Plan Slachtveld opnieuw vertraagd Middelburgers mogen illegale tuintjes houden Grote parkeerkelder onderdeel van plan mobiliteitscentrum Uitstel bouw supermarkten en woningen op Thools terrein Volksmuziek in De Mug Bijeenkomst Foster Parents Parkeertarief Banjaard aangepast aan de euro Plantsoen Scherpenisse wordt speelvoorziening Voorrang voor personentrein op Zeeuwse lijn Avond voor alleengaanden in Aldegonde Israël-avond in Zierikzee Al vijfendertig jaar een 'jonge held' door Rolf Bosboom GOES - Garagebedrijf De Jager wil op de hoek van de Ringbaan- West en de Westhavendijk in Goes een bedrijvencentrum rea liseren. Onderdeel van de plan nen is een grote parkeerkelder onder het complex, die voor een aanzienlijk deel een openbare functie kan krijgen. De Jager verkocht en repareer de tot eind vorig jaar op' die lo catie auto's van de merken Dai hatsu en Saab. De bodem onder het bedrijf is echter zwaar ver vuild, omdat daar tot in de jaren vijftig een gasfabriek heeft ge staan. Sanering van de grond is noodzakelijk. Daarom is het be drijf eind vorig jaar gesloopt en resteert nu een kale vlakte. Bin nenkort begint de sanering, die enkele maanden in beslag neemt. Al geruime tijd denkt De Jager samen met milieuadviseur H. Souer en F. Koch van het ge lijknamige Goese ingenieurs bureau na over een nieuwe in vulling van de locatie, die ruim 8000 vierkante meter omvat en doorloopt achter het bedrijf Pit man. Er werd een plan bedacht met kantoren met appartemen ten erboven en een parkeerga rage eronder. Het kreeg geen enthousiast ont haal bij de gemeente Goes. Kan toren moeten bij voorkeur el ders in de stad verrijzen en wonen is op die plek niet toege staan. Weliswaar voorziet het plan Goes 2030 in huizenbouw op het naastgelegen havenindu strieterrein, maar dat betekent niet dat daar nu al op vooruit kan worden gelopen, aldus de gemeente. Triest „Het is triest dat het plan uit beeld is geraakt", zegt Souer mede namens De Jager. „Het is een perfectie locatie daarvoor." Hij wijst ook naar de ontwikke lingen naast De Jager, waar de Peugeot-garage gaat verhuizen naar De Poel II en waar ook het Pitman-pand leeg lijkt te ko men. „Daar zou je een prachtig project kunnen ontwikkelen." Inmiddels is voor de De Jager kavel een alternatief plan uitge werkt. „De Jager kan niet dertig jaar wachten en zolang schapen op het terrein neerzetten", zegt Souer. „Hij moet dat toch ren dabel zien te maken." Het nieu we plan voorziet in een terug keer van de garage als onderdeel van een 'mobiliteitscentrum'. Dat bundelt diverse bedrijven die zich bezighouden met ver koop en reparatie van auto's, vrachtwagens, boten en cara vans. Onder dit 'MobCenter' kan een grote parkeerkelder komen, met ruimte voor enkele honderden auto's. Een mogelijke construc tie is dat de gemeente een deel van de kelder huurt en inzet om het gebrek aan parkeerruimte in en rond de binnenstad op te los sen. Probleem Volgens Souer kan de gemeente op zich weinig bezwaar hebben tegen het MobCenter-plan, aan gezien het grotendeels past bin nen het bestemmingsplan. De parkeerkelder valt daar echter buiten en kan dus een probleem vormen. Wethouder M. L. 't Hart (ruim telijke ordening), die vorig jaar oktober in de gemeenteraad al zei weinig voordeel te zien in een parkeergarage op die plek, zegt dat het college van burgemees ter en wethouders nog geen standpunt heeft ingenomen. „We zijn niet tegen het bouwen van parkeerkelders, maar we laten voorlopig in het midden of we in dit geval het bestem mingsplan willen aanpassen. We zeggen dus niet dat het niet mag." Pas als een definitieve bouwaanvraag wordt inge diend - voorlopig zijn er alleen wat schetsen - neemt het college een beslissing. Volgens Souer is haast echter geboden. Als een parkeerkelder mogelijk is, dan