Gerommel binnen Oostkapelle Nieuwdorp ploegleider Middelkamp Robijn stopt als wielervoorzitter Van Nistelrooy verbazingwekkend sterk Eerste schifting in libretoernooi biljart Jan Meulmeester beraadt zich op zijn positie Inhaalrace bij indoorkarten STZ naar vierde ronde Turnduo behaalt bronzen medaille Ad Poortvliet trainer VCK uitslagen agenda ENSCHEDESEWINT HOOFDPRIJS PUZZELACTIE bw 24 woensdag 17 januari 2001 door Jan Dagevos OOSTKAPELLE - Het rommelt flink binnen de gelederen van Oostkapelle. Nadat maandag trainer Rens Griep zijn vertrek bij de zaterdag-hoofdklasser plots aankondigde, beraadt nu Jan Meulmeester zich op zijn positie. De Serooskerkenaar, die de afgelopen maanden veel hand- en spandiensten bij de club verrichtte, verwijt voorzit ter Hans Barth een te solistisch optreden. Het was de bedoeling dat Jan Meulmeester vanaf het begin van dit seizoen de rol van tech nisch coördinator zou vervul len. Het bestuur schoof hem ook als zodanig naar voren, maar nu, een halfjaar later, blijkt dat de functie nimmer een officiële status heeft gekregen. ,,Ik ben nooit benoemd", onthult Meul meester, ,,en ik heb dus nooit een taakomschrij ving gekregen Ik heb er de voorzitter verschil lende keren om gevraagd, er zijn diverse brieven over geschre ven, maar het heeft altijd op zich laten wachtenWat ik de af gelopen periode voor Oostka pelle heb gedaan (wedstrijd analyses, regelen van een trainingskamp, het opzetten van een technisch beleidsplan), heb ik op vrijwillige basis ge daan." Rommelig Voor oefenmeester Rens Griep was het lakse gedoe rond de in vulling van het technisch coör dinatorschap een belangrijk struikelblok in de onderhande lingen over een nieuw contract. Daarnaast wekte ook de ge brekkige organisatie binnen de club de ergernis van de Goese oefenmeester. ,,Ik kan in veel dingen met Rens mee voelen", zegt Meulmeester. ,,Veel zaken kwamen erg rommelig over. Dan viel het licht weer eens uit op een training, dan kreeg Rens vijf minuten voor het begin van de training te horen dat hij niet op het veld mocht, omdat het te nat was en dan waren de douches weer koud. Steeds was er wel wat. Rens had ook graag gezien dat ik benoemd zou worden in die functie, maar ook hij kreeg steeds nul op het rekest." Meulmeester deelt daarom de MIDDELBURG - Dat starten vanaf pole position niet altijd alles betekent, bewees het kart- team van Pannenkoekenhuisje Dishoek in de achtste wedstrijd van de Middelburgse Bedrij- vencompetitie Indoorkarten, poule B. Pannenkoekenhuisje startte vanaf de zesde plaats, maar nam binnen enkele ronden de kop over van Cool FM, die de race vanaf pole begon. Na een span nende wedstrijd, met een flink aantal waarschuwingen en stop &go-penalty's, ging het team uit Dishoek als eerste over de fi nish. Technomarine Racing werd tweede, Tieleman Keu kens derde. Jan-Willem Epker (Stads schouwburg) reed de snelste ronde. VLAARDINGEN - De snooke raars van STZ Inperson uit Mid delburg hebben de vierde ronde van het landelijke bekertoer nooi bereikt. Het trio dat uit komt in de eredivisie Zuid reis de gisteren af naar Vlaardingen voor een duel met de tweededi visionist, maar