Geschil om bouw huis loopt op Dagje Morressen is nog geen reden om voor Hulst te kiezen PZC Man hoeft slachtoffer niets te vergoeden na klap met biljartkeu Politierechter geeft drankrijders boete Clubs in Koewacht zijn er nog niet uit wat beste keuze is Provincie belet dat gemeenten nog snel hun geld opmaken Geld voor vakantie Enschedeërs Locatiedirecteur Reynaertcollege Milde straf voor dronken chauffeur Vernielingen aan schoolgebouw Inbraak in de Zuidhoek CDA-raadslid vraagt alsnog om intrekken vergunning pand Kapellebrug Koffie-ochtend Wandeltocht zaterdag 27 januari 2001 AXEL - De Axelse gemeenteraad is bereid 13.643 gulden te betalen voor de vakantie die 125 slachtoffers van de vuur- werpramp in Enschede aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust hebben genoten. Axel komt alleen over de brug als het Rijk weigert een bijdra ge te leveren. Door een garantiesubsidie af te geven, hoeven Oostburg, de aanbieder van de vakanties, of Enschede geen extra geld vrij te maken. De bepaling dat het Rijk als eerste in aanmerking komt om het tekort van een kleine ton te betalen, zorgde ervoor dat GPV en CDA voor het voorstel stemden Al leen de WD bleef principieel tegen, onder meer omdat Oost burg het idee niet eerst had besproken met de overige gemeen ten in Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Per 1 maart is drs. T. De Rijcke aangesteld als nieu we directeur van locatie Gildenstraat van het Reynaertcolle ge in Hulst. De Rijcke (54) volgt Jan de Nijs op die in oktober op 57-jarige leeftijd overleed. De Rijcke is geboren in Oost burg en getogen in IJzendijke. Zij begon haar onderwijscar- rière als lerares handenarbeid en kinderverzorging aan de lhno Sint Martha in Hulst. In 1979 werd zij adjunct-directeur van een school in Schiedam, waar zij vier jaar later directeur werd. In 1987 werd zij locatiedirecteur van een grote scholen gemeenschap in Deurne. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unmk heeft vrijdag een 49-jarige drankrijder uit Goes mild gestraft voor een forse overschrijding van de alcohollimiet. De man had ruim vijf keer zoveel gedronken dan is toege staan. De politierechter wilde de Goesenaar een langdurige rijontzegging besparen en legde hem zes maanden rijontzeg ging plus zes maanden voorwaardelijk en veertig uur werk straf op. Dit had de verdachte te danken aan het vrijwilligers werk voor minder bedeelden, waarvoor hij zijn rijbewijs nodig heeft. Wel constateerde de politierechter dat de Goese naar op 22 oktober vorig jaar in Vogelwaarde onnoemelijk veel gedronken moet hebben. „Tegenliggers moesten uitwij ken, omdat u telkens op de linkerweghelft reed. U kon ook niet meer lopen.De man zei zich er niets meer van te herinne ren. Wel wist hij gisteren te vertellen dat het na een ruzie met zijn ouders op een feest gigantisch uit de hand was gelopen. „Ik heb toen een aantal glazen cognac gedronken." Hij schaamde zich ervoor zijn rijbewijs kwijt te zijn. Officier van justitie A. S. Flikweert had veertig uur dienstver lening en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. ZIERIKZEE - Onbekenden hebben in de nacht van donder dag op vrijdag vernielingen aangericht aan het gebouw van de locatie Pieter Zeeman van de Pontes Scholengroep aan het Hatfieldpark in Zierikzee. De politie vermoedt dat vandalen een aangestoken lawinepijl in de brievenbus hebben gestopt. De brievenbus werd door het ontploffende vuurwerk com pleet vernield. Ook sneuvelden vier ruiten en liep de hal van het schoolgebouw schade opEen exact schadebedrag is bij de politie niet bekend. ZIERIKZEE - Bij werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee zijn zeven computers gestolen. De inbraak gebeur de in de nacht van woensdag op donderdag en werd de volgen de ochtend ontdekt. Er werd ook een klein geldbedrag buitge maakt. De totale schade bedraagt enkele duizenden guldens. Hoor Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUG - Hulstenaar van Damme is woedend op het Hulster CDA-raadslid J. van Eek. Van Damme heeft na diverse bezwaarprocedures ein- I delijk toestemming van