PZC Zware vernedering voor Zierikzee SKNWK wint duel van de armoe DFS richt pijlen op tweede competitiehelft Totale off-day kost Bruse Boys punten Yoetbalsucces voor Schouwse vrouwen 17 Schouwse zondag-derdeklasser wordt afgeserveerd door Poortugaal: 8-1 Irvat Kordic bezorgt Mevo overwinning Rommelig gelijkspel A-junioren Zierikzee Gelijkspel Zonnemaire maandag 11 december 2000 door Ben Hameeteman POORTUGAAL - Zierikzee is zondag zwaar onderuit gegaan in en tegen Poortugaal. De Schouwse derdeklasser werd vernederd met een 8-1-neder- laag. Een ervaring waarvoor de aanvoerder van Zierikzee, Er- win Nelissen, diep in zijn geheu gen moest graven. „Ik geloof dat het bij de e'tjes was, dat ik voor het laatst zo'n grote nederlaag heb geleden. Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten." Laatste man Nelissen zocht de verklaring van de afgang bij de eigen ploeg. „We hebben het ge woon niet goed gedaan. Maar dat is afgelopen week bij de trai ning al begonnen. Als je daar al niet goed je best doet, komt dat er tijdens een wedstrijd geheid uit. Ik hoop dat iedereen zich dat realiseert en aanstaande dinsdag alweer bezig is met de belangrijke wedstrijd komend weekeinde tegen WRW." Ook oefenmeester Jos van Belzen stak de hand in eigen boezem. „We waren vandaag verdedi gend heel zwak. Er werd meer dan vijf meter van de tegenstan der gespeeld. Dat mag gewoon weg niet. Ook het combineren kwam er vanmiddag niet goed uit", klonk het vertwijfeld. Niveauverschil Zierikzee bakte er gisteren op sportpark De Waard weinig van. Het niveauverschil met thuisploeg PSV Poortugaal was behoorlijk. De elf van trainer Wim Schouten troefden de Zeeuwen op alle fronten af. Zo wel technisch, tactisch als qua inzet was de zege meer dan ver diend. Indien de concentratie beter was geweest, had de uit slag eenvoudig in de dubbele cijfers kunnen eindigen. Schou ten toonde zich desondanks een tevreden man. „Ik heb wat om zettingen doorge'Vberd "en dat heeft een goede uitwerking ge had. Wij waren voetballend veel beter en zochten goed de zijkan ten op. Verder is er ook goed ge stoord, waardoor Zierikzee geen kans kreeg om normaal op te bouwen." Poortugaal, dat volgens de 48- jarige trainer het seizoen begon met kampioenaspiraties, heeft zijn doelstelling inmiddels moe- ZIERIKZEE - Mevo boekte za terdag de tweede opeenvolgen de overwinning in de vierde klasse B. Op eigen veld werd Halsteren met 3-2 verslagen. Vrederust en SPS speelden in een spectaculair duel met 6-6 gelijk. Brouwershaven en Smerdiek kwamen wegens een sterfgeval aan Smerdiek-zijde niet in actie. ZSC'62 was vrij, waardoor SKNWK de kopposi tie overnam door de 6-2-zege op Duiveland. Dosko - Stavenisse 2-0: In een niet al te beste wedstrijd toonde Dosko zich de meest trefzekere ploeg. In de eerste helft kwam de ploeg via André Nederlof op een 1-0-voorsprong. Het veld- overwicht dat Dosko had resul teerde twaalf minuten in de tweede helft in de 2-0. Westerla- ken was de doelpuntenmaker. Daarna had de thuisploeg de score nog verder kunnen uit bouwen, maar ondanks de ge miste kansen boekte de ploeg de vierde seizoenszege. Mevo - Halsteren 3-2: Een ge lijkspel had de krachtsverhou dingen binnen de lijnen beter weergegeven. Het veldspel van de Brabanders was beter, maar de Zeeuwen sprongen zorgvul diger met de kansen om. Bij de rust leek Mevo voor de volle winst te gaan, want door treffers van Cees de Ruijter en Anton Hoexem stond