ZorgSaam sluit goed jaar af PZC PZC Bewoners wensen geen nieuw café in Hulster Bagijnestraat Ziekenhuis De Honte schuift met afdelingen Figuren in bosje wijzen op verkeersgekte Bouw notariskantoor kost wat meer tijd 15 Fusieverband van ziekenhuis en thuiszorg draait financieel goed Heropening van De Hoeve Sylvestermiddag HELPT Eindejaarspraise in Terneuzen Slachthuis mag uitbreiden Protest resulteert in aanhouding Dronken bromfietser aangehouden Kerstboomverbranding aan kust Vroeg afsteken vuurwerk bekeurd Oliebollenactie Zeesleper Gepard in de verkoop zaterdag 30 december 2000 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - In verband met een uitbreiding van de in tensive care-afdeling van het ziekenhuis De Honte in Ter- neuzen, de verplaatsing van de dagverpleging en wensen van de ziekenhuisspecialisten, heeft de directie van het streek- ziekenhuis besloten om de spe cialismen in De Honte en het Antoniusziekenhuis in Oost burg anders te verdelen. De ge volgen van de herschikking treffen ook de patiënten in de ziekenhuizen en hun bezoe kers. Zo worden op woensdag 3 januari patiënten in het zie kenhuis De Honte op andere afdelingen en kamers onderge bracht. Dat gebeurt 's ochtends en in de vroege middaguren. De bezoekuren worden niet gewij zigd, hetgeen overigens kan betekenen dat bezoekers de fa milieleden of kennissen die zij willen bezoeken niet op hun kamer of afdeling aantreffen. Bezoekers kunnen onnodige zoektochten voorkomen door contact op te nemen met de re ceptie van De Honie. De mede werkers zijn op de hoogte van de nieuwe afdelingen, kamer nummers en telefoonnumers. Op 15 januari volgt de opening van de nieuwe dagverpleging- afdeling in De Honte, die vanaf dat moment dagelijks geopend zal zijn van 7.15 tot 18.00 uur. Mensen die informatie wensen kunnen zich wenden tot Ellen Minderhoud in De Honte. door Joost Bosman TERNEUZEN - De Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaande- ren, het fusieverband tussen het ziekenhuis en de stichting Thuiszorg, heeft in 2000 finan cieel gezien een goed jaar gehad. Beide organisaties hebben slechts een klein tekort van tus sen de één en twee ton. Ook het afgelopen jaar heeft voor het ziekenhuis in het teken gestaan van minder opnamen en meer poliklinische behandelin gen, zo staat te lezen in het maandblad Zorgweb. De ver- pleegduur is echter gestegen, wat onder meer te wijten is aan de stagnatie in verpleeg- en ver zorgingshuizen. Zij kampen, evenals het ziekenhuis, met per soneelstekorten. De thuiszorg divisie slaagde er daarentegen wel in extra werknemers aan te trekken, zodat een begin kon worden gemaakt met het weg werken van de wachtlijst (117 cliënten). De ambulancedienst kreeg eind dit jaar eindelijk ex tra geld van het ministerie toe gezegd. De invoering van een nieuwe werkwijze zal daar be ginnen in 2001. Over de huisartsenpraktijk (HAP) en huisartsenkliniek (HAK) bij locatie" Antonius in Oostburg, die per 1 januari van dit jaar de deuren openden, is de directie van ZorgSaam positief. Er wordt momenteel hard ge werkt aan de definitieve vorm geving ervan, en met de lokale apotheker wordt overlegd over de medicijnenvoorziening. Samenwerking De inventarisatie van knel- en verbeterpunten door thuiszorg krijgt een vervolg: met alle indi viduele huisartsen zal komend TERNEUZEN - De Ter- neuzense wethouder van welzijnszaken P. Hame- linck verricht op 6 januari de officiële heropening van buurthuis De Hoeve aan de Edvard Grieghof. Dit valt samen met de nieuwjaarsreceptie voor alle leden en buurtbewo ners. Afgelopen zomer heeft het interieur van De Hoeve een flinke facelift gekre gen. Daarnaast heeft de