PZC Ronnie Bek koestert nestwarmte niet kansloos r In de schaduw van Lévitan Hoek acht zich tegen Bennekom Damachttal GZC verrast Aagtekerke 22' Van een hechte dorpsclub als Patrijzen kom je nooit meer los Bekerduels vervroegd Lange schorsing voor ex-arbiter Marcel Hemmer Kapelle kan belangrijke slag slaan Davidse blijft bij De Meeuwen Tiggelman weg bij Dreischor uitslagen Barney gaat in zee met Jan Heintze agenda sbw zaterdag 16 december 2000 door Björn Goorden 's-HEERENHOEK - Degedach- te alleen al brengt een verlek kerde glimlach op het gezicht van Patrijzen-veteraan Ronnie Bek en zijn vrouw Janet. „Als we kampioen zouden worden? Dan staat heel 's-Heerenhoek op z'n kop. Dan wordt iedereen gek." Zeventienhonderd man sterk. „Ja, het zou wat wezen. Een dorpje als dit kampioen in de derde klasse zondag." Maar dan zal het zondag wel van kop loper Roosendaal moeten win nen. Het prototype Patrijzen-voet baller is als het diertje waar de club zeventig jaar geleden naar vernoemd is. Een patrijs zal zijn nest nooit verlaten. Hij is niet van zijn plaats te krijgen. Au teur en vogelspotter Chiel Jaco- busse schreef vier jaar geleden in de Provinciale Zeeuwse Cou rant over zijn 'memorabele er varing' met het heldhaftige vo geltje: „Toen we enkele jaren geleden aan de zeedijk gingen zitten om passerende steltlopers te tellen, voelde mijn broer in eens de grond onder zich bewe gen. Toen een beetje verzitten niet hielp, stond-ie op om te kij ken wat er aan de hand was. Di rect vloog een verfomfaaide pa trijs onder hem weg en werd een nest met een stuk of tien eieren zichtbaar." Ronnie Bek is een echte 'Patrijs'. ,,Ik heb nooit begrepen waarom een amateurvoetballer naar een andere club van hetzelfde ni veau verkast voor een beetje geld." De 35-jarige timmerman is een rasechte 's-Heerenhoeker en is bij Patrijzen aan zijn ne gentiende seizoen in het eerste bezig. „De kantine hangt vol met elftalfoto's. Ik sta bijna overal op", lacht de op één na oudste voetballer in de selectie van trainer Kees van der Sluis. Laatste man Henk van de Brink telt niet minder dan veertig len tes. Bek heeft echter vei*reweg de meeste wedstrijden in het eerste van Patrijzen achter zijn naam. „We hebben het laatst in de kantine nog eens nageteld. Ik zit nu op zo'n 394, 395 wedstrij den." Zijn vierhonderdste ligt dus in het verschiet. „Daar zal wel niet al te veel aandacht aan besteed worden. Het zal wel on gemerkt voorbijgaan en dat vind ik ook goed zo." ..Ronnie houdt er niet van om in de aandacht te staan", vult zijn wederhelft Janet aan. „Daarom zag hij ook zo enorm op tegen onze trouwerijDat vond-ie ver- schrikkelijk, al is dat op de dag zelf wel goed gegaan." De bescheidenheid is de tweede eigenschap die de mens Ronnie Bek typeert. Een derde is er één waarover haast elke 's-Heeren- hoeker beschikt, aldus Janet. En wat van Patrijzen zo'n stug ge, moeilijk verslaanbare ploeg maakt. ..Het zijn karaktermen sen. Stuk voor stuk. Zoals Jan Raas, ja. Dat is ook een echte Pa trijzen-supporter. Hij is er al