Melkert ziet te veel vals sentiment PZC NS-top gaat gebukt onder zeven plagen Rotterdamse agent in de Taliban-fabriek blijft met peppersprm^ Osama bin Laden de held Kroonprins van Kok is geen man van de zeepkist 21 december 1950 donderdag 21 december 2000 van onze redactie binnenland Als het om donkere dagen gaat, dan is dat zeker het geval bij de Nederlandse Spoorwegen. Zelden kregen de NS zoveel ellende over zich heen als deze week. Alleen dinsdag al noteerden de NS de volgende plagen: een bommelding met als gevolg ontruiming van het verkeersplein en de Katrei- netoren in Utrecht, een wilde staking van verkeersleiders met als gevolg totale chaos op het spoor in Oost-Neder land. En een telefoonlijn van de afdeling persvoorlichting die het begaf na te zijn plat- gebeld door reizigers die een pamflet met het nummer in handen gedrukt hebben ge kregen van kwade conduc teurs en machinisten. De eerste plaag was de Twee de Kamer die de NS-top aan de schandpaal nagelde. Daarna volgde het rijdend personeel van het Zutphens Personeels Collectief dat conducteurs en machinisten in heel het land inmiddels be reid heeft gevonden om van daag te staken. Sindsdien volgen de rampen elkaar in rap tempo op. Een ontevreden NS-jaar- kaarthouder is volgens Kanaal 9 Utrecht verant woordelijk voor de valse bommelding op dinsdag. De regionale tv-zender heeft de man geïnterviewd en zond de beelden gisteravond uit. De man verklaarde dat hij han delde uit onvrede over de prestaties van de NS. Hij kreeg echter spijt toen hij merkte dat de media sugge reerden dat de radicale Mo lukse splintergroepering Maluku-Warchild achter de melding zou kunnen zitten. Handtekeningen De Consumentenbond stapte deze week uit het overleg met de NS en begon een publ ieks- actie tegen het spoorbedrijf. Gisteren bood de bond 16.700 handtekeningen van treinreizigers aan enkele Ka merleden aan. De bond eist van de NS onder meer een fi nanciële tegemoetkoming voor reizigers die door lang durige vertragingen worden getroffen. Verder zijn 55 verkeerslei- ders met de NS-top in con- J flict gekomen omdat ze j menen dat ze te weinig com- I pensatiegeld te krijgen voor de extra reistijd naar hun nieuwe werkplek. Een totaal onaangekondigde actie van het groepje verkeersleiders - tot voor kort altijd zeer loy aal aan de NS-top - legde afgelopen dagen diverse trei nen in het oosten van Neder land stil. Pamflet De afdeling persvoorlichting van de NS kreeg dinsdag al vast een voorproefje op de grote staking van vandaag. Want in het pamflet dat in Zutphen door conducteurs en machinisten aan reizigers werd uitgedeeld met uitleg van de komende actie, stond onder meer de oproep: 'Belt u gerust met de afdeling voor lichting, zij hebben u wat uit te leggen.' Diezelfde afdeling voorlich ting kon vervolgens niet an ders dan een bandje op dat overbelaste nummer te zet ten met de verwijzing naar het telefoonnummer van OV- reisinformatie en Teletekst pagina 751 waar de actuele gegevens over uitgevallen treinen bekend is. Overigens steekt de vakbond de NS inmiddels 'een helpen- de hand'toe in de zin van een 'temperende' en 'bemidde lende' rol. ,,Wij zullen als vakbond wel aanwezig zijn op de brandhaarden van de staking", zegt FNV-vak- bonsbestuurder A. van den Berg. „Onder meer om te voorkomen dat managers en conducteurs of machinisten elkaar in de haren vliegen. Zulke dingen komen ook wel eens voor." De FNV en de an dere bonden steunen de sta king niet omdat zij juridisch j gebonden zijn aan een ak koord over de omstreden re- organisatieplannen. „Maar we wijzen haar ook niet hele- ij maal van de hand", aldus Van I den Berg. GPD pagina 19: actiedag in Zeeland door Paul Koopman en Hans van Soest PvdA-fractievoorzitter Ad Melkert valt nooit uit zijn rol. Als hij een