Breskens lonkt naar vismijn PZC Opslag vuurwerk voldoet aan eisen Weinig kopers komen op huurhuis af Oostkapelle krijgt er drie zitbankjes bij Vlissingen wordt BV Borsele gaat manege dwingen in te krimpen Weken wachten op retourvracht Geen gedoogstatus voor smartshop Geld voor vakantie Enschedeërs Drankrijder op de bon Inbraak in de Zuidhoek Milde straf voor drankrijder Wandeltocht Huidartsen starten nieuwe behandeling Vrouwenraad over armoede door Sheila van Doorsselaer AXEL - Dagen, soms weken wachten op een retourvracht, terwijl meegebracht proviand snel opraakt en er geen gelegen heid is om te douchen en geld ontbreekt om familie te bellen. Op bedrijventerrein Drieschouwen bij Axel wachten sinds en kele weken zes chauffeurs uit Wit-Rus- land in hun wagen op bericht van hun werkgevers. Het Axelse Rode Kruis heeft zich het lot van de chauffeurs aangetrok ken en voorziet hen met behulp van zorg centrum De Vurssche en lokale onderne mers van voedsel. De chauffeurs brengen hun dagen door ïn een aanhanger die ze provisorisch als on derkomen hebben ingericht. Zij moeten in Axel blijven omdat ze van hun werkgever pas mogen terugkeren als zij vracht kun nen meenemen. Met lege aanhangers rijden is te duur. Het lange wachten op re tourvracht is te wijten aan de barre econo mische situatie in Wit-Rusland. Neder landse bedrijven doen liever geen zaken met het land omdat ze er niet zeker van zijn dat de goederen (op tijd) worden be taald. En dus slijten de chauffeurs hun da gen op het bedrijventerrein. Allen hebben ze vracht gelost bij Den Doelder Groenvoorziening in Axel. Daar komen ze dagelijks kijken of hun werkge ver een fax heeft gestuurd met een vracht opdracht. Vrijwilligers van het Rode Kruis brengen elke dag voedsel naar de chauffeurs. De warme maaltijd wordt verzorgd door De Vurssche. Ook plaatse lijke winkeliers bieden hulp. Zo heeft vis handelaar Dolf Schoot toegezegd de chauffeurs een warme gebakken vis voor te schotelen. In sporthal 't Sportuus mo gen de chauffeurs douchen, ook daar heeft het Rode Kruis voor gezorgd. „We doen ons best, maar ook ons budget raakt een keer op", zegt T. Corstens van het Rode Kruis. „We gaan daarom vragen aan de gemeente Axel of ze kunnen bijspringen." Burgemeester J. F. Mulder spreekt van een schrijnende situatie. „We kunnen wel zeggen dat we niets te maken hebben met de situatie in hun thuisland, maar dat hebben we in dit geval natuurlijk wel. We zullen kijken wat we kunnen doen. In ie der geval mogen de chauffeurs zolang als nodig op Drieschouwen blijven staan. We kunnen hen immers geen alternatief bie den." Enkele dagen geleden stonden er nog acht vrachtwagens op het bedrijventerrein. Twee chauffeurs konden een paar dagen geleden vertrekken met retourvracht. In september 1998 waren er vier chauffeurs, ditmaal uit Letland, gestrand in Axel. Ook toen verleende het Rode Kruis hulp. Twee jaar geleden stonden er op meerdere plaatsen in Nederland, waaronder Rot terdam, Moerdijk en Venlo, Oost-Europe- se vrachtwagenchauffeurs vast. doorHarmen van der Werf VLISSINGEN - De visafslag van Breskens is geïnteresseerd in overname van de Vlissingse vismijn, als die door de gemeen- leVlissingen wordt verzelfstan digd. Verzelfstandiging van de Vlissingse visafslag moet dit jaar haar beslag krijgen. De vis mijn wordt dan voorlopig een besloten vennootschap met de gemeente als enig aandeelhou der. Ambtenaar J. van Dam van de gemeente Vlissingen, die een notitie over de toekomst van de vismijn voorbereidt, neemt het aanbod uit Breskens overigens 