Hoek voetbalt dodelijk saai: 1-1 Arbiters op de korrel in Oostkapelle PZC V ,v Dave Gijsel heeft twee zere knieën PZC Nieuwdorp schiet WIK van het veld IjJI Koplopers gaan de winter in met gelijke kansen ASWH leidt weer in hoofdklasse Topper blijft ver onder de maat jfö-J! 15 Nijskens koestert puntje in afzichtelijke wedstrijd sbw maandag 11 december 2000 door Frits Bakker WERKENDAM - Dave Gijsel ondergaat op maandag 18 de cember een operatie in stereo. De Belgische spits van Hoek stond al op de lijst voor een in greep aan de rechterknie. Za terdag, tegen Kozakken Boys, viel hij uit met pijn in de andere knie. „Ik ga er vanuit dat ik nu aan twee knieën word gehol- pen", zei Gijsel later op de tri bune. De absentie van Gijsel, die Hoek zaterdag met een magnifieke vrije trap aan een gelijkspel hielp, zal voor het grootste deel in de winterstop vallen. Dat komt goed uit voor trainer Nijskens, die buiten de huidige kern om niet veel vertrouwen in zijn andere spitsen blijkt te hebben. Barry van der Hooft draaft bijvoorbeeld al drie wedstrijden achtereen langs de zijlijn en wordt geen minuut speeltijd gegund. Dat was op zijn minst merkwaardig, om dat Elmar Lauret (ingevallen voor Gijsel) en vooral Wesley Roman uitblonken in slechte ballen. Barry van der Hooft is door de trainer tot eeuwige reserve be noemd. Nijskens: „Hij kan maar op één positie spelen: die van Van Sliedregt. En zo lang die kan spelen, krijgt hij de voorkeur." Het is nog opvallender dat Nijskens van plan is zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ben- nekom de ex-profkeeper Jür- gen Belpaire, die voor het eerst na zijn komst naar Hoek speel gerechtigd is, op de bank te zet ten. Nijskens: „Kristof Verbiest heeft het vandaag uitstekend gedaan. Ik zie geen reden om hem te vervangen", zei de trai ner. Maar of de profkeeper naar Hoek is gekomen om op de bank te zitten... door Frits Bakker WERKENDAM - Het tover woord van de trainer is organi satie. Angelo Nijskens, die met Hoek bezig is aan een slechte reeks, stuurde zijn spelers zater dag met een strakke opdracht het veld in: speel vanuit de orga nisatie! Dat is een voetbalterm voor een versterkte verdedi ging, een elftal dat geen risico's neemt en is afgestemd op de te genstander. De praktijk was nog erger. Hoek speelde zater dag bij Kozakken Boys een af zichtelijke wedstrijd en hield er nog een punt aan over ook: 1-1. De speelstijl is voor Nijskens in deze fase voor de winterstop on dergeschikt gemaakt aan het re sultaat. De debuterende coach verspeelde er bij Kozakken Boys in Werkendam een zekere reputatie mee („zo laf heeft Hoek nog nooit gespeeld"), maar stapte daar na afloop la coniek overheen. „Het is zaak om te overleven, niet om iets moois te laten zien", wuifde Nijskens de kritiek weg. De con cessie die hij doet gaat heel ver. Hoek speelde op papier zater dag met drie spitsen (3-4-3), maar had er in werkelijkheid maar één. Wachten Ronald van Sliedregt stond driekwart van de wedstrijd op de middenlijn op verdwaalde ballen te wachten. De tactiek is zelfs zo beangstigend dat Dave Gijsel van een vooruitspelende spits is getransformeerd tot meeverdedigende schaduw spits. Be Belg moet het in die positie hebben van een spaarzame uit schieter. Die had hij op Kozak ken Boys al vroeg in de partij. Ronald van Sliedregt soleerde in de vierde minuut op de rand van de zestienmeterlijn langs twee verdedigers