Toch snelle invoering parkeerplan m Wissebad zeker nog 5 jaar open Jeugd gelooft zijn oren niet Even lucht op bedrijventerrein Goes Raad N-Beveland unaniem achter plan Cruijckelcreke Goes zoekt alternatieve locatie voor tijdelijk gratis parkeren Urker koor in s-Gravenpolder Actie voor behoud ziekenhuis Netelenbos bij forumdiscussie Dronken fietser krijgt rijverbod Hondendrollen verpesten eetlust Nieuwbouw brandweer Westdorpe Informatiedag Montessorischool Pomp op markt van St. Maartensdijk krijgt beperkte opknapbeurt vrijdag 26 januari 2001 HoorMieke van derJagt GOES - Het ziet ernaar uit dat het nieuwe parkeersysteem in Goes toch per 1 april zal worden ingevoerd. Het college van bur gemeester en wethouders vindt dat de aanleg van een terrein voor gratis parkeren bij Carels .in Beekman, langs het spoor, te lang gaat duren. Daardoor wor den de parkeerproblemen, waarvoor het systeem wordt in gevoerd, te groot. Vanuit de gemeenteraad reage ren zelfs de fracties die het felst vasthielden aan de voorwaarde van het terrein langs het spoor, positief. Onder voorwaarden, weliswaar, maar ook het college voelt wel voor tijdelijke maatre gelen. De problemen die gerezen zijn bij de aanleg van het gratis par keerterrein, blijken nog moeilij ker op te lossen dan aanvanke lijk werd gedacht. De NS is nog bezig met een onderzoek naar de kabels die in het terrein liggen en de waag is wanneer die kun nen worden verlegd. Dat dat een langdurige geschiedenis gaat worden staat vast, want het type kabels dat inmiddels is aange troffen, blijkt niet met een graafmachientje ergens verder op te kunnen worden gelegd. Het meeste moet met de hand gebeuren. Behalve met dat praktische pro bleem kampt Goes ook met de juridische moeilijkheid wie dat allemaal moet gaan betalen. Omdat de gemeente de grond van de ene NS-dochter, de vast goedbeheerder, heeft gekocht de andere NS-dochter, Rail GRAVENPOLDER - Het Ur ker mannenkoor Hallelujah treedt zaterdag 3 februari onder leiding van Jan Quintus Zwart in de Elimkerk in 's-Graven polder. De avond wordt gehouden door zendingsorganisatie Woord en Daad, die geld inzamelt voor verwaarloosde kinderen in Ethiopië. Het concert begint om 19.00 uur. Infrabeheer, het kabelonder- zoek regelt, is er nog geen over eenstemming wie wat gaat be talen. Goes gaat ervan uit dat de gemeente een stuk grond met verborgen gebreken heeft ge kocht en derhalve genoegdoe ning moet krijgen. Intussen zijn de brieven die bij de gemeente binnenkomen over het parkeren, van toon veran derd. Aanvankelijk maakten Goesenaren bezwaar tegen het feit dat ze moesten betalen. Nu regent het aansporingen om het nieuwe systeem van gemengd betaald- en vergimningenpar- keren zo snel mogelijk in te voe ren. Het college wil dat nu toch per 1 april doen, mits de raad niet vasthoudt aan de voor waarde bij het Carels/Beek- manterrein. Dat doet de raad niet. De frac ties van WD en PvdA lieten al eerder weten zo snel mogelijk het nieuwe systeem te willen invoeren. Ook CDA-fractie- voorzitterM. K. Dieleman is po sitief. „Dan moet het Hollan- diaplein of het Molenplein of allebei maar een poosje gratis worden." Woorden van gelijke strekking spreekt J. M. Jansen van D66. „Wij zijn altijd tegen betaald parkeren geweest op het Molenplein, dus haal daar de automaten maar weg. Strikte voorwaarde voor ons is wel dat er een mogelijkheid blijft om gratis te kunnen langparkeren." Veranderd Volgens fractievoorzitter C. F. Möhlmann, van SGP- ChristenUnie, is de situatie we zenlijk veranderd. „Toen we die voorwaarde van het parkeerter rein bij het spoor stelden, ging het nog over geld. Daar wilden wij het niet over hebben. Nu gaat het er om een parkeerpro bleem op te lossen. Daar zullen we aan meewerken. Wij vinden wel dat er een tijdelijk alterna tief moet komen. Het college onderzoekt al welk alternatief dat zal moeten zijn. In het onderzoek wordt ook een transferium meegenomen, één van de suggesties van de PvdA- fractie. Voor de fracties van D66, CDA en SGP is dat echter geen oplossing. Die moet wor den gevonden op het Molen plein of het Hollandiaplein. Een nieuw deel van De Poel II wordt bouwrijp gemaakt. