Aanpak verkeersdruk Goese Meer O HOEZO FAMILIE TAAKJ? s ÏÏIÏIpt Basisschool Ter Tolne staat twee lokalen af Reimerswaal besteedt twee ton aan dorpsgroen Philips Terneuzen wil hele terrein verkopen Automobilist heeft pasje nodig voor doorgang Oosthavendijk Belangstelling voor kerk Sas GESLOTEN TRANSMURALE ZORG Jf" Heeft u een afspraak met een diëtist, CARA- of diabetesverpleegkundige? WIE KAN HET ZES KEER PER WEEK? bezorgers(sters) GIRO 4260 door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse basis- school Ter Tolne staat defini tief twee van haar lokalen af aan de naastgelegen Eben- Haëzerschool. Momenteel worden de lokalen gehuurd door Eben-Haëzer, maar dat blijkt geen ideale oplossing. Volgend beide schoolbesturen is de huidige situatie onprak- tisch. Zo hebben beide scholen in verschillende periodes va kantie. Als de leerlingen van Ter Tolne er niet zijn, maar die van Eben-Haëzer wel, moet de hele school verwarmd blijven. Andersom geldt dat ook. Tijdens werkzaamheden aan de twee lokalen die Eben-Haë zer huurt, kon de stoppenkast van Ter Tolne onlangs niet ge vonden worden. Er moest kort sluiting worden veroorzaakt om de elektriciteit uit te scha kelen. Als er onderhoudswerk zaamheden moeten plaatsvin den, moet Eben Haëzer altijd een beroep doen op Ter Tolne. Beide schoolbesturen hebben de gemeente, die economisch eigenaar is van de school, ver zocht om de lokalen definitief aan de Eben-Haëzerschool over te dragen, zodat dit soort ongemakken worden uitge bannen. Een berekening van de ruimtebehoefte toont aan dat Ter Tolne de lokalen de komen de vijftien jaar toch niet nodig heeft. De overdracht brengt wel kos ten met zich mee. De gas-, wa ter- en elektriciteitsleidingen moeten worden losgekoppeld van de installatie van Ter Tolne en worden verbonden met die van Eben-Haëzer. De totale kosten van de juridische over dracht zijn geraamd op tien duizend gulden. De gemeente zegt primair geen belang te hebben bij de overdracht, maar wil toch een derde van de kos ten betalen, omdat ze mede verantwoordelijk is voor de veiligheid op scholen. Beide scholen betalen eveneens een derde van de tienduizend gul den. door Ingrid Huibers KRUININGEN - In Waarde, Yerseke en Kruiningen worden de komende maanden speelter- reintjes opgeknapt, bomen ge plant en volkstuintjes aange legd. Burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal vragen de commissie openbare werken daarvoor bijna twee ton beschikbaar te stellen. Het gaat om geld dat al in 1997 voor de zogenoemde dorps- groenstructuurplannen is gere serveerd. Toen is per dorp vast gesteld waar en hoe er aan het openbaar groen gesleuteld moest worden. Jaarlijks wordt er voor honderdduizend gulden aan plannen uitgevoerd. Omdat er afgelopen jaar maar 15.000 gulden is besteed - daar voor werd langs de Yersekse Bernardstraat nieuw groen ge plant - is er in 2001 185.000 gul den te besteden. Voor dat geld willen de bestuur ders in Kruiningen een volks tuinencomplex aanleggen. Op dit moment wordt er naar twee terreintjes gekeken: langs het Achterwegje en langs de Slag veldstraat. Het is de bedoeling zo'n 20 tot 25 volkstuintjes aan te leggen. Daarmee wordt het verlies aan volkstuintjes in na tuurgebied Den Inkel opgevan gen. Voor het nieuwe volkstuin encomplex is tachtigduizend gulden uitgetrokken. Verder wordt de speelplaats in de Prins Willemstraat in Waar de opnieuw ingericht. Dat kost de gemeente veertigduizend gulden. Nog eens twintigdui zend gulden wordt besteed aan het leggen van rubber tegels op andere speelterreinen. Waar precies wordt nog bekeken. Langs de Molendijk in Yerseke