Feyenoord herfstkampioen PZC Leontien van Moorsel wint met een banddikte verschil Manager Vitesse: club bijna failliet Oude liefde roest wel degelijk 27 Twee doeltreffende aanvallen voldoende voor winst op Vitesse Clubrecord FC Utrecht Leiden loopt uit voor tafeltennis Leeds huurt Keane van Inter Preud'homme trainer Standard Butrageno directeur Real Madrid Remise in eerste finalepartij WK Verbeek assistent van Hiddink Kort geding badmintoncoach Arie van Lent matchwinnaar in Duitsland donderdag 21 december 2000 Arjan Human. UTRECHT - FC Utrecht heeft woensdagavond een clubrecord gevestigd. De ploeg won voor de vijfde keer op rij, deze keer op eigen veld van RKC: 2-1. Nog nooit won Utrecht meer dan vier duels achtereen. Tegen RKC scoorden Zwaanswijk en Kuijt. Middelburger Arjan Hu- man scoorde tegen, zijn vierde doelpunt voor de Waalwijkers. Een halfuur voor tijd viel Hu- man in voor Petrov en tien mi nuten voor tijd werkte hij de bal in een scrimmage over de doel lijn. De wedstrijd begon een kwartier later omdat RKC in de file had gestaan. Ploegen die bij Willem II in hun schulp kruipen, hebben weinig overlevingskansen in Tilburg. Dat ondervond woensdagavond NEC, dat laf spelend met 2-0 klop kreeg. De Nijmegenaren verschansten zich voor eigen doel, waarna het slechts wach ten was op het moment dat de egelstelling door de thuisclub zou worden doorbroken. Letterlijk vanaf de eerste mi nuut van de wedstrijd (Bombar- da raakte de lat) was er maar een ploeg die de intentie had te voet ballen. De beloning kwam pas zeven minuten voor rust toen Ceesay met eerunooje actie op rechts doorbrak en Bombarda in staat stelde te scoren. Toen Sjoekov na een uur spelen de voorsprong verdubbelde, was de wedstrijd gespeeld. FC Utrecht - RKC 2-1 (1-0). 11. Zwaanswijk 1-0, 46. Kuyt 2-0, 79. Human 2-1. Scheidsrechter: Weste rink. Aantal toeschouwers: 11.000. Gele kaart: De Jong (FC Utrecht), Petrovic, Gudjonson (RKC). Willem 11 - NEC 2-0 (1-0). 38. Bom barda 1-0, 59. Sjoekov 2-0. Scheids rechter. Oskam. Toeschouivers: 13.000. Gele kaart: Ceesay (Willem II), Latuheru, Collen (NEC). ANP door Koen de Vries LEIDEN - Je sluit een contract voor één avond met zes topspe- lers, laat in een sporthal een ri ante tribune bouwen voor de vip's en sponsors en je maakt links en rechts reclame. Wie had ooit gedacht dat deze formule ook bij tafeltennis aan zou slaan? Fred van Oostenrijk na tuurlijk, een 46-jarige tafelten- nisgek uit Leiden. Met een budget van 85.000 gul den heeft Van Oostenrijk het evenement uit de grond ge stampt. Welgeteld 1243 mensen passeerden de kassa's van de Leidse sporthal De Zijl. Een on gekend aantal toeschouwers voor een doordeweeks avondje pingpong. Ze klapten hun han den stuk wanneer de bal weer eens onmogelijke capriolen maakte. Mooi voor het publiek dus, maar ook mooi voor de spe lers. Jan Ove Waldner, Vladimir Samsonov, Jean Michel Saive, Trinko Keen, Danny Heister en Sugun Toriola kregen niet al leen een riante onkostenvergoe ding, ze mochten ook een be drag van 25.000 gulden aan prijzengeld verdelen. Maar ook mooi voor de tafelten- nisbond (NTTB) die een opkik ker wel kan gebruiken na de mislukt missie in Sydney. Vol gens Danny Heister is het broodnodig dat er weer wat le ven komt in de Nederlandse ta feltennissen j. „We moeten de sport meer profileren", vindt hij. „Ik heb een plan ingediend bij de bond. We willen meer in Nederland gaan trainen en al lerlei activiteiten ontplooien. Dit toernooien kan ook iets be tekenen." Een hoofdrol kon Danny Hei stergisteren niet voor zich opei sen. Zijn pouleindeling leek ide aal. beide tegenstanders - de Zweed Jan Ove Waldner en de Belg Jean