Lammers wil cultuuromslag krijgt genoegdoening Denktank tafeltennis bepleit PZC Boze Haarhuis verliest Nieuwe bondscoach hockeysters laat weinig bij het oude Oud-penningmeester Oefenwedstrijd Schouws team weer afgelast Kampioenschap libre unicum in 's-Heerenhoek uitslagen Van der Veen dubbelt peloton agenda Biljarter Zwakenberg onbevangen naar finale Amerikaanse primeur voor golfheld Woods bw 1 6 donderdag 14 december 2000 Ad Poortvliet weg als trainer van Yerseke YEESEKE - Ad Poort- vliet is niet langer trainer van voetbalvereniging Yerseke. Het bestuur van de zaterdag-tweedeklas ser heeft de samenwer king met de oefenmeester uit Arnemuiden met on middellijke ingang beëin digd. Tweede trainer Jan Rooze uit Kapelle is tot het einde van het lopende seizoen aangesteld als vervanger. Yerseke maakt een slecht jaar door in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal, Uit twaalf wed strijden werden slechts zeven punten gehaald, met de laatste plaats als voorlopig resultaat. In een poging uit die penibele si tuatie te geraken, zag het bestuur van Yerseke geen andere uitweg meer dan te breken met Poortvliet, die bezig was aan zijn derde seizoen. „De vonk tussen de trainer en de spelers groep was weg", stelt voorzitter Edmond Ver- straete. „Wij geloofden niet meer dat de trainer het tij zou kunnen keren." Ad Poortvliet reageerde teleurgesteld op zijn ont slag. „De verhouding met de spelers was in mijn ogen goed. We werkten al tweeënhalf jaar samen, zijn vijfde en derde ge worden in de competitie, en ik ben nog altijd dezelf de als toen ik bij Yerseke binnenkwam. Het argu ment dat de vonk verdwe nen was, vind ik zwak. Er zijn meer mensen die de hand in eigen boezem moeten steken, maar ja, je kunt moeilijk de hele spe lersgroep op straat zetten. Het ligt dus niet alleen aan mij, ook onder mijn leiding had het tij nog ge keerd kunnen worden. Binnen de club dacht men daar helaas anders over." Arendskerke Marien Schroevers uit Koudekerke traint ook volgend seizoen 's-Heer Arendskerke. Schroevers is bezig aan zijn eerste jaar bij de tweedeklasser. door Joop van den Oudenhoven. VELDHOVEN - In BC La Ca rambole in Veldhoven wordt ko mend weekeinde het eerste na tionale kampioenschap voor spelers van de C-ranking ge houden. Vier regio's leveren elk vier finalisten, die strijden om de titel en om vier plaatsen in de A-ranking van volgend seizoen. Michael Zwakenberg uit Hoo- gerheide, lid van biljartvereni ging Jacobs uit Rilland, is door gedrongen tot de eindstrijd. Namens de regio Zuid-West is hij als tweede geplaatst in zijn poule. De eerste twee van elke poule gaan door naar de kwart finale, waarna het knock-out- systeem wordt gehanteerd. Zwakenberg, die 480 rankingpunten verzamelde, zal van onze sportredactie NEW YORK - De titels stapelen zich op en de dollars stromen binnen bij Tiger Woods. Hel golf-fenomeen is door het gerenommeerde Amerikaanse sportblad Sports Illustrated als eerste sportman in de geschie denis voor de tweede keer uitge roepen tot Sportman van het Jaar. De eerste keer gebeurde dat in 1996. BROUWERSHAVEN - Voor de derde keer op rij is het oefenduel van de voetbalselectie van Schouwen-Duiveland onder 23 jaar afgelast. De eilandelijke beloftes zouden woensdagavond in Brouwer shaven een wedstrijd tegen Kloetinge onder 23 jaar spelen, maar door de hevige regenval van de afgelopen dagen kon het duel geen doorgang vinden. In plaats van de wedstrijd werkte de twintigkoppige selectie on der aanvoering van coach Leen Koster een centrale