Tiola op valreep kampioen ^90 SUPS PZC GRATIS De Hamer blijkt strafschopspecialist DE 4E Biezentrappers 1 haalt fors uit tegen Kloetinge 3 3 SLOGGI Schakers Terneuzen gaan aan de leiding slocè 18 Overwinning waterpoloërs van Schelde Verrassende ontknoping indoor-tenniscompetitie Jacobs Bobimat knokt zich naar gelijkspel DAMES- OF HERENSLIPS «SCo> Jean-Paul Harthoorn stijgt naar tweede plaats uitslagen agenda bw dinsdag 12 december 2000 VLÏSSINGEN - Na de 9-3-zege op hekkensluiter DSZ kunnen de waterpoloërs van Schelde weer naar boven kijken. Ganze klopte PSV 5 (13-4), Stormvogel 2 won van WPC'98 2 (7-11). De vrouwen verloren: Schelde van Nimo (4-2), Stormvogel van Treffers (11-2). DSZ-Schelde 3-9: DSZ was de tegenstander die Schelde nodig had. De ploeg uit Terneuzen kon er zijn zelfvertrouwen mee op vijzelen. DSZ gaf in de eerste periode alle ruimte zodat Schel de op een 0-3-voorsprong kon komen. Pas later gaf de ploeg uit Den Haag goed tegenpartij en bleef het een periode gelijk op gaan, 2-5. Schelde nam het heft in handen en vergat veel kansen te benutten zodat het slechts 2-7 was, eind derde periode. Scores Schelde: Cees van Houwelin- gen 4, Chris van Royen en Chris Eijsebaert 2 en Maarten de Pooler 1 Ganze-PSV 5 13-4: Ganze speelde een puike pot tegen het kansloze PSV. Na een 4-1-voor sprong vergat Ganze door te drukken zodat PSV redelijk in de wedstrijd wist te blijven. Via 6-3 werd het 8-4, eind derde pe riode. Het werd 13-4. Scores Ganze: Andre van Zijp, Piet Schop en Arco wagenvoort 3en Jan Joris Joos, Jaap Bovendorp, Chey enne van Berkel en Bram van der Leden 1. WPC'98 2-Stormvogel 2 7-11: De Vlissingers speelden vanaf het begin goed en leidden met 1- 4. Hoewel Stormvogel gas te rugnam werd het 2-7, eind tweede periode. De derde perio de ging gelijk op (4-9). WPC kwam nog terug maar Stormvo gel won met 7-11. Scores Stormvogel: Loek van 't Wes- tende 5, Pim Bekkers 3 en Sven Eric Sandifort, Williamvan Wettenen Je roen van de Broelce 1 Nimo-Schelde 4-2: Het baltem po lag hoog. Toch stond het na twee periodes slechts 1-0. Schelde kwam in de derde pe riode nog op 1-1 maar miste daarna kracht om door te gaan. Nimo liep uit naar 3 -1Ook in de laatste periode kwam Schelde kracht tekort (4-2). Rowena Witkamp scoorde tweemaal. Treffers-Stormvogel 11-2: De Stormvogel-vrouwen kwamen tekort. Via 3-1 werd het 8-2. De 11-2 was verdiend. Scores Stormvogel: Angelique Lok en Tessa Simon door Hans Hollestelle VLÏSSINGEN - In de eerste klasse hebben de zaalvoetbal sters van Biezentrappers/Ger- ka Sport een 10-2-zege be haald op Kloetinge 3. Charlie Hair ging met 3-7 onderuit te gen Biezentrappers 3 en Kerk- hove Verhuur liep in de laatste seconde een gelijkspel mis te gen Schinkel Assurantie: 3-2. Biezentrappers/Gerka Sport 1 - Kloetinge 3 10-2: Aanvanke lijk zag het er niet naar uit dat Biezentrappers zo'n hoge score zou bereiken. Kloetinge nam zelfs twee keer de leiding: 0-1 en 