het 2-0 in het voordeel van de thuisclub. In de eerste minuut na rust verklein de John Lamb rechts de Halster- se achterstand naar 2-1 en tien minuten voor tijd tekende Arno Hopmans voor de 2-2. In de al lerlaatste speelminuut kroonde Irvat Kordic zich namens Mevo, na een fraaie solo, tot match winnaar. Vrederust - SPS 6-6: Een krank zinnige wedstrijd. De ploeg uit Bergen op Zoom kwam maar liefst viermaal op voorsprong tegen SPS, maar wist niet aan de eerste seizoenszege te komen Chris Vogelzang (1-0), Dennis Boer (1-1), Joris Nuijten (2-1), Esmir Kustura (2-2), Rogier Stuart (3-2) en Peter Noordijke (3-3) scoorden voor de rust. Stu art scoorde na rust ook 4-3 en Erwin Demmers zette Vrederust zelfs op een 5-3-voorsprong. Jacco Janse, Rene van Vossen en opnieuw Kustura leken met hun goals SPS alsnog aan een 5-6- zege te helpen. In de slotminuut kreeg Vrederust loon naar wer ken door een strafschop van Vo gelzang. Hij benutte de elfme- tertrap nadat SPS-doelman Niels Lisseveld na een overtre ding met een tweede gele kaart van het veld gestuurd werd. ten bijstellen. Schouten, aan zijn derde seizoen bezig bij Poortugaal: „Omdat we ook veel aandacht schenken aan het tweede elftaldat moet namelijk ook naar boven, is het de afgelo pen maanden niet altijd even goed gegaan met het eerste. Daarom hebben we het kampi oenschap laten varen en zullen we nog wel proberen een perio de te pakken." Daar waar de winnaar van zondag nog immer naar boven kijkt, is de rood zwarte Schouwse brigade nog immer niet uit de degradatie- zorgen. En een ongeluk komt ook bij de Zierikzeëenaren niet alleen. Na het wegvallen van keeper Jacco van der Schee, door een ernstige ziekte, viel gisteren tot over maat van ramp ook invaller doelman Ron Janson tien minuten voor rust uit met een liesblessure „Ik voelde het ge woon knakken, dus dat zit niet goed. Dat betekent toch min stens een paar weken rust, denk ik", aldus een terneergeslagen Janson. Na het uitvallen van Janson kwam A-junior Dennis van Nieuwenhuize onder de lat. Hoezeer de jongeling ook zijn best deed, bij diverse tegendoel punten ging hij niet geheel vrij uit. Zierikzee verloor evenwel niet door deze missers. Net zo min door de niet opgemerkte over treding op keeper Janson, waar door Poortugaal in de zeven tiende minuut de score opende. En de nederlaag was even zo goed niet te wijten aan het ver meende buitenspel waarvan bij de 2-0 sprake was. Ook van het allerbelabberdste veld (ballen bleven vaak steken in de mod der) had niet alleen Zierikzee last, maar ook de thuisploeg. De realiteit was dat Zierikzee zondag boven de Oude Maas on machtig was om ook maar één enkel moment te imponeren. Even leek spits Perry Lukus het spel op de wagen te krijgen, toen hij met een bekeken lange lob doelman Gerben Stehouwer verraste: 3-1. Verder dan die ene schamele goal kwamen de Schouwenaren echter niet. Modderpoel Ook de wissel in de aanval, na rust, sorteerde niet het gewenste resultaat. Evenals spits Lee Mol in het eerste bedrijf kon ook in valler Thomas Vos na de hervat ting weinig aan de achterstand doen. Bij een stand van 6-1 was Vos dicht bij een score. Zijn te zachte trap smoorde evenwel in de modderpoel, waardoor laat ste man Barendregt alsnog de bal tot corner kon verwerken. Poortugaal kende geen genade met de opponent en kwam nog twee keer tot scoren. „Verdedigend was het niet goed vandaag. We zijn vaak te lief voor de tegenstander. Van mij