training af in Brouwershaven. In oktober en november werden de vriend schappelijke duels van de Schouwse beloftes ook al afge last. van onze sportredactie BUNNIK - Bondscoach Mare Lammers staat een cultuurom slag in het nationale vrouwen- hockey voor ogen. Hij presen teerde gisteren in Bunnik zijn plannen met de nummer drie van de Olympische Spelen in Sydney en wat hem betreft blijft er weinig bij het oude. Het moet efficiënter en beter en wie niet in de pas loopt kan gaan. Vanuit zijn ooghoeken bespeur de Lammers, als coach van con current Spanje, in Australië al de stagnatie van de Nederland se ploeg, die hij nu zelf onder handen mag nemen. In de evalu atiegesprekken met bonds coach Tom van 't Hek werd Lammers nauwelijks door diens conclusies verrast. De interna tionals vertrouwden hem onder vier ogen toe dat ze voor hun ge voel twee jaar hadden stilge staan. „Ze waren niet beter ge worden, hun spel was slechts onderhouden." In Sydney kwam Nederland nog op wonderlijke wijze aan het brons. Er was veel onrust in de groep en de relatie met bonds coach Van 't Hek was er eentje onder spanning. De bevindin gen van Van 't Hek houdt Lam mers liever voor zich. „Maar je kunt aan mijn programma en plannen wel aflezen wat die on geveer geweest zijn"onthult hij wel. Moe Lammers wil bijvoorbeeld in de ochtenduren trainen, omdat de internationals aan het einde van een werk- of studiedag te moe zijn en de tijd niet efficiënt ge noeg benutten. „Het rendement ligt 's ochtends veel hoger. Naar wat ik heb begrepen kwamen ze 's avonds ook nog wel eens te laat voor een training. Nu mo gen ze de avond gebruiken voor hun sociale leven." Ook het toewerken naar een toernooi wordt anders, vertelde Lammers. „De aanloop naar de Spelen werd door de speelsters als een te lange ruk ervaren." Te saai en weinig inspirerend. Om ze bij de les te houden denkt Lammers beter af te zijn met 'blokken'. Zes dagen intern en hard trainen en daarna vier da- alles uit de kast moeten halen om de zeer sterke tegenstand weerwerk te bieden. Zelf zegt hij: „Ik beschouw het als een mooie ervaring en reken ner gens op. Er doen zo veel goede spelers mee dat het niet te voor spellen is." Dat de vier beste spelers promo veren naar de A-ranking, heeft al les te maken met een reorgani satie van de rankingstatus. Vanaf komend seizoen wordt een Elite-ranking gevormd met 32 deelnemers. Daaronder komt een landelijke A-ranking en een regionale B- ranking met elk 64 deelnemers. De C-ranking komt daardoor te vervallen. De te spelen partijen gaan over dertig caramboles. Vrijdag wordt begonnen om 19.00 uur, zaterdag en zondag om 10.00 uur. Woods won dit jaar twaalf toer- nooien, De wereldbeker in Bue nos Aires, samen met zijn land genoot David Duval, was de laatste. Drie van de vier behoor den tot het Grand Slam. Over belangstelling van spon sors heeft Woods ook niet te kla gen. Deze week brak de credit cardmaatschappij American Express zijn lopende contract open en verlengde het tot 2007. Over de financiële vergoeding deden beide partijen er het zwij- gen toe. Aan de vorige, vijf jaar lopende overeenkomst hield Woods jaarlijks 12 miljoen gul den over. Venus Williams, die de prijs won voor de beste prestatie van het jaar (de Outstanding Achieve ment Award), vaart mee op de golven van Tiger Woods, De 20- jarige tennisster tekent de ko mende dagen een reclamecon tract voor de sportkleding- en -schoeiselfabrikant Reebok. Dat levert haar 40 miljoen dol lar (100 miljoen gulden) op voor vijf jaar. Het is het