Metamorfose voor Tunnelcentrum PZC PZC Opvang als bij moeder Gemeente Axel wil terreinen om honden uit te laten verbeteren Controlerapport in Hulster BTW-zaak blijft geheim stuk Nijmegenaar hoort tien jaar eisen voor smokkel cocaïne GS willen meer weten over uitbreidingsplan van hoefijzerfabriek 19 Meer informatie over voortgang en gevolgen Mechels Theater in Den Dullaert Jazzconcert Kerstconcert Studenten Muziekschool treden op Passagiere bromfiets zwaargewond Geld voor hulp aan werklozen Buutreedners zoeken goed doel Dengriza mag meer mortel maken fotochariesstrijd werkstraf voor helen en omkatten GS gunnen zorgverlening subsidie Bezinning op kersttijd in Hof ter Nesse MET AFSTAND DE BESTE IN MULTEFOCAAL. HENNO CYSOUW woensdag 6 december 2000 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het informa tiecentrum van de Westerschel- detunnel blikt vooruit. De permanente expositie in het Tunnelcentrum aan de rand van het bouwterrein in Terneuzen ondergaat stukje bij beetje een metamorfose. Nog vóór volgen de zomer ziet het centrum er heel anders uit dan de afgelopen HULST - Het Mechels Minia tuur Theater brengt zaterdag 9 december in Den Dullaert de voorstelling 'Oud papier' op de planken. Het verhaal gaat over het leven van Raymond en Rachel. Hij, ooit eigenaar van een welvarend hotel, slijt na het faillissement zijn leven als portier. Rachel is met pensioen en doet het huis houden. Beiden komen tot de ontdekking dat hun huwelijk en lëven een aaneenschakeling van leugens en halve waarheden is. Dit leidt tot dramatische maar vooral hilarische toestanden. De regie is in handen van Stan- ny Crets. De voorstelling begint om 20.00 uur. TERNEUZEN - De stichting Jazz behind the dikes houdt zondag 10 december een concert in stadscafé Het Gerecht in Ter- neuzen waaraan jazzviolist Jos- sche Monitzs, vibrafonist Lode- wijk Bouwens en het Frank Stagnitta Trio meewerken. Het concert begint om 15.00 uur. KIELDRECHT - In de St. Mi chielskerk wordt zaterdag 16 december een kerstconcert ge houden. Medewerking verlenen het plaatselijke St. Gregorius- koor onder leiding van V. van Walle en de Cantorij der Basi liek uit Hulst. Dit gezelschap wordt geleid door A. de Kort. Het concert begint om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid nog even samen te zijn. twee jaar, toen het centrum ruim 100.000 bezoekers infor meerde over de hele opzet van het bouwproject. Stap voor stap wordt die infor matie nu aangepast. De voort gang van de bouw, de plaats waar de boren zich bevinden en de aanleg van de dwarsverbin dingen (door middel van de be vriezingsmethode) worden na drukkelijker in beeld gebracht en ook de manier waarop het wegenstelsel en de kunstwerken gestalte krijgen, wordt extra onder de aandacht gebracht. Daarbij staan zaken als de tun- neltoeritten, het tolplein, de aansluiting op de weg Sluiskil- brug-Hoek, de ontsluiting van het Sloegebied en de bouw van de hangtrogbrug tussen Terneu zen en Hoek centraal. Een nieuw paneel met wendba re borden geeft antwoord op vragen over de economische be tekenis van de tunnel. Daarbij komen zaken aan de orde als de arbeidsmarkt, het toerisme grensoverschrijdende aspecten, opleidingsmogelijkheden en de infrastructuur. Voortgang Coördinator Nancy Vinke van het Tunnelcentrum: ,,We gaan straks ook veel uitgebreider in op de voortgang van de bouw. Daarbij maken we via twee bui zen met lichtjes de voortgang van de boormachines zichtbaar, maar ook de productie, aanvoer en plaatsing van de segmenten. De expositie krijgt er over een half jaar bovendien een pronk stuk bij: de mamoetbotten, die enkele maanden geleden bij het afzinken van het 'ontvangst- caisson' in Ellewoutsdijk wer den aangetroffen, Vinke: „In de eerste fase richt ten we ons vooral op algemene voorlichting over het proj eet, nu gaan we een paar stappen ver der. Daarmee wordt het voor mensen die hier al eens hebben rondgekeken, heel interessant om opnieuw binnen te wippen." HULST - De regio Zeeuws- Vlaanderen van de Zeeuwse Muziekschool houdt in de we ken voor Kerstmis een hele reeks voorspeelavonden. Deze vinden plaats in de vestigings gebouwen in Hulst, Oostburg, Axel, Sluis en Aardenburg. Tijdens deze voorspeelavonden krijgen de studenten de gele genheid hun muzikaal niveau aan het publiek te laten horen. De studenten leren zo in het openbaar te musiceren. De gra tis toegankelijke voorspeel avonden beginnen vandaag, woensdag, in Oostburg. Voor een volledig overzicht van de andere dagen en tijden kan men bij de Muziekscholen terecht. Op een nieuw paneel met draaibare borden worden de economische aspecten van de Westerscheldetunnel belicht. TERNEUZEN - Een 23-jarige vrouw uit Terneuzen heeft in de nacht van maandag op dinsdag bij een val met de bromfiets een schedelbasisfractuur opgelopen. Zij zat achterop bij haar dertig-jarige vriend, die op de Zeedijk, ter hoogte van Schel- penhoek tegen een stoeprand botste en van een talud afreed. De vrouw is overgebracht naar het ziekenhuis in Gent. Haar vriend liep schaaf- en snij wonden op. MIDDELBURG - Het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde incasseert dit jaar 625.000 gulden provincie- geld om het gat te vullen dat ontstond door het wegvallen van subsidies uit het Europees Sociaal Fonds. Het gaat om 475.000 gulden voor intensieve begeleiding van langdurig werklozen in Zeeuws-Vlaanderen (projecten in West- Zeeuws-Vlaanderen, Sas van Gent, Axel, Hulst/Hontenisse, Terneuzen, een projecten speciaal gericht op jongeren, en een project speciaal gericht op Terneuzense allochtonen). Verder is 150.000 gulden bestemd voor hulp aan startende onderne mers en voor vaktaal-cursussen. HULST - De Stichting Hulster Buutreedners is op zoek naar een goed doel. Jaarlijks schenken de tonpraters na afloop van het buutfestijn een deel van het batig saldo aan een instelling of vereniging. Om in aanmerking te komen dient men zijn werkterrein te hebben in Groot Hulst. De mensen moeten be langeloos actief zijn in de vereniging of instelling, die het wel zijn van de gemeenschap dient. Een positieve bijdrage aan een zinvolle vrijetijdsbesteding van de jeugd is een pre. Aan vragen moeten schriftelijk aan de tonpraters gericht worden. De buutreedners steken vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 februari van wal. Zondag zijn er twee voorstellingen. Alleen voor deze twee uitvoeringen/s middags en 's avonds, zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van Den Dullaert. SAS VAN GENT - Dengriza Zand- en Grindhandel uit Sas van Gent mag de capaciteit van de betonmortelcentrale uit breiden. Gedeputeerde Staten zijn bereid de huidige vergun ning van het bedrijf op het Kanaaleiland gedeeltelijk te wijzi gen. Dengriza is een op- en overslagbedrijfvoor zand, grind, ce ment, bouwmaterialen en andere grondstoffen. door Sheila van Doorsselaer AXEL - Hondenbezitters in Ax el zijn niet tevreden over de hon- denuitlaatterreinen. De omhei ning is er niet, of is te laag, de veldjes zijn niet verlicht en na regenval is het er een blubber- partij. De gemeente Axel wil daarom 73.000 gulden uittrek ken om de veldjes 'gebruiks vriendelijker' te maken. De Axelse BOA (Buitengewoon Opsporingsambtenaar), die ook is belast met de taak van hon dencontroleur, heeft sinds zijn aanstelling diverse gesprekken met hondenbezitters gehad. Daaruit werd duidelijk dat ve len niet tevreden zijn over de huidige situatie. Ook kwamen er bij