1-2. Halverwege stond Bie zentrappers nog maar met 3-2 voor. De thuisclub schakelde daarna over op een hogere ver snelling en liep gestaag uit. Kloetinge 3 kwam er niet meer aan te pas. Dorien Vervenne (5x), Trees Vervenne (4x) en Amanda Onderdijk bezorgden Biezentrappers/Gerka Sport de overwinning. Hilde Men- heere scoorde twee keer tegen. Charlie Hair - Biezentrappers- /Gerka Sport 3 3-7: De over winning van Biezentrappers- /Gerka Sport 3 had veel groter kunnen zijn, maar de ploeg ging wat slordig met de vele kansen om. Voor Charlie Hair maakten Tamara van Boven (2x) en Esther Nouse de doel punten. Marieke Verbruggen, Liesbeth Verbruggen (beiden 2x), Marcia Bosten, Imelda de Poorter en Marina van Hermon schoten raak voor de winnende ploeg. Kerkhove Verhuur - Schinkel Assurantie 2-3: Een gelijkop- gaande wedstrijd die, zo leek het, regelrecht op een gelijk spel zou uitlopen. Karin Thiel dacht daar anders over en in de laatste seconde van de wed strijd schoot zij SchinkelAssu- rantie naar de overwinning. Karin Thiel schoot eerder ook al raak, evenals Inge Ligten- burg. Sonja van Eenennaam en Mirjam van Belzen waren succesvol voor Kerkhove Ver huur. van onze sportredactie KAPELLE - De strijd om de herfsttitel in de gemengd eerste klasse van de disricts-indoor- tenniscompetitie heeft een ver rassende ontknoping gekregen. Tiola won met maximaal ver schil van hekkensluiter De Schelde en zette daarmee de achterstand van zeven punten op leider Souburg om in een kleine maar allesbeslissende voorsprong. Tiola was wel dank verschuldigd aan MLTC. De Middelburgers versloegen Sou burg (8-4). Het meespelen van Patrick Marteijn in de laatste twee wed strijden heeft Tiola dus geen windeieren gelegd. Had de rou tinier vorig weekeinde een be langrijk aandeel in de zege op Schelde geeft zich gewonnen TERNEUZEN - Zonder te spe len zijn de waterpoloërs van Schelde uitgeschakeld in het toernooi om de bondsbeker. De Terneuzense ploeg moest ko mend weekeinde aantreden te gen BZ PC Borculo maar die ploeg kon op z'n vroegst pas op zondagavond (19.15 uur) een zwembad huren. Schelde voelde weinig voor een lange reis op zondagavond en bedankte. Sneu is dat Schelde in de eerste en tweede ronde ook al niet speelde omdat de tegenstanders niet kwamen opdagen. doorJoop van den Oudenhoven RILLAND - De topper in de tweede divisie van de landelijke competitie driebanden groot tussen Jacobs Bobimat en Miga Visaul eindigde gelijk. Hierdoor blijft een status quo gehand haafd tussen beide koplopers. Jacobs Bobimat - Miga Visual 4- 4: Rudy de Laet had het tegen Johnny van de Gaer erg moei lijk. Via de tussenstanden van 12-14 en 14-18 zakte het ver trouwen steeds verder wegen moest hij gelaten toezien dat zijn tegenstander de resterende 22 caramboles in 8 beurten af werkte, 20-40 na 32 beurten. Ook Raymond Vande Wouwer kon het niet klaren tegen Ton Snookerverlies STZ/Inperson MIDDELBURG - De snooke- raars van STZ/Inperson