mogen ze er best eens wat stevi ger in vliegen Je zag dat die an deren dat ook gewoon doen", reageerde Van Belzen geïrri teerd. Zierikzee: Ron Janson (36. Dennis van NieuwenhuizeMichel Win kels, Erwin Nelissen, Peter van der Linde, Barry Hage; Maarten Pad mos, Patrick Roggeband, Marco Jonker, Martin van der Schee (67. Jarno Vermeule); Lee Mol (46. Tho mas Vos), Perry Lukus. In een wirwar van spelers probeert een DFS'er de bal weg te werken uit het eigen strafschopgebied. foto Marijke Folkertsma door Ben Hameeteman BURGH-HAAMSTEDE - Ondanks de verliesbeurt van zaterdag tegen Apol- lo'69 is DFS-trainer John Ebert tevre den met het totaalaantal punten 19) uit de eerste competitiehelft. Zeker gezien het feit dat diverse basisspelers nog amper in actie zijn gekomen voor de oranjehemden. „We hebben bet gevoel dat we nog beter kunnen. Zeker als straks na de winterstop bijvoorbeeld Jacky de Bruine en Bas Hogenstein er zeer waarschijnlijk weer bij zullen zijn." Tijdens een ontmoeting die volgens Ebert eigenlijk in remise had moeten eindigen, was het Apollo'69 dat uitein delijk als gelukkige winnaar van het veld stapte (1-2). Een teleurgestelde thuisploeg achterlatend. Beide ploegen hadden een acceptabel niveau voetbal op de mat gebracht, maar creëerden zich geen van beide echt uitgespeelde kansen. Hoewel oefenmeester Ebert weigerde er de nederlaag aan op te han gen, was DFS het voorbije weekeinde verre van compleet. Zowel Ronald Braam als Pieter Hanse, vorige week nog de uitblinkers, waren er niet bij, terwijl tevens Anco van de Linde vanwege een schorsing aan de kant moest blijven. Positief was de te rugkeer van Clement Rijnberg. En dan is daar altijd nog het tragische verhaal van nieuwkomer Jacky de Bruine. Veel werd van de Nieuwerkerker verwacht, maar zoals bekend gooide een been breuk aan het begin van de competitie de plannen volledig in de war. „Eigen lij k was het de bedoeling dat Jacky van daag weer voorzichtig zou beginnen nadat hij vorige week al wissel stond. In principe was hij bijna fit voor zijn ren tree. Maar hij heeft nu ineens proble men met zijn galblaas gekregen en schijnt daar behoorlijk ziek van te zijn", vertelde Ebert. Strijd De gehele affaire sterkt de keuzeheer in de gedachte dat DFS na de winterstop nog het nodige gaat laten zien. „We hebben tot nu toe heel veel strijd nog niet kunnen koppelen aan goed voet bal. Ik heb dan ook het gevoel dat we met een Jacky en een Bas nog veel beter kunnen." Ook zaterdag op eigen veld was er wederom volop strijd. DFS had zelfs het betere van het spelmaar kreeg nauwelijks kansen. Door de straffe te genwind was het de defensie 'verboden' met de lange bal te werken. „Dat zou betekenen dat wij het toch telkens zou den moeten afleggen tegen het fysiek sterkere Apollo. Daarom hebben we ge kozen voor de opbouw", aldus Ebert. De opbouw verliep evenwel vrij moei zaam. In de 21e minuut kwamen de bezoekers op voorsprong tien DFS-doelman Peter Brussé uit een vrije trap de bal losliet en Jean-Paul Harthoorn van dichtbij bin nenschoot. Apollo probeerde meer druk te zetten, maar DFS kon zich hier aan voorbeeldig onttrekken. Het spel speelde zich zelfs geruime tijd op de helft van de bezoekers af. In de veertig ste minuut lukte het Jeroen Grefkens een voorzet op maat te produceren. Aanvaller Richard Eerdmans kreeg er zijn hoofd onder en bracht beide ploe gen weer op gelij ke hoogte: 1 -1 Na de hervatting probeerde DFS met