tijd. Vroeger al toen hij nog wielrenner was. Zelfs als hij op zaterdag een wedstrijd moest rijden in Italië of zo, stond-ie de volgende dag gewoon langs de lijn. Dan reed hij 's nachts terug naar Zeeland." De betrokkenheid van het dorp maakt van Patrijzen een heel speciale club waar Ronnie en Janet zich thuisvoelen. „Als ik in de winkel kom of op straat een paar oude supporters zie, beginnen ze meteen over Ronnie en over de wedstrijd van afgelo pen zondag", vertelt Janet. „Hoe is 't met Ronnie, vragen ze dan, kan-ie nog lopen? Iedereen voelt met Patrijzen mee." En hoewel Ronnie in eerste instan tie zijn verbondenheid met Pa trijzen betitelt als een hobby, weet Janet wel beter. „Patrijzen is a way of life. Een manier van leven." De tweeling Rentmeester (33), André Smulder (33), Ron de Vos (30), Henk van de Brink (40) en spits Wilfred van den Dries (31) vormen samen met Ronnie het sterk vergrijsde maar oerdege lijke raamwerk dat Patrijzen al tien jaar lang in de derde klasse houdt. Misschien dat 'de vrienden groep' nog eenmaal boven zich zelf kan uitstijgen en promotie naar de tweede klasse kan af dwingen. Maar daarna lijkt het einde van een 'gouden genera tie' en daarmee de glorieuze pe riode van Patrijzen in zicht. Het bestuur en de trainer zien dat ook in en willen dat probleem oplossen met een gedoseerde in Patrijzen-speler Ronnie Bek: „Ik heb nooit begrepen waarom een aniateurvoetballer naar een andere club van hetzelfde niveau verkast voor een beetje geld." foto Willem Mieras stroom van enkele spelers per seizoen. Die instroom kwam tot dusver vooral van spelers van buiten het dorp. in de 's-Heeren- hoekse volksmond ook wel 'buutendiekers'genoemd. „Wil liam Sallet (20) komt wel uit het dorp, maar hij is de uitzonde ring die de regel bevestigt. In al die jaren dat we op dit niveau spelen, hebben er geen jeugd spelers zich vast in het eerste kunnen spelen", vertelt Bek „De voorzitter heeft nog een hoop ambities en wil dolgraag dat Patrijzen zich in de derde klasse handhaaft, zelfs ooit nog eens kampioen wordt. Hij wil een club met uitstraling op de regio. Maar ik vind dat het geen FC Gemeente Borssele moet worden. Patrijzen moet wel van 's-Heerenhoek blijven. Dan maar een klasse lager." Ooit als kereltje van zeven in de Patrijzen-jeugd begonnen, als zestienjarige puber debuterend en negen jaar geleden in een in terview al bezongen als een steunpilaar van Patrijzen, koes tert Ronnie Bek naast een kam pioenschap nog één stille wens. Als hij zijn zoontje Perry liefde vol vastpakt, spreekt hij hem hardop uit. „Ooit spelen we nog eens samen in één elftal, hè jon gen?" „Ja, bij Nederland." Pa en ma schieten in de lach bij het zelfverzekerde antwoord van Perry, die dit weekeinde een be gin maakt aan zijn vermoedelijk ellenlange carrière bij Patrij zen, want 'een echte 's-Heeren hoeker gaat nooit meer weg uit 's-Heerenhoek'. Ronnie Bek: „Het zou mooi zijn als hij straks ook in het eerste van Patrijzen komt te voetballen. En dat hij dan samenspeelt met de kinde ren van