Hamels voelt zich beschadigd PZC Korstanje negeert advies arts Seizoen voorbij voor De Goederen Janica Kostelic op weg naar record Dennis Evertse zet toprijders te kijk Van der Veen stapt over naar Nuon Turncoach onderneemt juridische stappen tegen concurrent Stapel uitslagen Kapelle moet winnen voor aansluiting met de top sbw 23 zaterdag 27 januari 2001 door Jan Dagevos VLISSINGEN - Kloetinge kan dit seizoen niet meer beschik ken over Johan de Goederen. De middenvelder heeft zijn voorste kruisband afgescheurd en gaat in februari onder het mes. Voor het herstel staat minimaal zes maanden. De Goederen tobt al sinds het eind van het vorig seizoen met zijn knie. In de competitiewed strijd tegen Huizen kreeg hij een tik tegen het gewricht. De Goe- senaar pakte hierna de draad op, speelde dit seizoen enkele competitiewedstrijden, maar kreeg vervolgens op de training weer last van zijn knie. Tijdens de winterstop wees nader on derzoek uit dat zijn voorste kruisband is afgescheurd. „Vol gende maand gaat hij onder het mes", vertelt Hiensch. „Hij krijgt dan een peesverlegging, net zoals dat bij Ruud van Ni- stelrooij is gebeurd." Kloetinge kent nog meer blessu releed. Zo zijn ook Jordy Bak ker, Ronnie Cremer en Jan Baaijens voor langere tijd uit de roulatie. Jordy Bakker raakte aan zijn knie geblesseerd tij dens het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes. De Zeeuws-Vlaming draagt inmiddels een brace en zit nog voor een deel in het gips. Hiensch: „Zijn herstel vergt nog minimaal zes weken." Cremer kampt met een peesscheuring in de lies, terwijl Baaijens met een kniekwetsuur tobt, Bij de laat ste zit er voortdurend vocht in de knie en wordt er gevreesd voor een beschadiging van de meniscus. Niels Lodewijk ont breekt nog altijd vanwege ge zondheidsproblemen. „We zijn nu op het punt aangeland dat er niet meer te veel mag gebeuren", zegt Hiensch. Alle blessureperikelen ten spijt, reist Diederik Hiensch vandaag met een goed gevoel af naar Hendrik Ido Ambacht waar de uitwedstrijd tegen AS WH wacht. Underdog „Het is één van de titelkandida ten", stelt Hiensch. „Het is een ploeg die weinig zwakke plek ken kent. Natuurlijk zijn we de underdog, maar dat wil niet zeggen dat we er voor een punt naar toegaan." Hoek begint met het nodige zelfvertrouwen aan de tweede competitiehelft. De Zeeuws- Vlaamse ploeg mag dan een aantal geblesseerden hebben, de vervangers hebben zich tij dens de winterstop gemanifes teerd en zijn klaar voor het grote werk. „De spelers zijn heel erg gretig en wat ze tegen Go Ahead Eagles (1-1) hebben laten zien, stemt me hoopvol", zegt oefen- meester Angelo Nijskens. Naudts Hoek kan vandaag in de thuis wedstrijd tegen Dovo niet be schikken over Djamel Buijsse, Remco Mullaert (beiden hebben een spierblessure), Kubu Lembi (knieblessure), Dave Gijsel en Patrick Naudts. De laatste twee zijn herstellende van een knie kwetsuur. Naudts trainde don derdagavond alweer met de groep mee. „En dat ging fantas tisch". zegt Nijskens. De trainer sluit niet uit dat de libero van daag op de bank zit. „Maar we gaan de boel natuurlijk niet for ceren." Jiirgen Belpaire is de nieuwe eerste doelman. De. Belg krijgt de voorkeur boven Kristof Ver biest. Nijskens: „Belpaire heeft zich duidelijk bewezen op de trainingen en in de oefenwed strijden, al ben ik ook niet onte vreden over de inzet van Ver biest en Van Wijnsberghe (hij zit nog een schorsing uit). De con currentiestrijd