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes kan voorlopig weer vooruit op be drijventerrein De Poel II. Mo menteel wordt een nieuw deel bij de Scottweg bouwrijp ge maakt. In het voorjaar van 2002 staat een volgende uit breiding op het programma. De Poel II, het deel van het be drijventerrein dat het dichtst bij verkeersknooppunt De Poel ligt, is de afgelopen jaren gestaag gegroeid. Nog steeds houdt de vraag naar grond in het gebied aan. Het probleem is dat de onderhandelingen met de grondeigenaren moei zaam verlopen, waardoor de gemeente de afgelopen tijd re gelmatig tegen de grenzen van de groei aanliep. Recente grondtransacties scheppen echter weer wat ruimte aan de noordkant van de Nansenbaan. Daar zijn vo rig najaar al graafwerkzaam heden verricht om van de sloot, die dwars door het ge bied zigzagde, een rechte wa tergang te maken, zodat een gunstige kavel indeling moge lijk is. Het resterende gebied ten wes ten van de watergang wordt nu bouwrijp gemaakt en is in april beschikbaar. Het terrein is al voor een groot deel door bedrijven gekocht of in optie genomen, zodat nog maar zo'n anderhalve hectare te koop is. Begin volgend jaar volgt op nieuw een uitbreiding, nu aan de oostkant van de watergang. Daar moet in het voorjaar 2002 een gebied van 6,6 hecta re bouwrijp zijn. Moeizamer gaat het in het gebied ten zui den van de Nansenbaan, waar steeds meer grote autobedrij ven zich willen vestigen. De laatste beschikbare kavels ten oosten van autobedrijf Hop zijn verkocht aan de collega ondernemingen Van Dorst (MAN-dealer) en De Groene (Volvo/Peugeot). Grondeigenaren Een verdere uitbreiding naar het oosten is vooralsnog niet mogelijk, omdat de gemeente nog geen overeenstemming heeft bereikt met de grondei genaren. Dat betekent dat be drijven die in De Poel II op een 'zichtlocatie' willen zitten, dus aan de kant van de A58, voor lopig geduld moeten hebben. Wethouder S. J. Heijning zei deze week in de raadscommis sie economische zaken voorlo pig de weg van de onderhande ling te willen blijven volgen. „Ik vind dat we in gesprek moeten blijven, al duurt het al lemaal lang." Als beide partij en niet tot een akkoord kunnen komen, dan verplicht het be stemmingsplan de eigenaren hun grond zelf als bedrijf ster- rein te ontwikkelen. Gebeurt dat niet, dan is onteigening mogelijk. Het is de bedoeling dat in de toekomst het totale gebied tussen de A58 en de museum spoorlijn bedrijventerrein wordt. De Nansenbaan wordt te zij ner tijd verlengd om uiteinde lijk vlak bij het ziekenhuis op de 's-Gravenpolderseweg uit te komen. BRUINISSE - Bruënaar H. Stevense is een handtekeningen actie begonnen voor behoud van een volwaardig ziekenhuis in Zierikzee. Hij zegt zich gesteund te weten door ruim hon derd medestanders, die vanaf morgen op heel Schouwen- Duiveland met een actieformulier langs de huizen gaan. Het protest vindt plaats in samenwerking met de dorpsraden, al dus Stevense. „De bedoeling is het ziekenhuisbestuur - moch ten ze dat nog niet beseffen - op een ondubbelzinnige manier duidelijk te maken, dat we het absoluut niet accepteren dat het ziekenhuis straks een veredelde EHBOpost wordt." Ook tilt hij zwaar aan het feit dat wordt gesold met een 'geschenk van Zweden' aan het door de watersnoodramp getroffen ei land. De concentratie van de klinische zorg in Goes doet vol gens Stevense afbreuk aan de gezondheidszorg op Schou- wen-Duiveland. De handtekeningen worden aangeboden aan voorzitter J. C. Broertjes van de Raad van Bestuur van de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen. MIDDELBURG - Minister T. Netelenbos van Verkeer en Wa terstaat en haar Vlaamse collega