toespraak houdt, krijgt het gehoor zelden kippen vel. In zijn woorden klinkt nooit de echo van revolutie. Een intel lectueel met de uitstraling van een sneeuwpop, is wel gezegd. Maar ook een 'zuiger' en 'Rupsje Nooitgenoeg', omdat hij bij on derhandelingen nooit ophoudt voordat hij meer binnensleept dan afgesproken. Vaak tot grote woede van de VVD. „Wat ik in de politiek te vaak zie, zijn valse sentimenten: al leen maar emoties tonen op het moment dat het je goed uitkomt. Ook ik kan me oprecht ergeren aan de te lage schoolbankjes en de afbladderende verf op scho len, terwijl ik anderdaags in een blinkend hoofdkantoor van een bedrijf kom. Maar als je daar iets aan wilt doen, moet je in de politiek meerderheden maken. Stapje voor stapje verder ko men en anderen in hun waarde laten. Ik krijg liever stil iets voor elkaar, dan een schitterend be toog te houden en vervolgens mijn rug weer naar de proble men te keren. De zeepkist kan nodig zijn om mensen wakker te schudden, maar je moet er snel vanaf om echt iets te doen." Bij de laatste verkiezingen bracht 0,4 procent van dePvdA- stemmers zijn voorkeurstem uit op Melkert. ,,Ik denk dat de kie zers ervan te overtuigen zijn dat ze beter kunnen stemmen op een politicus die iets voor elkaar krijgt. Bij de vorige verkiezin gen stond ik vijfde op de lijst. Geen enkele nummer vijf trekt veel stemmen. Behalve dan Eri ca Terpstra." „Er is geen alternatief dan ge woon jezelf blijven. Ik weet dat de persoon van de politicus er toe doet. Maar ik geloof niet in politiek waarin ballonnen opla ten en mannetjesmakerij de bo ventoon voeren. Misschien gaat het wel die kant op, maar ik hoop het niet." Opvolging Minister-president Kok laat nog in het midden of hij na deze kabinetsperiode aanblijft als partijleider. Hij wil alleen als er Ad Melkert in een karakteristieke houding: luisterend. foto Robert Vos/ANP nog een rol voor hem is wegge legd. Iets waarover hij nu over legt met de top van de PvdA. „Het kan zijn dat de partij zegt dat er betere mensen zijn om het karwei voort te zetten", zei Kok afgelopen weekeinde. Voor het eerst bracht hij Melkert in beeld als eventuele opvolger. Melkert blijft er uiterlijk kalm onder. „Natuurlijk beslist Kok niet in zijn eentje. Partijleiders moeten voortdurend alles af stemmen met de mensen om hen heen, om zich van steun verze kerd te weten. De PvdA is on danks alle ups en downs van de afgelopen tijd erg content met Kok, maar dat is nooit zonder kritiek gegaan. Begin jaren ne gentig moest hij echt op zijn te nen lopen om de partij mee te krijgen. Ik spreek met Kok over alles wat belangrijk is voor de toekomst. Dezer dagen spreken we weer over de nieuwe kandi datenlijst en de komende cam pagne. En natuurlijk spreken de partijleider en de fractievoor zitter ook over wat met een toe komstige opvolging te maken heeft." Brinkman-effect „Ik weet dat er veel over mij als kroonprins geschreven wordt, maar die functie bestaat niet in de PvdA. Ik doe mijn best als fractievoorzitter om de politie ke beslissingen onze kant op te krijgen. Ik vind journalisten over het algemeen aardige jon gens en meisjes, maar ik laat me niet door hun voorspellingen af leiden. En wat ik na deze perio de ga doen, hangt af van wat ik deze periode presteer." Melkert lijkt beducht voor het Brinkman-effect. De kroon prins van het CDA werd te vroeg gelanceerd door Lubbers en be gon zich ten koste van zijn par tijleider te profileren. „Mijn po sitie is niet te vergelijken met die van Brinkman. Er zijn boe kenkasten vol geschreven over wat er toen mis ging bij het CDA. Ik wil daarom het liefst niet ingaan op de persoon Brinkman, behalve dan dat ik het een aardige man vind." Toch is Melkert zich het laatste half jaar flink aan het profile ren. Aan de ene kant