de be- I stuursrechter gekregen om zijn huis aan de Gentsevaart in Ka pellebrug af te bouwen, en nu probeert Van Eek er alsnog een stokje voor te steken. Van Dam me eist excuses: „Van Eek moet niet op de stoel van de rechter gaan zitten." Het CDA-raadslid rakelde de kwestie donderdagavond tij- j dens de raad op. Hij drong er bij het college op aan de bouwver gunning weer in te trekken om- I dat er fouten zouden zijn ge- maakt. Een dik jaar geleden vroeg Van I Damme een bouwvergunning aan voor een huis aan de Gentsevaart. Meteen kwamen I er bezwaren binnen van drie in- I woners van Kapellebrug die vonden dat Van Damme niet mocht bouwen. De drie be zwaarmakers willen zelf een huis bouwen in Kapellebrug, maar hun aanvraag werd afge- I wezen. Onder het motto 'als wij 1 niet mogen bouwen, dan zal hij j ooknietbouwen', diendenzij bij elke stap van de procedure be zwaar in. Zij vroegen zelfs een voorlopige voorziening aan bij de Middelburgse rechtbank. De bestuursrechter wees de bezwa- I ren van de hand omdat de aan- HULST - In dienstencentrum De Lieve in Hulst wordt woens dag 31 januari vanaf 10.00 uur I een koffieochtend voor ouderen I gehouden. Yvonne Hoefnagels leest een verhaal voor. VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging Willen is Kunnen houdt 3 februari een winter- wandeltocht over 5,10,15 of 30 kilometer. De start is vanaf 9.00 uur in het clublokaal, Adr. Co- ortelaan 1 Vlissingen. vragers geen belanghebbenden zijn. Nadat Van Damme de uitspraak van de rechter afgelopen dins dag zwart op wit had, dacht hij dat alle gesteggel achter de rug was. Van Eek kwam donderdag avond echter op de zaak terug. Van Damme meent dat van Eek is ingefluisterd door een van de bezwaarmakers, die op de pu blieke tribune zat. Volgens van Eek is de bouwver gunning onterecht afgegeven omdat niet gewacht is tot Gede puteerde Staten het bestem mingsplan Kapellebrug hebben goedgekeurd. Daarnaast wordt volgens Van Eek de woning niet ver genoeg van de weg af ge bouwd. In plaats van de vastge stelde 22 meter ligt de fundering op 20 meter van de rijbaan. Van Damme weet van deze fou ten - gemaakt en toegegeven door de gemeente - af. Hij is be reid de fundering gedeeltelijk te laten weghalen en opnieuw aan te leggen. De woningeigenaar vat de uitlatingen van Van Eek op als het zwartmaken van zijn persoon. Van Damme is de compagnon van wethouder R Weemaes. Hij heeft vaak de aantijging ge hoord dat Weemaes de zaken wel onderhands voor hem gere geld zou hebben. Van Damme: „Daar is dus absoluut niets van waar. Als dat wel zo was, had ik toch niet veertien maanden op een vergunning hoeven wach ten? Van Eek is op de stoel van de rechter gaan zitten, terwijl hij niks te maken heeft met de zaak. En dat alleen maar om een paar stemmen binnen te halen in Kapellebrug. Ik heb geen goed woord over voor zijn op treden en eis een excuusbrief. Ook stuur ik een brief naar de Commissaris van de Koningin." Waanideeën Van Eek verweert zich dat hij al leen de fouten van de gemeente heeft willen aankaarten. „Ik heb niks tegen de persoon Van Damme en heb met de bezwaar makers niks te maken. Als de fundering wordt verlegd, is voor mij de zaak afgedaan. Ik kan er niets aan doen dat Van Damme zenuwachtig rondloopt en waanideeën heeft over de hele gang van zaken." door Aector Doorns TERNEUZEN - Het slaan met een biljartkeu komt een 30-jari- ge man uit Sint-Jansteen op vijfhonderd gulden boete te staan. Dat vonniste de Terneu zense politierechter G. van Un- nik vrijdag. De schadevergoe ding van zevenduizend gulden die het slachtoffer claimde, wees de rechter af. Dit had onder meer te maken met de schuldvraag, want uit het dossier bleek dat ook het slachtoffer zijn aandeel had in het incident over een partijtje biljarten. „Waar kan al geen ru zie over ontstaan", vroeg offi cier van justitie A. S. Flikweert zich verbaasd af. „De een wil graag biljarten, terwijl de ander niet wil stoppen. Het slachtoffer heeft zelf ook een en ander over zich afgeroepen, maar de reactie van de verdachte was buiten sporig. Door de klap met de bil jartkeu is het