HVV'24 heeft de langste adem Axel wint doelpuntenfestijn Sterker Steen verliest topper in Steenbergen Vrouwen Steen zwaar onderuit Terneuzen Al nadert koploper Gelijkspel Terneuzen BI Winst voor C-junioren Terneuzen Verrassende zege Hontenisse Gebrek aan defensieve spelers breekt Goes op Ballegeer aan kop titelstrijd bandstoten BC Terneuzen behaalt beste seizoensresultaat Achtste plaats Cees Gijsouw in marathon maandag 11 december 2000 ROOSENDAAL - De A-junioren van Terneuzen brachten za terdag hun achterstand op koploper Internos A1 terug tot drié punten. Terwijl Internos in Kloetinge zijn eerste nederlaag van dit seizoen leed (3-1), won de ploeg van trainer Nico Bak ker met 0-1 de uitwedstrijd tegen Alliance Al. Terneuzen had in dat duel bijna voortdurend een overwicht, maar had moeite om kansen te creëren. Halverwege de tweede helft lukte het invaller Peter Oppeneer om een bres in de ver dediging van Alliance te slaan: 0-1. HW'24 Al trok de lijn van goede resultaten van de laatste maanden door, de Hulster ploeg won opnieuw. Op eigen veld werd het tegen Roosendaal Al 3-2. Bij de rust leidde HW al met 2-0, door treffers van Eric-Jan Naudts en Joost Blanka- ert. In de tweede helft kwam Roosendaal terug: 2-1. Later zorgde Martijn Lauwers voor 3-1, waarna het uiteindelijk nog 3-2 werd. Terneuzense Boys Al en Steen Al leden opnieuw een neder laag. Terneuzense Boys verloor op eigen veld met 1-5 van Dosko Al (met een doelpunt van Gokhan Avci voor de Ter- neuzenaren) en Steen ging in Breda met dezelfde cijfers ten onder tegen S AB A1In dat duel scoorde Serge Merckx de eni ge treffer voor de Zeeuws-Vlamingen. Hij deed dat vanaf de penaltystip. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen kwamen op ei gen veld niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen ASWH BI. Spelend met vier invallers hadden de Zeeuws- Vlamingen veel minder dreiging dan de laatste weken het ge val was. Voor de rust had Terneuzen weliswaar een overwicht, maar echt gevaarlijk werd de ploeg nooit. Na de hervatting was er meer evenwicht in de wedstijd. De beste kansen waren in de slotfase voor ASWH, zodat het duel terecht geen win naar kende. Aardenburg B1 -BSC B1 afgelast. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen voeren (samen met DFC) ook na dit weekeinde de ranglijst aan. Terneuzen behaalde een ruime zege op Internos Cl. Op eigen veld werd het 4-1. Dat was ook de ruststand. Nadat Internos brutaal een 0-1-voorsprong had genomen, werd die snel tenietgedaan door Tim Bogaart. Daarna scoorden ook Maikel Taelman, Quincy Tjan-Asem en Marcel Strijd. HW'24 Cl moest na vier overwinningen op rij genoegen ne= men met een nederlaag. Op eigen veld verloren de Hulstenar-, ren, de nummer acht van de ranglijst, met 2-3 van Halsterexi, Cl. VLISSINGEN - De voortekenen waren niet best voor de handbalsters van Hontenisse. Door allerlei oorzaken was de ploeg van trainster Margriet Doorns verre van compleet. Maar het eindresultaat in de uitwedstrijd tegen WIK 3 viel allesbe halve tegen. In Vlaardingen werd het 8-4 in het voordeel van Zeeuws-Vlamingen. Daarmee bleef een plaats bij de bovenste ploegen gewaarborgd. Dat de pi'oductie zo bescheiden bleef in Vlaardingen, was voor trainer/speelster Margriet Doorns niet zo bijzonder. „We waren niet voltallig en misten wat opgelegde kansen." Doorns drukte voor de pauze haar stempel op de wedstrijd met vier treffers. Na de pauze kreeg ze persoonlijke dekking, waardoor haar teamgenoten de kar moesten ti'ekken. Achterin speelde keepster Marianne Tromp een hoofdrol, want Hontenisse in casseerde slechts vier tegentreffers. Scores Hontenisse: Margriet Dooms 4, Trees Biesbroek 3 en Joan Risseeuw 1 door Vincent de Rijke GOES - HVV-trainer John de Frel was de gevierde man na af loop van het duel Goes-HVV'24 (2-4). Hoewel het lang geduurd had voordat zijn ploeg op voor sprong was gekomen, bleek zijn tactisch concept na 90 minuten het winnende. „Normaal gespi'oken spelen wij op de helft van de tegenstander Maar wij wisten dat dit tegen Goes doclelijk zou kunnen zijn. Dus mocht Goes driekwart van het veld hebben. Zolang wij dat overige kwart van het veld maar beheersten, zouden er vanzelf kansen komen. Dat bleek, want WALSOORDEN - De eerste vier ronden van het districtskampi oenschap vijfde klasse bandsto ten kenmerkten zich door sterk spel. Naast koploopster Jeanien Ballegeer (Concordia Terneu zen) maakten ook haar naaste concurrenten Cees Smits (Ons Vermaak Lamswaarde), Kudie Dobbelaar (DOW Terneuzen) en Aart Vasseur (TMW Sluis) in druk. Ook al staat de enige vrouwelij ke deelneemster na-viei-ronden alleen aan de leiding, het zal moeilijk worden ook het kampi oenschap binnen te slepen. Haar drie achtexwolgers zijn stuk voor stuk mannen die we ten hoe je een finale moet spe len. Ze staan te trappelen om bij de eerste de beste inzinking van Ballegeer de bovenste plaats over te nemen. Vooral Rudie Dobbelaar i*aakt steeds beter in vorm. Zijn partij in de vierde i'onde tegen Aart Vasseur was van een prima ni veau. Rustig biljartend en ge steund door twee seines van ze ven caramboles versloeg hij Aart Vasseur, die door zijn ne derlaag naar de derde plaats zakte. Het verdere verloop van de fina le is op zaterdag 16 december om 13.00 uur. De finalepartij wordt verwacht om 19.00 uur. op basis van de kansen hadden wij vandaag zeker een over wicht." Toen het woord coun- teraoetbal viel counterde de Frel terug met de woorden: ,,Ik noem het liever realistisch." En dat merkte de coach niet ge heel ten om-echte op, want zijn ploeg had gek genoeg na een halfuur spelen al een op een 3-0-voorsprong kunnen staan, terwijl Goes op basis van balbe zit een overwicht had gecreëerd. Wanneer Goes opportunistisch ten aanval trok, beantwoorde HW dit vaak met snelle uitval len. De spitsen Rietjens en Blom- maert waren de enige HW'ers die zich bij balbezit van de te genpartij voor de bal mochten bevinden. De andere spelers werden geacht zo compact mo gelijk Goes op te vangen om ver volgens zonder veel weg te ge ven weer in balbezit te komen. Wanneer dit het geval was, was het vaak Angelo Verbraeken die de spitsen in stelling wist te brengen om vervolgens ook zelf actief aan de aanval deel te ne men. Fataal De geslepenheid van de HW- aanvallers werd Goes fataal. De thuisploeg liet vaak een centra le verdediger (meestal Shannon Bi'aafhart) inschuiven naar het middenveld, maar kreeg daar voor de rekening gepresenteerd. De doelpunten leken aanvanke lijk duur te worden op sport park: 't Schenge. Toch zouden ze in de tweede helft als rijpe appe len van de boom vallen. Ook in de tweede helft zocht Goes, dat Sebastiaan Verburg duidelijk miste op het middenveld, naar de voorsprong. Die het zou het tot twee keer toe ook krijgen, maar steeds binnen enkele mi nuten weer weggeven. Direct na rust kegelde Shannon Braafhax-t de bal na een lange aanval hai'd en hoog in de tou wen: 1-0. Een minuut later werd de 1-1 van Angelo Vei-braeken afgekeurd wegens een dubieus buitenspelgeval. Toch was het diezelfde Verbi-aeken die zich kort daarna revancheerde met de gelijkmaker uit een rebound: 1-1. De doelpunten vielen opeens in Niels Paardekooper (links) probeert weg te komen bij een speler van HW'24. foto Willem Mieras een rap tempo. Michel Jonck- man zette met een knappe li chaamschijnbeweging de HW- defensie voor schut en schoot laag de 2-1 achter doelman Jean-Pieri-e de Keijzer. Goes had blijkbaar niets geleerd van de snelle tegengoal die het daarvoor had geïncasseerd want even later was het weer i-aak. Angelo Vex-braeken versierde een strafschop die Eddy van de Bosch eenvoudig