zet hij zich zelf neer als de politicus die de staatsschuld in vijfentwintig jaar geheel wil aflossen, aan de andere kant als de man die meer wil investeren in de samenle ving. „Ik verwoord op mijn wij ze - zo ben ik nu eenmaal - wat wij willen: aflossen van de staatsschuld en meer investeren in zorg en onderwijs. En u kunt er van uitgaan dat ik deze pun ten heel goed heb afgestemd met premier Kok." Maar van een mediaoffensief is geen sprake, bezweert Melkert. „Nederland heeft een te hoge prijs betaald voor het financie ringstekort dat én CDA én PvdA én WD hebben laten ontstaan. Dat mag niet meer gebeuren. Maar tegelijkertijd mogen we niet de kant op gaan van Enge land en de Verenigde Staten, waar mensen goed onderwijs en zorg zelf moeten regelen. Op dat vlak is het liberale verhaal van marktwerking compleet ach terhaald." Beleid Melkert zal in januari met WD en D66 overleggen over een nieuw 'pact voor Paars'. „Het regeerakkoord is uitgevoerd. Het zou doodzonde zijn de tijd tot aan de komende verkiezin gen als zand door onze vingers te laten glijden, terwijl er zoveel mogelijk is. We moeten erken nen dat er nu andere omstandig- hedenzijn dan drie jaar geleden. Nu is er een ongehoorde hoe veelheid belastingmeevallers. We willen blijven uitgaan van financiële discipline, maar we moeten wel erkennen dat de economische groei op een hoger niveau ligt. Dat biedt de kans de kwaliteit van onderwijs, ge zondheidszorg en politie te ver beteren. Ik ben optimistisch dat dit gesprek in alle redelijkheid zal worden gevoerd." Dat laatste klinkt wel heel erg optimistisch. WD-leider Dijk stal waarschuwde de PvdA niet aan de Zalm-norm te tornen. „Ik heb geen moeite met die norm", reageert Melkert. „Ik vind het goed de uitgaven streng te beheersen. Maar dat verbiedt je niet iets extra's te doen als de economische groei meevalt. Na tuurlij k kun je ook de lasten ver lichten, maar wat schiet je daar mee op als je tegelijkertijd de problemen in het onderwijs en de zorg niet aanpakt? Dan kan de burger met zijn extra koop kracht zelf privé-scholen gaan betalen, zijn vader in een privé- verzorgingshuis stoppen of pri- vé-politie inhuren. Dan verbe ter ik liever de kwaliteit van de politie in élle buurten en in ólle ziekenhuizen." Geen bedragen „Ik noem nog geen concreet be drag. Maar ook bij een iets in zakkende economisch groei is nog sprake van extra meeval lers. Minimaal de helft van die meevallers moet net als nu naar de aflossing van de staats schuld De ander helft kun j e ge bruiken voor versnelde aflos sing, gerichte lastenverlichting voor lage inkomens én voor ex tra investeringen." Is Melkert bereid daarvoor de coalitie op scherp te zetten? „Er moet niet alleen in 2002 extra geld komen, maar structureel de komende jaren. De boodschap aan aspirant-verpleegsters, - onderwijzers en -politiemensen moet zijn: wij investeren struc tureel in deze sectoren. Dat is geen modegril. Niet alleen PvdA-stemmers zijn het zat op een wachtlijst te staan. De sa menwerking met WD en D66 is geen doel op zich. De samen werking is een middel om tot verbetering van de samenleving te komen." GPD door Harald Doornbos Afghanen in een vluchtelingenkamp in Pakistan wachten op voedselhulp. De kampen zijn een belang rijke recruteringsterrein voor de Taliban, de islamitische militie die een groot deel van Afghanistan be stuurt. foto B.K.Bangash/AP Het kabinet heeft besloten alle politieagenten op straat uit te rusten met pepperspray, waarmee zij zich gevaarlijke mensen van het lijf kunnen hou den. In de regio Rotter dam is de afgelopen maanden een proef ge daan met de spuitbusjes. door Yvonne Keunen In de politieregio Rotterdam- Rijnmond is pepperspray sinds de op 3 juli begonnen praktijkproef bijna tweehon derd keer gebruikt. In 92 pro