CDA stapt uit Schouwse coalitie SSKSStaLi opgemima gevoel >or eiffl speciale prijs Agrimarkt Goes mag uitbreiden fff Raadslid vuilnisman voor één dag College B en W mist nu meerderheid in gemeenteraad Plan congrescentrum Boete voor mishandeling van oom Celstraf voor poging tot wurgen vrouw OPRUIMING/ 899.11 ZANUSSI De EP: Winkels bij u in de buurt zijn: Voor meer adressen raadpleeg internet http://www.ep.nl EP:ElectronicPartner donderdag 18 januari 2001 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes ziet geen enkele reden om niet mee te werken aan de uitbreiding van supermarkt Agrimarkt in Goes. Het college van burgemeester en wethouders verwerpt dan ook opnieuw de bezwaren die de concurrerende supermarkten Jan Bruijns en Albert Heijn heb ben ingediend. De uitbreiding van Agrimarkt aan de Van Hertumweg in Goes, die wordt samengevoegd met zusteronderneming Agriland, ligt al acht maanden stil. De be stuursrechter in Middelburg schorste in mei op verzoek van Jan Bruijns de bouwvergunning die de gemeente had verleend, onder meer omdat hij vond dat de dringende noodzaak van de uitbreiding niet genoeg was aangetoond. De gevolgde pro cedure, waarbij vrijstelling van het bestemmingsplan werd ver- 'leend, achtte hij onvoldoende. De gemeente heeft vervolgens een nieuw bestemmingsplan ge maakt voor het gebied, inclusief Toyota-garage De Jonge, die ook verbouwingsplannen klaar heeft liggen. Tegen het ont- werp-bestemmingsplan heeft zowel Jan Bruijns als Albert Heijn bezwaar gemaakt. Zij vrezen vooral te veel concurren tie van een vernieuwde en ver grote Agrimarkt. Het argument dat de uitbrei ding niet past in het provinciaal beleid, gaat volgens B en W niet op. Zij wijzen erop dat de Pro vinciale Planologische Com missie, die beoordeelt of plan nen voldoen aan het ruimtelijk beleid van Rijk en provincie, volledig akkoord is met de wen sen van Agrimarkt. Winkelruimte Om te bepalen in hoeverre uit breiding van de supermarkt be dreigend is voor collega-onder nemers, heeft de gemeente laten bepalen hoeveel winkelruimte er in die sector nog 'vrij' is. Na dat de rechter de bouwvergun ning had geschorst, is daar een actuele berekening van ge maakt. Die kwam uit op een uit breidingsruimte in Goes van tussen de 1150 en 1650 vierkan te meter. Door de verbouwing wordt Ag rimarkt 844 vierkante meter groter. Het college concludeert dan ook dat het 'zeer onwaar schijnlijk' is dat de uitbrei dingsplannen bedreigend zijn voor de concurrentie. In de bere keningen is overigens ver voor uit gekeken, bijvoorbeeld door rekening te houden met een groei van Goes en omgeving van 2000 inwoners, maar ook met actuele zaken zoals de plannen voor een Aldi-supermarkt in de Goese Polder. De veronderstelling van met na me Albert Heijn dat door de ex pansie van Agrimarkt er geen 'ruimte' meer overblijft voor uitbreiding of verplaatsing van bijvoorbeeld haar eigen vesti ging, gaat wat het gemeentebe stuur niet op. ,,Elk concreet verzoek voor uitbreiding, ver plaatsing of nieuwvestiging van een detailhandelsbedrijf moet afgewogen worden." Mondeling De raadscommissie economi sche zaken neemt dinsdag 23 ja nuari een standpunt in over de bezwaren van Jan Bruijns en Albert Heijn. Dat gebeurt in een vergadering die om 19.30 uur begint. Voorafgaand, vanaf 19.00 uur, krijgen vertegen woordigers van beide onderne mingen de gelegenheid hun be zwaren mondeling toe te lichten. Naast de procedure rond het nieuwe bestemmingsplan loopt nog een tweede traject. Aange zien de bestuursrechter de bouwvergunning met vernie tigd heeft, maar slechts ge schorst, wordt die procedure momenteel deels overgedaan. Vorige maand is daarom een verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij Gedeputeerde