S. Stevaert, van mobiliteit, openbare werken en energie, doen maandag 5 februari in Middelburg mee aan een debat over openbaar vervoer. Het de bat is georganiseerd door de PvdA-fractie in de Staten van Zeeland. Netelenbos zal de positie van het openbaar vervoer in Nederland toelichten. Daarbij gaat het vooral over kansen en bedreigingen op het platteland. Stevaert geeft zijn visie op openbaar vervoer in Vlaanderen. Hij geniet bekendheid door zijn initiatief voor gratis openbaar vervoer in Hasselt. Na bei de inleidingen is er een forumdiscussie, waarvoor naast de beide ministers ook gedeputeerde J Hennekeij en de Borselse wethouder P. Vollaard achter de tafel aanschuiven. Het openbaarvervoerdebat wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 20.00 uur. GOES - Een 19-jarige fietser uit Goes moest in de nacht van woensdag op donderdag verder lopen, nadat hij op weg naar huis op de Van Hertemwegin Goes had moeten blazen. Hij had 1,5 keer teveel gedronken. De politie gaf hem een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. AXEL - Het nieuwe uitlaatterrein aan de Axelse Emmastraat wordt voorzien van haagbeplanting, zodat bewoners van de straat niet direct zicht op het openbare hondentoilet hebben. Die belofte van wethouder A. van Waes was CDA-fractie- voorzitter M. Murre uit het hart gegrepen. Hij had van buurt bewoners gehoord dat velen 'de eetlust wordt benomen' door het zien van hondenuitwerpselen. „Het is een keurig terrein, daar niet van. Maar door het nieuwe grind vallen de uitwerp selen nog meer op.Wethouder Van Waes meldde dat de nieu wigheid van de bodembedekking er gauw vanaf is, waardoor de grote hondenboodschappen minder zullen opvallen. De haag moet het probleem vervolgens uit de wereld helpen. SAS VAN GENT - De brandweer van Westdorpe krijgt een nieuw onderkomen. Het bestaande pand wordt binnenkort afgebroken; de nieuwe kazerne komt op de huidige plek. De brandweermannen stallen hun wagens tijdelijk in een loods tegenover de kazerne aan de Molenstraat. De gemeenteraad van Sas van Gent stemde donderdagavond unaniem in met een uitgave van 817.000 gulden aan sloop-, bouw-, inrich ting- en afschrijvingskosten. door Michelle Koek WISSENKERKE - Als het aan de gemeenteraad van Noord- Beveland ligt, wordt het bedrij venterrein Cruijckelcreke zo snel mogelijk werkelijkheid. Met een volmondig 'ja' stemde de raad donderdagavond in met hel ontwerp-bestemmingsplan. Bezwaren van de inspecteur ruimtelijke ordening van het ministerie van VROM werden unaniem bestempeld als 'verge zocht' en 'klinkklare onzin'. De inspecteur acht het bestem mingsplan in strijd met natio naal- en regionaal beleid en dreigt het plan met een vervan- angsbesluit van tafel te vegen. iN'oord-Beveland moet laten sen waar ze voor staat én waar 5voor gaat. De ingeslagen weg slagvaardig vervolgen, want... ónder de indruk van de inspec- teurzijn wij bepaald niet." Alle raadsfracties waren het er don derdagavond roerend over eens: het toekomstige bedrijventer rein Cruijckelcreke is van groot economisch belang voor de ge meente Noord-Beveland en geen inspecteur die ons dat ont neemt. De inspecteur diende tot twee maal toe een bezwaarschrift in tegen het bestemmingsplan. Hij acht het plan in strijd met zowel de VINEX als het Streekplan Zeeland. Zijn voornaamste be zwaar richt zich op het plange bied. Het bedrijventerrein is ge pland op één kilometer van cle kern Wissenkerke, tussen de Oostmolen- en Provinciale weg, en sluit niet aan op bestaande bebouwing. Op die plek zal het bedrijvenpark een ontoelaat baar beslag leggen op de ruimte in het buitengebied, zo vindt de inspecteur. Aangepast De gemeente stelt echter dat de aanleg van een bedrijventerrein in het plangebied binnen de hui dige beleidsregels wel degelijk is toegestaan. Om de inspecteur tegemoet te komen paste zij het bestemmingsplan op enkele punten aan en legde het op nieuw ter