Michel Saive - had hij op het WK eerder dit jaar ver slagen. De vermoeidheid na een drukke serie toernooien en wed strijden eiste nu echter zijn tol. Hij verloor van beide voormali ge nummers één van de wereld. Trinko Keen deed het beter. Hij versloeg Afrikaans kampioen Toriola overtuigend en was in drie games ook te sterk voor de Wit Rus Samsonov. Daarbij dient opgemerkt te worden dat Samsonov het publiek mooi ta feltennis wilde bieden en Keen alleen wilde winnen. In de finale tegen Jan Ove Waldner. ook wel de Mozart van het tafeltennis genoemd, was hij ook het sterkst: 21-9 en 21-16. GPD door Gijsbert Spierenburg ROTTERDAM - Alle fysieke klachten ten spijt is Feyenoord gisteravond herfstkampioen van Nederland geworden. Feye noord en zijn legioen vierden in een ijskoude maar nagenoeg uitverkochte Kuip feest na een geflatteerde 2-0-overwinning op Vitesse, in de eerste seizoens helft geruime tijd de belangrijk ste concurrent. Op de laatste werkdag voor de kerstvakantie was het optreden van de lopende patiënten uit de Kuip niet verheffend, wel ui terst effectief, zoals wel vaker deze competitie. Twee serieuze aanvallen en twee mooie doel punten, van Kalou en Bosvelt, waren genoeg voor de triomf in deze nationale topper, die dat predikaat nauwelijks verdien de. De verre van overtuigende wijze waarop Vitesse in de slotfase werd bedwongen, deerde Bert van Marwijk, de trainer van de nationale koploper, nauwelijks. „De overwinning was geflat teerd, het neemt niet weg dat ik er heel erg blij mee ben." Tot kort voor de aftrap was het nog onduidelijk of Paauwe, Bosvelt en Kalou door de Feye- noord-trainer konden worden ingezet. Dat het drietal toch van de partij was, getuigde volgens Van Marwijk van karakter. Vier anderen waren al niet beschik baar: Tomasson (oververmoeid Leonardo (geen werkvergun ning), Connolly (ziek) en Korne- jev (nog te zwak voor een plaats in de basis). In Vitesse was een sterke tegen stander opzij gezet, vond Van Marwijk. „We mochten blij zijn dat we met 0-0 de rust haalden. De ommekeer was voor een niet onbelangrijk deel het werk van de Rus Kornejev, die in de twee de helft op gezag van de trainer Van Vossen verving. „Met Kor nejev in de ploeg ging het ineens veel beter. Hij is balvast en in ventief. Zijn inbreng kwam het geheel ten goede." Kornejev was de man die in de 72ste minuut Kalou lanceerde, die vervolgens op de van hem bekende, onnavolgbare wijze zou scoren. Drie Arnhemse ver dedigers konden dat niet ver hinderen. Tot woede van hun coach, Ronald Koeman ..We hebben het wel eens over het slechte verdedigen in de Neder landse competitie, maar dit was er weer een typisch staaltje van. Met alle respect voor de kwali teiten van Kalou, het mag na tuurlijk niet gebeuren dat hij met drie verdedigers in de buurt toch nog kans ziet om een doel punt te maken." Aangeslagen Tien minuten later besliste Bos velt de strijd (2-0). Koeman maakte er geen geheim van dat hij de Kuip gisteravond aange slagen de rug toekeerde. ..Ik ben enorm teleurgesteld. Er heeft hier voor ons natuurlijk veel meer ingezeten. Misschien wil ik wel te veel met dit elftal. Dat kan zijn. Maar als Vitesse ooit de kans had in de Kuip te winnen dan was dat vanavond wel." Met Bosvelt en Paauwe op halve kracht en een met Smolarek en Jochemsen (te) lichte voorhoede ging Feyenoord sober en be hoedzaam te werk. Onnodige ri sico's werden tot een minimum beperkt in de vrieskou, waarin de Arnhemmers zich aanmerke lijk beter in hun element voel den. Een kopbal van Amoah uit een voorzet van Van Hintum had een beter lot verdiend dan de lat. Koeman gokte in de Kuip, be halve op Amoah ook op de pas 18-jarige