat de provincie Total toestemming wil geven meer stiktof in de lucht te brengen dan volgens nationale en internationale re gels is toegestaan. In het stuk ontbraken ook onderzoeksre sultaten op grond waarvan de vergunning verstrekt zou moe ten worden. Dat onderzoek bleek niet gedaan." Onderzoek Bij de Raad van State kwam vooral het ontbreken van mi lieu-onderzoek aan de orde. De provincie is gehouden elke mi lieuvergunning aan het zoge naamde aZara-principe te toet sen. De uitstoot moet as low as reasonably achievable zijn: alle in redelijkheid te bedenken 's-HEERENHOEK - In zijn woonplaats 's- Heerenhoek is woensdag streekverhalen- verteller Bertus Limonard overleden. Hij is 78 jaar geworden. Zijn verhalen waren altijd op gebaseerd op de geschiedenis van de Zak van Zuid-Beve land. Die muze ontwikkelde hij, nadat hij in 1992 door de gemeente Borsele was ge vraagd deel te nemen aan een vertellersfes tival in het Openluchtmuseum in Arnhem. Hij schreef een verhaal over het 's-Heeren- hoekse kerkje dat in Arnhem weer is opge bouwd. Om zijn verhaal vertellen koos Limonard bij voorkeur een markante plek in de Zak of het Poel-gebied. De tekens in het landschap vormden bouwstenen voor zijn verhalen, waardoor een mengeling ontstond van his torische feiten en fictie. De legende bij uit stek dus. Limonard was in zijn woonplaats ook zeer actief in de parochiekerk van de H. Willi- brordus. Hij zong in het herenkoor, schreef over de historie, zette zich in voor de orgel restauratie en deed allerhande klussen. Ver der was hij ook jarenlang betrokken bij het carnavalsfeest in 's-Heerenhoek. Limonard wordt zaterdag begraven in 's- Heerenhoek. Vrijdag is er vanaf 19 uur een avondwake in de katholieke kerk. middelen moeten worden aan gewend om de uitstoot zo laag mogelijk te houden. Matteuzzi: „De provincie heeft helemaal niet onderzocht wat het alara-niveau bij Total is. Nu weten we niet of de stikstofuit- stoot met een investering in technische middelen niet juist beperkt zou kunnen worden." Matteuzzi vindt dat de provin cie te veel haast heeft om Total terwille te zijn. Ze vindt dat de provincie er niet is om gemak kelijke en goedkope voorwaar den te scheppen voor een grote industrie. „De provincie moet ervoor waken dat er niet teveel rommel in de lucht komt. En als er dan op goede gronden wordt besloten een vergunning af te geven, moet de provincie dat op een heldere manier duidelijk maken aan de burgers die ze vertegenwoordigt Tijdens de zitting van de Raad van State stelde Total zelf een voorloper te zijn, daar waar het gaat om het terugdringen van de stikstofuitstoot. Er wordt mo menteel geëxperimenteerd met technieken, die verder gaan dan waar ook ter wereld Van de Raad van State wordt over zes weken een uitspraak op het beroepschrift verwacht. Van de provincie mag Total meer stikstof in de lucht brengen, dan tot nu toe is toegestaan. foto Di rk-Jan Gjeltema Gas geven, remmen, even terugschakelen, soepel de bocht in sturen en dan weer vol gas: rijden in de Astra Pearl is een groot feest. Helemaal, nu u kunt profiteren van een extra scherpe prijs en een bijzonder rijke uitrusting'. D'r is eigenlijk maar één minpuntje: uw schoenen kunnen wel eens een tikkeltje te lijden hebben van al dat rijplezier. De Astra Pearl, daar blijf je in rijden. Prijzen ind. BTW en BPM, cxcl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Prijs- en specificaciewijzigingen voorbehouden, www.opel.nl Gem. bnndstofvcAi cn CO,-uimooi, volgens Rididijn I999/IOO/EG: Bcmmoiorau kms/liier va 11,4 tot 143. Laten/100 km. sa 8,8 tot 7.0. CO, gr/km: va 212 lot 168. Dieselmotoren: kms/liter sa 14,5 tot 22,7 Liters'100 km va 6,9 tot 4,4. CO, gr/km; sa 186 tot 119. 