'niet helemaal serieus'. De vis mijn van Breskens en die van Vlissingen zijn onvergelijkbaar sat betreft omzet. Breskens zet jaarlijks ruim 20 miljoen gulden am, Vlissingen in het afgelopen jaar bijna 75 miljoen gulden. Volgens Van Dam heeft ook niet alleen Breskens belangstelling. United Fish Auctions (UFA), waarin de mijnen van Colijns- plaat, Stellendam en Scheve- ningen samenwerken, heeft eer der interesse getoond. Ook vertegenwoordigers van de vis mijn Urk zijn wel eens in Vlis singen geweest. De Vlissingse visafslag is het laatste gemeentelijke vismijn- bedrijf in Nederland. Vlissingen wil voor de verzelfstandiging de vismijn 'een goede startpositie' geven, volgens Van Dam. Er staan diverse investeringen op stapel, zoals in een systeem waarmee vis via het Internet ge kocht kan worden. De haalbaarheid van investe ringen in vissorteermachines wordt nog onderzocht door de gemeente. De particuliere Stichting Vislos- en Sorteerre- geling is bereid in die machines te investeren. Vlissingen moet de vismijn daarvoor uitbreiden. De totale kosten bedragen zo'n drie miljoen gulden. Sorteerma- chines zijn nodig, omdat het steeds moeilijker is sorteerders te vinden. doorIngrid Huibers HEINKENSZAND - Burge meester en wethouders van de semcente Borsele gaan handha- lend optreden tegen manege Vermue in Heinkenszand. Het bedrijf dat sind december 1999 is gevestigd aan de Plat- iendijk, opereert niet in over eenstemming met het bestem mingsplan. Volgens dat plan eigenaar A, Vermue maar een deel van zijn loods - en niet bet hele gebouw - als manege gebruiken. Dat deel heeft een 'semi-agrarische' bestemming. Afgelopen december bepaalde de Borselse raad dat semi-agra- risch gebruik, zoals een manege, zich tot maximaal 1500 vier kante meter dient te beperken. Het onderwerp stond op de agenda van de raad naar aanlei ding van de provinciale nota Nieuwe Economische Dragers. Daarmee wil de provincie boe ren kansen bieden met niet- agrarische activiteiten hun in komen aan te vullen. zaterdag 27 januari 2001 Het Rode Kruis Axel bezorgt gestrande chauffeurs voedsel. foto Peter Nicolai DEN HAAG - Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlis singen mag weigeren smartshop Feel Good aan de Schelde- straat de gedoogstatus voor verkoop van softdrugs te verle nen. Tot deze conclusie komt de Raad van State in Den Haag. Het betreft hier een uitspraak in hoger beroep. De rechtbank in Middelburg kwam in eerste instantie tot dezelfde conclu sie. De exploitant van de shop, A. Visser, betoogde in de rechtszaal dat hij zijn winkel opende voordat er in 1995 een aangescherpt beleid voor dit soort zaken in Vlissingen ging gelden. Daarom zou hij recht hebben op de gedoogstatus. Ver der verweet hij de burgemeester met twee maten te meten. Een vergelijkbare zaak, Home Grow, kreeg wel een gedoog vergunning. De Raad van State vindt echter dat Visser zijn stellingen niet voldoende hard maakte. AXEL - De Axelse gemeenteraad is bereid 13.643 gulden te betalen voor de vakantie die 125 slachtoffers van de vuur- werpramp in Enschede aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust hebben genoten. Axel komt alleen over de brug als het Rijk weigert een bijdra ge te leveren. Door een garantiesubsidie af te geven, hoeven Oostburg, de aanbieder van de vakanties, of Enschede geen extra geld vrij te maken. De WD stemde tegen het voorstel, onder meer omdat Oost burg het idee niet eerst had besproken met de overige gemeen ten. ZIERIKZEE - Een 37-jarige man uit Zierikzee is in de nacht van donderdag op