Spooks en pure hiphop PZC Medicijnen kopen op de markt Schietspellen zijn bij mij favoriet M GETIPT 1. Jennifer Lopez - Love Don't Cost A Thing (1 2. Leann Rimes - Can't Fight The Moonlight (2) 3. Outkast - Ms. Jackson (5) 4. Alessandro Safina - Luna (3) 5. Ate - Around The World La La La |"I3) 6. Eminem Ft. Dido - Stan (A) 7. Delerium - Silence (8) 8. Lionel Richie - Angel 19) 9. Wu-Tang Clan - Gravel Pit (6) 10. Wyclef Jean Ft. Mary J. B - 97 7 (12) 11. Destiny's Child - Ind. Women Part 7 (7) 12. Cooldown Cafe Ft. Dj Stef - Hey Baby (Uhh,Ahh) (17) 13. Jody Bernal - Oh Bambolero (11) 14. Twarres - Wer Bisto (10) 15. Juan Wells - Summer Rain (15) 16. Robbie Williams - Supreme (19) 17. Craig David - Walking Away (14) 18. Westlife - My Love (16) 19. Spooks - Things I've Seen (31 20. Kosheen - Catch (23) 21. Judith - You (75) 22. Kandi - Don'tThinkTm Not(25) 23. Jody Bernal - Que Si, Que No (20) 24. Bahamen - Who Let The Dogs Out (18) 25. Van Katoen - Van Mij (21 26. Nelly - Country Grammar (24) 27. Dj Jose Vs G-Spott - li-Sym- bols (27) 28. A*Teens - Upside Down (33) 29. Paul Van Dyk - We're Alive (36) 30. Birgit -1 Know (71 31. Good Times - Ongelofelijk (26) 32. Public Domain - Operation Bla de (38) 33. Anastacia - Not That Kind (32) 34. Milk Inc. - Land Of The Living (28) 35. Blof - Ze Is Er Niet (-) 36. Milk Inc. - Walk On Water (30) 37. De Sjonnies - Opa Koos (46) 38. Mauro Picotto - Komodo (87) 39. Hammer House - The Jumper (51) 40. Britney Spears - Stronger (29) 41. Melanie C - If That Were Me (41 42. Sugababes - Overload (35) 43. Volumia! - Er Is Altijd Een Weg (40) 44. Boy Band - Driving Me Crazy (22) 45. Limp Bizkit - Rollin' (-) 46. Parla Pardoux - Liberte (42) 47. Daft Punk - One More Time (44) 48. Altijd Lazerus! - Ik Voel Me Zo Verdomd Alleen (52) 49. Madonna - Don't Tell Me (37) 50. K3 - Heyah Mama (34) 51. Kabouter Plop - Kabouterdans '(39) 52. D-Devils - The 6th Gate (50) 53. Mya - Case Of The Ex (45) 54. Bon Jovi - Thank You For Lo ving Me (53) 55. Anouk - Don't (-) 56. Marco Borsato - Wat Is Mijn Hart (47) 57. Whitney Houston - Heartbreak Hotel (55) 58. Snoop Dogg - Snoop Dogg (58) 59. Girl Thing - Girls On Top (48) 60. The Moon - Blow Up The Spea kers (62) 61. Alice Deejay - Celebrate Our Love (49) 62. Architechs - Body Groove (57) 63. Minimalistix - Struggle For Pleasure (60) 64. Limp Bizkit - My Generation (43) 65. Jay-Z - I Just Wanna Love U (68) 66. Papa Roach - Last Resort (59) 67. Rui Da Silva - Touch Me (93) 68. Brain Power - De Vierde Kaart (-) 69. R. Kelly -1 Wish (54) 70. Band Zonder Banaan - Ein Bis- schen Frieden (61 71. Storm - Storm Animal (-) 72. Modjo - Lady (Hear Me To night) (64) 73. Phoenix - if I Ever Feel Better (67) 74. Marc Dave - Apres Ski Met Heidi (-) 75. Aaliyah Ft. Dmx - Come Back In One Piece (66) 76. Sisqo - Incomplete (65) 77. W. Houston E. lglesias Could I Have This Kiss Forever (69) 78. Wolter Kroes - Lekker In Mijn Vel (63) 79. Backstreet Boys - Shape Of My Heart (72) 80. U2 - Beautiful Day (73) 81. Fatboy Slim Ft. Macy Gray - Demons (78) 82. De Kast - Moarn Sil De Sinne Skine (90) 83. Zebrahead - Playmate Of The Year (81) 84. Flair - A Si (-) 85. Antoine Clamaran Pr. D-P - Get Up (It Doesn't Matter) (92) 86. Hooverphonic - Mad About You (85) 87. Vengaboys - Forever As One (77) 88. Red Hot Chili Peppers - Road Trippin' (83) 89. *Nsync - This I Promise You (80) 90. Dilana Smith - The Great Es cape (82) 91Kaja - This Day (84) 92. Arling Cameron - W.E.E.K- .E.N.D. (91) 93. Jango - What Your Heart Tells You To Do (88) 94. Racoon - Blue Days (86) 95. Mo Solid Gold - David's Soul (-) 96. Patrick Bruel - Tout S'efface (95) 97. Mariah Carey - Can't Take That