gemeente het plein voor het buurthuis gereno veerd. De nieuwjaarsreceptie vindt plaats tussen 15.00 en 17.00 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl jaar gesproken worden over in tensivering van de samenwer king. Daarnaast wordt de sa menwerking van thuiszorg met de verzorgingshuizen steeds nauwer. Aan hen leverde thuis zorg dit jaar voor circa 1,3 mil joen gulden 'zorg op maat', terwijl omgekeerd bij de verzor gingshuizen voor zo'n vier ton aan zorg werd ingekocht. De directie van ZorgSaam is er het afgelopen jaar redelijk in geslaagd de verschillende vaca tures voor medisch specialisten op te vullen. Zo zijn er opvolgers gevonden voor de internisten C. van der Peyl en T. Hoyset, voor reumatoloog H. Wentink en voor chirurg A. van der Lugt. De opvolger van chirurg J. de Blok gaat per 1 april aan de slag. De vrijgekomen plaats van car dioloog G. Paulussen is nog niet opgevuld. Per 1 maart begint J. van der Heide als directeur patiëntenzorg. Momenteel be kleedt hij dezelfde functie bij het Van Weel-Bethesda Zieken huis in Dirksland. Hij vervult de vacature die ontstond na het overlijden van G. Ramaekers in augustus. Het ziekteverzuim onder het ziekenhuispersoneel is na een kortstondige stijging weer teruggebracht naar vijf procent. De beide divisies van ZorgSaam kenden een aantal belangrijke organisatorische aanpassingen, zoals de inrichting van een cen trale dienst bij Thuiszorg, de in krimping van vier naar drie ver- plegings- en verzorgingsrayons en de opzet van een gezamenlij ke stafdienst. In het ziekenhuis ging in december een service centrum open als onderdeel van de facilitaire dienst. Om de kwaliteit van de uitleen van zorgartikelen te bevorderen en de uitleentijd te verlengen, werden de uitleenpunten ge concentreerd op de drie hoofd vestigingen in Terneuzen, Oost burg en Hulst. Als verdere belangrijke ontwik kelingen van het afgelopen jaar noemt de directie onder meer de omvangrijke herverdeling van de bedden op locatie De Honte, de reorganisatie van de dienst Klinische zorg, de invoering van de centrale planning voor de operatiekamers en de renova ties van de fysiotherapie op lo catie Antonius en van de heli kopterlandingsplaats bij De Honte. De nieuwbouw van poliklinie ken, de centrale sterilisatieaf deling, de gipskamer en spoed eisende hulp in De Honte zullen op 3 januari in gebruik worden genomen. ST. JANSTEEN - De club van honderd van voetbalvereniging Steen houdt zondag 31 decem ber een Sylvester-bijeenkomst in café de Kroon. Vanaf 13.30 uur is er gelegen heid om te tritsen, kaarten, dar ten en biljarten. De bijeen komst is toegankelijk voor alle belangstellenden. Belgische kunstenaars hebben figuren gehangen in negen bomen achter de parochiekerk van Hengstdijk. doorEdy de Witte HENGSTDIJK - De Belgische kunste naars Thierry Lauwers en Tzvetanka Koykova hebben in samenwerking met het Midzomerfeestcomité Hengstdijk het project On future roads gereali seerd. In het bosje achter de parochie kerk hangen in negen bomen figuren, met de duidelijke boodschap 'veilig thuiskomen'. De beeldende kunstenaars geven hier mee uiting aan hun gedachte dat de we reld in deze eeuw moet afrekenen met enkele grote problemen. Ze denken dat de toekomst er niet al te rooskleurig zal uitzien, als er niet drin gend iets gedaan wordt. Milieuverloe dering en klimaatveranderingen ste ken al dé kop op. Vooral het dichtslib ben van de wegen in Europa baart Lau wers en Koykova zorgen. ,,Als het zo doorgaat weten we wel wanneer we ons huis verlaten, maar kunnen we nooit zeggen wanneer we terug zijn, of dat we überhaupt wel terugkeren", menen de kunstenaars. De kunstobjecten