Oostburg sluit probleemwegen af ROC Terneuzen zwaait directeur Guus Rietra uit PZC Grote Kerk Terneuzen over in andere handen Hulst privatiseert voetbalcomplexen Hulsterloo en Clinge Bewoners wijk Linie woest over negeren bezwaarschriften 15 Burchtstraat en Kaas- en Broodsedijk dicht voor auto- en vrachtverkeer Aanhouding leidt tot agressie Gapinge houdt problemen met weg Klankbordgroep Hydro Agri Cadeaubon bij uitkering ZLTO vergadert in Tilburg Hulster atleten lopen Roparun Activiteiten voor natuurliefhebbers zaterdag 9 december 2000 door Barend Pelgrim OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat de Burchtstraat en de Kaas- en Broodsedijk af sluiten voor doorgaand auto- en vrachtverkeer. De Burchtstraat is als onderdeel van het centrum volledig heringericht om het vooral voetgangers naar de zin te maken, maar de praktijk wijst uit dat auto's en vrachtwa gens de route via het Raadhuis- en Eenhoornplein onvermin derd blijven gebruiken als door steek naar de Brouwerijstraat. De Kaas- en Broodsedijk wordt afgesloten omdat er op deze sluiproute naar de woonwijk Oostdijke veel te hard gereden wordt. Aan het besluit tot beide maat regelen is een hoop discussie vooraf gegaan. Wat betreft de afgrendeling van de Burcht straat ziet met name een aantal middenstanders in het Oost- burgse centrum de sluiting van hun winkelstraat niet zitten. Overleg tussen gemeente en on dernemers en een proefperiode waarbij de Burchtstraat open gesteld bleef voor auto's, met een verbod voor vrachtauto's en een parkeerverbod voor perso nenwagens, hebben echter geen nieuwe inzichten opgeleverd. Menig vrachtwagenchauffeur negeert op dit moment eenvou digweg het inrij verbod en auto mobilisten parkeren nog steeds en masse hun voertuig eventjes (Advertentie) winterdipje of depressief? niet nodig! Laat u adviseren over o.a KRUIDEN voor meer energie Nu 5f95 PEP-THEE Ginseng Energy Nu 9,95 Gentsestraat 29 HULST tel: 0114 321054 in de Burchtstraat om snel even een boodschapje te doen. Voor wethouder L, Wille is de maat nu vol. „Wanneer er door de on dernemers toekomstgericht ge dacht wordt, dan weten ze dat ze voor hun omzet niet afhankelijk zijn van het feit of die auto tot aan hun voordeur komt of niet. Het draait tegenwoordig om klantvriendelijkheid, kwaliteit en service." Enkele bezwaarmakende mid denstanders worden dinsdag 13 december op het gemeentehuis van Oostburg nog gehoord. Een oproep aan de inwoners van Oostburg om de mening te ven tileren over het al dan niet slui ten van de Burchtstraat leverde echter overwegend positieve re acties op, dus Wille verwacht niet dat het besluit nog gewij zigd wordt. Controle Ook voor de Kaas- en Broodse dijk heeft het college van B en W geoordeeld dat sluiting nog de enige optie is. Verkeersmetin- gen hebben aangetoond dat de snelheidslimiet er stelselmatig geschonden wordt. Wethouder Wille: „Er is onlangs een contro le gehouden en daaruit bleek dat het eerder regel dan uitzon- deringis dat er daar 70 tot 80 per uur wordt gereden, terwijl je er 30 kilometer mag." In de afgelopen maanden hiel den zowel voor- als tegenstan ders van de versperring een handtekeningenactie in de woonwijk Oostdijke en beide partijen maaktengebruik van hun inspraakrecht. Wille zegt dat het in het kader van het ver- keersveiligheiclsprojeet Duur zaam Veilig van meet af aan de intentie is geweest de Kaas- en Broodsedijk dicht te gooien en dat dit voornemen nu zal wor den doorgezet. Tegenstanders van de sluiting zijn van oordeel dat het echter onacceptabel is dat hiermee ook de laatst resterende 'hobbel- vrije route' van en naar Oostdij ke daarmee verboden gebied wordt voor auto's. De kwestie staat op de agenda van de gemeenteraad van Oost burg, die wordt gehouden op donderdag 21 december om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Dit beeld - auto's in de Burchtstraat - behoort wat de gemeente Oostburg betreft tot het verleden. foto Charles Strijd door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Grote Kerk in Terneuzen verandert defini tief van eigenaar. Vrijdag 15 de cember draagt de Nederlands Hervormde Gemeente het kerk gebouw over aan de stichting 'Behoud Grote Kerk', die het be dehuis gaat ombouwen tot een centrum voor