is hevig en dat is alleen maargoed." Nijskens zat afgelopen week met het bestuur van Hoek om de tafel en besprak de toekomst. Beide partijen spraken de inten tie uit om ook volgend seizoen met elkaar verder te gaan. Oostkapelle Rens Griep, die aan het eind van het seizoen vertrekt bij Oostka pelle, wil een waardig afscheid bij de Walcherse club. „Onze doelstelling blijft lijfsbehoud", zegt de trainer. „Wat dat betreft staan we voor cruciale duels. We krijgen achtereenvolgens te ma ken met Beursbengels, GVW en Achilles Veen. Dat zijn ploegen waar we punten van moeten pakken." Oostkapelle moet het vandaag in de uitwedstrijd te gen Beursbengels doen zonder Roel Latuheru (achillespees blessure) en Jorrit Schuurman (geschorst). ■van onze sportredactie OFTERSCHWANG - Janica Kostelic heeft vrijdag in het Duitse Ofterschwang een sla- om de wereldbeker gewon nen. De skister uit Kroatië liet in de twee manches de Ameri kaanse Kristina Koznick en de Zwitserse Sonja Nef achter zich. Door haar zege nam Koste lic in het algemene wereldbe kerklassement de leiding weer overran de Oostenrijkse Renate Götschl. Het Kroatische wonderkind stevent op een record voor de ranglijst aller tijden af. Tot nu toe won Kostelic alle zeven sla lomwedstrijden van het seizoen Elf jaar geleden presteerde Vr- eni Schneider hetzelfde. De Zwitserse won vervolgens ook oog eens de eerste slalom van let daaropvolgende seizoen. Met nog twee wereldbeker-wed strijden voor de boeg kan Koste lic zich tot alleenheerseres in de slalom-discipline kronen. Op- werkelijk, gezien de misère waaraan de 19-jarige Kroati sche vorig jaar werd blootge steld. Toen won ze de wedstrij den in Serre Chevalier en Sestrière waarna een spectacu laire crash tijdens een training in St. Moritz het einde van haar carrière dreigde in te luiden. Met twee zwaar geblesseerde knieën bleef ze maanden aan de kant, maar haar rentree was glorieus: in Park City toonde ze zich meteen al weer ongenaak baar. WK De manier waarop Kostelic dit seizoen de lakens uitdeelt bij de slalom heeft haar niet minder waakzaam gemaakt voor de ko mende WK in St. Anton. Het voorbeeld van Schneider staat haar nog helder voor de geest. De Zwitserse was in haar top- seizoen in 1989 de gedoodverfde gouden medaillewinnares in Vail maar slaagde niet in haar missie. „Winnen is dus niet van zelfsprekend", weet Kostelic, die als geen ander weet hoe snel het tij kan keren. RTR van onze sportredactie IECHENDORF - Bert Jan van der Veen (32) uit Joure schaatst iet volgende winterseizoen voor de Nuon-ploeg. De Neder lands kampioen op kunstijs te kende vrijdag in het Oostenrijk se Techendorf een tweejarig contract. Van der Veen neemt de plaats in van kopman Rob van Meggelen, die op last van ploegleider Ri chard van Kempen moet ver trekken. Van Meggelen was on langs zonder medeweten van de teambaas met andere ploegen in enderhandeling gegaan voor renbeter contract. «Dat vond ik niet netjes. Van daar dat we niet verder met hem gegaan", verklaarde Van Hempen. Voor Van der Veen kwam dat goed uit. Zijn huidige sponsor, Slager industriële dienstverlening, stopt er na dit seizoen mee. Aanvankelijk zou Slager een fusie aangaan met de Bional-ploeg. Maar uitgere kend Van der Veen stond die sa menwerking in de weg, omdat Idj een te hoog salaris (twee ton) vroeg. „Ik vind het een goedkoop ex cuus van Slager en Bional dat ik de nieuwe ploeg heb opgebla zen. Zonder mij hadden ze ook door