hebben in de eredivisie een nederlaag geleden tegen Sliedrecht. Het werd in Middelburg 5-4. Sliedregt kwam met Ramond Fabne naar Middelburg. Hij won alle drie zijn frames en had een groot aandeel in de winst van de bezoekers. Namens ST Z/Inperson won John van Oor schot twee frames, Jacco de Vis ser één en Chris van Renswoude eveneens één. (Advertentie) Geldig voor alle modellen en kleuren van 1 t/m 31 december 2000. DOS, tegen De Schelde liet hij weer geen punten liggen. Zijn opponent Steffie Franken kwam in de single zelfs niet ver der dan één gewonnen game. Met Frank IJzerman veegde hij de vloer aan met het Vlissingse koppel. IJzerman was in het en kelspel de meerdere van Sven Bakker en Anneke Riemens en Daisy Boogaard troefden Am ber Zabicki en Linda Gruber af: 12-0. Souburg strandde dus in het zicht van de haven door van MLTC te verliezen. De Middel burgers openden met een per soonlijke overwinning van Jur- jen Schuurmans op John Nag- tegaal. Souburg kwam langszij via Niels Ossewaarde die Mi chael Joosse vloerde. Daarna sloeg de balans definitief door in het voordeel van MLTC. An- nemarie Ketting troefde Simo- ne Marijs af, Kimberley Goudt kwam geen moment in de pro blemen tegen Barbara Boone en samen gaven ze hun tegen standsters nogmaals klop. Het duo Nagtegaal/Ossewaarde bracht het verschil terug tot tweepunten, 8-4, In het duel tussen DOS en Sou burg 2 stond achteraf gezien weinig op het spel omdat Sou burg 1 verloren had. DOS won met 8-4. Arthur Siereveld- /Ferrry Sonnemans en like Meertens/Annick Malicki zorg den voor een 2-2-tussenstand, waarna de partijen in het dub belspel DOS de winst oplever den. In de tweede klasse boekte Hul ster Ambacht zijn zesde zege in successie waarmee het kampi oenschap een feit werd. Oppo nent Souburg 4 legde de Zeeuws-Vlamingen weinig in de weg. Via dubbele successen van Job Inghels, Davy de Kesel, Stephanie Pauwels en Tessy Kint, kwam de 12-0-totaalscore tot stand. Souburg 3 behield verder de beste kansen op de tweede plaats die rechtgeeft op promotie door Duiveland te verslaan. Goes sloot de compe titie positief af ten koste van DOS 2. Persijn. Hij leunde te veel op de verdediging en vergat zelf te scoren. Dat deed Persijn wel en na 37 beurten bereikte hij de fi nish: 15-35. Het was aan Jos Verheijen en Flor Waumans om nog een gelijkspel te forceren. Waumans speelde een uitste kende partij tegen Hans de Groot. Hij won in 43 beurten. Verheijen maakte vervolgens de partij uit na 50 beurten (35-26). BV Jacobs - 't Venneke 4-4: Al- varo Schepers kon het niet red den tegen Marijnissen en ver loor met 22-30 na 50 beurten. Ook Piet Kox had geen schijn van kans tegen sterk spelende Embregts, 17-45 na 41 beurten. Martin Verbaarendse zorgde dat de kansen intact bleven en versloeg de Graaf met 30-25 na 65 beurten. Jan Jacobs stelde de remise voor zijn team veilig door Dam geen kans te laten, 25-19 na 54 beurten. Oudenbosch - 3B-SD Meubel- ra