Feyenoord loopt averij op PSV groeit naar kampioensvorm PZC NUON ontmoet geldschieter van Karei Aalbers Publieke knieval van Bart Wellens Rode kaart Kalou breekt koploper op in mistig Heerenveen: 1-0 Cole redt United NAC bezorgt Vitesse kater Aap bijt Bettini Artsen raden Rafter Agassi-look aan 14 Boe-geroep in de Arena Verstappen en Bernoldi bij Arrows Dweilorkest taboe in Thialf Zwolle coördinator roeibond Hervé twee maanden geschorst Blangé legt conflict bij met Vrevok wmmm donderdag 1 februari 2001 door Harry Arts HEERENVEEN - De eerste en de laatste minuut gaven gister avond de doorslag bij Heeren veen - Feyenoord. Vlak na de aftrap beging Kalou een stom miteit, die ertoe leidde dat de Rotterdammers vrijwel de ge hele wedstrijd met een manne tje minder moesten voetballen. Met z'n tienen hield de ploeg van coach Van Marwijk het lang vol, maar diep in blessuretijd vond Dennis de Nooijer toch nog een gaatje: 1-0. De nederlaag in het met 14.000 toeschouwers en vele mistban ken gevulde Abe Lenstra-stadi on brengt de spanning in de competitie weer helemaal te rug. De voorsprong op PSV is te ruggelopen tot twee punten, de kloof met Vitesse bleef wel in tact. Bert van Marwijk sprak na afloop van 'een bittere neder laag'. „Een van de positieve punten in de eerste helft van het seizoen was dat we heel gedisci plineerd waren, nauwelijks te gen kaarten aanliepen. Het inci dent met Kalou heb ik niet goed kunnen zien. Maar als hij over de schreef is gegaan, zal ik hem daar zeker op aanspreken." Van Marwijk vond dat zijn ploeg Heerenveen na de rode kaart voor Kalou goed georganiseerd had opgevangen. „We gaven nauwelijks iets weg, na rust wa ren er zelfs momenten dat we de wedstrijd in ons voordeel had den kunnen beslissen. Al met al vond ik dat we een punt ver diend hadden." Feyenoord, toch al gehavend LONDEN - Andy Cole heeft Manchester United woensdag avond gered in de uitwedstrijd tegen Sunderland. De aanvaller maakte vlak na rust het enige doelpunt van de wedstrijd. Het laatste fluitsignaal in deze topper hoorde Cole in de kleed kamer. Hij kreeg rood na een handgemeen met Rae. Die kon ook inrukken. Eerder was Sun derland Gray al kwijtgeraakt. Deze protesteerde iets te fel naar de zin van de arbiter tegen Cole's treffer, die hands zou hebben gemaakt. ANP ARNHEM - Vijf dagen na de be- kerroes in de Arena is bij Vitesse de kater ingetreden. De Arn hemse club leed woensdag in het eigen Gelredome een ontluiste rende nederlaag tegen midden moter NAC. Vooral de cijfers de den pijn: 2-4. Zo solide als de coup in het be kerduel met Ajax was, zo stun telig opende Vitesse de tweede competitiehelft. En dat terwijl de periode voor het kerstreces nog zo overtuigend was afgeslo ten en de club in Amsterdam de indruk had gewekt dat de finan ciële strubbelingen buiten het veld nauwelijks van invloed zijn op de sportieve verrichtingen. De rust binnen de selectie zal er na het debacle van woensdag avond niet groter op worden, nu de affaire-Aalbers deze week naar een climax toegroeit en een kritische analyse van de wan prestatie tegen NAC zal volgen. Willem II rukt stilletjes op naar de plaatsen die aan het eind van de competitie recht geven op Europees voetbal. De Tilbur- gers begonnen hun eerste wed strijd na de winterstop met een 4-1 zege op degradatiekandi daat Sparta. De overwining was verdiend, maar kwam fortuin lijk tot stand. Voor rust was er een omstreden strafschop (1-1), in de tweede helft schoot Spar taan Van der Meer in eigen doel (3-1). Fortuna had sinds vijftien jaar niet meer thuis gewonnen van Roda JC. Precies in het seizoen dat de club de punten het hardst nodig had, kwam er een eind aan de negatieve reeks. Na de 2- 1 van 9 maart 1986 kwam op 31 januari 2001 een 1-0 in de boe ken. Nenad Bjekovic, Joegosla vische huurling van Partizan Belgrado, was al in de zesde mi nuut de match winner. Willem II - Sparta 4-1 (1-1). 