Hiddink wil tactiek verbeteren sbog SLIPS Luis Figo wint Gouden Bal DE 4E GRATIS Feyenoord kampt met grootste blessuregolf sinds zes seizoenen Voetbalclubs blijven alternatieven zoeken Sijbrands steviger aan kop in titelstrijd darts Achterhoeker naar Zuid-Korea Van den Berg wijst voorstel af Volledig herstel Herrlich mogelijk Commentator Roelfs in staf Somalia beslist vandaag Ricksen gesnapt door videocamera Schadevergoeding voor Bjarne Riis Vrachtwagens redden tournee DAMES- OF HERENSLIPS 3 SLOGGI sloo0 for man Arsenal laat punten liggen Boca Juniors kampioen Argentinië Monument Goddet op Tourmalet KNWU begint eigen controles dinsdag 19 december 2000 WAALWIJK - Peter van den Berg heeft het schikkingsvoor stel van de openbare aanklager van de KNVB voor een ver meende elleboogstoot afgewezen. De aanklager bood de spe ler van RKC een schorsing aan van vier wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk. Het voorstel volgde uit een onderzoek van de aanklager naar een vermeende elleboogstoot van de verdediger in het duel met Aj axSlachtoffer zou Andy van der Meyde zijn geweest. ANP van onze sportredactie SEOUL - Guus Hiddink (54) heeft getekend als bondscoach van het Zuid-Koreaanse voet balelftal. De Achterhoeker, eer der trainer van PSV, Valencia, Real Madrid, Fenerbahce, Betis Sevilla en het Nederlands elftal, gaat het Aziatische team bege leiden tot en met het WK in 2002. Dat toernooi wordt door Zuid-Korea en Japan georgani seerd. De Zuid-Koreaanse voetbal bond (KFA) maakte de verbin tenis maandag bekend. Hiddink start zijn werkzaamheden op 1 januari 2001. Zijn contract loopt in principe tot en met 30 juni 2002. De Zuid-Koreanen zijn akkoord gegaan met de eis van de Nederlander om zijn ei gen technische staf aan te wij zen. Dit houdt in dat Hiddink een assistent en een conditie- trainer kan meenemen. Over de rest van het contract zijn nau- HILVERSUM - Jan Roelfs (37) is door Guus Hiddink toegevoegd aan het begeleidingsteam van het nationale voeTbalèlftal van Zuid-Korea. Roelfs gaat als co ordinator de selectie begelei den. Per 1 januari begint Roelfs in zijn nieuwe functie. Tot dan is hij commentator-presentator van de televisiezender Canal+. Hij werkt daar sinds 1997. Daarvoor was hij in dienst bij Sport7 en de HMG-groep. Hij tekende in Seoul tot 2002. Hiddink werkte, als co-com- mentator van wedstrij den in het Spaanse voetbal, enige tijd sa men met Roelfs. ANP welijks details naar buiten ge bracht, maar Hiddink krijgt wel een fikse bonus als het Zuid- Koreaanse elftal zich plaatst bij de laatste zestien van het WK. Hiddink, in het weekeinde in hoofdstad Seoul aangekomen voor de afrondende gesprekken, voelde zich geëerd door de inte resse van de Zuid-Koreaanse bond. Hij is de opvolger van Huh Jung Moo, die afgelopen maand opstapte na de derde plaats van Zuid-Korea bij de Azië Cup. Hiddink leerde Zuid- Korea kennen tijdens zijn perio de als bondscoach van het Ne derlands elftal op het WK in 1998. Oranje won toen het groepsduel tegen de Aziaten met 5-0. Daarin kwam volgens Hiddink de zwakte van de Kore- anen aan het licht. Tactisch „Korea bezit fysieke en mentale kracht. Ik wil echter werken aan een betere tactische uitvoe ring", zei de trainer, die destijds met Oranje in de halve finales van het WK bleef steken. „Een team moet een goed lopende machine zijn. Individueel sterk, technisch goed geschoold en een gedisciplineerde speelwijze. Heb je dat allemaal niet, dan lig je eruit. Zuid-Korea zal straks wedstrijden moeten controle ren, maar ook in staat moeten zijn gedurende een wedstrijd de tactiek aan te passen." Waarom de keuze voor Zuid- Korea? Hiddink zei verrast te zijn door de professionele en se rieuze houding van de Koreaan se bond. „Daarnaast is het een grote eer met het gastland op een WK uit te komen." De bond zelf was op zoek naar een inter nationaal gelouterde trainer, want er moet straks in 2002 ze ker zo goed gepresteerd worden als mede-organisator Japan. ANP/RTR Luis Figo (rechts) reikte met Portugal op Euro 2000 tot in de halve finale waarin Frankrijk pas in de verlenging te sterk bleek. foto Filippo Monteforte/EPA van onze sportredactie PARIJS - Luis Figo heeft bij de verkiezing van het sportblad France Football de Gouden Bal 