ma 2 8-0: Een pikant duel werd op tafel één uitgevochten. Oud 3B-SD speler Rinus Pan- kow stond voor de thuisploeg tegenover Wil Ernst. Zij maak ten er een spannende strijd van die nipt in het voordeel van Pan- kow uitviel, 30-28 na 42 beur ten. Ton van Beveren was geen partij voor Van Peer, 30-18 na 41 beurten. Ron Speijer verloor van de goed spelende Sep, 25-16 na 46 beurten. Ger de Klepper onderging hetzelfde lot en ver loor van den Braber met 25-20 na 62 beurten. Kimberley Goudt (hier op archieffoto) won met MLTC van Souburg. foto Ruben Oreel door Björn Goorden NIEUWDORP - Tot afgelopen weekeinde wilde het nog niet zo vlotten met de scoringsdrift van Nieuwdorp-aanvoerder Martin de Hamer. De teller stond na twaalf competitie wedstrijden pas op één. In de met 5-0 gewonnen wedstrijd tegen hekkensluiter WIK kwam daar verandering in, want Martin de Hamer bleek een strafschopspecialist pur sang. Driemaal mocht hij aanleggen en driemaal ging de bal onhoudbaar in dezelfde hoek. De eerste penalty vond de ras echte Nieuwdorper de moei lijkste. „Het was de belang rijkste. De beslissende 2-0. Dan moet je hem per se maken. Bij mijn derde strafschop, de uitgelezen mogelijkheid op 5- 0, stond ik toch met een heel ander gevoel achter die bal. In welke hoek zal ik hem dit keer leggen, dacht ik bij mezelf Ook de derde ging in dezelfde hoek. „Eén keer zat de doel man van WIK er dichtbij, maar als je ze goed neemt, gaan ze er allemaal in. Dan heeft de kee pergeen kans." Met de drie verzilverde straf schoppen tegen WIK, bracht Martin de Hamer zijn sei- zoenstotaal op vier. De eerste goal maakte hij ook al tegen WIK, in de uitwedstrijd Vier doelpunten in dertien wed strijden vindt hij nog maar mager. „Ik heb dit seizoen ze ven, acht wedstrijden rechts back gespeeld. Dan komt het maar sporadisch voor dat je voor de goal komt." De 26-ja- rige Bevelander is dan ook blij dat hij sinds kort weer terug op zijn vertrouwde positie rechts op het middenveld speelt. De aanvoerder bekent over het hart van een aanvaller te be schikken. „Het allermooiste in het voetbal is toch het scoren. Een assist is ook wel aardig, zeker Maar doelpunten ma ken, dat geeft pas echt een kick." Al vanaf zijn zevende voetbalt Martin de Hamer voor Nieuw - dorp. Zijn cluppie. „Ik ken niks anders. Ik ben een echte Nieuwdorper." Hij acht de kans dan ook groot dat hij de rest van zijn voetbaldagen bij de huidige derdeklasser slijt. „Of ik een nieuwe mister Nieuwdorp word? Nou, dat zou best eens kunnen. Want ik heb het hier ongelooflijk goed naar mijn zin. Het is een fan tastische vereniging, ik ken hier iedereen." Toch sluit hij een vertrek niet uit. Mocht ooit nog eens een gerenommeerde club belangstelling in hem to nen, dan valt er te praten. „Maar dan moet het wel een flinke stap hogerop beteke nen." Voorsprong Het liefst zou Martin de Hamer die stap met Nieuwdorp ma ken. Dat lijkt er dit seizoen echter nog niet in te