kan daar al bij de bodemsanering rekening mee worden gehouden. Dan wordt er immers toch al 5,5 me ter diep gegraven en zou de aan voer van vele kubieke meters schoon zand achterwege kun nen blijven. Souer: „Daarom zijn we gebaat bij snelle besluit vorming." vrijdag 26 januari 2001 door Jeanne de Nijs THOLEN - Het is onwaar schijnlijk dat nog dit jaar de eer ste paal voor de invulling van het Slachtveld in Tholen de grond ingaat. Gemeente en pro jectontwikkelaar overleggen al jaren over de plannen voor de vestiging van twee supermark ten en een aantal woningen op het terrein. Er is opnieuw op onthoud in de planvorming. Op het Slachtveld is de vesti ging voorzien van de super markten Albert Heijn en C1000. Verplaatsing van laatstgenoem de super moet de binnenstad van Tholen vrijwaren van MIDDELBURG - Het muziek- ensemble Pic Nic treedt dinsdag 30 januari om 21.00 uur op in ca fé De Mug aan de Vlasmarkt in Middelburg. Het ensemble, dat bestaat uit Annemarijke de Jong (accorde on), Nick van Raay (diatonische harmonica), Harrie van der Wekken (sopraansax) en Robert Maaskant (trommel) ontstond spontaan tijdens een lentefeest in de grote tuin van De Bocken- borgh in Nieuw- en Sint Joos- land. De muzikanten studeer den met elkaar volksmuziek in. Het repertoire van Pic Nic be staat uit volksmuziek uit onder meer Nederland, België, Frank rijk, Mexico en Israël. GOES - Foster Parents kunnen zaterdag 3 februari van 11 tot 15 uur terecht in De Globe aan de A. Joachimikade 5 in Goes om brieven te schrijven en pakjes van stickers te laten voorzien. Er is gelegenheid kennis te ma ken met het werk van de bij De Globe aangesloten organisaties De Globe is een samenwer kingsverband tussen Amnesty International, Terre des Hom mes, het Wereld Natuur Fonds en Foster Parents Plan. zwaar vrachtverkeer en par keerproblemen. Bovenop de winkelpanden komt plaats voor circa tachtig parkeerplaatsen. Op de dijk langs het terrein moet een klein aantal woningen ver schijnen. Projectontwikkelaar Kondor Wessels en de gemeente Tholen ondertekenden enige tijd gele den een contract voor het plan. Kondor Wessels is daar volgens woordvoerder P. Bakx van de gemeente onlangs op terugge komen. De projectontwikkelaar zou nog 'technische wijzigin gen' aan willen brengen. Verde re uitleg daarover zegt Bakx niet te kunnen geven. Ook een woordvoerder van Kondor Wes sels wil daar inhoudelijk niet verder op ingaanHij benadrukt dat de projectontwikkelaar de overeenkomst met de gemeente niet heeft ingetrokken. „Wij zijn bezig om de afspraken met de gemeente te vertalen in een plan. Soms veranderen inzich ten in de loop der tijd. Wellicht kunnen we daardoor tot verbe tering van het plan komen." Het zoeken naar een rendabele in vulling van het terrein is vol gens de woordvoerder van Kon dor Wessels ook niet eenvoudig, omdat de ruimte beperkt is. De nu nog bewoonde woningen aan de Kruittoren, langs het Slachtveld, blijven staan. Een woning is al wel aangekocht door Kondor Wessels. Het pand is tijdelijk in beheer van een lan delijke stichting, die het ver huurt. Het staat volgens de zegsman van Kondor Wessels overigens helemaal nog met vast of de betreffende woning gesloopt gaat worden. De gemeente Tholen verwacht binnen vier tot vijf weken een aangepast plan van de project ontwikkelaar te krijgen. De ge meente wil pas met het ontwik kelen van het bestemmingsplan Slachtveld beginnen, als alle partijen akkoord zijn met de in vulling. In het gunstigste scena rio kan dat in maart het geval zijn. De procedures rond het ontwikkelen van het bestem mingsplan kosten daarna nog de nodige tijd. Het kan echter evengoed zo zijn, zo bewijst de historie rond de plannen voor het Slachtveld, dat de nieuwe invulling die Kondor Wessels voorstaat op nieuw leidt tot tijdrovend geste ggel tussen gemeente en pro jectontwikkelaar. De nieuwbouw op het Slachtveld loopt vertraging op omdat de projectontwikkelaar de plannen wil wijzigen. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus PHILIPPINE - Vijfendertig jaar stopt ze elke dag trouw de krant in de brievenbussen van Philippine. En in al die tijd heeft ze, naar eigen zeggen, 'geen enkele natte krant bezorgd'. Jo hanna Hamerlinck (73) viert zaterdag een bij zonder jubileum bij haar werkgever, de PZC. „Zes jaar geleden stond ik voor de keuze: de PZC óf De Stem. Voorheen mochten we beide kranten bezorgen, maar daar kwam ineens een eind aan. De PZC is het geworden, ik weet niet meer precies waarom, en ik heb er geen mo ment spijt van gehad", zegt ze. Voorheen deed ze het werk samen met haar man Aioijs, maar die is helaas verongelukt, vertelt ze. Hij was in de Zandstraat, voor de ronde langs de buiten posten, toen een automobiliste, verblind door het zonlicht, hem schepte. De herinnering houdt ze levend want ze mist hem nog steeds. Elke dag gaat ze naar zijn graf, de bloemen laat ze wekelijks verversen en zijn jas hangt als vanouds aan de kapstok. „We hadden een heel speciale band, niemand kan hem vervangen." Ondanks alles is ze dankbaar, zegt ze, want ze is een gelovig mens. „Mijn geloof in God is mijn houvast." En mede dankzij de steun van haar nicht, haar twee zoons en de kleinkinderen vindt ze nog steeds de kracht om 's ochtends om vijf uur op te staan en haar wijk te doen. De huiskamer in het centrum van Philippine is dan ook gevuld met portretjes van al haar lie velingen. Wie denkt dat ze na vijfendertig jaar kranten bezorgen - door weer en wind en op een zeer vroeg tijdstip - overweegt te stoppen, krijgt een hevig verontwaardigde reactie. Met opgetrok ken wenkbrauwen maakt Johanna een ding heel duidelijk: „Zolang ik gezond ben, ga ik er mee door." door Michelle Koek KAMPERLAND - Het Water schap Zeeuwse Eilanden heeft een voorkeursmodel opgesteld voor parkeertarieven op De Banjaard in Kamperland. Dit jaar wordt de prijs van een par keerkaartje niet verhoogd. De komst van de euro belooft ech ter een verlaging van de dag prijs en een verhoging voor het parkeren per uur. Momenteel kost parkeren op De Banjaard zeven gulden per dag en een gulden per uur. Het wa terschap wil per 2002 de dag prijs op 3 euro vaststellen, dat wil zeggen 6,61 gulden en dus een verlaging van zes procent. Het tarief per uur wordt dan een halve euro (1,10 gulden per uur) ?n dat betekent een kostenver hoging van tien procent. De voorgestelde tarieven staan nog niet vast. Het gaat voorals nog om een voorkeursmodel. De definitieve tarieven worden voor 1 april dit jaar vastgesteld. Het Waterschap Zeeuwse Ei landen is al ruim twee jaar bezig met voorbereidingen op de komst van de euro. Niet alleen het parkeerbeleid moet worden aangepast, maar ook de vele heffingen van het waterschap moeten worden omgezet. San dra Minneboo van het water schap: „We lopen op alle terrei nen op schema. De komst van de euro brengt in derdaad nogal wat veranderin gen met zich mee. Voor het par keren betekent dat het aanpas sen van de parkeerautomaten en een aan de nieuwe valuta aangepast tarief. In veel geval len betekent dat eerder een ver laging dan een verhoging van de tarieven." De gemeente Noord- Beveland heeft al met het voor keursmodel ingestemd. door Rob Paardekam THOLEN - Het plantsoen tus sen de Maluslaan, de Pyruslaan en de Amberboomlaan in Scherpenisse wordt, als het aan de gemeente Tholen ligt, gro tendeels ingericht als speel voorziening. Een klein deel zal als trapveldje blijven fungeren. Nu de woningen bij het plant soen bijna allemaal klaar zijn, wil de gemeente haast maken met de aanleg van het bijbeho rende groen. Het bestemmings plan voor het gebied