Mbamba uit Ka meroen. De laatste kreeg ver rassend de voorkeur boven de Belg Peeters, over wie de coach de laatste weken niet erg tevre den schijnt te zij n. Een geduchte aderlating voor Koeman was de blessure, meteen na rust van Di- arra, de geweldenaar op het middenveld die in de eerste helft Paauwe onzichtbaar had ge maakt. Na zeventien wedstrijden is Feyenoord nu op 43 punten ge komen, precies tien meer dan vorig jaar rond deze tijd. Daar mee stonden de Rotterdammers destijds vierde achter PSV, Hee renveen en Ajax in een seizoen waarin het uiteindelijk als der de zou eindigen (met 64 punten), een punt boven Vitesse. Niet alleen de herfsttitel, ook de score van de Rotterdammers ziet er veelbelovend uit. De er varing heeft sinds 1994 geleerd dat de herfstkampioen door gaans ook kampioen wordt. Slechts twee nederlagen (tegen PSV en FC Groningen) en een gelijkspel (tegen FC Utrecht) in zeventien duels wijzen op een superieur optreden. Feyenoord - Vitesse 2-0 (0-0). 72. Kalou 1-0, 78. Bosvelt 2-0. Scheids rechter- Bossen. Aantal toeschou ivers: 40.000. Gele kaart: Zeman (Vi tesse) Feyenoord: Dudek; Emerton, Van Wonderen. De Haan en Rzasa; Bos velt, Jochemsen en Paauwe: Smola rek (82. Elmander), Kalou en Van Vossen (46. Kornejev). Vitesse: Zoetebier; Cornelisse, Knol, Zeman (74. Zongo) en Van Hintum; Diarra (47. Van der Schaaf), Kreek en Janssen; Amoah (70. Peeters), Mbamba en Sikora GPD Sjaak Swart schiet volledig over de bal heen. De Grieken Eleftherakis (rechts) en Grammos flankeren Ajacied Swart. foto Hans van Weel/GPD doorYpe Minkema AMSTERDAM - Oude liefde roest niet. Zeggen ze. Kijk naar de stijve spieren van de vedetten van weleer, bij Ajax - Panathinaikos. de replay, weggeroest in de jaren. Kijk naar de relatie tussen de beste speler ooit en Neerlands meest succesvolle voetbalclub ooit. Johan Cruijff en Ajax, liefde die vastgeroest zit. Oude liefde roest niet. Zeggen ze. In dit jubileumjaar van Ajax - de club bestaat honderd jaar - werd liefst drie keer de oude glorie uit de doos gehaald. De eer ste wedstrijd ter ere van Cruijff, met Van Basten, was vertederend, een spon taan openspringende doos met prachti ge herinneringen Later dit jaar speelde het Oranje van de Eeuw in de Arena, dit keer onder auspiciën van de KNVB. Strakker geregisseerd, maar wel leuk, vooral voor de generatie van toen. Gis teravond werd deeeuwviering besloten met Ajax - Panathinaikos, de replay. De eerste gewonnen Europa Cup-finale van Ajax op 2 juni 1971 in Wembley. Ongetwijfeld een aardige reünie. Maai de oude doos is nu toch wel leegge haald. Alle beeiden zijn bekeken, be tast, alle herinneringen zijn opgehaald. De doos moet weer naar zolder. Cruijff Oude liefde roest niet. Zeggen ze. Sjaak Swart, Mister Ajax, verklaarde zijn eeuwige liefde aan de club. Hij genoot zichtbaar „Zo'n wedstrijdje is te kort voor me", zei hij. „Ik kom straks pas op stoom." Natuurlijk. Maar waar was Jo han Cruijff, Ajax'beste aller tijden? Die zat in Barcelona op de tribune bij de wedstrijd tegen Alavés, waarzoon Jor- di speelt. Zonder Cruijff ontbrak de glans van het slotfeest. Zonder de beste geen goed besluit. Johan Cruijff ont brak ook al bij de 'echte' eeuwviering in maart uit ergernis over de aanstelling van Co Adriaanse. Dikke jas Bijna dertig jaar na dato scharnierde de rest van de roestige lichamen nog maar matig. Piet Keizer, aangever van toen, trok een dikke jas aan en kwam niet van zijn stoel. Aanvoerder Velibor Vasovic deed slechts de toss. De kilo's klommen sneller dan de jaren. Zie het lichaam van Arie Haan, doelpuntenmaker van toen, dat nauwelijks nog in het shirtje paste. Maar Barry Hulshoff, Geirie