trof daar geen tegenstander aan. Het beteken de een reglementaire zege: 9-0. VLISSINGEN - Tijdens de Zuid-Nederlandse kampioen schappen acrogym in Cuijk heb ben Hennie Schipper en Niki Waegemakers van Forza Gym- nastica brons gehaald. Het duo behaalde met een combinatie oefening een puntentotaal van 8.85, hetgeen goed was voor de derde plaats. Het koppel kwam uit in de C-lijn. kritiek van Griep op preses Hans Barth. ,,De voorzitter trekt alles naar zich toe. Hij is te solistisch bezig. Zelfs Gerard Schipper (de oud-speler is te genwoordig elftalleider) wordt nergens in betrokken. Ja, en dat is toch wel iemand die op erva ring kan bogen en de vereniging van haver tot gort kent. Barth heeft Gerard en mij dus nooit om advies gevraagd over de eventuele contractverlenging van Griep. Op den duur heb ik zelf maar een inventarisatie ge maakt. Die heb ik vervolgens in een brief verwoord en aan de voorzitter overhandigd, zonder dat ik daar van mezelf een ad vies bij heb gedaan. Tsja, en ver volgens is dat op een ongelukki ge manier in de pers gekomen. Er werd gesuggereerd dat een deel van de spelersgroep het vertrouwen in Griep had opge zegd, maar in werkelijkheid ging het maar om twee spelers. Nu moet het bestuur op zoek naar een andere trainer en ook hierbij denk ik dat men dat weer op eigen houtje gaat doen." Meulmeester heeft van de hele affaire een nare smaak in de mond gekregen. ,,Zo zeer zelfs dat ik twijfel of ik nog wel door moet gaan bij die club", stelt hij. Daarnaast wil Meulmeester ook wel toegeven dat enkele uit spraken van Griep verkeerd bij hem zijn gevallen. „Laat ik vooropstellen dat ik een groot deel van zijn kritiek deel, maar als hij zegt dat hij er bij Oostka pelle alleen voor stond, dan moet ik hem toch corrigeren. Ik heb trainingen overgenomen als hij niet kon, ik heb wedstrijd analyses gemaakt en ik heb het laatste trainingskamp in Vaals nog geregeld. Rens roept nu ook dat ik al een halfjaar bezig ben met het schrijven van een tech nisch beleidsplan, maar dat wist hijIk heb hem in december beloofd dat dat in januari klaar zou zijn. Ik had daar tijd voor nodig. Ik ben nu betrokken in een vervelende kwestie, terwijl ik er eigenlijk part noch deel aan heb. Dat zit me geweldig dwars. Als vrijwilliger krijg ik nu een schop na." Verontrust De spelersgroep is verontrust door de ontwikkelingen van de afgelopen dagen. „Het imago van de club heeft een deuk opge- door Henk van Weert EINDHOVEN - 'Patsssss' snort de doellat, nadat de bal erop knalt. Het schot was hard, de bal mooi getrapt, de lat trilt na. Op zich niets bijzon ders op het trainingsveld van PSV. Merkwaardig is wel dat de bal ge trapt werd door Ruud van Nistel rooy, die de afgelopen acht maanden meer als patiënt dan als profvoetbal ler door het leven ging. Die onwelko me status is voorbij voor één der beste spitsen van de Nederlandse velden. Nog een paar laatste hobbels en Ruud van Nistelrooy is er weer klaar voor. Het gaat goed met de spits van PSV. „Ik voel me prima. Ik kan natuurlijk nog niet alles doen. Ik heb nog niet de kracht die ik in duels nodig heb, maar binnen drie of vier weken moet ook die er weer zijn. Dan kan ik weer met de groep trainen, daarna ritme opdoen in het tweede elftal en dan kan ik weer spelen. Ik kom zeker nog in actie dit seizoen. Ruud van Nistelrooy bleef maan denlang uit de publiciteit. Hij wilde geen toeschouwers bij zijn herstelar- beid. Voor het grootste deel werd die in het St.