De Looff kiest voor het plezier Enerverende finale in Axel PZC Nijpend tekort aan bilj artscheidsrechters Blackman steelt show in Vlissingen Epskamp/Samen in thriller langs De Heus en Van der Windt 13 Talentvolle Zierikzeeënaar: tennis en handbal zijn me even lief uitslagen agenda donderdag 4 januari 2001 door Björn Goorden ZIERIKZEE - Jacco de Looff begint de laatste tijd stilaan meer naamsbekendheid te krij gen. De Schomvenaar haalt meer dan geregeld de krant. De ene keer als 'de jonge eerste doelman van Delta Sport die zijn team met hoogstaande re acties in de strijd houdt', een aantal weken later als "de grote verrassing' van het Zuid-West Lease tennistoernooi in Goes waar hij pas in de finale zijn Wa terloo vindt. Jacco de Looff; nog maar zeventien maar al een be genadigd handballer én tennis- Reden voor een gesprek met de jonge Schouwenaar. Vader Ed die de Looff neemt de telefoon I op. „Wil je een afspraak maken met Jacco? Dat kan. Hij is de he le week vrij.Nee, hij kan niet zelf aan de telefoon komen Hi] is in Vlissingen naar het Wal- De Buck blijft bij Schoondijke SCHOONDIJKE - Zondag-zes- deklasser Schoondijke heeft het contract met hoofdtrainer Theo de Buck met een jaar verlengd De oefenmeester uit Oostburg is nu aan zijn eerste seizoen bezig bij de West-Zeeuws-Vlaamse voetbalclub. Hollestelle trainer korfbalclub TOP ARNEMUIDEN - Gijs Holle- stelle wordt met ingang van vol gend seizoen trainer van de korfbalvereniging TOP uit Ar- nemuiden. De korfbaltrainer uit 's Heer Hendrikskinderen is momen teel bezig aan zijn tweede jaar bij de vereniging All Ready uit Zierikzee. Meteen in het eerste seizoen pakte de Schouwse club een veldkampioenschap. TOP, dat het dit seizoen zonder trai ner/coach moet doen (maar ze ker in de zaal boven verwach ting presteert) en Hollestelle vonden elkaar na een paar ge sprekken in een jaarcontract. cherse Open. ...Nee, hij doet niet mee. Hij is even gaan kijken, naar z'n vriendin Annemarie Ketting. Maar vanavond voor kwart voor zeven zal-ie wel thuis zijn.Nee. dan kun je niet bellen, want dan moet-ie me teen naar de handbal. Om te trainen. Hij is ook keeper bij Delta Sport, weetje wel." De volgende avond als het ge sprek plaatsvindt - de eerste af spraak 's middags wordt uitge steld omdat Jacco de Looff naar een uitwisseling tussen twee tennisscholen moet - komt pa De Looff even binnenvallen. „Ja, het is een bezig bijtje, die zoon van mij. Dat was van kleins af aan al zo." „Alleen op maandagavond ben ik vrij", vult zijn zoon aan. De rest van zijn leven staat in het teken van de sport. De Zie- rikzeënaar in hart en nieren volgt aan het cios in Goes een opleiding om tennisleraar te worden, 's Winters is hij een ui terst betrouwbare doelman van Delta Sport, gedurende de zo mer werkt hij een groot aantal tennistoernooien af. Tussen oud en nieuw pakte hij het Zuid- West Lease toernooi nog even meeHij strandde pas in de fina le tegen Virgil Greeve. Jacco de Looff is als handballer én als tennisser iemand om rekening mee te houden. Ambities Jacco de Looff is uiterst talent vol in beide disciplines van de sport Waar zijn ambities lig gen? „Ach, ik zie wel wat de toe komst brengt. Het belangrijkste is dat ik plezier in mijn sport blijf houden. Ik wil niet