Staten. MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit het Duitse Aachen is woensdag door de Middelburg se politierechter veroordeeld tot duizend gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De verdachte had 22 augustus vorig jaar in Scharendijke tij dens familiebezoek zijn oom mishandeld. Daarbij vernielde hij zijn bril. Ook dreigde hij toen de vakantiewoning van zijn oom in brand te steken. De ruzie met zij n familie is inmiddels bij - gelegd. De man heeft zijn excu ses aan zijn oom aangeboden en hem de schade aan zijn bril ver goed. Je ziet ze nauwelijks, ze blijven iluiis. Ze voelen zich kritisch bekeken en zijn daarom bang Op de meest onverwachte momenten is er de angst dood te gaan of gek te worden of de con trole over zichzelf te verliezen. Je ziet ze nauwelijks, Ze hebben NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID GRATIS INFOBROCHURES Bel NFGV {030) 2971197 o( schrijf naar NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht. Internet: www.nfgv.nl Last van scherpe pijn in de maag? Last van maagzuur? Last van maagklachten? door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het CDA stapt uit de bestuurscoalitie van de gemeente Schouwen-Duive- land. De christen-democraten hebben daartoe woensdag be sloten uit onvrede over het weg sturen van hun wethouder P. Berrevoets-Ringelberg. Volgens fractievoorzitter C. Legemaate heeft zijn partij geen vertrou wen meer in de wijze waarop het college van B en W opereert. De breuk in de coalitie moet vooral worden gezocht in het 'algeheel heersende gevoel van onbegrip bij ons en de bevol king' over de stellingname van collegeleden tegen wethouder Berrevoets, aldus Legemaate. „Wij zijn nu min of meer in de oppositierol gedwongen. Eilan delij k is er ontzettend veel bij val gekomen. Niemand die be grijpt waarom alleen mevrouw Berrevoets moet opstappen, want ze hebben allemaal wel een vlekje." Het besluit van het CDA is dan ook in eerste instantie een 'poli tieke overweging', stelt Lege maate mede in het licht van de gemeenteraadsverkiezingen in 2002. „En wat daarnaast ook zeker heeft meegespeeld in ons besluit: we vinden het allemaal niet zo netjes gegaan." Bezinning Formeel besluit de gemeente raad op 1 februari of wethouder Berrevoets daadwerkelijk moet terugtreden. Een meerderheid steunde afgelopen vrijdag in een extra vergadering het colle gevoorstel om het vertrouwen Berrevoets op te zeggen. Wette lijk is de raad gebonden aan een periode van nadere bezinning. Tussentijds zou de weegschaal namelijk nog naar de andere kant kunnen uitslaan. Alge meen wordt aangenomen dat WD, PvdA en D66 hun uit spraak ook zullen omzetten in een schorsingsbesluit, tenzij de wethouder de eer aan-zichzelf houdt. Berrevoets blijft wel aan als raadslid, zo bracht het CDA gis teravond naar buiten na afloop van het overleg met de voltallige fractie. Het CDA vindt dat het resteren de college met vier wethouders het jaar naar de verkiezingen moet volmaken. Het invullen van de leegkomende stoel dient alleen al uit financieel oogpunt achterwege te blijven, stelt Le gemaate. „Een ploeg van vier moet genoeg zijn, nu de opstart fase achter de rug is. De WD en PvdA-wethouders verwijten mevrouw Berrevoets dat ze geen visie heeft. Laat ze dat nu zelf maar eens aantonen dan. Er zijn genoeg zaken waar ook wij zo onze vraagtekens bij zetten. Ik noem alleen al Ecoscope.Lege maate haast zich evenwel te ver klaren dat zijn fractie 'niet zal omzien in wrok en nijd'. „Dat ligt ons niet. Wij besturen op ba sis van argumenten en niet aan de hand van gevoelens." Sleutelrol Met het toetreden van het CDA tot de oppositie ontstaat er een college dat niet meer kan steu nen op een raadsmeerderheid. Dat kan consequenties