religieuze, cultu rele en maatschappelijke activi teiten. Aan de overdracht ging een lan ge periode vooraf waarin het voortbestaan van het kerkge bouw ter discussie stond. De stichting die nu de kerk over neemt werd in feite uit nood ge boren. De kans was groot dat de kerk lange tijd leeg zou komen te staan en zou verpauperen. De stichting voelde daar niets voor. Met acties en een zoektocht naar sponsors wist de stichting vol doende middelen bijeen te krij gen om de kerk in de Noord straat te verwerven. Opname Na de overname wil de stichting het gebouw eerst wat opknap pen. De kerk heeft wat achter stallig onderhoud opgelopen, maar met een investering van ruim een ton moeten de meeste mankementen verholpen kun nen worden. Is het gebouw weer op orde, dan wil de stichting er kleinschalige evenementen laten plaatsvin den, gedacht moet dan worden aan kooroptredens, tentoon stellingen, orgelconcerten en festiviteiten. De officiële over dracht vindt vrijdag 15 decem ber plaats in de kerk om 15 uur. Tevens kan het gebouw dan be zichtigd worden. MIDDELBURG - Een 22-jarige inwoner van Middelburg is donderdagnacht in de Koestraat in Middelburg aangehouden omdat hij te hard reed en een verkeerslicht negeerde. Tijdens de aanhouding verzette de man zich hevig. Ook beledigde hij de politie. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. GAPINGE- De dorpsraad Gapinge blijft het oneens met de aanpassingen op de Schellachseweg. In een brief aan het Wa terschap Zeeuwse Eilanden maakt de dorpsraad bezwaar te gen het plaatsen van borden met het opschrift Gevaarlijke Berm De dorpsraad vindt deze borden geen oplossing voor de pro blemen op de Schellachseweg. Het verkeer op de Schellachse weg moet door het gebrek aan ruimte steeds vaker uitwijken naar de berm. Een jaar geleden besloot het Waterschap Zeeuwse Eilanden lijnen te trekken aan weerszijden van de weg die als fietspaden moesten voldoen. „De breedte van deze banen is nog niets eens een fietsstuur", oppert L. Corbijn-Coppoolse van de dorpsraad Gapinge. De dorpsraad vindt de aanleg van een afgebakend en breed genoeg fietspad noodzakelijk voor de veiligheid. SLUISKIL - Kunstmeststoffenfabriek Hydro Agri in Sluiskil heeft een klankbordgroep in het leven geroepen, waar verte genwoordigers uit diverse maatschappelijke organisaties zit ting in hebben. Doelstelling van de klankbordgroep is een betere informatie voorziening naar de directe omwonenden en controle van de naleving van nationale en Europese milieuvoorschriften en - doelstellingen. Een dergelijke club bestaat al langer bij de na burige kunstmeststoffenfabrikant Zuid Chemie in Sas van Gent. De klankbordgroep van Hydro Agri komt op 21 decem ber voor het eerst bij elkaar. VEERE - Bijstandgerechtigden in de gemeente Veere krijgen voor de feestdagen van de kerken een cadeaubon. Dit is een vervolg op de kerstpakkettenactie van vorig jaar. De gerefor meerde, hervormde en Samen-op-Weg kerken van Veere wilden aanvankelijk honderd kerstpakketten in het gemeen tehuis uitdelen aan de bijstandsgerechtigden. Wegens ruim tegebrek is voor de cadeaubon gekozen. De cheques worden naar de mensen verstuurd. Alleen bijstandsgerechtigden die in oktober dit jaar een uit kering ontvingen en die een zelfstandig huishouden voeren, krijgen het extraatje. TILBURG - De Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO) houdt donderdag 14 december de jaarlij kse algemene vergadering in Tilburg. Er is gekozen voor het praten over een thema, Ruimte voor ondernemende agrariërs. Daarover wordt 's morgens in eigen kring gesproken's Middags is er een openbaar gedeelte. Onder leiding van gespreksleider J. van Outryve, van de Stu diedienst Belgische Boerenbond, kan er over het thema gedis- cussieërd worden met panelleden T. A. M. Beckers, directeur Brabants Centrum voor Duurzaamheidsvraagstukken, B. J. Constandse, bestuursvoorzitter The Greenery Interna tional en A. J. A. M. Vermeer, voorzitter van de ZLTO. De middagbijeenkomst in de schouwburg van Tilburg begint om 13.45 uur. door Conny van Gremberghe HULST - De voetbalverenigin gen Clinge en Hulsterloo (in Nieuw-Namen) zijn binnenkort eigenaar van hun eigen com plexen. De gemeente Hulst wil de buitensportaccommodaties van de