koste wat het kost naar de top. Als ik iets leuk vind, komt het vaak vanzelf wel." Z'n tenniscarrière zit nu al enige tijd indelift. De laatste vier jaar is hij telkens een niveau omhoog gegaan. Volgend seizoen wordt hij Bl-speler, en wil hij aan het A-niveau ruiken door aan een paar A-kwalificaties mee te doen. „Ooit wil ik tot de top van Zeeland horen, dat is mijn grote doel", ontschiet de geboren en getogen Schouwenaar. „Om nu nog de Nederlandse top te berei ken... Dat is te laat." Misschien dat hij als handballer door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Het tekort aan arbiters begint in de biljartwe reld alarmerende vormen aan te nemen. Vooral in de districten Schouwen-Duiveland en Wal cheren/De Bevelanden is het te kort verontrustend. In het dis trict Zeeuws-Vlaanderen is de situatie gunstiger. Het arbiterskorps in de Zeeuw se biljartwereld maakt zich gro te zorgen over de toekomst daar waar het gaat om aan de vraag te kunnen voldoen. Het streven van de KNBB is om per district over minimaal zes gewestelijk arbiters te beschikken Walche ren/De Bevelanden komt daar het dichtste bij in de buurt maar ook dat district is een tekort Het gebied beschikt over vi j f ge westelijke arbiters. Daarnaast zijn er nog zeven districtsarbi ters. Schouwen-Duiveland be schikt over zes districtsarbiters, drie gewestelijke en één natio naal arbiter in de persoon van Lidwien de Bruijn uit Noord- welle. Zij is tevens gewestelijk coördinator van het gewest Zuid 1. De Bruijn: „Het streven is geen districtsfinales te hou den gelijktijdig met gewestelij ke kampioenschappen. Door de uitbreiding van klassen en spel- soorten is dat bijna onmogelijk. Hierdoor, en door gebrek aan aanwas, komen we steeds meer in het nauw. Op Schouwen-Dui veland hebben we er vorig sei zoen twee arbiters bij gekregen en nu heeft één persoon zich aangemeld om de opleiding te volgen. Daar ben ik wel blij mee maar ik hoop dat er na dit schaap meer over de dam ko men, anders blijft het dweilen met de kraan open." „Dankzij de medewerking van de huidige mensen is het nog vol te houden maar of dat in de toe komst zo blij ft is de vraag. Men- door Pieter van Klinken VLISSINGEN - In een zenuwslopende tennispartij kwam Dylan Blackman gisteravond van een 5-1-achterstand terug naar een 7-6-overwinning. Liep in het begin alles fout bij de Zeeuws- Vlaming, vanaf de zevende game ver sloeg hij Thijs Slagboom op alle fron ten. „Vanaf toen ben ik op mijn eigen tempo gaan spelen", aldus Blackman. Ze zijn drie interessante verschijnin gen in het Zeeuwse tenniswereldje, Dy lan en zijn broers Donovan en Duncan Blackman. Stuk voor stuk zijn ze stug ge tegenstanders voor iedere tennisser „Het is niet zo vreemd hoor. dat we het alle drie zo goed doen. We trainen re gelmatig, zijn vroeg begonnen en spe- wél die top kan bereiken. Ze ventien jaar is oud voor een ten nisser maar jong voor een hand baller, en dan met name voor een doelverdediger. Jacco de Looff; „Misschien, wel ja. Het zou wel mooi zijn als ik het hoogste niveau zou kunnen ha len. Maar ook hier geldt hetzelf de als bij het tennis: het moet niet ten koste van alles gaan. Nogmaals, sporten doe ik vooral voorm'n plezier." trainen Dat is ook de reden dat hij zes jaar geleden