Mühren en vooral Wim Suurbier waren nog scherp van geest én lichaam. Het was niet genoeg bij Ajax - Panathinai kos, de replay. De Grieken, slanker en fitter, haalden hun gram. Damazos zorgde voor de winnende treffer. In 1971 ging het verhaal dat een Griek se weldoener de keeper van Panathi naikos, Takis Oikonomopoulos, het gezelschap van een lieftallige dame be loofde als hij de 'nul' zou houden. Oiko nomopoulos, toen twee keer gepas seerd, hield in de replay zijn doel wél schoon. Zou hij, bijna dertig jaar later, een herkansing krijgen? Of willen? Want ook betaalde liefde schijnt te roesten. Later op de avond won het huidige Ajax dankzij goals van Wamberto en Winter met 2-0 van het huidige Panathinaikos, nu tweede in de Griekse competitie. GPD door Henk Stouwdam AMSTERDAM - Inge de Bruijn wilde uitdrukkelijk ge zegd hebben, dat ze niet teleurgesteld was, maar die woor den strookten niet met haar gezichtsuitdrukking. De zwemster was namelijk wel degelijk onaangenaam ver rast dat niet zij, maar Leontien van Moorsel tot sport vrouw van het jaar werd gekozen. Naast de wielrenster werd Pieter van den Hoogenband sportman en de hockey- mannen sportploeg van het jaar. Na afloop van de verkiezing kreeg de Bruijn van alle kan ten een hart onder de riem gestoken. 'Ik had op jou gere kend' of 'Jij had het moeten worden' waren zoal de bemoe digende woorden waarmee ze werd toegesproken. De koningin van het olympisch zwembad moest erg haar best doen om opgewekt te blijven, al hadden de woorden van Van Moorsel tijdens de uitreiking haar wel goed gedaan. De drievoudig gouden-medaillewinnares bij het wielren nen verklaarde voor een volle zaal dat NOCNSF en de NOS er eigenlijk voor hadden moeten zorgen, dat er twee beeldjes zouden worden uitgereikt. En na afloop, buiten de schijnwerpers, zei Van Moorsel: „Ik weet wel, het is al lemaal heel democratisch en volgens de regels gegaan, maar in dit uitzonderlijke geval hadden ze er maar iets op moeten verzinnen." En zo kon het gebeuren dat Van Moorsel voor de vierde keer de Jaap Eden Trofee kreeg uitgereikt. Voor haar is het bijna een vast ritueel geworden, terwijl De Bruijn kan zwemmen wat ze wil, maar elk jaar tegen die uitzonderlijk goede wielrenster zit aan te hikken. En om haar moreel nog meer te knakken: Van Moorsel verklaarde gister avond nogmaals dat zij nog zeker twee jaar doorgaat. De Bruijn, die vorig jaar ook teleurgesteld was dat ze de eer aan Van Moorsel moest laten, had het een grote eer ge vonden om sportvrouw te worden. „Ook al heb ik van avond even moeten slikken, ik heb natuurlijk een fantas tisch jaar meegemaakt. Kijk, ik heb natuurlijk evenveel medailles gehaald als Leontien, maar dan wordt gemaks halve wel voorbij gegaan aan mijn elf wereldrecords die ik dit jaar hebben gezwommen." Wielrennen en zwemmen, het blijft natuurlijk appels met peren vergelijken. De eni ge stoffelijk maatstaf is, dat zowel Van Moorsel als De Bruijn elk drie gouden en een zilveren medaille in Sydney wonnen. De Nederlandse sporters met een A-status moes ten uiteindelijk in een geheime stemming het salomons- oordeel vellen. En die viel met een verschil van slechts ne gen stemmen uit in het voordeel van Van Moorsel. Bij de mannen was er minder commotie, al had de eretitel judoka Mark Huizinga niet misstaan. Maar met de uitver kiezing van Van den Hoogenband kon iedereen leven. Dat gold ook voor de sportploeg, waar de hockeymannen, die voor de tweede keer op rij olympisch goud wonnenmoes ten wedijveren met de vrouwen dubbel twee (Eeke van Nes en Pita van Dishoeck) en de vrouwen acht bij het roei en. De titel voor het talent van 2000 ging naar Rutger