en werd door de derde neergelegd. Dave Gij sel krulde de vrije trap bijna vanuit stand met een prachtige curve in de rechterbovenhoek (0-1). De vroege goal had een verlam mende uitwerking op de wed strijd. Met de voorsprong op zak groef Hoek zich in op eigen helft. Kozakken Boys kreeg het overwicht cadeau, maar deed er heel weinig mee. De Werken dammers, die drie jaar geleden nog een geweldig elftal hadden met spelers als John Verbaan, Paul Malherbe en Remco van Keeken, zijn net als Hoek ver af gedwaald. Ze schiepen zich welgeteld één klein kansje. Nabil Bouchlal draaide in de zevende minuut na rust om twee Hoekse verdedi gers en schoot bijna vanaf de achterlijn, uit een onmogelijke hoek, tussen de benen van kee per Kristof Verbiest: 1-1. Het waren de enige momenten die het publiek (600 toeschouwers) in Werkendam deden opveren. Alleen Van Sliedregt kreeg later nog een opgelegde kans. Hij deed alles goed, behalve het laatste tikje in een lege goal. Verder was het vooral vervelend om aan te zien. De slechte toe stand van het veld was daar ook debet aan. Kozakken Boys be trekt over twee maanden een nieuwe accommodatie en heeft het huidige hoofdveld zo ver waarloosd dat de bal alle kanten uitrolt. „Dat is niet het enige ex cuus", verklaarde trainer Ad Bakker evenwel. „We zitten al- doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De topdrie in de derde klasse hield elkaar zater dag in balans. AZVV won met 3- 1 bij GPC, Apollo versloeg DFS met 2-1 en Nieuwdorp maakte korte metten met WIK: 5-0. In de strijd om degradatie klop te Heinkenszand Meeuwen met 1-2 en verloor Bevelanders met 2-1 van Kruiningen. VCK pakte een punt van Serooskerke. GPC-AZVV 1-3: De jeugdige thuisploeg deed het best aardig tegen de koploper, die bij rust met 0-2 leidde door doelpunten van Patri ck Baumgarte en Wou ter Kruisifikx. Halverwege de twee helft werd het ook nog 0-3 door Jacco Koekkoek. Henri Guingo te kende een kwartier voor tijd voor 1-3. Serooskerke-VCK 1-1: Seroos kerke was voor rust wel sterker, maar had verdediger Anton Kruit van VCK nodig om op voorsprong te komen. Hij kopte na een halfuur in eigen doel. Na de thee waren de bezoekers ster ker. Na een uur werkte Jan Wil lem Schoe een van de paal te rugkomende bal in eigen doel. Dat betekende de gelijkmaker. Meeuwen-Heinkenszand 1-2: Uit een veelvoud van kansen SPORTREDACTIE tel: (0118) 484454 J.M. Dagevos (chef) J.F.D. Bakker (coördinator zuid) K.L. de Vries (coördinator midden) R.H.N. Boogert (coördinator noord) B.C.P.M. Goorden E.M.S. Pentury S.E. Remijnsen Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl lebei in hetzelfde verdomhoek je: slecht voetbal, hard werken Hoek deed dat ook nog eens in de lelijkste stijl die maar denk baar is. Patrick Naudts gaf lei ding aan een elftal dat zich op trok voor de zestienmeterlijn. Frankie Standaert, Geert Bos scha art en Frank de Wispelaere speelden foutloos in de man dekking, John Bentschap Knook liet zich ook nog ver te rugvallen en alle middenvelders speelden meestentijds als ver dedigers. Van de tactiek die Nijskens vooraf had aangekondigd, bleef maar weinig over. Hij wilde met Ronald van Slie dregt en Dave Gijsel voorin spe len, Arjan Koopmans daar kort achter en Wesley Roman en D ja mei Buyse zo aanvallend moge lijk. Daar kwam vooral na de rust niets meer van terecht- „Toch hebben we goed vanuit de organisatie gespeeld", zei de ge plaagde trainer, die het ook niet kan helpen dat hij van dit elftal nog iets goeds moet maken. „Veel meer zit er op dit moment niet in. Ik ben blij met dit punt je, dat we op inzet hebben ver diend." Kozakken Boys-Hoek 1-1 (0-1). 