inzage. Maar ook het aangepaste bestemmingsplan, waarin onder andere een brede re beplantingsstrook werd op genomen, kon de inspecteur niet bekoren, waarop hij opnieuw bezwaar aantekende. Reden voor de raad om het plan, ondanks de bezwaren, nu toch vast te stellen. Zij voelt zich daarbij gesteund door Gedepu teerde Staten en provinciale planologische commissie, die zich eerder positief uitlieten over de plannen. Burgemeester M. L. Everaers toonde zich ver heugd over de brede steun en riep de fracties op om nu ook op provinciaal niveau de lobby voor Cruijckelcreke in te zetten. Het ontwerp bestemmingsplan ligt de komende vier weken ter inzage op het gemeentehuis in Wissenkerke. GOES - De Zeeuwse Montesso rischool De Basis in Goes houdt morgen een open dag voor ou ders die zich willen oriënteren. Van 10.30 tot 12.30 uur kunnen ouders met hun kinderen te recht in de school. Daar zal een aantal leerlingen van de school bezig zijn met Montessori-ma- terialen. REDACTIE midden-zeeland Voorstad 22 Postbus 31 4460 aa goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl le Goes: R. Bosboom I Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman teVlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder 1 RH. Hoving El. Ramakers M.J. van den Broek j KL de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 I Postbus 18 4380 aa vlissingen I Tel: (0118) 484000 i pax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Michelle Koek WISSENKERKE - De gemeen teraad van Noord-Beveland heeft er donderdagavond mee ingestemd om de stichting Wis sebad in Wissenkerke een huur contract te verlenen voor de duur van vijfjaar. De raad vond dat het bestuur van het zwembad zijn financiën inmiddels dusdanig op orde heeft, dat er voldoende vertrou wen is voor een contract voor langere termijn. De raadsfracties wuifden het bestuur van de stichting alle lof toe. In voorgaande jaren is veel werk verzet om orde op zaken te stel len. De resultaten van het afge lopen jaar zijn er dan ook naar. Zij geven de gemeenteraad vol doende vertrouwen voor de toe komst. Ook de manier waarop het bestuur de zaken heeft opge pakt schept vertrouwen. Onderhoud De gemeenteraad ging akkoord met een huurcontract dat door loopt tot 31december 2005. Dit stelt zowel de gemeente als de stichting in staat om plannen voor de langere termijn te ma ken, wat vooral van belang is met betrekking tot het onder houd. Om de toekomst van het Wisse bad te verzekeren stelt de ge meente een zogenoemde garan tie-subsidie beschikbaar van maximaal vijfentwintigdui zend gulden per jaar. Daarvan wordt vijftienduizend gulden aan het begin van het jaar uitgekeerd en maximaal tienduizend gulden bij de afre kening. Daarnaast is in de be groting een bedrag van 66.500 gulden opgenomen voor het uit voeren van groot onderhoud, dat nog dit j aar door de gemeen te wordt opgepakt. Daarmee gaat het Wissebad een rooskleurige toekomst tege moet. Er schuilt slechts één addertje onder het gras. De gemeente is met de stichting overeengeko men dat het contract tussentijds kan worden beëindigd als er op basis van nieuwe wettelijke re gelingen dure aanpassingen no dig zijn. Daarbij moet gedacht worden aan nieuwe regelgeving op het gebied van bijvoorbeeld milieu of gezondheid. door Rob Paardekam THOLEN - Het gemeentebe stuur van Tholen gaat niet in op de wensen van de commissie ge meentelijke ontwikkeling over de restauratie van de markt- pomp in Sint-Maartensdijk. De commissie zou graag zien dat de pomp weer in werking wordt gesteld en dat het hek dat vroe ger rond de pomp stond, wordt teruggezet. Volgens het college van burge meester en wethouders is dat niet haalbaar, omdat het te duur is, ook in onderhoud. Het plaat sen van een hekwerk zou boven dien geen verfraaiing zijn van het monument. De pomp, daterend uit 1791, is dringend aan renovatie toe. Er ontstaan scheuren en de tekst in één van de panelen