PZC Fusie clubs krijgt toch zijn beslag Pele en Maradona in de prijzen Iers hart klopt voor Feyenoord Crisis houdt aan bij voetbalclub Wolfaartsdijk Darter Van Acker verslaat Barney en zegeviert in Breda Leden Zeelandia overstag 19 Paul Bosvelt naar ziekenhuis Kupfer nagel naar Farm Frites Meijer terug in Bundesliga Kalun Yu in Topl2-toernooi Zeldzame crickettriomf Engeland Oude Kamphuis onder het mes Voetballers Osasuna in de cel Titelhouder Khalifman uitgeschakeld Marco Pantani veroordeeld FC Zwolle klimt op de ranglijst dinsdag 12 december 2000 door Koen de Vries MIDDELBURG - De Middel burgse voetbalclubs Zeelandia en Middelburg gaan alsnog fu seren. De leden van Zeelandia zagen tijdens een vergadering op 29 september geen heil in een samengaan, maar hebben zich bedacht. Gisteravond begroet ten ze het fusieplan alsnog: 275 stemmen voor, 24 tegen. Per 1 juli van het komende jaar hou den de zondagclubs Middelburg en Zeelandia op te bestaan en ziet de vv Zeelandia Middelburg het levenslicht. De kentering in het denken bij Zeelandia kwam toen op 17 no vember tijdens de jaarvergade ring bleek dat de bestuursleden geen nieuwe termijn ambieer den. Voorzitter Wim Vermeule: „Ons werd verweten dat we mensen voor het blok zetten, maar wij vonden dat we heel eerlijk handelden. Wij zagen geen toekomst in een zelfstan dig Zeelandia. We wilden het besluit van de leden niet voor onze rekening nemen-. - - Een werkgroep heeft vervolgens druk gelobbyd. Er werden trai ningen bezocht en huisbezoe ken afgelegd. Het resultaat was duidelijk. En nadat Vermeule gisteravond nogmaals de nood zaak voor een fusie geschetst had, stemden de leden massaal voor het samengaan. Somber Vermeule: „De toekomst zag er voor Middelburg en Zeelandia somber uit als ze niet zouden fu seren. De gemeente Middelburg vraagt ontzettend veel geld voor haar diensten. Dat was voor de clubs afzonderlijk niet op te brengen. Hoewel het nu ook moeilijk zal worden, denken we samen een beleid van kwaliteit af te kunnen leveren." De fusie komt precies op het goede moment. Óp 1 juli wordt het complex aan de Nadorst vanwege woningbouw gesloten. Elders in de wijk - de Veerse Poort - wordt een nieuw sport park opgeleverd. Daar hoeft nu maar één clubhuis te worden ge bouwd in plaats van twee. Dat levert de vv Zeelandia Middel burg het eerste financiële voor deel op. Gejuich Het besluit van de leden van Zeelandia werd gisteravond bij Middelburg, dat op 29 septem ber wel voor een fusie stemde, met gejuich ontvangen. Ver meule: „Je mag gerust weten dat daar de koelkast openging." Morgen (woensdag) komen bei de besturen bijeen om een plan van aanpak op te stellen. Er zal een fusiecommissie wor den geïnstalleerd die de weg zal moeten effenen naar het defini tieve samengaan op 1 juli. Het bestuur dat dan in dienst treedt, zal zich vanaf woensdag bezig houden met de juridische zaken. Vaststaat dat Wim Ver meule voorzitter wordt en Hans Koops van Middelburg secreta ris. Clubhuis Eind januari worden aan de le den de nieuwe statuten voorge legd en is bekend welke trainers welke elftallen onder hun hoede zullen nemen. Problemen zijn er nog wel met het clubhuis. Dat zal op 1 augustus, wanneer het nieuwe seizoen begint, nog niet klaar zijn. Wel is de gemeente van plan om vanaf 1 juli de oude clubhuizen af te breken. Wim Vermeule: „Dat vind ik een grof schandaal. De gemeente Mid delburg benadert het allemaal wel erg zakelijk. Die bulldozers zullen we desnoods eigenhandig tegenhouden." van onze