besloot niet op een aanbod van de Zeeuwse tennis- bond in te gaan, „Ze vroegen me of ik bij hen wilde gaan trainen, dat was zo'n drie, vier keer per week. Dan zou ik het handbal len moeten laten vallen", aldus Jacco de Looff. Hij kon het ech ter niet over z'n hart verkrijgen. „Beide sporten zijn me even lief. Ik kan niet kiezen. Nog steeds niet." Ooit moest hij van z'n ouders op een individuele en een team sport. Het werd en is nog steeds tennis en handbal. „Ze vonden dat belangrijk voor mijn ont wikkeling, denk ik. Overigens mocht ik wel gewoon stoppen als ik er geen zin meer in had. Maar ik ben aan beide sporten blijven hangen." Twee sporten, hij heeft er profijt van. Door het handbal is hij een betere tennisser geworden. „Soms is het verre van leuk om handbalkeeper te zijn. Minstens één keer per wedstrijd krijg ik een keiharde bal op m'n gezicht. Maar daar geef ik niks om, de angst voor de bal heb ik wel af geleerd. Dat komt me goed uit als ik op de tennisbaan aan het net sta. Ik deins voor geen bal te rug, hoe hard ze die ook op me af rammen." Het afgelopen zomerseizoen won Jacco de Looff het SNS Gruttepikkers-toernooi in Nieuwerkerk. Daarnaast haal de hij een aantal finaleplaatsen. Het liefst speelt hij toernooien op zijn eigen Schouwen-Duive land. „Geweldig, vind ik dat. En ik zal het ook altijd blijven doen. Het is altijd zo enorm ge zellig, je ontmoet telkens de zelfde jongens. We trekken on gelooflijk goed met elkaar op. Ook als hij over zijn ploeg Delta Sport praat, valt het woord 'ge zellig' meer dan eens. Jacco de Looff „Ondanks het leeftijds verschil heb ik het er altijd enorm naar mijn zin. Bovendien gaat het de laatste tijd nog heel erg goed ook. Dat is mooi mee genomen." En niet meer en niet minder dan dat. Want het spor- talent kiest in eerste instantie voor het plezier. En dat maakt Jacco de Looff: „Ik wil niet koste wat het kost naar de top. Als ik iets leuk vind, komt het vaak vanzelf wel". foto Dirk-Jan Gjeltema sen hebben steeds meer om han den en het thuisfront wil ook wel eens aandacht. De biljart agenda breidt steeds verder uit en dat is toe te juichen, maar de belasting voor het arbiterskorps groeit mee. Ook het driebanden op landelijke niveau trekt steeds meer aan arbiters uit on ze contreien. Dat is voor die mensen leuk om te doen, maar district en gewest blijft ook aan hen trekken." Het district Schouwen-Duive land organiseert zeventien per soonlijke kampioenschappen per seizoen en daar bovenop nog eens twee gewestelijke finales. Voor elke finale zijn tenminste drie a vier arbiters nodig Daar naast moeten regelmatig arbi ters worden afgestaan aan het gewest voor finales elders „De situatie in district Zeeuws- Vlaanderen is momenteel wat beter", aldus Piet Trommelen uit Kloosterzande. ,,We steken positief af bij de landelijke ten dens. We hebben nu veertien ar biters van wie er vier geweste lijk zijn. Daarnaast hebben we op dit ogenblik acht mensen (onder wie vijf vrouwen) in op leiding want met ongeveer twintig finales per seizoen heb je die wel nodig ook." Voor district Walcheren/De Be velanden ligt een en ander weer een stuk moeilijker. Het heeft in eigen gebied negentien per soonlijke kampioenschappen en drie gewestelijke finales. Leo Blok uit