is vrijwel he lemaal verdwenen. Roest zorgt ervoor dat de steen uit elkaar wordt gedrukt. Om de voorko men dat hij uit elkaar valt, heeft de gemeente meteen actie on dernomen. De gemeenteraad van Tholen beslist in de vergadering van aanstaande maandag over het al dan niet toekennen van de 145.000 gulden voor de restau ratie. Als de raad akkoord gaat, zullen de werkzaamheden kort daarop beginnen. Losgekoppeld De marktpomp in Tholen-stad moet voorlopig nog wachten op restauratie. De renovaties in Tholen en Sint-Maartensdijk zijn van elkaar losgekoppeld, omdat er veel verschil zit in de aanpak van beide pompen. Vol gens wethouder W.C. van Kem pen kan de opknapbeurt van de Thoolse pomp nog wel even óp zich laten wachten. „Ik weet nog niet wanneer daar geld voor beschikbaar is." De jongeren die een plaatsje hebben gevonden bij 'het groene ding' willen een zeecontainer. foto Willem Mieras Plan voor luxe soos, hangplek én halfpipe in Heinkenszand door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De jeugd van Hein kenszand heeft niet zo gek veel noten op haar zang. Bij de presentatie van ambi tieuze schetsen voor een nieuwe soos de Prange zouden andere groepen in de sa menleving allang aan programma's van eisen en prioriteitenlijstjes zijn begonnen. De Heinkenszandse jongeren niet. Ze konden zich niet zo goed voorstellen dat ze zo'n luxe ruimte niet met anderen zouden moeten delen, zagen zich al weer met een peuterspeelzaal opgescheept zit ten, vroegen zich af of ze ook hier niet worden weggejaagd en konden zich niet voorstellen dat er dan bij de gemeente ook nog een zeecontainer als hangplek af zou kunnen. Toch, zo verzekerde burgemees ter J. L. M. Mandos de jongeren, is het uit gangspunt van de plannenmakerij in de eerste plaats een nieuwe ruimte voor soos de Prange. Het idee om de soos in de huidige, tijdelij ke ruimte te laten aan de Heinkenszand- seweg en in de oude brandweerkazerne een internetcafé met wat speelmogelijk- heden te beginnen, stuitte op bezwaren van omwonenden in de Kerklaan. B. Sy- besma, ontwerper van de verbouwing van de Stenge, kwam op verzoek van de raad met een alternatief op de proppen: de soos huisvesten achter de Stenge, waar de Kraaiendijk deels wordt afgegraven. Maar ook dit plan om De Prange min of meer in te graven in de Kraaiendijk is in middels zo goed als verlaten. Om het n ieu- we plan Over de Dijk visueel beter te ver binden met het westelijk deel van het Heinkenszandse centrum moet een groter stuk van dc Kraaiendijk worden afgegra ven. Daarmee komt de lelijke kap van de achterkant van de Stenge in het zicht te liggen. Die zou mooi kunnen worden weg gewerkt met een soosgebouw, waarop een internetcafé komt. Bij de suggestie dat van dat internetcafé ook jonge kinderen onder begeleiding ge bruik kunnen maken, zagen de jongeren van de Prange de bui al hangen. Ze willen de soosruimte niet delen en iedere week gaan sleuren met meubilair, blokken en podiumstukken. Dat hoeft ook niet, ver zekerde Mandos. De soos is de soos en die wordt door jongeren ingericht Als de jon geren er iedere dag in willen, dan kan dat. Ook de hangjongeren die nu een plekje hebben gevonden bij 'het groene ding' (een electriciteitskotje aan de Ganzen- straat) werden gerustgesteld. De contai ner aan de Heinkenszandseweg die hen beloofd is, kunnen ze krijgen, ook als de gemeenteraad voor de dure oplossing achter de Stenge kiest. Halfpipe Een halfpipe bij de nieuwe soos, als ver vanging voor de versleten skatevoorzie- ning die nu nog voor de Stenge staat, brengt de gedachte aan een overdekte skatevoorziening niet in gevaar. De stich ting Mekers, die in Middelburg het veld moet ruimen, blijft kandidaat voor een loods of schuur in de gemeente Borsele. De skaters van Mekers hebben overigens be loofd mee te denken over kleinere, lokale voorzieningen zoals die in Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 29