worden populieren gerooid en lindes terruggeplant. Daar is dik veertigduizend gulden voor nodig. De commissie openbare werken vergadert maandag 8 januari over het voorstel. Die bijeenkomst vindt plaats op het gemeentehuis in Kruiningen en begint 's avonds om half acht. door Joost Bosman TERNEUZEN - Philips zal de vestiging van Philips Lighting Terneuzen in haar geheel probe ren te verkopen. Het program ma van onderzoeksbureau Bu siness Creation Europe (BCE) om investeerders te vinden voor de spaarlampenfabriek is defi nitief van de baan, doordat per 31 december het contract met Philips afliep. Inmiddels heeft het Japanse bedrijf Hitachi in teresse getoond voor (een deel van) het bedrijfsterrein aan de Mr. F. J. Haarmanweg. Volgens Philips-woordvoerder G van Doorn is de verkoop van het hele bedrijfsterrein geen voorbode van de sluiting van de startersafdeling. Die bleef na de overplaatsing van de spaarlam penafdeling naar Polen als eni ge over in Terneuzen. ,,De star ters blijven in Terneuzen", zegt Van Doorn stellig. Philips wil na de verkoop van het terrein de startersfabrieken huren van de nieuwe eigenaar, j „Dat doet Philips ook elders in I Nederland. Helaas heeft de sa- menwerking met BCE geen con crete resultaten opgeleverd I voor inward-investment. Daar- j om willen we nu het hele terrein verkopen, om op die manier toch nog een spin off-investe ring te bereiken. Het is nu een maal makkelijker om een fa briek en masse te verkopen, dan slechts een deel daarvan." Noch de vakbonden, noch de ondernemingsraad van Philips Lighting Terneuzen maken zich zorgen over de nieuwe stand van zaken. OR-woordvoerder A. Cannnus denkt dat de ver koop van de totale fabriek snel-i Ier zal gaan dan alleen die van de spaarlampenafdeling. Gedeputeerde D. Bruinooge (economische zaken) bevestigt dat het Japanse bedrijf Hitachi interesse heeft getoond voor Philips Lighting TerneuzenHi tachi wil daar eventueel een as semblagelijn van draglines be ginnen. donderdag 4 januari 2001 door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes gaat de verkeersproblematiek in de wijk Goese Meer aanpakken. De Oosthavendijk krijgt een 'selec tieve doorgang', een groot ge deelte van de Kattendijksedijk wordt fietspad en de maximaal toegestane snelheid gaat in de hele wijk omlaag. De selectieve doorgang aan de Oosthavendijk moet het sluip- verkeer voortaan uit de wijk houden. Alleen automobilisten SAS VAN GENT - Voor de leeg staande hervormde kerk aan de Oostkade van Sas van Gent hebben zich diverse potentiële kopers gemeld. Eigenaar J. den Doelder uit Moerbeke heeft echter nog met geen van de geïnteresseerden een definitieve overeenkomst getekend. Zodra een van de be langstellende partijen een ha ndtekening zet, is het pas dui- delijk wat de nieuwe bestem ming van het honderd jaar oude pand wordt: appartementen complex, warenhuis of kantoor annex expo-ruimte. Den Doel der, die een voorkeur heeft voor de laatste optie, wil in ieder ge val een 'waardige bestemming' aan het gebouw geven. Eerder zorgde hij ervoor, dat een kerkje in Spui een vrijmetselaarsloge werd en een andere kerk in Zuidzande een antiekhuis. met 'een speciaal pasje kunnen er nog langs. Voor zo'n pas ko men inwoners van het Goese Meer, Wilhelminadorp, Katten- dijke en Goese Sas in aanmer king. Het tarief bedraagt 65 gul den voor twee jaar. De maximumsnelheid zal in de hele wijk omlaag gaan. Het Goese Meer wordt een 30-kilo- meterzone. Daartoe komen op de Goesemeerlaan snelheids- remmende voorzieningen. Op de Krukweg en de Westhaven- dijk mag straks nog 60 kilome ter per uur worden gereden. Het gedeelte