1951 2001 Deze dag is door onze kinderen, kleinkinderen, familie en kennissen onvergetelijk gemaakt. Onze hartelijke dank daarvoor. Hopend dat we nog lang van elkaar mogen genieten. Gerard en Wil v.d. Giesen Bedroefd delen wij u mede dat. na een zorgzaam le ven voor ons allen, van ons is heengegaan mijn man. onze vader, schoonvader en opa JOZIAS MARINUS JOHANNES HEINSDIJK echtgenoot van Jo de Die in de leeftijd van 88 jaar. Cadzand: C. M. Heinsdijk-de Die Leiden: Meeuwis en Wil Vlissingen: Anna en Anton en kleinkinderen Cadzand. 28 januari 2001. 4506 AG. Prinsenstraat 11 De begrafenis heeft in besloten kring plaatsgevon den op woensdag 31 januari 2001 te Cadzand. Bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor alle liefde die zij ons gaf, geven wij u kennis dat. na een aantal moeilijke jaren, van ons is heengegaan onze geliefde moeder, schoonmoeder en oma CORNELIA FRANCINA MARIA BRAAL gehuwd geweest met Christoffel Cornelis van Ast f 18 september 1960 Tholen, 13 maart 1905 t Zierikzee. 31 januari 2001 Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorgcentrum "Arcus", locatie "Borrendamme", voor de liefdevolle verzorging van moeder. Voorburg: M. G. van Ast t A. van Ast-Troost Zierikzee: L. C. van Valen-van Ast L. van Valen t Kloetinge: J. van Ast G. E. M. van Ast-Glerum Klein- en achterkleinkinderen Zierikzee. Zorgcentra "Arcus" locatie "Borrendamme" K 114 Correspondentieadres: Willemsplein 3. 4481 AV Kloetinge Geen toespraken De rouwdienst zal worden gehouden D. V. maandag 5 februari om 12.00 uur in de Recreatiezaal van "Borrendamme". Sclieldestraat 2 te Zierikzee. waarna aansluitend om 13.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Zie rikzee. Indien u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in ge noemde Recreatiezaal. 01-02-99 01-02-01 Judith We miss you every day Ma en Leo Martine en Wout Frans Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en belang stelling te hebben ontvangen na het overlijden van onze iieve zorgzame moeder, oma en overgrootmoeder ADRIANA VAN DE SLUIS-VAN DER WEKKEN Uw medeleven en uw gebed is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze hartelijke dank betui gen. Kinderen Klein- en achterkleinkinderen Zierikzee. februari 2001 - In memoriam - 1 februari 2001 is het 10 jaar geleden dat AROLD JOAN KRAAMER ons plotseling ontviel. We denken nog dagelijks aan onze "dolende ridder". Wim Maria Annette Peter Antoni Monique Schuddebeurs, 1 februari 2001. Inruilgarantie Stallingadressen beschikbaar GRATIS proefweekend op een camping in Nederland GRATIS camping gids GRATIS Vervat+Card Ook 53 nieuwe en verhuurde '00 caravans 1 Inruil mogelijk (vouwwagens gevraagd) 1 Kinderopvang OCCASION P/1 ff/f VERVAT OCCASIONPARK. Stodionweg 31. Rotlerdam lel OIO 497 03 22 Stodionweg 31, Rollcrdom, lel010 497 08 22 t.A#rkAl0n UNSCHOTEN CARAVANS. Stodionweg 33, Rollcrdom, OOK VOUWWAGENS, TENTEN EN KAMPEERSUPERMARKT BEGRAFENISONDERNEMING Verzorging van uitvaarten over geheel Schouwen-Dulveland Blindeweg 11 - 4315 CG Dreischor Indien gewenst opbaring in ons eigen rouwcentrum te Zierikzee Uitvaartleiders: Dhr. H. Schoonaard - Mevr. M. Schoonoord Luxe velours bekleding Elektrisch bedien bare ramen vóór Dubbele airbags Verwarm bare buitenspiegels Hoofdsteunen achter Aircondi honing Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 18