2000 gewonnen. De Portugees (28) volgt daarmee als beste voetballer van Europa de Brazi liaan Rivaldo op. Figo is speler van Real Madrid. Figo kreeg van de uit journalis ten bestaande jury 197 punten. Tweede werd de Fransman Zin- edine Zidane (Juventus/181). Daarna kwamen de Oekraïner Andreï Sjevtsjenko (Milan/85), de Fransman Thierry Henry (Arsenal/57), de Italiaan Ales- sandro Nesta (Lazio/39) en ti telverdediger Rivaldo uit Brazi lië (Barcelona/39). Figo geldt momenteel als de duurste voetballer in de ge schiedenis, sinds zijn spraak makende en in delen van Spanje omstreden overgang van Barce lona naar Real Madrid. „De Ko ninklijke" betaalde deze zomer 130 miljoen gulden voor de aan valler. Figo was dit jaar een van de grote uitblinkers van Euro 2000, waar hij Portugal naar de halve finale leidde. Daarin werd Portugal verslagen door de late re winnaar wereldkampioen Frankrijk. Eusebio Het is de tweede keer dat de Gouden Bal naar een Portugees gaat. In 1965 ging de legendari sche Eusebio Figo voor. Het is voor de derde keer in de geschie denis dat de prijs naar een speler van Real Madrid gaat. Eerder gebeurde dat met de Spaanse Argentijn Alfredo di Stefano (1957 en 1959) en de Fransman Raymond Kopa (1958). Drie Nederlanders ontvingen ooit de prijs. Johan Cruijff werd begin jaren zeventig drie keer uitverkoren. Marco van Basten won de Gouden Bal eenzelfde aantal malen, voor het laatst in 1992. Ruud Gullit ontving het kleinood in 1987. De prijs wordt sinds 1956 uitge reikt. Tot 1995 waren slechts Europeanen kandidaat, daarna alle in Europa actieve voetbal lers. Bij de Fifa-uitverkiezing van beste speler van de wereld, vori ge week in Rome, eindigde Figo nog als tweede. Uitgerekend Zi dane ging hem voor. AFP DORTMUND - Een volledig herstel van voetballer Heiko Herrlich (Borussia Dortmund) lijkt zeer goed mogelijk. De onlangs geconstateerde hersentumor bij de aanvaller is zeer waarschijnlijk goedaardig- Dit heeft de club maandag mee gedeeld. De 29-jarige Herrlich is de afgelopen weken inten sief onderzocht. De resultaten daarvan werden positief ge noemd. Momenteel wordt hij bestraald. Herrlich kwam vijf keer uit voor het nationale elftal van Duitsland. DPA ROTTERDAM - Feyenoord-spits Somalia laat vandaag we ten of hij de tweede helft van de competitie voor Fortuna Sit- tard uitkomt. De clubs zijn het gisteren eens geworden over de voorwaarden waaronder de 23-jarige Braziliaan, die bij Fey- enoord niet kan rekenen op een basisplaats, op huurbasis ver kast naar Limburg. Het woord is nu aan Somalia zelf. ,De aanvaller heeft eerder een aanbod om bij Belo Horizonte in zijn geboorteland te spelen afgewezen. Hij blijft het liefst ac tief in de Nederlandse competitie. Behalve Fortuna is ook Ex celsior in de race. GPD GLASGOW - Fernando Ricksen van Glasgow Rangers heeft een schorsing gekregen van één wedstrij d nadat de tuchtcom- missie van de Schotse voetbalbond video-opnamen had beke ken. Het is de eerste keer dat er in Schotland een straf is uitge sproken op basis van een videofilm De arbitrage tijdens de wedstrijd tussen de Rangers en Aberdeen was het op 12 no vember volledig ontgaan dat Ricksen zijn tegenstander Dar ren Young had geschopt terwijl de bal helemaal niet in de buurt was. Het incident was echter haarfijn op televisie te zien. RTR KOPENHAGEN - De voormalige beroepswielrenner Bjarne Riis heeft van zijn verzekeringsmaatschappij een bedrag van 4,5 miljoen gulden uitgekeerd gekregen. De 36-jarige Tour de France-winnaar van 1996 kreeg het bedrag als schadevergoe ding voor een valpartij in de Ronde van Zwitserland van 1999. De gevolgen van de val waren zo ernstig dat hij zijn loopbaan moest beëindigen. Intussen is Riis ploegleider van de Deense ploeg PCD, de opvolger van Memoiy Card. ANP OBERSTDORF - De eerste etappe van de jaarlijkse Vier- schansentournee kan op 29 december doorgaan in Oberstdorf dankzij ruim tweehonderd vrachtwagens. De trucks zullen sneeuw (160 wagens) en ijs (60) naar Oberstdorf transporte ren. In Oberstdorf ligt door de weersomstandigheden geen sneeuw. Het evenement voor skispringers zal desondanks ge woon kunnen beginnen. De weersvoorspellingen wijzen uit dat het de komende weken koud zal worden. Daardoor zal de sneeuw die straks