-Anna Ziekenhuis in Gel drop verricht. Sinds oktober trainde hij ook regelmatig op een veld van de amateurclub Mifano. Slechts één man mocht hem vergezellen: fysio therapeut Marc van den Ingh. Als de groepstraining begint, zon dert Ruud van Nistelrooy zich af met inspanningsfysioloog Luc van Agt. Springen, zijwaartse bewegingen maken, lopen en bijna voluit spi'in- ten. Niets in zijn lichaam verraadt dat hier een voetballer aan het werk is die op 28 april zijn knieband af scheurde. „Het gaat buitengewoon goed met hem", zegt coach Gerets. PSV rekent erop dat hij rond maart weer wedstrijden speelt. Van Nistelrooy: „Hier heb ik enorm naar toegeleefd in de maanden waarin ik alleen gewerkt heb. Deze dag mag je gerust heel apart noe men." GPD Ruud van Nistelrooy heeft de trai ning bij PSV hervat. foto René Manders/GPD Oud-prof volgt Hans Harinck op bij wielervereniging doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Heddie Nieuw dorp is de nieuwe eerste ploeg leider van de Zeeuwse wieler vereniging Theo Middelkamp. De voormalige beroepsrenner uit Yerseke (44) neemt de plaats in van Hans Harinck. Nieuwdorp was prof van 1980 tot en met 1986. In zijn tweede seizoen won hij een etappe in de Ronde van Spanje. Nadat hij was teruggekeerd bij de ama teurs, won hij in 1988 de Ronde van Midden-Zeeland. Een jaar later beëindigde hij zijn carrière en verdween uit de wielersport. „Ik heb toen wel de ambitie ge had om ploegleider te worden", zegt Nieuwdorp. „Ik kreeg alleen de kans niet. De laatste tijd ben ik met mijn zoon vaak naar dikkebandenwed- strijden in de buurt geweest. De mensen zagen me ineens weer overal. Toen Fester Aarts, de voorzitter van Theo Middel kamp, een ploegleider zocht, dacht hij aan mij. Ik heb niet lang moeten nadenken over zijn aanbod." Na de eerste trainingen weet Nieuwdorp inmiddels wat hij kan verwachten van de ama teurs. „Het is niet echt een ve- dettenploeg, dus ik zal niemand het mes op de keel moeten zet ten. Ik zal vooral de jonge jon gens veel aandacht geven. De neo-amateurs moeten erg goed worden opgevangen." Weerstand Voorzitter Fester Aarts is blij dat hij Nieuwdorp heeft weten te strikken. „Heddie heeft am bitie, verstand van wielrennen en frisse ideeën. Niets dan lof voor Hans Harinck, maar de amateurs hadden een ploeglei der nodig die alle zaken regelt. De leiding over een ploeg moet in één hand zijn en mag niet over zes schijven gaan. Hans had juist aangegeven minder tijd in het wielrennen te willen steken, en daarnaast botste hij doorzijn karakter soms met de jongere renners. Er moest iets verande ren. Er was inderdaad wat weerstand tegen hem binnen de vereniging, maar van een ulti matum was geen sprake." Het is een publiek geheim dat Harinck het niet zo goed kon vi nden met Adrie Bruijnooge, al jaren de man achter de j unioren „Verschillende