Dodental India boven 2000 Souburgs echtpaar komt om bij vliegramp in Venezuela SieMatic Serieus topmerk doet één keer gek I VACATURES ers Eurosport verdwijnt mogelijk van kabel -■ k Dat is een heel ander geluid 2° NW 5 JP 4 i muzikant en de professional! www.roegiers.n 4 WEKEN VOOR D66 wil Zorreguieta niet te veel in beeld Zware aardbeving treft grensgebied met Pakistan Nertsenfokkerij loopt ten einde Kartelvorming cd-handel vermoed Euregio werpt vruchten af Vitesse verslaat Ajax 21 Radicale vakbond stapt uit NS-overleg VOO-baas: bijzonder onderwijs is achterhaald PZC co ferak Kom eerst eens bij ons kijken. --— «Bak. Echt alles voor de beginnende Regen jSlSk «STONY DEN DEKKER MUZIEK Bewolkt met vooral in de ochtend regen. jjf§! \S. v/d biltlaan 69, kapelle, 0113-330330 In de middag harde noordwestenwind S H 2^^ www.dendekkermuziek.com Temperatuur circa 5 graden. vufl UTRECHT - De radicale spoor wegvakbond VVMC is gister avond na negen uur praten uit het 'vredesoverleg' met de NS- directie gestapt. De kans op een doorbraak in de impasse tussen het rijdend personeel en de NS- top leek daarmee uiterst klein te zijn geworden. Volgens VVMC-bestuurder H. Vankan had verder praten geen zin omdat de directie het om streden reorganisatieplan niet ter discussie wilde stellen. De kans is nu groot dat volgende week acties beginnen. De WMC (Vakvereniging van Machinisten en Conducteurs) zal een brief naar minister Nete lenbos en de Tweede Kamer stu ren, waarin ze de staat oproepen in te grijpen bij de NS. „De staat isnatuurlijk ook verantwoorde lijk voor wat hier nu allemaal gebeurt." De drie andere vakbonden IFNV, VHS en CNV) zetten gis teravond laat de gesprekken nog voort. De door de FNV geor ganiseerde bemiddelingspoging begon gistermorgen. Ook verte genwoordigers van personeels- collectieven nemen er aan deel en konden hun grieven uiten bij deNS-leiding. GPD De zware aardbeving richtte in de Indiase stad Ahmedabad een ravage aan. door Nadia Berkelder en Jacques Cats CARACAS - Bij een vliegtuig ongeluk in Venezuela is donder dag het echtpaar Den Hollan der-Van Zijderveld uit Oost- Souburg omgekomen. De 43-ja- rige Nico den Hollander en zijn drie jaar jongere vrouw Nellie behoorden tot de 24 inzittenden van de Dakota DC3. Niemand overleefde de ramp. Naast de twee Souburgers kwa men nog drie andere Nederlan ders om, een echtpaar uit Rotterdam en een man uit Enk- VANDAAG (Advertentie) IN DEZE KRANT! (Advertentie) huizen. Het echtpaar verbleef op het populaire vakantie-ei- land Isla Margarita en maakte van daaruit een vliegexcursie naar een natuurreservaat Het toestel was van het vanwege de watervallen beroemde na tuurreservaat Canaima op te rugweg naar Isla Margarita. Kort nadat het had bijgetankt op het vliegveld van Ciudad Bo livar stortte de Dakota neer op een sloppenwijk. Kort na de start meldde de pi loot dat één van de twee moto ren in brand stond. Hij probeer de nog terug te keren naar Ci udad Bolivar. Het vliegtuig ex plodeerde echter in de lucht. (Advertentie) In Ciudad Bolivar, circa 450 ki lometer zuidoostelij k van de Ve nezolaanse hoofdstad Caracas, lagen de brokstukken verspreid in een omtrek van honderden meters. In de sloppenwijk raak ten zeker drie mensen zwaarge wond. In de wijk ontstond een grote brand, die na enkele uren onder controle was. Veel huizen zijn verwoest. Identificatie Het ministerie van Buitenland se Zaken bracht de familie van de omgekomen