Sas krijgt snel opvolger Lonink Carnavalsgevoel is even zoek voor de Fuckyduckies PZC Warmtekrachtcentrale Hydro Agri vergroot kansen kassen Kanaalzone Hoekse straten even beloopbaar Route langs verlichte Vlaamse kerststallen Leden Aardenburgse Rabobank proberen directeur te behouden Kop-staartbotsing in Terneuzen Botsing in Middelburg Inbrekers op heterdaad betrapt Camcorders gestolen uit bedrijf Kerstfiguren ontvreemd uit tuin Brandende proppen in brievenbus Automobilist onder invloed Vertrekkende burgemeester blijft niet lang zonder vervanger MULTI TfiBfiKSHOP HOEK - De bewoners van de Julianastraat en Bernhard- straat in Hoek worden nog de ze week verlost van de overlast in hun straat. Hoewel de werk zaamheden pas de eerste week van februari worden voltooid, zal de gemeente komende vrij dag grotendeels het wegdek dichtmaken. Dat heeft bijna vier maanden opengelegen, tot grote ergernis van de bewoners. Ze klaagden eind november al over het feit dat ze niet meer met droge voeten de voordeur konden bereiken. Afgezien daarvan zijn ze twee keer verstoken geweest van water en gas. Daarnaast werd per ongeluk een gasleiding be schadigd, een waterleiding ge raakt en de glasvezelkabel van de televisie kapotgetrokken. Deze storingen waren echter snel verholpen. Ook de eigenaar van de fyslotherapie- praktijk was niet meer nor maal bereikbaarvoor zijn klanten. Het stuk Bernard- straat vanaf het kruispunt Beatrixstraat/Sint Hubrecht- straat zal tijdens de feestda gen tijdelijk worden verhard. De werkzaamheden liepen vertraging op door de slechte ondergrond. Er moest een ex tra fundering worden aange legd om de nieuwe rioolbuizen neer te leggen. Ook het slechte weer van de afgelopen weken speelde een rol. foto Charles Strijd TERNEUZEN - Maandagochtend vond op de Guido Gezelle- straat in Terneuzen rond 8.00 uur een kop-staartbotsing plaats waarbij vijf auto's betrokken waren. Een 42-jarige au tomobilist uit Sas van Gent had als derde in een rijtje auto's te laat in de gaten dat het verkeer voor hem remde. Hij botste daardoor op de voor hem rijdende wagen, die bestuurd werd door een 21-jarige bestuurster uit het Belgische Zelzate. Zij schoot door de aanrijding door en raa kte met haar auto de wa gen van een 46-jarige man uit Hulst. Een achteropkomende automobiliste reed op de gestrande voertuigen in en moest met nog onbekend letsel naar het ziekenhuis. Op haar auto knalde ook nog een 51-jarige automobilist uit Deinze. Deze kwam er zonder verwondingen vanaf. Een 47-jarige inzitten de van de laatste auto moetst voor nader onderzoek naar het ziekenhuis. De auto's liepen zware schade op. MIDDELBURG - Aan Klein Vlaanderen in Middelburg deed zich maandagmiddag rond 15.00 uur een ongeval voor. Een 30-jarige Middelburger reed hier richting het Noordpoort- plein toen hij plotseling moest remmen voor een voorganger. De 53-jarige automobilist uit Middelburg achter hem kon niet meer op tijd remmen en botste op zijn voorganger. De 30- jarige bestuurder is met nekklachten opgenomen in het zie kenhuis in Vlissingen. De voertuigen zijn zwaar beschadigd. SLUIS - Op de Groote Markt in Sluis zijn zondag een 36-jari- ge man uit de gemeente Sluis-Aardenburg en een 22-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen op heterdaad betrapt tij dens een inbraak. De politie heeft huiszoeking gedaan in een woning in Sluis-Aardenburg, waar ze enkele aanwijzingen vondt met betrekking tot andere inbraken. Het onderzoek loopt nog, de verdachten worden vandaag (dinsdag) voorge leid. HULST - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Absdaalseweg in Hulst zijn zondag twee camcorders ontvreemd. De waarde van de gestolen goederen is onbekend. TERNEUZEN - Uit een tuin aan de Oosterscheldestraat in Terneuzen zijn zondagnacht tussen 1.30 uur en 9.00 uur twee verlichte kerstfiguren gestolen. De dieven knipten de elektri citeitsdraden en de tuinafrastering door. De schade bedraagt meer dan duizend gulden. VLISSINGEN - Een bewoonster van een woning aan de Vlis- singse Kanariesprenk vond maandag bij thuiskomst een brandende