Brandweer Sloe stapje dichterbij PZC Dikke cheque voor Cambodja-actie Zwerfkatten laten zich vlot vangen Ziekenhuisteam geeft Walcherse patiënt thuis zorg Middelburg verdaagt besluit over theater GA GERUST VOOR UW BEURT 1.20 Van Gelder blij met toezegging Zorgstichting krijgt subsidie voor renovatie Van GILS de WIT UNIEKE TAPIJTENSHOW Borsele woensdag 6 december 2000 door Harmen van der Werf MIDDELBURG - Of de geza menlijke Sloebrandweer voor bedrijven in Vlissingen-Oost en de Westerscheldetunnel er komt, durft commissaris der ko ningin W. T. van Gelder nog niet te voorspellen. Hij is wel posi tiever gestemd over de haal baarheid dan enkele weken ge leden. Van Gelder haalde onlangs uit naar het havenschap Zeeland Seaports. Dat zou te weinig en thousiasme tonen voor de op richting van een gemeenschap- MIDDELBURG - Gedeputeer de Staten van Zeeland hebben een subsidie van 115.000 gulden toegekend aan de Stichting voor Regionale Zorgverlening Wal cheren (SVRZ). Het geld wordt gebruikt voor de aankoop en renovatie van een bungalow aan de Zuidstaat in Westkapelle. In het pand kun nen zes dementerende ouderen wonen. Zij hadden anders naar een verpleeghuis gemoeten bui ten hun vertrouwde woonomge ving. Deze kleinschalige aanpak van de huisvesting voor demente rende ouderen is succesvol ge bleken bij andere projecten. Het plan biedt volgens Gedeputeer de Staten voldoende zekerheid voor het verstrekken van de subsidie. Het project in Westkapelle is een proef. Als blijkt dat de klein schalige opvang een succes is, volgen meer voorzieningen in Zeeland. pelijke Sloebrandweer, die nodig is om de brandweerzorg in en rond het Sloegebied te ver beteren. Zijn kritiek lokte een reactie uit van voorzitter D. J. P. Bruinoo- ge van het havenschap, tevens gedeputeerde. Zeeland Sea ports is wel degelijk bereid aan de totstandkoming van een Sloebrandweer mee te werken, zo verklaarde Bruinooge in een Statencommissie Resultaat Van Gelder laat weten gelukkig te zijn met die uitspraak. „Ik heb de toezegging gekregen waarop ik zat te wachten." Dat hij daarvoor eerst het haven schap moest kritiseren, maakt hem weinig uit. „Het gaat om het resultaat." Als voorzitter van de stuurgroep die aan de totstandkoming van de Sloebrandweer werkt, wil Van Gelder binnenkort bestuur lijk overleg voeren met Zeeland Seaports. „Het havenschap wil meedoen, alleen de voorwaar den waarop moeten nog duide lijker worden." Bijdrage Een gezamenlijke brandweer voor bedrijven in Vlissingen- Oost en de Westerscheldetunnel is volgens Van Gelder belang rijk voor een doelmatige brand en rampenbestrijding, zowel operationeel als financieel. De rijksoverheid is bereid daaraan een bijdrage te leveren. Met de exploitatie van de Sloe brandweer, met professionele brandweerlieden, zijn naar ver wachting enkele miljoenen gul dens per jaar gemoeid. De ge meenten Vlissingen en Borsele en de bedrijfsbrandweerkorp sen van IPV (het voormalige Hoechst) en van elektricifeits- bedrijf EPZ hadden zich al eer der in principe bereid verklaard mee te willen werken. door Richard Hoving MIDDELBURG - Niets is nog zeker over de plaats van de nieuwe schouwburg in Middel burg. Het college van burge meester en wethouders heeft dinsdag een beslissing uitge steld. Dc onderhandelingen over de verplaatsing van Minia tuur Walcheren gaan vandaag verder. Het Hof van Tange en Ramsburg worden als alterna tieve locatie onderzocht. Ambtenaren van de gemeente onderhandelden tot kort voor het weekeinde met de eigenaren van Miniatuur Walcheren. Het attractiepark op het Molenwa ter is volgens het college de bes te locatie