Souburgers op de hoogte. Nicq en Ellie den Hollander hadden twee volwas sen eigen kinderen en drie jeug dige pleegkinderen. Het paar was een week geleden samen met vrienden uit Vlissingen voor een veertiendaags verblijf naar Isla Margarita vertrokken. De Vlissingers schreven niet in voor de excursie naar het na tuurreservaat. Het is niet be kend wanneer de stoffelijke overschotten naar Nederland komen. Een ploeg van het Ne derlandse Rampen Identificatie Team is betrokken bij de identi ficatie van de slachtoffers. De ongeveer zestig jaar oude Dakota was eigendom van de Venezolaanse binnenlandse luchtvaartmaatschappij Ruta- ca. Het bedrijf is meermalen ge waarschuwd door de lucht vaartautoriteiten. Die wezen op de slechte toestand van de rela tief oude vloot en het gebrekki ge onderhoud. Touroperator Vesseur van de Nederlandse reisorganisatie Que International die Isla Mar garita in het pakket heeft, zegt nog nooit problemen te hebben gehad met de maatschappij. (Advertentie) www.pcdiscount.nl DISCOUNT DE COMPUTER KOOPJES BEURS ZEELANDHALLEN - GOES ZATERDAG 3 FEB. 10-16 UUR Hulst Industrieweg 3b, 0114 317 179 Morgen is de Kon mar in Middelburg open van 12.00 - 17.00 uur! Middelburg: Pottenbakkerssingel jCuAf cc ook, io ■vtori /ikkut, eflrc Advertentie) Glas (inbraakvertragend, voorzetramen, dubbelglas, spiegels), Zonwering, Rolluiken, Kunststof-aluminium kozijnen, Automatische schuifdeuren, Deur- en raamhorren, Winkelpuien Glashelder! door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Televisiezen der Eurosport dreigt van de Zeeuwse kabel te verdwijnen. De programmaraad van kabel exploitant Zekatel wees giste ren een verhoging van de ver goeding voor het doorgeven van de sportprogramma's via de ka bel af. Voor Eurosport is hand haven van het huidige tarief on acceptabel. Met Discovery is Eurosport de enige zender die van Zekatel be taald krijgt voor doorgifte van de programma's. Het gaat om zes cent per abonnee per maand. Dat wordt gezien als een ver goeding voor het Nederlandse commentaar dat deze buiten landse commerciële zenders le veren bij hun programma's. Eurosport heeft Zekatel met in gang van dit jaar om het dubbe le gevraagd, twaalf cent per abonnee, omdat de uitzend rechten van sportevenementen explosief stijgen. „Dit is een principieel punt", zei voorzitter M. Beinema van de Zeeuwse programmaraad. „Als we hierin toestemmen, krijgen we dit jaar zeker nog vijf of zes commercië le zenders die geld wagen." Eurosport heeft bovendien aan gekondigd dat volgend jaar nieuwe prijsstijgingen volgen. Decoder Met vijf stemmen voor en een te gen besloot de programmaraad de tariefsverhoging af te wijzen. De kans is groot dat Eurosport hierdoor van de kabel ver dwijnt. In Harderwijk is het zelfde gebeurd. De programma raad wil Eurosport wel een plek achter de decoder in het voor uitzicht stellen. Dan betalen al leen mensen die Eurosport wil len zien. De verwachting is dat de decoder rond april in Zeeland wordt geïntroduceerd. Woordvoerder Arjan Hoekstra van Eurosport wilde gisteren nog niet bevestigen dat Euro sport zich uit Zeeland terug trekt. Hij wil een laatste gesprek met Zekatel. „Met de stijgende prijzen van de sportrechten wordt het voor ons steeds moei lijker om te overleven. In Neder land wordt het minst voor Euro sport betaald. En Eurosport hoort niet achter de decoder*. Wij willen een zo groot mogelijk publiek bereiken." (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) Ja.ik wil: een proefabonnement van 4 we ken voor 17,50 en geef daarbij eenmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 39,45) per kwartaal met automatische incasso 107,50) (beëindiging van abonnementen uit sluitend schriftelijk, 1 maand vóór het einde van de betaalperiode) Naam: Voorletters:m/v Straat:nr Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post) bankrek.