clubs privatiseren. De Hulster raad beslist donderdag 21 december over het afstoten van de twee complexen. Het privatiseren van de accom modaties heeft nogal wat voeten in aarde gehad. Het dagelijks bestuur van Hulst had bijna twee jaar nodig om met de club besturen tot een vergelijk te ko men. Besprekingen met andere clubs in Hulst, HW en VV Steen over privatisering lopen nog. De clubs Clinge en Hulsterloo zullen in cle toekomst zelf gro tendeels zorg dragen voor het beheer en onderhoud van de ac commodaties. Met de gemeente is afgespi'oken welke delen aan REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A, Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax:(0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl de groenvoorzieningen rond de complexen nog door de gemeen te worden onderhouden en wel ke niet. Het onderhoud aan de complexen zal door de gemeen te gecontroleerd worden. De verenigingen kunnen op hun beurt de gemeente vragen om advies. Om het beheer en onderhoud fi nancieel rond te kunnen krijgen, ontvangen de clubs res pectievelijk 69.000 en 46.000 gulden gulden subsidie per jaar. Jaarlijks zullen die bedragen iets worden verhoogd. De priva tisering van de veldaccommo- daties levert de gemeente Hulst een besparing op van ruim 121.000 gulden. De uren die door gemeentewer kers werden gebruikt voor het onderhoud aan de velden en om geving zullen nu worden aange wend voor andere projecten, zo als de aanleg van groenvoorzie ningen in de nieuwbouwplan- nen. De commissie financiën buigt zich donderdag 14 december over het voorstel. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis en begint om 19.30 uur. HULST - De Hulster atletiek vereniging RKHAV neemt 23 mei 2001 deel aan de Roparun. Acht leden van de club lopen dan in estafette-vorm vanuit Rotterdam naar Parijs. Behalve vanwege de sportieve uitdaging doen de atleten ook mee om geld bijeen te brengen voor de Stichting Roparun. De ze spant zich in om het leven van kankerpatiënten draaglijker te maken. Het geld gaat naar di verse projecten van ziekenhui zen en instellingen. De atleten overbruggen binnen twee dagen en nachten een af stand van 530 kilometer. Het team staat onder leiding van at leet Harol Hiel. De atleten zijn momenteel volop bezig met de voorbereidingen. Directeur Guus Rietra en zijn vrouw (eerste en tweede van links) mochten zich op de afscheidsreceptie verheugen in grote belangstel ling. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Guus Rietra nam gisteren na een bijna dertigjarige loopbaan in het onderwijs officieel afscheid als directeur van het Regio naal Opleidingencentrum (ROC) Westerschelde in Ter neuzen. Wellicht niet geheel toevalligerwijs werd Rietra vrijdag ook 59 jaar, terwijl hij ook nog eens zijn 31-jarige hu welijksfeest vierde. Behoudens enkele moeilijke periodes, met name de laatste tien jaar tijdens cle niet afla tende fusiegolven in het on derwijs, keek Rietra tijdens het officiële gedeelte van de drukbezochte afscheidsrecep tie in de kantine van het ROC aan de Vlietstraat met tevre denheid terug op zijn loop baan. „Er staat een mooi nieuw gebouw, de fusiepijn is grotendeels over, op didac tisch gebied vervullen we een voorbeeldfunctie voor de rest van Nederland en er zijn be langrijke onderwijsvoorzie ningen behouden gebleven voor Zeeuws-Vlaand eren. Ik denk clan ook dat het ROC de toekomst met vol vertrouwen tegemoet kan zien", aldus de scheidende directeur. Met name het inzicht dat al leen schaalvergroting de red ding kon betekenen van een reeks middelbare beroepsop leidingen in Zeeuws-Vlaande- ren leverde Rietra veel loftui tingen op van sprekers als burgemeester R. Barbé („An ders was het over geweest met dergelijk onderwijs in onze re gio") en R. Ruules, optredend namens de Raad van Advies van het ROC. De scheidend directeur werd eveneens geprezen voor het grote belang dat hij hechtte aan cle samenwerking tussen praktijkonderwijs en het be drijfsleven. „Samenwerking is de basis van alles. Het is een gemeenschappelijke belang dat zich uitstrekt tot over de landsgrenzen. Ook op dit vlak vervult het ROC Westerschel de een voortrekkersrol", aldus Ruules. Hij hoopte evenals Rietra vurig op een spoedige aansluiting tussen het