Fietsvakantie voor iedereen Boomhut of verre reis vanuit Groningen PZC Hoverspeed Wandelen Zwolle Seefeld Kamperen N-Zeeland F astferry-maatschappij Ho verspeed gaat gaat twee Su- perseacats inzetten op de route Oostende-Dover. De schepen zullen binnenkort in de vaart worden genomen. De Supersea- cat biedt plaats aan 700 passa giers en 145 voertuigen. Zij leg gen de afstand tussen België en Engeland af in 1 uur en 45 minu ten. Vanaf een kijkdek kunnen passagiers de werkzaamheden van de kapitein en de beman ning volgen op de brug. Vanuit Oostende zijn er dage lijks drie afvaarten (8.45 uur, 13.45 uur en 19.45 uur). De te rugreis vanuit Dover is om 8.30 uur, 15.45 uur en om 19.00 uur In het Groene Hart van Neder land is ruime keuze uit een groot aantal bewegwijzerde wandelroutes. De onlangs ver schenen wandelplanner inven tariseert de mogelijkheden in het gebied tussen Amstderdam en Rotterdam en tussen Den Haag en Utrecht. Veel activiteiten die plaatsvin den op en nabij boerderijen staan vermeld. Het gaat onder meer om lunchen bij de boeren schilderen van dakpannen. De wandelplanner is verkrijg baar bij de VVV-vestigingen en ANWB-kantoren in het Groene Hart. Bij de WV Zwolle is onlangs een brochure met arrange menten voor groepsuitstapjes verschenen. In deze gratis bro chure staan dagtochten die be stemd zijn voor groepen vanaf twintig personen. Tot de mogelijkheden behoren een theaterwandeling in Zwol le, kanoën en punteren in Giet hoorn, handboogschieten, mountainbiken en klimmenin de buurt van Hellendoorn. De brochure is te bestellen via 038-42.22.299 - Seefeld en omgeving vormen een mooi wandel- en lang- laufgebied. De mogelijkheden zijn op een rijtje gezet in een on langs verschenen Nederlands talige brochure. Er is informatie over de winter- wandel- en langlaufweken die in maart worden gehouden. Het betreft wandeltochten met uit eenlopende moeilijkheidsgra den en een langlauftoer. In de brochure ook gegevens over de Olympia Wandelweken die in juni worden gehouden met tochten van onder meer 6, 10 en 20 kilometer. Verder infor matie over 'rondlopende' wan delroutes van 120 en 160 kilo meter die in tien,etappes zijn te maken. De brochure is verkrijgbaar via Tourismusverband Reith bei Seefeld: 00 43 52.12.31.14 en in ternet www.tiscover.com/reith- seefeld Vier campings in de Arden nen Gaume presenteren zich in een onlangs verschenen Nederlandstalige gids. De campings hebben Neder landse leiding en zijn gevestigd in de heuvelachtige streek in het franstalige gebied van België. Het gaat om 4-sterrencamping Pare La Clusure (onder meer drie verlichte tennisbanen en camperverzorgingsstation), 3- sterrencamping De Chênefleur (met verwarmd openlucht zwembad en hengelsportmoge lijkheden), 4-sterrencamping Valle de Rabais (met 100 staan plaatsen op een terren van 8 hectare) en 4-sterrencamping Spa d'Or (met 330 staanplaat sen op een terrein van 6 hectare en een restaurant). De brochure is verkrijgbaar via 0032-84.36.60.88 en internet www. tra velto/ardenneEtgau- me Helaas heeft Nieuw-Zeeland zowel in de industrie als bij de consument nogal eens het imago van green, clean and bo ring, aldus Kardien de Werker, manager van Singapore Airli nes. De Werker hoopt dat imago te verbeteren met een brochure die in samenwerking met Air New Zealand en Tourism New Zealand is uitgegeven. In de brochure staat onder meer een Adrenaline Top 5Op de eer ste plaats staat bungy-jumping- De brochure is op te vragen via 020-548.8830 Tijdens koude winteravon den zal menigeen wel eens dromen over een verre reis naar een exotische bestemming, met palmen en hemelse stranden, wilde apen in de boom en bergen om te beklirrimen. Uiteindelijk kiezen de meeste vakantiegan gers toch voor een bestemming dichter bij huis, ergens in Euro pa. Vandaar dat het accent van Vakantie!, de reisbeurs van het Noorden, in 2001 op dit wereld deel ligt. De beurs wordt van daag (zaterdag) en zondag gehouden in de Groninger Mar tinihal. Wie informatie over vakantie bestemmingen waar ook ter we reld en met welke invulling dan ook bij elkaar wil sprokkelen, hoeft tegenwoordig niet meer naar de grote jaarlijkse beurs in Utrecht. Inmiddels bestaan er naast deze 'grote jongen' zo'n twintig kleintjes elders in het land, variërend van algemeen tot gespecialiseerd. In omvang en aanbod zijn die natuurlijk niet vergelijkbaar met 'Utrecht', waar zo'n 1600 standhouders uit honderd lan den van