Hamels voelt zich beschadigd PZC Korstanje negeert advies arts Seizoen voorbij voor De Goederen Zaalvoetbaltopper eindigt onbeslist Dennis Evertse zet toprijders te kijk Kapelle moet winnen voor aansluiting met de top Turncoach onderneemt juridische stappen tegen concurrent Stapel Tholense Boys trekt Hagenaars aan als trainer uitslagen z22 zaterdag 27 januari 2001 VLISSINGEN - Een blik op de ranglijst Iaat zien dat er voor Kapelle vandaag een belangrij ke wedstrijd op het programma staat. Winst is noodzakelijk voor de aansluiting met de top. Bij verlies gaat de ploeg uit Zwijndrecht de Zeeuwen voor bij en lijkt voor Kapelle een ho ge klassering verkeken. Kapelle-trainer Alexander van Keulen moet het vandaag stel len zonder Marco Borghart (va kantie), Alex Lakké (hij maakt zijn rentree in tweede elftal) en René van Boven (achillespees blessure). De anderen zijn hon derd procent fit", zegt Van Keu len, die op de trainingen een bijzonder scherp team aantrof. De oefenmeester wil het 5-2- verlies in de thuiswedstrijd wegpoetsen. ,,We hebben res pect voor WGZ, maar we zijn gebrand op eerherstel. We gaan op zijn minst voor een gelijk spel." Terneuzen Terneuzen is goed uit de winter stop gekomen. Voor de wed strijd, zondag tegen TEC uit Tiel, is alleen het meespelen van Geert de Poorter nog een vraag teken. Hij herstelt van een lies blessure. Trainer Paul Telussa: ,,Het zal een zwaar duel worden. TEC is een potige ploeg en beschikt daarnaast over veel techniek. Wij moeten winnen en laten zien dat we beter zijn. We staan niet voorniets eerste." Terneuzen zal er volgens Telus sa alles aan doen om die eerste positie vast te houden tot het eind van het seizoen. „We moe ten weer doorgaan zoals we in december zijn geëindigd. Ik heb er vertrouwen in, gezien de oe- fenpot van vorige week tegen Goes (5-0-zege)." door Björn Goorden VLISSINGEN - De Vlissing trainer Koos Hamels van Tun school Zeeland gaat juridiscl stappen ondernemen tegen zi; concurrent Harrie Stapel van Turncombinatie Koudekerk Bergen op Zoom. Hamels wil zijn plaatsgenoi aansprakelijk stellen voor c schade die hij naar aanleidir van diens kritische uitsprakt in de PZC zegt te lijden. H heeft inmiddels een advocaat i de arm genomen. Harrie Stapel nam begin de; week in de PZC geen blad vo< de mond toen hem gevraag werd waarom hij niet met c Turnschool Zeeland samen wi de werken. Hij typeerde Ko< Hamels als 'een ouderwets aut( ritaire trainer die ik niet w zijn'. Hamels zou niet meer va deze tijd zijn en bij tijd en wij zijn turnsters afblaffen als h eens een keer met het verkeerc been uit bed is gestapt. Hamels: „Ik persoonlijk, mij familie en de organisatie va Turnschool Zeeland zijn op de; manier door Stapel beschadigi In de 25 jaar dat ik nu trainir geef, ben ik nog nooit openlij zo hard aangepakt. Ik neei geen genoegen met alleen excx ses." „Ik word door Harrie Sti pel weggezet als een autoritaii trainer, terwijl ik in het hei land de naam van een gematig trainer heb opgebouwd", vei volgt de oefenmeester. „Bover dien zou ik bij de prestaties va mijn turnsters mezelf op c borst kloppen. Nou, die tijd he ik allang gehad." Koos Hamels: „Ik heb zelf in h< openbaar nooit iets over h< functioneren van een andei trainer gezegd. Dat hoort oo niet, vind ik. Je moet je spo: toelichten, vertellen over c prestaties van je turnsters, e daar blijft het bij." Flinke schade De Vlissingse tumcoach voe zich diep geschokt. „We vreze dat de club er flink schade doe zal Lijden, in de toekomst e misschien