Middelharnis wil meer bedrijven Kinderkamer Gezocht PZC 'n beetje huur voor 'n verre buur giro: 236700 NIERDIALYSE. Partij voor Zeeland zoekt warme band met lokale partijen Zeelandbrug weer open na renovatie Tweede boring voor zoutwaterleiding Koor VZOS zingt in nachtdienst Oosterland Uitbreiding van economische bedrijvigheid goed voor hele regio HET LAAT JE NOOIT LOS door Margreet van den Broek MIDDELHARNIS - De ge meente Middelharnis wil net zo veelbedrijfsgronden binnensle pen als het streekplan voor Goeree-Overflakkee maximaal toestaat. Op die manier hoopt Middelharnis meer werkgele genheid te creëren. Voorzitter L. Noordhoek van de Ondememerskring Schouwen- Duiveland is niet bang dat Schouwse ondernemers de pas wordt afgesneden. ..Hoe meer bedrijvigheid in de regio, hoe beter." In het streekplan voor Goeree is 45 hectare ruimte opgenomen voor uitbreiding van de be drijf sgronden. Oude-Tonge en Middelharnis zijn daarbij aan gewezen als de locaties waar de ze uitbreiding mag worden ge realiseerd. Middelharnis kreeg vorig jaar al elf hectare toege wezen, die binnen een jaar wer den uitgegeven. De gemeente wil nu ook in aan merking komen voor het leeu wendeel van de nog te verdelen 34 hectare, Omdat de vraag naar bedrijfsgronden blijft aan houden en het aanbod aan ar beidsplaatsen schraal blijft, wil het gemeentebestuur de verde ling zo snel mogelijk regelen. „Dat Middelharnis pleit voor OOSTERLAND - De christelijk gemengde zangvereniging VZOS luistert zondag 24 decem ber de traditionele kerstnachtdienst op in de Nederlands-hervormde kerk in Oosterland. De samenkomst begint om tien uur 's avonds. Het koor staat onder leiding van dirigent W.D. van den Berg uit Oud-Beijerland. Het orgelspel is van J. Ringelberg. een zo groot mogelijk areaal be rust niet op chauvinisme, maar op het uitgiftepatroon van de laatste jaren", schrijft het ge meentebestuur in de toelichting op het bezoek van commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland J. Franssen. Die praat vandaag uitgebreid met het college van Middelharnis over onder andere de economi sche situatie op Goeree- Overflakkee. Zwakste Goeree-Overflakkee is een van de zwakste economische regio's van Nederland. Het gebied heeft ongeveer tienduizend ar beidsplaatsen op een beroeps bevolking van twintigduizend De helft van die banen wordt aangeboden in Middelharnis, dat op het eiland een duidelijke centrumfunctie heeft vanwege de concentratie van voorzienin gen en bedrijven. Om die functie in stand te houden, wil Middel harnis de komende jaren de werkgelegenheid ontwikkelen. In het provinciale streekplan worden hiervoor verschillende instrumenten aangereikt, waaronder de uitbreiding van het aantal hectares voor bedrij venterreinen. L. Noordhoek van Onderne mend Schouwen-Duiveland ziet in het economisch offensief van Middelharnis geen bedrei ging voor de Schouwse bedrij vigheid. Integendeel zelfs. De economische waarde die uit breiding in dat gebied met zich meebrengt, zal ook op ons uit stralen. De Randstad is vol, en daar kan Zuid-West-Nederland in zijn geheel van profiteren. Ik beoor deel de ontwikkeling van nabu rige gebieden als Middelharnis en Vlissingen-Oost als een kans voor de hele regio." Wel pleit Noordhoek ervoor dat de gemeente Schouwen-Duive land de ontwikkelingen op Goe ree-Overflakkee met argusogen volgt. „Schouwen-Duiveland moet op het juiste moment in kunnen spelen." Hoe dat vorm zou moe ten krijgen, is volgens Noord hoek een goed onderwerp voor het sociaal-economisch sympo sium dat de gemeente op 18 ja nuari organiseert. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Partij voor Zeeland zoekt samenwerking met lokale politieke partijen. Onder het motto 'de PvZ gaat lokaal' zijn de afgelopen maan den al contacten gelegd met verschillende plaatselijke groe peringen. De partij wil dat net werk nog verder uitbreiden om zo de politieke activiteiten en doelstellingen te verbreden en dichter bij de burger te brengen. Voorzitter M. Stoffels van de PvZ-Statenfractie: „De animo op lokaal niveau om zich aan ons te binden, is groot. In het verleden was er vooral een ste vige band met de 'lokalen' in Zeeuws-Vlaanderen. Dat kwam duidelijk tot uiting op de kandi datenlijst voor de laatst gehou den verkiezingen voor Provinci ale Staten met vertegenwoor digers van Groot-Hulst, Groot- Hontenisse, de Temeuzense On afhankelijke Partij Top en Dorpsbelangen Toerisme in Aardenburg/Sluis en in Oost burg." Inmiddels is ook met de raadsfracties van AOV/Unie 55 in Veere en Vlissingen over eenstemming bereikt over nau we samenwerking, terwijl er nog wordt onderhandeld met de raadsfractie van diezelfde ou derenpartij in Middelburg. Stoffels: „Opzet is dat het oude- renbelang en het algemeen be lang onder één