Away OA) 98. Goldfrapp - Utopia (94) 99. Babyface Reason For Breathing (-) 100. Bodhi - Seasong (97) vrijdag 26 januari 2001 Harry Sacksioni Gitarist Harry Sacksioni brengt vandaag, vrijdag, in de Stads schouwburg van Middelburg zijn solopi'ogramma Helden. Na de pauze wordt hij bijge staan door Marten Scheffer (vi ool, mandoline, gitaar, percus sie). Het programma begint om 20.00 uur, Groovability De maandelijkse Groovability- avond in De Piek te Vlissingen wordt vandaag, vrijdag, een Po- werpuff-editie met de dj 's Pick- a-tune en Mike Redman, be kend van onder meer Night- town. Het feest begin om 21.30 uur. Local Heroes Local Heroes wordt zaterdag (20.00 uur) en zondag (15.0(1 uur) nogmaals gebracht in het - Zuidlandtheater van Terneu- zen. Een rockband, orkest met klassieke musici en groot koor brengt een repertoire van pop en rockklassiekers. Blues Rhythm and blues is zaterdag te beluisteren van een gelegen heidsband rond gitarist Eugène den Hoed in Hof van Holland in Tholen. De overige muzikanten zijn Roland Bakker, Foy Stultz, Rolf van Gendt en Eric Hoeke. Het optreden begint om 20.00 uur. Cowfur Roots De Rotterdamse formatie Cow-, fur Roots brengt zaterdag reg gae in De Piek te Vlissingen. Naar Vlissingen komt Guilly mee als leadzanger. Het concert, georganiseerd door de Stichting Rasela, begint om 22.00 uur. G String De Zeeuwse band G String treedt zondag vanaf 17.00 uur op in Café Brooklyn te Middel burg. De betekenis zit volgens Ming-Xia verborgen in de teksten. Ze heeft het over de titel van hun debuutal bum S.I.O. S. O. S Volume 1. Het meisje met de uitzonder lijke stem is, naast de vier me's (Master of Ceremony), de enige zangeres van Spooks die met hun single Things I've Seen in snelstij- gend tempo de hitlijsten ver overen. Deze week stegen zij van 31 naar 19. Hypno vertelt graag meer over de naam Spooks. „Letterlijk is een spook iets dat verborgen is, iets waarvan je niet zeker weet wat het is. Je weet niet eens dat ze er zijn, maar intussen gebeurt er van al les. Dingen veranderen. Dat is ook waar wij voor staan. En er zijn al dingen gaande." De leden van Spooks waren vooral geïnspireerd door het boek Het spook dat bij de deur zat van Sam Green. Een verhaal over iemand die ontzettend ge talenteerd is, maar nergens met zijn talenten terechtkan. Na veel afwijzingen besluit hij als een soort geheim agent of spook, een doorgeefluik te zijn voor mensen die ook veel kunnen maar nergens slagen. Ze maken zich op voor een revolutie." „Wij konden ons daar wel in vinden", legt Hypno uit. „We hebben ook een plan met onze muziek. We weten dat we dat als beste kunnen, en willen zo de muziekindustrie veroveren en dingen veranderen.Hij is een van de vier me's en noemt zich zelf een echte psycholoog. Altijd bezig met mensen en communi catie. Een groot deel van de tek sten komt dan ook van hem. De van ooi'sprong Puerto Ri- caanse Ming-Xia is de enige zangstem van de groep, en die is niet mis. „Ik heb altijd al gezon gen en was van jongs af aan met muziek bezig. Bij Mr. Booka-T gaat het artistieke verder dan de muziek. „Ik schilder, daarom noemen mijn vrienden me ook wel eens Bookaso. Een menge ling van Booka-T en Picasso. Meestal schilder ik impressies van het getto-leven. Ik geloof namelijk heilig dat wat je schil dert gelijk staat aan wat je weet." Spooks met in het midden zangeres Ming-Xia. foto James Hicks De derde mc, Water Water, zit aan tafel teksten te schrijven. „Het is een soort therapie. Ik schrijf al die hei-senspinsels van me af en hoop zo antwoord te krijgen op mijn vi'agen. Ik ben een echte filosoof en kan dan wel even in gedachten verzon ken zijn." Vengeance is duidelijk en direct in