sportredactie ROTTERDAM - Feyenoord boft maar. Een dag na de 3-1-zege op aartsrivaal Ajax verwelkomde oefenmeester Bert van Marwijk maandag op de training twee nieuwe spitsen. De Zweedse be lofte Johan Elmander verkoos de Nederlandse koploper boven 29 andere geïnteresseerde clubs. Nog opmerkelijker is de liefde van David Connolly voor Feye noord. De Ierse international is na een verbanning van ander halfjaar naar Excelsior trots dat hij weer het rood en wit mag dragen. „Feyenoord blijft voor mij een fantastische club", verklaarde Connolly na afloop van de eer ste training bij De Kuip. „Mijn contract loopt na dit seizoen weliswaar af. Maar het is echt niet zo dat ik dan zo snel moge lijk weg wil. Het is voor een voetballer toch prachtig om voor deze club te mogen voet ballen?" Connolly maakte in Excelsior- shirt in 43 duels 42 doelpunten. „Een mooi totaal", vindt hij. „Nu moet ik het in de eredivisie laten zien. Dat zal niet meeval len. Het ligt er ook aan hoeveel speeltijd ik krijg. Ja, ik heb al met trainer Van Marwijk ge sproken, maar hij heeft mij geen garanties gegeven." Dat geldt ook voor Johan El mander, het 19-jarige talent dat de clubs deze zomer voor het uitkiezen had. „Bij mijn zaak waarnemer waren dertig aan biedingen binnengekomen", zei ROTTERDAM - Paul Bosvelt heeft aan de klassieker met Ajax een knieblessure overgehouden. De middenvelder was maandag niet in staat mee te trainen en kreeg tijdens een bezoek aan het ziekenhuis te horen dat hij vocht in zijn knie heeft. „Dat betekent dat er vermoedelijk iets kapot is", aldus een woord voerder van Feyenoord. „Vandaag gaat Bosvelt opnieuw naar het ziekenhuis. Een scan moet uitwijzen wat Paul precies mankeert. We gaan er in ieder geval van uit dat we woensdag bij Fortuna Sittard geen beroep op hem kunnen doen." ANP de Zweed na afloop van zijn eer ste training. „Ja, ook van hele mooie clubs. Óp de dag dat ik te kende voor Feyenoord kreeg ik nog een telefoontje van trainer Capello van AS Roma. Hij vond het onbegrijpelijk dat ik voor Feyenoord tekende. Voor mij is dit echter een bewuste keuze. Het gaat mij nu niet om geld. Feyenoord is een prachtige club en de Nederlandse competitie leent zich er uitstekend voor om je als jonge voetballer goed te ontwikkelen. Kijk maar naar Romario en Ronaldo." De vierde Zweed bij Feyenoord - Bild, Kindvall en Larsson gin gen Elmander voor - maakt ver moedelijk pas na de winterstop zijn debuut voor de koploper van Nederland. Het is nog on duidelijk waar Elmander komt te spelen. ANP HEERENVEEN - De vrouwenwielerploeg van Farm Frites heeft de Duitse toprenster Hanka Kupfernagel gecontrac teerd. Kupfemagel (26) reed de afgelopen jaren in een eigen ploeg, die werd opgeheven nadat de wereldkampioene veld rijden had gebroken met haar man, wielrenner Torsten Wit tig, die ook haar trainer en manager was Kupfernagel, in Sydney tweede achter Van Moorsel in de wegwedstrijd, richt zich op de Tour Feminin en de wedstrijden om de wereldbeker. ANP HAMBURG - Spits Erik Meijer keert terug in de Bundesliga. De 31-jarige aanvaller heeft een contract getekend bij Ham burger SV. Meijer was door zijn club Liverpool, waar hij geen basisplaats meer had, tot 1 januari verhuurd aan Preston North End uit de eerste divisie. Meijer speelde tussen 1996 en 1999 bij Bayer Leverkusen. In de Bundesliga was Meijer ook nog voor KFC Uerdingen actief. DPA RIJSWIJK - De beste tafeltennissers uit de Nederlandse ere divisie gaan 23 december in Roelof arendsveen de strijd met elkaar