al op korte termijn Hij heeft het dan over de wei ving van nieuwe turnsters e sponsoring. „Wie wil er nu no gaan turnen bij een boeman a. door Aector Dooms HULST - De zaalvoetbalteams van Premiere Zaman Sport en Red Roadhouse hielden elkaar in de topper van de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen netjes in evenwicht: 6-6. Dit tot genoe gen van koploper Smile Servi ces, dat zijn leiderspositie dankzij een 5-2-zege tegen Max Korting verstevigde. Première Zaman Sport-Red Roadhouse 6-6: De topper was het aanzien volledig waardOok over de puntendeling konden beide ploegen tevreden zijn. De doelpunten werden keurig over twee helften vei'deeld. Bij de rast was de stand ook gelijk: 3- 3. Carlo van Grimberghe nam drie treffers van Red Roadhouse voor zijn rekening. Maxijn Tael- man (2x) en Johnny Smits brachten het totaal op zes. Het teamwork van Première Zaman Sport kon niet beter worden weergegeven met zes doelpun tenmakers: Angelo Verbraeken, Peter Bouman, Cees Gabriëls, Tristan van Acker, Maarten Thomas en Jean-Claude Ever- aert. Max Korting-Smile Services 2- 5: Bij de rust was de wedstrijd eigexïlijk al gespeeld. De 1-4 achterstand kwam Max Korting niet meer te boven. Mike van Rossem had met drie treffers een groot aandeel in de Terneuzense winst. Michel van Craenen- broeck en Delano Bronne scoor den elk één keer. Peter Cambeen en Sjef Pouwels scoorden voor de thuisclub. De Gravin-Amstelhoekje/Vde- co 10-7: Er was geen officiële scheidsrechter aanwezig. Coach Mark de Feijter van Am- stelhoekje toonde een sportief gebaar door het duel te fluiten. De dubbele cijfers van De Gra vin kwamen tot stand via Bas van Waes (3x), Theo Goethals (2x), Danny van Puijvelde (2x) en Dennis Agterhuis. Bij de Ax elaars werd de score verdeeld onder Henk Koekkoek (3x), Eric Deij (2x), Rick Wouterse en Frank van Drongelen. Schelde/Leugenboom-Ploe- gaert 4-5: De ploeg van coach Peter-Jan Verstelle had geen wissels, maar met veel inzet en effectief zaalvoetbal werd een belangrijke 4-5-winst behaald. Voor Schelde/Leugenboom leek er bij de rust nog niets aan de hand: 3-2. In de tweede helft ging het mis met de thuisclub. De Philippi- nenaren toonden veerki'acht met een productieve Marnix Schieman (drie treffers) in een hoofdrol. Jim de Jong en Ed- wald Marteijn scoorden een maal, terwijl doelman Daniël Schieman een straikelblok bleek voor de Hoekse ploeg. Ed dy Breepoel (2x), Peter Hame link en Rob van de Kévie kon den ondanks hun inbreng een nederlaag niet voorkomen. Arrow-Wentzler Pauwels 10-3: Toen Axtow in de beginfase van de tweede helft twee keer scoor de was het verzet van de ploeg uit Vogelwaarde gebroken. Een vlot spelende thuisclub benutte de ruimte via zijn snelle aanval lers Wouter de Neijs (2x) en Pe ter Drumont (2x). Jurjen Ras maakte twee van de drie doel punten uit vrije trappen, tex*wijl Gino Vinke eveneens drie keer het doel van de tegenstander wist te vinden. Wentzler Pau wels moest het stellen met twee treffers van Patrick Vonk en één van Marco van Vlierberghe. Vervaet-GTI 6-6: Achteraf was de puntendeling terecht. Wel liet Vervaet de mogelijkheden liggen om de volle buit binnen te halen. Vijf minuten voor tijd had de ploeg van coach Ludo van de Lavoir een 6-3-voor- sprong, maar GTI kwam in de slotfase nog langszij. De pro ductie van Vervaet werd ver deeld onder Jochem Vervaet (3x Tom Heijens, Jeroen Vervaet en Mark van de Beek. Giovanni Verbraeken (2), William Freijzer (2x), Bennie Maes en Jean-Paul Eggermont zorgden voor het