4 Dave Gijsel 0-1, 52. Nabil Bouchlal 1-1. Scheidsrechter: A. Pijlman (Vo- lendam). Gele kaart: Hans Brou- iversLeon Elands, Nabil Bouchlal, lwan den Haan (allen Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Kristof Verbiest; Geert Bos- schaart, Patrick Naudts, Frankie Standaert, Frank de Wispelaere; Wesley Roman, John Bentschap Knook, Arjan Koopmans, Djamel Buyse; Ronald van Sliedregt, Dave Gijsel (35. Elmar Lauret). peurde de thuisclub in het eerste halfuur slechts één doelpunt. Na een voorzet van Michiel Brouwer tekende Ewout Maas na een kwartier voor 1-0. De eerste echte aanval van de be zoekers, waarbij de Meeuwen achterhoede ten onrechte bui tenspel claimde, werd het door Pieter van Liere na een halfuur verzilverd: 1-1. Alan Braamse scoorde met een schitterende vrije trap 1-2. Kruiningen-Bevelanders 2-1: Robin Arens reageerde, bij de 1- 0 vijf minuten voor rust, atten ter op een verre uittrap van zijn doelman Dennis van der Weele dan de Bevelanders-achterhoe- de. Vlak voor rust werd het ook nog 0-2 door Robin Arens. Pas in de slotminuut kon Arie Jongejans de eer redden. Nieuwdorp-WIK 5-0: Peter Kastelijn maakte er na vijf mi nuten op aangeven van Niels Mulder 1-0 van. WIK-speler Ri chard Verhagen liep vervolgens tegen een rode kaart op van scheidsrechter Gert Jan Wisse en na een halfuur was de wed strijd beslist door een eerste strafschopgoal van Martin de Hamer. Tien minuten na rust werd Ook WIK-verdediger Wim van de Velde van het veld gezon den, nadat hij een kopbal van Ralf Kole uit het doel had gesla gen. Martin de Hamer was van elf meter succesvol. Halverwege de tweede helft werd het 4-0 door Joost Polderdijk en tenslotte nog 5-0 door opnieuw De Hamer uit een strafschop. DFS - Apollo'69 1-2 (1-1). 21. Jean- Paul Harlhoorn 0-1, 40. Richard Eerdmans 1-1, 84. Jean-Paul Hart- hoorn 1-2. Scheidsrechter: Nuit (Vlissingen). Toeschouivers: 100. NOAD'67-Olympia'60 0-0: De beste kans was na rust nog voor Jaap van Oudenaarden van de met erg veel jeugd opererende thuisploeg. Met één punt werd het team voldoende beloond. DVO'60-WHS 3-2: De thuisclub kwam al na tien minuten op voorsprong door een vrije trap van Didi. Die voorsprong bleef wel gehandhaafd, maar in de eerste minuut na rust kon Pa trick Ketting voor de gelijkma ker zorgen. Een kwartier later leek WHS de wedstrijd in zijn voordeel beslist te hebben, toen Moerland een vrije trap dwars door de DVO-muur schoot. Na dat eerst Van de Wijgaarden voor 2-2 had gezorgd, kon drie minuten later Rob de Roo ook nog voor 3-2 zorgen. Ferry Alf ons schermt de bal af in een duel met Sparta Nijkerk-aanvoerdcr Marco Elders. door Björn Goorden OOSTKAPELLE - „Met tien tegen elf, dat wil vaak niet zo veel zeggen." De Oostkapelle- naar praatte zich zaterdag tij dens de rust in de bestuurska mer moed in na de rode kaart voor verdediger Joël Pattenier vlak voor rust en de 0-1-ach- terstand op Sparta Nijkerk. Maar het was ijdele hoop. Oostkapelle 'stierf' zes minu ten na de pauze toen Remco Bangma met de 0-2 binncn- knalde. „Het was de doodsteek", vond trainer Rens Griep. „Het ge loof was weg, de wedstri j d ver loren." Sparta Nijkerk tilde in de 90ste