begeleiders bin nen de rencommissie hebben ge zegd dat ze niet meer met hem verder willen", aldus Bruijnoo ge. „Als hij bleef, zou ik ermee stoppen. Met Hans was het elke keer wat. Hij stapte in de auto, 's avonds er weer uit, en dan vond hij dat zijn werk erop zat. Dat schiet natuurlijk niet op. Er zijn veel mensen die heel hard wer ken voor de veren iging. Het gaat nooit vanzelf, je kunt de kantjes er niet aflopen." Hans Harinck is een andere me ning toegedaan. „Ik had het idee dat ik een beetje werd tegenge werkt. Als ik iets had geregeld, voor vervoer of materiaal, dan moest ik het daarna ineens op nieuw regelen, omdat ik het niet goed zou hebben gedaan. Dat stuitte me tegen de borst. Het klopt dat Adrie Bruijnooge en ik niet echt met elkaar door één deur kondenHij heeft een grote volmacht binnen de club. Het is heel opvallend dat jongens die bij de junioren rij den, nu al bang zijn van Hans Harinck, Dat is een vooroordeel. Ik ben een har de, daar kan de jeugd soms niet goed mee omgaan. Maar onre delijk ben ik zeker niet. De tij den zijn veranderd. Zoals het vroeger ging, gaat het niet meer. De mentaliteit van de jongeren is veranderd. Dat is begrijpelijk, maar in een opstand van de jeugd had ik geen zin." Vervanger Harinck, die in totaal zo'n acht tien jaar als ploegleider is ver bonden aan Theo Middelkamp, blijft het komende seizoen deel uitmaken van de begeleidings groep. Hij is de eerste vervanger van Heddie Nieuwdorp. lopen", zegt Roel Latuheru, die lid is van de spelersraad. „En ik vind dat het bestuur daar toch voor een belangrijk deel schuld aan heeft. Het bestuur had Griep veel meer moeten steu nen. We verliezen in hem een héél goede trainer en dat is be treurenswaardig. Dit had niet gehoeven. En daar komen nu de perikelen rond Jan Meulmees ter nog eens bij. We zitten don derdag met het bestuur om de tafel en dan zullen we al deze za ken aankaarten. Het gevaar be staat nu ook dat trainers niet staan te trappelen om bij Oost kapelle te gaan werken." Voorzitter Hans Barth zit met de hele kwestie in zijn maag. „Ik ervaar het vertrek van Rens Griep als een persoonlijke ne derlaag. Ik waardeer hem als trainer, maar zeker ook als mens." Barth: „We zullen lering moet trekken uit hetgeen is gebeurd. Als we in de hoofdklasse blij ven, zullen we de organisatie moeten verbeteren. We zullen met draaiboeken moeten gaan werken en er zal inderdaad een goed technisch beleid van de grond moeten komen. Mis schien hebben we het tot nu toe te freewheelend gedaan. Het be stuur wil dus 'best in de spiegel kijken en zich de kritiek aan trekken, maar aan de andere kant vind ik dat er wel erg mak kelijk kritiek wordt geleverd. Je kunt niemand binnen het be stuur een gebrek aan ipzet ver wijten. Als ik dan lees dat Griep 2 0 tot 2 5 uur per week aan Oost kapelle besteedt, dan kan ik je zeggen dat ik dat ruimschoots overtref. Of ik te solistisch ben opgetreden? Ach, in sommige gevallen was dat misschien wel goed." Barth overlegt vandaag met zijn andere bestuursleden. „Aan stoppen denken we zeker niet", zegt de voorzitter. „Dan laat je de boel in de steek en dat kun je niet maken tegenover de