cent van de gevallen werkte het effectief. Dat blijkt uit het eindrapport op basis waarvan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken hebben besloten het mid del voor de politie landelijk in te voeren. De politie Rotterdam-Rijn mond is tevreden met de resul taten van de proef. „Het blijkt een goed werkend middel te zijn", zegt Arie Ponsen, docent Integrale Beroepsvaardigheids Training bij de politie en specia list op het gebied van pepper spray „Maar het werkt niet voor de volle honderd procent. Je moet er je leven niet aan toever trouwen." Want in acht procent van de ge vallen sorteert het middel geen effect, omdat een verdachte niet wordt geraakt of omdat het op sommige mensen gewoon geen invloed heeft. „Er zijn mensen die knipperen een keer met de ogen en verder hebben ze er to taal geen last van", verklaart Ponsen. „Dit is een verschijnsel dat zich ook in andere landen voordoet." Preventieve werking Meestal werkt de pepernevel echter uitermate effectief. Ster ker, verdachten blijken juist te rug te schrikken van geweld tegen politiemensen die met pepperspray dreigen. „In Rot terdam is bekend dat de politie op straat over pepperspray be schikt. Het laten zien van zo'n busje of het dreigen ermee was in 49 procent van de incidenten genoeg om problemen te voor komen." De politieagenten die aan de proef deelnamen, zeggen zich veiliger te voelen nu ze met pep perspray zijn uitgerust. „Omdat je met pepperspray een straal van vier meter bestrijkt, kunnen verdachten op afstand worden gehouden." Het merendeel van de agenten die aanvankelijk niet veel voor het middel voelden, is nu dan ook 'radicaal om', aldus Ponsen. „Het is een goed middel voor de zowel de politie als voor de bur gerij." Want weliswaar veroor zaakt de spray bij aanraking met de ogen hevige pijn - 'we noemen dat wel het midalgan- effect' - het laat geen blijvend letsel na. Pepperspray wordt vooral ge bruikt bij verdachten die drei gen met messen, stokken of honkbalknuppels, of die zich op andere wijze agressief gedra gen. „En dan vooral als die ver dachten heel groot en sterk zijn of bijvoorbeeld een vechtsport beoefenen." Zodra een verdachte met een vuurwapen dreigt, mag een po litieagent er niet meer vanuit gaan dat pepperspray voldoen de werkt. „Al kan het in sommi ge gevallen best volstaan. Maar je moet er altijd vanuit gaan dat iemand met peper in zijn ogen nog altijd in staat is om een trek ker over te halen. Bovendien duurt het een seconde voor het middel werkt." Kleinigheidje Het enige waar agenten in het begin van de proef over klaag den is dat ze zélf last hadden van prikkende ogen. Maar Ponsen vindt dat een kleinigheid. „Het is vaak een kwestie van even op de windrichting letten. En ach, prikkende ogen gaan vanzelf over." Ponsen is in zijn nopjes dat alle politiemensen in Nederland met de spuitbusjes worden uitge rust. Verrassend vindt hij dat echter niet. „De cijfers hier wij ken niet af van die in het buiten land. We sluiten zelfs aan bij de statistieken in Amerika, waar de drempel om het middel te ge bruiken veel lager is." Een probleem is wel dat de poli tie nog niet over voldoende- spuitbussen kan beschikking om alle agenten al per 1 januari met pepperspray uit te rusten Minister De Vries van Binnen landse Zaken verwacht dat het nog wel tot eind volgend jaar kan duren voordat alle agenten zijn uitgerust met de spuitbus sen. GPD Er is er maar één die de jon gens en mannen aan de grootste madrassa of koran school in Noord-Pakistan vre zen en dat is Allah. Al het andere kan hen gestolen worden. Ame rikaanse luchtaanvallen, Russi sche bezetting, burgeroorlog en nu weer extra VN-sancties van wege de weigering om de van terrorisme verdachte Saudiër Osama bin Laden, uit te leveren aan de Verenigde Staten. Het