minuut de stand nog naar 0-3. De scheidsrechters konden za terdag weinig goeds doen op Sportpark Duinhelm. De ene, Pieter van Klinken, stond erop dat de wedstrijd van de vrou wen van Oostkapelle tot de laatste minuut werd uitge speeld, waardoor het duel van het eerste elftal pas een half uur later kon beginnen. De an dere mat volgens Griep .conse quent met twee maten Terwijl nog hoofdschuddend werd nagepraat over 'de kop pige' scheidsrechter Van Klin ken, zorgde arbiter Gouman voor beroering op de tribune en langs de lijn. Want voor de wedstrijd goed en wel begon nen was, lag de bal al op de stip. Gouman gaf een straf schop bij een duel tussen Oost- kapel le-aanvoerder Roel La- tuheru en Sparta Nijkerk- middenvelder Ruben de Goe- de. Rens Griep: „Roel maakte een sliding van achter en raak te gewoon de balDat is dus bij lange na geen penalty." Altijd slecht „Ik snap het niet, hoor. Die scheidsrechter is gewoon al tijd slecht. Dat zo iemand nog op dit niveau mag fluiten. Dat is droevig. Die kaarten die hij gaf. Waarom hij ze trok, is voor mij een raadsel." Oostkapelle kreeg zaterdag vier keer geel en eenmaal rood voorgehou den. De rode prent was voor rechts back Joël Pattenier, die na slordig balverlies van Francis Langemaire aan de noodrem moest trekken. Zelfs de meest verstokte Oostkapelle-sup- porter gaf arbiter Gouman groot gelijk. Griep zag het an ders. „Alleen als je een doorge broken speler die een doelkans heeft onderuithaalt, moet je van het veld. Dat is de regel. Toch? De scheidsrechter is op deze manier wel heel erg bepa lend voor de wedstrijd ge weest." Toch had de debutant op het hoogste amateurniveau de ne derlaag voor het grootste deel aan zichzelf te wijten. Dat on derkende ook trainer Griep. „We hebben heel hard ge werkt, het zette alleen niet veel zoden aan de dijk.Na de vroe ge achterstand wist Oostka pelle zich nauwelijks kansen te creëren. Slechts eenmaal wist de Walcherse ploeg voor gevaar te zorgen .Via Ferry Al- fons, die van leidsman Gou man terecht door mocht gaan ondanks het vlagsignaal van zijn grensrechter. De balvaar- dige aanvaller legde beheerst af op centrumspits Ricardo Schipper. Die miste echter de controle, waardoor doelman Onland de bal simpel van zijn voeten kon plukken. Naar achteraf bleek, was het de eni ge grote kans voor Oostkapel le. Ook doelman Luc de Roos had in die eerste helft weinig om handen. Sparta Nijkerk, win naar van de eerste periode, wist alleen bij corners voor ge vaar te zorgen. Verdediger foto Ruben Oreel Marcel Kamphuis bleek over een scherpe voorzet te be schikken. Tweemaal redde de oude, maarzeer solideDeRoos spectaculair, vervolgens wa ren de lat en de paal een sta-ïn- de-weg. Pal na rust had een corner van Kamphuis wel succes. In eer ste instantie wist de Oostkap- pelse achterhoede dè bal weg te werken. De bal belandde echter voor de voeten van Remco Bangma, die met een volley de bal in het kruis schoot. Wonder De wedstrijd was daarna wel gestreden. En het was een wonder dat Sparta Nijkerk niet meer treffers maakte dan die ene van topscorer Albert van Nijhuis. In de 90ste mi nuut profiteerde de spits van een fout in de verdeding: 0-3. Oostkapelle staat met de kerstdagen gewoon met twee benen op de grond. Oostkapelle - Sparta Nijkerk 0-3 (0-1). 