de inschuivende voorstopper Mariko Rouw de winnende treffer te forceren. Uitgespeelde kansen werden evenwel telkens door de defensie van Apollo af geweerd. Tot overmaat van ramp waren het j uist de mannen van trainer Hans de Bruine, die zes minuten voor het eind signaal uit een corner de drie punten veiligstelden. Andermaal was het Hart hoorn die, deze keer met het hoofd, scoorde. Hoezeer DFS het hierna nog probeerde het wilde niet meer lukken. „Het doet me toch wel goed als ik zie dat de jongens niet alleen in het voetbal, maar ook daarna heel goed met elkaar omgaan Hier is echt een groep aan het groeien", merkte Ebert op. DFS: Peter Brussé; René van de Linde, Leon de Bruine, Mariko Rouw, Clement Rijnberg; Bram Nortier, Huib Nortier, Remco Rotte, Jeroen Grefkens; Richard Eerdmans, Michel Pleune. Duiveland geen schim van zichzelf tegen Nieuwerkerkers: 6-2-verlies door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Soms is voetbal niet leuk om naar te kij ken. Althans, als je alleen van goed voetbal houdt. In het ande re geval viel er in de wedstrijd SKNWK- Duiveland wel volop genot te beleven. Fouten en ko mische taferelen over en weer leidden tot een 6-2-overwin- ning van SKNWK. Het duel was zaterdag echter 'de wedstrijd van de armoede'. Om maar met Duiveland te be ginnen. Er was geen enkele spe ler die, als er cijfers gegeven zouden worden, een voldoende zou halen. Bovendien bleek de door Ton van der Spaan geko zen tactiek, behoudend voetbal met in de persoon van Barry Steenpoorte een eenzame spits, ook nog eens verkeerd uit te pakken. Het gekozen angstha zen-voetbal van Duiveland bleek een zelfmoordactie. De 0- 4-winst in Oosterland van drie maanden geleden bleek de basis te zijn voor de SKNWK-zege van nu. „De thuiswedstrijd zat nog in onze gedachten en daar om wilde ik de eerste twintig minuten goed doorkomen", ver dedigde Van der Spaan zijn ge kozen strijdplan. Hij had de pech dat SKNWK juist in die fase het 'beste' ge deelte van de wedstrijd had. „Voetballend was het vandaag verre van goed bij ons. Het eer ste halfuur hebben we nog wel lekker kunnen voetballen, maar daarna zakten we ver terug. Maar op de overwinning vond ik niks af te dingen", sprak SKN- WK-aanvoerder Martijn Neele. Trainer Jos Wesdorp vulde aan: „Vooraf was ik best wel angstig voor Duiveland, maar ik wist waar hun zwakte lag. Door vooruit te verdedigen maakten we het hun ontzettend moei lijk." Teleurstellend Duiveland-trainer Ton van der Spaan wilde het duel zo snel mogelijk vergeten: „Dit is een zeer teleurstellend resultaat voor ons. Nu weten we dat, als we naar de derde plaats willen blijven kijken, we de laatste acht wedstrijden niks meer weg mogen geven." Weggeven deed Duiveland in het eerste halfuur tegen SKNWK wel voldoende De 1-0, in de veertiende minuut gemaakt door Wouter de Jonge, was daar een voorbeeld van. De bal kwam van de rechterflank, het centrum van Duiveland (Ja- co Boogert en Jan Stouten) bleef staan, keeper Edo van Beek (hij verving de afwezige eerste keus Hans Capelle) gaf ook niet thuis en De Jonge profiteerde goed. Twee minuten later buitte Sytze Stins een ander Oosterlands misverstand uit en bracht SKN WK op de vroege 2-0. Medebewoner Die score werd met behulp van Duiveland na een halfuur ver der opgevoerd. Een verkeerde terugspeelbal werd opgepikt door Wouter de Jonge. De aan valler omspeelde Van Beek en scoorde simpel 3-0. Langs de lijn zag Van der Spaan