van de Katten dijksedijk dat parallel loopt aan de Goesemeerlaan wordt fiets pad. Het gedeelte naast de Houtkade wordt voorzien van f ietsstrookmarkeri ngen Bezorgde buurtbewoners kla gen al lang bij de gemeente over de verkeersproblemen. „We zijn zeker al drie jaar bezig", zegt P. Pelsma van de bewonersvereni ging Goese Meer. „De gemeente heeft steeds gezegd dat onze wijk geen prioriteit heeft, maar we hebben steeds druk op de ke tel gehouden." Geen overlast Pelsma is erg te spreken over de plannen van de gemeente. De bewonersvereniging had bij de gemeente vier uitgangspunten geformuleerd: de veiligheid in de wijk moet verbeteren, een goede bereikbaarheid voor am bulances en brandweer moet gewaarborgd blijven, het sluip- verkeer moet verdwijnen en er mag geen overlast ontstaan voor omliggende plaatsen. „De plannen van de gemeente voldoen aan die criteria", weet Pelsma. „Op enkele kleine de tails na zijn we zeer tevreden. Er zullen ongetwijfeld ook een paar mensen zijn die zich niet in de plannen kunnen vinden. Het is natuurlijk niet leuk als je een drempel voor je deur krijgt Maar ik ben er van overtuigd dat het grootste deel van de bewo ners de plannen toejuicht." De gemeenteraad van Goes moet nog akkoord gaan met de plannen Daarvoorzal de raads commissie zich nog buigen. Ook de dorpsverenigingen van Wol- phaartsdijk, Kattendijke en Wilhelminadorp mogen hun licht nog over de plannen laten schijnen. De gemeente wil dat de verkeersmaatregelen, of in ieder geval de belangrijkste daarvan, nog voor het zomersei zoen zijn uitgevoerd. Over ruim twee jaar worden de maatrege len geëvalueerd. Op de Goesemeerlaan worden snelheidsremmers geplaatst. foto Dirk-Jan Gjeltema Na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis Vlied berg. afd. "Dam" geven wij u kennis dat zacht en kalm van ons is heengegaan onze moeder, groot moeder en overgrootmoeder MAARTJE DE BRUIJN-ZEE weduwe van Willem Johannes de Bruijn in de leeftijd van 86 jaar, Bilthoven: Gerry van Londen-de Bruijn Hans van Londen Annelies en Filip, Paulien, Casper. Relinde Dórien en Michiel, Thijs Ruiger en Linda, Manou Apeldoorn: Wim de Bruijn Ans de Bruijn-Peters Peter en Dinie Steven en Monique, Mark Middelburg: Gerard de Bruijn Kitty de Bruijn-Becks Evelyne Leonore Purmerend: Hans de Bruijn Aafke de Bruijn-v. d. Heide Wijma Liselotte, Milan Marieke en Michel Laurine en Eric Oost-Souburg: Regien Schutte-de Bruijn Sjaak Schutte Sander Marjolijn Koudekerke, 2 januari 2001 Verpleeghuis Vliedberg Correspondent ieadres Marijkestraat 5, 4388 KZ Oost-Souburg De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op vrijdag 5 januari om 16,00 uur in het crematorium Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Bedroefd, maar vol fijne herinneringen en dankbaar dat ze zo lang bij ons was. geven wij u kennis dat zacht en kalm is overleden onze lieve, zorgzame moeder en oma CORNELIA MARIA BASTIAANSE-VAN DEN HOEK sinds 27 juni 1972 weduwe van Andries Jakob Bastiaanse in de leeftijd van bijna 92 jaar. Renesse: J, K. Wandel-Bastiaanse P. Wandel Ina Carla en Nic-jan Linsey, Melissa Zierikzce: M. A. Bastiaanse C. M. M. Bastiaanse-Kooman Sandra en Danny Jacco Haamstede, 3 januari 2001 Arcus zorgcentra, locatie "Duinoord", k. 192 Correspondentieadres: Mauritsweg 19, 4325 AG Renesse Gelegenheid tot afscheid nemen vrijdag 5 januari van 19.00-19.30 uur in de aula van zorgcentrum "Duinoord", Kloosterweg 18 te Haamstede. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D V. zaterdag 6 januari in "'t Kerkerf" aan de Ring te Kerkwerve. aanvang 10.00 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Kerkwerve. om streeks 11.00 uur. Na de begrafenis is er in 't Kerkerf' gelegenheid de familie te condoleren. Enige en algemene kennisgeving Na een liefdevolle verpleging in "Huize Sint Willi- brord" is overleden onze lieve tante MAATJE KLAP weduwe van J. C. W. Pluijmers in de leeftijd van 96 jaar J. M. Kik-Pleijte A. A. Kik Willem Barentszstraat 1. 4335 EZ Middelburg Middelburg, 29 december 2000. Volgens haar wil heeft de crematieplechtigheid in stilte plaatsgevonden. Wegens familie-omstandigheden zijn bezoekerscentrum en boerderij-winkel "De Baeckermat" Zaterdag 6 januari de gehele dag Hartelijk dank voor de vele felicitaties, die ik heb ont vangen op 25 december, mijn I02c verjaardag. Hierbij wens ik allen een gelukkig en voorspoedig 2001 Anth. van Vlaanderen Dorpsplein 42, Koudekerke Dankbaar aan allen die blijk gaven van hun medeleven, na het overlijden van onze zus, schoonzus en tante STOFFELINA LAVOOIJ Uw medeleven was hartverwarmend. Namens ons allen: P. Franse-Lavooij B Lavooij P. Lavooij-Kole Vlissingen, januari 2001 Hierbij danken wij u allen voor de buitengewo ne warmte, vriendschap en giften bij mijn af scheid als huisarts. Het heeft ons zeer ont roerd. Harry en Keggy van der Pas Gevraagd in huisartsenpraktijk: doktersassistente ca 32 uur per week, m.i.v. half februari. J. F. M. BERGEN Kanaalstraat 89, 4388 BL Oost-Souburg Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 Heden per 1-1-2001 heeft P.BJ. de Sonnaville. reumatoloog zijn werkzaamheden in Ziekenhuis Walcheren beeïndigd en draagt deze over aan collega M.V. van Krugten, reumatoloog gevestigd per 1-1-2001. Afspraken tel.: 0118-425000, Ziekenhuis Walcheren. II Thuiszorg Walcheren Ziekenhuis Walcheren Met ingang van 1 januari 2001 werken Thuiszorg Walcheren en Ziekenhuis Walcheren samen in één afdeling Transmurale Zorg*. Als gevolg hiervan veranderen met ingang van 4 januari 2001 het correspondentieadres en de telefonische bereikbaarheid van: de CARA-verpleegkundige van Thuiszorg Walcheren: Ziekenhuis Walcheren, t.a.v. CARA-verpleegkundige (afd. 0 Zuid), Postbus 3200, 4380 DD Vlissingen, tel. (0118) 425680 de diabetesverpleegkundigen van zowel ziekenhuis als thuiszorg: Ziekenhuis Walcheren, t.a.v. diabetesverpleegkundigen (afd. 0 Zuid), Postbus 3200, 4380 DD Vlissingen, tel. (0118) 425680 Afdeling voedingsvoorlichting en dieetadvisering van Thuiszorg Walcheren: Ziekenhuis Walcheren, t.a.v. diëtisten (afd. 0 Zuid), Postbus 3200, 4380 DD Vlissingen, tel. (0118) 425680, maandag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur. De telefonische bereikbaarheid en het correspondentieadres van de diëtisten van Ziekenhuis Walcheren veranderen niet. Datum, tijd en plaats van gemaakte afspraken blijven ongewijzigd. De afdeling Transmurale Zorg is een gezamenlijke afdeling van Thuiszorg Walcheren en Zie kenhuis Walcheren. In deze afdeling werken verpleegkundigen en diëtisten van beide instellin gen samen in het streven naar continuïteit van zorg voor patiënten op Walcheren. ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERGENS Wij zoeken met spoed voor Middelburg/Vlissingen/ St Laurens voor de bezorging van het NRC-Handelsblad (middagkrant) PZC (ochtendkrant) Sollicitaties kunt u richten aan PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen. Ballen gaat nog sneller! 0118-484000 Of onze rayoninspecteur, de heer H A. Noevers, tel. 0118-460241 (na 18.00 uur). KOM WERKEN BIJ DE PZC Het Rode Kruis organiseert Teiefooncirkels: ouderen bellen elkaar elke dag even om te weten of alles goed gaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 32