gevecht van de Taliban en haar aanhangers tegen de rest van de wereld valt niet mee. „Amerika stelt ons altijd in een kwaad daglicht", klaagt een van de leiders van de madrassa, Hamid-ul-Haq. „Nu gaat het weer om de uitlevering van Bin Laden waarmee ze ons willen chanteren. De VS zeggen dat hij een terrorist is en dat hij in Af ghanistan zou verblijven. Maar dat is slechts Amerikaanse pro paganda. Ik ken Osama bin La den alleen maar als een goede, ware gelovige. De VS liegt." Daar is iedereen het hier mee eens. Een in een lang, wit ge waad geklede student die Aziz Ullah heet en 21 jaar oud is, ver dedigt Bin Laden met hart en ziel. „Wij zijn zeer trots op hem", vertelt de jongen. „Hij is een echte Arabische mujahid (strijder) die ons geholpen heeft bij het verdrijven van de Russen uit Afghanistan." Aziz gelooft niet dat Bin Laden betrokken is bij het opblazen van de Amerikaanse ambassa des in Kenia en Tanzania, twee jaar geleden. Daarbij kwamen honderden mensen om het le ven. „Osama bin Laden is een eerlijk en vreedzaam figuur. Er is een misverstand gaande tus sen hem en de VS. Hopelijk kan dat snel de wereld uit worden geholpen", zegt de student. En dan volgt het verhaal hoe de Verenigde Staten alle televisie beelden ter wereld met compu ters kunnen veranderen, waar door het lijkt dat moslims foute dingen doen. Er wordt ook ge sproken over de Amerikaanse film 'Wag the Dog', waarin een Amerikaanse president een oor log tegen een klein land begint om de aandacht af te leiden van binnenlandse politieke proble men. Voor de goede orde: geen van de studenten heeft ooit televisie gekeken, laat staan dc film 'Wag the Dog' gezien. Televisie en films zijn hier verboden. Zelfs een foto maken van een levend wezen is niet toegestaan „Dat wordt toch maar een afgod", vindt Hamid-ul-Haq. Studenten De 2500 studenten studeren op een steenworp afstand van de Afghaanse grens in een groot complex in het stadje Akora- Khattak. Officieel heet het in stituut 'Haqannia'. Het werd aan het einde van de jaren veer tig gesticht door de opa van Hamid-ul-Haq. De studenten - allen mannen; vrouwen worden niet toegelaten - zijn tussen de acht en vijfendertig jaar oud. 's Ochtends, tegen een uur of vijf, staan ze op voor het eerste gebed van de dag. Daarna reci teren ze gedeelten uit de koran. Vervolgens beginnen ze met het uit het hoofd leren van hoofd stukken uit de koran. Ondertus sen wordt nog vier keer gebe den. Of ze verzamelen zich op het plein van de moskee op het terrein om daar te luisteren naar urenlange preken van moslim geestelijken De jongens hebben geen afleiding. Tv is zoals ge zegd uit den boze, maar radio ook. Sommigen hebben een cas setterecorder zodat de religieu ze lessen nog eens in de avond uren kunnen worden herhaald. 's Avonds gaat het licht in Haqannia al vroeg uit en slapen de studenten in zeer sober inge richte en uit beton opgetrokken kamers. En dan om vijf uur de volgende dag weer het zelfde liedje. De studie duurt vier of vijf jaar. Met andersdenkenden komen ze niet in contact. Slechts één keer per week gaan ze onder begelei ding van geestelijken naar de markt in het dorp om wat inko pen te doen. Vrouwen zien ze nauwelijks of helemaal niet. Haqannia verschaft de kinde ren van arme families een toe komstperspectief. „Negentig procent van de huidige Taliban leiders heeft hier gestudeerd", zegt Hamid-ul-Haq met gepas te trots. Hij is dan ook helemaal niet be ledigd wanneer landen als de VS en Rusland Haqannia bestem pelen als 'de Taliban-fabriek.' „Dit is de belangrijkste school van Pakistan", meent hij. „Wij zijn daarom trots op die aandui ding. Maar hier gebeurt niets buitengewoons. We leren nie mand om te vechten of zo. Alle wapens hier zijn verboden, zelfs messen." Hamid-ul-Haq gelooft