kunnen gaan", reageerde Van der Veen verbeten. Naast Van der Veen bestaat de Nuon- ploeg volgend seizoen uit Bas van Hest, Koen Lankhaar en Kurt Wubben. ANP Tholense Boys trekt Hagenaars aan als trainer TIIOLEN - Henk Hagenaars uit Bergen op Zoom is vanaf vol gend seizoen de nieuwe trainer van zaterdag-tweedeklasser Tholense Boys. De 41-jarige oefenmeester volgt Leendert Geelhoed op, die naar Serooskerke vertrekt, Hage naars is dit seizoen trainer van zondag vierdeklasser VCW uit het Brabantse Wagenberg. Leo van der Weijden is ook vol gend seizoen trainer bij Krui- ningen. De oefenmeester is nu bezig aan zijn tweede jaar bij de zaterdag-derdeklasser. foto Willem Mieras Jacco Korstanje: „Als je met de rem erop speelt, raak je nog sneller geblesseerd." Rugbyer Tovaal maakt rentree in Zeeuwse derby door Pietervan Klinken HEINKENSZAND - Jacco Korstanje (33) maakt zondag na een jaar blessureleed zijn rentree tegen zijn oude club. Met de Goese rugbyclub To vaal speelt hij morgen tegen het Middelburgse Oemoeme- noe. „De dokter raadt het nog wel af, maar ik ga er weer lek ker vol in." Jacco Korstanje heeft geen ex tra motivatie nodig om zich in te zetten tegen zijn oude ploeg Oemoemenoe. Na zijn liesbles sure, die gevolgd werd door een hernia, wil hij nu weer lek- kerrugbyen. Niks meer en niks minder, „Ik speel al zo lang bij Tovaal, de meesten van Oemoemenoe ken ik niet eens. Daardoor heb ik geen gevoe lens van rivaliteit. Natuurlijk baal ik ontzettend als ik ver lies, maar dat doe ik altijd. Ik wil altijd winnen, anders moet je niet gaan sporten." Hoogste niveau Het was nog in de glorietijd van de Middelburgse rugby club dat Korstanje daar speel de, twaalf jaar geleden. Oemoemenoe kwam uit in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland. „Ik trainde daar drie keer in de week en deed in de wedstrijden heel veel ervaring op. Jammer ge noeg degradeerden we door een gebrek aan niveau in de breedte direct weer naar de eerste klasse. Er waren maar enkele spelers die het hoogste platform aan kondenIk heb er nog één jaar gespeeld, daarna ben ik weer naar Tovaal ge gaan." Twee keer maakte hij een kort stondig uitstapje naar het hoogste niveau van Neder land. De laatste was twee sei zoenen geleden. Toen trainde Korstanje nog een paar keer bij de Nederlandse selectie. „Ik werd gebeld door Arno Seijbel, die ooit ook bij Oemoemenoe speelde en inter national was Hij vertelde dat ik mee mocht trainen. Ik vind het nog steeds gek dat de coach zelf niet belde, maar goed. Ze hadden me gezien toen ik een vriendschappelijke wedstrijd speelde .tegen de Dukes uit Den Bosch." De 33-jarige portier speelde echter geen enkele wedstrijd voor Oranje. „Ik kwam net te rug van een beenbreuk. Daar door was ik niet sterk en snel genoeg. Ik heb er nooit iets over verteld tegen de bonds coach. Als ik toen had gewei gerd mee te doen, zou ik voor de rest van mijn carrière door het leven gaan als 'die weige raar'. Dan hadden ze me, denk ik, zeker nooit meer opgeroe pen." Voordat Korstanje geselec teerd werd voor Oranje, kreeg hij nog een aanbieding van de Rotterdamse ereklasser RRC, met onder anderen de Zeeu wen Arno Seijbel (Nieuw- en Sint Joosland) en Benjamin Mast (Aagtekerke) in de gele deren. Na een paar trainingen kreeg hij een contract onder ogen. „Ik moest aan bepaalde voorwaarden voldoen. Ik was bijvoorbeeld verplicht om drie keer per week te trainen. Daarvoor moest ik natuurlijk veel