Informatie CO A moet openbaar Kinderkamer Gezocht PZC DE WERELD STAAT IN BRAND EN WAT DOEN WIJ? Symbolische eerste steen is gelegd VSO: hulp met opgestroopte mouwen 'n beetje huur voor 'n verre buur giro: 236700 Westdorpe vraagt actie bij opknappen openbare ruimte Breed overleg over toekomst Hontenisse Fracties Hulst protesteren Kerstloop in Stekene '.22 door Barend Pelgrim HULST - De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van Hulst stevenen af op een directe confrontatie over de vraag of de plaatselijke asielzoekersproblematiek al dan niet achter gesloten deuren behandeld moet worden. Het college vindt dat een voorlich tingssessie door het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) aan de raad best zonder pottenkijkers kan, maar voor vier van de vijf fracties is dat uitgesloten. Het bericht dat er op het bedrij venterrein in het voormalige waterschapskantoor een tijde lijke opvang voor asielzoekers wordt ingericht, heeft nogal wat stof doen opwaaien onder on dernemers. De Hogeweg in Hulst is volgens hen geen ge schikte plek voor een dergelijke voorziening. De raad schenkt volgende week aandacht aan de kwestie. Burgemeester en wet houders hebben de gemeente raadsleden uitgenodigd voor een informatiesessie over de in richting van de tijdelijke op vangplaats. Deze bijeenkomst zou plaatshebben voorafgaand aan de reguliere raad van don derdag 21 december. De VVD-fractie heeft in een brief aan het college echter ken baar gemaakt dat beslotenheid hen niet de juiste weg lijkt. De fracties CDA, Progressief Hulst en PvdA ondersteunen deze me ning. De WD schrijft dat de voorlichting en discussie over de komst van asielzoekers in al le openbaarheid gevoerd dient te worden, omdat het een open bare zaak betreft die de gehele bevolking aangaat. Het college van B en W probeert de raad ervan te overtuigen dat het niet zozeer om beslotenheid gaat, maar om de politiek gele genheid te bieden op een zorg vuldige manier zijn mening te vormen. Loco-burgemeester B. Picavet: ,,Het is nooit anders dan de bedoeling geweest dat raadsleden hun mening uiten in de openbaarheid." De mensen van het COA lichten eerst de raad voor, en „de mening van de raadsleden kan dan naar buiten worden gebracht in de onmid dellijk daarop volgende raads vergadering". Het COA is vol gens Picavet van zins om in januari een voorlichtingsbij eenkomst te houden voor onder nemers, omwonenden en de dorpsraad van St. Jansteen. Geheimzinnigheid De fractievoorzitters A. Hegger (Progressief Hulst), P. Plas- schaert (PvdA) en J. Steijaert (CDA) zeggen net als de WD dat ze enkel een openbare zit ting zullen bijwonen. Hegger zal vandaag (donderdag) burge meester A. Kessen in de com missievergadering financiën aanspreken op de kwestie. „Wat is er voor geheimzinnigheid? Het gaat hier toch niet om per soonlijke zaken?" Ook CD A'er J. Steijaert voelt niks voor heime lijkheid. „Dit gaat iedereen aan, niet alleen de raad." P.Plas- schaert zegt dat ook zijn fractie geen 'mist' wil maar open deu ren. „Ik hoop dat ons signaal duidelijk is. Er zijn geen perso nen in het geding; ik zie geen re den af te wijken van ons stand punt, wat het college ook zegt." Alleen fractievoorzitter H. Neefs van Groot Hulst/Ge- meenschappelijke Belangen vindt de uitnodiging accepta bel. „Er is nog niets zeker. Maar de burgers of bedrijven beslis sen niet, dat doet de raad. Laat ze ons daarom eerst maar in lichten. Het debat wordt dan wel openbaar gevoerd." donderdag 14 december 2000 Voorzitter van het schoolbestuur A. de Feijter plaatst de plaquette. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Onder toe ziend oog van een grote groep leerlingen, ouders en verdere belangstellenden legde be stuursvoorzitter A. de Feijter van de ds. A. L. Aangeenbrug- school in Terneuzen de eerste steen van het nieuwe pand aan het Wagnerhof. In verband met de veiligheids voorschriften op het bouwter rein vond deze gebeurtenis symbolisch plaats op het gras veld aan de achterzijde van het gebouw. Negen leerlingen uit de groe pen 0 (peuters) tot en met 8 sta pelden een geveltje van zelf- versierde stenen. Vervolgens plaatste De Feijter een pla quette in door hemzelf aange brachte mortel. De ruim 320 leerlingen tellen de Aangeenbrugschool is in het huidige gebouw aan de Madame Curiestraat uit haar jasje gegroeid. De zoektocht naar een nieuwe locatie leidde naar de voormalige openbare basisschool De Wiekslag aan het Wagnerhof. Verbouwing Dit gebouw wordt sinds au gustus grondig verbouwd en verder uitgebreid van zes naar veertien lokalen. Om een mo gelijke groei in de komende ja ren op te vangen, kan de nieu we locatie op eenvoudige wijze verder worden uitgebreid naar twintig lokalen. Directeur A. Molenaar hoopt de nieuwe school aan het begin van het komend schooljaar te betrekken. In het oude gebouw aan de Madame Curiestraat komt De Regenboog, een school voor speciaal onderwijs uit Hulst. STEKENE (B) - In het Belgische grensdorp Stekene worden zon dag 17 december een kerst markt en kerstloop gehouden. In