Smith, de wereldkampioen kogelstoten met bij de junio ren. GPD LONDEN - Leeds United heeft de Ierse international Robbie Keane voor de rest van het seizoen gehuurd van Inter. De aan valler werd afgelopen zomer door de Italiaanse club voor 45 miljoen gulden overgenomen van Coventry City maar slaagde er in Milaan niet in een basisplaats te veroveren door de enor me concurrentie. DPA/RTR LUIK - Michel Preud'homme volgt Tomislav Ivic op als trai ner van Standard Luik. De voormalige Belgische internatio nal, als doelman het laatst actief bij Benfica, tekende woens dag een contract tot medio 2004. Ivic werd eerder deze maand ontslagen wegens de tegenvallende resultaten. Preud'hom me, die 58 keer bij de Rode Duivels in het doel stond, speelde inzijn jonge jaren (vanaf 1969) zelf bij Standard. In 1986ging hij naar KV Mechelen, om zes jaar later zijn geluk bij Benfica te beproeven Belga MADRID - De voormalige Spaanse international Emilio Butrageno is aangesteld tot directeur sportief bij Real Ma drid. Hij moet de algemeen directeur, de Argentijn Jorge Val- dano, assisteren. Butrageno volgt José Pirri op, die zijn func tie neerlegde nadat Valdano was benoemd. Hij speelde van 1984 tot 1995 bij de Koninklijke en werd wegens zijn instinct voor doelpunten gekscherend 'El Buitre' (de Gier) genoemd. SID TEHERAN - De eerste partij voor de finale om de wereldtitel schaken tussen de Spanjaard Alexej Sjirov en de Indiër Vis- wanathan Anand is woensdag in Teheran in remise geëindigd. De partijwaarin Sjirov wit had, vergde 34 zetten. De wereld titelstrijd speelde zich tot aan de finale af in New Delhi. Daar na verhuisde de organisatie naar de hoofdstad van Iran, waar in totaal bijna 1,7 miljoen gulden op de opvolger van de Rus Khalifman ligt te wachten. De tweekamp gaat in principe over zes partijen. Indien de stand dan nog gelijk is, volgt een barrage met versneld speeltempo. De tweede partij, waarin Anand wit heeft, staat voor vandaag op het programma. SID ZEIST - Pim Verbeek treedt per 1 januari toe tot de technische staf van Guus Hiddink, de nieuwe bondscoach van Zuid-Ko- rea. De voormalig trainer van Feyenoord verlaat daarvoor de KNVB, waar hij werkzaam is als stafdocent van de KNVB- academie en scout. Verbeek, sinds april in dienst van de voet balbond, tekent in Korea een contract tot en met het WK in 2002, dat in Zuid-Korea en Japan plaatsvindt. De,44-jarige trainer heeft overigens al Aziatische ervaring; hij werkte an derhalf jaar in Japan als trainer van Omiya Ardija. ANP NIEUWEGEIN - Trainer Rob Kneefel heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse Badmintonbond (NBB). De coach eist daarin onder meer dat zijn contract wordt ver lengd. Het geding dient vrijdag voor de kantonrechter in Utrecht. Het huidige contract tussen Kneefel en de NBB loopt op 31 december af. De bond heeft de trainer laten weten dat niet te verlengen. Kneefel is het daarmee oneens en beroept zich op de flexwet, waarin staat dat een contract voor bepaal de tijd dat langer loopt dan 36 maanden, automatisch een ver bintenis is voor onbepaalde tijd. ANP Leontien van Moorsel en Pieter van den Hoogen band werden woensdagavond sportman en sport vrouw van het jaar. foto Toussaint Kluiters door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse dreigt op korte termijn failliet te gaan. Mogelijk kan de club in januari de spelerssalarissen al niet meer betalen. Dat zegt Gerard Braam, de commercieel mana ger die in september is wegge stuurd uit Gelredome en deze week via de rechter zijn baan heeft teruggekregen. Vitesse wil niet reageren op de uitlatingen. Volgens Braam staat Vitesse aan de rand van een