leden. We staan voor de opening van onze nieuwe kleedkamers en de viering van een jubileum. Oost kapelle is ook meer dan alleen het eerste elftal. We gaan probe ren een nieuwe trainer te vinden en dan hoop ik dat we het hele spul zo snel mogelijk kunnen vergeten." KOUDEKERKE - Ad Poort vliet is komend seizoen de nieu we trainer van zaterdag-derde klasser VCK. Poortvliet volgt Karl Vergou wen op, die het na twee seizoe nen voor gezien houdt in Kou- dekerke. Poortvliet, die eerder dit seizoen werd ontslagen bij Yerseke, heeft een overeen komst getekend voor de duur van een jaar. door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Het libre- biljarttoernooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist Mathia, dat in Wissenkerke wordt verspeeld, heeft zijn eer ste schifting achter de rug. Na het optrekken van de kruitdam pen kunnen de eerste conclusies worden getrokken. Allereerst valt het op dat het deelnemersveld in de breedte aan kracht heeft gewonnen. Dit komt vooral doordat steeds meer bondsspelers de weg naar Wissenkerke weten te vinden. Desondanks doet de 'oude gar de' het nog goed. In de A-groep stelde Gilles Sturm uit Seroos- kerke opnieuw zijn kandida tuur, door de eerste ronde met een moyenne van 5.00 af te slui ten. Plaatselijk favoriet Jan Beije deed ook van zich spreken door twee van zijn drie partijen met een moyenne van 8.00 af te slui ten. Hij voert hiermee het klas sement voor de hoogste partij aan. Debutant Ferdinand Im- pens uit Kruiningen gaf zijn vi sitekaartje af door een hoogste serie tot nu toe (28) te produce ren. Verrassend was de uitscha keling van Hennie van der Steen uit Vlissingen en Sylvia Eckel uit Hansweert, eerder nog fina- liste. In de B-groep werd in de eerste, ronde sterk gespeeld. Maar liefst tien deelnemers haalden een moyenne boven de 1.50. Een van hen, Ko Rijk uit Hoedekens- kerke, werd desondanks uitge schakeld. De lijst kanshebbers is hier groot. Martin Sturm uit Serooskerke met de hoogste se rie van 19, Klaas Oostdijk uit Oost-Souburg met een moyenne van 1.96, Ronald Sohier mei 2.00, die twee keer een serie van 15 liet noteren. Beiden zijn ook houder van het hoogste par tijmoyenne, 3.33. Verrassend was het optreden van Lein Boone uit Middelburg, die voor het eerst de tweede ron de haalde. Datzelfde geldt voor Wissenkerkenaar Jan Slabber. Beste derde in deze groep werd Boudewijn Steijnen uit Goes, Woensdag begint de tweede ronde voor de B-groep en vrij dag wordt vervolgd met de A- groep. Zaterdag komen de laat ste poules in beide groepen voor de tweede ronde in actie. De aanvang 's avonds is 19.30 uur. Zaterdag wordt begonnen om 11.00 uur. Atletiek Egmond. Halve marathon. Resultaten Zeeuwen. Mannen H20: 87. Erik Deijnen (Dynamica) 1.18,34, 172. Marius Besuy- en (Dynamica) 1.25,14,400. Dennis Ger ritsen (RKHAV) 1.42,22. H40: 95. Kees de Winter (AV'56) 1.33,24. H45: 58. Wim Be- suyen (Dynamica) 1.31,26, 70. Henk Bracke (RKHAV) 1.32,21. H55: 14. Han Gerritsen (RKHAV) 1.33,24. Vrouwen D45: 5. Willy de Nooyer (Dynamica) 1.42,11. D50: 20: Marjolein Meulenberg (Dynamica) 2.00,45. Autosport Nema. Rally Parijs - Dakar, 15e etappe