de gemeente klachten brieven binnen. De gemeente wil daarom de veldjes voorzien van een hek werk of ondoordringbare heg. Hoewel het eigenlijk niet mag, gaan de honden op het uitlaat - terrein los van de riem. Ze kun nen in de huidige situatie mak kelijk de benen nemen. De gemeente is overigens wel van plan de uitlaatterreinen aan te wijzen als locatie waar loslopen is toegestaan. Het aanbrengen van verlichting moet het gevoel van onveiligheid onderhonden- bezitters tegengaan. Ook zullen de toegangswegen tot de veldjes worden bestraat en komen er bankjes en een prullenbak. De gemeente is van zins ook een nieuw uitlaatterrein aan te wij zen voor de hondenbezitters uit de Van Middelhovenstraat en Zonnemare. Ook zullen vier veldjes worden verplaatst naar een meer geschiktere locatie, te weten de Sportlaan, het Paulus Potterpad en twee aan de Em- mastraat. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 23-jarige inwoner van 's-Heer Hendrikskinderen ver oordeeld tot zestig uur werkstraf. De man had mei dit jaar moeten weten dat hij een gestolen auto voor 4500 gulden had gekocht. Toen het voertuig niet naar zijn zin was werd er een tweede auto aangeschaft. De auto werd omgekat door onder delen van de ene naar de andere auto over te zetten. MIDDELBURG - GS hebben een subsidie van 115.000 gulden toegekend aan de Stichting voor Regionale Zorgverlening Walcheren (SVRZ)Het geld wordt gebruikt voor kleinschali ge huisvesting van dementerende ouderen. Deze is succesvol gebleken bij andere projecten.. Het project in Westkapelle is een proef. Als blijkt dat de kleinschalige opvang een succes is, volgen meer voorzieningen in Zeeland. door Lilian Dominicus HULST - Oud-raadslid F. de Vries van Progressief Hulst mag het controlerapport van de Rijksbelastingdienst in de Hul ster BTW-zaak niet inzien. Het gemeentebestuur wijst zijn ver zoek af. Wethouder P. Weemaes deelde dat dinsdagmiddag al vast mee tijdens een openbare hoorzitting. „Wij gaan ons in tern nog beraden, maar ik heb (Advertentie) Verkeersongeval - bedrijfsongeval FLOS DIELEMAN letselschade Gratis inloopspreekuur 2e en 4e vrijdag van iedere maand van 14.30-17.00 uur. Singelweg 2 - AXEL Ten kantore van mr. A. I. Cambier Tel.info tel. 0118-637488 REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl vanmiddag geen enkele overtui gende reden gehoord om het do cument openbaar te maken." De Vries werd gisteren op last van de Middelburgse arrondis sementsrechtbank gehoord. Hij had in maart van dit jaar ge vraagd om inzage in het boe kenonderzoek, waarbij de fiscus heeft gezocht naar onre gelmatigheden in grondtrans- acties. Dat werd geweigerd, waarop De Vries bezwaar aan tekende en weer om inzage ver zocht. Hulst weigerde ander maal. De rechter floot Hulst in november terug; de gemeente had niet de juiste procedure doorlopen en moest het bezwaar van De Vries opnieuw in behan deling nemen. Gisteren gebeur de dat tijdens de hoorzitting. OSSENISSE - Het gemeen schapscentrum Hof ter Nesse staat zaterdag 16 december ge heel in het teken van de kerst sfeer. Onder het motto 'rondom de kerststal' wordt vanaf 14.00 uur verschillende activiteiten gehouden Men kan luisteren naar het kerstverhaal, een korte medita tie door pastor C. van Geloof en passende gedichten. De muzi kale inbreng komt van de jeugd uit Ossenisse en een harpspeler. Het koor Cantate Domino van de parochie Ter Duinen uit Kloosterzande draagt vocaal zij n steent j e bi jVoor de organi satie van deze bijeenkomst te kenen de plaatselijke dorps raad, de Stichting Hof ter Nesse, het kerkbestuur van Ter Duinen en de KBO Ossenisse de handen. Hulst heeft jarenlang - vanaf 1983 - bedragen aan BTW-gel- den teruggevorderd bij de aan koop