1. Elk- hattabi 0-1, 45. Landzaat 1-1 (straf schop), 61. Landzaat 2-1, 72. Van der Meer 3-1 (eigen doel), 90. Bombarda 4-1. Scheidsrechter: Buiting. Rode kaart: 39. Marilia (Sparta). Gele kaart. Nieuwenburg, Boukhari (Sparta). Fortuna Sittard - Roda JC 1-0 (1-0). 6. Bjekovic 1-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaartEmeran (Fortuna), Van Haaren, Senden (Ro da JC). Vitesse - NAC 2-4 (1-3). 4. Simons 0- 1, 11. Salmon 0-2, 28. Claessens 1-2, 39. Stewart 1-3, 56. Simons 1-4, 82. Claessens 2-4. Scheidsrechter: We- gereef. Gele kaart Amoah (Vitesse), Cornelisse (Vitesse), Féhér (NAC), Simons, Mensah (NAC). NEC - RBC Roosendaal 2-3 (0-145. Blinker 0-1, 58. Vos 0-2, 62. Hristov 1-2, 72. Wisgerhof 2-2, 88. Cos 2-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Zonneveld (NEC), Veldman, Schops, Kooistra (RBC). ANP door de absentie van Bosvelt (knieblessure) en Paauwe (schorsing), stond al na minder dan een minuut spelen tegen over een numerieke meerder heid. Kalou werd aan de zijlijn aangetikt door Lurling en ant woordde met een achterwaartse muilezeltrap. Scheidsrechter Luinge aarzelde geen seconde en haalde de rode kaart tevoorschijn. Het was een harde, maar gerechtvaardigde sanctie. Helaas kon dat niet ge zegd worden van de meeste an dere beslissingen die de Gro ningse arbiter nam. Hij floot zich de longen leeg, trok kaarten bij de vleet en joeg weer alles en iedereen tegen zich in het har nas. „Af en toe had ik zelfs het gevoel van onze sportredactie EINDHOVEN - Na een mager eerste halfuur had PSV woens dag uiteindelijk weinig moeite zich van FC Groningen te ont doen. Met flair, wilskracht en overtuiging versloegen de Eind- hovenaren de tegenstander (3-0) en maakten zo optimaal gebruik van de misstap van Fey enoord bij Heerenveen. Maar PSV is goed uit de winter slaap ontwaakt en is vol bra voure begonnen aan de achter volging op Feyenoord, met de 6- 0-zege op RBC en de 4-1-winst voor de beker tegen Den Bosch. Het werd de ploeg in die wed strijden wel makkelijk ge maakt, maar het zegt natuurlijk ook wat over de kracht van PSV. Groningen gaf het eerste half uur taai tegenstand. Daarna kwam het enorme klassever- schil tot uiting. De uittredend kampioen heeft een relatief makkelijk begin van de tweede competitiehelft. Sparta, AZ en NAC zijn de ko mende opponenten, waarna het cruciale duel met Feyenoord wacht. Tussendoor speelt PSV ook voor de Uefa Cup tegen Par ma. De Brabanders maken tot nu toe een betere indruk dan de Rotterdammers, maar ook bij PSV heerst geen serene rust. Eerst werd de naam van trainer Gerets genoemd in de gerucht makende omkoopaffaire bij Club Brugge. De coach is nog maar net van alle blaam gezui verd of een nieuwe storm steekt de kop op. Gerets verklaarde in een inter view met een Belgische journa- dat we met tien tegen twaalf speelden", mopperde de verlie zende coach na afloop. Heerenveen wist nauwelijks raad met de man-meersituatie. De Friese ploeg is geen schim van de formatie die vorig sei zoen als tweede eindigde. Coach Foppe de Haan worstelt al een halfjaar met geblesseerde spe lers, en het Champions League- avontuur heeft wat dat betreft meer kwaad dan goed gedaan. „We misten vandaag weer zeven middenvelders", rekende De Haan voor. „Het is ook geen wonder dat veel spelers angst in de