Wissenkerke, vice- voorzitter van dit district: „We hebben gelukkig vier mensen in opleiding (onder wie drie vrou wen). Zo'n opleiding vergt on geveer 35 a 40 uur. Daarna wordt je arbiter op districtsni veau. Door ervaring en een ver volgcursus kun je gewestelijk en nationaal arbiter worden. Ge zien het aantal wedstrijden blijft de belasting hoog. Dus is aanvulling erg noodzakelijk. Spelmoment uit het treffen tussen Dolf Schoot/Gerrit de Jong en Amstelhoekje/V-deco. foto Charles Strijd door Barry van der Hooft AXEL - Een flitsende start en prima eindsprint bezorgden de zaalvoetballers van Dolf Schoot/Gerrit de Jonge gister avond de beker van Axel. In een spannende en leuke par tij zaalvoetbal werd het twee klassen hoger spelende Am stelhoekje/V-deco met 7-6 te ruggewezen. Uitblinker Alexander de Visser scoorde vier keer voor Dolf Schoot/ Gernt de Jonge. Diezelfde De Visser zorgde na drie minuten spelen al voor een 2-0-voorsprong nadat Pa trick de Nil de score had ge opend. AZ W-speler Peter van de Velde deed een minuut later namens Amstelhoekje/V-deco iets terug, maar Dolf Schoot- /Gerrit de Jonge antwoordde direct via Martijn Rodngo: 3- 1. Door Henk Koekkoek (3-2) en Alexander de Visser stond er na negen minuten spelen een 4-2-stand op het score bord, maar vanaf dat moment werd er tot aan de rust niet meer gescoord. Zeven minuten na de pauze was de stand al weer gelijk door Peter van de Velde en Freddie Bakker: 4-4. Alexander de Visser zette Dolf Schoot/Gerrit de Jonge weer op voorsprong, maar Marco van Dijk zorgde één minuut la ter alweer voor de gelijkma ker. De eindsprint was via doelpunten van Alexander de Visser en zijn broer Ronald echter voor Dolf Schoot/Ger- ritde Jonge: 7-5. Kort voortijd bracht Peter van de Velde met zijn derde doelpunt de span ning nog wel terug, maar de winst van Dolf Schoot/Gerrit de Jonge kwam niet meer in gevaar Dolf Schoot/Gerrit de Jonge-Am- stelhoekje/V-deco 7-(> (4-2). 2. Pa trick de Nil 1-0, 3. Alexander de Visser 2-0, 4. Peter van de Velde 2-1, 6. Martijn Rodrigo 3-1, S. Henk Koekkoek 3-2, 9 Alexander de Visser 4-2, 27. Peter van de Vel de 4-3,32. Freddie Bakker 4-4,35 Alexander de Visser 5-4, 36. Mar co van Dijk 5-5, 37. Alexander de Visser 6-5, 43. Ronald de Visser 7-5, 46. Peter van de Velde 7-6. Scheidsrechter: G. deRijck (Axel). Aantal toeschouxvers 45 len heel veel toernooien", zegt Dylan Blackman, met zijn achttien jaar de benjamin van de familie. Drie uur in de week staan Dylan (18), Donovan (21) en Duncan (22) op de trainmgsbaan. Onder leiding van hun vader Johnny trainen ze in Schoondij ke. Dylan zegt dat hij ook absoluut geen behoefte heeft aan een andere trainer „Die heb ik al eens gehad, maar onze vader kent ons het beste en weet wat we kunnen." Ook over ambitie hebben de drie wei nig stof tot klagen. Komende zomer spelen ze enkele A-kwalificatietoer- nooien. Deelname aan een toernooi in Nijmegen staat al vast. Om tijdens de kwalificaties goed beslagen ten ijs te komen spelen de drie veel toernooien. „Vorige week waren we in Goes, deze week in Vlissingen. En de komende tijd spelen we in elk geval toernooien in het Belgische Oostende en nog drie in Zee land." Felius Deze week is de traming dus op het Walcherse Open in Vlissingen. Het