de partij zijn. Maar de sfeer en de mix aan informatie en show hoeft er niet minder op te zijn. In elk geval besparen ze de toerist op informatiejacht veel stress als gevolg van files, een haperend openbaar vervoer, een niet aflatende mensenmas sa voor de kassa en een 'overkill' aan folders en stands. Natuurlijk is er ook veel infor matie via internet over bijna el ke vakantiebestemming ver krijgbaar en is een digitaal bezoek aan een stad als Parijs snel geregeld. Maar het is sfeer voller om langs de ongeveer 160 stands op de noordelijke reis beurs in de Groninger Martini hal te slenteren, met een crois- santje in de vuist, Sloveense muziek op de achtergrond en een tas met brochures over di verse vakantiepret aan de arm. Hoewel er dit jaar meer aan dacht voor Europa is dan de vo rige jaren, kun je op de beurs in Groningen in principe voor de hele wereld terecht. Dat vari eert van een fly-drive naar de Verenigde Arabische Emiraten, tot een snowmobile-safari in Finland en een overnachting in een boomhut op de Veluwe. Verder zijn er voor motorrijders aanbieders van motorreizen en taalliefhebbers kunnen een half uurtje les krijgen in Spaans, Ita liaans, Noors en Engels. Dui kers in spe kunnen zich uitleven in een speciale tank en voor kin deren staat een klimwand klaar. Ook wordt gedemonstreerd hoe Tunesische sieraden worden ge maakt. Op een podium speelt een Jamaicaanse band en danst een Egyptische buikdanseres. Nieuwkomer is het Franse pa viljoen, met acht stands en een croissanterie. Hier is van alles aan de weet te komen over onder meer de departementen Bretag- ne, de Camarque, de l'Aude, de Languedoc en de Roussillon. Nieuw is ook het 'Hollandse plein', waar de VW's een schat aan tips hebben voor leuke dag jes-uit en vakantie vieren in ei gen land. Volgens Jolijn Creutzberg, van het gelijknamige bureau dat de reisbeurs nu voor de derde keer organiseert, zijn er trends te sig naleren. Zo blijkt onder meer uit een enquête, die vorig jaar onder ruim 17.000 beursbezoe kers is gehouden, dat mensen vaker de koffers pakken ,,Men heeft meer geld en vrije tijd. Die éne grote vakantie per jaar is ta boe. Men trekt er vaker op uit." Volgens Creutzberg gaat de be langstelling verder richting vrijetijdsbesteding, in de vorm van outdoor-activiteiten en uit stapjes voor het weekeinde. ,,Een weekendje Rome, bijvoor beeld. Dat was tien jaar geleden ondenkbaar. Nu is zo'n korte stedentrip populair." Boven dien schijnen gezinnen met kin deren tegenwoordig niet meer tevreden te zijn met een 'huisje in Zeeland'. ..Zoiets moet nu zijn aangevuld met een kinder programma." Het is de bedoeling ook volgend jaar weer een reisbeurs te orga niseren. Streven is de bezoekers dan ook een 'culinaire wereld reis' in de Martinihal te laten maken, door hapjes uit velerlei landen aan te bieden. Shyra Hueting De beurs in Groningen is dit weekeinde geopend van 10 tot 17 uur. Meer informatie: tel. 050-318.9950 of via internet: www.vakantie2001.nl Beursagenda: 27 januari: Sport- en recreatiepark Pagedal, Stadskanaal: Vakantiebeurs Stichting Vrije Recreatie. Info: 0183- 352.741. 27 en 28 januari, Sport- en Recreatiecomplex Merwestein, Nieuwegein: Fietsvakantiebeurs. Info: 030- 6920.116. 31 januari t/m 6 februari, Prins Bernhardhoeve, Zuidlaren: Caravana. Info: 050-409.8888. 3 t/m 7 februari, Fries Expo Centrum FEC, Leeuwarden: Boot Holland. Info: 058- 29415.00. 9 t/m 11 februari, Nederlands Congres Centrum, Den Haag: Op Pad Beurs Festival. Info: 070-3147.147. 10 februari, Groenoordhallen, Leiden: Vakantiebeurs Stichting Vrije Recreatie. Info: 0183-352.741. 10 en 11 februari, IJsselhallen, Zwolle: Carp (o.a. visvakan ties). Info: 038-4211.843. 24 februari, Hanzehal, Zutphen: Vakantiebeurs Stichting Vrije Recreatie. Info: 0183-352.741. 10 en 11 maart. Sport- en Recreatiecomplex Merwestein, Nieuwegein: de grootste Kanobeurs van Europa. Info: 033-4622.341. 10 t/m 18 maart, RAI Amsterdam: Hiswa 2001. Info: 020-549.1212. 23 t/m 25 maart, Evenementen hal, Hardenberg: Camper Event 2001. De beurs valt samen met een 2-3-of 4- daags Campertreffen. Info: 0523- 289.898. 30 maart t/m 3 april, RAI Amsterdam: Fiets RAI. Info: 020-549.1212. 1 april, Beurs van Bei'lage, Amsterdam: Op Lemen Voeten Wandelmarkt 2001. Info: 072- 506.3747. 