evenwicht: 6-6. THOLEN - Henk Hagenaai'S uit Bergen op Zoom is vanaf vol gend seizoen de nieuwe trainer van zatei'dag-tweedeklasser Tholense Boys. De 41-jarige oefenmeester volgt Leendert Geelhoed op, die naar Serooskerke vertrekt. Hage naars is dit seizoen trainer van zondag vierdeklasser VCW uit het Brabantse Wagenberg. Leo van der We ij den is ook vol gend seizoen trainer bij Krui- ningen. De oefenmeester is nu bezig aan zijn tweede jaar bij de zaterdag-derdeklasser. Koos Hamels? En wie wil er nu nog geld in onze vereniging ste ken? Niemand toch? Ik denk dat ook de huidige sponsor binnen kort nog een belletje naar ons zal wagen. Daarom moet ik deze stappen nemen." Harrie Stapel is zich van geen kwaad bewust. „We wonen toch door Lucien Roelandt HEIKANT - Met Jeroen Burm als winnaar van het open kam pioenschap van de Euregio Scheldemond in de klasse L, Stef Nelisse van het progressief parcours in de L en Dennis Evertse in de wedstrijd direct op tijd in de M eisten de Zeeuwen op de tweede dag van Jumping Heikant gisteren een opvallen de rol op. Vooral Dennis Evertse dwong met zijn overwinning in het af in Nederland? Een land met een vrije meningsuiting? Ik sta nog steeds volledig achter mijn woox-den en zie wel wat er ge beurt. Toen die brief hier bin nenkwam, dacht ik eerst dat het een grapje was." Volgens de coach van de Tux-n- combinatie Koudekerke Bergen geladen Hippisch Sportcen- ti-um Heikant respect af. Het pas dertienjarige talent uit Nieuw en Sint Joosland stuur de, als een van de eerste starters van het zestig combinaties tel lende deelnemersveld in een pa- cours direct op tijd de ruin op Zoom bevestigt Hamels' 'overdreven reactie dat hij een autoritair persoon is'. „Ik erger me al vijftien jaar lang dood aan de uitlatingen die hij over mij doet, maar ik heb in al die tijd nooit wat teruggezegd. Dit is de eerste keer dat ik een paar woor den in mijn mond neem, en als je Hight Society in een prachtige race tegen de klok in 47.31 naai de finish. Een tijd waar de con currenten, onder wie de Neder landse en Belgische internatio nals Jack Neefs, Emiel Tacken, Wim Smet, Dirk Demeersman en Johan Lensens zich op stuk dan al meteen zó begint te stei geren.Hij kan beter zijn bok- shandschoenen aantrekken en op sportief gebied zijn gelijk ha len", vindt Stapel. „De turn- spoxt komt door deze actie van Koos Hamels weer eens in een kwaad daglicht te staan. Het be gint op een soap te lijken." beten. Jeroen Buim moest lang wachten waarop de ruiter uit Hulst zo vux-ig hoopte. In het klassiek parcours van de klasse L ging de automonteur tot de laatste sprong aan de leiding. Toch wist Johan Kerstens uit het Brabantse Heerle met Or chid TB de Zeeuws-Vlaming nog van de zege te houden. De tweede plaats in het klassiek parcours en de vierde in het progressief waren voor Burm toch voldoende voor het Eure gio Scheldemond kampioen schap. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Kloetinge kan dit seizoen niet meer beschik ken over Johan de Goederen. De middenvelder heeft zijn voorste kruisband afgescheurd en gaat in februari onder het mes. Voor het herstel staat minimaal zes maanden. De Goederen tobt al sinds het eind van het vorig seizoen met zijn knie. In de competitiewed strijd tegen Huizen kreeg hij een tik tegen het gewricht. De Goe- senaar pakte hierna de draad op, speelde dit seizoen enkele competitiewedstrijden, maar kreeg vei-volgens op de training weer last van zijn knie. Tijdens de winterstop wees nader on derzoek uit dat zijn voorste