6. Remco Bangma 0-1 (straf schop), 51. Remco Bangma 0-2, 90. Albert van Nijhuis 0-3. Gele kaart: Roel Latuheru, Jorrit Schuurman, Jean-Paul Mulder, Dennis But (Oostkapelle), Marco Elders (Sparta Nijkerk). Rode kaart: 45. Joël Pattenier (Oostka pelle). Scheidsrechter. J. Gouman (Ridderkerk). Aantal toeschou wers: 250. Oostkapelle: Luc de Roos; Joël Pattenier, Francis Langemaire (60. Jean-Paul Mulder), Roel La tuheru, Rick Pattenier; Thomas Ragut, Jorrit Schuurman (76. Marciano Tjauw-A-Hing), Den nis But; Ferry Alfons, Ricardo Schipper (46. Edwin Meerman), Wilfred Schipper. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De kopgroep in de tweede klasse van het zater dagvoetbal schuift weer in el kaar. Terneuzen.se Boys (3-0 winst op Arendskerke) en SSV'65 (2-0 tegen Tholense Boys) maakten gebruik van de 0-0 in de topper tussen Arne- muiden en Veere. Bruse Boys en Kogelvangers hielden elkaar met 1-1 in even wicht en SSC en Rillandia de den dat met 2-2. Dauwendaele- Yerseke werd om onduidelijke redenen afgelast. SSV'65-Tholense Boys 2-0: De winst in een zeer matige wed strijd ging verdiend naar de thuisploeg. Stefan Paardekoo- per tekende na twintig minuten voor 1-0 en halverwege de twee de helft werd het 2-0 door een van richting veranderd schot van Raymond Mohr. Kogelvangers-Bruse Boys 1-1: Na acht minuten leverde de eerst echte aanval van de Schouwse formatie een vrije trap op, ver van het Kogelvan gers-doel. Jacob van den Berge zette hem onberispelijk om. Di rect na rust kwam de thuisploeg op 1-1 door Jacco van der Gies- sen, waarna in het restant de thuisploeg iets betere kansen kreeg. SSC'55-Rillandia 2-2: Tussen de 54e en de 60e minuut werd er maar liefst vier keer gescoord. Timmermans tekende in de 54e minuut vanaf elfmeter voor 1-0. In de 56e minuut kon de Rillan dia doelman een schot van Pa trick Nieuwehuize nog wel le ren, maar in de rebound was hij kansloos op de inzet van dezelf de speler. Mohammed Didi te kende twee minuten later voor de 1-2 en nogmaals twee minu ten later stond de eindstand op het bord. Terneuzense Boys-'s Heer Arendskerke 3-1 (2-1). 20. Mar co Faassen 1-0, 21. Gerben Evers dijk 1-1, 26. Marco Faas sen 2-167. Robbie Jonkman 3- 1Scheidsrechter: A. Nieuwen- huize (Yerseke). Aantal toe schouivers: 300. van onze sportredactie VLISSINGEN - ASWH profi teerde in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal van puntver lies van de concurrenten en nes telde zich opnieuw aan kop. De ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht versloeg GVVV met 2-0. Spakenburg en Bennekom le den in blessuretijd puntverlies. Spakenburg kwam tegen Hui zen niet verder dan een gelijk spel (1-1). ASWH-GWV 2-0 (2-0). 18. Hank Viveen 1-0, 42. Maarten van Gaste len 2-0. Scheidsrechter J. Veltrop (Vianen). Aantal toeschouwers: 600. Bennekom-De Beursbengels 1-2 (1 - 0). 41. Ivo den Bieman 1-0, 53. Mi chael Dijkhuizen 1-1, 89. Willem de Boer 1-2 Scheidsrechter R.J. dijk man (Meppel). Rode kaart (twee keer geel): 65. Dennis van Meegden- burg (Bennekom). Aantal toeschou wers: 600. Dovo-Rijsoord 5-0 (1-0). 42. Mare Heimgartner 1-0, 70. Mare Heimgartner 2-0, 72. Klaas Klein 3- 0, 88. Klaas Klein 4-0, 89. Mare Heimgartner 5-0 Scheidsrechter A.H.J. Elfink. Gele kaart: Michel Kooijman, Matthijs Bekkers, Jeroen Troost (Rijsoord), Bennie Geerts, (Dovo). Aantal toeschouwers1000. BijzonderheidMare Heimgartner (Dovo) mist in de 48e minuut een strafschop. Spakenburg-Huizen 1-1 (0-0). 