prop op de deurmat. Op 14 december had ook al ie mand een dergelijke prop door haar brievenbus geduwd. De schade bleef beperkt tot brandvlekken in de vloerbedekking. SLUIS - Tijdens een alcoholcontrole aan de Rondweg in Sluis heeft de politie maandag om 17.15 uur een 61-jarige man uit Brugge aangehouden wegens rijden onder invloed Bij de blaastest bleek dat de man te veel gedronken had. Hij kreeg een boete en een rijverbod voor 2 uur. door Edy de Witte BEVEREN (B) - Met een uitge stippelde route langs prachtige kerststallen en feeërieke ver lichting in tuinen en aan wonin gen zet Beveren haar deelge meenten rond de kersttijd in de schijnwerpers. Een speciale brochure belicht alle kerststal len die in de acht kernen in een kerk of daarbuiten staan opge steld. Het traject loopt verder langs veel in kerstsfeer verlichte tui nen en huizen, die vooral in het donker de warmte van het licht uitstralen. Ook verschillende initiatieven zoals tentoonstellingen, ge schenkenbeurzen, kerstconcer ten en kerstmarkten komen aan bod. Rekening houdend met de af stand kan de route het best met de auto gereden worden. Voor de deelgemeente Melsele is een aparte route uitgewerkt. Deze is gemakkelijk te voet of met de fiets af te leggen. Melsele pakt onder meer uit met een kerststal met levende dieren. Verder is hier een kerstkribben- expositie en er zijn decoratie schilderingen te zien. Wegens het risico van diefstal en vanda lisme zijn de kei-ken niet altijd open. Een half uur voor en na de eucharistievieringen kan men er meestal terecht. De wegbeschrijvingen zijn zo uitgestippeld dat iedereen zelf een begin- en eindpunt kan be palen. De kerststallenroute kan tot zondag 7 januari 2001 gere den worden. Informatiebrochu res zijn te verkrijgen bij de Dienst Toerisme aan de Grote Markt in Beveren. dinsdag 19 december 2000 door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Begin vol gende week is de nieuwe burge meester van Sas van Gent be kend. De curricula vitae van twee of drie kandidaten zijn maandagmiddag in besloten vergadering aan de fractievoor zitters gepresenteerd. Commis saris der koningin W. T. van Gelder wil voortmaken met de benoeming van een geschikte vervanger voor zittend burge meester J. Lonink, die vorige week plotseling zijn vertrek aankondigde. „Ik hou van snelheid", was het commentaar van Van Gelder na afloop van de bespreking. Hij sprak van een 'goed gesprek' tussen hem en de vertegenwoor digers van de zittende politieke partijen in de gemeenteraad. „De kandidaten zijn van een dusdanig kaliber dat we niet verder hoeven te zoeken; de ge- meentei-aad kan hier mee uit de voeten. De kandidaten kunnen zich me ten met een man als Lonink." Lonink, die 1 januari 2001 bur gemeester van de Overijsselse fusiegemeente Rijssel wordt, heeft maar een relatief korte ambtspei-iode in Sas van Gent doorgebracht. Na nog geen tweeënhalf jaar verruilt hij zijn betrekking in Zeeuws-Vlaanderen al voor een andere. Zijn bijna haastig te noemen vertrek schoot diverse raadsle den en ambtenaren in het ver keerde keelgat, zeker omdat men in Sas vindt dat Lonink nog een kax-wei heeft af te maken. Hij zou het stadje door de fusie met Terneuzen en Axel slepen. Nu laat hij de nasleep over aan zijn opvolger en zijn college, dat nog redelijk onei-varen is. Hoe wel hij in de wandelgangen nog al eens genoemd werd als de toe komstige bui-gemeester van de nieuwe Kanaalzonegemeente, heeft Lonink al eens eerder openlijk laten blijken het herin- delingspi-oces niet tot het einde toe af te blijven afwachten. Van Gelder bleef er gisteren la coniek onder. „Als een gemeente het herindelingspi-oces ingaat, dan hebben de burgemeesters het volste recht naar andere functies te solliciteren. Natuur lijk is het jammer dat mensen weggaan, maar ik veroordeel dat zeker niet." Direct na de bekendmaking van het vertrek van Lonink werd er gespeculeerd over wie hem zou gaan opvolgen. Daarbij vielen onder meer de namen van de Terneuzense burgemeester R. Barbé en van J. F. Mulder, de burgemeester van Axel. Deze geruchten zijn stellig ontkend