kruisband is afgescheurd. „Vol gende maand gaat hij onder het mes", vertelt Hiensch. „Hij krijgt dan een peesverlegging, net zoals dat bij Ruud van Ni- stelrooij is gebeurd." Kloetinge kent nog meer blessu releed. Zo zijn ook Jordy Bak ker, Ronnie Cremer en Jan Baaijens voor langere tijd uit de roulatie. Jordy Bakker raakte aan zijn knie geblesseerd tijdens het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes. De Zeeuws-Vlaming draagt inmiddels een brace en zit nog voor een deel in het gips. Hiensch: „Zijn herstel vei-gt nog minimaal zes weken." Cremer kampt met een peesscheuring in de lies, tei-wijl Baaijens met een kniekwetsuur tobt. Bij de laat ste zit er voortdurend vocht in de knie en wordt er gevreesd voor een beschadiging van de meniscus. Niels Lodewijk ont- bx-eekt nog altijd vanwege ge- zondheidspi'oblemen. „We zijn nu op het punt aangeland dat er niet meer te veel mag gebeuren" zegt Hiensch. Alle blessureperikelen ten spijt, reist Diederik Hiensch vandaag met een goed gevoel af naar Hendrik Ido Ambacht waar de uitwedstrijd tegen ASWH wacht. Underdog „Het is één van de titelkandida ten", stelt Hiensch. „Het is een ploeg die weinig zwakke plek ken kent. Natuurlijk zijn we de underdog, maar dat wil niet zeggen dat we er voor een punt naar toegaan." Biljarten Eede. Tweede ronde Grand Prix drieban den: Ronny Roets-Alois van de Bunder 35-25/47 beurten (Roets naar 1/8fin), Ro- main Goethals-Florent Rombaut 27- 20/38 (Goethals naar 1/8 fin), Alexander Schelfhaut-Rob Claerhoudt 27-20/39 (Schelfhaut naar 1/8 fin). Achtste finales: Hans de Witte-Jo Leer- aert 30-24/54 De Witte naar 1/4 finales), Meerten Dallinga-Fons Baart 24-32/34 (Baart naar 1/4 fin), Rino Pecoraro-Rien Sandrini 32-21/33 (Pecoraro naar 1/4 fin), Jac de Maat-Cees A.Wissel 29-40/51 (Wissel naar 1/4 fin), Alex de Feyter-Ro- main Goethals 19-27/26 (Goethals naar 1/4 fin), Frank de Rijk-Cees de Frel (De Frel afgemeld. De Rijk naar 1/4 finales). Bridge Competitie BC Emergo Terneuzen. A- lijn: 1. Echtpaar Speelman 63,54%, 2. Ds. Boyer/Nieskens 58,04%, 3. Mevr. Van Leeuwe/dhr. Vogels 57,59%. B-lijn: 1. Echtpaar Herrebout 67,50%, 2. Echtpaar Den Haan 64,29%, 3. Ds. Kamp/De Waal 61,07%. Competitie Hulst. A-lijn: 1. De Ridder- Van Dierendonck, 2. Van Gaever-Van Schoor, 3. Aarts-Taalman; B-lijn: 1. Van de Wielen-Vermaire, 2. Simpelaar- Schauwaert, 3. en 4. Huijskens-Van Om- bergen en Snuverink-Beuzenberg; C-lijn: 1. Eeckhout-Calon, 2. Biesbroeck-Glau- demans, 3. echtpaar Holla; D-lijn: 1Wen- dels-Kint, 2. Neven-d'Hondt, 3. en 4 Van de Rest-Fermont en De Waal-Dandels; E- lijn: 1. echtpaar Sijmonsma, 2. Lïevers- Hesseling, 3. echtpaar Theissen. Motorsport Indoorcross Goes. 85cc: 1Rob van Vijfei ken, Deurne,2. Martin Jessop, Engeland, 3. Rinus van de Ven, Vlissingen (Suzuki), 4. Adam Chatfield, Engeland, 5. Gregory Nooyer, Vlissingen (Honda). Regioklasse. 1. Pieter Menue, Sluis (Su zuki)^. Mare de Groot, Wouw, 3. Jan Wil lem Cornelisse, Yerseke (Honda), 4. Joh- nyGijsel, Wemeldinge (Suzuki), 5. Bastiaan Krijger, 's-Heer Abskerke (Su zuki), 6. Hans Kolijn, Terneuzen (Honda), 7. Emiel Kats, Oude Tonge (Honda). 8. Jurriaan Maassen (Bergen op Zoom). Superklasse. 1. Arno Ruttinger, Goes (Honda), 2. Jurgen van Nooten (België), 3. Casper Ovaa (Oost Souburg (Honda), 4. Henk Thys, België, 5. Freddy Blaas, Oostkapelle (Honda), 6. Dion Verhulst, Sluiskil (Honda), 9. Pascal de Zeeuw, Ax el (Kawasaki), 10. Peter rottier (Zuiddor- pe (Yamaha). Demo Interklasse. 