symboliseren onder meer de vele slachtoffers op de wegen, de verloren uren, de ergernis en de mi lieuhinder. Ook de andere kant van de medaille wordt belicht. Met een goede beveiliging (autogordels, airbag en ABS-systeem), alertheid en vriende lijkheid ben je immers wel op de goede weg. Een aantal handschoenen op een rek met de duim omhoog, symboliseren de 'heer in het verkeer'. In de kerk van Hengstdijk staat verder nog een sculptuur die een ingetogen ou dere kloosterzuster voorstelt. ,,Zien we foto Charles Strijd in deze kloosterzuster moeder-overste, moeder de vrouw of gewoon mama?", vragen de kunstenaars zich af. ,,De re latie van dit werk met future roads is dat wij allen een moeder hebben die om ons treurt als we te vroeg uit dit leven stappen." Deze sculptuur laten Lauwers en Koykova in Hengstdijk achter als te- gengebaar voor de vriendelijkheid die ze van de bevolking ontvingenHet pro ject in het bosje is tot 13 januari 2001 te bezichtigen. (Advertentie) Pijnlijke gewrichten? Opstaan, lopen en gaan zitten? HET DOET ALLEMAAL PUN! Het Vitamine Huis Gentsestraat 29 HULST tel: 0114 321054 Samen selecteren wij het beste TERNEUZEN - De hervormde gemeente in Zaamslag houdt vandaag een eindejaarspraise in het Zeldenrust-Steelantcol- lege in Terneuzen. Het thema dit jaar luidt 'eenheid'. De medita tie wordt verzorgd door ds N. Boot. De dienst begint om 19.30 uur. door René Hoonhorst HULST - Bewoners van de Grote Bagijnestraat in Hulst eisen dat er geen nieuwe hore cagelegenheid terugkomt in het pand waar tot voor kort ca fé De Smidse was gevestigd. Als burgemeester en wethou ders van Hulst de bestemming van het pand niet wijzigen, stappen de binnenstadbewo ners naar de rechter. Veertig gezinnen uit de Grote Bagijnestraat komen in een brief aan wethouder P. Wee- maes op voor hun 'woonge not'. Ze hadden jarenlang 's nachts in de weekeinden te kampen met geluidsoverlast en vandalisme. Nu de uitbater van De Smidse een nieuwe ho recagelegenheid is begonnen in de Lange Nieuwstraat (Stanley's Smidse), moet het college er alles aan doen om vestiging van een nieuw café in de Grote Bagijnestraat tegen te gaan. De bewoners, wier eis wordt ondersteund door de Wijkraad Binnenstad, kondigen alvast aan zich 'met alle mogelijke middelen, tot juridische pro cedures toe, te verzetten tegen vestiging van een nieuwe kroeg' De bewoners richtten hun brief aan Weemaes, omdat die bij ontstentenis van burge meester AKessen en eerste lo co-burgemeester B. Picavet, enkele weken terug liet weten dat het heel moeilijk is om de horecabestemming van een pand te wijzigen. Moeilijk „De horecabestemming is ju ridisch bijzonder beschermd. Het is heel moeilijk om zo'n be stemming te wijzigen als de ei genaar van een pand niet wil meewerken", bevestigt Wee maes vrijdag. De wethouder benadrukt dat dat niet bete kent dat iedereen die dat wil zomaar een café kan beginnen in het pand van de voormalige Smidse. „Gegadigden moeten voldoen aan alle eisen van de Drank en Horecawet. Eisen Die eisen zullen door ons streng worden getoetst. Daar naast moet elke horeca-uitba- ter in Hulst een overeenkomst ondertekenen dat hij in zijn zaak geen drugs zal verkopen. Ook het gebruiken van drugs in horecagelegenheden is in onze plaatselijke verordening verboden De vrees van de be woners dat er een koffieshop komt, zal dus in geen geval be waarheid worden." Weemaes wil wel kwijt dat hij 'persoonlijk' het pand in de Grote Bagijnestraat ook niet geschikt vindt als horecagele genheid. Hij wijst er op dat hij dat tijdens de laatste raads vergadering al heeft gezegd toen hij antwoordde op een vraag van PvdA'er P. Plas- schaert. „Een café