het ge beuren met lede ogen aan. Wel licht had hij na de 2-0 de tactiek al om moeten gooien en Barry Steenpoorte op zijn eenzame ei landje een medebewoner moe ten geven. „Ik ga er na twintig minuten nog niemand uitha len", verdedigde Van der Spaan zich. En aan de ene kant, zo bleek na rust, had hij gelijk. Duiveland speelde met twee ex tra aanvallers niet beter dan voor rust. Dat Duiveland met dank aan Sytze Stins, die een slap schot van Lex Zwang in de 37e mi nuut van de eerste helft in eigen goal werkte, zich na de rust nog enigszins kansen toebedacht bleek misplaatst. De bezoekers bakten er niks van en hadden ook nog eens de pech dat keeper Van Beek zwak speelde. Een houdbare vrije trap van Erwin Theunisse werd door de doel man in eigen doel gewerkt. Twintig minuten voor tijd maakte Duiveland nog wel de 4- 2, maar SKNWK liep in de slot fase nog verder uit. Mark IJze- lenberg vloerde met een gele kaart op zak invaller Ronald van Vossen in het strafschopge bied en vanaf elf meter scoorde Martijn Neele 5-2. Drie minuten in blessuretijd toonde Erwin Theunisse zijn spelinzicht. Van dertig meter strafte hij een ver keerde uittrap van Van Beek ge nadeloos af: 6-2. Doelstelling Aanvoerder Martijn Neele wist na afloop absoluut de juiste woorden te vinden. SKNWK mag dan wel op kop staan in de vierde klasse, de nuchtere Neele bleef in de misplaatste euforie zichzelf. „Onze doelstelling, koploper zijn in de winterstop, is bereikt. Alhoewel ik het me afvraag wat wij volgend jaar in de derde klasse zouden moeten zoeken. Daar zijn we nog niet rijp voor." Afgaande op zater dag is dat een conclusie die voor beide ploegen geldt. SKNWK - Duiveland 6-2 (3-1). 14 Wouter de Jonge 1-0,16. Sytze Stins 2-0, 31. Wouter de Jonge 3-0, 36 Sytze Stins (eigen doelpunt) 3-1,57. Erwin Theunisse 4-1, 71 Jaco de Bruine 4-2, 84. Martijn Neele 5-2 (strafschop), 93. Erwin Theunisse 6- 2. Gele kaart: Jacco Boogert en Chris IJzelenberg (Duiveland). ScheidsrechterF.J.M. van der Waart (Ovezande). Aantal toe schouwers150. SKNWK: Pascal Dalebout, Jurjen Vermeer, Martijn Neele, Freek van Marle (67. Ramon van der Zande) en John Roks; Sytze Stins, Gert-Jan Tierie, Erwin Theunisse en Peter van der CingelLeon Goedegebure (73. Michel Flikweert) en Wouter de Jonge (73. Ronald van Vossen). Duiveland: Edo van Beek, Chris IJzelenberg, Jacco Boogert, Jan Stouten en Erik Fierens; Mark IJze lenberg, Jaco de Bruine, Lex Zwang (46. Jan IJzelenberg), Wilmar van der Sande en Marnix van der Hulle; (46. Jeroen de Bruine) Barry Steen poorte. door Klaas Verspoor WILLEMSTAD - Bruse Boys liet tegen Kogelvangers de kans op de tweede seizoenzege lig gen. „We hadden een totale off day", beklaagde trainer Ronald van Oeveren zich. Door het 1-1- gelijkspel behoudt de ploeg uit Willemstad een marge van vier punten met de Bruse ploeg in de tweede klasse E. „Vooraf was ik tevreden, ach teraf ben ik dat nog. Maar als je ziet dat wij al in de zevende mi nuut op voorsprong komen... We mogen dat eigenlijk gewoon te gen zo'n ploeg niet meer wegge ven", ging Van Oeveren verder met zijn klaagzang. Zowel Ko gelvangers als Bruse Boys kon den op de slechte grasmat let terlijk en figuurlijk moeilijk uit de voeten en lieten zien waarom ze in de tweede klasse geen hoogvlieger zijn. Bij Bruse Boys was doelman Ja cob Muller een positieve uitzon dering. De doelman trad een aantal maal kordaat op bij de spaarzame counters van Kogel vangers. Van