1. Stefan Ludwig (Duitsland), 2. Jesse Bath, USA, 3. Mar- tijn Romviel, Boekei. Paardensport Wedstrijden in Heikant. Klasse M klas siek groep A (na barrage): 1Jack Neefs- /Blom's Napardi (Etten Leur) 0/32.03, 2. Wim Smet/Orthello (Kieldrecht) 0/32.68, 3. Dirk de Permentier/Orchies (St Niklaas 0/33.21, 4. Andor Leeuw/Rynart's Jop- per (Roosendaal) 033.78, 5. Wim Smet- /Jessie 0/34.63. Klasse M klassiek groep B (n.b.): 1. Wim Smet/Quirina 0/32.44, 2. Geoffry Cob- baut/Sakro (Verrebroek) 0/33.02, 3. Dirk Demeersman/Quattro (Beveren) 0/33.43, 4. Jack Neefs/Loday 0/34.62. Direct op tijd klasse M: 1Dennis Evertse- /High Society (Nieuw en St Joosland) 47.312. Dirk de Perementier/Polarsterne 47.45, 3. Wim Smet/Jessie 47.93. Open kampioenschap Eurogio Schelde mond klasse M: 1. Wim Smet/Jessie, 2 Patricia Greeve/Rondo, 3. Jack Neefs/Lo day. Klassiek klasse L groep A (n.b.): 1. An- nelore Rogïers/Ranunculu (St.Niklaas) 0/28.64, 2. Jeroen Burm/Champagne du Nord (Hulst) 0/30.96, 3. Geoffry Cobbau- t/Ariame's Gifflo 0/31.68, 5. Jack Neefs- /Blom's Owen 0/33.66. Klassiek klasse L groep B (n.b.): 1Johan Kerstens/Orchid TB (Heerle) 0/29.86, 2. Dirk de Permentier/Schamul 0/31.10, 3. Hoek begint met het nodige zelfvertrouwen aan de tweede competitiehelft. De Zeeuws- Vlaamse ploeg mag dan een aantal geblesseerden hebben, de vervangers hebben zich tij dens de winterstop gemanifes teerd en zijn klaar voor het grote werk. „De spelers zijn heel erg gretig en wat ze tegen Go Ahead Eagles (1-1) hebben laten zien, stemt me hoopvol", zegt oefen meester Angelo Nijskens. Naudts Hoek kan vandaag in de thuis wedstrijd tegen Dovo niet be schikken over Djamel Buijsse, Remco Mullaert (beiden hebben een spierblessure), Kubu Lembi (knieblessure), Dave Gijsel en Patrick Naudts. De laatste twee zijn herstellende van een knie kwetsuur. Naudts trainde don derdagavond alweer met de groep mee. „En dat ging fantas tisch", zegt Nijskens. De trainer sluit niet uit dat de libero van daag op de bank zit. „Maar we gaan de boel natuurlijk niet for ceren." Jürgen Belpaire is de nieuwe eerste doelman. De Belg krijgt de voorkeur boven Kristof Ver biest. Nijskens: „Belpaire heeft zich duidelijk bewezen op de trainingen en in de oefenwed strijden, al ben ik ook niet onte vreden over de inzet van Ver biest en Van Wijnsberghe (hij zit nog een schorsing uit). De con currentiestrijd is hevig en dat is alleen maar goed." Nijskens zat afgelopen week met het bestuur van Hoek om de tafel en besprak de toekomst. Beide partijen spi-aken de inten tie uit om ook volgend seizoen met elkaar verder te gaan. Oostkapelle Rens Griep, die aan het eind van het seizoen vertrekt bij Oostka pelle, wil een waardig afscheid bij de Walcherse club. „Onze doelstelling blijft lijfsbehoud", zegt de trainer. „Wat dat betreft staan we voor ci*uciale duels. We krijgen achtereenvolgens te ma ken met Beursbengels, GVW en Achilles Veen. Dat zijn ploegen waar we punten van moeten pakken." Oostkapelle moet het vandaag in de uitwedsti'ijd te gen Beursbengels doen zonder Roel Latuheru (achillespees- blessure) en Joirit Schuurman (geschorst). Maurice van Vliet/Nadine (Breda) 0/32.50. Klasse L progressief (n.b.): 1. Stef Nelis- sen/Kimball (Dreischor) 25/26.44,2. Wim Smet/Timebraeker 25/28.17, 3. Ann Ca- ton/Nouveau Flambeau (Beveren) 25/29.02,4. Jeroen Burm/Champagne du Nord 25/29.45. Open kampioenschap Euregio Schelde mond: 1. Jeroen Burm/Champagne du Nord, 2. Johan Kerstens/Oki Doki, 3. Stef Nelisse/Kimball. Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Ti- viakov (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Timman (Ned) 1-0, Anand (Ina) - Piket (Ned) 1-0, Adams (Eng - Fedorov (WRu) 0-1, Ivantsjoek (Oek) -. Sjirov (Spa) 1-0, Kramnik (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Topal- ov (Bul) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 8, 2. Sjirov, Moroze vitsj 7,4. Ivantsjoek, Anand, Kramnik 6,5, 7. Adams 6,8. Leko 5,9. Van Wely, Topal- ov, Fedorov 4,5,12. Timman 4,13. Piket, Tiviakov 3,5. Grootmeestergroep B, negende ronde: Hoeksema (Ned) - Van der Weide (Ned) 0- 1, Vink (Ned) - Visser (Ned) 1/2-1/2, Lu ther (Dui)-De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Harik- rishna (Ina) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Nij- boer (Ned) - Bosboom (Ned) 1-0, Goelko (VSt) - Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2. Skiën Ofterschwang. Wereldbeker, slalom. Vrouwen: 1Kostelic (Kro) 1.30,78 (44,71 46,07), 2. Koznick (VSt) 1.32,40 (45,94 46,46), 3. Nef (Zwi) 1.32,82 (47,28 45,54 4. Schleper (VSt) 1.32,85 (47,47 45,38 5. Saioni (Fra) 1.32,97 (46,43 46,54). Sportuitslagen Lucky Day, 26 januari: 1 -2-4-8-10-11 - 17-18-28-29-32-36-47-49-54-62-63- 64 - 65 - 68. (onder voorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open, 20 miljoen gulden. Mannen, halve finale: Clement (Fra/15) - Grosjean (Fra/16) 5-7 2-6 7-6 7-5 6-2. Clement in finale tegen Agassi (VSt/6 Vrouwendubbel, finale: Serena en Ve nus Williams (VSt) - Davenport/Morariu (VSt/7) 6-2 4-6 6-4. Mixed dubbel, halve finale: Eagle/Schett (Aus/Oos/4) - Woodbridge/Stubbs (Aus/1) 6-2 7-6. Voetbal Amstel Cup. Achtste finales. Ajax-Vites- se 1-2 (in verlenging), Excelsior-AZ 1-3,' Roda JC-FC Utrecht 2-0. Franse competitie. Bordeaux-Marseille 3-0. Duitse competitie. Schalke'04-Rostock 2-0. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Eerste klasse: Max Korting-Smile Services 2-5; Premiere Za man Sport-Red Roadhouse 6-6; De Gra- vin-Amstelhoekje/Vdeco 10-7; Schelde- /Leugenboom-Ploegaert Philippine 4-5; Arrow-Wentzler Pauwels 10-3; Vervaet- GTI 6-6. Stand: 1. Smile Services 15-37,2. Première Zaman Sport 14-31, 3. Red Roadhouse 15-30, 4. Arrow 15-27, 5. Ploegaert 14-26; 6. Max Korting 16-24,7. Vervaet 15-22, 8. Amstelhoekje/VDeco 15-18, 9. Schelde/Leugenboom 15-15, 10. GT115-10,11Wentzler Pauwels 15-9, 12. De Gravin 14-8. Tweede klasse. De Pieper-Morres 3 9-2; Videotheek Cinerent-Bakkerij Van Strien 4-2; Morres 2-Redaco 10-2; Qutility-HKC 4-2. Stand: 1. Videotheek Cinerent 13-29, 2. Van Strien 13-24, 3. Qutility 13-24, 4. Dow 14-24,5. De Pieper 13-23,6. Morres 2 13-21,7. Ruyter 12-20,8. Redaco 14-15, 9. Marinet 12-14,10. Morres 3 13-9. foto Willem Mieras Jacco Korstan je: „Als je met de rem erop speelt, raak je nog sneller geblesseerd." Rugbyer Tovaal maakt rentree in Zeeuwse derby door Pieter van Klinken HEINKENSZAND - Jacco Korstanje (33) maakt zondag na een jaar blessureleed zijn rentree tegen zijn oude club. Met de Goese rugbyclub To vaal speelt hij morgen tegen het Middelburgse Oemoeme- noe. „De dokter raadt het nog wel af, maar ik ga er weer lek ker vol in." Jacco Korstanje heeft geen ex tra motivatie nodig om zich in te zetten tegen zijn oude ploeg Oemoemenoe. Na zijn liesbles sure, die gevolgd werd door een hernia, wil hij nu weer lek ker rugbyen. Niks meer en niks minder. „Ik speel al zo lang bij Tovaal, de meesten van Oemoemenoe ken ik niet eens. Daardoor heb ik geen gevoe lens van rivaliteit. Natuurlijk baal ik ontzettend als ik ver lies, maar dat doe ik altijd. Ik