grootste con tract dat ooit door een vrouwe lijke topsporter is afgesloten. Begin deze week signeerde de kampioene van Wimbledon, US Open en de Olympische Spelen in Sydney al een overeenkomst met een winkelketen in leermo- de. In de herfst bi'engt ze haar ei gen collectie uit. Samen met haar zus Sex-ena is zij nu nog in onderhandeling met de cosme- ticafiima Avon. SID gen rust. „Dan mogen ze weer even denken aan hun vriendje of vriendinnetje", riep hij ter ver duidelijking. De 21 speelsters die Lammers nu selecteerde kunnen zich alle maal in zijn aanpak vinden en worden geacht zich vanaf juni bijna volledig vrij te maken voor het hockey. „Ze staan op (jen y- splitsing. Of een carrière of kie zen voor minimaal twee jaar hockey." Volgens Lammers kwam een aantal speelster-s zelf al met die suggestie. „Ze hebben bij de Spelen ook wel gezien dat de landen buiten Europa een stuk professioneler zijn gewor den." Lammers borduurt verder op de groep van Van 't Hek, minus de vijf internationals die zijn ge stopt en plus een paar beloften. Stage Een aantal ervaren internatio nals (Donners, Van den Boog aard, Boomgaardt en Deiters) heeft van Lammers de permissie gekregen om pas op 1 februari in te stromen. Ze gaan in januari niet mee op trainingsstage in Maleisië. Eefke Mulder van Kampong viel af, omdat ze in de ogen van Lammers in een te laat stadium om een langere rustpe riode vroeg. „En dat is voor mij hetzelfde als voor Oranje be danken." Lammers, die nog naarstig op zoek is naar een assistent- bondscoach, wil ook de club trainers van de internationals verantwoordelijkheid geven. Binnenkort overhandigt hij ze videobanden van de speelsters met de daarbij behoren instruc ties waar aan gewerkt moet worden. Selectie: Sinnige, Van der Vaart, Deiters, Scheepstra (Amsterdam), De Roever (Pinoké), Booij, Van Geenhuizen, Donners, Boomgaardt, Van den Boogaard (Den Bosch), Schopman, Cornells, Petri (Rotter dam), Hanneke Smabers, Minke Smabers, Van de Kieft (Laren), Boogaard, Dijkstra (Kampong), Moreira de Melo, Verbakei (HGC) en De Groot (Groningen). Trophy De Nederlandse vrouwenhoc- keyploeg opent de negende edi tie van de Champions Trophy, van 18 tot en met 26 augustus in Amstelveen, tegen Spanje. Voor de nieuwe bondscoach Mare Lammers is dat een pikant duel. De afgelopen drie jaar fungeer de hij als trainer van de Spaanse ploeg. Aan het toptoernooi in het Wa- gener-stadion doen verder Chi na, Argentinië, Nieuw-Zeeland en Australië mee. De hockey- bond heeft een begroting van 2,3 miljoen gulden opgesteld voor het evenement. Eind mei orga niseerde de KNHB in Amstel veen al een dubbeltoernooi om de Champions Trophy, dat toen succesvol verliep, met goud voor de Nederlandse vrouwen en mannenploeg. Speelschema: 18-8: China - Argen tinië, Nedei-land - Spanje, Nieuw- Zeeland - Australië; 19-8: Neder land - Argentinië, China - Australië, Spanje - Nieuw-Zeeland; 21-8: Spanje - China, Argentinië - Au stralië, Nederland - Nieuw-Zee land; 22-8: Spanje - Argentinië, Nieuw-Zeeland - China, Nederland - Australië; 24-8: Nieuw-Zeeland - Argentinië, Spanje - Australië, Ne derland - China; 26-8: plaatsings wedstrijden. G PD/ANP 's-HEERENHOEK - De Beve- landse biljartwereld beleeft ko mend weekeinde een unicum. In Café De Kroon en Bar Walk Inn in 's-Heerenhoek wordt vanaf vrijdag het gewestelijk kampi oenschap libre vierde klasse ge houden. Niet eerder vond een evenement op gewestelijk ni veau op twee locaties tegelijk plaats. De organisatie is in handen van biljartvereniging De