geeft, be halve in het plantsoen, weinig ruimte voor speelvoorzienin- gen. Toch wil de gemeente iets voor de jongeren doen, omdat verwacht wordt dat het aantal kinderen in de wijk snel zal toe nemen. Nu wonen er twee kin deren tot zes jaar en zeven kin deren van zeven tot dertien jaar. Bij de inrichting van de speel plaats moet volgens gemeente- voorlichter R Bakx worden gedacht aan normale speeltuin voorzieningen als glijbanen en schommels. De speeltuin zal uit twee delen bestaan. Het noordelijke deel is voor kinderen tot zes jaar en het zuidelijke deel voor de jeugd van zeven tot en met dertien jaar. De gemeente houdt de twee groepen bewust uit elkaar om conntc,t'ëh! te voorkomen. Het braakliggende plantsoen wordt nu door de jeugd gebruikt als trapveldje. Om deze groep tegemoet te komen is er in het plan, dat is ontwikkeld door ontwerpbureau Groen en Spe len uit 's-Heer Hendrikskinde ren, ook een klein trapveld opgenomen. Om overlast van voetballende kinderen te voor komen wordt het veldje aan de korte zijden afgeschermd met zogeheten ballenvangers. Dat zijn drie meter hoge hekwerken van gaas. Aan de lange zijde, bij de woningen, komt een lager hekwerk te staan. De kant aan de Amberboomlaan wordt be plant met struiken. Alternatief Omdat de gemeente er rekening mee houdt dat veel bewoners een trapveldje niet zien zitten, is er ook een alternatief plan ont wikkeld. Daarin is het trapveld je vervangen door heesters en vaste planten. De twee speel tuingedeelten zijn in deze vari ant iets groter. Omwonenden van het plant soen kunnen tijdens een inloop- avond op donderdag 8 februari duidelijk maken voor welke va riant ze het meest voelen. In dorpshuis Holland Huis kunnen de plannen vanaf 19.30 uur worden ingezien. Wethouder K.A. Heijboer is, samen met en kele ambtenaren, aanwezig om eventuele vragen te beantwoor den. MIDDELBURG - De mens gaat voor de container. Welke groot scheepse economische ontwik kelingen de aanleg van de Wes- terschelde Containerterminal ook teweeg mag brengen, het personenvervoer op de Zeeuwse spoorlijn dient voorrang te krij gen op de goederentrein. PvdA en Groen Links in de Sta ten van Zeeland drongen daar donderdagavond op aan bij de bespreking van de plannen om het goederenvervoer per spoor tussen Roosendaal en Antwer pen te verbeteren. Deze plannen gaan onder meer uit van een nieuwe verbinding vanaf de spoorlijn Vlissingen- Bergen op Zoom ongeveer ter hoogte van de provinciegrens tussen Zeeland en Noord-Bra bant naar het haven- en indu striegebied van Antwerpen. M. de Koster (PvdA) en M. Wiersma (Groen Links) stonden er in een gezamelijke vergade ring van de Statencommissies ruimte, milieu en water en ver keer en vervoer op dat de pro vincie in haar reactie op de ver beteringsplannen beklemtoont dat personentreinen voor die nen te gaan. Ze wezen erop dat de provincie Noord-Brabant dit ook heeft bepleit. En dat terwijl de problemen in West-Brabant veel groter zijn. Hinder Zo valt in Bergen op Zoom en in Roosendaal ernstige geluids- en trillingshinderte duchten als de groeiende stroom goederentrei nen over bestaand spoor blijft rijden. De Koster meende dat ook in de nabijheid van de Zeeuwse lijn de kans op tril- lingshinder niet mag worden uitgevlakt. Ze pleitte er dan ook voor om op daarvoor in aanmer king komende plaatsen zoge naamde nul-metingen te laten uitvoeren, zodat later kan wor den vastgesteld in welke mate de situatie is verergerd. Geldgebrek, zo oordeelde de commissie, mag er in elk geval niet de oorzaak van zijn dat de verbeteringsplannen worden uitgesteld of dat hinder maar voor lief moet worden genomen. Dat beaamde gedeputeerde G. van Zwieten (WD, ruimtelijke ordening). Hij wees erop dat de verbeteringsplannen zich eerst beperkten tot een traject van een kilometer