wil altijd winnen, anders moet j e niet gaan sporten. Hoogste niveau Het was nog in de glorietijd van de Middelburgse rugby club dat Korstanje daar speel de, twaalf jaar geleden. Oemoemenoe kwam uit in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. „Ik trainde daar drie keer in de week en deed in de wedstrijden heel veel ervaring op. Jammer ge noeg degradeerden we door een gebrek aan niveau in de breedte direct weer naar de eerste klasse. Er waren maar enkele spelers die het hoogste platform aan konden. Ik heb er nog één jaar gespeeld, daarna ben ik weer naar Tovaal ge gaan." Twee keer maakte hij een kort stondig uitstapje naar het hoogste niveau van Neder land. De laatste was twee sei zoenen geleden. Toen trainde Korstanje nog een paar keer bij de Nederlandse selectie. „Ik werd gebeld door Arno Seijbel, die ooit ook bij Oemoemenoe speelde en inter national was. Hij vertelde dat ik mee mocht trainen. Ik vind het nog steeds gek dat de coach zelf niet belde, maar goed. Ze hadden me gezien toen ik een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen de Dukes uit Den Bosch." De 33-jarige portier speelde echter geen enkele wedstrijd voor Oranje. „Ik kwam net te rug van een beenbreuk. Daar door was ik niet sterk en snel genoeg. Ik heb er nooit iets over verteld tegen de bonds coach. Als ik toen had gewei gerd mee te doen, zou ik voor de rest van mijn carrière door het leven gaan als 'die weige raar'. Dan hadden ze me, denk ik, zeker nooit meer opgeroe pen." Voordat Korstanje geselec teerd werd voor Oranje, kreeg hij nog een aanbieding van de Rottei-damse ereklasser RRC, met onder anderen de Zeeu wen Arno Seijbel (Nieuw- en Sint Joosland) en Benjamin Mast (Aagtekerke) in de gele deren. Na een paar trainingen kreeg hij een contract onder ogen. „Ik moest aan bepaalde voorwaarden voldoen. Ik was bijvooi'beeld verplicht om drie keer per week te trainen. Daai*voor moest ik natuurlijk veel reizen. Ik had daar geen zin in en weigerde. Ik was te druk bezig met mijn gezin. Misschien had ik het wel ge daan als ik 25 was geweest." Kwajongens Nu speelt de 'number eight' dus nog bij de tweedeklasser Tovaal, puur voor zijn plezier. Hij heeft het goed naar zijn zin in Goes. „Ik ben een echte To- vaal-man. Dat ik bij Oemoe menoe heb gespeeld, doet daar niks aan af. Als ik vrij was, ging ik toch bij Tovaal kijken Eén van de leukste dingen vindt Korstanje de trips die de nxgbyclub veelvuldig maakt, ook naar het buitenland. „We zijn dan echte kwajongens. We moeten altijd een vlag gappen als we ergens geweest zijn. Soms, als het niet lukt, kijken we zelfs op het vliegveld of er nog ergens één te halen valt." Vorm Morgen wil Korstanje met zijn team van Oemoemenoe win nen. Hij ziet volop kansen. „We zijn even sterk. De winst van ruim een jaar geleden ligt nog vers in het geheugen en we doen absoluut niet voor de Middelburgers onder. De voim van de dag zal beslissend zijn." Hoe het met zijn vorm staat, is voor Korstanje nog een raad sel Hij zegt een slow starter te zijn, een dieseltje. „Ik heb al tijd een paar wedstiijden no dig om in mijn ritme te komen. Dat wil niet zeggen dat ik er niet vol in zal gaan. Als je met de rem er op speelt, raak je nog sneller geblesseerd. De dokter mag dan afraden om weer te gaan spelen, ik heb het te erg gemist en wil weer. Ik luister- naar mijn lichaam. Als ik merk dat het niet meer gaat, dan ga ik er echt wel uit. En anders speel ik mijn wedstrijd. Slim of niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 76