de Dorpsstraat bij de markt presenteren zich vanaf 14.00 uur zo'n dertig plaatse! ijke mid denstanders en verenigingen. Zij brengen op het feestelijk versierde terrein voornamelijk kerstartikelen aan de man. Op de kiosk is er twee maal een op treden van de klein kunstgroep 'Van alles wat'. De joggingclub Stekene start vanaf de markt een kerstloopVorig j aar trok dit sportieve evenement meer dan achthonderd lopers. De deelnemers kunnen een keu ze maken uit een afstand van één, drie, zes of twaalf kilome ter. Het eerste startschot klinkt 's middags om 15.00 uur. Een kwartiertje eerder kunnen de allerkleinsten meedoen aan een snoeploop. Het parkoers is ver licht met kerstlampjes. De kerstmarkt duurt tot 19.00 door René van Stee WESTDORPE - De Westdorpe- naren willen dat er snel iets wordt gedaan aan de deplora bele staat waarin met name de bestrating, de trottoirs en het openbaar groen in het dijkdorp zich bevinden. Ook zouden zij graag zien dat er korte metten wordt gemaakt met de verkrot ting en verpaupering van diver se woningen in de kern. Deze grieven kwamen naar voren tij dens een drukbezochte in spraakavond die de dorpsraad woensdag in zaal Concordia hield. „Met de gemeentelijke herinde ling in zicht is het zeker niet de bedoeling om de aanpak van het achterstallig onderhoud af te blazen", reageerde wethouder P. Bertram op een vraag uit de zaal. „Voor dit doel wordt vol gend jaar een miljoen gulden en het jaar daarop wederom een miljoen gulden uitgetrokken." De gemeente Sas van Gent lijkt echter weinig haast te maken met het vervullen van de wensen van de Westdorpenaren. Die werden ruim een jaar geleden, na een inventarisatie door de dorpsraad, al aan het gemeente bestuur overhandigd. Ondanks diverse toezeggingen is er nog weinig gebeurd. Een gang van zaken die ook de dorpsraad - ondanks de goede verstandhou ding met de gemeente - betreurt. Dat werd gisteravond geïllus treerd met een videofilm die in woord en beeld toonde wat er in Westdorpe nog moet gebeuren. „De videoband (die eind okto ber ook al eens in het bijzijn van het college werd gepresenteerd, red.heeft al effect gehad, want de verpaupering van de Graaf Jansdijk wordt naar aanleiding hiervan met voorrang aange pakt. Vooralsnog heeft alleen de plaatsing van verkeersremmers in de Bernardstraat zichtbare resultaten opgeleverd. De snel heid in de straat is duidelijk af genomen", aldus dorpsraad voorzitter W. van Haelst. door Barend Pelgrim KLOOSTERZANDE - Er ko men in Hontenisse gesprekken tussen ondernemers, gemeente bestuur, winkeliers, Rijkswa terstaat, natuurbeschermer- mingsvereniging De Steltkluut, landbouworganisatie ZLTO, re creatiebranche Recron en de Kamer van Koophandel. De acht partijen hebben beslo ten tot oprichting van het Over legplatform Hontenisse, waar door er meer onderlinge communicatie moet komen op het gebied van plannenmakerij, onderzoek en economische ont wikkeling in Hontenisse. Er wordt op dit ogenblik op meerdere fronten gewerkt aan toekomstplannen voor de kop van Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De gemeente Hontenisse pro beert het verdwijnen van de veerverbinding Perkpolder - Kruiningen en de daarmee sa menhangende negatieve econo mische en sociale gevolgen te compenseren. De gemeente is bezig met de ontwikkeling van een toeristische- en recreatievi sie, een bedrijventerrein visie en de verbetering van de detail handelstructuur, terwijl ook de Ondernemersvereniging en de ZLTO aan onderzoek en ont wikkeling van ideeën doen. In praktijk blijken er nogal wat raakvlakken tussen de verschil lende projecten te zijn, maar groeperingen weten vaak niet waar de andere partijen mee bezig zijn. Verder is geconclu deerd dat ontwikkelingen el kaar kunnen versterken door intensieve onderlinge contac ten. Het overlegplatform moet daarin voorzien. Voorzitter van het overlegorgaan is burge meester A. Vogelaar. Natuurbehoud stopt niet bij onze landsgrenzen. Onze bossen in Indonesië en Thailand staan in brand. Onze vrijwilliger Martin van de Bult (bos bouwer) is ter plekke. De Thai se overheid richtte nationale natuurparken in. Nu de kennis nog hoe je die veilig moet be schermen tegen mens en natuurrampen. Word donateur voor 35,- en help die branden blussen. De Derde Wereld heeft niet altijd geld of goederen nodig. Men vraagt vakmensen om ter plekke kennis over te dragen op lokale mensen. Steeds vaker weet men daarvoor VSO te vinden en vraagt doktoren, voedingskundigen, landbouwkundigen, leraren, technici. Helpt u ons daarbij? Onze goed opgeleide vrijwilligers werken voor concrete duurzame hulpprojecten. Met een bescheiden lokaal inkomen zijn het de idealisten van de jaren 90. VSO Nederland Hooghiemstraplein 142, 3514 AZ Utrecht. Telefoon 030 - 27 69 237. Giro 92a Internet: http//www, vso} /ww.vso.nl 80 huizen voor alleenstaande moeders in de krottenwijken van Mexico. H O m e PI a n Meer informatie? Bel 076-573 67 36 of stuur een briefje naar HomePlan postbus 6849,4802 HV Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 60