door beleidsmedewerker burge meesterszaken E. E.van der Hoop van de provincie. door René Hoonhorst HENGSTDIJK - De viering van carnaval is voor de Vogelwaar- der carnavalsvereniging Fuckyduckies even naar het tweede plan verdwenen. De eerste zorg van de 25 wagenbou wers is het helpen van landbou wer M. Sponselee, wiens bouw loods en landbouwschuur aan de Hengstdijkse Polderweg za terdag door een uitslaande brand grotendeels werden ver woest. De brand werd waarschijnlijk veroorzaakt door werkzaamhe den aan de nieuwe carnavals wagen van de Fuckyduckies. Aan die cai-navalswagen werd al twee maanden hard gewerkt. De praalwagen kwam zaterdag middag weliswaar gehavend, maar wel herstelbaar uit de brandende loods. „Het materi aal om de wagen af te bouwen, REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E, Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl ligt echter nog in de schuur. Er is een grote kans dat er asbest van het vernielde dak bij gekomen is. Dat zou betekenen dat we veel spullen niet meer kunnen gebruiken", stelt voorzitter G. van Goethem van de Fuckyduckies. Ook als de praalwagen met veel kunst- en vliegwerk opgeknapt kan worden, is het nog maar de vraag of de Fuckyduckies eraan beginnen. Van Goethem: „De moed is ons wel even in de schoenen gezakt en door het verlies van de loods zijn we onze bouwplaats kwijt. Bovendien willen we nu op de eerste plaats de heer Sponselee zoveel moge lijk helpen. Over een tijdje kun nen we dan wel weer aan de car navalsviering van 2002 gaan denken." Veel hulp konden de wagenbou wers tot nu toe niet bieden. De brandweer was tot maandag morgen bezig met het nablussen van smeulende resten. Schade Vóór het asbest dat in het dak van de landbouwschuur was verwerkt, is opgeruimd, mogen de schuur en de loods nog niet worden betreden. De omvang van de schade is dan ook nog niet helemaal te overzien, meld de de dochter des huizes, Eva Sponselee, maandag. „Het ver lies van de schuren, vier grote landbouwmachines en een groot deel van aardappel- en ui- enoogst zorgt zeker al voor een schadepost van tonnen. Maar ook onze eigen caravan, waar een deel van het dak op is geval len, is vernield. En daarnaast waren er nog allerlei spullen op geslagen als tuinmeubilair, ge reedschappen en andere kleine gebruiksgoederen. Later deze week moet nog blijken welke spullen verloren zijn gegaan en welke nog te gebruiken zijn." Nieu wj aars veldrit AXEL - Toerclub Axel organi seert zondag 7 januari de jaar lijkse Nieuwjaai'sveldrit. Deel nemers kunnen kiezen uit de afstanden 2 8 of 43 kilometer. In schrijven is mogelijk tussen 9 en 12 uur in café Cambrinus op de Markt in Axel. Na afloop is de mogelijkheid aanwezig de fiets af te spuiten. De tocht telt mee voor de trofee 'Het laatste .L--:».?-'; tïS>-rV Aan alle technische voorwaarden voor de vestiging van glastuinbouw op de Axelse Vlakte is voldaan, het wachten is op geïnteresseerde te lers. foto Charles Strijd door Lilian Dominicus SLUISKIL - De komst van de warmtekrachtcentrale bij Hy dro Agri in Sluiskil vergroot de kansen voor glastuinbouw in de Kanaalzone aanzienlijk, zo verwachten burgemeester J. Lonink van Sas van Gent en voorzitter van de Kring van Werkgevers Kanaalzone, W. Sa- man. De Terneuzense burge meester R. Barbé zegt echter ze ker te weten dat die kassen bij Sluiskil er komen, warmte krachtcentrale of niet. „Aan alle technische randvoor waarden is nu voldaan", ver klaart Lonink. „Er is CO, aan wezig, een volledig zuivere uitstoot en er is een gebied waar die kassen geplaatst kunnen worden. Alles hangt nu af van de animo van de tuinders om naar hier te komen. Daarnaar is nu een marktonderzoek gaande." „De Axelse Vlakte had natuur lijk al een enorme potentie als kassengebied", reageert Werk geverskring-voorzitter Saman. „Dit versterkt de positie van de Kanaalzone alleen maar. We hebben nog meer CO., en rest warmte van Hydro Agri, daar moeten we iets mee doen." Advertentie Uw adres voor Staatsloten Havenstraat 38 (Steenen beer). Terneuzen. 