noemer worden gebracht." Eind december pre senteren de PvZ en AOV/Unie 55+ hun definitieve plannen. Bij de komende gemeenteraadsver kiezingen in maart 2002 komen ze uit met een gezamenlijke lijst Lokale Partij Veere en Lokale Partij Vlissingen. Stoffels: „Er is sprake van een interessante ontwikkeling, die in ieder geval nader invulling geeft aan onze basisgedachte, dat er kortere en meer directe lijnen moeten ko men tussen burger en politiek. Onze partij moet meer binding krijgen met wat er op gemeente lij k politiek niveau leeft. Op de ze manier lukt ons dat aardig." door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - Gedeputeerde J. Hennekeij heropende woens dag officieel de Zeelandbrug tij dens een feestelijke bijeen komst in het Zierikzeese theater Mondragon. Hoewel de miljoe nenrenovatie nog maar net ach ter de rug is, blikte Hennekeij al even vooruit naar de volgende operatie. „Als de brug in de toe komst een knelpunt wordt, moeten we weten of er nog rek is. Daarom wordt er gestudeerd op de mogelijkheden voor ver breding." Hennekeij maakte er woensdag een waar spektakelstuk van. Nadat de honderden aanwezi gen op een groot filmscherm via een videoverbinding 'live' had den gevolgd hoe de gedeputeer de de brugdoopte, sprong hij plotsklaps dwars door het scherm heen. De video-opna men bleken daags ervoor te zijn gemaakt, zodat Hennekeij woensdag het glas tegelijk met alle betrokkenen kon heffen op de heropening van de Zeeland brug. De brug werd van 1 april tot 1 november gerenoveerd. In die periode werden de stalen vang rails vervangen door betonnen barrières, die beter bestand zijn tegen een aanrijding. De voeg- overgangen van de brugdelen werden vernieuwd en er kwam een nieuwe asfaltlaag. De renovatie van de brug is nog niet volledig afgerond. In 2001 wordt de betonnen rand aan de westzijde van het fietspad nog aangepakt en het binnenste van de brug wordt aan de Arbo- eisen aangepast. Daarnaast zul len er voorzieningen worden ge troffen voor de snelheidshand- having op de brug. donderdag 21 december 2000 Op de kop van de Julianahaven in Yerseke verrijst een pompgebouw, van waaruit het zoute water naar de schelpdierenbedrij ven wordt ge leid. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers YERSEKE - Een tweede, nieu we boring moet de haperende aanleg van de verswaterleiding in Yerseke weer vlot trekken. Pogingen om een vastgelopen ruimer - waarmee een boorgat tot de gewenste diameter wordt vergroot - weer in beweging te krijgen, zijn inmiddels ge staakt. „Het was een moeilijke beslis sing", zegt F. Koch, directeur van het gelijknamige Goese in genieursbureau dat de aanleg van de verswaterleiding bege leidt. „Een dure boorbuis laten zitten, betekent een flinke kos tenpost voor de aannemer." Over de hoogte van het bedrag wil hij niets kwijt. Toch is de tunnel waar de ruimer in vastzit niet voor niets ge boord. Onlangs is besloten de buis niet voor water, maar voor de besturingskabels te gebrui ken. Die zorgen er straks voor dat vraag en aanvoer van water op elkaar afgestemd kunnen worden. Ruim drie weken geleden bleek er geen beweging meer in de rui mer te krijgen. De oorzaak is on duidelijk. Het Belgische Hydro Soil Services (HSS), gespeciali seerd in gestuurde boring, wijt de moeilijkheden aan de sterk wisselende samenstelling van de grond. Pompgebouw Op de kop van de Julianahaven is aannemingsbedrijf Van Lee uit Veghel - samen met HSS ver antwoordelij k voor de aanleg van de verswaterleiding - on dertussen druk bezig met de bouw van een pompgebouw. Ook wordt er net over de dijk een inlaatpunt aangelegd. Schoon Oosterscheldewater kan straks vanaf het inlaatpunt, via het pompgebouw, door de leiding naar mosselbedrijven langs de Korringa weg en de oes terputten worden getranspor teerd. Ook het 'aqua-business-terrein' Olzendepolder wordt op die ma nier van water voorzien. Het ge bruik van schoon water wordt waarschijnlijk al snel door de Europese Unie verplicht ge steld. Eind van de week wordt de bo ring, waaraan behalve Belgen veel Engelsen en Ieren werken, gestaakt. Het werk wordt woensdag 3 januari weer her vat. Dialyse, je zit er altijd aan vast Want ook de dagen dat je niet aan het dialyseapparaat vastzit, ben je er toch mee bezig Je leven is er volledig op ingericht, alles moet er voor wijken De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan Dat kost geld, veel geld. Bel voor meer informatie 0800-222 40 07 of stort uw bijdrage op giro 88 000 Hartelijk dank NIERSTICHTING ALS HET JE OVERKOMT, ZIJN WE ER. 80 huizen voor alleenstaande moeders in de krottenwijken van Mexico. H O m e PI a n Meer informatie? Bel 076-573 67 36 of stuur een briefje naar HomePlan postbus 6849,4802 HV Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 54