16 april, Het Veerhuis, Nieuwegein: Solovakantiebeurs. zaterdag 27 januari 2001 Fietsvakanties worden nog steeds populairder. Belangstellenden voor een fietsvakantie kun nen dit weekeinde terecht bij de beurzen: Bike '01 en Va kantie! in Groningen en de FietsVakantieBeurs in Nieu wegein. Een fietsvakantie is voor ie dereen te doen, maar de kans van slagen hangt voor een belangrijk deel af van een goede voorbereiding. Kor van Huiten (58) weet waar hij over spreekt, want de wereldfietser uit Drie bergen pedaleerde door China, bedwong de Sahara en keerde onlangs terug van een trip over de Andes in Peru, die hem over passen van vierduizend meter hoogte voerde. Natuurlijk kleven er aan mon- stertochten gevaren, geeft hij toe. „Maar wie vooraf de om standigheden bestudeert, zal niet meer problemen tegenko men, als tijdens een weekend tochtje in eigen land." Een goed moment om lichaam en geest vooraf eens te beproe- ven is de FietsVakantieBeurs in Nieuwegein. Kor van Huiten leidt er workshops over sport- medische aspecten van het fiet sen. Hij doet dat tijdens de FietsFitExperience, die be doeld is als sportieve voorberei ding op een actieve vakantie. Dit nieuwe onderdeel van de beurs biedt onder meer fysics- en duurtests, een fietscircuit, spinning (indoor fietsen in een groep), cardio-fitness, inline- skating, fiets-ergonomietesten, hydrofit en aquarobics. Bezoe kers moeten zelf voor sport- en zwemkleding zorgen. Op de negentiende editie van de beurs geven vijftig exposanten informatie over fietsreizen, -re- creatie en -vakanties in binnen- en buitenland. Verder zijn er routekaarten, fietsen en acces soires te koop. Op het buitenter rein is een testcircuit aangelegd. Het programma vermeldt ver der demonstraties en de Natio nale Ligfietsverkiezing Dat alles opgezadeld met een muzi kaal en cultureel programma. Beringstraat Tijdens een van de vele work shops geeft fietshandelaar Fred Snel adviezen overfietsmateri- alen. „Het allerbelangrijkste is, dat de fiets bij de gebruiker past. Het gaat dus niet alleen om de perfecte maat, maar ook om het uiteindelijke doel. Wat wil je met dë fiets gaan doen? Ermee naar je werk, of wil je er ook va- kantietochten op gaan maken? Het is belangrijk dat je daar met een specialist over praat." Snel signaleert een toename van de fiets als vakantiemiddel. „Men gaat vandaag de dag wer kelijk overal heen. Zo speelt een klant van ons met de gedachte om met de fiets de Beringstraat tussen Rusland en Alaska, die 's winters dichtvriest, over te steken. Hij wil dat doen op een heel speciale fiets met bijzonde re, dikke profielbanden. We zijn aan het onderzoeken, of het vet in de lagers bij veertig graden onder nul hard wordt of niet. Zo ja, dan moeten we daar ook iets op verzinnen." In Nederland vinden fietsers bij wijze van spreken op elke straathoek een ANWB-padde- stoel. „Maar in het zuiden van Europa moet je al veel meer op het'eigen gevoel doen. Dat kan nare gevolgen hebben", weet Frank Houtstra uit eigen erva ring. Maar volgens de nieuwe ei genaar van de befaamde Fiets vakantiewinkel in Woerden staat de fietsende vakantiegan ger een ware revolutie te wach ten. „Binnen niet al te lange tijd kan de fiets worden uitgerust met een GPS-ontvanger, ter grootte van een mobiele tele foon, die eenvoudig op het stuur kan worden gemonteerd." Als de fietser de gewenste route heeft ingetoetst wijst een satel liet de weg. Het systeem is tot vier meter nauwkeurig. „Een uitkomst dus in gebieden waar men het met de bewegwijzering niet zo nauw neemt, of waar je over onverharde wegen rijdt. Fietsliefhebbers die infbrmatie over vakantiereizen en recrea tieve ommetjes bijeen willen sprokkelen, kunnen dit week einde ook terecht op Bike '01 in Groningen. De beurs toont bo vendien de nieuwste modellen fietsen, bromfietsen, onderde len, sport- en vrijetijdskleding. Het sportieve evenement vormt een tandem met de beurs Va kantie! Touroperators en ver keersbureaus wijzen er de weg naar bekende en minder beken de bestemmingen, veraf en dichtbij. Landenpaviljoens zor gen voor een extra vakantie sfeer. Aad Struijs De FietsVakantieBeurs vindt dit weekeinde plaats in en rond sport- en evenementencomplex Merwestein, Merweplein 1 in Nieuwegein. Geopend: elke dag van 10.00 tot 17.00 uur. Meer in formatie: 030-693.15.99. Bike '01 en Vakantie!, eveneens dit weekeinde in de Martinihal in Groningen. Geopend: dage lijks 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: 050-318.99.50. Vakantiebeurs in de Martinihal in Groningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 40