be looft een goede training te worden. Vrijwel alle grote namen in de B-cate- gone van Zeeland zijn vertegenwoor digd Vooral aan de broers Tom en Mare Felius kan Dylan Blackman zich op trekken. Gisteren stal Blackman de show tegen Thijs Slagboom. De eerste zes games waren nog slecht van de Zeeuws-Vla ming. Blackman verloor twee keer zijn service en kon weinig van zijn normale spel laten zien. Maar liefst zeven onno dige fouten maakte Blackman. „Ik wil de het in het begin even aanzien, even kijken hoe het ging", zei hij na afloop. „Slagboom speelde heel snel en daar ging ik in mee, dat deed de das om." hem gelukkig. ..'Ik heb jou nog nooit chagarijnig gezien', zei een lerares op het cios laatst te gen mijEn ik denk dat ze gelijk heeft. Ik ben een opgewekt man netje." door Eduard Hofman TERNEUZEN - In het mannen Cl-dubbel stelden John Eps- kamp en Jos Samen zich na drukkelijk kandidaat voor de eindzege bij het Kivvanis-toer- nooi in Terneuzen. In een thril ler tegen Maarten de Heus en Michel van der Windt trokken ze met 7-6 aan het langste eind. In een gelijkopgaande partij waarin de koppels zich niet uit hun tent lieten lokken en elkaar geen duimbreed toegaven, ging de score gelijk op tot de stand 4- 4. Daarna ging het mis voor het duo De Heus/Van der Windt. Er kwam wat irritatie binnen de lijnen en dat had z'n weerslag op hun spel. Epskamp en Saman profiteerden optimaal en liepen uit tot 7-4. In de slotfase kwa men De Heus en Van der Windt wel terug tot 7-6, maar het tijd signaal redde Epskamp/Saman. De C2-partij tussen Hamelink- /Van Kerkvoort en Van Gassen- /Mulder was om des keizers baard. In een matige wedstrijd trok Hamelink/Van Kerkvoort aan het langste eind: 11-7. De partij tussen Van der Sloot/Van der Sloot en Van Boven/De Zeeuw aan de andere kant van het net eindigde in een overwin ning voor Van der Sloot/Van der Sloot Bij de vrouwen werden slechts twee partijen in Dl categorie af gewerkt. Het duo Van de Bilt- /Houmes dreigde even in de pro blemen te komen tegen Boone en Leenknecht. Uiteindelijk gaf de routine van Van de Bulck- /Houmes de doorslag: 11-8. In de andere partij liet de combi natie Alberti/Van der Hooft zich niet verschalken door Ver- schueren/De Vos-11-6. In het gemengd dubbel C2 kwa men Nicolle' Willaert en Paul d'Hooge ongeschonden door hun poule wedstrijden. Na een ruime 14-7-overwinning op Boddaert/Boddaert, was Houg- /Hiensch ook een maatje te klein voor de als eerste geplaatste Willaert/D'Hooghe. In de ande re poule waren Jacqueline de Bokx en Renaat van der Zeyst een klasse apart. Ze stuurden Anja Roodzant en Lom Statu- jew met een duidelijke 12-7- nederlaag naar huis. De slot wedstrijd tegen het koppel Van Espen/Vercruysse is beslissend in deze poule, wie naar de kwartfinale gaat. Ook Annelies de Mul en Eddo Lokken zijn hard op weg om hun plaatsing waar te maken. Tegen Koole/Koole lieten ze geen steken vallen en zegevier den met 11-8. In hun laatste wedstrijd bleven De Jong/De Zeeuw ook zonder overwinning. Het duo Elskamp/Van Dronge- len was met 13-8 te sterk. In de Dl-categorie melden zich twee koppels voor de kwartfinales: Joke en Jan Gy sen en Boone/Py- pelink. Autosport Rally Parijs - Dakar. Derde etappe Castel- lon - Almeria (Spa) 430 km. Proef 5 km. Auto's: 1Fontenay (Fra) Mitsubishi 8.20, l. Masuoka (Jap) Mitsubishi 8.26, 3. De Mévius (Bel) Nissan 8.42,4. De Lavergne (Fra) Nissan 8.53, 5. Servia (Spa) Schles ser Megane 8.54, 50. Westenberg (Ned) Mitsubishi 11.44. Algemeen klassement 1. Masuoka 42.58, 2. Schlesser (Fra) Schlesser 0.46. 