zitten. Nieuwdorp staat op dit mo ment op de vierde plaats in de derde klasse AAZVV heeft in middels echter al een straat lengte voorsprong genomen van veertien punten. Een pe- riodetitel lijkt dus het maxi maal haalbare. „Ach, daar denken we niet eens aan. Of beter gezegd: daar willen we niet eens aan denken. Het klinkt als een cliché, maar we kijken van wedstrijd tot wed strijd. We hebben een hele jon ge groep, die nog heel wissel vallig is. Ik ben met mijn 26 zelfs één van de oudste spelers, De ene week lukt bijna alles, de andere week schoppen we nog geen deuk in een pakje bo ter." door Barry van der Hooft VLÏSSINGEN - Bovenaan de ranglijst van het Zeeuwse topscorersklassement veranderde weinig. Patrick Baumgarte scoorde één keer voor AZVV, bracht zijn totaal op vijftien en blijft daardoor alleen koploper. Nummer twee Raymond Mohr scoorde ook een keer en hij krijgt op de tweede plaats gezelschap van Apollo'69- spits Jean-Paul Harthoorn. Zeeuwse topscorerslijst: 1. Patrick Baumgarte (AZVV) 15 doelpunten; 2. Jean-Paul Harthoorn (Apollo'69) en Ray mond Mohr (SSV'65) heiden 14 doelpunten; 4. Patrick Ketting (WHS) 13 doelpunten; 5. Erik de Groene (Kloetinge) en Dominique Verlinde (Sluiskil) beiden 12 doelpunten; 7. Jaap den Doelder (AZVV), Wilfred van den Dries (Patrij zen), Werner Bisschop (Steen), Vincent de Rijke (Walcheren) en Bud Aschman (liansweertse Boys) allen 11 doelpunten; 12. Mischa van der Hoek (Renesse) 10 doelpunten 13. Lionel Lord (Veere), Leon de Bruine (DFS), Raymond Uytterhoeve Apollo'69Frank Al- laart (Serooskerke), Harm Rietjens (HVV'24) en Jan Bosman (Hulsterloo) allen 9 doelpunten. van onze sportredactie VLÏSSINGEN - Het schaak team van Terneuzen blijft ook na de vierde speelronde leider in de ZSB-hoofdklasse. In de Zeeuws-Vlaamse derby tegen Landau werd met 5,5-2,5 ge wonnen. Vlissingen blijft dank zij de forse overwinning van 6,5-1,5 tegen SVWZV 2 in het spoor van de leider. SVWZV 2 - Vlissingen: 1,5-6,5: Door onvoorziene omstandig heden kon Vlissingen met slechts zeven spelers aantreden in Oostburg. Het jeugdige team van SVWZV kon hier echter niet verder van profiteren: de 1-0- voorsprong verdween dankzij de vele Vlissingse overwinnin gen als sneeuw voor de zon. Toen de Vlissingse overwinning reeds lang daar was wist Eline de Smet de Vlissingse teamcap tain Hans Weiten op een remise te houden. 1A. Oosters - W Punt 0-1; 2. M. van Hijfte - N.O.G. 1-0; 3. S. Provoost - E. van Hecke 0-1; 4. M. de Smet - P. van Rooijen 0-1; 5. S. Braem - E. Clarisse 0-1; 6. M. Prot - H. Wester- weele 0-1; 7. E. de Smet - H. Weiten remise; 8 S. de Smet - W. Bliek 0-1. Goes-SVWZV 4-4: Op vele bor den liep het slecht voor Oost burg. Gerd Ries ging al rap door zijn vlag tegen Joop van Ruler en Gerard de Winter verloor kansloos van Jaap Pauptit. Bij een 4-3-stand werd Jonathan Andeweg de redder van SVWZV door na zeseneenhalfuur spelen het eindspel te winnen van Ed win van Oosten. 