wordt aangevoerd, blijven liggen. SID v V Geldig voor olie modellen en kleuren van 1 t/m 31 december 2000. van onze sportredactie ROTTERDAM - David Connol ly is ziek en Kalou heeft een stij ve knie. Het kon er allemaal nog wel bij in 'Medisch Centrum Zuid', de nieuwe soap-serie van Feyenoord. Na de nederlaag bij Groningen stapelden de proble men zich gisteren verder op bij de Stadionclub, die is getroffen door de grootste blessuregolf van de afgelopen zes seizoenen. Met Connolly en Kalou kwam het totaal aantal uitgeschakel de spelers op tien; alles behalve een prettig vooruitzicht voor de laatste wedstrijd voor de win terstop, de topper morgen tegen Vitesse. Op het bijveld van het Feyenoord-stadion trainden meer spelers niet dan wel. De helft van de selectie was ver deeld over het krachthonk, de massagetafel en het spreekuur van de clubarts. De negen op een rijtje: Tomas- son, Connolly, Bosvelt, Paauwe, Gyan, Van Gastel, Kalou, Kor- LONDEN - Arsenal heeft gisteravond maar gedeel telijk geprofiteerd van het verlies van koploper Man chester United in de En gelse competitie. In een Londens onderonsje speelde de nummer twee van de ranglijst gelijk bij Tottenham Hotspur: 1-1. Arsenal bracht de marge met de Mancunians, die zondag thuis ten onder gingen tegen Liverpool, terug tot vijf punten. Arsenal keek in de stro mende regen lange tijd te gen een achterstand aan. In de 32e minuut scoorde de Oekraïner Rebrov met het hoofd na een terugge kaatste inzet van Ander- ton. Pas in de 89e minuut zorgde invaller Vieira, eveneens met een kopbal, voor de gelijkmaker. Dennis Bergkamp maakte halverwege de tweede helft zijn opwachting in het team van coach Wen- ger. RTR nejev en Laybutt. Daarnaast kan Leonardo niet spelen van wege de problemen rond zijn verblijfs- en werkpapieren. Wie van de groep 'kneusjes' op tijd is opgelapt voor Feyenoord-Vites se valt moeilijk te zeggen. Kalou had in de voorbije weken al va ker last van een onwillige knie maar hij bleek na enige rust weer te kunnen spelen. De Afri kaan zal het dus wel halenmaar voor nagenoeg alle anderen is het een race tegen de klok aan het worden. Overuren De medische staf maakt over uren, is van de vroege ochtend tot de late avond bezig met alle belangrijke krachten, die Feye noord op de been moeten hou den. Bij alle betrokkenen is het besef doorgedrongen dat nu al een titel op het spel kan staan. Een nederlaag tegen Vitesse be tekent dat Feyenoord direct voor de winterstop zes punten zou weggeven; een aantal dat straks het verschil kan maken tussen Champions League en Uefa Cup-voetbal. Van paniek is bij Feyenoord nog geen sprake maar de verant woordelijken bij de club maken zich wel zeer grote zorgen. Te meer daar is gebleken dat de kwaliteit van spelers op de re servebank onvoldoende is om 'gaten' in het basisteam effectief op te vangen. Mooi afsluiten Bosvelt: „Ik wil verschrikkelijk graag voetballen tegen Vitesse. Het is nodig voor Feyenoord en ik wil die wedstrijd persoonlijk ook niet missenOf het lukt? Dat hangt er vanaf wat ik met mijn knie kan doen. Vandaag ging het redelijk, maar er zit nog steeds vocht in mijn knie." Paauwe: „Je bent er in je hoofd 24 uur mee bezig. Je werkt van 's mor gens tot 's avonds aan je herstel. Voor jezelf, voor de club, voor iedereen. Want we willen dit jaar natuurlijk mooi afsluiten." Mogelijk zal de Zweed Johan Elmander tegen Vitesse debute ren. De spits, die vorige week ar riveerde, heeft de afgelopen dagen keihard getraind. Condi tioneel staat hij er echter niet goed voor. Hij was begin novem ber klaar met de competitie in zijn vaderland en is daarna drie weken op vakantie geweest. Bo vendien had hij in de tweede helft van het Zweedse seizoen met nogal wat blessures te ma ken. GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - De elf Europese voetbalclubs die zijn verenigd door hun wens een Euro League te beginnen, blijven zoeken naar alternatieven voor de be staande competities. Vrijdag veegde de Europese voetbalunie (Uefa) hun voorstellen van tafel, maar de elf accepteren die af wijzing niet zomaar. De clubs, waaronder uit Neder land Ajax, PSV en Feyenoord, meldden gisteren eensgezind te twijfelen aan de rechtsgeldig heid van de werkwijze van de Uefa. Die bond stelde