dat tot midden in de nacht open is, hoort niet thuis in een woonstraat heb ik vori ge week al laten weten. De bes te oplossing lijkt mij om het pand als gemeente aan te ko pen en vervolgens de bestem ming te wijzigen. De gemeente moet dan natuurlijk wel tot overeenstemming kunnen ko men met de eigenaar van het pand. Tijdens een overleg van burgemeester en wethouders zullen we na nieuwjaar alle mogelijkheden op een rijtje zetten." KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van de ge meente Reimerswaal willen meewerken aan de uitbreiding van slachthuis Nieuwenhuijse in Kruiningen. Het is de bedoeling de slachterij aan het Kaasgat te voorzien van een tweede slachtlokaal en een aparte stallingsruimte voor slachtvee. Richtlijnen van de Europese Unie voor noodslach- tingen maken deze uitbreiding noodzakelijk. Alvorens een procedure wordt gestart, mag de raadscommis sie wonen en milieu zich over het plan buigen. De commissie vergadert donderdag 11 januari, om half acht in het gemeen tehuis in Kruiningen. TERHOLE - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 43-jarige Hontenissenaar aangehouden, omdat hij op rijksweg 60 in Terhole zichzelf en het andere wegver keer in gevaar bracht. De man was in donkere kleding midden op de weg gaan staan om te protesteren tegen de verkeersituatie ter plaatse. In Ter hole ijveren dorpelingen al jaren vergeefs voor een rondweg om het plaatsje heen. Toen de politieagenten de man maanden om weg te gaan, deed hij dat in eerste instantie. Maar even later bleek hij toch weer midden op de rijbaan te staan. Passerende auto's hadden moeite om de man te ontwijken. De agenten besloten vervol gens de man aan te houden. Tegen hem is proces-verbaal op gemaakt. YERSEKE - Een 17-jarige bromfietser uit Yerseke is in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Noordweg in Kapelle aangehouden voor rijden onder invloed Uit een blaastest was gebleken dat hij anderhalf maal te veel alcohol had gedronken. De jongen kreeg daarop een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. Een andere drankrijder liep tegen de lamp in Vlissingen: op de Coosje Buskenstraat is vrij dagochtend om vijf uur een 26-ja- rige automobilist uit Vlissingen aangehouden voorrijden on der invloed. Ook hij had anderhalve maal de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken en kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. NIEUWVLIET - Inwoners en toeristen in Nieuwvliet en om streken kunnen maandag 1 januari op waardige wijze afscheid nemen van hun kerstbomen. Bij strandpaviljoen Saint Pierre, bij duinovergang 17, worden vanaf 17.00 uur de kerstbomen verbrand. Een paar dagen later, op vrijdag 5 januari, is de beurt aan de kerstbomen uit Cadzand-Bad en -Dorp. Bij strandpaviljoen Caricolegaanom 19.00 uur de kerstbomen in vlammen op. De dorpsraad en ondernemers van Cadzand delen oliebollen, chocolademelk en glühwein uit. VLISSINGEN - De Walcherse politie heeft vrijdag zeventien personen een proces-verbaal gegeven omdat zij al vuurwerk aan het afsteken waren of illegale strijkers bij zich hadden. Twaalf van hen worden doorgestuurd naar het bureau Halt, waar ze een alternatieve straf krijgen. De overige vijf kregen een boete van 110 gulden voor het te vroeg afsteken van het vuurwerk, of een boete van 170 gulden voor het bezit van de strijkers. De politie controleerde zowel in Middelburg en Vlissingen als in de Walcherse dorpen. door Joost Bosman TERNEUZEN - De bouw van het nieuwe kantoor voor de Ter- neuzense notarismaatschap Seijdlitz-Loof-Segers aan het Claushof is enkele maanden vertraagd. Aanvankelijk ver wachtte de maatschap eind dit jaar de