van bouwgrond. Maar om dat de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeente de grond later voor la gere prijzen doorverkocht, was deze terugvordering volgens de Wet op de Omzetbelasting veel te hoog. De fiscus zou Hulst hiervoor in 1997 al op de vingers hebben getikt, maar de gemeen te bleef de verliesgevende grondtransacties onjuist boe ken. Weemaes beriep zich onder meer op de geheimhoudings plicht in de algemene wet rijks belastingen (artikel 67), die de de fiscus alleen onder dwang van de minister kan breken. De Vries bracht daar tegenin dat hij zijn verzoek tot inzage daarom ook niet aan de rijksbelastingen had gewend, maar juist aan de gemeente, een publiek over heidsorgaan. En daarvoor geldt de Wet openbaarheid bestuur, zo pleitte hij. „Het gaat hier om gemeen schapsgeld en daarom moet het algemeen belang van openbaar heid voorgaan aldus het voor malig raadslid. Ook vond Weemaes dat door openbaarmaking van het stuk de onderhandelingspositie van de gemeente met de fiscus zou verzwakken. Hoewel het college van burge meester en wethouders tijdens de raadsvergadering van juni trots verkondigde, dat het ze ge lukt was de opgelegde boete van 1,3 miljoen gulden terug te brengen tot zeshonderddui zend, zijn bl ijkbaar nog niet alle zaken verrekend. „We willen de relatie met de be lastingdienst niet verstoren", verklaarde de Hulster wethou der. Het antwoord op het be zwaarschrift kan De Vries nog dit jaar tegemoet zien. Bij gastouderhuis Okiedokie wordt zowel met inrichting als de activiteiten zoveel mogelijk een normale thuissituatie benaderd. foto Charles Strijd door Lilian Dominicus SAS VAN GENT - Het lijkt meer op een woonhuis dan op een kinderdagverblijf. En dat is nu net de bedoeling van de leidsters, Ingeborg van der Vliet en Karin Spuesens. Gastouderhuis Okiedokie vangt kinderen van nul tot twaalf op in een zo vertrouwd mogelijke, huiselijke omge ving. De kleurrijke wanden en het talrijke, rondslingerende speelgoed maken de woonka mer tot een waar kinderpara dijs. Het handjevol kinderen vermaakt zich op deze door snee dinsdagochtend koste lijk met het bouwen van een blokkentoren, met de speel tjes in de box en de fietsjes. Een zachte bank zorgt voor extra intimiteit. De achter tuin herbergt onder meer een bonte verzameling kinder fietsjes en een schommel. Bo ven zijn twee kamers inge richt met bedjes, waarin de opvangkinderen hun dage lijkse tukje doen, „We houden zoveel mogelijk het ritme van thuis aan", legt Ingeborg uit. „Met slapen, met het geven van flessenvoeding... De ou dere kinderen, die al vast voedsel krijgeneten tussen de middag met ons een boter hammetje mee," Opvang net als thuis, dat bete kent ook activiteiten net als thuis. „We nemen ze mee naar de dierenwei, of naar de markt om boodschappen te doen", aldus Karin. De twee leidsters zijn nog niet zo lang bezig met Okiedokie, maar hebben toch al een ja renlange ervaring in de kin deropvang. „We deden het al tijd thuis", zegt Karin. „Maar dat liep uit de hand. Totdat onze mannen het genoeg von den. Toen zijn we met elkaar in contact gekomen en hebben we plannen gesmeed. We moesten ineens aan veel meer voorwaarden voldoen, maar we hebben nu wel veel meer ruimte. We hebben nu weer plaatsen over." Niet alleen de allerkleinsten zijn bij Ingeborg en Karin welkom. Ook oudere kinderen kunnen na schooltijd bij ze te recht. Om huiswerk te maken of zich terug te trekken heb ben ze hun eigen ruimte bo ven. Met een computer, een schoolbord en een tafelvoet balspel. Ingeborg: „Maar ze vinden het gezelliger om bij de rest beneden te zitten." van onze regioredactie ARNHEM - De Arnhemse offi cier van justitie heeft tegen een 32-jarige man uit Nijmegen tien jaar