0115 - 616570 Voor burgemeester Barbé is de vraag meer: hoe groot wordt het gebied van de glastuinbouw uit eindelijk? „Uit het gesprek dat we onlangs hadden met Gede puteerde Staten is duidelijk ge bleken, dat die kassen er ko men", zegt de burgemeester van Terneuzen. „We dachten dat de restwarmte van centrale nood zakelijk was om het complex neer te mogen zetten, maar Hy dro Agri produceert al zoveel restwarmte, dat het sowieso al een milieuvoordeel oplevert. En afgezien daarvan, levert het ui teraard een enorm economisch voordeel op." Hij verwacht dat de Westlan ders voldoende interesse zullen hebben om naar Zeeuws-Vlaan- deren te verkassen. „Het is tot nu toe een onbewezen stelling dat de ligging van de Kanaalzo ne te ver zou zijn voor de tuin ders. Het is straks met die tunnel maar tien minuten rijden van Lewedorp (waar de Provincie een grootschalig kassencom- plex gepland heeft, red.) naar Sluiskil. Je moet toekomstge richt blijven denken." Lewedorp Beide burgemeesters en de voorzitter van de Werkgevers kring maken zich nog niet druk over de vraag, waar de nieuwe glastuinbouwers vandaan zul len komen. Verlichting van de druk op de ruimte in het West- land is niet de eerste prioriteit. Dat geldt wel voor de locatie in Lewedorp, daarvoor moet kas- sengrond uit het Westland verdwijnen. In totaal mag het aantal hectares glastuinbouw gebied niet toenemen. Barbégaf te kennen dat voor hem dat in ie der geval geen beweegreden was om kassen naar de Axelse Vlakte te halen. En Lonink sug gereerde: „Het marktsegment uit België en Noord-Frankrijk kan ook interessant zijn. Je moet je dan wel afvragen of je je grond beschikbaar wil stellen voor vraag uit het buitenland." door Joost Bosman AARDENBURG - De veront ruste leden van de Rabobank Aardenburg-Eede willen dat het bestuur in januari een twee de algemene ledenvergadering belegt over de zaak Veerman. Daarbij moet de ex-directeur zelf aanwezig zijn om een toe lichting te geven op de beschul digingen van het bankbestuur, vinden ze. Half december vond een eerste bijzondere algemene ledenver gadering plaats over de affaire, maar de voorstanders van A. Veerman wensten zich niet neer te leggen bij de uitkomst van die bijeenkomst. Veerman moest in oktober on der druk van raad van toezicht en bestuur vertrekken. Officieel zou er een vertrouwenscrisis zijn ontstaan, maar op de ach tergrond van het conflict speelt mee dat Veerman en bestuurs voorzitter E. Wijffels elkaar slecht liggen. Het bestuur en de raad van toe zicht beschuldigden Veerman tijdens de laatst gehouden alge mene ledenvergadering (11 de cember) van fraude, onverant woordelijk hypotheekbeleid en onkies declaratiegedrag. Blij Ondernemers in Aardenburg lo pen echter weg met de afgezette directeur; ze wijzen op de re cordwinst van de Rabobank Aardenburg-Eede onder zijn hoede en op het feit dat de bank is uitgegroeid tot de grootste werkgever van het stadje. Daarom willen ze dat in de ver gadering van (vermoedelijk eind) januari de moties die tijdens de bijeenkomst van 11 december niet in stemming wer den gebracht, alsnog aan de or de komen. De leden verzoeken het bestuur en de raad van toezicht daarin de schorsing van Veerman onge daan te maken en inzage te krij gen in de overeenkomsten over het vertrek van Veerman, als mede in de adviezen van het be stuur, de raad en Rabobank Ne derland. Bovendien willen ze dat zowel het bestuur als de raad van toe zicht zijn vertrouwen uitspreekt in Veerman. Afkoopsom Worden de moties niet aangeno men, dan eisen de verontruste leden dat de afkoopsom voor Veerman aan de algemene le denvergadering wordt voorge- legd. Voorts vinden de voorstanders van de gewezen directeur dat de Rabobank Nederland zich ten onrechte met de affaire bemoeit. Die is momenteel op zoek naar een andere baan voor Veerman binnen het concern, omdat ze vindt dat hij in Aardenburg- Eede niet meer kan terugkeren. De verontruste leden vinden dat de bank daarmee hun streven om Veerman te behouden voor Aardenburg frustreert. Bij de Rabobank was gisteren niemand voor commentaar be reikbaar. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 35