wist te verzil veren: 2-2 Met nog een klein kwartier te spelen gaf Harm Rietjens Goes de dolksteek. Na alweer een snelle aanval werd de bal vanaf rechts hoog bij de tweede paal gespeeld, waar hij werd terug- gekopt naar de ander paal. Alle Goes-vex-dedigers stonden op het vexkeerde been. Lachende derde was Haxm Rietjens die van dichtbij onbedreigd zijn ploeg voor het eerst in de wed strijd naar een vooi-sprong tilde: 2-3. Nadat Blommaert in de slotfase voor een leeg doel miste (hij had de doelman al omspeeld) maak te hij bij zijn volgende balcon tact alles goed. Met een lob scoorde hij de bevrijdende 4-2 waarna hij zich al slaand met zijn vuisten in het gras afrea geerde op zijn eerder misser. „Zo is 't voetbal", was de nuch tere analyse van Goes-coach Stoutjesdijk vlak nadat zijn ploeg op de broek had gekregen van zijn voormalige club. „Zij hebben goed geprofiteerd van onze minpunten. Wij missen momenteel teveel verdedigend ingestelde spelers, zoals een Se bastiaan Verbux-g of Maurice van de Hemel. Op het moment dat je op 2-1 komt, moet je kun nen consolideren en de wed strijd uitspelen. Dat hebben we verzuimd. Laten we het daar maar bij houden." En de coach spoedde zich lichting de kleed kamer alwaar zijn aangeslagen spelei's op hem wachtten. Goes: Ronald Kole; Shannon Braaf- hart, Ermo Cappon, Peter Nieuio- dorp, Jan-Willem de Kok; Niels Paardekooper, Wander Snoeck, Pearl Doesburg, Rosano Acton (67. Ron Bruskel); Michel Jonckman, Ri- vo Slory (79. Janus Otte). HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Hans Goethals, Harald Verschuren, Maarten Scheerders, Jurgen de Block; Angelo Verbraeken, Johnny Lensen, E-ddyvan de Bosch, Marvin Hamelink (82. Davy Kerstens); Car lo Blommaert, Harm Rietjens (90. Eric-Jan Naudts). door Peter van Kouteren STEENBERGEN - Steen zag gisteren in Steenbergen een einde komen aan een lange reeks, waarin de Zeeuws- Vlamingen in de vierde klas se van het zondagvoetbal ongeslagen bleven. Steen bergen, tweede op de rang schikking, won met 2-1 en nam de koppositie over. Het relaas van Steen-trainer Ar- dian Lekaj klonk helder en berustend: „Dit is een gesto len wedstrijd." Zelfs de oefenmeester van de winnende ploeg complimen teerde Steen en kon zich wel inleven in de gevoelens die er bij de verslagen koploper heersten. Steenbergen- Steen werd door de scheids rechter beslist. Arbiter Wim de Jong uit Bi-eda kende op slag van rust terecht een strafschop toe aan de thuis ploeg, die daardoor op gelij ke hoogte kwam. Maar vriend en vijand waren het eens dat de scheidsrechter na rust ook een penalty aan Steen had moeten geven. Pascal Lensen, na de hervat ting ingevallen, ging op rechts een duel aan. De aan valler wipte de bal langs een tegenstander en wei-d zo'n anderhalve meter binnen het strafschopgebied gevloerd. De Jong floot, pakte de bal op en legde hem buiten het strafschopgebied neer: vxdje trap. „Het was een honderd procent penalty", keek Lekaj terug. „Dit was een onbe schofte scheidsrechter. Hij pikte alles van die mannen. Wij zijn veel te braaf geble ven. We hebben met geweldig veel inzet gespeeld, tot de laatste minuut. Maar we staan met lege handen, dat een leeg gevoel. We zullen voor komende zondag de ac cu flink moeten opladen." Steen likte na afloop in de kleedkamer minutenlang zijn wonden. De lijstaan voerder was zelden in gevaar geweest, kreeg zelf de beste kansen en speelde het laatste halfuur met tien man nadat Michiel Vink met een rode kaart (twee keer geel) uit het veld was gestuurd. „We heb ben het ook zelf laten lig gen", vond Lekaj. De thuis ploeg nestelde zich door de zege - met twee wedstrijden meer gespeeld - boven Steen. Het was de vijfde over-win ning op rij van de Bx-aban- dei's, die in de topper nauwe lijks gevaar konden stichten. Steen kwam sterk uit de