-nr DEN HAAG - Niet alleen bij het huwelijk, maar ook ten tijde van de verloving moet de vader van Maxi ma niet te veel in de open baarheid treden. Zijn aanwezigheid kan won den openrijten, waar schuwt D66-leider Thom de Graaf. De Graaf is de eerste lei dervan een regeringsfrac tie die commentaar geeft op een eventueel huwelijk I tussen Willem-Alexander en de Argentijnse Maxima I Zorreguieta, dochter van een ex-minister van het j regime-Videla. Hi] vindt het niet verstandig te wachten tot het kabinet de verloving aankondigt, j Volgens De Graaf maakte Jorge Zorreguieta deel uit van een 'weerzinwek kend' regime, dat verant woordelijk is voor de ver dwijning van duizenden mensen. Die smet kan het koningshuis in het ergste geval blijvend in op spraak brengen. Maar de vader verbieden het hu welijk bij te wonen, gaat De Graaf te ver. Premier Kok weigert op de zaak in te gaan. „Ik laat mijn timing niet bepalen door wat anderen daar over zeggen." Hij zei gis teren geen behoefte te hebben aan een gesprek met Zorreguieta over de kwestie: „Ik ken Zorre guieta niet. Ik kan ook op een andere manier tot een oordeel komen dan via een gesprek met hem." GPD pagina 2: De Graaf start debat van onze redactie buitenland NEW DELHI - Het dodental van de krachtige aardbeving die gis termorgen India en Pakistan trof, is opgelopen tot boven de twee duizend. Dat meldde het Indiase persbureau UNI gisteren. Minis ter Herfkens van Ontwikkelings samenwerking heeft één miljoen gulden beschikbaar gesteld voor noodhulp. Het is de zwaarste aardbeving die India in vijftig jaar heeft getroffen. Over de kracht van de beving lopen de meldingen uiteen van 7,9 tot 6,9 op de schaal van Richter. De autoriteiten in de zwaarst ge troffen Indiase staat Gujarat vrezen dat er nog vele doden bedolven liggen onder het puin. Er vielen honderden gewonden. De aardschokken werden door heel In dia, Pakistan en Nepal gevoeld. Na de ramp, die zich voltrok om 8.46 uur plaat selijke tijd, renden mensen in paniek de straat op. In Ahmedabad. de grootste stad in Gujarat, groeven hulpverleners met hun blote handen in het puin om overlevenden te vinden. Ingestort In de stad Bhuj, vlakbij het epicentrum van de beving, stortte een gebouw van vijf etages in waardoor 150 mensen wer den gedood. Negentig procent van de huizen in de stad is onbewoonbaar ge worden en tien procent is ingestort. Door de beving zijn de meeste telefoon verbindingen met Gujarat verbroken. Uren na de ramp bleef het onmogelijk om nieuws uit het getroffen gebied te krij gen. De stroomtoevoer in het westen van India werd regelmatig onderbroken doorddat centrales stilvielen. Indiase troepen zijn op weg naar het ge troffen gebied om te helpen met de red dingswerkzaamheden. Landen in Euro pa, de Europese Unie, de Verenigde Staten en de Verenigde Naties hebben toegezegd dat zij hulpverleners en mate- riaal naar India zullen sturen Vanuit Pakistan, waar acht mensen wer den gedood door de beving, stuurde de militaire leider generaal Musharraf een brief aan de Indiase