Lété naam gefuseerde sociale werkplaatsen PZC PZC College wil grenzen stellen aan bedingen personeelskortingen Soos 's-Gravenpolder zet scouting op straat Jong vermaakt oud met kerstmusical Vuur verwoest schuurtje in Vlissingen Dertig wordt limiet in kom Gapinge 13 Bedrijf wil werknemers naar reguliere baan leiden Excursie langs oude bomen Speciale dienst Doopsgezinde Gemeenten Rommelpotfeest op markt Tholen Automobiliste rijdt de sloot in Bromfietsster licht gewond Actie tegen vuurwerkoverlast Cel en tbs voor mishandeling Axel verhoogt hondenbelasting zaterdag 23 december 2000 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Werkplaatsen Walcheren heet voortaan LétÉ. Het bedrijf is afgelopen jaar sa men gegaan met de Stichting Werkgelegenheidsprojecten Walcheren. De gemeenteraden van Middelburg, Veere en Vlis- singen hebben toestemming ge geven voor de fusie, zodat de nieuwe naam en het nieuwe logo vrijdag konden worden gepre senteerd. Het nieuwe logo bestaat uit de oude walvis van de Werkplaat sen en een stralende zon. Direc teur J. Burgemeester gaf vrijdag een toelichting op de nieuwe naam en het logo. ,,De zon staat voor warmte en voor energie. In het logo hebben we gekozen voor primaire kleuren, omdat je daarmee alle kleuren van het spectrum kunt maken." De di rectie wilde niet kiezen voor een saaie naam als Integratiebedrijf Walcheren en koos daarom voor het Frans klinkende LétÉ. Spreuk REDACTIE MIDDEIM-ZEELAIMD Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl worden begeleid naar regulier werk, gesubsidieerd werk of an dere passende activiteiten. Het productiebedrijf van de Werkplaatsen, in de volksmond de sociale werkplaats, blijft be staan. Een aantal onderdelen moet worden ontwikkeld tot leer-werkbedrijf, gericht op het opleiden van werknemers met als doel ze te laten doorstromen naar de reguliere arbeidsmarkt. Door de fusie wordt LétÉ met bijna 900 werknemers één van de grootste bedrijven op Wal cheren. De fusie tussen de twee bedrij ven hing al een tijd in de lucht. ,,We zijn al anderhalf tot twee jaar bezig", zei Burgemeester. ,,Het afgelopen jaar hebben de gemeenteraden besloten om reïntegratie van arbeidsgehan dicapten door de nieuwe orga nisatie te laten doen. We lopen hiermee vooruit op landelijke ontwikkelingen." LétÉ richt zich op reïntegratie van moei lijk bemiddelbare groepen werknemers. „We zitten dus niet in dezelfde markt als Kliq, het reïntegratiebedrijf van ar beidsvoorziening", aldus Bur gemeester. De beide divisies van LétÉde werkplaats en het inte gratiebedrijf, zijn erop gericht mensen terug te leiden naar de arbeidsmarkt. „Er zijn natuur lijk mensen die dat nooit halen", zei de directeur. „Maar dit jaar zijn negentig tot honderd men sen uitgestroomd naar het regu liere bedrijfsleven." Een beetje trotsvoegthij eraan toe: „Van de weeromstuit zijn er vorige maand vier werknemers van de werkplaats doorgestroomd, dat is nog nooit eerder gebeurd." door Michelle Koek 'S-GRAVENPOLDER - Elroy Schipper, groepsbegeleider van scouting de Voortrappers in 's- Gravenpolder, luidt de nood klok. De jongste scoutinggroep, De Bevers, mag in het komende jaar geen gebruik meer maken van de 's-Gravenpolderse jeugdsoos. De scouting hield er afgelopen zondag onaangekon digd een disco. Reden voor het soosbesluur om de scouting voortaan te weren. In het gebouw huizen ook de peuterspeelzaal, de jeugdsoos en een knutselclub. De onaan gekondigde disco bleek voor de medegebruikers de bekende druppel die de emmer deed overstromen. Zij klagen al lan ger over overlast. Zo wordt het gebouw volgens hen onvoldoen de schoongemaakt en zijn De Bevers, kinderen van vijf tot zeven jaar, iets te creatief met viltstiften: zij bekladden het in terieur. Tijdens een bestuurs vergadering deze week werd besloten de scouting, die een mondelinge afspraak heeft met de soos, voortaan uit het ge bouw te weren. Alleen De Bevers houden hun activiteiten in de jeugdsoos. De andere groepen maken gebruik van het eigen gebouw van de scouting. „We kampen al gerui me tijd met ruimtegebrek", ver telt Schipper. „We hebben de gemeente om meer faciliteiten gevraagd, maar daar is tot nu toe nog geen positieve reactie opgekomen. Dat