zijn gedachten en meningen. Zijn naam is daar een voorbeeld van. „Wraak is een definitieve reactie op onrechtvaardigheid. Het klinkt negatief, maar hoeft dat niet te zijn. Het is gewoon een menselijke respons." Bij het horen van Spooks' de buutalbum lijken allerlei stijlen door elkaar te lopen. Mr. Book a-T maakt duidelijk dat hun muziek geen grenzen kent. „Sommigen horen zelfs klassie ke invloeden. En van een roek- gitaar moet je ook niet opkij ken." Vengeance: „Maar toch is het honderd procent pure hiphop. Zo is hiphop altijd geweest. Al leen weten veel mensen niet meer hoe de originele hiphop hoort te klinken." Volgens de mc'belicht de com merciële muziekindustx'ie van nu alleen nog maar een paar as pecten van hiphop. Spooks wil laten zien en horen dat er heel wat meer betere hiphop bestaat dan wat gedraaid wordt op de grote radiostations. Kunnen we al een S.I.O.S.O.S Volume 2 verwachten? Mi-. Booka-T: „We weten nog niet eens zeker of Volume 1 al af is. Misschien moeten we verder met volume 1,5. Maar we zijn overenthousiast in wat we doen, en kijken al uit om aan de vol gende te beginnen." Kyra Goede Spooks stond al twee keer in de Melkweg in Amsterdam en treedt daar op 29 april weer op. Voor meer informatie over Spooks, de geheimzinnige al bumtitel en optredens: Hyper link http://www.thespooks.net www.thespooks.net Naam: Dennis Tabak Leeftijd: 9 jaar Woonplaats: Vlissingen Dennis uit Vlissingen: „Voor mij is het doen van spelle tjes op de computer een soort verslaving. Als ik er eenmaal mee begonnen ben, weet ik niet meer van ophouden. Het is maar goed dat ik er van mijn ouders niet elke dag achter mag, anders zat ik na schooltijd alleen nog maar voor het beeldscherm." Zo'n twintig jaar geleden kwa men de kleine, simpele compu terspelletjes met zwart/wit- beeld. Ze werden opgevolgd door de eerste spelcomputers die je op de tv kon aansluiten. Dat was al een hele stap vooruit. Die tijd ligt al ver achter ons. Dennis:Tegenwoox'dig is er keuze uit tal van mogelijkhe den. Ik heb thuis een Playsta tion en een Nintendo. Alles zit er op en er aan. De spellen die ge speeld kunnen worden zijn le vensecht. Er is een ruime keuze uit verschillende soorten games Ikzelf vind de Nintendogames wat mooier omdat het beeld veel beter is. Het lijkt alsof je zelf in het spel staat." Bij steeds meer mensen is tegen woordig een multimediacom- puter in huis te vinden. Hierop kun je ook spelletjes doen. De negenjarige is vaak met dit ap- pai'aat in de weer. „Schietspel letjes zijn bij mij favoriet. Ze zitten vol actie en spanning, goed opletten is belangrijk want voor je het weet is het afgelopen met je. Op dit moment is Unreal Tournament het spel dat ik het liefst doe. Je krijgt opdrachten op verschillende plaatsen, tegen steeds weer andere tegenstan dei's. Dat houdt het spel boei end. Erg leuk is dat j e het ook via intexmet kan spelen. In dat geval speel je het spel in het gx-oot. Alle tegenstanders zijn dan mensen die ook achter hun PC zitten. Sommigen zijn zo goed dat ze gewoon niet te verslaan zijnDie kennen de game door en door. Toch blijft het ook voor hen een uitdaging want er zijn voortdu rend nieuwe levels van het In ternet te downloaden." De leerling van groep zes is pri ma op de hoogte van het huidige gameaanbod. „Op tv is het pro gramma Gameforce 1. Daarin wordt veel informatie gegeven over van alles wat met compu ters te maken heeft. Ze geven hun mening over de nieuwste games en laten er stukjes van zien. Daaxnaast lees ik compu tertijdschriften. Die besteden ook veel aandacht aan nieuwe spellen." Dennis voorspelt voor de nabije toekomst een heel andere ma nier van spelen op de computer-. Hij denkt dat het