startblokken en controleerde het duel in de eerste helft. Een zwaar veld, de stromen de regen en een stevige wind waren weliswaar niet de meest ideale omstandighe den om tot goed voetbal te komen, maar de Zeeuwen wonnen de slag op het mid denveld. Na een klein halfuur kwa men de bezoekers aan de leiding. Wouter de Neijs ont futselde langs de lijn een te genstander de bal en gaf me teen een voorzet. Gino van de Broecke tikte bij de eerste paal beheerst binnen: 0-1. Het was de aanzet tot een Steen-offensiefje. Tom Ler- nout stuitte op de Brabantse doelman en de thuisploeg ontsnapte aan een grotere achterstand, toen een verde diger zwaar gehinderd net naast zijn eigen doel kopte. Het was dan ook enigszins te gen de verhouding in dat Steenbergen weer op gelijke hoogte kwam. Linksbuiten Mitch Krens drong het straf schopgebied binnen en werd onreglementair gestopt. Emiel Verkouteren benutte de strafschop: 1-1. Direct na rust ontsnapte de thuisploeg opnieuw aan een tegentreffer Werner Bis schop zag zijn inzet gestopt en Pascal Lensen tikte in de rebound op de paal. Veel la ter, toen Steen al met tien te gen elf speelde, werd Bis schop nog eens door de Brabantse goalie gestopt. Negen minuten voor tijd sloeg Steenbergen toe. Ger Uytdewilligen tikte van dichtbij de winnende treffer binnen: 2-1. Steen: Jurriaan de VliegerGino Vink (84. Casper Oremus), Mi chiel Vink, Marco Ottjes, Peter Lernout; Tom Lernout, Michel van den Bosch, Peter de Bol (75. Dominique Perdaen); Werner Bisschop, Wouter de Neijs, Gino van de Broecke (46. Pascal Len sen). De aanvoerder van Vogelwaarde (gestreept shirt) wordt gekeerd door een speler van Axel. foto Peter Nicolai door Wim de Vos AXEL - Een vergelijking maken tussen de voetbalwedstrijd Axel-Vogelwaarde en het weer was zondagmiddag niet zo moeilijk. De confrontatie tussen beide ploegen in het Axelse Bos was op een welhaast onbespeel baar veld bar en boos, bovendien regende het doelpunten. De thuisclub bleek over de langste adem te beschikken en behaalde op basis daaraan een verdiende overwinning: 5-3. Voor Vogelwaarde waren de druiven zuur na afloop. De in nood verkex-ende ploeg van trainer Honnie Claessen was lange tijd ge lijkwaardig aan Axel maar naarmate de strijd op het door de regenval zeer zware veld (waarop aanvaardbaar voetbal feite lijk niet mogelijk was)vorderde, ging bij een aantal Vogelwaaxxle-spelers het licht uit. Na een ware slijtageslag had alleen de Axel- se ploeg in de slotfase nog voldoende lucht ovei\ Tot halverwege de tweede helft bleef Vogel- waarde niet aUeen qua spel in het spoor van Axel maar ook qua cijfers. Op dat moment was de 3-3-stand volkomen gerechtvaar digd, maar Vogelwaai'de kon daarna geen veerkracht meer tonen. Veerkracht waar over het dan toe wel bleek te beschikken. Immers, na de ietwat gelukkige openings goal van Axel (bij een hoge voorzet van links bleef de bal in de lucht 'hangen' waarna doelman Henk de Bruin de bal tegen de lat sloeg en Randy Zandstra kon scoren) kwa men de bezoekers goed terug. Doelman Carlo de Deckere kreeg een schot van Mi chel Nieuwelink niet klemvast waardoor Wauters van dichtbij kon scoren. Vlak voor rust mocht hij ook nog eens vogelvrij een corner van Altjan Lambeit inkoppen Na die voorsprong gaf Vogelwaarde het ini tiatief weer uit handen. En kon Axel al kort na de heraatting gelijk maken. Een vi'ije trap van Ralph Zegex-s belandde op de lat, Richard de Vos kopte de bal door naar de op de doellijn staande Menno van Grem- berghe, die op de doellijn stond. Van Grem- berghe schoof binnen. Scrimmage Door de regen werd het veld er gaandeweg de wedstrijd niet beter op, waardoor het spelpeil steeds dieper wegzakte. Voor de liefhebbers van doelpunten viel er echter nog voldoende te genieten. Richard de Vos scoorde uit een scrimmage de 3-2 