70. Gerard van derNooij 1-0, 103. Mei vin Donleben 1-1. Scheidsrechter A Kruijt (Zaandam). Aantal toeschou wers: 1500. Bijzonderheid; Scheids rechter Kruijt floot in de tweede helft pas zest ien minuten na het ver strijken van de officiële speeltijd voor het eindsignaal door Jos van Belzen ARNEMUIDEN - De slechte grasmat en de harde wind zullen zeker een rol hebben gespeeld. Maar het duel tussen Arnemui- den en Veere, koplopers in de tweede klasse, kon geen mo ment aan de hooggespannen verwachtingen voldoen. Door het doelpuntloze gelijkspel blijft Veere koploper met zes verliespunten minder dan Ar- nemuiden. Het begin was veelbelovend: na vijf minuten kreeg Arnemuiden met Johnny Crucq een goede kans om de score te openen, maar zijn inzet vanaf de rand van het strafschopgebied ging voorlangs. Vier minuten later kreeg Turgut Kizilarslan aan de andere kant een honderd-pro- cent-kans. Het duurde tot hal verwege de eerste helft voordat de volgende doelrijpe kans zich aandiende. Mohammed El Bek- kaoui was al geklopt door een inzet van Werner Blanckaert, maar de doelman werd op de doellijn geassisteerd door Jack Blijlevens, die de bal wegkopte. Adriaan Nieuwenhuise roemde nog wel het spel van Arnemui den. „Het probleem is dat het tot aan de zestienmeter goed gaat, maar daarna houdt het vaak op." In dergelijke gevallen wil een bevlieging van Jacky de Smit nog wel eens uitkomst bie den voor de Arnemuidenaren, maar de spits werd aan banden gelegd door Adrie Belfroid. Bij Veere was het de voorbije weken de behendige Lionel Lord die een groot deel van de doelpun tenproductie voor zijn rekening nam. Ook hij zat 'in de tang', bij de felle recbtervleugelverdedi- ger Nilles Pruijmboom. „Ik kreeg de ballen alleen met de rug naar het doel aangespeeld, terwijl ik normaal met de bal aan de voet de tegenstander op zoek om een actie te maken", al dus Lord. Toch wist de van Vlissingen overgekomen aanvaller ook za terdag het net te laten bollen. Zijn treffer in de 59e minuut werd door scheidsrechter Bruijnooge afgekeurd, wegens buitenspel, „Een glaszuiver doelpunt, die grensrechter van Arnemuiden vlagde niet eens", vond trainer Hans de Nooijer na afloop. Een kwartier voor het einde leek Jacky de Smit nog op weg naar een doelpunt. Veere-keeper Mo hammed El Bekkaoui wist er echter nog net een hand tussen te krijgen. Ook de bezoekers kregen nog een goede kans. Lio nel Lord kwam net iets tekort om de bal uit een voorzet van in valler Abdoe Ben Khedda ach ter Joan van Belzen te koppen. Kort voor tijd claimde de thuis ploeg nog een strafschop, toen Leon van Belzen zou zijn vast gehouden, maar ook daaraan gaf Bruijnooge geen gehoor. Het bleef dus gewoon 0-0. Arnemuiden-Veere 0-0 (0-0). ScheidsrechterM. Bruijnooge (We- meldinge). Gele kaart: Nilles Pruijmboom (Arnemuiden) en Jack Blijlevens (Veere). Aantal toeschou wers: 300. Arnemuiden: Joan van Belzen; Nil les Pruijmboom, Ronnie Moerdijk, Jacco Moerdijk, Corjan Marijs; Cor Schroevers (60. Jeannot Wolf), John ny Crucq, Leon van Belzen, Peter Bil; Werver Blanckaert, Jacky dé Smit Veere: Mohammed El Bekkaoui; Randy de Dreu, Adrie Belfroid, Jac ques Blijlevens, Edwin van Taten- hove, Danny ter Steege (72. Abdoe Ben Khedda), René Schreuder, Se- bastiaan Ti-aas; Turgut Kizilarslan (46. Khaled Boufrahi), Renato Dijk stra, Lionel Lord. Veere-speler Lionel Lord (links) vecht een duel uit met Cor Schroe vers. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 15