beide echtparen Rent meester, de Van de Brinks en ga zo maar door. Misschien dat zij straks de nieuwe gouden gene ratie vormen. Dan weet ik zeker dat wij als oude mannetjes met een stok langs de lijn staan." van onze sportredactie VLISSINGEN - Hoek krijgt vandaag de kans om de slechte resultaten van de voorbije we ken naar de vergetelheid te spe len. De Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser wacht in eigen huis het gerenommeerde Bennekom. „Tegen goede ploegen komen we vaak goed voor de dag", zegt aanvaller Ronald van Sliedregt. „Ik acht ons zeker niet kans loos." Na de trainerswissel - de ontsla gen Frans Vermeulen werd op gevolgd door Angelo Nijskens - beleefde Hoek enkele goede we ken en werden er heel wat pun ten gehaald. De laatste weken echter is de klad erin gekomen. Dosko wipte de Zeeuws-Vla mingen uit de beker (4-2) en in de competitie werd op eigen veld van Oostkapelle (2-0) ver loren. Afgelopen zaterdag volg de een moeizaam 1-1-gelijkspel tegen Kozakken Boys. Van Sliedregt: „Als we erin sla gen om van Bennekom te win nen, gaan we toch nog met een redelijk gevoel de winterstop in. We gaan proberen er iets van te maken. Ik hoop alleen dat we iets aanvallender spelen. De af gelopen weken hebben we het over een iets andere boeg ge gooid, maar dat heeft ons niet zo veel opgeleverd." Bij Hoek zijn Kubu Lembi en Dave Gijsel niet geheel fit. VLISSINGEN - In de strijd om de Amsteldistrictsbeker is een aantal wijzigingen doorge voerd. Zo komen Middelburg en Vlis- singen woensdag al tegen elkaar in actie. Het duel uit de derde ronde begint om 20.00 uur in Middelburg. De wedstrijden HW'24-Kloetinge en Zaamslag-Terneuzen worden niet op 6 januari 2001 afge werkt, maar volgende week za terdag 23 december al. Beide ontmoetingen beginnen om 14.30 uur. Als Hoek-Bennekom vandaag (zaterdag) afgelast wordt, komt Hoek toch in actie, De hoofd-' klasser oefent in dat geval tegen"' Terneuzense Boys, dat vrij van competitieverplichtingen j£ Het duel wordt in Terneuzen ge* speeld en begint om half drie. Het duel van Kloetinge tegen' Sparta Nijkerk werd gister avond al afgelast wegens de slechte gesteldheid van het veld in Nijkerk. MIDDELBURG - Marcel Hem mer, de ex-arbiter die na afloop van de wedstrijd Oostkapelle- Spakenburg, waar hij als toe schouwer aanwezig was, naar scheidsrechter H. Kollee spuug de, is met onmiddellijke ingang geschorst. Tot en met 1 augustus 2001 ma| hij geen enkele functie binnen' het voetbal uitoefenen. Hij zal tot die datum ook niet meer als speler voor Middelburg mogen' uitkomen. Eerder al was hem door het bestuur van Oostka-' pelle de toegang tot Sportpark Duinhelm ontzegd. De 31-jarige Marcel Hemmer' raakte in 1998 al eerder in op spraak nadat hij als arbiter een kopstoot had uitgedeeld aan een, speler van Duiveland. In eerste instantie volgde een schorsing van een jaar door de KNVB. La ter trok de voetbalbond de be noeming van Marcel Hemmer als scheidsrechter en consul met onmiddellijke ingang in. Sinds-, dien leeft hij op voet van