aan. De Holland Topl2 vervangt de nationale Masters, waarvoor geen organisator en geen geldschieters konden worden gevonden. Het nieuwe evenement, dat wordt ondersteund door de BV Eredivisie, is een initiatief van eredivisieclub Lelystad Uni ted en De Treffers. De internationals Kalun Yu uit Middelburg en Chen Sung hebben van de organisatie een wildcard gekre gen. De derde wildcard is nog niet vergeven De andere deelnemers zijn: Michel de Boer, Merijn de Bruin, Michiel Janssen, Liu Qiang, Frank Rengenhart, Daan Slie pen, Segun Toriola, Davy Vanvinckenroye en Barry Wijers. ANP KARACHI - Het Engelse cricketteam heeft voor de eerste keer in 3 9 j aar in Pakistan een Testserie gewonnenDe Britten versloegen het gastland in Karachi met zes wickets. De eerste twee Testwedstrijden eindigden gelijk. Maandag maakte En geland de benodigde 176 runs binnen de toegestane 44 overs. Graham Thorpe was met 64 not out de gevierde man in de tweede innings van Engeland, dat in de eerste innings tot 388 runs kwam. Pakistan (405 en 158 runs) verloor nog nooit een Testwedstrijd in Karachi. ANP GELSENKIRCHEN - Niels Oude Kamphuis ondergaat woensdag in München een operatie aan de linkerhiel De 23- jarige middenvelder van Schalke 04 kampt al enige tijd met een achillespeesblessure. Professor Keyl voert de operatie uit. Vermoed wordt dat de klachten van Oude Kamphuis worden veroorzaakt door een peesknoop en enkele slijmbeurzen in de linkervoet. SID PALMA DE MALLORCA - Twee voetballers van de Spaanse eerstedivisieclub Osasuna zijn wegens een vechtpartij in een café opgepakt. De nummer laatst had net tegen Mallorca (1-1) gespeeld en moest zonder de zondaars Alex Fernandez en Al fredo Sanchez de thuisreis aanvaarden. Het duo ging in de nachtelijke uren in de kroeg met een kelner op de vuist. Agen ten konden de vechtersbazen met moeite overmeesteren. DPA NEW DELHI - De internationa le schaakfederatie (FIDE) krijgt een nieuwe wereldkampioen. Titelhouder Alexander Khalif man werd maandag in New Del hi uitgeschakeld. In de barrage won thuisspeler Viswanathan Anand met 2 1/2 - 11/2 van de Rus. Na twee onbe sliste snelschaakpartijen brak Anand in de derde partij de ban. Hij zegevierde na 41 zetten. Met een nieuwe remise in de vierde partij stelde Anand zijn plaats bij de laatste vier veilig. In de halve finales speelt hij tegen de Brit Michael Adams. In de ande re halve finale, die over vier par tijen gaat, speelt de Spanjaard Alexej Sjirov tegen de Rus Alexander Grisjoek. ANP FORLI - De Italiaanse wielren ner Marco Pantani is door het tribunaal van Forli veroordeeld tot drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf wegens sportieve fraude. Pantani is de eerste Italiaanse sporter die een straf krijgt opgelegd wegens do ping. Bij Pantani werden regelmatig te hoge hematocrietwaarden gemeten, die veroorzaakt kun nen worden door het gebruik van het verboden middel epo. Zo meldde professor Carteseg- na als getuige voor het gerecht dat hij in 1995 een waarde van 60,1 had gemeten nadat „II Pi- rato" na een val in de klassieker Milaan-Turijn in het ziekenhuis was beland. De internationale wielrenunie UCI houdt 50 aan als grens. Wie te hoog zit, krijgt een startverbod. Pantani is het eerste slachtoffer van de nieuwe dopingwetge- ving in Italië. Die maakt het mogelijk dopingzondaars te straffen tot een maximumge vangenisstraf van drie jaar en geldboetes van ruim 100,000 gulden. Andreas Kappes is maandag voor het sportgerecht van de Duitse wielerbond BDR vrijge- j