Bijna over de streep Even zag het er naar uit dat we schaatsend de drempel over konden. Die verwachting is inmiddels bijgesteld. Geen vrieskou, althans niet in het zuidwesten. Wim Hofman heeft het schaatsvisioen verbeeld, voor alle lezers die het nieuwe jaar met hun schaatsen in het vet kunnen begroeten. Achter deze pagina gaat een bijlage schuil, die de gelegenheid biedt een leesmoment stil ie staan bij wat geweest is en wat misschien komen gaat. Het Zeeuwse nieuws van afgelopen jaar wordt in tien terugblikken gevangen. Op het nationale vlak heeft de vuurwerkramp van Enschede betrokkenen - zoals Grolsch-topman Jacques Troch - aan het denken gezet. Een ander drama - de dood van elf Chinezen in een Nederlandse vrachtwagen - vindt zijn oorsprong in de Chinese provincie Fujian. Minder in het nieuws maar minstens net zo schrijnend is het leven op het Russische platteland, waar bejaarde vrouwen de landbouwmachine draaiend moeten houden. Suriname worstelt behalve met politieke problemen ook met illegale goudzoekers, die flora en fauna in het Brokopondo-gebied in sneltreinvaart om zeep helpen. Het Noorse eiland Hovden heeft nog volop natuur te bieden en nodigt nieuwe rustzoekers uit. Mevrouw Joke van de Boogaard heeft haar huis Oranje gekleurd en hoopt dat Willem Alexander toch een andere vrouw kiest. Nationale Ombudsman Roel Fernhout is tevreden over de belastingdienst. Artiest-clown-gevoelsmens Herman van Veen vindt dat je emoties mag etaleren. Ook in een maatschappij die vooral oog lijkt te hebben voor carrière en winstmarges. De jonge internetondernemer Mare de Hond heeft daar geen moeite mee en voor Quote hoofdredacteur Jort Kelder is geld zeker niet vies. Wie dacht dat het leven hectisch is mag meekijken in de agenda van Laurens en Margo. Zij werken, runnen een huishouden met twee kinderen, onderhouden sociale contacten en hebben tijd om te sporten. Te schaatsen, misschien. Maar dan moet het eerst vriezen. zaterdag 30 december 2000 illustratie Wim Hofman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 25