slachtoffer tegen het biljart gevallen." Het slacht offer heeft aan de val blijvende littekens in zijn gezicht overge houden. Ook zijn gebit liep schade op. Het herstel duurde zes weken. De officier vroeg naast 750 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf een deel van de scha devergoeding, 1240 gulden, toe te wijzen. De verdachte zei puur uit zelf verdediging te hebben gehan deld. Hij liet gisteren het inci dent, dat op 29 oktober in een Steens café plaatvond, nog eens de revue passeren. „We wilden een potje biljarten en een gezel lige avond hebben. Hij wilde ook biljarten, maar wij waren nog niet klaar. Toen hij later te rugkwam tilde hij het biljart op. Ik was net aan stoot. Hij pakte mij bij mijn nek. Ik heb gepro beerd me los te wringen. Hij pakte me weer beet. In een reac tie heb ik met de keu geslagen, waarna hij in elkaar zakte", deed de verdachte zijn verhaal. Raadsman J. Burlet meende dat zijn cliënt uit noodweer had ge handeld. „Die man maakte een opgefokte indruk. In een pa niekreactie heeft mijn cliënt ge slagen met de biljartkeu." Volgens de politierechter had de verdachte een verkeerd middel gekozen. Hij wees het beroep op noodweer af. foto Peter Nicolai De fundering van de woning aan de Gentsevaart ligt te dicht bij de weg. door René Hoonhorst KOEWACHT - Het stadhuis van Hulst ligt slechts enkele kilometers dichter bij Koe wacht dan het stadhuis van Terneuzen. Instellingen als het ziekenhuis, het water schap, belastingkantoor, de Kamer van Koophandel, het arbeidsbureau en het kantongerecht zijn in Terneuzen te vin den. Inwoners van Koewacht gaan nu al regelmatig naar die stad om zaken te rege len en zullen dat blijven doen. Dat zei de Axelse wethouder J. vanSchaik vrijdagavond bij de opening van een nieu we bar in gemeenschapscentrum de Vla schaard in Koewacht. Burgemeester en wethouders van Axel hielden zich de laat ste dagen buiten de discussie over aan sluiting van het vlassersdorp bij de fusie gemeente Oost-Zeeuws-Vlaanderen of de Kanaalzonegemeente. Maar Van Schaik vond het tijd 'de radiostilte' te doorbre ken, al was het maar om er later niet van beschuldigd te worden dat hij de kwestie Koewacht wilde doodzwijgen. Volgens de wethouder - en met hem de overige leden van het college en de meeste raadsleden - is een keuze voor Hulst te veel gebaseerd op emotie en niet op steekhoudende argu menten. Onderwijs Zo voeren voorstanders van aansluiting bij Hulst vaak aan dat het merendeel van de scholieren in Koewacht het voortgezet onderwijs in Hulst bezoekt. Maar 17- en 18-jarigen moeten voor het volgen van middelbaar beroepsonderwijs allemaal naar het ROC Westerschelde in Terneu zen, de plaats waar ook het eerste leerjaar- van enkele vormen van hoger onder-wijs kan worden gevolgd. Volgens Van Schaik verdient vijftig procent van de inwoners van Koewacht, Zuiddorpe en Overslag zijn boterham in de Kanaalzone. Winke len (al dan niet recreatief) blijft dan als ar- De Axelse wethouder J. van Schaik 11 tionele argumenten. gument voor aansluiting bij Hulst over. „Maar een dagje Morressen op zondag is geen argument om bestuurlijk bijelkaar te horen. Dat doen bewoners van een Ka naalzonegemeente ook graag", zegt de wethouder. Internet In het herindelingsproces maakt het Ax else college zich sterk voor het openhou den van een afdeling burgerzaken en een informatiepunt op het Axelse stadhuis. Maar het is geen ramp als dat niet lukt, meent Van Schaik, omdat het gemeente huis steeds minder belangrijk wordt. Over vij f j aar is alle informatie over de gemeen te via Internet beschikbaar Via de computer kun je dan waarschijnlijk pas- t dat Koewacht moet kiezen op basis van ra- foto Charles Strijd poorten, rijbewijzen en uittreksels uit het bevolkingsregister aanvragen, voorspelt Van Schaik. Het college probeert bovendien het be staande subsidiebeleid en de goede con tacten met verenigingen te waarborgen. Ook in een grotere gemeente moet het ei gen karakter van de dorpen blijven. Die van Koewacht net zo goed als die van (ka tholieke) dorpen als Sluiskil en Philippi ne, betoogde Van Schaik. Hij