plaatst ons in een lastig parket. Kinderen dreigen nu de dupe te worden van verstoorde relaties tussen volwassenen." De naam LétÉ is afgeleid van de spreuk Luctor et Emergo (Ik worstel en ontzwem) en staat symbool voor de doelstelling van het bedrijf. LétÉ wil hét ar- beidsintegratiebedrijf voor Walcheren worden. Mensen met afstand tot de arbeidsmarkt MIDDELBURG— Het IVN Wal cheren, de vereniging voor na tuur en milieu-educatie, houdt zaterdag 30 december een ex cursie langs monumentale bo men in Middelburg. Onder leiding van een natuur- gids wordt een informatieve tocht langs de oeroude bomen gemaakt. De tocht vertrekt om 11 uur 's ochtends vanuit multi media winkel De Drukkery op de Markt in Middelburg. MIDDELBURG - De Doopsge zinde Gemeente Walcheren houdt zondag 24 december een kerstavondbijeenkomst in haar kerkgebouw aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Sinds enkele jaren vormen de Doopsgezinde Gemeenten van Vlissingen en Middelburg sa men één gemeente en begin dit jaar is het kerkgebouw aan de Vrij domweg in Vlissingen ver kocht. De door de buurtgenoten in Vlissingen zo gewaardeerde traditie wil de Doopsgezinde Gemeente Walcheren vanaf dit jaar in Middelburg voortzetten en daarvoor heeft zij, naast de buurtbewoners van de Vrijdom- weg in Vlissingen, nu ook de bewoners van de Lange Noord straat en omgeving uitgeno- digd. De bijzondere kerkdienst heeft als thema 'Er is plaats in de her berg'. Medewerking wordt on der meer verleend door de eigen predikant ds. Tom Rijken, het vocaal kwartet Multiple Voice en organist Bert Geleijnse. De bijeenkomst begint om 20 uur en duurt naar verwachting een uur Bewoonsters van bejaardentehuis De Zoute Viever genieten van de kindermusical. door Nadia Berkelder OOST-SOUBURG - Bewoners van zorgcentrum De Zoute Viever in Oost-Souburg genoten vrijdagoch tend van de musical 'Kerst met vrienden'. Leerlingen van de Souburgse basisschool De Tweemaster hadden wekenlang gerepeteerd om alle liedjes en danspassen onder de knie te krijgen. Hoewel niet iedereen alles goed kon verstaan en som mige bewoners nog even een dutje deden, klonk na af loop een hartelijk applaus. 'Kerst met vrienden' was geen traditionele kerstuitvoering met herders en en gelen, maar een modem verhaal over tolerantie en vriendschap. Mevrouw Van Dam, gespeeld door Dori- ta Schrijver, is bijna honderd jaar en de oudste be woonster van Huize Avondrood. Ze weigert te breien en zich te gedragen als een echte bejaarde. Haar me debewoners en de directrice van het tehuis vinden foto Ruben Oreel haar gek. Annika, een rol van Lisa Burggraaff, is een leerling van de basisschool. Ze wordt door haar klas genoten gepest omdat ze anders is De twee buitenbeentjes ontmoeten elkaar als de kin deren van de school in de kerstvakantie gaan helpen in Avondrood. Langzaam krijgen de kinderen en de ouderen wat meer begrip voor elkaar. Wanneer Anni ka en mevrouw Van Dam een heerlijk kerstmenu ser- vex*en, kan het kerstfeest in Avondrood niet meer stuk. iedere korting onmiddellijk de ambtelijke integriteit in gevaar brengt. Er is een grens. Het col lege is het wel eens met de op vatting dat het de integriteit in gevaar kan brengen als er een duidelijke relatie ligt tussen de functie van de ambtenaar, de korting en het cadeau. Dat verband kan ook indirect zijn, in die zin dat het dienstver band met de gemeente mede be palend is voor de vraag of er een korting wordt gegeven. Burge meester en wethouders vinden dat wat voor ambtenaren geldt, ook opgaat voor de burgemees ter, de wethouders en de raads leden. Lijst Het college heeft de personeels- vereniging gevraagd een lijst op te stellen van bedrijven en win keliers die kortingen geven op vertoon van de pas van de ver eniging. Vooralsnog gaan B en W ervan uit dat er in ieder geval door Ab van derSluis VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen vindt dat perso neelskortingen of het accepte ren van cadeaus de integriteit van ambtenaren in gevaar kan brengen, als de functie van de ambtenaar een rol speelt bij het aanvaarden van cadeaus en kortingen. Het college is van plan de personeelsvereniging te vragen een lijst op te stellen van winkeliers en bedrijven die kor