oorlog met de KNVB. „Ik ben nog steeds van mening dat de schorsing volledig onte-' recht is", aldus de Middelbur ger. Zoals hij ook deze nieuwe verbanning absoluut niet op zijn plaats vindt. „Ik vermoed dat ze het eerste voorval, wat ik zelfverdediging noem, in de strafmaat hebben meegewogen.' Het is verschrikkelijk, het sei zoen is voor mij voorbijMaar ik laat het hier zeker niet bij zit ten." VLISSINGEN - Kapelle kan in de laatste wedstrijd voor de winterstop een belangrijke slag slaan. Als de Bevelandse zater dag-eersteklasser er vandaag in slaagt van Dinteloord te win nen, is de ploeg nu al zo goed als zeker van lijfsbehoud. „Dan kunnen we na de winter stop zelfs omhoog gaan kijken", meent Kapelle-trainer Alexan der van Keulen. „We hebben in de eerste competitiehelft boven verwachting gespeeld. Ik had niet gedacht dat we ons zo mak kelijk zouden handhaven." Kapelle moet het vandaag in de uitwedstrijd stellen zonder doelman Alex Lakké (kniebles sure) en Rob Oostrom (enkel kwetsuur). Achter de naam van Jon Herselman staat een vraag teken. Hij heeft last van een ge kneusde teen. Terneuzen Koploper Terneuzen wacht morgen (zondag) in de eerste klasse de thuiswedstrijd tegen WVO. De formatie van oefen- meester Paul Telussa staat na elf wedstrijden (23 punten) fier aan de leiding. „We kunnen een psy chologische tik uitdelen", meent Telussa. „We kunnen de tegenstanders op zeven punten zetten." De Souburgse trainer is tevre den over de eerste competitie helft. „Voor iedereen die Terneuzen een warm hart toe draagt, is het fantastisch zoals het nu gaat. Het is zaak om dit vast te houden." Terneuzen kan nog altijd niet beschikken over Danny Magito. De overschrijving van Hoek naar de zondag-eersteklasser is nog steeds niet rond. „Omdat Hoek niet wil meewerken", zegt Telussa „De club weigert een handtekening onder de over schrijving te zetten, omdat Ma gito niet aan zijn financiële verplichtingen zou hebben vol daan. Dat is onzin, want hij heeft alles betaald. Het is nu aan de KNVB om een uitspraak te doen." door Fred Seqaar HAARLEM - Met het overlij den van Jacques Goddet (95) is de Tour de France zijn sym bool kwijt. Goddet (21 juni 1905) gaf aanvankelijk alleen en na de oorlog met Felix Lévi tan de Tour vorm. Goddet was koersdirecteur van 1936 tot 1984, als opvolger van Ilenri Desgranges, de grondlegger. De journalist en sportliefheb ber Goddet groeide naast de gewiekste en zakelijke Lévi tan uit tot het uithangbord van het evenement dat hem zo na aan het hart lag. De werkelijke leiding was in handen van Lé vitan. Jacques Goddet wordt immer in één adem genoemd met Felix Lévitan en dat is logisch, want de twee bepaalden lange tijd het gezicht van de Tour. Ze hadden weinig gemeen. God det was de sportliefhebber die ethiek hoog in het vaandel had staan. Lévitan was het finan ciële brein, veel harder dan de joviale Goddet. L'Auto Als journalist van l'Auto, de krant van de organisatie, woonde hij het evenement voor het eerst bij in 1929. Ze- venjaarlaterwerdhij dehoog- ste