reizen. Ik had daar geen zin in en weigerde. Ik was te druk bezig met mijn gezin. Misschien had ik het wel ge daan als ik 25 was geweest. Kwajongens Nu speelt de 'number eight' dus nog bij de tweedeklasser Tovaal, puur voor zijn plezier. Hij heeft het goed naar zijn zin in Goes. „Ik ben een echte To- vaal-man. Dat ik bij Oemoe menoe heb gespeeld, doet daar niks aan af. Als ik vrij was, ging ik toch bij Tovaal kijken. Eén van de leukste dingen vindt Korstanje de trips die de rugbyclub veelvuldig maakt, ook naar het buitenland. ..We zijn dan echte kwajongens. We moeten altijd een vlag gappen als we ergens geweest zijn. Soms, als het niet lukt, kijken we zelfs op het vliegveld of er nog ergens één te halen valt." Vorm Morgen wil Korstanje met zijn team van Oemoemenoe win nen. Hij ziet volop kansen. „We zijn even sterk. De winst van ruim een jaar geleden ligt nog vers in het geheugen en we doen absoluut niet voor de Middelburgers onder. De vorm van de dag zal beslissend zi jn Hoe het met zijn vorm staat, is voor Korstanje nog een raad sel. Hij zegt een slow starter te zijn, een dieseltje. „Ik heb al tijd een paar wedstrijden no dig om in mijn ritme te komen. Dat wil niet zeggen dat ik er niet vol in zal gaan. Als je met de rem er op speelt, raak je nog sneller geblesseerd. De dokter mag dan afraden om weer te gaan spelen, ik heb het te erg gemist en wil weer Ik luister- naar mijn lichaam. Als ik merk dat het niet meer gaat, dan ga ik er echt wel uit. En anders speel ik mijn wedstrijd. Slim of niet." door Lucien Roelandt HEIKANT - Met Jeroen Burm als winnaar van het open kam pioenschap van de Euregio Scheldemond in de klasse L, Stef Nelisse van het progressief parcours in de L en Dennis Evertse in de wedstrijd direct op tijd in de M eisten de Zeeuwen op de tweede dag van Jumping Heikant gisteren een opvallen de rol op. Vooral Dennis Evertse dwong met zijn overwinning in het af- geladen Hippisch Sportcen trum Heikant respect af. Het pas dertienjarige talent uit Nieuw en Sint Joosland stuur de, als een van de eerste starters van het zestig combinaties tel lende deelnemersveld in een pa- cours direct op tijd de ruin Hight Society in een prachtige race tegen de klok in 47.31 naai de finish. Een tijd waar de con currenten, onder wie de Neder landse en Belgische internatio nals Jack Neefs, Emiel Tacken, Wim Smet, Dirk Demeersman en Johan Lensens zich op stuk beten. Jeroen Burm moest lang wachten waarop de ruiter uit Hulst zo vurig hoopte. In het klassiek parcours van de klasse L ging de automonteur tot de laatste sprong aan de leiding. Toch wist Johan Kerstens uit het Brabantse Heerle met Or chid TB de Zeeuws-Vlaming nog van de zege te houden. De tweede plaats in het klassiek parcours en de vierde in het progressief waren voor Burm toch voldoende voor het Eure gio Scheldemond kampioen schap. Bowling Bowling Vereniging Middelburg Maan dagleague: Computer Service - Hertel 2- 2, Makzo - Nieuwkomers 2-2, Barends Bak - The Angels 1-3, Hoveniersbedr. Walcheren - Pinkillers 0-4, Spruyt Pallet - Pets place 3-1, Euro Damplein - van Lien- den 4-0. Stand na 51 games: Pinkillers 51, van Lienden 48, Spruyt Pallet 41, Ba rends Bak 38, Computer Service 35, The angels 34.5, Makzo 34, Pets place 30, Hertel 29, Euro Damplein 28.5, Hove niersbedr. Walcheren 20, Nieuwkomers 19. Dinsdagleague: Tekateam - Kruitmo- len 0-4, Schadenet - Sagro 4-0, van der Zwan - The duke 2-2, SSK keukens-Suzu ki 