benen hebben. Wat dat be treft zou dit wel eens een enorm belangrijke overwinning kun nen zijn." Afgezien van een kopkansje list een 'superinteressante aan bieding' op zak te hebben van een club, waarover hij zich aan het beraden is. Hij voegde er wel aan toe het reuze naar zijn zin te hebben bij PSV en zijn contract (dat na dit seizoen nog een jaar loopt) te willen uitdienen, zoals de trainer ook deed bij zijn vori ge werkgevers Lierse SK en Club Brugge. Niettemin werd de suggestie ge wekt dat hij een vertrek bij PSV overweegt. Dat leidde tot een geruchtenstroom in Eindhoven, tot ontevredenheid van Gerets en de clubleiding. Vertrouwen Daarom maakte Erik Gerets gisteren na de wedstrijden be kend de komende anderhalf jaar niet te vertrekken. Hij wil in elk geval zijn verbintenis uit- voor Hansma - na een inschat tingsfoute van Dudek - creëer de de thuisploeg geen enkele dreiging. Feyenoord hield de te genstander eenvoudig op af stand, ook omdat De Haan zijn elftal in eerste instantie onge wijzigd liet. Pas na een halfuur haalde hij de overbodig gewor den back Ebbinge naar de kant ten faveure van flankspeler Tu- huteru. De logische ingreep zet te ook nauwelijks zoden aan de dijk, al schoot de oud-Zwolle naar kort voor rust rakelings voorlangs. Slecht zicht Vanwege het slechte zicht liet Luinge na de hervatting een oranje bal aanrukken. Het hielp alleen Feyenoord dat met één dienen. Een onderhoud met voorzitter Van Raaij maakte Gerets duidelijk dat hij nog steeds het volste vertrouwen ge niet van de clubleiding. „Als je een paar keer kampioen bent geworden en Champions Lea gue speelt, is het logisch dat er belangstelling is", zei Gerets. „De interesse van de club moest ik wel serieus nemen, maar ik ben iemand die altijd zijn con tract uitdient. Ik heb de voorzit ter ingelicht over de belangstel ling. De enige reden bij PSV weg te gaan, is als men niet meer te vreden is over mij." En de leiding, met name voor zitter Van Raaij, steunt de trai ner door dik en dun en enkele spelers hebben hun lot aan dat van de trainer verbonden. Aan de vooravond van de beslis sende fase zit niemand bij PSV beschikbare bal volop gelegen heid kreeg om het rustig aan te doen. Het doelpuntloze gelijk spel leek binnen handbereik, al moest Dudek twee keer serieus de handen uit de mouwen ste ken bij inzetten van De Nooijer en Krstev. In het slotkwartier kregen de Rotterdammers zelfs uitzicht op de volle winst. Invaller Elman- der bezorgde zijn coach nog een paar extra grijze haren door voor zijn eigen kans te gaan, waar hij de diep gaande Tomas- son simpel voor doelman Vonk had kunnen zetten. „Op dat moment hield ik mijn hart even vast", bekende Foppe de Haan. De Heerenveen-trai- ner voelde zich even later hele maal de koning te rijk. Ver in te wachten op dit soort verha len. Dat leidt af van het voetbal. Toch lijken de spelers zich wei nig te bekommeren om de rand- zaken. Zij willen de titel prolon geren en verder komen in de Uefa Cup. Kansen PSV had de wedstrijd tegen Groningen al snel kunnen be slissen. Nikiforov, Ooijer en Vo gel kregen prima kansen, maar de eerste goal viel pas in de 35e minuut. Na een perfecte voozet van Kolkka, tekende vedette Kezman al voor zijn zeventien de competitietreffer. Vier minu ten voor de rust maakte Vogel er 2-0 van, waarna de wedstrijd al was beslist. Na de rust had PSV de wedstrijd volledig in handen en speelde het met Groningen. De wils- blessuretijd ging De Nooijer een een-twee aan met invaller Kolk. De oud-Spartaan stond plotse ling oog in oog met Dudek en be waarde zijn kalmte: 1-0. Heerenveen - Feyenoord 1-0 (0-0). 