hebben bij controversiële onderwerpen. Met name het stemgedrag van de fracties van D66 en Groen- Links kan dan een sleutelrol gaan spelen. De fractievoorzitters van WD en PvdA, J. Geleijnse en W. Ren den, reageerden gisteravond te leurgesteld op de breuk met het CDA. Geleijnse wil, als voor man van de grootste partij, zo snel mogelijk een gesprek met alle fractievoorzitters uit de raad over de gerezen situatie. Volgens de liberaal is het vooral met het oog op diverse nog te ne men belangrijke maatregelen belangrijk dat er bestuurlijk voldoende draagvlak blijft voor voorstellen uit het college. Een minderheidscollege is naar zijn mening 'een verre van ideale op lossing'. De PvdA'er Renden ziet echter geen andere keuze, ge zien de tegenstand van de con fessionele partijen en Groen- Links tegen het wegsturen van Berrevoets en hun opvattingen daar rondom. Ook ziet de sociaal-democraat D66 niet verschuiven van de op positie naar de coalitie. Geleijn se wil voor 1 februari duidelijk heid hebben over de nieuwe situatie. Raadslid Piet Kraan op de vuilniswagen. foto Lex de Meester door Richard Hoving MIDDELBURG - In de kantine aan de Wal- dammeweg eet hij zijn brood alleen. Maar als het Middelburgse raadslid Piet Kraan een half uur later weer achter op de vuilnis wagen staat, is hij één van de mannen. Kraan, medewerker van de havendienst van Zeeland Seaports, loopt woensdag een dag mee met de stadsreiniging. Zijn dienst be gint om acht uur. Hij wordt ingedeeld op een gf t-wagenHet is de groene week in Middel burg. Vandaag worden alleen de kliko's met groente-, fruit- en tuinafval opgehaald. Het is zwaar werk, zegt Kraan tussen de middag in de kantine van de stadsreiniging. „Door de vorst laat het afval in de bakken maar moeilijk los." Het is ook oppassen, weet hij na een ochtend achter op de vuilnis wagen. „Auto's en fietsers rijden je aan alle kanten voorbij." Kraan zegt dat hij met zijn werkstage niet uit is op publiciteit of stemmen voor zijn partij Leefbaar Middelburg. „Als bestuur der ben ik verantwoordelijk voor de stads reiniging. Ik wil weten wat ze doen. En dan niet alleen van horen zeggen, maar door mee te lopen." Zijn collega's voor een dag zijn enthousiast. „Andere politici zouden zijn voorbeeld moeten volgen", zegt één van hen. „Laten ze maar eens uit hun ivoren torens komen." Het vak van vuilnisman, verstaat Kraan na een halve dag nog niet. De chauffeur en bij rijder die met hem op de wagen werken, oor delen hard. „Nee, hij kan het niet." Maar, voegt de chauffeur, er aan toe, 'dat kan je na een paar uur ook nog niet verwachten'. door Piet Kleemans STELLENDAM - Stelle Mare BV - onderdeel van de NV United Fish Auctions - heeft plannen voor de bouw van een dubbele kantoorflat en een con grescentrum op het terrein rondom de visafslag van Stel lendam. Het is de bedoeling dat nog dit jaar wordt begonnen met de bouw. Met de bouw is een investering van enkele miljoe nen guldens gemoeid. NV United Fish Auctions is de naam van de nieuwe onderne ming die vorig jaar het gevolg was van een fusie tussen de vis mijnen van Stellendam, Co- lijnsplaat en Scheveningen. Daarmee nestelt United Fish MIDDELBURG - Een dertigja rige inwoner van Terneuzen is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot vijftien maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De man had 21 september vorig jaar in Terneuzen geprobeerd zijn (ex-)partner te wurgen. Een vrouw, die tijdens die bewuste nacht in de woning van het slachtoffer aanwezig was, ge tuigde van blauwe lippen en een rood hoofd. Het slachtoffer hield er een geperforeerd trom melvlies, diverse bloeduitstor tingen en striemen in haar hals aan over. De Terneuzenaar, die zich door de drank agressief gaat gedra