van Tichit naar Nema. Auto's: 1Masuo- ka/Maïmon (Jap/Fra) Mitsubishi 6.14.34, 2. Schlesser/Magne (Fra) Schlesser Mé- gane op 4.213. Servia/Lurquin (Spa/Bel) Schlesser Mégane 8.27,4. Kleinschmidt- /Schulz (Dui) Mitsubishi 13.37, 5. Fon- tenay/Picard (Fra) Mitsubishi 23.31. Klas sement: 1. Masuoka 57.49.22, 2. Schles ser 38.20, 3. Sousa/Polato (Por/Fra) Mit subishi 1.04.36, 4. Kleinschmidt 1.05.02, 5. Servia 2.05.28. Motoren: 1. Tianen (Fin) KTM 6.07,31, 2. Pujol (Spa) KTM 42.34, 3. Cox (ZAf) KTM 42.50, 4. De Gavardo (Chl) KTM 44.26,5. Meoni (Ita) KTM 44.28. Nederlanders: 18. Verhoef 1.29.37, 31. Vercoelen 2.40.35, 53. Roose 3.24.33, 55. Burger 3.27.24. Klassement: 1. Meoni 57.36.11, 2. Arca- rons (Spa) KTM 22.43, 3. De Gavardo 38.52, 4. Pujol 58.27, 5. Cox 1.20.32. Ne derlanders: 17. Verhoef 12.15.58,27. Ver coelen 20.08.22, 50. Burger 40.04.26, 52. Roose 42.15.47. Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, derde ronde: Timman (Ned) - Topalov (Bul) 1-0, Van Wely (Ned) - Morozevitsj (Rus) 0-1, Piket (Ned) - Leko (Hon) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Ivantsjoek(Oek) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Fedor- ov (WRu) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov, Moro zevitsj 2,5, 3. Timman, Sjirov, Kramnik, Anand 2,7. Leko, Ivantsjoek, Adams 1,5, 10. Fedorov, Topalov 1,12. Piket, Tiviak ov, Van Wely 0,5. Grootmeestergroep B, eerste ronde: Van der Weide (Ned) - Bosboom (Ned) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Vink (Ned) 1-0, Radjabov (Aze) - Hoeksema (Ned) 1-0, Harikrisna (Ina) - Luther (Dui) 1/2-1/2, Vis ser (Ned) - Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2, De Vreugt (Ned) - Goelko (VSt) 0-1 Sportprijsvragen Lucky Day: 2-9 -10 -14 -16 -17 -27 -34 - 36-37-42-48-52-55-59-60-62-72-75- 78. (onder voorbehoud) Schüttler(Dui)- Svarc(Slw) 7-5 4-67-66- 4, Kiefer (Dui) - Wayne Black (Zim) 6-37-5 6-2, Coria (Arg) - Gonzalez (Chl) 4-67-66- 46-4, Medvedev(Oek) - Mahut(Fra)6-26- 4 2-6 4-6 6-4, Calatrava (Spa) - Stoliarov (Rus) 6-3 6-2 3-6 6-4, Vinciguerra (Zwe) Voinea (Roe) 7-6 6-3 6-2, Martin (Spa) Olivier Rochus (Bel) 6-3 6-4 6-0, Sargsian (Arm) - Petrovic (Aus) 6-1 1-6 6-0 6-3, Popp(Dui)-Srichapan (Tha) 3-6 6-4 6-13 6 6-2, Woodruff (VSt) - Gambill (VSt)6 3 4-6 4-6 7-5 6-3, Burgsmuller (Dui) - Eisner (Dui) 5-7 6-7 6-37-56-4, Escude(Fra)-BaL cells (Spa) 6-3 3-6 7-6 5-7 6-4, Rusedski (G Br) - Ondruska (ZAf) 3-6 6-3 7-6 6-2, Jo hansson (Zwe) - Behrend (Dui) 6-1 6-26- 0, Pozzi (Ita)-O'Brien (VSt) 1-67-66-46-2, Vrouwen, eerste ronde: Shaughnessy (VSt) - Hopmans (Ned) 6-0 6-4, Hingis (Zwi/1) - Marosi-Aracama (Hon) 6-1 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Martinez (Spa) 6-3 2-6 6-0, Serena Williams (VSt/6) - Lee (Tai) 6-1 6-4, Pierce (Fra/7) - Plischke (Oos 6-1 6-3, Dementieva (Rus/9) - Osterloh (VSt) 6-4 6-3, Coetzer (ZAf/10) - Jeyasee- Ian (Can) 6-2 6-4, Frazier (VSt/16) - And- retto (Fra) 7-5 6-4, Callens (Bel) - McQuil lan (Aus) 6-3 6-1, Kremer (Lux)-Tulyaga- nova (Oez) 6-4 2-6 6-4, Bedanova (Tsj) Stewart (Aus) 7-5 4-6 7-5, Pratt (Aus)-Pa- laversic (Kro) 6-4 6-2, Dominikovic(Aus) Schnyder (Zwi) 