vrijdag in de Lange Nobelstraat in Zierik zee door de politie betrapt op rijden onder invloed. De man bleek anderhalf keer meer alcohol te hebben gedronken dan toegestaan. Dat kwam hem op een rijverbod van drie uur en een proces verbaal te staan. ZIERIKZEE - Bij werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee zijn zeven computers gestolen. De inbraak gebeur de in de nacht van woensdag op donderdag en werd de volgen de ochtend ontdekt. Er werd ook een klein geldbedrag buitge maakt. De totale schade bedraagt enkele duizenden guldens. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft vrijdag een 49-jarige drankrijder uit Goes mild gestraft voor een forse overschrijding van de alcohollimiet. De man had ruim vijf keer zoveel gedronken dan is toege staan. De politierechter wilde de Goesenaar een langdurige rijontzegging besparen en legde hem zes maanden rijontzeg ging plus zes maanden voorwaardelijk en veertig uur werk straf op. Dit had de verdachte te danken aan het vrijwilligerswerk voor minder bedeelden, waarvoor hij zijn rijbewijs nodig heeft. Wel constateerde de politierechter dat de Goesenaar op 22 oktober vorig jaar in Vogelwaarde onnoemelijk veel ge dronken moet hebben. „Tegenliggers moesten uitwijken, omdat u telkens op de linkerweghelft reed. U kon ook niet meer lopen." De man zei zich er niets meer van te herinneren. Wel wist hij dat het na een ruzie met zijn ouders gigantisch uit de hand was gelopen. „Ik heb toen een aantal glazen cognac gedronken." Officiervanjustitie A. S. Flikweert had veertig uur dienstver lening en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Beautydag Cleopatra Reserveer snel, want VOL VOL Tel. 0118-588299/276 ooorAb van der Sluis DOMBURG - De kleine vuur- wkopslagplaatsen in de ge meente Veere houden zich netjes san de voorschriften. Dat is ge- Heken tijdens een controle in december vorig jaar. De ge meente besloot de opslagplaat sen te bekijken naar aanleiding van de vuurwerkramp in En schede. In Veere zijn zes vuurwerkop slagplaatsen bekend: Aagteker- ke, Biggekerke, Oostkapelle, Serooskerke, Westkapelle en Zoutelande. De eerste mag maximaal vijftienduizend kilo licht vuurwerk opslaan en staat ep ongeveer 140 meter afstand van de dichtstbijzijnde woning. De afstand tot de bebouwde lom bedraagt ongeveer achthonderd meter. De vuurwerkopslagplaats is in mei in aanwezigheid van de Brandweer gecontroleerd. „Er ïarentoen onvoldoende brand werende scheidingen", zegt commandant A. Willemstein. ■Maar voor de rest troffen we een keurige onderneming aan. Let wel, we hebben in mei ge controleerd en toen was de op slagplaats leeg." Bij een herhaalde controle in december, toen er wel vuurwerk was opgeslagen, bleek dat de in richting aan alle eisen voldeed. „De onderneming moest alleen eventjes de puntjes op de i zet ten." De overige vuurwerkopslag plaatsen werden op 6 december voor de eerste keer bezocht. Daar kwamen geen onvolko menheden aan het licht. Ambte naren hebben voor de duidelijk heid de voorschriften met de ondernemers doorgesproken. Bij een herhalingsbezoek op 29 december bleek dat alle onder nemers zich aan de regels hiel den. VLISSINGEN - Wandelsport- vereniging Willen is Kunnen or ganiseert op 3 februari de derde winterwandeltocht. De tocht gaat over 5,10,15 of 30 kilometer en voert door Vlissin gen en omgeving. De start is vanaf 9.00 uur in het clublokaal, Adr. Coortelaan 1, Vlissingen. VLISSINGEN - Mannen en vrouwen die last hebben van overbeharing of pigment- en ouderdomsvlekken kunnen sinds kort voor