3. Fontenay 1.00, 4. Ser via 1.06, 5. De Mévius 1.15, 40. Westen berg 9.32. Vrachtwagens. 1 De Aze vado/Tomecek (Bra/Tsj) Tatra 10.03, 2.Kabirov/Beliaev/Bigatsjev (Rus) Ka- maz 10.04,14. Bekx/De Rooder/De Graaff (Ned) Ginaf 11.52. Alg. klassement: 1Ts- jaguine/Mardeev (Rus) Kamaz 53.22, 2. Kabirov 0.25,18. Bekx 14.42. Bowling Goes. International Single Toernooi. Tussenstand na zevende serie. 1e klas se: 1. Cedric Leveque (Jumet, België) 1738 (pinfall) 217,25 (gemiddelde), 2. Ha- rald Punessen (Krefeld, Duitsland) 1708 (213,50), 3. Erik van Sabben (Kruiningen) 1683 (210,38), 4. Dennis Deijkers (Zwijn- drecht) 1671 (208,88), 5. Geert-Jan van Baest (Amstelveen) 1663 (207,88), 6. Leen Schaap (Goes) 1653 (206,63), 7. Wil- bert Anthonisse (Vlaardingen) 1645 (205,63), 8. Gerwin Willemse (Utrecht) 1633 (204,13), 9. Jacco Ras (Groede) 1630 (188,75), 10. Bart-Jan v/d Boogaart (Eindhoven) 1610 (201,25), 11. Bart van Doorn (Goes) 1597 (199,63), 12. Dirk-Jan Vosselman (Apeldoorn) 1594 (191,25), 13. Leon Neven (Goes) 1593 (196,13), 14. Wim Smet (St. Job in 't Goor, België) 1571 (194,38), 15. Nico Thienpondt (Schiedam) 1566 (195,75), 16. Marco Bij man (Maarssen) 1566 (195,75). 2e klasse. 1. V viane Vercammen (Hamme, België) 1551 (184,88), 2. Arjan-Paul van de Wouw (Utrecht) 1544 (193,00), 3. Danny Hoskens (Wijnegem, België) 1489 (186,13), 4. Adrie van Weenen (Gouda) 1483 (185,38), 5 Ad Jelier (Zevenbergen) 1481 (170,13), 6 Thijs Engelse (Vlissin gen) 1472 (184,00), 7 Carla van Dijk -Geers(Kattendijke) 1417 (177,13), 8. Mi chel Elbertse (Goes) 1393 (174,13), 9 Mies Clijnck-Huissen (Goes) 1389 (158,63), 10. Veerle Beeckman (Wijn egem) 1388 (172,50), 11. Camil Bosman (Goes) 1386 (173,25), 12. Mato Mikic (Vlissingen) 1381 (169,63), 13 Daan Blom (Renesse) 1340 (167,50), 14 Rob Priester (Goes) 1337 (167,13), 15. Anne marie Ras (Groede) 1309 (148,63), 16 Ruud Rijn (Goes) 1309 (163,63) Paardensport Goes. Dressuur pony's Indoor Zeeland Klasse Z2 cat. DE: 1 Stephanie de Frel- /Kelvin HH (Kleppertjes) 345, 2. Sandra van der Bijl/Kadance (Schouwse R) 333, 3. Kim Snoys/Elegance (Donger.) 325. Klasse Z1 cat. DE: 1 Doenja Bleyie/Nure- jef (Paardebloem) 361, 2 Hanneke Ver- dult/Joey (Wouw Vooruit) 361, 3. Jaap Dam/Amber (Markiezaat) 351 Klasse Z1 cat. ABC: 1 Annet Buys/Rikkie (Country R.) 328. Klasse M2 cat. DE 1 Marloes Eckhardt/Ryethems Nomar(Z-Bev164, 2. Chanthal Flipse/Tania (Weelr164, 3. Kelly Snoys (Country R.) 161 Klasse M2 cat. C: 1. Wilma Salm/Jolly Jumper (Z-Bev.) 156 Klasse M1 cat DE: 1 Eva Jakobsen/AmnestyZ (Oranjezon) 170,2, Dianne Westdorp/Destiny (Weelr.) 165, 3. Lotte Rijk/Pablo (Weelr.) 164. Klasse M1 cat. ABC: 1. Milou Anthonisse/Blind way Nikkie (Haringr.) 162, 2. Debbie Of fermans/Lady (Walcheren) 149, Klasse L cat. DE: 1Lisa Bitter/Amaretto (Allround 171, 2. Linda Veerhoek/Spirit (Walche ren) 163,3 Annet Buteijn/Holly B (Schel- destad) 161 Klasse L cat. C: 1.Evelien Schouten/Marly (Paardebloem) 170, 2. Amber van de Parel/Heidi (Z-Bev.) 167, 3 Marlies Borgo/Nina (Z-Bev.) 155. Klas se B cat. DE: 1. Raisa Rentmeester/Lata- no (Weelr.) 