cel geëist. Het Openbaar Ministerie acht bewezen dat de Nijmegenaar bij Terneuzen 150 kilo cocaïne het land in heeft ge smokkeld. Twee medeverdach ten, een 25-jarige man uit Wij- chen en een 28-jarige inwoner uit Beuningen, hoorden een ge vangenisstraf van zeven jaar te gen zich eisen. Eind 1999 en begin dit jaar haalde het trio tot driemaal toe drugs uit de Westerschelde, zo stelt Justitie. Die verdovende middelen waren daar op af spraak gedumpt door een Co lombiaanse bananenboot. De drie mannen visten in gezel schap van andere leden van de groep de cocaïne uit zee. Ze ge bruikten een speedboot met ge avanceerde apparatuur aan boord om de coke op te sporen. Toen ze op 19 maart weer een partij harddrugs boven water wilden halen, werden ze gear resteerd. Het Openbaar Ministerie ver klaarde dat de hoofdverdachte een cruciale rol speelde in de criminele organisatie. „Hij was de coördinator van alle acties", aldus officier van justitie mr. Y. Vermin. De 32-jarige onder- hield intensieve contacten met de drugsleveranciers in Colom bia en hij was het die de bevelen gaf aan de overige leden van de smokkelaarsbende. Het aantal bewijzen tegen de drie mannen is groot, zo beweert Justitie. Er werden telefoonge- door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De gemeen te Hontenisse krijgt tot 27 maart 2001 de tijd Gedeputeerde Sta ten van extra informatie te voorzien over de uitbreiding van hoefijzerfabriek Kerck- haert in Vogelwaarde. GS had den de gemeente al eerder om extra informatie gevraagd, maar dat was niet voldoende voor GS om een beslissing te kunnen nemen. Hontenisse had in juni dit jaar bij GS een verklaring van geen bezwaar aangevraagd voor de bouw van een productiehal ach ter het hoofdgebouw van de hoefijzerfabriek. GS hadden het college van burgemeester en wethouders verzocht het ver zoek op een aantal punten aan te vullen, waar het college tien we ken de tijd voor kreeg. De argu menten achten GS echter onvol doende. Hontenisse vraagt nu om een nieuwe verlenging van de ter mijn om GS alsnog terwille te zijn. GS willen achtergrondin formatie over twee scenario's die op de uitbreiding van de pro ductiehal van toepassing zijn. De hal kan op de huidige locatie van het bedrijf worden ge bouwd, maar de hele fabriek kan ook worden verplaatst naar een bedrijventerrein ten zuiden van Vogelwaarde. Onderzoek De gemeente hoopt zo snel mo gelijk het bureau Stichting Ad viesbureau Onroerende Zaken in Rotterdam de opdracht te ge ven de bedrijfsverplaatsing te onderzoeken. Ook hoopt de ge meente zo snel mogelijk de re sultaten van een akoestisch on derzoek binnen te krijgen. GS gaan akkoord met de ge vraagde termij nsverlenging door de gemeente, maar wijzen het college erop dat als nu we derom niet wordt voldaan aan de waag van GS, wellicht het verzoek om de verklaring van geen bezwaar af te geven niet in behandeling wordt genomen. (Advertentie) sprekken afgetapt en telefoon nummersvan connecties uit Co lombia gevonden. Bovendien ontdekte de politie in de auto van een van de drie mannen een lijst met gegevens over de lading van het Colombiaanse schip. Daarnaast kwam een van de partijen coke die niet was opge haald, toevallig terecht in de netten van een vissersboot.Eer- der veroordeelde de Arnhemse rechtbank andere bendeleden tot celstraffen. De zaak werd toen aangehouden omdat de ad vocaten getuigen wilden oproe pen. Uitspraak op 19 december. APA Multifocaal? Bij Het Huis heeft u de beste en de meeste keus. Zoals multifocale brillenglazen uit de Collectie van Het Huis, 450,- 204,20 per paar. Of kom eens kijken naar de nieuwste generatie multifocale brillenglazen van Rodenstock.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 49