onlangs een lijst op van tien 'principes' voor Europees voetbal. Daarin staat onder meer dat er voor Eu ropese competities maar één or ganiserende bond kan bestaan. Volgens de elf clubs uit Neder land, België, Schotland, Portu gal en Denemarken, zijn enkele van die tien punten in strijd met de Europese wetgeving. De clubs zijn blij dat de Uefa be grip heeft voor hun problemen, maar zijn tegelijkertijd verbol gen over het feit dat de bond hun plan zonder alternatief heeft verworpen. „Daaruit kun je concluderen dat de Uefa de ernst van de situatie niet inziet" aldus de gemeenschappelijke verklaring gisteren. De clubs gaan zo spoedig moge lijk met hun nationale bond en/of competitie-organisatie overleggen wat de volgende stap moet zijn. Doel is om het groeiende gat tussen de top van Europa (Italië, Spanje, Duits land, Engeland) en de kleinere landen te verkleinen. Daarom blijven ze alternatieve competi ties onderzoeken, waaronder ook nog steeds het scenario van de Euro League. ANP van onze sportredactie GOES - Darter Simon Sijbrands heeft de vierde wed strijd van de Zeeuwse ranking gewonnen. In de finale bleef hij Dennis van Lomwei de baas: 3-0 3-2. Regerend kampioen Sijbrands, die leider is in het tussenklassement, heeft door zijn zege meer afstand genomen van de concurrentie. Alex de Best werd in de achtste finales verslagen door Dennis van Lomwei, maar behoudt zijn tweede plaats in het tussenklas sement. Karin Krappen, die in de halve finale met 4-1 van Van Lomwei verloor, staat nu derde in de tussenstand. PARIJS - Op de top van de Tour malet, een van de bekendste bergen van de Tour de France, zal een monument ter nage dachtenis aan Jacques Goddet worden geplaatst. De voormali ge directeur van de Grande Bouclé overleed eind vorige week op 95-jarigeleeftijd. Het is de bedoeling dat het standbeeld gereed zal zijn voor de passage van de rennerskaravaan tijdens de Ronde van Frankrijk van vol gend jaar. AFP Erik Janssen en Manfred Vene- ma verstevigden hun koppositie bij de koppels. Het duo dat al twee achtereenvolgende finales won, was in de finale met 4-3 te sterk voor Franky van Drom en Danny Goedhart. Janssen/ Venema hebben 97 punten ver zameld, de combinaties Ruud Weyer/Arjen de Waal en Joel Sohilait/Peter Schrijver volgen met 68 punten. De hoogste fi nish was van Eddy Crawford. UTRECHT - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie gaat komend jaar zelf zo'n 200 ge zondheidscontroles uitvoeren op renners die deel uitmaken van nationale selecties. Dat zei Joop Atsma, voorzitter van de wielerbond, maandag in Utrecht. Voor het project, dat drie jaar duurt, is 275.000 gulden be schikbaar. Een deel komt uit subsidies van het ministerie van VWS. Met de controles wil de wielerbond een goed inzicht krijgen in de gezondheid van haar leden. „We controleren vier keer per jaar 42 sporters uit alle categorieën en verder acht veteranen", zei Atsma. Aan de resultaten van de controles wor den geen sancties verbonden. ANP (Advertentie) van onze sportredactie BUENOS AIRES - Boca Juniors heeft zich verze kerd van de Argentijnse voetbaltitel. De club, dit seizoen al winnaar van de Libertadores Cup en de wereldbeker, versloeg op de negentiende en laatste speeldag Estudiantes met 1-0. Concurrenten River Plate en Talleres verloren, waar door de marge van Boca vier punten bedroeg. De wedstrijden in het week einde werden overscha duwd door grof suppor- tersgeweld, waarbij een zeventienjarige jongen werd gedood. In Argentinië wordt twee keer per j aar om de titel ge speeld. De twintig ploegen ontmoeten elkaar in beide competities één keer. Een kampioen over beide com petities is er niet. De span ning op de slotdag van de Apertura (opening)com- petitie was groot. Boca Ju niors begon aan de negen tiende speeldag met één punt voorsprong op River Plate en twee op Talleres. Die ploegen konden de druk tijdens de uitwed strijden tegen respectieve lijk Lanus en Newell's Old Boys niet aan. Boca Juni ors won zelf wel, dankzij een treffer van Matias Ar- ce. Hij scoorde halverwege de tweede helft. RTR Boca Juniors-speler Daniel Fagiani (links) valt tijdens een kopduel over Pablo Bezombe van Estu diantes. foto Enrique Marcarian/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19