Toekomst. Secretaris Albert de Jonge: „Normaliter kom je als vereni ging met één tafel niet in aan merking voor zo'n evenement. Wij willen hiermee aantonen dat we als vereniging op organi satorisch gebied de nodige ambities hebben." Arjan Rossen van BV 't Hoekje uit Zierikzee is met 1.98 als eer ste geplaatst. Brabant wordt vertegenwoordigd door Van de Broek (Sint. Willebrord) met 1.95, Lensveldt (Kaatsheuvel), Bakx (Zevenbergen) en Nuyten (Bergen op Zoom). Andere Zeeuwse deelnemers zijn de Be velanders Ko Rijk van BV De Vier Linden en John van der Endt van BV Scheldezicht en de Zeeuws-Vlaming Koen Pöpsel van BV 't Bierwinkeltje. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Voor Theo van Duin krijgt het hoofdstuk VC Vlissingen toch nog een bevre digend slot. Het nieuwe bestuur van de zondag-derdeklasser heeft de voormalig penning meester toegezegd afstand te nemen van beschuldigingen over malversaties aan zijn adres. Daarmee willen voorzit ter Piet de Jong en zi jn mede-be stuursleden definitief een streep zetten onder het verle den. „Het is geen officiële reha bilitatie", meent Van Duin, „maar het is voor mij wel een vorm van genoegdoening." Het vorige bestuur, onder lei ding van Jan Kapelle, beschul digde oud-penningmeester Van Duin er in februari van dit jaar van dat hij zich eigenmachtig een bedrag van ongeveer 6000 gulden aan onkostenvergoeding had toegekend. Daarnaast was nog eens een bedrag van ruim 9000 gulden verdwenen, het geen ook werd toegeschreven aan Van Duin. Het bestuur stelde Van Duin daarop een ultimatum en vor derde het geld terug. De oud penningmeester, die sinds 1997 in het Brabantse Budel woont, gaf daar echter geen gehoor aan. Hij weerlegde alle beschuldi gingen en beweerde juist dat hij Vlissingen een bedrag van bijna 20 mille had geschonken. Van Duin: In een periode dat VC Vlissingen moeilijk zat, heb ik de club ooit een bedrag van ruim 28.000 gulden voorgeschoten. Eigenlijk wilde ik niet verder dan 20 mille gaan, maar omdat in die periode de huurprijs van de velden moest worden vol daan, is dat bedrag ruim over schreden. Als ik dat niet had ge daan, was de' club failliet geweest. Ik heb toen wel gezegd dat ik later weer een deel zou te rugnemen (ruim 9.000 gulden) en dat de rest een schenking zou zijn. Mijn fout is geweest dat dit nooit goed in de boeken is opge nomen. Daardoor is er verwar ring ontstaan." Advocaat Het bestuur van Vlissingen, dat inmiddels demissiónaxr was, nam geen genoegen met de uit- Schaatsen Assen. Marathon, zesdaagse Tweede wedsti ijd: 1, Van der Veen (Joure), 2. Heideman (Oldebroek), 3. Michaud (Fra), 4. Peter de Vries (Oranjewoud), 5. Borst (Sint Nicolaasga), 6. Angenent (Wou- brugge),7. Ruitenberg (Wezep),8. Huize bosch (Loozen). Klassement: 1. Michaud 43,1 punten, 2 Peter de Vries 41, 3. Heideman 31. Schaken New Delhi. WK. Mannen. Halve finale, tweede partij: Adams (Eng)-Anand(lna) 0-1. Stand: 1/2 - 1 1/2. Sjirov (Spa) - Grisjoek (Rus) 0-1. Stand: 1-1. Vrouwen. Finale, eerste ronde: Xie Jun (Chn) - Qin Kanying (Chn) 1/2-1/2. Stand: 1 1/2-1/2. Sportprijsvragen Lucky Day: 3 - 5 - 18 - 19 - 21 - 23 - 24 - 27 - 29-37-43-46-51-53-55-58-59-60-64- 66. (onder voorbehoud) Toto-13, nummer 50A. Winnende rijtje: 3 -2-2-2-2-1-2-1-1-1-3-2-2. (onder voorbehoud) Duitse Midlotto: 5 - 15- 17 - 23 -26- 37. Reservegetal: 19. Supergetal: 9 Spiel 77: 3576856. Super 6:324705. Belgische Midlotto: 6 -17 - 22 - 24 - 27 - 39. Reservegetal: 10. Joker: 4139014. (onder voorbehoud) Tennis Bangalore. WK dubbelspel, 2 miljoen gulden. Gouden groep: Paes/Bhupathy (lndia/8) - Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/2) 7-5 6-4, Johnson/Norval (VSt/ZAf/5) O'Brien/Palmer (VSt/3) 7-5 7-6. Rode groep: Eagle/Florent (Aus/4) - On- cins/Orsanic (Bra/Arg/6) 6-1 3-6 6-4, Aspelin/Landsberg (Zwe/8) - Leach/Fer- reira (VSt/ZAf) 6-1 3-6 6-1, Voetbal Eredivisie: Sparta - NAC 1-2, Fortuna S. - Feyenoord 2-4, Heerenveen - Willem II0- 1. Vitesse-AZ3-2. Feyenoord 15 13 1 1 40 39-15 Vitesse 16 11 3 2 36 35-22 PSV 1b 10 4 1 34 26-11 Ajax 17. 