Oeveren: „Voor de rest leek het wel op de wedstrijd die Feyenoord van de week speelde tegen Stuttgart. Er ont brak vandaag gewoon een stuk je inzet. Onverklaarbaar." In de zevende minuut van de wed strijd bracht Jacob van den Berge zijn ploeg op een 0-1- voorsprong. Na een op hem ge maakte overtreding knalde hij de bal achter de keeper van Ko gelvangers. Twee minuten in de tweede helft scoorde Jacco van der Giessen de gelijkmaker voor de thuis ploeg. Daarna ontketende zich een wedstrijd tussen twee slecht spelende ploegen die beiden niet konden imponeren. Bruse Boys kreeg via Simon Boog aard, Erik Bleiji en een corner van Mujo Avdic, die door de Ko gelvangers-doelman op de ei gen paal werd verwerkt, nog wel een aantal kansjes, maar een Bruse overwinning zou abso luut niet verdiend zijn geweest. Kogelvangers - Bruse Boys 1-1 (0-i). 7. Jacob van den Berge 0-1, 47. Jacco van der Giessen 1-1. Gele kaart; Marien Benard en Johan Be nard (Bruse Boys). Scheidsrechter: Harskamp (Lexmond). Aantal toe schouwers: 150 Bruse Boys: Jacob Muller, Alex An- deweg, Wilko Hanzen, Marien Be nard en Ralph van den Ouden; Mujo Avdic, Theunis-Henk van den Ber ge, Johan Benard en Simon Boog aard (71. Ruben van de Berg); Eric Bleiji (60. George Geluk) en Jacob van den Berge. ZIERIKZEE - In de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal ver speelde Zierikzee door eigen toedoen twee punten. Op eigen veld mocht de ploeg van trainer Leen Koster, na een 0-3-achter- stand, tegen hekkensluiter Ka- pelle achteraf nog de handen dichtknijpen met een punt: 4-4. Zierikzee speelde volgens trai ner Koster een rommelige wed strijd. „Van de vier tegengoals ontstonden er drie door misver standen. Eigenlijk was het ge woon bar slecht van onze kant." Na zeven minuten kwam Kapel- Ie uit een vrije trap op 0-1. Een misverstand met keeper Dennis Nieuwenhuijze leidde tot een ei gen goal van Sebastiaan Vaane. Daarna communiceerde Vaanè nog verkeerd met Robbie Stoutjesdijk en dat betekende 0-3 in Kapelles voordeel. Acht minuten voor rust bracht Pa trick Verkaart Zierikzee terug naar 1-3. Zeven minuten in de tweede helft was Robin van Welt attent toen een schot van Michiel Ta- merus door de doelman van Ka- pelle slecht verwerkt werd: 2-3. Daarna scoorde Tamerus zelf de gelijkmaker. Balverlies van Vaane, die een zeer ongelukkige wedstrijd speeldé, leidde op nieuw een voorsprong van de bezoekers in. Twintig minuten voor tijd was het Verkaart die met zijn tweede treffer Zierik zee weer langszij bracht. Kos ter: „Daarna hebben we kansen op de overwinning gehad. Een bal op de paal, een bal van de lijn gehaald. Achteraf zat er veel meer in. Maar aan de andere kant moet je blij zijn met een punt." door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - De Schouwse voetbalsters hebben tijdens de laatste competitieronde voor de winterstop allen een prima prestatie behaald. Tweedeklas ser WIK'57 won overtuigend met 6-2 van het bezoekende Stedoco. Ook vierdeklasser DFS kende weinig problemen en won met 1-5 van Kloetinge. ZSC'62 speelde zich thuis naar een 3-2 winst ten koste van Veere. Zie rikzee maakte er in de vijfde klasse tegen Nieuwland een spannend duel van en trok uit eindelijk aan het langste eind: 4-5. WIK'57 - Stedoco 6-2: De vrou wen van WIK '57 sprongen za terdag uiterst effectief met de kansen om. Van de acht moge lijkheden werden er door de aanval maar liefst zes benut. De Kerkwervse voetbalsters