baas. Na de oorlog ver dween de krant als gevolg van de loyale houding van de be drijfsleiding ten opzichte van de Duitsers van het toneel en werd de besmette naam veran derd in L'Equipe, het sport dagblad dat nog steeds toon aangevend is Later werd de krant opgekocht door de fami- lie Amaury, die al het blad Le Parisien Liberé in bezit had. Die krant bracht Lévitan voort. De zakelijke Lévitan was Goddet al snel de baas. Dat was beter voor het zakelijke succes. Als Goddet het voor het zeggen had gehad, dan was de Ronde van Frankrijk veel kleiner en gemoedelijker ge bleven dan het circus waartoe het nu is uitgegroeid. In 1987 kwam het tot en breuk tussen de twee. In maart van dat jaar werd Lévitan uit zijn functie gezet naar aanleiding van meningsverschillen over het le voeren beleid. Lévitan, die sinds enkele jaren terugge trokken leeft in Cannes, ver kocht de televisierechten van de Tour de France voor enkele jaren aan een Amerikaanse te- Op 95-jarige leeftijd overleed vrijdag Jacques Goddet, ex-direc teur van de Tour de France. foto Michel Lipchitz/AP levisiemaatschappij (BRIC). Lévitan zou daarbij de belan gen van de Société du Tour de France hebben verkwanseld en werd daarvoor door eige naar Philippe Aumary, die te vens eigenaar was van L'Equi pe, gestraft. Goddet, die al was afgezwaaid, koos de zijde van Amaury en dat heeft Lévitan hem nooit vergeven. Goddet bleef de Tour volgen tot 1995. Al die jaren schreef hij columns voor L'Equipe. Zijn oog voor detail, kennis èn liefde voor de sport maakten zijn stukjes tot de populairste van het blad. In de Tour was Goddet vaak makkelijk te herkennen. Als het warm weer was, droeg hij een bermuda en een tropen helm ter bescherming tegen de brandende zon. Zó gekleed deed hij Engels aan en was hij geen monsieur, maar mister Goddet. Het was een overblijf sel van zijn periode in Oxford, waar hij had gestudeerd. Turbulent Goddet was de zoon van Victor Goddet, die controleur was van een wielerbaan in Parijs en als administrateur verbon den was aan L'Auto. De oude Goddet was bevriend met Des granges en zo belandde Jac ques met zijn broer Maurice in de wielersport. Hij had een turbulent privéle- venGoddet trouwde vijf keer, onder meer met één van de zusjes Etiennes van de mu ziekgroep Les Soeurs Etienne. In de jaren zestig was hij ge meenteraadslid in Saint-Tro- pez. Hoewel wielrennen hem het liefst was, speelde hij ook in andere sporten een belang rijke rol. Hij was stichter van de Europacup basketbal en de wereldbeker ski. Ook stond hij aan de wieg van de Europacup voetbal. GPD van onze sportredactie VLISSINGEN - In de hoofd klasse van de Provinciale Zeeuwse Dambond verraste de combinatie Goes/Zierikzee op ponent Aagtekerke, dat tot dat moment nog ongeslagen was. Het werd 11-5. Lammeren burg bleef na zijn vierde wedstrijd ook nog ongeslagen door met 11-5 te winnen van Tholen. Het derde team van 's-Gravenpol der was eveneens met 11-5-cij fers te sterk voor de reserves van Lammerenburg. Jan Sinke, de nestor van GZC, maakte korte