1. R. Burgerhoff - K. Leenhouts 0-1; 2. L. Nieuwenhuijse - C. Lanckriet 0-1; 3. J. van Ruler - G. Ries 1-0; 4. E. Kloosterman - V. Leenhouts 1 -0; 5. J. Pauptit - G. de Winter 1-0; 6. T. Burgerhoff - T. Riemens 1-0; 7. E. van Oosten - J. Andeweg 0-1; 8. M Luitwieler - A. van Hoeve 0-1. Landau - Terneuzen 2,5-5,5: Te gen de gewoonte in begon het team uit Axel met een tactische opstelling aan de wedstrijd. Ook de Terneuzenaren hadden echter een beetje met de opstel ling gehusseld, zodat het strijd plan van Landau niet echt werkte: regelmatig werden de Axelaren naar de nederlaag ge speeld. Vermeldenswaardig was dat Axelaar Ronald de Pooter tegen de traditie in niet als laat ste klaar was en dat Erik de Hul ster tegen Mathieu Freeke zijn eerste nul incasseerde. 1.R.de Hulster - G. Kamminga 0-1; 2. W. Sinke - W. Cleeren 1-0; 3 D. van Vliet - J. Gernaert 0-1; 4 E. de Hulster - M. Freeke 0-1; 5.T.de Put ter - A.J. Breukelman remise; 6. A. Arendse - J. Dekker 0-1; 7. P Kalis vaart - J. Breukelman remise; 8. R. de Pooter - J. Dees remise. Middelburg 2 - Souburg 2 4-4: De beste kansen op tvinst waren voor de Souburgers. Debutant Robin Bosters stond tegen Dirk Wolters een kwaliteit voor maar kon deze niet verzilveren en ver loor. Invaller Ben Mulder had op bord acht tegen Frans Rikuma- hu eveneens een voordelige stel ling, maar ook die ging in rook op. Bij de 3,5-3,5-tussenstand bleek de partij op bord één tus sen Wout van Wijnen en Martin Koolhoven beslissend. Beide spelers durfden in het ingewik kelde eindspel geen risico te ne men en besloten tot remise. 1W. van Wijnen - M. Koolhoven re mise; 2 M. Westerweele - E. van Bo ven remise; 3. R. Lauer - P. Uijtde- willigen 0-1; 4. A. Jonkheer - B fRouiv 0-1; 5. D. Wolters - R. Bosters 1-0; 6. S. Sanders - W Franse remi se; 7. W. Obbink-J.P. van Gemert re mise; 8. F. Rikumahu - B. Mulder 1-0. Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Pets Place - van Lienden 0-4, Hertel - Pinkillers 0-4, Hoveniersbedrijf Walcheren - Barends en Bak 4-0, Euro Damplein - Makzo 2,5-1,5, Nieuwkomers - Spruyt Pallet 1-3, Computer Service - The Angels 0-4. Stand na 39 games: Pin- killers 41van Lienden 33, The Angels 29, Spruyt Pallet 28, Makzo 27,5, Barends en Bak 27, Computer Service 27, Pets Place 24, Hertel 21, Euro Damplein 19,5, Hove niersbedrijf Walcheren 17, Nieuwko mers 13. Dinsdagleague: 't Visuus - Sun- lux 4-0, Kruitmolen - Suzuki 1-3, SSK keukens - van der Zwan 1-3, Meizon - Schadenet 1-3, Sagro - Cinerent 1-3, Te- kateam - The Duke 0-4. Stand na 39 games: van der Zwan 34, Suzuki 32, Mei zon 32, Schadenet 31, The Duke 29, Kruit molen 28,5, 't Visuus 27, Cinerent 25, Te- kateam 23, SSK Keukens 21, Sunlux 17,5, Sagro 12. Woensdagleague: VVN - Theo maakt 't 3-1, Full house - Herwegh 0-4, Rechterhand - 't Schrobbelerke 1-3, Pos eidon - Café Lambiek 1-3, Beef en beans - Schoenmode van Kampen 0-4, Drukkerij Capello - Morena 1,5-2,5, Auto de Voogd - Taekwondo 0-4, Terriers - Biggekerke 3- 1. Stand na 33 games: taekwondo 36, Herwegh 30, 't Schrobbelerke 26, More- na 25,5, VVN 25, van Kampen 24, Posei don 24, Café Lambiek 23, Biggekerke 22, Theo maakt 't 22, Auto de Voogd 21Beef en Beens 18, Terriers 18, Rechterhand 14, Drukkerij Capello 13,5, Full house 10. Donderdagleague: 't Schrobbelerke - EPZ 1 3-1, Sagro - Fonsies snackbar 1-3, HBS-Auto Ram 2-2, EPZ 2 - Hercules 4-0. Stand na 33 games: HBS 29, Sagro 24, Fonsies snackbar 23, EPZ 1 22, EPZ 2 21, Auto Ram 21, Hercules 20, 't Schrobbe lerke 16. Jeugdleague. Stand: Middel burg 2 34, Middelburg 1 30, Middelburg 3 24, Middelburg 6 16, Middelburg 4 12, Middelburg 5 10. MLTC-Souburg 8-4. J. Schuurmans-J Nagtegaal 14-5, M. Joosse-N. Osse waarde 5-13, A. Ketting-S. Marijs7-6,K. Goudt-B. Boone 10-6, J. Schuur- mans/M. Joosse-J. Nagtegaal/N. Osse waarde 8-9, A. Ketting/K. Goudt-S. Ma rijs/B. Boone 9-4. DOS-Souburg 2 8-4. A. Siereveld-R.Al ders 12-4, F. Sonnemans-D. Lau 17-1, M. Kloosterboer-I. Meertens 2-11, M Dobbelaer-A. Malicki 5-6, A. Siere- veld/F. Sonnemans-R. Alders/D. Lau 13-4, M. Kloosterboer/M. Dobbelaer-J. van Bellen/A. Malicki 11-3. Gemengd tweede klasse: Souburg 4-Hulster Ambacht 0-12. M. de Witte-J Inghels 3-15, J. Wiggers-D. de Kesel 4-13, B. Kooger-S. Pauwels 4-11F. Wis- se-T. Kint 3-10, M. de Witte/J. Wig- gers-J. Inghels/D. de Kesel 0-15, B. Koo- ger/F. Wisse-S. Pauwels/T. Kint 5-8. Goes-DOS 2 8-4. R. Hermus-I. van der Bel 5-7, A. Pijnen-J. van Belzen 10-4,F. Barends-A. de Roover 5-11, I. Spinne- wijn-A. van Uden 10-5, R. Hermus/A. Pij nen—I. van der Bel/J. van Belzen 9-6, F Barends/I. Spinnewijn-A. de Roover/A. van Uden 10-5. Souburg 3-Duiveland 12-0. J. Bish-S Stins 10-6, M Ketting-L. de Munnik 13-1, E. Verdonk-C. Boot 10-5, K, van Eenennaam-E. Goossens 12-1, J. Bish/M. Ketting-S. Stins/L. de Munnik 6-5, T Mahassen/K van Eenennaam-C. Boot/E. Goossens 11-3. Voetbal Schaken New Delhi. WK. Mannen, kwartfinales, tiebreak. Anand (Ina) - Khalifman (Rus) 2 1/2 - 1 1/2, Sjirov (Spa) - Barejev (Rus) 1 1/2 -1/2, Grisjoek (Rus) - Tkachiev (Fra) 1 1/2 -1/2 Vrouwen, halve finale, tiebreak. Xie (Chn) - Kovalevskaja (Rus) 1 1/2 -1/2. Finale: Xie - Qin (Chn). ZSB-hoofdklasse. Vierde ronde: SVWZV 2 - Vlissingen 1,5-6,5, Goes - SVWZV 4-4, Landau - Terneuzen 2,5-5,5, Middelburg 2 - Souburg 2 4-4, De Zwarte Dame vrij. Stand: Terneuzen 7 matchpunten, 22,5 bordpunten, Vlissingen 6-17*, Landau 5- 17, SVWZV 4-17, Souburg 2 3-14*, Goes 3-12, DeZwarte Dame 2-12*, Middelburg 2 2-10*, SVWZV 2 0-6,5. een wedstrijd minder gespeeld Sportprijsvragen Lucky Day. Trekking van maandag 11 de cember: 1 -8-9-10-16- 17-23-29-31 - 34-35-37-38-41-48-50-56-57-63-75. (ondervoorbehoud) Tennis Kapelle Districts-indoorcompetitie. Ge mengd eerste klasse. De Schelde-Tiola 0-12. S. Fanken-P. Marteijn 1-13, S. Bakker-F. IJzerman 4-10, A. Zabicki-A. Riemens 1-14, L. Gruber-D. Boogaard 