bezet ten zodoende momenteel met vijftien punten een meer dan ac ceptabele zevende plaats. Zeker gezien het feit dat de ploegen heel dicht bij elkaar zitten. WIK kwam na de aftrap vrij vlot op achterstand, nadat de bal uit een mêlee van spelers ineens over de doellijn rolde. Na een halfuur bracht Ellen Vaane de thuisploeg weer langszij. Nog voordat de rust zich aankondig de, kon WIK via andermaal Vaane en Bianca Kloet op een 3- 1-voorsprong komen Na de hervatting kwam Stedoco op 3- 2, waarna het weer een echte wedstrijd werd. De thuisploeg sprong echter uitermate doel treffend met de kansen om. Na genoeg elke mogelijkheid mondde uit in een doelpunt. Pa tricia van Grunsven zorgde voor 4-2 uit een strafschop, terwijl Jaimy van Beveren en Veronica Berrevoets de eindstand op 6-2 brachten. Kloetinge - DFS 1-5: Na een enigszins moeizame eerste helft liet DFS er in het tweede gedeel te geen twijfel over bestaan de sterkste te zijn. In het eerste be drijf was de wil om te scoren veel te groot en dat zorgde voor een opgewonden sfeertje. Slechts Brenda de Bruine vond het doel. In de tweede helft hield DFS de rust veel meer en datr leidde tot succes. Willian Rotte tilde de stand in de tiende minuut naar 0-2Toen Kloeting hierna op 1 -2 kwam, leek DFS even aangesla gen. Toch werd de draad weer goed opgepakt. Toen Marianne van de Heuvel uit een corner raak kopte, was de ban gebro ken. Brenda de Bruine scoorde voor een tweede keer, terwijl linksback Leonie Goudswaard met een schitterende afstands schot van zo'n 25 meter de eind stand op 1-5 bracht. ZSC - Veere 3-2: Met name in de eerste helft morste ZSC nogal wat kansen. Zowel Joyce Brand als Michelle Brongeest faalden alleen voor de keeper. Tegen de verhouding in maakte juist Vee re in de twintigste minuut uit een counter de openingstreffer. Vijf minuten later was ZSC ein delijk succesvol. Uit een voorzet van Brongeest tekende Ramona Oosterling voor de 1-1. Na de rust kwam ZSC via Joyce Brand op een 2-1-voorsprong. Een min of meer gelukkig doelpunt van Veere bracht de stand weer in evenwicht. Vijf minuten voor het einde stelde Joyce Brand dè overwinning alsnog veilig. Nieuwland - Zierikzee 4-5: In een gelijk opgaand duel opende Ellen Schreurs de score voor Zierikzee. Nieuwlands ant woord liet evenwel niet lang op zich wachten. Andermaal Ellen Schreurs tilde de stand naar 1- 2. Toen Debbie van Grunsven vlak voor rust voor 1-3 zorgde, leek er geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg gooide echter roet in het eten en tekende voof de 2-3-ruststand. Na de hervat ting scoorde Schreurs haar der de doelpunt en was het Sanne Enninga die 2-5 op de borden bracht. Nieuwland toonde veer kracht en wist met een laatste krachtinspanning terug te kom men tot 4-5. Enkele fraaie reddingen van keepster Lotte Appeldoorn hielden Zierikzee uiteindelijk op de been. ZONNEMMAIRE - Zondag-re- servevijfdeklasser Zonnemaire is tegen Zeeland Sport 4 niet verder gekomen dan 2-2. Op het veld van Zonnemaire was het moeilijk voetballen, iets waar de ervaren spelers van Zeeland Sport beter mee kon den omgaan dan de jonkies van de thuisploeg. De bezoekers lie ten de bal rustig rondgaan, waar de thuisploeg te veel liep met de bal. De Schouwse treffers kwa men van Martin van Ast en Maurice Hard. Wel creëerde Zonnemaire veel kansen, maar ook Zeeland Sport kwam vaak voor het doel van de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 39