1-3, Cinerent - Boogaard 1-3, Meizon - Sunlux 3-1. Stand na 51 games: van der Zwan 44, Schadenet 43, Suzuki 42. The duke 41, Meizon 39, Kruitmolen 37,5, Verfmarkt Boogaard 35, Cinerent 30, Te kateam 29. SSK keukens 29, Sunlux 22,5, Sagro 16 Woensdagleague- Rechter hand - Capello 4-0, Terriers - Poseidon 3- 1, Theo maakt 't - Herwegh 1-3, Auto de Voogd - Beef en beans 1-3, 't Schrobbe- lerke - Morena 3-1, van Kampen - Taek wondo 1-3, Biggekerke - Lambiek 1-3, VVN - Full house 0,5-3,5. Stand na 45 games: Taekwondo 47, Herwegh 41, 't Schrobbelerke 39, van Kampen 32, Pos eidon 32, Lambiek 30, Biggekerke 28, Beef en beans 28, Rechterhand 28, More- na 27,5, WN 27,5, Terriers 27, Auto de Voogd 26, Theo maakt 't 25, Full house 22,5, Capello 19,5. Donderdagleague: Hercules-Sagro 0-4, EPZ1 - HBS 3-1, EPZ 2 - Fonsiessnackbar2-2, 'tSchrobbelerke - Auto Ram 4-0, Stand na 42 games: Sa gro 34, HBS 33, Fonsies snackbar 31, EPZ 2 30, EPZ 1 26, Hercules 26, Auto Ram 22, 'tSchrobbelerke 22. Huisleague Renesse. Café Bar de Stulp Simar 2-2, Rest de Zeelandbrug-Schil- der Plandsoen 3-1, Rest Le Rabot-Top Caravans 1-3, Pizzeria La Piazza-Bakke- rij de Jonge 0-4. Hoogste gemiddelde vrouwen: Hilda de Bruijn, 206.0 pins. Hoogste gemiddelde mannen: Daan Blom, 201.3 pins. Stand aan kop: 1 Rest de Zeelandbrug 31.5 pnt, 2. Rest Le Rabot 29.5,3 TOP Ca ravans 27, 4. Bakkerij de Jonge 26.5, 5. Simar 25. Bridge Seniorencompetitie Walcheren voor pa ren, 4e zitting (resultaten in procenten). Poule geel: Cattoir/Klink 72.50, echtpaar Meerman 57.92, le Clercq/Pijl 57.50, echtpaar van der Laan 53.75, dms. Inge- negeren/Wiessner 52.50, dms. Brem- mers/Maas 51.25, mw. Poppe/invaller 47 08, van Leerdam/invaller 46.25, dms Gruber/Wouts 43 75, Coenen/van Veen 42.50, mw. Krijger/Jonkers 39.58, dms. de Boer/van Willigen 35.42. Poule blauw: Provily/Rijnberg 6458, dms. Dingemanse/Wijnen 64.17, dms van Boven/Schuurman 59.17, dms. van Dijk/van Heusden 59.17, echtpaar Tref fers 52.92, mw. Dispa/van der Kuijl 52.92, dms. Klaassen/Portman 49 17. Hiet- brink/Taal 42.92, dms. de Jonge/Vos 42 50, de Koeyer/Scherp 42.50, echtpaar Boter 39.58, echtpaar Smolders 30.42. Motorsport Indoorcross Goes. 85cc: 1 Rob van Vijfei ken, Deurne, 2, Martin Jessop, Engeland, 3. Rinus van de Ven, Vlissingen (Suzuki), 4. Adam Chatfield, Engeland, 5. Gregory Nooyer, Vlissingen (Honda). Regioklasse. 1. Pieter Menue, Sluis (Su zuki), 2, Mare de Groot, Wouw, 3. Jan Wil lem Cornelisse, Yerseke (Honda), 4. Joh- nyGIjsel, Wemeldinge (Suzuki), 5. Bastiaan Krijger, 's-Heer Abskerke (Su zuki), 6. Hans Kolijn, Terneuzen (Honda), 7. Emiel Kats, Oude Tonge (Honda), 8. Jurriaan Maassen (Bergen op Zoom) Superklasse. 1. Arno Ruttinger, Goes (Honda), 2. Jurgen van Nooten (België), 3. Casper Ovaa (Oost Souburg (Honda), 4. Henk Thys, België, 5. Freddy Blaas, Oostkapelle (Honda), 6. Dion Verhulst, Sluiskil (Honda), 9. Pascal de Zeeuw, Ax el (Kawasaki). 10. Peter rottier (Zuiddor- pe (Yamaha) Demo Interklasse. 1 Stefan Ludwig (Duitsland), 2. Jesse Bath, USA, 3. Mar- tifn Romviel, Boekei. Paardensport Wedstrijden in Heikant. Direct op tijd klasse M: 1Dennis Evertse- /High Society (Nieuw en St Joosland) 47 312. Dirk de Perementier/Polarsterne 47.45,3. Wim Smet/Jessie 47.93. Open kampioenschap Eurogio Schelde mond klasse M: 1. Wim Smet/Jessie, 2. Patricia Greeve/Rondo, 3. Jack Neefs/Lo- day. Klasse L progressief (n.b.): 1. Stef Nelis- sen/Kimball (Dreischor) 25/26.44,2 Wim Smet/Timebraeker 25/28.17, 3 Ann Ca- ton/Nouveau Flambeau (Beveren) 25/29.02. Open kampioenschap Euregio Schelde mond' 1. Jeroen Burm/Champagne du Nord, 2. Johan Kerstens/Oki Doki, 3. Stef Nelisse/Kimball. Schaatsen Trnava. Wereldbeker shorttrack. Mannen, 1500 m: 1 Jiajun (Chn) 2.20,568,2. Seung-Jae (ZKo) 2.20,608, 3. Juffermans (Ned) 2.20,807. Vrouwen, 1500 m: 1 Yang A (Chn) 2.35,160, 2. Dro- let (Can) 2.36,492, 3. Eun-Kyung (ZKo) 2.31,947. Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Ti- viakov (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Timman (Ned) 1-0, Anand (Ina) - Piket (Ned) 1-0, Adams (Eng - Fedorov (WRu) 0-1, Ivantsjoek (Oek) - Sjirov (Spa) 1-0, Kramnik (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Topal- ov (Bul) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 8, 2. Sjirov, Moroze vitsj 7,4. Ivantsjoek, Anand, Kramnik 6,5, 7. Adams 6,8. Leko 5,9. Van Wely, Topal- ov, Fedorov 4,5,12. Timman 4,13. Piket, Tiviakov 3,5. Grootmeestergroep B, negende ronde: Hoeksema (Ned) - Van der Weide (Ned) 0- 1, Vink (Ned) - Visser (Ned) 1/2-1/2, Lu ther (Dui) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Harik- rishna (Ina) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Nij- boer (Ned) - Bosboom (Ned) 1-0, Goelko (VSt) - Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2 Stand: 1. Goerevitsj 6,5, 2. Harikrishna, Radjabov, Luther 6,5 Nijboer 5,5,6. Van der Weide 5, 7. Goelko, Bosboom, De Vreugt 4,5,10. Visser 3,11. Vink 1,5. 12. Hoeksema 1. Skiën Ofterschwang Wereldbeker, slalom. Vrouwen: 1Kostelic (Kro) 1,30.78 (44,71 46,07), 2. Koznick (VSt) 1.32,40 (45,94 46,46). 3. Nef (Zwi) 1.32,82 (47,28 45,54 4. Schleper (VSt) 1.32,85(47,47 45.38 5. Saioni (Fra) 1.32,97 (46,43 46,54) Sportuitslagen Lucky Day, 26 januari: 1 -2-4-8-10-11 - 17-18-28-29-32-36-47-49-54-62-63- 64-65-68 (ondervoorbehoud) Tennis Melbourne. Australian Open, 20 miljoen gulden Mannen, halve finale: Clement (Fra/15) - Grosjean (Fra/16) 5-7 2-6 7-6 7-5 6-2. Clement in finale tegen Agassi (VSt/6 Vrouwendubbel, finale: Serena en Ve nus Williams (VSt) - Davenport/Morariu (VSt/7) 6-2 4-6 6-4. Mixed dubbel, halve finale: Eagle/Schett (Aus/Oos/4) Woodbridge/Stubbs (Aus/1) 6-2 7-6. Voetbal Amstel Cup. Achtste finales. Ajax-Vites- se 1-2 (in verlenging), Excelsior-AZ 1-3, Roda JC-FC Utrecht 2-0. Franse competitie. Bordeaux-Marseille 3-0. Koos Hamels? En wie wil er nu nog geld in onze vereniging ste ken9 Niemand toch? Ik denk dat ook de huidige sponsor binnen kort nog een belletje naar ons zal wagen. Daarom moet ik deze stappen nemen." Harrie Stapel is zich van geen kwaad bewust. „We wonen toch in Nederland? Een land met een vrije meningsuiting? Ik sta nog steeds volledig achter mijn woorden en zie wel wat er ge beurt. Toen die brief hier bin nenkwam, dacht ik eerst dat het een grapje was." Volgens de coach van de Turn- combinatie Koudekerke Bergen op Zoom bevestigt Hamels' 'overdreven reactie dat hij een autoritair persoon is'. „Ik erger me al vij ftien j aar lang dood aan de uitlatingen die hij over mij doet, maar ik heb in al die tijd nooit wat teruggezegd. Dit is de eerste keer dat ik een paar woor den in mijn mond neem, en als je dan al meteen zó begint te stei geren... Hij kan beter zijn bok- shandschoenen aantrekken en op sportief gebied zijn gelijk ha len", vindt Stapel. „De turn- sport komt door deze actie van Koos Hamels weer eens in een kwaad daglicht te staanHet