tingen geven aan het ambtelijk persoixeel dat een pasje heeft van de personeelsvereniging. In oktober ontstond enige op schudding toen NRC Handels blad bekendmaakte dat ge meenteambtenaren op grote schaal kortingen op privé-aan- kopen bedingen of accepteren bij winkeliers in hun gemeen ten. Een deel van de Tweede Ka mer vindt de collectieve kor tingsafspraken een vorm van passieve corrupties. In Vlissingen krijgen ambtena ren die lid zijn van de perso neelsvereniging korting bij twintig winkels. Het nieuws was voor de SP in de Schelde- stad aanleiding een aantal schriftelijke vragen te stellen. De socialistische partij wilde onder meer weten hoe het in Vlissingen is gesteld met de in tegriteit en of wethouders en raadsleden wel cadeaus in ont vangst mogen nemen. Tot slot vroeg de SP of het gemeentebe stuur wat wilde doen aan de zelfverrijking. Grens B en W antwoordden op de schriftelijk gestelde vragen dat het niet zo is dat ieder cadeau en Brandweerlieden halen de schuur leeg om te kunnen nablussen. geen sprake is van belahgenver- strengeling. Het college stooxd zich aan de suggestie van de SP dat de integriteit van de ambte naren van Vlissingen Ln twijfel trekt. Over niet al te lange tijd zal het college aangeven waar de gren zen liggen van wat wel en wat niet kan. Begin deze maand dis cussieerde de Vlissingse politiek al over het maken van een richt lijn voor integer handelen door ambtenaren en bestuurders. TIIOLEN - Op de markt in Tho len wordt zaterdag 30 december om 11.00 uur weer het traditio nele Rommelpotfestival gehou den. Kinderen met een rom melpot zullen hun muzikale talenten ten gehore brengen. Onder begeleiding van muziek kapel De Klieners zullen oude- jaarsliedjes worden gespeeld. Vervolgens zal de stoet een rondgang maken in Tholen- stad. Om 15.00 vertrekt de stoet naar verzorgingstehuis Ten An ker waar op enkele zaaltjes lie deren worden gespeeld. Ook hier zijn kinderen van harte welkom. KOUDEKERKE - Een 28-jai'ige automobiliste uit Vlissingen is vrij dagochtend met haar auto in de sloot beland. Ze x-eed rond acht uur over de Meinersweg in Koudekerke toen ze door gladheid in een bocht in de slip raakte. Ze kwam tot stilstand in een sloot aan de linkerkant van de weg. De vrouw raakte niet gewond, maar haar auto was geheel vernield. GOES - Een 16-jarige bi'omfietsster uit Goes is vrijdagmid dag lichtgewond geraakt bij een aanrijding met een auto in de binnenstad. De bromfietsster reed over de Reiffelstraat en gaf op de kruising met de Opril Grote Markt geen voorrang aan een van rechtskomende 53-jarige automobiliste uit Goes. De bromfietsster moest onder doktersbehandeling worden ge steld. Zowel brommer als auto waren beschadigd. VLISSINGEN - Ten minste tien politieagenten zullen tot oud en nieuw onopvallend surveilleren in Middelburg, Vlissingen en dorpen op Walcheren, om de overlast van vuurwerk te be teugelen. Alleen tijdens de kerstdagen wordt niet gepatrouil leerd. Wie te vroeg vuurwerk afsteekt, kan van hen een boete krijgen: 110 gulden voor vuui*werk op zak hebben, nog eens 110 voor het te vroeg afsteken eivan, 170 gulden voor het in bezit hebben van één strijker en 280 gulden voor een heel doosje. Het vuui-werk wordt in beslag genomen en de daders, als ze tussen de 12 en 18 jaar zijn, worden naar het Halt-bu reau gestuurd voor een vervangende werkstraf. De politie agenten zullen tijdens de afleverdagen extra toezicht houden bij de verkooppunten, om te voorkomen dat er vuurwerk wordt verkocht aan jongeren van onder de zestien jaar oud. Voor meldingen van vuurwerkoverlast staat het telefoonum- mer 0900-8844 open. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Zaamslag is gis teren door de rechtbank veroordeeld tot negen maanden cel en tbs met dwangverpleging. De rechtbank achtte bewezen dat de man begin maart zijn partner zwaar had mishandeld en met de dood had bedreigd. Ook had hij zijn vroegere baas dreigend toegesproken. „Ontsla me maar, ik kom nog weieens langs met mijn kruisboog." Daarnaast was hij in het bezit van een werpster. De rechtbank werd in het vonnis gesterkt door de unanieme mening van de gedragsdeskundigen, die de Zaamslaggenaar als een gevaar voor de maatschappij zagen. De uitspraak was conform de eis. AXEL - De hondenbelasting in Axel gaat volgend jaar met 2,5 procent omhoog. Het tarief per hond komt dan uit op 85 gul den. Voor een kennel moet 255 gulden betaald wox'den. De ta rieven voor 2002 gaan, dat staat volgens wethouder A. van Waes vast, verder omhoog en wel met substantiële percenta ges. Een en ander heeft te maken met het besluit van de Axelse raad om verschillende hondenuitlaatterreinen in Axel op te knappen. De terreinen, bij de Sportlaan, Paulus Potterpad en sporthal zullen uitgerust worden met nieuwe verlichtingsele menten, omheiningen en worden gedeeltelijk bestraat. Voor de aanpassingen werd donderdagavond een krediet van 71.000 gulden uitgetrokken. Omdat de hondenbelasting in Axel een doelbelasting is, zijn de middelen die uit de belasting geput worden voor volgend jaar al gebruikt. Van Waes liet er dan ook geen twijfel over bestaan dat hondenbezitters de ko mende jaren meer kwijt zullen zijn aan hun huisdier. door Miriam van den Broek GAPINGE - De bebouwde kom van Gapinge wordt ingericht als 30-kilometerzone. Deze maat regel vloeit voort uit het over heidsproject Duurzaam Veilig Verkeer. Het invoeren en uit breiden van de 30-kilometerzo- nes in de kernen moet voor eind 2002 gerealiseerd zijn. In Gapinge wordt het grootste deel van de bebouwde kom een zone waarin niet harder gereden mag worden dan dertig kilome ter per uur. Vrijwel alle ver keersborden, zoals vooirangs- borden en parkeerverboden, verdwijnen uit het dorp. Dat geldt ook voor aanduidingen als haaientanden, middenstrepen en stopstrepen. Op de meeste kruisingen wordt de bestrating aangelegd in de vorm van een cirkel. Deze cir kels komen niet boven het maai veld uit maar verhogen door vorm en kleur de verkeersvei ligheid omdat ze bestuurders alert maken. Er wordt nog onderzocht of het mogelijk is op de Schellachse- weg licht opgehoogde cirkels aan te brengen. In de Dorps straat komt een plateau en op het punt waar men vanuit Veex'e de bebouwde kom van Gapinge bereikt, wordt een kleine vluchtheuvel gemaakt. In dé eerste helft van 2001 wordt de bestrating in de Maria van Reij- gersbergstraat opgeknapt. Ge lijktijdig worden daar parkeer vakken aangelegd. De gemeente Veere heeft voor de uitvoering een voorlichtings schema voor de inwoners opge steld. Dat schema woi'dt ook ge bruikt als andere dorpen aan de beurt zijn voor de dertig kilome terzone. Nadat een schets van de herinrichting is gemaakt, wordt het plan met de dorpsraad beke ken. Daarna publiceert de ge meente het besluit met daarin meegenomen de eventuele aan merkingen van de dorpsraad. Ook wordt er nog een informa tiebijeenkomst voor de bewo ners gehouden Wanneer de werkzaamheden beginnen of de informatiebijeenkomst wordt gehouden, is nog niet bekend. (Advertentie) foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Een brand heeft vrijdagmiddag een schuurtje aan de Westerzicht in Vlissingen verwoest. Brand weercommandant A. J. te Paske vermoedt dat iemand vuurwerk door de deur heeft gegooid. Hij schatte de schade op ongeveer vijftigduizend gulden. De brand ontstond roixd half vier. Omwonenden belden de stadsgewestelijke brandweer die met twee tankautospuiten, een ladderwagen en hoogwer ker uitrukte. Toen de eerste wa gen arriveerde, sloegen de vlammen tegen de gevel. De eer ste hogedrukstralen werden op de gevel ingezet om te voorko men dat het huis vlam zou vat ten. Daarna werd het vuur in de schuur geblust. De inventaris van de schuur, die onder meer bestond uit fietsen en huishou delijke apparaten, ging geheel verloren. De schuur moet wor den afgebroken. De aangren zende schuur liep ook schade op. Het huis bleef gespaard. Maar op de valreep van het jaar, tussen Kerst en Oud Nieuw is zijn deur weer helemaal open Lekker struinen door woonideeën. Is dat op die dagen geen uitgelezen afwisseling met een winterse wandeling langs een Zeeuws strand, of een tocht door het landschap van herinnering en toekomst? Kun je lekker plannen maken voor de inrichting of herinrichting van je ruimte. Geen slecht begin voor een nieuw jaar! Kees den Herder Noordweg 125, Serooskerke 0118-593030

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13