90. De Nooijer 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Rode kaart: 2. Kalou (Feye noord). Gele kaart: Klompe, Nur- mela, Krstev (Heerenveen), Emerton, Tomasson, Smolarek (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 14.400. Heerenveen: Vonk; Venema, Hans- ma, Klompe en Ebbinge (28. Tuhute- ru); Nurmela (73. Kolk), Radomski, Krstev en Lurling; Dennis de Nooij er en Allbaclc (61. Denneboom). Feyenoord: Dudek; Emerton, Van Wonderen, De Haan en Rzasa; Jo- chemsen, Tomasson en De Visser; Kalou, Kornejev (72. Elmander) en Smolarek. GPD kracht straalde er vanaf bij de spelers. Dat uitte zich in legio kansen, waarbij opnieuw opviel dat PSV niet meer zoals tot vo rig seizoen puur afhankelijk is van de spitsen. Van Bommel maakte de 3-0 in de 64e minuut. Toen had het al 5-0 moeten zijn. PSV - FC Groningen 3-0 (2-0). 35. Kezman 1-0, 41. Vogel 2-0, 64. Van Bommel 3-0. Scheidsrechter: Van Dijk.Rode kaart: 75.Van de Looi (Groningen/2x geel). Aantal toe schouwers: 29.500. PSV: Waterreus; Ooijer, Nikiforov, Hofland en Heintze; Rommedahl (84. Marquinho), Vogel (76. De Jong), Van Bommel en Kolkka (70. Bouma); Bruggink en Kezman. FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Allach, Van de Looi en Jo hansson; Leonardo (78. Janssen), Gregor van Dijk, Broerse (46. Schoenmakers) en Hoekstra; Rob ben enAlberda (58. CurovicANP door Jaap van Essen ARNHEM - Eindelijk is het zo ver. Karei Aalbers verschafte gisteravond een vertegenwoor diger van Nuon inzicht in het aanbod van 100 miljoen om Vi tesse over te nemen. Gisteravond laat ontmoette de advocaat van NUON, mr. Grap- perhaus, een afgevaardigde van de mysterieuze geldschieter die Karei Aalbers aan zijn overna me-kapitaal helpt. De bespre kingen gingen door tot diep in de nacht. Het was het late slot akkoord van een dag vol onder handelingen. Tot in den treure werd er giste ren gesteggeld over tal van juri dische zaken die moesten leiden tot de eerste stap die Nuon eiste. Om vijf uur gistermiddag was het zover. Keihard stond vast dat Aalbers het beslag op de club-aandelen had opgeheven en ook zijn schadeclaim op de club had losgelaten. Vitesse vol deed aan de voorwaarde de ei- van onze sportredactie TABOR - De Belgische veldrij der Bart Wellens heeft zich gis teren bij bondscoach Eric De Vlaeminck uitgebreid geëxcu seerd voor zijn gedrag. Hij deed dat ook bij zijn teamgenoten van de nationale selectie voor het WK, dat dit weekeinde in Tsjechië wordt gehouden. Voor De Vlaeminck volstaat de pu blieke knieval van Wellens. De knuppel die Bart Wellens met zijn verklaringen in een Belgisch tijdschrift in het hoen derhok gooide, zorgde ook gis teren nog voor deining. Wellens had gezegd dat de bondscoach niet objectief is, geen inspraak duldt en de oren te veel laat han gen naar de Rabo-renner Sven Nys. „Bart is nu eenmaal een flapuit. Ik hou ook rekening met het moment waarop het bewus te interview werd afgenomen. Drie a vier weken geleden, op een moment dat Wellens met zichzelf overhoop lag", aldus De Vlaeminck. „Vorige week zaten we rond de tafel om de nodige gen claim jegens Aalbers te la ten vallen. Vervolgens gingen de huisfinancier en de ex-voorzit ter gewoon verder. Weliswaar zou aan de volgende voorwaar de (inzage in het bod van 100 miljoen) pas vandaag om 18.00 uur voldaan moeten zijn, maar er werd in deze affaire ongeken de haast gemaakt. Daarom onbrandde gister avond de discussie over zaken als een geheimhoudingsplicht en een intentieverklaring. Met die geheimhoudingsplicht had NUON niet zo erg veel moeite, met het tekenen van een inten tieverklaring