voor Axel maar binnen één minuut had Vogelwaarde de zaken via Michel Nieuwelink alweer ge lijk getrokken. Vanaf dat moment kwam echter een groot aantal Vogelwaai'despelers er 'doorheen' te zitten. Axel was meer in balbezit en behaal de door treffers van Patrick de Guchteneire en Miéhel Mullaert een 5-3-zege. door Pieter van Klinken NUMANSDORP - Ook dit weekeinde wisten de badmin tonners van BC Terneuzen niet te winnen. Toch boekte de Zeeuws-Vlaamse een succesje. Want de nederlaag tegen De Rit te was de kleinste van dit sei zoen. In Numansdorp haalden Silvia van Straten en de dubbels Van Straten/Robin Marsé en Van Straten/Van Es drie punten binnen. Het ging goed bij Terneuzen. Vooral Silvia van Straten blonk uit door al haar wedstrijden te winnen. Van Sti*aten bleek over veel veerkracht te beschikken in haar enkelpaiti jDe eerste game won ze met 10-13 nadat ze met 1-8 had achter-gestaan. Ook in de tweede game kwam ze met dezelfde cijfers achter te staan. Deze veiioorze uiteindelijk met 13-11In de derde game had Van Straten weinig moeite met Ger- da Meijer Ze won die set met 4-11. In het gemengddubbel, die ze met invaller Robin Mai'sé speelde, won ze ook makkelijk, evenals haar vrouwendubbel met Mireille van Es. Voor Robin Marsé, die inviel omdat Mike Barnes wegens werkzaamheden niet mee kon doen, werd het een dure middag. Hij verloor een racket die h ij van kwaadheid tegen de grond ka pot sloeg. Hij speelde zeker niet slecht, maar in de dubbelpartij met zijn broer Niek Marsé liep het niet goed met de concentra- tie. Ook bij Niek Max'sé was dat een probleem. Allebei liepen ze, in de loop van hun dubbel tegen Jeroen Vermoe en Joost Note-, boom wat opgefokt over d§; baan. De partij ging daardoor dik verloren: 15-4 en 15-6. DEN HAAG - Cees Gijsouw is bij de recreanten in de zesde wedstrijd van de Van Vliet Ma rathoncup op de achtste plaats geëindigd. De schaatser uit Groede was daarmee de beste Zeeuws-Vlaming. Oostkapell enaar Frans Pror voost was de beste Zeeuw, hij werd tweede achter Ries de Kruijff uit Harmeien. Johan Ca- pelle uit Brumisse werd vijf-, tiende, Piet van der Aarsen uit Burgh-Haamstede twintigste. Kees Lagerwerf uit De Lier, de leider in het algemeen kjiasse-^ ment, eindigde als derde. Gij souw staat in dat klassement op de zevende plaats. Provoost neemt ruim achter Lagerwerf de tweede positie in. door Bianca de Meijer TERNEUZEN - In de vijfde klasse heeft Steen met 3-0 van Cluzona verloren en ging Aar denburg met 3-1 onderuit tegen Alliance. Vivoo-Hulsterloo werd eveneens afgelast. In de tweede klasse zaterdag verloor Terneuzense Boys de derby te gen Kloetinge met 4-0. De wed strijd Terneuzen-NOAD in de derde klasse zondag werd afge last. Cluzona-Steen 3-0: Ook Steen miste een aantal basisspeelsters en dat was te zien. Het was van beide kanten een slechte wed strijd. Maar Cluzona hield de punten in eigen huis. Cluzona kwam na een kwaxtier met 1-0 voor door een misver stand in de Steen-vei'dediging. Steen kreeg nog een paar kans jes, maar echt gevaarlijk werd de ploeg van trainer Edwin Hendriks niet. In de tweede helft was het nieC veel beter. Cluzona kwam op 2-0 via een vrije trap net buiten het zestienmetergebied. Een' kwartier voor tijd werd het zelfs nog 3-0, Steen kx-eeg opnieuw enkele kansjes maar wist ze niet benutten. Volgens Steen-trai ner Hendriks was het een wed strijd om snel te vergeten. Kloetinge - Terneuzense Boys 4-0: Terneuzense Boys kende nogal wat personele problemen voor de dei'by tegen Kloetinge,' het miste zeven selectiespeel sters. De ploeg werd aangevuld met speelsters van het tweedg elftal. De ploeg, die in de tweede helft met tien man verder moest nadat Inge van Houten met een blessure aan de kant bleef, ver loor kansloos met 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 49