168,2. Sarina Janssen/Goldy (Paardeblom) 166, 3. Mark Janssen/ Jarowisathie (Paardebloem) 165. Klasse B cat. ABC 1. Emmy de Koeyer/Laika (Z-Bev.) 171, 2. Dinja van Liere/Flils (Paardebloem) 159, 3 Jacolien van Dij- ke/Bianca (Weelr.) 153 rer - Pratt/Fromberg 6-1 6-3 Groep B: Verenigde Staten - Rusland 2-1. Seles - Likhovtsjeva 6-3 6-3, Gambill - Safin 4-6 7-6 3-6, Gambill/Seles - Safin/Lïkhovtsje- va 4-6 6-2 6-2. Doha. Mannen, 2,5 miljoen gulden Tweede ronde: Vicente (Spa) - Schalken (Ned/316-1 5-7 6-1, Arazi (Mar/6) - Di Pas- quale (Fra) 6-4 7-5, Escudé (Fra) - Boutter (Fra) 6-3 6-4, Rios (Chl) - Pozzi (Ita) 6-2 6-2. Goes. Gadena K4-jeugdtoernooi. JE 14. Stefan Nonnekes-Ralf Weterings 6-2 6-4, Jaimy Bish-Kevin de Rooij 6-2 3-6 6-3, Jaimy Bish-Emiel Gideonse 4-6 6-5 6-1 ME 14: Sophie Sauwert-Sabina Hulsman 2-6 6-5(7-4) 6-1. Machteld Fraanje-Patri- cia Hulsman 6-1 6-1, Kim v Eenennaam- Dewi Klap 6-1 6-0, Alisha de Roover- Diana Oost 6-2 6-2, Karlijn Agten-Sophie Souwer 6-4 6-3, Naomi Hillebrand- Alisha de Roover 6-3 6-3, Audrey Atoon- Kim v. Eenennaam 6-2 6-1, Stephanie Pouwels-Meijke Vergouwen 6-1 6-0, JE 12 Pim v. Tilburg-Philou Louzolo 6-3 6- 5(7-4) Laurens Bovenberg-Erwin v. Maastrigt 6-2 6-2, Dennis Rottier-Koen v d.Berge 6-1 6-0, Riche Anbeek-Stefan Kokke 6-2 6-3, Serge v. Bremen-Yordy de Jong 6-3 2-6 6-3, Robbert Palm-Philou Louzolo 6-0 6-2, Murat Irgoren-Erwin v. Maastrigt 6-0 6-0, Dwayne v. Halewijn- Koen v.d. Berge 6-1 6-0, Jimmie Pezie- Stefan Kokke 6-2 6-0, Stefan Wirth-Yordi de Jong 6-3 6-1, Murat Irgoren-Laurens Bovenberg 6-0 6-0, Jimmie Pezie-Riche Anbeek 6-2 6-1, Dwayne v. Halewijn- Dennis Rottier 6-1 1-66-1, Pim v.Tilburg- Robbert Palm 3-6 6-1 6-3, Laurens Haxel- mans-Jeroen Jansen 6-0 6-1, Stefan Wirth-Serge v. Bremen 6-2 6-0, Jermo Stoel-Jeroen Jansen 6-2 6-1, Daan Bo- venberg-Stefan Nonnekes 6-3 6-1. ME 12: Stefanie Poorte-Vicky Hermans 6-1 6- 4, Milou Israël-Renske Fraanje 6-2 6-2, Marijke v. Maastricht-Renske Fraanje 6-1 6-0, Milou Israèl-Marijke v. Maastrigt 6-2 6-1Stefanie Poorte-Lisanne Verbeek 6-0 6-4, Vicky Hermans-Lisanne Verbeek 6-2 6-1. JE 10: Gerwin v Breukelen-Niek Her mus 6-2 6-1, Chiel Kok-Thomas v. Gooi 6- 4 6-3, Wouter v d Berge-Thomas v. Gooi 6-5(7-2) 6-2 6-4. Kenny de Rooy-Sebasti- aan Jansen 6-1 6-1. Chiel Kok-Wouter v.d Berge 6-16-5(11-9), RickKole-Sebas- tiaan Jansen 6-1 6-5. ME 10: Angelique v d Meet-Leonie Agten 5-6(6-8) 6-5(7-2) 6-3, Lesley Kerkhove-Leonie Agten 6-36- 2. Lesley KLerkhove-Angeliquevd. Meet 6-1 6-5 Terneuzen. Kiwanis-toernooi Mannen dubbel Cl: Epskamp/Saman-De Heus- 'De Windt 7-6. C2: Van Gassen/Mulder- Hamelink/Van Kerkvoorde 7-11, Van Boven/De Zeeuw-Van der Sloot/Van der Sloot 5-14 D1: De Bruyn/Michielse-De Jonge/De Meyer 11-9. D2: Hof- man/Saman-d'Dhont/De Pooter 9-10, Van Balen/Wauters-Morcus/De Rooy 2-14. Vrouwen dubbel D1. Boone/Leen- knecht-Hamelink/Houmes8-11 Alberti- /Van der Hooft-Verschueren/De Vos 11-6. D2: Van Acker/Mol - Bastiaansen- /Hubregsen 5-10, Koeman/Nyhuis-Van de Bosch/De Waele 9-6, Dees/Kint - Stof- feris/Stofferis 13-4. Gemengd dubbel C2: Willaert/D'Hooghe-Boddaert/Bod- daert 