metten met Adrie Riemens, die een openingszetje over het hoofd zag. Toen ook Aart Walraven nog snel van Bennie Provoost won. hing de verrassing al in de lucht. Door zeges van Jos de Wild en Van der Wielen en drie remises won de combinatie haar wedstrijd. In Vlissingen speelden Lamme renburg en Tholen tegen elkaar. Het team uit Tholen kon slechts met zeven spelers aantreden. Lammerenburg begon dus met een voorsprong en bouwde die verder uit door overwinningen van Koppejan, Francke, en Wil son. Namens Tholen wist alleen Van de Weteringh zijn partij te winnen. Eindstand: 11-5. Lammerenburg 2 moest thuis aantreden tegen het derde team van PWG 's-Gravenpolder. De- ZOUTELANDE - Oefenniees- ter Wim Davidse is ook volgend voetbalseizoen verbonden aan De Meeuwen. De trainer uit Kloetinge is aan zijn eerste jaar bezig bij de za terdag-derdeklasser. Naast Da vidse verlengden ook Evert Wis se (trainer tweede selectie) en Adrie van Huizen (keeperstrai ner) hun contracten) Bij de vrouwen van De Meeuwen zijn ook volgend seizoen Wil en Chris Bömer actief. ZIERIKZEE - Zondag-zesde- klasser Dreischor moet voor het komend voetbalseizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Toine Tiggelman verlaat op eigen ini tiatief na zeven seizoenen de club. De trainer uit Zierikzee maakte de afgelopen drie seizoenen tro penjaren door. Naast de verant woordelijke man bij Dreischor was de 52-jarige Tiggelman ook actief bij voetbalvereniging FlakkeeuitMiddelharnis. „Ook daar stop ik mee. Na drie jaar gaan ze daar op zoek naar een nieuwe man voor de A-junio ren." Voor het komend seizoen wil Tiggelman het liefst bij een za terdagvereniging aan de slag. „Maar als er niks komt, neem ik lekker een jaartje rust", laat hij weten. ze tegenstander bleek duidelijk te sterk. Korstanje, Janse en Tü- roe wonnen namens 's-Graven polder, de andere wedstrijden eindigden in remise. In de eerste klasse verloor kop loper Gapinge verrassend met 10-6 van Middelharnis. Voorde thuisclub won alleen Den Hol lander zijn partij Voor Middel harnis waren Dekker, Koese en Klink succesvol. In Souburg waren de dammers van Aris de Heer veel te sterk voor de com binatie Aagtekerke 2/Oostka- pelle. Door zeges van Allaart, Filius, Alewijnse, Van 't Padje en Van Daele werd het 13-3. DEN HAAG - Raymond van Barneveld gaat com mercieel. De Haagse dar ter tekende gisteren een contract bij Jan Heintze Promotion Products. Het bedrijf van de Deense voetballer van PSV neemt de komende vijf jaar de merchandising van Van Barneveld voor zijn reke ning. „We zijn enorm blij met deze deal", aldus Ad Schoofs, de manager van 'Barnev'. Het contract met Lotto, zijn huidige shirtsponsor, loopt op 31 december van dit jaar af. Daarna neemt Jan Heint ze Promotion Products het roer over. GPD Basketbal Biljarten Dammen Handbal Schaken New Dehli. WK. Halve finales, vierde par tij; Anand Una) - Adams (GBr) 1/2 - 1/2. Eindstand: 2 1/2-1 1/2, Grisjoek (Rus) Sjirov (Spa) 1/2 -1/2. Eindstand: 11/2 -2 1/2, Finale: Anand - Sjirov Vrouwen, fi nale. vierde