behandeling ge woon in Zeeland blijven. De huidartsen Habets en Prens van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen zijn een nieuwe be handelingsmethode begonnen. Naast laserbehandeling werken de artsen nu met het zogenoem de Ellipsesysteem, dat gebruik maakt van veilig zichtbaar licht dat uit een flitslamp komt. Bij overbeharing bijvoorbeeld werkt het licht in op het haar zakje waardoor er geen nieuw haar meer kan ontstaan. De duur van de behandeling is af hankelijk van de grootte van het huidoppervlak waarop een aan doening zich voordoet. In het algemeen zijn drie tot vijf be handelingen voldoende om het probleem te verhelpen. De nieu we behandelmethode wordt voorlopig niet vergoed door de ziektekostenverzekeraars redactie midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl I te Goes: I R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M. Koek E. Soesman te Vlissingen: A,A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L, Ramakers M.J. van den Broek K L. de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet j http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl Voor het huis in de Pelgrimstraat in Vrouwenpolder is weinig belangstelling. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - De randstedelijke huizengekte lijkt te zijn overgeslagen nhar Zeeland. Gewone rijtjeshuizen worden bij inschrijving ver kocht, een methode waarbij het huis meestal wordt verkocht aan de hoogste bieder. Maar waar in Utrecht of Amsterdam de potentiële kopers elkaar ver dringen bij een bezichtiging, blijft het in Vrouwenpolder stil. Geen drommen tweeverdieners met makelaarsbegeleiding in de Pelgrimstraat. De deur is zelfs nog dicht als het open huis vrij dagmiddag om drie uur begint. In de gang van het huis ligt een woonkrantje. Richtprijs voor het huis is tweeënhalve ton, een bedrag dat zich met de huidige rentestand vertaalt in zo'n dui zend gulden woonlasten per maand. De verf van het deurkozijn bladdert af. De kleine voortuin is al een tijdje niet onderhou den. De toestand van het interi eur voldoet aan de verwachtin gen die de buitenkant wekt. Het keukenblok is aan vervanging toe, net als de verwarmingske tel, die in 1985 is geïnstalleerd. In de vloer van de woonkamer zit een gat. In de begeleidende folder staat dat het een 'Kwaai- taalvloer' is, een type vloeren waarin regelmatig betonrot voorkomt. De ramen boven heb ben enkel glas, het plafond van de badkamer is beschimmeld. De houten trappen zijn in vrolij ke pastelkleuren geverfd, de ko zijnen zijn afgebladderd. Het huis was tot voor kort eigen dom van Vesteda Management, een bedrijf dat woningen voor het Algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds (ABP) verhuurt. Eind vorig jaar verkocht Vesteda 950 van de 1800 woningen die het op Walcheren bezit aan verschil lende investeringsmaatschap pijen, Het rijtje in de Pelgrim straat is verkocht aan Grovast beleggingen in Maastricht. Als de woningen leeg komen, wor den ze verkocht. Zittende huur ders krijgen in de meeste geval len de kans om hun huis te kopen. Sommige eigenaren kiezen er voor alleen de vrijgekomen wo ningen te verkopen. „Dat ligt aan de eigenaar", zegt I. Sinke van Sinke Komejan, de make laar die de huizen voor de eige naren verkoopt. „De huizen zijn aan zes of zeven partijen ver kocht. Die gaan er allemaal an ders mee om." Niet elke eige naar kiest ervoor om de huizen bij inschrijving te verkopen. Het is volgens Sinke ook niet ge zegd dat de rest van de huizen in de Pelgrimstraat bij inschrij ving worden