sproken van het gebruik van I verboden stimulerende midde len. Bij de sprinter van het Agro Adler Brandenburg-team was een te hoge nandrolonwaarde geconstateerd tijdens de natio- I nale baankampioenschappen. Uit nadere testen kwam naar voren dat inname van een door Kappes gebruikt voedingssup- I plement tot die hogere waarde i leidt. DPA/AFP Zinédine Zidane uitgeroepen tot wereldvoetballer van het jaar van onze sportredactie ROME - De Braziliaan Pele en Diego Maradona zijn door de wereldvoetbalbond Fifa on derscheiden als de beste speler van de afgelopen eeuw. Pele won in Rome de traditionele verkiezing van de Fifa, waar bij officials, bondscoaches en journalisten stemden. Mara dona kreeg de voorkeur van de voetbalsupporters via een in- ternetstemming. De Fransman Zinédine Zidane werd uitgeroepen tot wereld voetballer van het jaar. De middenvelder van Juventus werd met Frankrijk afgelopen zomer Europees kampioen. De keuze werd bepaald na een stemming onder bondscoa ches. Het Nederlands elftal kreeg de prij s voor team van het j aar. Vi- ce-aanvoerder Edgar Davids nam met KNVB-preses Spren- gers de trofee in ontvangst. Real Madrid werd gekozen tot team van de eeuw. Ajax was in die verkiezing zesde. De meeste aandacht ging uit naar Pele en Maradona. Ze kregen allebei een bokaal. De Fifa besloot pas op het laatst tot twee verkiezingen, nadat een controverse was ontstaan tussen de aanhang van Pele en Maradona. Volgens de officiële lezing van de Fifa bood de internetver kiezing vooral jongeren de kans mee te stemmen. Dat klopte ook wel, gezien cle uit slag. Recente voetbalhelden Roberto Baggio (vierde), Ro mario (vijfde) en Marco van Basten (zesde) waren in de De Argentijnse ster Diego Armando Maradona (links) begroet Fifa-voorzitter Joseph Blatter. foto Paul Hanna/Reuters Fifa-verkiezing niet te vinden. Daar overheerste de oude gar de, zoals Johan Cruijff (vijfde) en Franz Beckenbauer (vier de). Alleen Pele en Maradona kwa men prominent naar. voren in beide verkiezingen. Pele won de Fifa-verkiezing afgete kend. Hij kreeg 72,75 procent, tegen Maradona 6. Diens land genoot Alfredo di Stefano ontving zelfs meer stemmen (9,75). Op internet was Mara dona overduidelijk de popu lairste: 56,6 om 18,53. Pele (60) speelde 92 interlands en maakte 77 goals. Hij speelde vier WK's, werd wereldkampi oen in 1958, 1962 en 1970 en deed zelf in twee finales mee. In zijn clubloopbaan maakte hij in 1321 wedstrijden 1285 doelpunten. Diego Armando Maradona, van 30 oktober 1960, werkte net als Pele vier WK's af. In 1986 leidde hij Argentinië bij na in z'n eentje naar de titel, in 1990 verloor hij de finale. Tweemaal verliet hij de eind ronde oneervol, in 1982 met een rode kaart na een karate trap, in 1994 na een doping- overtreding. In 91 interlands maakte hij 34 goals. Maradona maakte furore bij Argentinos Juniors, Boca Ju niors, Barcelona, Napoli, Se- villa, Newell's Old Boys en Bo ca Juniors, Pele liet fijntjes weten wie hij de beste vond. „Elke tijd heeft zijn kampioenen. Puskas, Ko- pa, Di Stefano, Didi, Zico, Cruijff, Romario, Van Basten, Ronaldo en vele anderen. Maar voetbal is als de muziek. In mu ziek heb je Beethoven en de rest. In voetbal heb je Pele en de rest." Zidane was al voetballer van het jaar in 1998, toen Frankrijk in eigen land de wereldtitel veroverde Zidane liet de Por tugees Luis Figo en de Brazili aan Rivaldo, de winnaar van vorig jaar, achter zich. Patrick Kluivert was de eerste Neder lander op de ranglijst. Hij werd negende. Real