eerste paal te kunnen slaan, maar nu wordt pas eind maart met de bouw begonnen. Het college van B en W is inmid dels wel bereid op basis van arti kel 19 van de Wet op de ruimte lijke ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan. Die procedure is in april dit jaar gewijzigd en duurt daardoor wat langer. Voor Seijdlitz-Loof-Segers zit de eerste bezwarenronde, die voor de omwonenden, erop. Vo rige week vond voor hen een hoorzitting plaats, maar daarop kwamen geen klachten over het nieuwe kantoor. Nu volgt nog een tweede bezwarenronde en vervolgens moet het college van Gedeputeerde Staten zich nog buigen over de bouwplannen. Het nieuwe kantoor van Seijd litz-Loof-Segers zal drieënhal ve verdieping tellen, de bouw ervan neemt ongeveer een jaar in beslag. Met de gemeente is de verkoop van het perceel rond. Terneuzen moest de grond onlangs weer te rugkopen van de politie, die aanvankelijk ook voornemens was aan het Claushof te bou wen. Maar de bezwaren die om wonenden daartegen inbrach ten, werden door de commissie voor bezwaar- en beroepschrif ten gehonoreerd. Het college van B en W volgde in september 1999 het advies van de commissie, waardoor de poli tie naar een andere plaats moest uitkijken. Uiteindelijk besloot ze nieuw te bouwen op de huidi ge plek aan de Rosegracht in Terneuzen. Ook hiervoor wil de gemeente een versnelde proce dure volgen om het bestem mingsplan te wijzigen. Wanneer de politie precies wil beginnen met bouwen, is niet bekend. Op merkelijk is overigens dat Seijdlitz-Loof-Seegers en de politie stuivertje hebben gewis- KUITAART - De Stichting Dorpsbelangen Rond de Kleine Vogel in Kuitaart houdt van daag een oliebollenactie. De verkoop vindt vanaf 10.00 uur plaats in een kraampje bij de molen van Kuitaart. seld: aanvankelijk wilde het no tariskantoor zijn intrek nemen in het huidige politiebureau. Maar door de hierboven ge schetste ontwikkelingen, kon dat niet doorgaan. Aan het Claushof is overigens nog zo'n vijftienhonderd vier kante meter grond over. Volgens wethouder K. van der Hoofd (ruimtelijke ordening) bestaat daar nog steeds belangstelling voor, maar is er nog geen over eenstemming met één van de partijen. VLISSINGEN - Een inmiddels oude bekende in de Vlissingse binnenstad, de zeesleper Ge pard, wordt eind januari ver kocht voor de rechtbank in Mid delburg. Het oranje gekleurde schip ligt al tweeënhalf jaar aan de ketting in de haven van de Koninklijke Schelde Groep (KSG). De verkoop vindt plaats op last van Arnesco BV, een scheepsle- verancier uit Spijkenisse. Ar nesco heeft een vordering van 400.000 gulden op de eigenaar van de Gepard, het Oekraïense bedrijf Satco, en de bevrachter, een firma uit Cyprus. Advocaat P. van der Velden van Arnesco verwacht dat de zeesleper enke le miljoenen guldens zal op brengen. De prijs kan echter behoorlijk worden gedrukt doordat de KSG ook beslag heeft laten leg-- gen op de Gepard en het schip niet wil laten gaan. De sleper is in Vlissingen verbouwd om dienst te doen in Midden-Ame- rika. De eigenaar en de bevrach ter konden de rekening niet be talen. De Schelde is, volgens advocaat Van der Velden, de grootste schuldeiser. Naar ver luidt heeft de werf vier tot vijf miljoen gulden tegoed. Waarom de KSG zelf niet tot verkoop is overgegaan, is bij Van der Vel den niet bekend. „Het gaat voor die onderneming toch om een niet onaanzienlijk bedrag." Ook na de gerechtelijke verko ping kan De Schelde het vertrek van de Gepard tegenhouden. Het is onduidelijk of het bedrijf gebruik zal maken van dat recht. Bij de KSG was vrijdag niemand bereikbaar voor com mentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 73