paait de toegestroomde dorpelingen met de belofte: „In de nieuwe Kanaalzo negemeente wordt u de unieke platte landsparel waar het goed wonen is en waar een uitgebreide sociaal-cultu rele infrastructuur in stand wordt gehou den." door René Hoonhorst KOEWACHT - Sportverenigin gen, andere clubs, stichtingen en instellingen in Koewacht zijn verdeeld over de gemeente waar ze na de herindeling het liefst bij horen. De verenigingen en instellingen kunnen de voor- of nadelen van een keus moeilijk inschatten. Bijna alle clubs zijn zeer tevre den over de contacten met en de subsidieregelingen van de hui dige gemeente Axel. Slechts en kele clubbesturen durven een sterke voorkeur uit te spreken voor de Kanaalzone (in de volksmond 'Terneuzen') of Oost-Zeeuws-Vlaanderen (Hulst). Voorzitter E. van Waes van de stichting gemeenschapscen trum de Vlaschaard is onver bloemd voor aansluiting bij de Kanaalzone. Voortzetting van de huidige subsidiestructuur is vanuit Terneuzen meer te ver- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl wachten dan vanuit Hulst, meent hij. Bovendien is Koe wacht een apart dorp in de Ka naalzone en één van de velen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. „We profileren ons nu als vlasdorp van de regio, maar onder de in vloed van Hulst zou je Heikant en Sint Jansteen net zo goed vlasdorpen kunnen noemen. We kunnen ons makkelijker onder scheiden in de Kanaalzone." Tevreden Ook secretaris B. Borgt van turnvereniging Vlug en Lenig kiest voor Terneuzen. „We zijn heel tevreden over de manier waarop Axel met kleinere ver enigingen omgaat. We krijgen veel steun en een behoorlijke geldelijke bijdrage. Het college probeert het stelsel van Axel ook in de nieuwe gemeente door te voeren. Mochten we bij Hulst komen dan heb ik weinig hoop op een goede subisidie." Bestuurders van veel kleinere clubs die geen aanspraak ma ken op subsidies gaan 'persoon lijk' liever over naar Hulst. Kleinere verenigingen in Zuid dorpe kiezen weer vaker voor Terneuzen. Bestuurders van grote verenigingen als de Zwemclub Koewacht en tennis vereniging De Eikenhof vinden het vooral jammer dat ze straks niet langer bij Axel horen. Ze durven niet te voorspellen of ze beter af zijn in het oosten of midden van de regio. Het bestuur van muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht is verdeeld. Voorzitter W. Wau- mans, woonachtig in Hulst, vindt dat Koewacht 'zonder meer' bij Hulst hoort. Hij erkent dat EMM momenteel niets te klagen heeft, maar verwacht dat het straks in Hulst niet min der wordt. Penningmeester J. Wijnacker ziet meer in aanslui ting bij de Kanaalzone, omdat ze meer sponsorgelden in een industriegemeente verwacht binnen te rijven. Verstand Secretaris B. Vanassche van RK voetbalvereniging Koewacht vindt dat gevoel en verstand sterk gescheiden moeten wor den. „De meeste leden voelen zich ongetwijfeld sterker aan getrokken tot Hulst dan tot Ter neuzen. Maar als ik puur naar het belang van de club kijk, zeg ik persoonlijk - het is geen be- stuursstandpunt - dat we beter mee kunnen gaan met de ambte naren die we kennen." door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Honte- nisse moet er rekening mee hou den dat de provincie eind vol gende maand het financieel toezicht verscherpt. Als Gede puteerde Staten het officiële be sluit tot herindeling van Zeeuws-Vlaanderen hebben ge nomen, houden ze goed in de ga ten dat de huidige zeven ge meenten niet op de valreep aan het potverteren slaan. Dat levert overigens geen ge vaar op voor lopende investe ringen. Zo zal het provinciebe stuur zijn goedkeuring niet onthouden aan de bouw van een sport- annex evenementenhal waarvoor Hontenisse al jaren spaart, beloofde gedeputeerde A. Poppelaars. Hontenisse was vrijdag als eer ste aan de beurt voor de tweede overlegronde voor de herinde ling. B en W van Hontenisse kregen van Poppelaars en zijn collega's J. Hennekeij en D. Bruinooge als eerste formeel te horen dat er aan een driedeling van de regio niet is te ontkomen. Hontenisse zal in 2003 in zijn geheel behoren bij een nieuwe Oost-Zeeuws-Vlaamse