Madrid was de eerste win naar van de Europa Cup voor landskampioenen. Die trofee won de Spaanse ploeg daarna nog zeven keer, de laatste tweemaal onder de noemer Champions League. Ook werd de Koninklijke 27 keer kampioen van Spanje, won het twee keer de Uefa Cup en twee keer de wereldbeker voor clubteams. Real Madrid ging in de uitslag Manchester United en Bayern München voor. RTR/AFP van onze sportredactie WOLPHAARTSDIJK - De crisis bij voetbalclub Wolfaartsdijk houdt aan. Nadat vorige week voorzitter Sjako Schipper en hoofdtrainer Carlos de Jon ge opstapten, zijn nu ook de elftalleider en drie spelers van de eerste selectie (on der wie aanvoerder Dirk-Jan Schipper) gestopt. Dat er iets mis is bij de Bevelandse club is wel duidelijk, maar wat er precies loos is wil niemand zeggen. Zo hebben club en trainer onderling afgesproken dat er „door niemand met modder wordt ge gooid." Carlos de Jonge: „Het vertrek van een aantal mensen is al erg voor de club. Negatieve publiciteit maakt de si tuatie alleen maar erger." De 34-jarige trainer geeft toe dat hij zijn zesde seizoen bij Wolfaartsdijk (3 jaar speler, 3 jaar trainer) niet zomaar heeft afgebroken „Ik had al besloten om er na dit seizoen mee te stoppen maar het mo ment is eerder gekomen. Weliswaar na goed overleg, maar niet op een leuke ma nier." Het plezier was weg. „Dat lijkt me duide lijk", zegt De Jonge. „En dat er dingen niet in orde zijn bij de club ook. Niet voor niets zijn er in zo'n korte tijd zoveel men sen gestopt. Er zijn de afgelopen weken, misschien wel maanden, dingen binnen de vereniging gebeurd waar niet ieder een het mee eens was. Laten we het er maar op houden dat deze personen om die reden gestopt zijn." Oorzaak Of het opstellen van de ongerechtigde Jarno Waterham in het duel met MZVC op zaterdag 11 december oorzaak is van de crisis wil De Jonge niet zeggen.,Het is in elk geval niet de reden voor mij ge weest om ermee te stoppen, Nogmaals, zowel de club als ikzel f vond het beter om de samenwerking te beëindigen. Daarbij wil ik het houden." Aanvoerder Dirk-Jan Schipper, een van de opgestapte drie spelers, wil niets los laten over zijn plotselinge vertrek. „Ik ben lid-af en heb zaterdag al niet meer meegespeeld. Dat is het enige dat ik hier over wil zeggen." Johan Verstelle (59) is inmiddels tot inte rim-trainer benoemd. Hij zal naar eigen zeggen niet voor lange tijd voor de ploeg staan. „Ik heb dan wel mijn trainersdi- ploma, maar ik ambieer absoluut geen carrière als trainer. Ik heb zaterdag wel voor het team gestaan, maar de train ingen worden door het team zelf ver zorgd." Of Verstelle de zaterdag-vierdeklasser de rest van dit seizoen zal leiden is nog niet bekend. Daarover wordt nog overleg gevoerd. doorSven Remijnsen IJZENDIJKE - Een dag na het grootste succes uit zijn carrière als darter is Jean-Paul van Ac ker nog altijd onder de indruk. Zijn winst in de Open West-Bra bant, een toernooi dat meetelt voor de nationale ranking, én zijn zege op Raymond van Bar- neveld hebben hem een onover winnelijk gevoel gegeven. En dat allemaal op zijn verjaardag. Van Acker werd afgelopen zon dag 29 jaar. Hij vierde zijn ver jaardag niet thuis in IJzendijke, maar in Breda, waar de Neder landse top aantrad voor het vijf de rankingtoernooi van het dartseizoen. De Zeeuws-Vla ming bereikte zonder proble men de laatste 32, waarna hij aan de terugreis begon te den ken Niet verwonderlijk met Raymond van Barneveld, de Embassy-winnaar van 1998 en 1999, als volgende tegenstan