regering om zijn me deleven uit te drukken. Parade India vierde vrijdag dat het land in 1950 een republiek is geworden. In New Dehli ging ondanks de ramp toch een parade van start. Volgens deskundigen heeft dat ervoor gezorgd dat er geen paniek on stond in de hoofdstad. Ook in het 1.600 kilometer naar het oos ten gelegen Allahabad aan de Gangesri- vier, waar tientallen miljoenen Hindoes dezer dagen het pelgrimsfeest Kumbh Mela vieren, werden de bevingen ge voeld. AFP/DPA/RTR/ANP Nog tien j aar mogen ze afbouwen, maar daar na is het gedaan met de nertsenfokkerij in Ne derland. Dat heeft het kabinet gisteren be sloten. De vereniging van pelsdierfokkers reageert met onbegrip, de stichting Bont voor Dieren vindt het kabi netsvoorstel fantas tisch. Het laatste woord is aan de poli tiek. Platenmaatschappijen Sony, EMI, Warner-Music, Universal en BMG mogen zicïi verheugen in de warme belangstelling van Europees Commissaris Monti van Concurrentie. Hij laat uitzoeken of de maatschappijen afspraken hebben gemaakt over de prijs van cd's. In de VS zijn deze be- r.--^ drijven hiervoor vorig jaar op de vingers getikt Na tien jaar lijkt de Euregio Scheldemond te zijn ingebur gerd. De komende jaren is voor 80 miljoen gulden aan subsi dies te verdelen. Ruim zeshonderd vertegenwoordigers van overheden en andere organisaties kwamen vrijdag af op een projectenmarkt, waar over grensoverschrij dende samenwerking werd gesproken. In de eigen Arena, op de zoveel ste slechte grasmat, werd Ajax gisteren uit de Amstel Cup ge kegeld door Vitesse. De Arn hemmers wonnen na 1-1 in de reguliere speeltijd door een doelpunt van de debuterende Belg Gert Claessens in de sud den death. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; economie: 6 en 7; radio en televisie: 9 en 11; zeeland: 13,14, 15,17, en 19; sport: 21 en 23; reportage: 25, 26, 27,28, 29 en 31; wonen: 33 en 35; reizen: 39,40,41 en 43. (Advertentie) Maar één keer per jaar verkopen wij enkele originele SieMatic keukens tegen een 'afbraakprijs'. Omdat deze showroomkeukens plaats moeten maken voor de aller nieuwste SieMatic modellen. De opruimkeukens worden compleet op maat geleverd. Op is helaas op. Kom dus snel 't Liefst een SieMatic kijken en b e s p a a r duizenden guldens! Axel SieMatic Keukenstudio Van Vliet Nieuwendijk 89 (onder dak bij Pot Woninginrichting), 0115-564070 Goes Plieger B V. Nansenbaan 15,0113-221222 Terneuzen BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 foto Paras Shah/AP DEN HAAG - Het bijzonder on derwijs is achterhaald. Het ge loof hoort niet thuis in de schoolbanken als het merendeel van de samenleving er nauwe lijks nog een binding mee heeft. In 2017 moet het zijn verdwe nen, precies honderd jaar nadat deze onderwijsvorm van de grond kwam. Dat zegt Rob Limper, voorzitter van de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO). Hij vindt dat het openbaar onderwijs vol doende is en dat de bijzondere scholen misbruik maken van hun privileges. De bijzondere scholen vinden dat ze nog wel degelijk be- staansi-echt hebben. Uit onder zoek blijkt dat ze goed preste ren. „Bovendien is het in deze tijd van individualisme juist heel belangrijk dat mensen weer oog voor elkaar hebben", zegt M. van Helfert, onderwijs- gedelegeerde namens het bis dom Roermond. GPD pagina 28: bijzonder onderwijs onder vuur (handtekening) Stuur deze bon in een open enve loppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 1