voorbe reidend beroepsonderwijs en het middelbaar beroepsonder wijs. „Op die manier kan er nog beter worden ingespeeld op de behoeften van de ar beidsmarkt." door Barend Pelgrim HULST - Bewoners van de buurt Linie in Hulst wachten al een half jaar op een antwoord van het Hulster college op hun bezwaarschriften tegen de inlij ving van hun buurt bij de Wijk raad Langs de Linie (voorheen Moerschans). Woordvoerder H. Vroon van de bezwaarma kers vindt dat met name porte feuillehouder P. Weemaes als wethouder van dorps- en wijk raden een buitengewoon kwa lijke rol speelt. „Ik vermoedt dat Weemaes er vanuit gaat dat ons verzet doodbloedt wanneer hij niet reageert. Het is te gek voor woorden dat een wethouder zich dit kan permitteren." De kwestie over de woonwijk speelt al sinds februari van dit jaar. In die periode werd de nieuwe wijkraad in de wijk Moerschans (nu officieel Langs de Linie genaamd) opgericht, maar het gemeentebestuur had verzuimd daarbij de bewoners van de Linie-buurt (onder ande re Korenbloem, Klaproos en Hoefblad) uit te nodigen. Enke le verbolgen bewoners kwamen daarop in actie en organiseer den een buurt onderzoekje, met als resultaat dat tweederde van de negentig gezinnen zich expli ciet uitsprak tegen een integra tie bij de wijk Langs de Linie. Zowat zestig huishoudens on dertekenden in mei een brief aan het college van B en W om die stelling te onderstrepen. De bundel brieven werd op 30 mei door een vertegenwoordi ging van de actievoerderende inwoners overhandigd aan wet houder W. Kayser. Het enige te ken van leven dat het stadhuis sindsdien gaf was één ont vangstbevestiging op 6 juni, ge richt aan woordvoerder H. Vroon. Op 6 juli vond dan nog een ontmoeting plaats tussen Weemaes en een vertegenwoor diging van De Linie, waarbij de wethouder de toezegging deed dat alle bewoners van de Linie- buurt nog voor de zomervakan tie een brief van de gemeente konden verwachten en dat er in september een bewonersbijeen komst plaats zou vinden. Woordvoerder H. Vroon van de actiegroep tegen de ongewenste inlijving noemt de handelwijze van Weemaes 'onsmakelijk'. „Hij zorgt voor tweespalt in on ze buurt tussen voor- en tegen standers. Dat heeft hij opgeroe pen. Wij hebben er niet om gevraagd bij Moerschans te ho ren. In plaats van dat hij als wet houder zorgt dat er zo min mo gelijk narigheid is, doet hij het tegenovergestelde." Vroon wijst erop dat ook een wethouder zich dient te conformeren aan een vi sie waar een meerderheid achter staat, al is die visie niet de zijne. Weemaes reageert koeltjes op de beschuldigingen uit de Linie. Het is volgens de wethouder be langrijk dat er een goede belan genafweging plaatsvindt vóór de gemeente een brief de deur uitdoet. Er is volgens hem dan ook meer aan de hand alleen de keuze voor het al dan niet onder de wijkraad Langs de Linie res sorteren. „Het gaat ook over de speelvoorzieningen in die buurt. Daarover moet nog een nadere afweging gemaakt wor den. Het ligt allemaal iets genu anceerder en gevoeliger dan meneer Vroon denkt." WESTDORPE - De natuurbe schermingsverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen hebben de komende dagen weer een aantal activiteiten op touw gezet. Woensdag 13 december wordt in bezoekerscentrum De Baecker- mat in Westdorpe een dia-lezing gehouden over de natuur in Zeeuws-Vlaanderen. De bijeen komst begint om 20 uur. Ward de Brabandere van 't Duumpje verzorgt vrijdag 15 december een dia-lezing over zijn reizen in het clubgebouw van 't Duumpje aan de Oostburgse Philipsweg. Deze begint om 19.30 uur. Jeug dige natuurbeschermers kun nen zaterdag 16 december op excursie naar het Seali fe Centre inBlankeberge. Aanmelden kan bij Ward de Brabandere VRIJDAG ZATERDAG 15 I 16 DECEMBER DECEMBER 14.00-22.00 UURl 10.00-18.00 UUR 17 DECEMBER 10.00-18.00 UUR Advertentie DRIE DAGEN DIERPLEZIER MET O.M.: Dierbenodigdheden honden, schapen, fretten, slan- sÏÏSe?daeCS.TreS 9en'aras' spinnen' roofvogels, wedstrijden konijnen, paarden, katten, een- en natuurlijk heel ^en- cevia's, duiven, struisvo- veel dieren zoals. gels, kippen, gerbils. etc. zeelandhallen TEL. 0113-221020 FAX 0113-221536 Toegang 10.00 Kind tol 12 jaar 5.- ÜlUto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 69