verkocht. Huurders die gewoon willen blijven huren, kunnen dat. C.H. van Mourik, van Van Mourik's huizen in Woerden, heeft een aantal huizen in Bossenburg in Vlissingen in zijn bezit. Hij is niet van plan de huizen bij in schrijving te verkopen. De prij zen voor zijn huizen staan vast. Zijn woningen aan Bossenburg en Merkenburg staan voor on der de twee ton te koop. Huur ders hebben de keuze of ze hun huis willen kopen of niet. Als ze dat snel doen, profiteren ze van een korting die een huiseigenaar een kopende huurder mag ge ven. In een later stadium kopen kan ook, maar dan vervalt de korting. door Ab van der Sluis OOSTKAPELLE - B en W van Veere komen tegemoet aan de wens van de Dorpsraad Oostka pelle om zitbankjes te plaatsen. In overleg met de dorpsraad ko men de bankjes in de omgeving van het kruispunt van de Grijpskerkseweg en de Aagte- kerkseweg, het natuurpark bij het sportcomplex en op het speelterrein aan de Torenstraat. De Dorpsraad Oostkapelle stuurde al in oktober 1999 een brief, waarin het gemeentebe stuur gevraagd werd of het niet mogelijk was om een paar zit bankjes te plaatsen. Wande laars kunnen dan eventjes uit rusten. De dorpsraad deed het college acht suggesties aan de hand. Het college heeft de locaties be keken en tegen elkaar afgewo gen. Een aantal plekken is geen eigendom van de gemeente. Het plaatsen van een bankje zou in dat geval te duur worden. Eén bankje, inclusief afvalbak en bestrating, kost rond de twee duizend gulden. Die bedragen heeft het gemeentebestuur niet opgenomen in de begroting. Er is slecht vijf mille gereserveerd voor het vernieuwen van be staande banken. B en W willen niettemin tege moetkomen aan de wens van de Dorpsraad door drie bankjes te plaatsen. Eén daarvan maakte nog deel uit van het krediet voor het inrichtingsplan park Huis Oostkapelle. Het geld voor de twee andere bankjes komt voor lopig uit het budget onderhoud. MIDDELBURG - Het platform Zeeuwse Vrouwenraad houdt donderdag 22 februari een alge mene ledenvergadering in de Scoopera, Achter de Houttui nen in Middelburg. Thema is vrouwen en armoede. De ledenvergadering begint om 15.00 uur. Twee bestuursleden van het armoedeplatform Splinter en een lid van de Cliën tenraad geven informatie over de armoede in Zeeland. Zij gaan in op de effecten van armoede op kinderen en op de combinatie armoede en zorgtaken. (Advertentie) De feestdagen zijn weer achter de rug. De winter is in volle gang. De beste tijd om uzelf eens heerlijk te verwennen! Speciaal voor u hebben wij een uitge balanceerde beautydag samengesteld. Wat kunt u verwachten: een welkomstdrankje een ontspanningsmassage van rug, nek en schouders of een mini-gezichtsbehandeling hydromassagebad; volledig instelbare waterstralen in combinatie met algen, zout, karwendel of diverse kruiden Vibrosaun; coconvormig apparaat, dat warmte, massage, muziek en aromatherapie combineert gebruik van zonnebank of snelbruiner een uitgebalanceerde en gezonde lunch onbeperkt toegang tot de sauna-, stoom- en bubbelbaden van het saunalandschap onbeperkt tóegang tot de kuurbaden vrij gebruik van handdoekenset en badjas. U wordt om 09.15 uur verwacht. De behandelingen eindigen om 17.00 uur. De sauna blijft open tot 22.30 uur (sauna zonder badkleding). Let op: dinsdagavond vanaf 17.30 uur damesavond! Speciale aanbieding: nu van 175,- voor 1 25r- Boekingsperiode: van 01/01 tot 28/11/2001 DE, PAREL, Babelweg2, Domburg Fax: 0118-583668 E-mail: info@roompot.nl Internet: www. roompot, til

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15