gen, moet zich voor zijn alcohol pro bleem onder toezicht van het ZCAD stellen om zodoende in het vervolg dergelijke exeessen te vermijden.. Tegen de man werd twee weken geleden vijf tien maanden cel onvoorwaar delijk geëist. Auctions zich qua grootte op de tweede plaats, nipt achter de visafslag van Urk. De jaaromzet van het nieuwe bedrijf wordt geschat op 140 miljoen gulden, Vorig jaar werd de vismijn in Stellendam, de grootste van de drie in United Fish Auctions verenigde partners, al fors uit gebreid. Op het terrein aan de Mr. Snijderweg werden in de eerste fase vierentwintig lood sen bijgebouwd, bedoeld voor de vissers die er hun materialen op kunnen slaan en reparaties uit kunnen voeren. Er komen nog tien kleine 'units' voor ver werking verpakking van vis bij. De bouw van de dubbele kan toorflat en het congrescentrum vormt de derde en laatste fase van het uitbreidingsplan. De kantoorflat heeft de naam Poort van Goeree meegekregen en de congresruimte wordt naar alle waarschijnlijkheid De Oester gedoopt. De kantoorflats krij gen elk vijf bouwlagen, het con grescentrum wordt onderge bracht in een gebouw met twee bouwlagen en gesitueeerd tus sen de twee kantoorflats in. Van de 4000 vierkante meter kantoorruimte is reeds 3800 vierkante meter in optie bij po tentiële kopei's. Het is de ver wachting van Stelle Mare BV dat gezien de ligging aan de mond van het Haringvliet de verkoop van de kantoorruimten geen problemen zal opleveren. Belangstelling De bouwvergunning voor de kantoorflats en het congrescen trum is aangevraagd. Ondertus sen is United Fish Auctions we gens de onverwacht grote belangstelling voor Stelle Mare I druk doende om een master- plan voor het noordereiland op Stellendam te ontwikkelen. In dat Stelle Mare II is ruimte voor bedrijven in de visverwekring, kantoren en visserijbedrijven. De ontwikkeling voor - in de eerste fase - 7000 vierkante me ter visverwerking en 2500 vier kante meter viskwekerij kan binnen de bestaande bestem ming voor het Noordereiland. Vraag het je maag! Wie maagklachten heeft denkt vaak dat het ligt aan teveel of verkeerd eten. of aan span ningen. Maar wat is de werke lijke oor/aak en wat kunt u er aan doen? Vraag de folder Vraag het je maag' aan bij de Maag Lever Darm Stichting. MAAG 030-60 55881 lever Huishoudelijke apparaten die u vervelende en tijdrovende karweitjes uit handen nemen. Zoals bijvoorbeeld het ophangen en drogen van de was. Dat kan dankzij moderne technologie waarbij de apparatuur met u meedenkt. In een oogwenk alles weer lekker fris en droog. Wie krijgt daar nu geen opge ruimd gevoel bij? Zanussi condensdroger TCS 675 E Elektronische vochtmeting Geen afvoer nodig Ook voor tijdsinstelling tot 60 minuten Zanussi wasautomaat RUBINO 1200 TOEREN Energieklasse A Verbruik slechts 59 liter water Voorzien van 6 toetsen waar onder: extra spoelen en spoel- stop, inweken etc. Om u alvast aan de EURO te laten gewennen, hebben we bij alle artikelen de nieuwe EUROprijzen vermeld, evenals de prijs in guldens (1 EURO 2,20371 gulden). Om de EURO nog dichterbij te brengen hebben wij een EURO calculator in ons assortiment opgenomen, die feilloos het bedrag in EURO's voor u omrekent naar guldens. De EURO wordt dus ook van u! 's-Gravenzande, EP:Stevens, Vaartplein 8, (0174) 41 55 23. Heenvliet, EP:Velgersdijk, Markt 18-19, (0181) 66 43 91. Den Haag, EP:ElectronicPartner, Leyweg 872, (070) 367 25 63. Middelburg, EP:Minet, Segeersstraat 25-27, (0118) 61 30 60. Rotterdam, EP:Pols Kristina Stores, Wolphaertsbocht 51, (010) 429 72 22. Rotterdam, EP:Radio Boelaars, Van Beethovensingel 40-42, (010) 418 10 93. Steenbergen, EP:Hoppenbrouwers, Kaaistraat 65-67, (0167) 54 05 00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 20