9 3 5 T 30 40-23 NEC 16 6 9 27 24-15 Roda JC 17 8 3 6 27 33-25 RKC 16 6 6 4 24 16-14 NAC 16 7 2 7 23 23-27 AZ 1/ 6 5 6 23 28-27 Willem II 16 5 6 5 21 22-21 FC Utrecht 16 6 3 7 21 29-29 FC Twente 16 5 5 6 20 25-26 Groningen 16 4 4 8 16 22-28 Heerenveen 16 3 6 16 16-26 Graafschap 17 4 1 12 13 24-35 Sparta 1/ 3 4 10 13 23-35 RBC 1b 3 (1 1? 9 21-40 Fortuna S. 16 1 4 11 7 11-38 leg van Van Duin en schakelde een advocaat in, maar tot een zaak kwam het nooit. Het bleef beperkt tot een enkele briefwisseling met de raadsman van Van Duin. Toen vervolgens Jan Kapelle en zijn bestuursleden van het to neel verdwenen en Piet de Jong de nieuwe voorzitter werd, was de kwestie voor de voetbalclub afgedaan. Van Duin echter hield aan de af faire een nax-e smaak over. „De mensen blijven mij toch zien als de man die geld in zijn zak had gestoken", zegt hij. Daarom zocht hij contact met het nieuwe bestuur en vroeg om zuivering van zijn naam. Het nieuwe be stuur -wilde daar in eerste in stantie niet aan, omdat het niets met het verleden te maken wilde hebben. Maar inmiddels heeft Piet de Jong toegezegd in het clubblad iets over de affaire te zeggen. „Hij zou het zodanig formule ren, dat de leden eruit kunnen concluderen dat ik niets ver keerds heb gedaan", vertelt Van Duin. Piet de Jong: „We zien van een verwolg van de zaak af. Daar is in onze ogen ook geen aanlei dingtoe. Daarmee is voor ons de kous af en zetten we er een streep onder. Iedereen moet zijn of haar conclusies daar maar uit trekken. Als Van Duin dat als genoegdoening ziet, ben ik daar blij om." ASSEN - Bert Jan van der Veen heeft woensdag de tweede wed strijd van de marathon-zes daagse gewonnen. De schaatser uit Joure deed in Assen oude tij den herleven. Hij wist solo het peloton te dubbelen. De sprint van het peloton was een prooi voor Jan Maarten Hei deman. Klassementsleider Ce- dric Michaud uit Frankrijk fi nishte als derde. Op het Drentse kunstijs trok Van der Veen zijn eigen lijn. Na zeventig ronden ging hij op avontuur. Van der Veen ontsteeg zichzelf door solo het peloton te ringeloren. ANP Duitsland: Hertha BSC - Kaisersl. 2 - 4, Bochum - Leverkusen 3-2, Bayern M. - HSV 2-1, FC Koln - Dortmund 0-0, E. Cott- bus -1860 Munch 2-3, Rostock - Bremen 5-2. Stand aan kop: Schalke'0417-33, Le verkusen 17-31, Bayern M. 17-30, Dort mund 17-30, Hertha BSC 17-28. Volleybal Nieuwegein. Champions League, man nen. Eerste ronde (groepssysteem), tweede wedstrijd: Vrevok (Ned) - Trevi- so (Ita) 0-3 (20-25 22-25 20-25). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse: TZS-Simons/'tZand 4-2, Beko - Tecona 0-6. Stand: Tecona 8- 44, Begijn makelaar 7-32, Hercules 7-30, Murre Moens 7-25, Zeeuwse eilanden 8- 24, Beko 8-19, TZS 8-18, Simons/'t Zand 8-18, Serooskerke 7-17. Tweede klasse: AKZ verzekeringen - Plu 6-0, A P/DGA - Delta Nutsbedrijven 3-3. Stand: HZ sport 8-45, A P/DGA 8-35, Nehalenriia 8-29, Delta Nutsbedrijven 9-27, van den Akker /Dauwendaele 8-26, LVV 7-26, Piet Vos- kamp/Dauwendaele 8-25, Plu 9-19, AKZ verzekeringen 9-18, PSW 8-12. Derde klasse: Piet Voskamp/'t Zand - IBG 0-6, Nehalennia 2 - SVA/Kodde 3-5, Entert club - Raab Karcher 0-6, Stand: IBG 8-46, Raab Karcher8-44, Delta Nutsbedrijven2 7-28, SVA/Kodde 9-28, Entert club 9-26, Piet Voskamp/'t Zand 8-20, Wiska/de Kroon 7-17, RTC de Singel 7-16, Nehalen nia 2 8-10, Provincie Zeeland 7-9 Vierde klasse: Poseidon/ziekenhuis Walcheren - Schoonen Elektro/MZ4-2, CZ groep zorg - PZC 0-6, SV Duo/Pare central - Bowl de Kruitmolen 2-4. Vijfde klasse: Rabo Wal cheren Zuid - Gemeente Middelburg 6-0, Bandoeng - Auto Sporry/Oranje Nassau 0-6. Vrouwen Eerste klasse: Sgravo - Istime- wa 0-6, SV Duo/Renault Dijkwel - Begijn makelaar 4-4, Renault Dijkwel/SVS - Peu geot Dijkwel/'t Zand 0-6, BVC - Smith Kaas 2-4. Stand: Smith kaas 10-50, Isti- mewa 10-43, BVC 9-37, Begijn makelaar 9-33, LVV 9-33, SV Duo/Renault Dijkwel 10-30, Peugeot Dijkwel/'t Zand 9-27, Sgravo 9-22, Acrylart 9-22, Sinke Schoenmode 9-19, Renault Dijkwel/SVS 9-8. Tweede klasse: De vier linden - Bak- kersland/Dauwendaele 2-4, SVA/van Marion - Astrow 2-4, Be Fit - DVC Schel- demond 4-2, Tènce/Dauwendaele - Vlij tig Liesje 4-2. Derde klasse; Jong Am- bon-Keukengilde 2-4, CZ groep 2-Ardita 4-2, Rhodos/'t Zand-Scheldegroep 0-6, Justitie Middelburg-'t Ken net 0-6. donderdag Dammen PZDB-clubcompetitie. Hoofdklasse: Tholen - PWG 's-.Gravenpolder 2. Aan vang: 19.30 uur. Leander Paes (links) en Mahesh Bhupathi feliciteren elkaar met hun zege op Paul Haarhuis en Sandon Stolle. foto Namas Bhojani/AP van onze sportredactie BANGALORE - Paul Haar huis is woensdag tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap dubbelspel in Bangalore uitgevaren tegen de ATP. De Eindhovense ten nisser sprak er schande van dat voorzitter Mark Miles van de tennisbond niet aanwezig Miles laat zich vervangen door zijn vice-voorzitter Bob Drewett. „De ATP laat dit WK links liggen", kritiseerde Haarhuis met steun van zijn Australische partner Sandon Stolle. „Het is een wereldtoer- nooi, het belangrijkste in het dubbelspel en waar is Mark Miles?" Enkele uren later verloor Haarhuis met Stolle de eerste van drie groepswedstrijden tegen de lokale favorieten Paes en Bhupathi: 5-7 4-6. Haarhuis heeft het WK dub bel twee keer gewonnen. Met Jacco Eltingh was hij de beste in 1993 en 1998. Dit jaar be reikte hij met Stolle de finales van Roland Garros en Wim bledon. Haai'huis en Stolle zijn als tweede geplaatst. Het WK dubbel, dat voor het eerst in India plaats heeft, ontbeert behalve de voorzitter van de ATP een aantal promi nente dubbelaars, zoals de ti telverdedigers Woodforde en Woodbridge (Aus), de olympi sche kampioenen Lareau en Nestor (Can). Rikl en Novak (Tsj), Kulti en Tillström (Zwe) en Adams en De Jager (ZAf). De' nederlaag in de eerste par tij tegen Leander Paes en Ma hesh Bhuphati was niet zo'n enorme verrassing. Vorig jaar stonden de Indiërs in alle vier Grand Slam-finales en ook in de finale van het WK dubbel. Door blessures en andere inte resses speelden zij dit jaar niet sa men tot de Olympische Spe len in Sydney. Als 55e op de wereldranglijst hadden ze een wild-card nodig" om binnen te komen in het WK in hun va derland. Wel een verrassing was de ne derlaag van de als eerste ge plaatsten Rick Leach (VSt) en Ellis Ferreira (ZAf) tegen de onbekende Zweden Simon Aspelin en Johan Landsberg. AFP door Koen de Vries LEIDEN - Wat de Nederlandse tafeltennis- bond (NTTB) in zeven jaar tijd niet lukte, lijkt Fred van Oostenrijk in een paar maan den voor elkaar