der. Vier keer eerder had Van Barneveld Van Acker verslagen; ditmaal was het andersom, „Ik was op en top geconcentreerd", blikt Van Acker terug. „Van Barneveld ook natuurlijk, want hij verliest niet graag. Ik kwam met 2-0 voor, hij kwam terug tot 2-2, en in de laatste leg mocht ik beginnen. Dat voordeel heb ik niet meer weggegeven." Zelfvertrouwen Na de overwinning op het boeg beeld van het Nederlandse dar ten rekende Van Acker op weg naar de finale ook af met Peter Voskuil (3-2), Remco van Heij den (3-0) en Ruud Nicolas (3-1). „Ik kreeg een bonk zelfvertrou wen toen ik Van Barneveld had verslagen", zegt Van Acker. „Als je hem aankunt, moet je de rest ook kunnen verslaan In de eindstrijd trad Van Acker, na vier wedstrijden 28e op de ranking met twaalf punten, aan tegen Dick van Dijk uit Hooge- veen, die acht plaatsen hoger stond geklasseerd. De Zeeuwse darter nam een 3-1 -voorsprong, maar kon die niet vasthouden; Van Dijk kwam op 3-3. In de be slissende leg trok Van Acker met een break de partij en het toer nooi naar zich toe: 4-3. Met de veertien punten die hij daarmee verdiende, kwam hij met stip binnen in de toptien van de Ne derlandse ranking. „Ik ben er al dertien jaar mee bezig, heb er al vaak dichtbij gezeten, en dit is de beloning voor al dat werk. Van Acker heeft het gevoel dat hij dit seizoen meer progressie maakt dan in andere jaren. Hij verruilde Red Lions uit IJzen dijke voor Game Masters, een club uit Woensdrecht die in de competitie uitkomt op het hoog ste niveau, de Super League. Van Acker: „Ik speel nu iedere week tegen goede tegenstan ders, zoals Stompé, waardoor ik steeds sterker word en beter leer om te gaan met de druk." Hij heeft meer dan een maand de tijd om na te genieten van het succes. Pas op 21 januari 2001 wordt het volgende grote toer nooi gehouden: de Open Til burg. „Dan zullen we zien of ik iets heb gehad aan deze over winning. Het zelfvertrouwen is nu in elk geval aanwezig." Karin Krappen uit Vlissingen verloor in de achtste finale bij de vrouwen met 3-2 van de Engelse Valerie May turn. ZWOLLE - FC Zwolle heeft zich maandagavond dankzij een 4-1-overwinning op streek genoot Go Ahead Eagles weer in de top van de Toto Divisie ge meld. De ploeg van trainer Lo- deweges klom naar de derde plaats achter Excelsior en FC Den Bosch. Eindhoven - Emmen 3-1 (1-0). 21 MacDonald 1-0,52. MacDonald 2-0, 67. Jongepier 3-0, 80. Hegeman 3-1. Scheidsrechter: Van der Pas. Gele kaart: Van Veghel, Temrukov, Jusic (Eindhoven), Johannsen, Arts (Em men). Aantal toeschouwers: 1603. Helmond Sport - Haarlem 3-0 (1-0). 9. Ellerman 1-0, 53 Henar 2-0, 89 Henar 3-0. Scheidsrechter: Van Beek. Gele kaart: M. van Dijk, Van Leerdam (Helmond Sport), Lagen dijk (Haarlem). Aantal toeschou wers2400. MVV - ADO Den Haag 3-1 (2-0). 23. Nuyts 1-0, 27. lleymans 2-0, 64 Emerson 3-0, 70. Tammer 3-1. Scheidsrechter: Vink Rode kaart: 77. Tammer (ADO Den Haag). Gele kaart: Caers, Mutsaers, Heymans (MVV), Kahya, Noorlander, Leonar do, Boussaboun (ADO Den Haag). Aantal toeschouwers: 3550. FC Zwolle-Go Ahead Eagles 4-1 (2- 1). 1. Van den Belt 1-0, 31. Van Arum 1-1 (strafschop), 34. Slot 2-1, 60. Van Steeg 3-1, 80. Bosschaart 4-1. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Wijnands (FC Zwolle), Lage Venterink, Waslander, Scheppink, Schuurman (Go Ahead Eagles). Aantal toeschouwers: 6750. ANP foto's Cees Kuiper/GPD David Connolly (links) en Johan Elmander in actie tijdens de training van Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 19