be gint op een soap te lijken." door Björn Goorden VLISSINGEN - Een blik op de ranglijst laat zien dat er voor Kapelle vandaag een belangrij ke wedstrijd op het programma staat. Winst is noodzakelijk voor de aansluiting met de top. Bij verlies gaat de ploeg uit Zwijndrecht de Zeeuwen voor bij en lijkt voor Kapelle een ho ge klassering verkeken. Kapelle-trainer Alexander van Keulen moet het vandaag stel len zonder Marco Borghart (va kantie), Alex Lakké (hij maakt zijn rentree in tweede elftal) en René van Boven (achillespees blessure). „De anderen zijn hon derdprocent fit", zegt Van Keu len, die op de trainingen een bijzonder scherp team aantrof. De oefenmeester wil het 5-2- verlies in de thuiswedstrijd wegpoetsen. „We hebben res pect voor WGZ, maar we zijn gebrand op eerherstel. We gaan op zijn minst voor een gelijk spel." Terneuzen Terneuzen is goed uit de winter stop gekomen. Voor de wed strijd, zondag tegen TEC uit Tiel, is alleen het meespelen van Geert de Poorter nog een vraag teken. Hij herstelt van een lies blessure. Trainer Paul Telussa: „Het zal een zwaar duel worden. TEC is een potige ploeg en beschikt daarnaast over veel techniek. Wij moeten winnen en laten zien dat we beter zijn. We staan niet voor niets eerste." Terneuzen zal er volgens Telus sa alles aan doen om die eerste positie vast te houden tot het eind van het seizoen. „We moe ien weer doorgaan zoals we in december zijn geëindigd. Ik heb er vertrouwen in, gezien de oe- ienpot van vorige week tegen Goes(5-0-zege)." VLISSINGEN - De Vlissingse trainer Koos Hamels van Turn school Zeeland gaat juridische stappen ondernemen tegen zijn concurrent Harrie Stapel van de Turncombinatie Koudekerke- Bergen op Zoom. Hamels wil zijn plaatsgenoot aansprakelijk stellen voor de schade die hij naar aanleiding van diens kritische uitspraken in de PZC zegt te lijden. Hij heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen. Harrie Stapel nam begin deze week in de PZC geen blad voor de mond toen hem gevraagd werd waarom hij niet met de Turnschool Zeeland samen wil de werken. Hij typeerde Koos Hamels als 'een ouderwets auto ritaire trainer die ik niet wil zijn'. Hamels zou niet meer van deze tijd zijn en bij tijd en wijle zijn turnsters afblaffen als hij eens een keer met het verkeerde been uit bed is gestapt. Hamels: „Ik persoonlijk, mijn familie en de organisatie van Turnschool Zeeland zijn op deze manier door Stapel beschadigd. In de 25 jaar dat ik nu training geef, ben ik nog nooit openlijk zo hard aangepakt. Ik neem geen genoegen met alleen excu ses." „Ik word door Harrie Sta pel weggezet als een autoritaire trainer, terwijl ik in het hele land de naam van een gematigd trainer heb opgebouwd", ver volgt de oefenmeester. „Boven dien zou ik bij de prestaties van mijn turnsters mezelf op de bprst kloppen. Nou, die tijd heb ik allang gehad." Koos Hamels: „Ik heb zelf in het openbaar nooit iets over het functioneren van een andere trainer gezegd. Dat hoort ook niet, vind ik. Je moet je sport toelichten, vertellen over de prestaties van je turnsters, en daar blijft het bij Flinke schade De Vlissingse turncoach voelt zich diep geschokt. „We vrezen dat de club er flink schade door zal lijden, in de toekomst en misschien al op korte termijn." Hij heeft het dan over de wer ving van nieuwe turnsters en sponsoring. „Wie wil er nu nog gaan turnen bij een boeman als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23