des temeer. „We gaan niet zeggen dat we er met een meneer X graag uit willen komen. Dan moeten we toch eerst weten wie meneer X is", verklaarde Peter Knoers van Nuon het probleem. Een probleem dat echter ook werd opgelost, waarna de advo caat van NUON spoorslags kon afreizen om het aanbod van Aalbers concreet in te zien. GPD afspraken voor het WK te ma ken. Uit het telefonisch gesprek dat ik dinsdagavond met Bart had, leerde ik dat hij voor hon derd procent achter die afspra ken blijft staan. Hij laat daar zelfs geen twijfel over bestaan: we gaan als één blok naar Tsje chië om een Belg aan het goud te helpen." GPD PARIJS - De Italiaanse wielren ner Paolo Bettini is woensdag gebeten door een aap. De winnaar van de laatste Luik- Bastenaken-Luik traint met zijn collega's van Mapei in Ma leisië ter voorbereiding op de Ronde van Langkawi (6-18 fe bruari). De aap kreeg wat zoe tigheid aangeboden van de coureurs maar schrok van een plotselinge beweging van Betti ni en hapte toe. Het dier beet hem in de linkerknie. Teamarts Benasti was in de buurt om de Toscaanse prof te behandelen. Deze kreeg uit voorzorg anti biotica toegediend. AFP MELBOURNE - Artsen hebben Patrick Rafter aangeraden zich de 'Agassi-look' aan te laten meten. De Australische tennisser kreeg bij een medisch onderzoek te horen dat zijn sterke beha ring (paardenstaart en baard) mede de oorzaak kan zijn van het hoge verlies aan vochtigheid van zijn lichaam. Eind vorige week kreeg Rafter in de halve finale van de Australian Open last van kramp. Hij speelde de partij wel uit, maar was de laatste twee sets geen schim meer van zichzelf. De kramp kan volgens de artsen veroorzaakt zijn door het hoge verlies aan vochtigheid. „Patrick kreeg de raad zijn lange haren te laten afknippen en zijn baard af te scheren", aldus zijn broer en manager Ste ven. Rafter gaat ook op zoek naar lichtere kle ding, die bovendien beter moet 'ademen'. van onze sportredactie AMSTERDAM - Op de grasmat van de Amsterdam Arena zijn woensdag twee koeien losgelaten. Met deze ludieke ac tie protesteerden ongeveer veertig Ajax-aanhangers tegen de slechte staat van het veld. Ze eisen een goed bespeel bare grasmat en anders moet het stadi on maar dicht. Ajax en de Arena krijgen van de fans tot 18 maart de tijd. Wordt niet aan de eis voldaan, dan beraden de supporters zich op 'passende actiemaatregelen'. Ajax voetbalt sinds 1996 in de Arena. Inmiddels ligt de 24e grasmat in het stadion, of beter 24 en een half. Woens dag werd een deel van het veld weer on der handen genomen. Met een 'paard-van-Troje-actie' wist de Aj ax-aanhang met de twee koeien de Arena binnen te komen. De supporters stapten bij station Duivendrecht in een vrachtwagen, de koeien volgden in een aanhanger achter een personenauto. Met een smoes kwamen de vrachtwa gen en zijn gevolg het stadion binnen. Binnen enkele seconden werd het veld door de supporters en de koeien ingeno men. Een van de viervoeters was zo goed om het gras nog even te bemesten. Voormalig hersteltrainer Bobby Haarms, tegenwoordig belast met de kwaliteit van de grasmat, kwam hoogstpersoonlijk poolshoogte nemen. Hij toonde begrip voor de actie. „Ajax moet een goed veld hebben om goed te kunnen spelen. Er wordt dag en nacht aan gewerkt. Wie weet hebben we nog koeien of schapen nodig." Willem II zal overigens geen officieel verzoek indienen om een uurtje in de Arena te mogen trainen om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen Ajax van 11 februari. Een 'speels' bedoelde opmerking van trainer Westerhof heeft ten onrechte die indruk gewekt. „We ondernemen