zien van beel den op het beeldscherm van de computer snel tot het verleden zal behoren. „Over eenpaar jaar is Virtual Reality de normaalste zaak van de wereld. Je staat dan, met een helm op je hoofd, het vizier naar beneden en een geweer in je hand, in je kamer en beleeft het spel alsof het echt ge beuld. Dx'aai je bijvoorbeeldje hoofd, dan draait het spel ge woon mee en wil j e een kogel ontwijken, dan buk je. Fantas tisch lijkt me dat. Computeren wordt op die manier bijna een spoxt." Gido van der Broek Dennis Tabak: „Over een paar jaar is Virtual Reality de noimaalste zaak van de wereld.foto Lex de Meester Medicijnen liggen als snoepgoed uitgestald op de markt in Cambodja. foto Gabriëlle Marry Fermont uit Mid delburg loopt zes maanden stage in Cambodja met haar vriendin Wietske. Elke twee weken doet ze ver slag van haar ervaringen. Sinds anderhalve maand woont Gabriëlle in de kamer naast ons. Ze komt uit Frankrijk en is hier voor haar studie aard rijkskunde. Ze onderzoekt of de medische hulp aansluit op de vraag van de bevolking en wat de bevolking weet van velschil lende ziektes. Wat doe je als je ziek wordt in Cambodja? In Nederland ga je naar de dokter die je een recept kan uitschrijven en met dat re cept haal je bij de apotheek je medicijn. Makkelijk zat. Hier kun je ook naar de dokter, als je daar tenminste geld voor hebt. Een andere makkelijke oplossing is gewoon zelf je me dicijnen halen in een zogenaam de apotheek of op de mai-kt. Op de markt zijn verschillende kraampjes die allexdei medicij nen verkopen. Gabriëlle ging er heen omdat ze zogenaamd last van diarree had. Ze wist al wat voor medicijn ze wilde hebben, namelijk: immodium. De vrouw wist niet wat ze bedoelde, maar geen nood, ze had wel een ander medicijn dat ook op 'ium' ein digde. Hielp ook héééél goed bij diarree. Gabriëlle ging weg met valium! Geen bijsluiter, niks! En ze kon zoveel kopen als ze wilde. Recept? Wat is dat? Toen ik afgelopen week samen met de Bun Heng, de coördina tor van het onderwijscentrum, de medicijndoos moest aanvul len besloot ik naar de apotheek te gaan. Je zou denken dat ze daar wel weten hoe of wat. Meneer Bun Heng had een lijstje van medicijnen die we nodig hadden. Ik kende geen van de medicijnen op het lijstje. Al gauw lagen de eerste strips op de toonbank, zonder bijsluiter. Hoe weet je dan wanneer, hoe veel en hoe je de medicijnen in moet nemen?!Geen probleem volgens meneer Bun Heng. Ge woon één met water en als dat niet helpt nog één! Ook wij hadden pillen voor di arree nodig. Gelukkig zat hier wel een bijsluiter'bij. Let op wat er in stond: 'Gebruiken bij in wendige bloedingen met even tuele lichte diarree. Alleen ge bruiken bij volwassenen en buiten bereik van kinderen be waren Dat moet dan op een school van 10- tot 15-jarigen komen te liggen! Wij vroegen ons ook af hoe het hier was met veilig vrijen. Ook dat ging Gabriëlle uitzoeken. Dus opnieuw naar de markt met de mededeling dat haar vriend een week zou komen en dat ze bang was om zwanger te wor den. Hupakee; de anticoncep tiestrip werd tevoorschijn geto verd, vervolgens in drieën geknipt en Gabriëlle ging terug naar huis met zeven anticon ceptiepillen! Geen wonder dat er hier zoveel kinderen rondlopen! Marry Fermont 1. Alessandro Safina - InsiemeA Te (1) 2. Mark Knopfier - Sailing To Philadelphia (3) 3. Golden Earring - The Devil Made Us Do It (2) 4. Anastacia - Not That Kind (4) 5. U2 - All That You Can't Leave Behind (6) 6. De Kast - Met Andere Ogen (9) 7. The Beatles - One (5) 8. The Corrs - Unplugged (7) 9. Lenny Kravitz - Greatest Hits (10) 10. Limp Bizkit - Chocolate Starfish And(11)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13