14-7, Koole/Koole-De Mul/Lokken 8-11, De Bokx/Van der Zeyst-Roodzant- /Statujew 12-7, Houg/Hiensch - Willaert- /D'Hooghe 8-12, Elskamp/Van Dronge- len-De Jong/De Zeeuw 13-8. D1: Van Broeckhoven/Van Broeckhoven-Cys- ouw/Vrolyk 17-6, De Theye/Van de Klooster-Hoekstra/Sinke 6-15, Braem- /Hamelink-Roeland/verschelling 12-11, Roeland/verschelling-Thomaes/De Buck 16-3, Gysen/Gysen-Mol/De Visser 18-2, Boone/Pijpelink-Van der Starre- /Van Beest 10-6, De Ruyck/Eshuis - Rens/Thuye 9-6. D2: Thomaes/Vroegop- -De Haan/De Haan 13-4,Van Bellen/ Campfens-De Zeeuw/Hamelink 13-3, Morcus/Morcus-Thomaes/Vroegop 14-4, Geryl/Serkedakis - Hamelink/ Roodzant 7-12. donderdag— Tennis Vanaf game nummer zeven ging het echter helemaal de andere kant op. Hij brak voor het eerst door de service van Slagboom. Alles lukte bij Blackman. Ballen die in de vorige games buiten de baan zouden vallen, vielen nu precies op de lijnen „Ik ging vanaf dat moment het spel vertragen", legde hij uit. „Ik ging meer in mijn eigen tempo spelen, omdat ik merkte dat ik te veel risico nam en daardoor de wedstrijd zou ver liezen." Op die manier werd het uitein delijk net 7-6 voor Dylan Blackman. Donovan Blackman kwam gisteren ook in actie en speelde tegen Bram de Nijs. Blackman had zelf de laatste tijd met meer zo veel getraind en daardoor verloor hij met 7-5 „Ik miste de vastig heid die hij wel had", aldus Blackman Chennai. Mannen, 900.000 gulden. Tweede ronde Tabara (Tsj) - Kempes (Ned) 6-4 6-0, Saul nier (Fra) - Black (Zim/4 6-3 6-4, Robredo (Spa) - Sanchez (Spa) 4-6 6-1 6-2, Pioline (Fra/3) - Agenor (Hai) 4-6 6-3 6-2. Adelaide Mannen, 900.000 gulden Tweede ronde. Ljubicic iKro) - Pavel (Roe/6) 3-6 7-5 6-4. Martin (Spa) - Chris- tophe Rochus (Bel) 3-6 7-6 7-5, Stolten- berg (Aus) - Goldstein (VSt) 6-2 6-2, Mas- su (Chl) - Clement (Fra) 6-2 6-2 Auckland. Vrouwen, 270 000 gulden Tweede ronde: Osterloh (VSt/8) Hop mans (Ned) 6-2 6-3, Schiavone (Ita) - Craybas (VSt) 7-5 6-3, Black (Zim/7) - Asa- goe (Jap) 6-1 6-2, Tu (VSt) - Salerni (Arg) 6-2 6-4, Weingartner (Dui) - Smashanova (Isr) 6-2 6-3, Suarez (Arg/6) - Nola (Bul) 6- 2 6-0, Bradshaw (VSt) - Schett (Oos) 7-63- 6 6-4. Perth. Hopman Cup Groep A: Zwitser land - Australië 2-0. Hingis - Pratt 6-16-1, Federer - Fromberg 6-3 6-2, Hingis/Fede- Paardensport Goes. Indoor Zeeland. Springen pony's klasse B-Z. L pony's alle categorieën klassiek H 09.00 uur L pony's alle catego rieën progressief H 11.00 B pony's alle categorieën klassiek H 12.30. B pony's al le categorieën progressief H 14 30 M/Z ponys in hand. A/B/C klassiek H 16.00 M pony's cat D/E klassiek H 17 00 M/Z po ny's in hand A/B/C vastgest tijd H 18 30 M ponys cat.D/E vastgest tijd H 19.15. Z/ZZ pony's in hand.cat. D/E klassiek H 20 15 17. Z/ZZ pony's in hand.cat. D/E vastgest. tijd H 21.15. Tennis Kiwanis-dubbeltoernooi. Locatie* Rac ketcentrum Mr F J Haarmanweg 59Ter neuzen Aanvang 16.30 uur. Tennis Open Walchers B-, C- en D-toernooi. Lo catie. Racketcentrum, Vlissingen. Aan vang 16.00 uur K4-jeugdtoernooi. Derde dag. Catego rieën voor Jongens en meisjes tot en met 10, tot en met 12entotenmet14jaar Lo catie tennishal Schelde International, Goes Aanvang 9.15 uur, eind 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41