partij: Qin (Chn) - Xie (Chn) 1/2-1/2 Eindstand: 1 1/2 -2 1/2. Schaatsen Noord-Amerikaanse profcompetitie NBA: Toronto Raptor - New York Knicks 70-68, Sam Antonio Spurs - Denver Nug gets 96-102, Golden State Warriors - Houston Rockets 95-98. Oosterhout. Wereldbeker driebanden Eerste ronde: Burgman (Ned) - De Vries (Ned) 3-0 (15-5 15-13 15-9/1,800-1,173), Zanettï (Ita) - Valentijn (Ned) 3-0(15-2 15- 11 15-8/1,500-0,750), Nelin (Den) - Merckx (Bel) 3-0 (15-14 15-13 15-6/1,875- 1,500), Aveiga (Ecu) - Schirmbrand (Dui) 3-2 (15-13 15-6 14-15 6-15 15-8/1,300- 1,163). Tweede ronde: Burgman-Zanetti 3-0 (15-13 15-7 15-4/1,730-0,960), Jas pers (Ned) - Bedoya (Arg) 3-1 (14-15 15- 13 15-3 15-10/1,404-1,000), Nelin - Avei ga 3-0 (15-10 15-10 15-5/1,500-0,892), Sang Lee (VSt) - Sayginer(Tur) 3-1 (14-15 15-8 15-9 15-8/2,269-1,600), Sanchez (Spa) - Polychronopoulos (Gri) 3-1 (15-14 15-13 4-15 15-4/1,531-1,483), Caudron (Bel). - Papakonstantinou (Gri) 3-0 (15-13 15-2 15-8/1,875-1,045), Blomdahl (Zwe) - Ceulemans (Bel) 3-2 (15-2 12-15 15-3 13- 15 15-7/2,333-1,448), Haack-Sörensen (Den) - Carlsen (Den) 3-1 (9-15 15-12 15- 1315-11/1,148-1,108). Alkmaar. Zesdaagse, vierde wedstrijd' 1. Heideman (Oldebroek). 2. Angenent-' (Woubrugge), 3. Michaud (Fra), 4. De Ronde (Amsterdam), 5. Peter de Vries, (Oranjewoud), 6. Kramer (Oudeschoot), 7. Van der Veen (Joure), 8. Alderts (Sinr' Nicolaasga), 9. Borst (Sint Nicolaasga); 10. Jeroen de Vries (Sint Nicolaasga), Stand: 1. Michaud 68,1 punten, 2. Heide man 65,1, 3. Peter de Vries 65, 4. Ange-' nent, Kramer 53. Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 15 december. Winnendegetallen:7-8-9 -13-15-21- 30-33-40-41-46-54-56-58-59-60-67' 68-71-79. (onder voorbehoud) Tennis Zeeuwse dambond. Hoofdklasse. Aagtekerke - GZC 5-11: D. Bosselaar-C. Rijk 1-1, M. Provoost-J. de Wild 0-2, B Provoost-M. Walraven 0-2, F. Blaas-C Boot 2-0, A. Provoost-M. van de Wielen 0- 2, J. Engelvaart-J. Schot 1-1, A Riemens- J. Sinke 0-2, J. Maranus-W de Leeuw 1- 1; Lammerenburg - Tholen 11-5: W. Kop- pejan-A. Slager 2-0, E. Wiskerke-J van de Weteringh 0-2, P. Schunselaar-n.o g. 2-0, A. van Luijk-J. van Akkeren 1-1, J. Boone-J. van de Velde 1-1, C van Rijs- wijk-G. van de Velde 1-1, P. Francke-P. van de Velde 2-0, L. Wilson-S. Schot 2-0. Lammerenburg 2-PWG 's-Gravenpolder 3 5-11: J. Koppejan-N. de Winter 1-1, A. de Buck-J. Baayens 1-1, H. de Vlieger-C. Korstanje 0-2, R. Jongejan-A. Janse 0-2, L. van Schagen-J. Tilroe 0-2, A. Francke- D. Huiszoon 1-1, J. Vaucouleur-J. Zegers 1-1, H. Verdonschot-L. Boogert 1-1. Stand: 1Lammerenburg 1 4-8,2. Aagte kerke 1 3-4, 3. PWG 's-Gravenpolder 2 3- 4.4. PWG 's-Gravenpolder 3 3-4,5. GZC 1 4-3, 6. Middelburg 2 2-2, 7. BDV 1 2-2, 8. Tholen 1 3-1,9. Lammerenburg 2 4-0. Eerste klasse. Gapinge - Middelharnis 1 6-10: A. Rie- mens-P. van Brussel 1-1, P. Willemse-H. Verolme 1-1, J. Kesselaar-A. van de Veer 1-1, A. den Hollander-C. Spee 2-0, L. Wal- raven-J. Dekker0-2, J. Vogel-I. Koese 0-2, P. van Keulen-W. Peeman 1-1, I. Walra- ven-M. Klink 