verder geen enkele actie. Alleen als Ajax ons uitnodigt zullen we er wel op ingaan", aldus Westerhof. ANP/GPD Erik Gerets laat superaanbiedingschieten voor Eindhovense club LEAFIELD - Jos Verstappen rijdt ook in 2001 voor de Formu le I-renstal Arrows. Teambaas Tom Walkinshaw gaf de 28-ja- rige Nederlander woensdag zekerheid. Veel verrassender was zijn aankondiging van een nieuwe coureur, de Braziliaan En rique Bernoldi. Walkinshaw nam afscheid van Pedro de la Ro sa, die de laatste twee jaar voor Arrows reed. Verstappen, die vorig jaar vijf WK-punten haalde, is eerste rijder. Hij was de laatste weken al druk in de weer nieuwe onderdelen en de AMT-motor voor de A22 (de nieuwe auto) te testen. Hij gaat de komende weken verder in Silverstone, Barcelona en Estoril. RTR HEERENVEEN - De Blauhüster Dakkapel mag tijdens de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Thialf niet optreden. Het organisatiecomité vindt dat het orkest te veel uit de band springt en zich niet aan de regels houdt. Het is voor het eerst in 28 jaar dat het dweilorkest tijdens wedstrijden in Heerenveen ontbreekt. Voor de schaatsliefhebbers is het orkest een feno meen. Met de opzwepende meezingers weten ze het publiek altijd goed te vermaken. Té goed, zo vindt de organisatie ach ter de schaatswedstrijden. „Deze sport is geprofessionaliseerd. We kunnen het niet heb ben dat schaatsers en jury klaar staan voor de start en moeten wachten op een orkest", aldus David Buurma van de Konink lijke IJsvereniging Thialf. Ook speelde het orkest wel eens het Friese volkslied nog voor het Wilhelmus op de officiële plech tigheid geklonken had. Dit tot grote ergernis van vertegen woordigers van de KNSB en de internationale schaatsbond ISU. ANP AMSTELVEEN - Henk Jan Zwolle wordt topsportcoördina tor van de Koninklijke Nederlandsche Roeibond (KNRB). Het lid van de gouden Holland Acht van de Olympische Spe len van 1996 wordt verantwoordelijk voor onder meer de voorbereiding van trainingskampen, materiaalbeheer, maat schappelijke en medische begeleiding. Tijdens de Olympische Spelen van vorig jaar in Sydney was Zwolle assistent-coach van de vrouwenacht, die zilver won. Zwolle was verder al aan de KNRB verbonden als inspan ningsfysioloog. ANP PARIJS - De Franse wielrenner Pascal Hervé is wegens do- pinggebruik voor twee maanden geschorst. Hervé gaf vorig jaar tijdens het dopingproces tegen Festina toe dat hij verbo den prestatiebevorderende middelen had genomen. Hij maakte deel uit van de Festina-ploeg die in 19 9 8 u it de Tour de France werd gezet, nadat in een ploegauto doping was gevon den. De Franse vereniging voor profwielrenners maakte de schorsing bekend. Hervé zou eerst voor acht maanden worden gestraft, maar de schorsing werd op last van de vereniging te ruggebracht. RTR NIEUWEGEIN - Volleyballer Peter Blangé heeft het conflict met zijn club Geové RZG/Vrevok bijgelegd. De recordinter national stelt zich weer beschikbaar voor de koploper uit de nationale competitie. Blangé zat de voorbije dagen thuis we gens een financieel geschil met Vrevok. Hij meldde zich uit onvrede ziek. Blangé sprak de problemen dinsdag uit met de zakenclub van Vrevok. „Er is een oplossing gevonden waarin beide partij en zich uitstekend kunnen vinden", aldus een ver klaring van de club. Vrevok veroverde vorig jaar de landstitel. ANP Twee koeien eisten woensdag de hoofdrol voor zich op in de Amsterdam Arena. Ze maakten deel uit van een ludieke actie van enkele Ajax-supporters, die zich richtte tegen de slechte grasmat in Amsterdam. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14