Uw bestaande hypotheek en levensverzekering in het nieuwe belastingstelsel. Belastingdienst PZC 8 Ha Mijn papa heeft lekker een. grotere aan Je aflossing" van de hypotheek, gekoppelde levensverzekering Jan Je Jouwe/ woensdag 6 december 2000 Vanaf 1 januari 2001 gelden de nieuwe belasting regels. Dat heeft ook gevolgen voor uw leven- of spaarhypotheek. Een vast onderdeel van zo'n hypotheek is namelijk een levensverzekering (ook wel kapitaalverzekering genoemd) die na de loop tijd een bedrag ineens uitkeert voor de aflossing van uw hypotheekschuld. De kapitaalverzekering van uw hypotheek wordt straks belast in box 1 of box 3. Wat in uw geval het gunstigste is, hangt af van uw persoonlijke situatie. U hebt hoe dan ook tot 1 april 2002 de tijd om de kapitaal verzekering in die box onder te brengen die voor u het gunstigste is. Kapitaalverzekering afgesloten op of vóór 14 september 1999? Is uw kapitaalverzekering afgesloten op of vóór 14 september 1999 en hebt u sindsdien de premies niet verhoogd en de looptijd van de verzekering niet verlengd, dan zijn de uitkeringen vrijgesteld als u blijft voldoen aan de voor waarden die daarvoor nu al gelden. De waarde van uw verzekeringen blijft bovendien in box 3 vrijgesteld gedurende de looptijd tot een bedrag van 272.000,- 123.428) per persoon. Meestal is het gunstig om uw verzekering in box 3 te houden. U hoeft hiervoor niets te doen. Is de kapitaalverzekering van na 14 september 1999, dan geldt vrijstelling van de waarde in box 3 niet. U betaalt dan vermogensrendementsheffing (30% van een standaardrendement van 4% over de waarde). M /r, M.. Kapitaalverzekeringen afge sloten na 14 september 1999? Is uw kapitaal verzekering na 14 september 1999 afgesloten of hebt u sindsdien de premies verhoogd of de looptijd verlengd, dan is het meestal gunstiger om uw kapitaalverzekering onder te brengen in box 1 door de verzekering te laten aanmerken als 'kapitaalverzekering eigen woning'. De uitkering is dan vrijgesteld tot 272.000,- 123.428) per persoon. Wel geldt dan de voorwaarde dat u dit geld daadwerkelijk gebruikt voor aflossing van uw hypotheekschuld. De vrijstelling kan bovendien nooit hoger zijn dan de bestaande schuld voor de eigen woning. Hoe zet u uw bestaande verzekering om? Als u uw kapitaalverzekering wilt aanmerken als 'kapitaalverzekering eigen woning', met de bijbehorende vrijstelling in box 1, dan moet u uw verzekeringsmaatschappij de polis laten aanpassen. Neem hierover contact op met uw tussenpersoon of verzekeringsmaatschappij. Kapitaaiverzekering in box 1 plaatsen kan tot 1 april 2002! Wilt u de kapitaalverzekering inderdaad om zetten in een kapitaalverzekering eigen woning. regel dit dan vóór u aangifte doet over 2001. U hebt dus nog de tijd tot uiterlijk 1 april 2002. U kunt dan uw verzekering voor het hele jaar 2001 laten aanmerken als 'kapitaalverzekering eigen woning', door hierom te verzoeken bij uw aangifte over 2001. Antwoord op uw vragen. Meer informatie over uw leve?tsverzekering en het nieuwe belastingstelsel vindt u op Internet: wwiv.belastingdienst.nl/2001. Ook kunt u de brochure 'Uw kapitaalverzekeringen en het nieuwe belastingstelsel' bestellen bij de Belastingdienst Bestellijn, 0800 - 0043 (24 uur 0 per dag, 7 dagen in de week). Met overige vragen kunt u terecht bij de BelastingTelefoon voor particulieren, 0800 - 0543. Dit nummer is bereikbaar van maandag tot en met donder dag van 8.00 tot 22.00 uur en op vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor informatie over uw specifieke situatie kunt u contact opnemen met uw adviseur. In verband met jaarlijkse indexering zijn de genoemde tarieven en bedragen onder voorbehoud. Leuker kunnen we 't niet maken. Wel makkelijker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 8