4-6 6-1 6-3, Glass (Dui) Kostanic (Kro) 7-6 6-4, Pisnik(Slv)- Bara bansjikova(WRu)7-56-2, Garrigues(Spa - Hopkins (VSt) 7-5 6-0, Chladkova (Tsj) Kandarr (Dui) 6-3 6-2, Appelmans (Bel) Nola (Bul) 7-6 6-1, Parkinson (VSt)-Mon- tolio (Spa) 6-2 6-2, Wartusch (Oos) - Carlsson (Zwe) 7-6 3-6 6-3, Weingartner (Dui) - Raymond (VSt) 6-3 6-4,Talaja (Kro - Molik (Aus) 6-0 6-0, Suarez (Arg) - De: chy (Fra) 6-2 6-1, Petrova (Rus) - Bovine (Rus) 7-5 6-3, Diaz-Oliva (Arg) - Gersi (Tsj) 6-4 5-7 6-4, Grande (Ita) - Leon Garcia, (Spa) 6-2 7-6, Majoli (Kro) - Brandi (VSt) 6-, 2 7-6, Razzano (Fra) - Panova (Rus) 7-66- 3, Tanasugarn (Tha) - Malejeva (Bul) 7-6 7-5, De Los Rios (Par) - Grzybowska (Pol) 6-4 6-2. Voetbal Middelkamp raakt Rein-Jan Elenbaas kwijt. De Goese neo- amateur gaat zo goed als zeker aan de slag bij De Volharding uit Utrecht. „Als ik wil doorgroei en, moet ik weg bij Middel kamp", zegt Elenbaas. „Afgelo pen jaar waren sommige zaken niet goed geregeld. Bij De Vol harding kan ik zo terecht." Ook Mare Blok uit Heinkens- zand vertrekt bij de club. Blok gaat naar Willebrord Wil Voor uit, de Brabantse vereniging waarvoor ook zijn zwager Mi chel Rommers actief is. Tennis Melbourne. Australian Open, 20 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Sieme- rink (Ned) - Schalken (Ned) 2-6 6-3 6-43-6 6-3, Kuerten (Bra/1- Gaudio (Arg) 7-5 6-7 6-37-5, Norman (Zwe/4) - Huet (Fra) 1-67- 56-1 7-6, Kafelnikov (Rus/5)-Knippschild (Dui) 6-1 6-46-2, Ferreira (ZAf/10) - Alami (Mar) 6-3 7-5 6-4, Squillari (Arg/11- San chez (Spa) 6-3 6-4 6-2, Clement (Fra/15) - Robredo (Spa) 6-3 6-2 7-5, Grosjean (Fra/16) - Ljubicic(Kro)6-07-6 6-4, Nestor (Can) - Mantilla (Spa) 2-6 6-3 6-2 6-4, Ros set (Zwi) - Vinck (Dui) 6-3 6-1 7-6, Boutter (Fra) - Zimonjic (Joe) 6-1 6-4 6-3, Koubek (Oos) - Tarango (VSt) 3-6 6-3 6-4 6-2, Moya (Spa) - Rios (Chl) 6-3 6-3 6-2, San- toro (Fra) - Chang (VSt) 7-5 4-6 6-3 6-4, Haas (Dui) - Massu (Chl) 6-3 6-1 6-1, Oefenwedstrijden. Marbella (Spa). NEC - VfL Osnabrüclt (Dui) 1-1 (0-0). Doelpunt NEC: Koning Cadiz (Spa). AZ- FCZwolle 1-0(1-0). Doch punt AZ: Dibi. Cadiz. Chiclana (Spa) - Fortuna Sittard3-, 3 (1-3). Doelpunten Fortuna; Landerl (2), Hamming. Maspalomas (Spa), Las Palmas (Spa) NAC 1-0(1-0). Eijsden. MVV - Harelbeke (Bel) 0-1 (0-0). Racing Genk (Bel) - Eindhoven 3-1 (1-0) De Graafschap - Rohda Raalte (ama)4-0 (3-0). Doelpunten De Graafschap: Van den Brom, Viscaal, Den Turk, Promes. Wielrennen Adelaide. Tour Down Under. Eerste etappe, criterium, Glenelg: 1 Brown (Aus) 47 km in 1.00.02, 2. O'Grady (Aus),. 3 Sacchi (Ita), 4. Power (Ier), 5. De Waele (Bel), 61. Hoffman, 65. Jonker, 94. Blijle- vens 2.04. woensdag- Biljarten Libretoernooi Grote Prijs Spuitpleister specialist Mathia. Tweede ronde. Loca tie: HCR De Kroon, Wissenkerke, Aan vang: 19.30 uur. Driebandentoernooi Graanbeurs Tro fee. Tweede ronde. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. (Advertentie) doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Tim Robijn treedt op korte termijn af als voorzitter van wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. De inwoner van Biervliet, die de club vijf jaar heeft geleid, wil meer tijd vrijmaken voor zijn privéleven en werk. Hij blijft wel actief binnen het be stuur. Bij de eerstvolgende ledenvergadering, die rond maart wordt gehouden, stelt Robijn zich niet herkiesbaar. Hij beschouwt de 39- jarige Frank Pijcke uit Sas van Gent, ex- renner en binnen de club actief als trainer van de nieuwelingen, als zijn beoogd opvol ger. Zelf houdt Pijcke nog een slag om de arm. „Ik heb mezelf bereid verklaard om Tim op te volgen, maar misschien zijn er wel meer gegadigden. Volgende week zal dat worden besproken in de bestuursvergade ring, en daarna moeten ook de leden zich nog uitspreken." Voordat Robijn terugtreedt, wil hij de club eerst nog aan nieuwe hoofdsponsor helpen. De zoektocht naar een vervanger van de af gehaakte Rabobank verloopt moeizaam. „De situatie is penibel", erkent Robijn. „Over twee weken moet het rond zijn, an ders kunnen we de nieuwe kleding niet op tijd meer bestellen. Ik had er niet op gere kend dat het zo moeilijk zou worden. Vorige week kreeg ik op één dag vier afwijzingen van mogelijke sponsors. Toen moest ik wel even bijkomen. Grote bedrijven hebben al leen aandacht voor sponsoring van evene menten. Ze gaan voorbij aan het gegeven dat bij de vereniging het vuile werk wordt opgeknapt." Opleiding De afgelopen maanden hebben al enkele renners de club de rug toegekeerd. Diederik Veerman stopt helemaal met wielrennen. De jonge Aardenburger zou overstappen naar de amateurs, maar geeft voorrang aan zijn opleiding aan de Pabo in Vlissmgen. „Het was een moeilijke keuze", zegt Veer man. „Er gaan al zoveel renners weg bij de vereniging. Ik had te weinig tijd om te trai nen, en moest daarom kiezen. School gaat voor." Zichtbaar trots nam Annemiek Greve uit Enschede (midden) donderdag I I januari in Amsterdam de sleutels in ontvangst van een fraaie Ford K. Het be treft de hoofdprijs in de puzzelmarathon van het full colourmagazine Extra van uw krant. De Twentse, lerares Nederlands van beroep, ontving de door Ford Nederland beschikbaar gestelde prijs symbolisch uit handen van Extra manager Paul de Gram. Aan de puzzelmarathon hebben gedurende het jaar 2000 per uitgave gemid deld ruim 26.000 lezers uit het hele land meegedaan. Uit elke uitgave moest een Zweeds raadsel worden opgelost. Aan het eind van het jaar kon met alle goede antwoorden een slagzin worden gevonden, die vervolgens moest wor den afgemaakt. Annemiek Greve toonde zich daarin het meest bedreven. Bo vendien zond de winnares haar vondst op originele wijze in als onderdeel van een handvervaardigde sculptuur, waarop een schaalmodel van de hoofd prijs. Vanwege haar creatieve en verrassende aanpak vond de jury eenstem mig, dat de Enschedese puzzelaarster in hart en nieren („Ik laat geen puzzel kans onbenut") de hoofdprijs ten volle heeft verdiend. r— WINNAARS DECEMBERPUZZEL - De winnaars van de decemberpuzzel van Extra zijn: Imw. A. te Henne- pe-V.d.Berg, Eerbeek, 250 gulden, 2. mw. E.M. Dekker-Dubois, Bres- kens, I50 gulden, 3. dhr. R. van Prooijen, Den Haag, 100 gulden. Extra wenst alle winnaars van harte geluk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 40