te krijgen. De 47-jarige Lei- denaar die in oktober als parttimer bij de bond in dienst trad als organisator van toer nooien en wedstrijden, hoopt binnenkort een hoofdsponsor te presenteren. Opmerke lijk daarbij is dat een denktank invloed moet krijgen op het beleid in de NTTB. De laatste hoofdsponsor van de NTTB was Eagle Star, een verzekeringsbedrijf dat de bond van 1990 tot 1993 van de nodige finan ciën vooi'zag. Na het terugtreden van Jan Vlieg als bondscoach, trok Eagle Star des tijds zijn conclusies. Een nieuwe sponsor werd nadien niet meer gevonden. De naam van de sponsor wil Van Oostenrijk, die samen met wielercoryfee Rini Wagt- mans de markt afstroopte, niet noemen om dat er meei'dere kandidaten zijn. Hij is er wel voor meer dan 99 pi-ocent zeker van dat er in minder dan drie maanden een geld- schxeter komt en dat die een frisse wind door de NTTB wil laten waaien. Er moet meer ge beuren dan alleen reclame maken. Zo wordt er gesproken over een denktank die meer rechten heeft dan het uitbrengen van advie zen. Er moet in de denktank plaats zijn voor pro- Bottine Vriesekoop minente tafeltennissers. Van Oostenrijk noemt de namen van Bettine Vriesekoop, Jan Vlieg, Paul Haldan en Hendrikus Velzing. Zij beschikken over specifieke ken nis waaxwan nu geen gebruik wordt ge maakt. Overigens heeft NOCNSF de NTTB enige tijd geleden al geadviseerd om zo'n denktank in het leven te roepen. Bettine Vx'iesekoop is met enig voorbehoud een groot voorstander van het oprichten van zo'n groep met prominenten. „Maar het is wel belangrijk wie van zo'n groep deel uit maken. Mensen als Jan Vlieg, Paul Haldan en Hendrikus Velzing zijn voor mij zeer aan vaardbaar. En ik ga er natuurlijk niet voor de sier inzitten. Zo'ndenktankmoet invloed hebben. Het wordt tijd dat er door deskun digen beleid wordt gemaakt, vooral op het gebied van topsport." Ton van Happen, plaatsvervangend dii'ec- teur van de NTTB, ziet wel toekomst in een denktank. De afgelopen jax-en was de bond niet happig op het binnenhalen van mensen als Vriesekoop of Vlieg, maar dat is ver-leden tijd, zegt Van Happen. „Volgens ons nieuwe topsportbeleidsplan willen we open com municeren en gebruikmaken van de exper tise die er is." Over namen wil hij nog niet praten: „Laten we wachten totdat die spon sor er is." Van Happen ontkent dat er de afgelopen ze ven jaar te weinig werk is verricht om een hoofdsponsor te vinden. „We hebben diver se subsponsors gehad, die ons aardig wat geld opleverden. Het was ook een moeilijke tijd om een hoofdsponsor te vinden. Dat gold niet alleen voor de NTTB." Van Oostenrijk gaat ervan uit dat de bond snel zal toehappen. Het mes snijdt volgens hem aan twee kanten. „Voor de sponsors is het aantrekkelijk omdat het niet veel geld hoeft te kostenTafeltennis is op dit moment niet meer dan een C-spoi't. Bovendien zijn er al lange tijd geen conflicten. De bond krijgt de kans om grote evenementen naar Neder land te halen, zoals de Pro-Tour met de beste tafeltennissers van de wereld. Een sponsor wil uitstraling en aandacht op televisie en wil er daarom graag geld insteken." GPD (Advertentie) Dit staaltje van Zwitserse horlogemakerskunst is verkrijgbaar bij onderstaande juweliers. Goes/Ooslburg/Middelburg, Juwelier 't Goudoppertje 's-Gravenpolder, Juwelier Walhout, 's-Gravenstraat 47a Sas van Gent, Juwelier de Bokx-Wijffels, Stationsstraat 17 Terneuzen, Juwelier Wijffels, Noordslraat 103 Vlissingen. Juwelier van Boven, Walstraat 90

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 16