7-9, S. Franken/S. Bakker-P. Marteijn/F. IJzerman 2-14, A. Zabicki/L. Gruber-A. Riemens/D. Boog aard 2-9. Unieke prestatie biljarter Walhout ZEVENBERGEN - Danny Wal hout uit Heinkenszand van Bil jart Vereniging VEGABV heeft op de gewestelijke voorwed strijden libre 3e klasse voor de jeugd een bijzondere prestatie geleverd. Hij wist te promove ren naar de eerste klasse. Dat een biljarter promotie af dwingt naar een hogere klasse is mets bijzonders. Promotie met twee klassen tegelijk is echter uniek. Het vijftienjarig talent uit Heinkenszand toonde hier mee zijn vorderingen. Twee sei zoenen terug speelde hij nog een moyenne van amper 2.00. Nu eindigde hij in de voorwedstrij den die in BC Amorti in Zeven bergen werden gehouden op 4,68. Met 10 punten uit 6 wed strijden won hij. Walhout pro duceerde en passant een hoog ste serie van 36. Toto Divisie. Helmond Sport-Haarlem3 0, Eindhoven-Emmen 3-1, FCZwolle-GA Eagles 4-1, MVV-ADODenHaag 3-1 Stand aan kop: Excelsior 16-36, Den Bosch 16-34, FC Zwolle 16-31. Vrouwenvoetbal Vijfde klasse: Terneuzense Boys 2- Meeuwen 3 1-3, Nieuwland-Zierikzee4 5. Sluiskil 11-26 Meeuwen 3 11-11 Noormann. 10-25 Nieuwland 11- 6 Tern. B. 2 11-20 SVD 10-5 Zierikzee 12-16 Juniorenvoetbal A-junioren. Derde divisie: Dongen-Nivo Sparta 2-1, Baronie-Sarto 0-1, Longa-Ex- celsior Maassluis 1-2, RCS-Alexandria3- 3, Halsteren-TSC 3-2, Papendrecht-BSC 2-4. Dongen 13-34 Sarto 11-15 Excel. M. 12-33 BSC 12-13 Baronie 13-26 RCS 12-10 Halsteren 13-24 TSC 12- 9 Alexandr. 13-23 Nv Sparta 12- 0 Longa 12-16 B-junioren. Derde divisie- Internos-Wil lem II2 0-1, Wilhelmina-LRC 0-1, Middel- burg-RCS 1-2, WSC-Longa 7-0, Terneu- zen-ASWH 0-0, Voab-Baronie 3-1 Willem II2 12-36 ASWH 13-16 Internos 12-22 Voab 12-15 WSC 11-19 LRC 12-15 Terneuzen 13-19 RCS 12-14 Wilhelmina 11-18 Longa 12-5 Baronie 12-17 Middelburg 10- 1 C-junioren Eerste divisie: Houten-FC Den Bosch 0-2, Fortuna Sittard-RCS 7 1, RKC-Alexandria 1-3, RBC-Willem II 1-5/ Elinkwijk-Spijkenisse 0-1. Willem II 13-35 Houten 11-13 Den Bosch 13-29 Elinkwijk 12-12 Omniworld 10-26 Alexandr. 13-12 TOP 12-25 Fort. Sitt. 11-9 RBC 11-18 RKC 12-6 Spijkenis. 13-15 RCS 13- 5 Waterpolo Mannen bond derde klasse Poseidon-ZDHC 7-8, Wiekslag-PZPC 7-8, DSZ-Schelde 3-9, Spartaan-BZC 3-8 District tweede klasse: SBC'2000 Hieronymus 2 9-3, Nuenen-Njord 3 7- 12, WPC'98 2-Stormvogel 2 7-11, TRB: RES 3-DBD 7-7, Ganze-PSV 5 13-4, WPC'98 3-ZVD0'74 13-2. District vierde klasse: Ganze 2-Bruinvis 3-19. Vrouwen district tweede klasse: Nuenen-HZPC2 2-2, T reffers-Stormvogel 11 -2, Vennen- -TRB/RES 2 3-6, Nimo-Schelde 4-2, Es- zet-DBD 7-10. District vierde klasse: Treffers 2-Ganze 7-7. -dinsdag- Dammen PZDB-clubcompetitie. Eerste klasse: Souburg - Aagtekerke/Oostkapelle- Aan vang 19.30 uur. ■H Voetbal KPN Eredivisie RKC-PSV, FC Twente- Roda JC. Vriendschappelijk- Kapelle 1 - Oostka pelle 1, Zeelandia Jong Ambon. Aan vang duels 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 26