of zeven. Van Zwieten noemde het 'buitenge woon naïef' dat met hetzelfde geld nu knelpunten en leefbaar heidsvraagstukken voor het ge bied van Moerdijk tot Krabben- dijke moeten worden opgelost. door Richard Hoving MIDDELBURG - De illegale tuintjes in de Middelburgse wijk Dauwendaele worden niet ontruimd. De gemeente heeft de grond verkocht aan Woongoed. De woningbouwvereniging ver deelt de grond over de gebrui kers. De gemeente sommeerde vorig jaar november tien bewoners van de Buitenhove ongeveer an derhalve meter van hun tuin te rug te geven. Voor 1 februari 2001 moest de grond worden op geleverd. De strook grond aan de achtei'kant van de tuinen was volgens de dienst Stadsbeheer eigendom van de gemeente. De strook maakte deel uit van de groengordel in de wijk. Het wijkteam Meanderhof/Bui- tenhove en de Socialistische Partij namen het op voor de be woners. Het optreden van de gemeente werd 'schandalig' ge noemd. Het college van burge meester en wethouder besloot onlangs de grond niet terug te eisen. De bewoners van de Bui tenhove ontvingen dat bericht eerder deze week. „Wij hopen voor u zo een goede regeling te hebben getroffen en betreuren het dat door de gehele gang van zaken u verkeerd benaderd bent." De gemeente laat weten dat het openbaar groen 'bij hoge uit zondering' is overgedaan aan Woongoed. De nieuwe ka dastrale grens is zo getrokken dat tuinhekjes, struiken, plan ten en bestratingsmateriaal kunnen blijven staan. De nieu we grens wordt met gaashek werk aangegeven. Schuld In een kort feitenoverzicht legt de gemeente de schuld van de onrust over de tuingrond bij Woongoed neer. De woning bouwvereniging heeft in 1996 een aantal huurhuizen aan de Buitenhove verkocht aan de huurders. Bij deze verkoop, waar de gemeente niet vap op de hoogte was, is onvoldoende ge keken naar de grenzen van de tuinen. Woongoed heeft geen gegevens opgevraagd bij het ka daster. wordt in het overzicht gesteld. Ria van den Boogaart, één van de bewoners van de Buitenhove, is 'blij' met de oplossing van de gemeente. „Het is prima gere geld." Dat de gemeente de gang i van zaken betreurt, doet haar goed. „Het was een rare manier van doen. We werden overrom peld. Voor februari 2001 moest onze tuin zijn ontruimd. Ik wist niet wat ik las." Woongoed heeft de tuingrond gekocht om een probleem op te lossen, zegt directeur E. de Ceuster. „Het is een aardig ge baar van onze kant.De Ceuster wil niet kwijt wat de woning bouwvereniging voor de groen strook heeft betaald. Woongoed 1 gaat binnenkort met de bewo ners overleggen over de verde- i ling van de grond. De zes tuinei- genaren die een woning huren krijgen de extra meters tuin in gebruik. De vier bewoners die een eigen huis hebben, wordt het stukje grond te koop aange boden. VLISSINGEN - In buurthuis Aldegonde in Vlissingen staat zaterdag 2 februari een avond voor alleengaande 25-plussers op het programma. Vanaf 20.30 uur zijn zij welkom. Zaterdag 10 februari begint om 20.30 een salsafeest. Dinsdag20 februari vermeldt het program ma vnaaf 20 uur een bingo met superronde. Wie zelf muziek maakt, kan vrijdag 23 februari terecht voor een jamsessie en i workshop, vanaf 20 uur. Zondag 25 februari tenslotte is j het vanaf 13.30 uur prijsklaver- jassen. Om 13 uur wordt de zaal i geopend. Het buurthuis is gevestigd aan Westerzicht386. ZIERIKZEE - In de christelijk- gereformeerde kerk aan de Ze- vengetijstraat in Zierikzee wordt vrijdag 2 februari een Is- - raël-avond gehouden. De bijeenkomst begint om half acht. Centraal staat het thema 'Jeruzalem, de steen des aan stoots' Spreker is Pieter Be nard, medewerker van de orga nisatie Christenen voor Israël Johanna Hamerlinck (73) viert zaterdag haar jubileum als PZC-bezorgster. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 32