ge meente. Dorpen als Ossenisse, Hengstdijk en Vogelwaarde blijven bij het oosten horen, er kunnen hoogstens wat 'cosme tische correcties' in het buiten gebied plaatsvinden. Zowel Poppelaars als burge meester A. Vogelaar spraken na het overleg van een 'goed en constructief gesprek. Concrete resultaten werden echter niet geboekt. Het college van Honte nisse wil eerst nog eens overleg gen welk voorstel zij aan de ge meenteraad voorlegt. „Ik kan daar niet op vooruitlopen", zei Vogelaar voorzichtig. Poppelaars liet er geen misver stand over bestaan dat een drie deling in Zeeuws-Vlaanderen voor hem vaststaat. Hij meldde wel dat de provincie eventueel nog 'aparte besluiten over grenscorrecties' neemt, maar liet zich er niet over uit of dat betekende dat Koewacht - en eventueel Zuiddorpe en Over slag - nog bij de oostelijke ge meente gevoegd kunnen wor den. door Aector Dooms TERNEUZEN-DeTerneuzense politierechter veroordeelde vrijdag een 24-jarige inwoner van Terneuzen voor rijden on der invloed tot tweeduizend gulden boete en zes maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De verdachte vertelde gisteren als autokoper het rijbewijs niet te kunnen missen. De Terneuzenaar, die in 1999 ook al eens veroordeeld was voor dronken rijden, werd 5 no vember in zijn woonplaats aan gehouden met te veel alcohol op. Meteen was zijn rijbewijs inge nomen. Omdat hij nog in zijn proeftijd zit van zijn nieuwe baan was er hem veel aan gele gen om het rijbewijs zo snel mo gelijk terug te krijgen. Wat dat betreft kreeg hij gisteren zijn zin, want 5 februari heeft hij zijn rijbewijs terug. Een 48-jarige man uit Terneu zen werd veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging en 1100 gulden boe te. De man werd 29 oktober vo rig jaar in Hulst bij een controle aangehouden. Uit de blaastest bleek dat hij bijna drie keer bo ven de alcohollimiet zat. Het was de eerste keer dat de Ter neuzenaar voor een alco holovertreding in aanraking kwam met justitie. Bij een 38-jarige man uit Sluis stond ook zijn baan op het spel. De verdachte had 11 november vorig jaar in zijn woonplaats veertien glazen bier gedronken. „Ik voelde me nog in staat om te rijden", zei hij gisteren. De man zat in een moeilijke periode en leed aan depressies. De officier van justitie wilde hem voor één keer tegemoet komen in de rij ontzegging. Hij eiste negen maanden rijontzegging, waar van vijf maanden voorwaarde lijk, 2500 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf. De politierechter nam de eis over. Een 25-jarige inwoner van Ter hole kreeg voor dronken rijden 1350 gulden boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzeg ging opgelegd. De man had 11 november vorig jaar in Hulst zes flesjes bier in korte tijd ge dronken. Na een aanrijding was hij doorgereden, maar hij werd even later aangehouden door de politie. ii-gezichtsbehandeling (Advertentie) De feestdagen zijn weer achter de rug. De winter is in volle gang. De beste tijd om uzelf eens heerlijk te verwennen! Speciaal voor u hebben wij een uitge balanceerde beautydag samengesteld Beautydag Cleopatra Wat kunt u verwachten: een welkomstdrankje een ontspanningsmassage van rug, nek en schouders of Reserveer snel, want VOL VOL Tel. 0118-588299/276 Speciale aanbieding: nu van 175,- voor ƒ125,- Boekingsperiode: van 01/01 tot 28/11/2001 .DEPAREL. Babelweg2, Domburg Fax: 0118-583668 E-mail: info@roompot.nl Internet: www.roompot.nl hydromassagebad; volledig instelbare waterstralen in combinatie met algen, zout, karwendel of diverse kruiden Vibrosaun; coconvormig apparaat, dat warmte, massage, muziek en aromatherapie combineert gebruik van zonnebank of snelbruiner een uitgebalanceerde en gezonde lunch onbeperkt toegang tot de sauna-, stoom- en bubbelbaden van het saunalandschap onbeperkt toegang tot de kuurbaden vrij gebruik van handdoekenset en badjas U wordt om 09.15 uur verwacht. De behandelingen eindigen om 17.00 uur. De sauna blijft open tot 22.30 uur (sauna zonder badkleding). Let op: dinsdagavond vanaf 17.30 uur damesavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 71