wel in de jihad of heilige oorlog. Toen de Taliban er een paar jaar geleden niet zo goed voorstonden, ging Haqannia dicht en werden alle studenten naar het front in Af ghanistan gestuurd om mee te vechten. „Enkele honderden studenten hebben zo het marte laarschap bereikt", zegt Ul-Haq op neutrale toon terwijl hij kof fie laat aanrukken en een pak koeken openmaakt. En om de droom van één grote, verenigde Centraal-Aziatische islamiti sche republiek te verwezenlij ken, studeren er op Haqannia ook studenten uit Tadzjikistan en Tsjetsjenië. „We hopen dat Pakistan, Afghanistan en de Centraal-Aziatische landen uiteindelijk overgaan in één groot moslimland", zegt Ul- Haq. Hypocrieten Die droom kan nog wel eens lang op zich laten wachten De nieuwe VN-sancties - de Veilig heidsraad verscherpte dinsdag nacht het embargo tegen de Ta liban - zorgen ervoor dat het re gime in Kaboel nog meer onder druk komt te staan. En er drei gen nog altijd Amerikaanse luchtaanvallen op bases van Os ama bin Laden in Afghanistan. „En dan te bedenken dat de Ver enigde Staten Bin Laden tijdens de Koude Oorlog beschouwden als een vriend. Wat een hypo crieten", verzucht Ul-haq. GPD Vorst Nederland is even de koudste plek van Europa. Alleen in Zweden vriest het net zo hard, maar zelfs in het westen van Rusland is het niet zo koudDe laagste temperatuur is geme ten in Eelde, waar het kort voor zonsopgang bijna vijftien graden vroor. Waarschijnlijk houden de lage temperaturen nog wel even aan, want vanuit Polen komt een nieuw kou front richting Nederland. Landbouw Boeren in Zeeland hebben for se kritiek op een aantal rege ringsmaatregelen voor de landbouw, Ze voelen zich ach tergesteld, omdat ze beneden de wereldmarktprijs moeten werken, terwijl dat in andere bedrijfstakken niet het geval is. Voorzitter Geuze van de Zeeuwse Landbouw Maat-' schappij denkt dat wanneer het voordeel van kostenbespa ringen steeds wordt afge roomd vóórdat de boer aan bod komt, de kans bestaat dat de boeren het tempo niet lan ger willen volhouden. Smokkel De laatste weken wordt opval lend veel jenever en sigaren naar België gesmokkeld. Er zijn al verschillende partijen door de douane in besl ag geno men. De feestdagen worden gezien als aanleiding voor de I grootschalige smokkel. Uitgever: J. C Boersema Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Redactiefax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel (0118)484000 Fax (0118)472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel (0115)686000 Fax. (0115)686009 Hulst: s Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel (0114)373839 Fax (0114)373840 Zierikzee: G^achtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener NV Internet (http://www.pzc.nl): Postbus 18 4380 AA Vlissingen redactie: redactie@pzc.nl exploitatie: internet@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 13.30 uur. op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20 30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen bij automatische incasso (tussen haakjes prijs met acceptgiro) per maand f 36,70 (nvt) per kwartaal 100,00 101.65) per jaar 380,00 (ƒ381,65) Voor toezending per post geldt een toeslag. Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk. 1 maand voor het einde van de betaalperiode Losse nummers maandag t/m vrijdag: 1.85 per stuk zaterdag: 2,75 per stuk Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47 70 65 597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentieopdrachten worden uitgevoerd onder toepassing van de algemene voorwaarden van Uitgeverij PZC BV alsmede de regelen voor het advertentiewezen. Tarieven kunnen tijdens kantooruren worden opgevraagd bij de advertentieorderafdeling Tel. 0118-484321

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 2