0-2; Souburg - Aagtekerke 2/Oostkapelle 13-3: P. Allaart-J Houmes 2-0, P. Filius-A Goudzwaard 2-0, M. Bronke-M. de Smit 1-1, B Rampersad-J Verstraate 1-1, A Alewijnse-J Blaas 2-0. J.van 't Padje-A. Smit 2-0, M. Brasser-L. de Visser 1-1, L. van Daele-J. Volmer 2-0 Stand: 1. Souburg 14-6,2. Gapinge 1 4-6, 3. Middelharnis 1 3-4, 4. PWG 's-Graven- polder43-1,5 Aagtekerke 2/Oostkapelle 1 4-1. Bangalore. WK dubbel mannen, 2 mil joen gulden. Gouden groep: Johnsonv /Norval (V St/ZAf/5) - Haarhuis/Stolle(Ne; d/Aus/2) 6-2 7-6, O'Brien/Palmer (VSt/3):, Bhupathi/Paes (lna/8) 2-6 6-4 7-6. Stand: 1. Paes/Bhupathi (Ina) 3-4 (5-2 sets), 2:1 Johnson/Norval 3-4 (4-2), 3. Haarhuis- /Stolle 3-2 (2-5), 4. O'Brien/Palmer 3-2 (3- 5). Rode groep: Ferreira/Leach (ZAf/VSt/11 - Eagle/Florent (Aus/4) 4-663 7-6, Aspelin/Landsberg (Zwe/7) - 0n-' cins/Orsanic (Bra/Arg/6) 6-2 6-4 Eind stand: 1. Aspelin/Landsberg 3-6 (6-1), 2 Ferreira/Leach 3-2 (4-5), 3. Oncins/Orsa-' nic 3-2 (3-5), 4. Eagle/Florent 3-2 (3-5). Voetbal Belgie, competitie: Charleroi - Westerlc 2-2 Stand aan kop: Brugge 16-45, Ander- lecht 16-42, Standard 16-31, Moeskroer 16-29, Charleroi 17-29. Duitsland, competitie: Unterhaching - Eintracht Frankfurt 2-0. Stand aan kop: Schalke'04 17-33, Leverkusen 17-31, Bayern M. 17-30, Dortmund 17-30, Her tha BSC 17-28. Turkije, competitie: Fenerbahce - Sams un 2-1 Stand aan kop: Fenerbahce 17 36, Galatasaray 15-35. Besiktas 16-35, Genclerb. 16-30, Gaziantep 16-29. Zwemmen Boekarest. EK vrouwen Om de elfde plaats: Wit-Rusland - Oostenrijk 27-22 (16-11) Om de negende plaats: Duits land - Denemarken 22-21 (10-13). Om ze vende plaats: Joegoslavië - Macedonië 39-38 (29-29/16-14) Om vijfde plaats. Frankrijk - Noorwegen 23-19 (11-11). Valencia. EK kortebaan. Finales. Vrou wen. 50 m vlinder-1 Kammerling (Zwe) 25,60 (wereldrecord), 2. Egdal (Den) 25,60, 3. Sjöberg 26,74, 5. Schreuder (Ned) 27,31 100 m vrij: 1. Alshammar (Zwe) 52,12, 2. Sjöberg (Zwe) 53,62. 3 Moravcova (Slw) 53,97. 800 m vrij: Strasser (Zwi) 8 27.23, 2 Cooke (GBr) 8.29,24, 3. Pechanova (Tsj) 8.31,17. 100 m rug: 1Hlavakova (Tsj) 58,52,2. Seyton (GBr) 1,00,04, 3. Schiwaneskaja (Spa) 1.00,09.200 m school: 1Igelström (Zwe) 2.24,05, 2. Peczak (Pol) 2 24,17. 3. Gul brandsen (Noo) 2.25,55. 4x50 m vrij: 1 Zweden 1.38,21 (wereldrecord), 2 Groot-Brittanniè 1.38,39, 3. Duitsland 1.39,63. Mannen. 50 m rug. 1. Maskovic (Krol 24,60,2. Arnarson (IJs) 24,81,3 Grigalio nis (Lit) 24,82.100 m vlinder. 1Rupprath (Dui) 51,31, 2. Frölander (Zwe) 51,76,3 Poliakov (Rus) 52,54 100 m school: 1 Fioravanti (Ita) 58,89,2. Malek (Tsj) 59,67. 3. Mew(GBr) 1.00.84. zaterdag Tafeltennis Pijlerdamtoernooi. Deelnemende teams ODT (Roosendaall, Scaldina (Zierikzee). SNS (Gorinchem). SAR (Kloosterzande), Slagvast (Kamperland Arnemuiden, MZ (Middelburg), 21 up (Rotterdam), Big Smash (Biggekerke), 'l Batje (Wolfaartsdijk). Locatie: sporthal n de vang: 9. Nieuwstraat, Kamperland. Aan- j .00 uur. Finale omstreeks 17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 64