faillissement. ..Dat komt er binnen een paar dagen aan. In december zijn er schuldeisers bij Vitesse geweest. Ze hebben nog tonnen te goed. Het is mogelijk dat er in januari geen spelerssalarissen meer be taald kunnen worden. Ik heb het bewijs gezien dat er deze maand wel betaald wordt. Maar de si tuatie is dramatisch." Braam spreekt van 'een algeme ne desorganisatie' bij Vitesse. „De goede resultaten van het eerste elftal leiden de aandacht af. Maar de club gaat financieel richting de afgrond." Volgens Braam heeft Vitesse zo dringend geld nodig, dat het van Benfica niet eens de volle 6,6 miljoen dollar eist voor de ver kochte spits Pierre van Hooijd- onk. Vitesse heeft de Neder landse ambassadeur Jeeunssen in Portugal ingeschakeld om te bemiddelen in het conflict met Benfica. Jeurissen heeft inmid dels al een gesprek gehad met Manuel Vilarinho, de president van Benfica. Lucht „Ze zullen zelfs concessies doen. Als ze maar geld krijgen Het ziet er naar uit dat er deze week weer een hele ploeg rich ting Benfica zal afreizen. Het grootste probleem is momenteel dat het geld voor Van Hooijdonk niet binnen is. Met dat geld heeft Vitesse weer een paar maanden lucht." Volgens Braam is er deze maand met gelden geschoven tussen Gelredome en Vitesse. „In janu ari kan die trukendoos niet nog maals worden geopend. Nuon is niet meer in staat bij te sprin gen. Dat zal wel moeten in janu ari, want dan moet de tweede termijn van de transfersom van Bob Peeters betaald worden aan Roda JC." Braam becijfert dat de schuld aan Nuon nu zestig miljoen gul den bedraagt. „Dat komt door dat het overbruggingskrediet van 28 miljoen is verbruikt. Vi tesse kan de schuld aan Nuon niet aflossen Het kan de rente niet eens betalen. Dan is zo'n blunder in de transfer van Van Hooijdonk dodelijk", doelt Braam op het gegeven dat Vites se bij de transfer van de spits na liet een bankgarantie te eisen. Met alle problemen rondom de betaling tot gevolg. GPD DUISBURG - De Nederlandse aanvaller Arie van Lent heeft woensdag zijn Duitse werkge ver Borussia Mönchengladbach naar de halve finales van het na tionale bekertoernooi gescho ten. Ruim twintig minuten voor tijd scoorde de uitblinker in de uitwedstrijd bij MSV Duisburg vanaf de strafschopstip: 0-1. Het duel tussen beide teams uit de tweede Bundesliga werd voor 28.000 toeschouwers gespeeld. Van Lent maakte woensdag zijn vierde doelpunt in de beker competitie. De Nederlander is goed op dreef; hij scoorde in de laatste zes duels van zijn ploeg. Verrassend was woensdag ook de overwinning (1-0) van Union Berlin, uitkomend in de Regio- nalliga, op Bundesligaclub VfL Bochum De winst kwam pas in de slotminuut tot stand. Verde diger Daniel Ernemann pas seerde de Nederlandse doelman Van Duijnhoven. VfB Stuttgart en Schalke'04 maakten het kwartet halvefinalisten vol. In België heeft Anderlecht zich woensdagavond naast Club Brugge aan kop van de Belgi sche competitie genesteld. De Brusselse ploeg won thuis met 3-2 van Sint Truiden Net als Club heeft Anderlecht nu 48 punten, maar Brugge heeft nog een duel tegoed. Barcelona krabbelt langzaam omhoog. In Nou Camp ging dat ten koste vanAlaves: 3-2. Rival- do maakte al na drie minuten de openingstreffer na een fraaie actie van de vaak ongrijpbare Mare Overmars. Na een uur maakte de Braziliaan er ook 2-0 van. Even later besliste Patrick Kluivert het duel. Althans, dat dachten de 50.000 Catalaanse supporters. Javi Moreno, uit een omstreden strafschop, en oud- Groninger Magno maakten het laatste kwartier zowaar nog spannend. In de slotfase werd de gelijkmaker van Magno afge keurd. DPA/SID/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 27