voor een nieuwe schouwburg. Om nieuwbouw mogelijk te ma ken, moet Miniatuur Walcheren naar de gronden van De Nood aan de rand van Middelburg verhuizen. De uitkomsten van de onderhandelingen werden gisteren voorgelegd aan het col- lege van burgemeester en wet- j houders. Het college stelde een beslissing I uit. Volgens wethouder R. Visser (AOV/Unie 55+, cultuur) heeft 1 het gemeentebestuur moeite met de investering die het at tractiepark op de gronden van De Nood wil plegen. „Het gaat om een te laag bedrag." Hoe groot het verschil is tussen beide I partijen, wilde Visser niet zeg gen. „Dat is slecht voor de on- 1 derhandelingspositie. De gesprekken met Miniatuur Walcheren gaan vandaag ver der. In de tussentijd laat het ge- j meentebestuur ook onderzoe ken of het Hof van Tange aan de Looierssingel en het industrie terrein Ramsburg geschikt zijn om een theater te bouwen. 1 De overhandiging van de cheque, vlnr:, Ad Weststrate, Jolanda Sinaij (beiden Cinecity), Hector Loontjes (Stichting Sawasdee) en Arteinis Engel (Cinecity). foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ad Weststrate van de Vlissingse bioscoop Ci necity overhandigde dinsdag avond zestigduizend gulden aan Hector Loontjes van de stichting Sawasdee voor de ac tie Zeeland Helpt Cambodja. Dat bedrag hebben particulie ren en bedrijven bij elkaar ge bracht en is bestemd voor zestig kansarme Cambodjaanse kin deren. De actie past bij het mot to: met één gulden per dag breng je licht in het leven van een kind. De ouders kregen een foto van 'hun kind', nadat ze een adop tiecontract voor drie jaar had den ondertekend. Ze kwamen overeen per jaar 350 gulden te storten. Daardoor heeft hun Cambodjaans kind kans op be ter onderwijs en opvoeding. „Het is min of meer vergelijk baar met een Foster parents kind. Het geadopteerde kind gaat door de foto voor de spon sors leven", zegt Jolanda Sinaij van de Vlissingse bioscoop. Cinecity begon anderhalf jaar geleden met de actie in de hoop 111 kinderen te adopteren. Dat aantal was gebaseerd op de 111 stoelen die de kleinste filmzaal groot is. „We hebben veel ambi tie en iets te hoog gegrepen. Maar met dit totaal van zestig zijn we ook heel tevreden", zegt Sinaij. De initiatiefneemster van de bioscoopactie deelde mee dat de Zeeuwse popgroep Bief ook een kind geadopteerd heeft. Het bedrag zal nog hoger oplopen. Ook een gedeelte van de op brengst van de film Charlie's Angels, die dinsdagavond in première ging, komt ten goede aan de Stichting Sawasdee. UJ CC UJ H cc Ui door Miriam vgn den Broek RITTHEM - Vijftien verwilder de katten heeft de Dierenbe scherming Noord- en Midden- Zeeland de afgelopen weken ge vangen op het volkstuinencom plex in Ritthem. De dieren zijn door dierenartsen onderzocht en gecastreerd of gesteriliseerd. Vier katten zijn nog niet echt verwilderd en zoeken een nieuw baasje. De kattenactie is volgens I. Zweedijk van de Dierenbe scherming zeer vlot verlopen. „Soms krijgen we de katten niet gevangen, maar hier ging het erg snel." Een groot deel van de katten is na behandeling terug op het terrein in Ritthem ge plaatst. Twee katten zijn al bij particulieren ondergebracht. In het dierenasiel in Vlissingen zit ten nog vier katten die goed bij mensen in huis kunnen. De actie in Ritthem is op touw gezet op verzoek van de gebrui kers van de volkstuinen „Zij merkten op dat er steeds meer katten kwamen. Sommige men sen vinden dat vervelend. Sa men met de mensen van Ritthem hebben we afgesproken de kat ten te castreren en steriliseren. Helaas blijven eigenaren hun katten dumpen, maar op deze manier kunnen we toch iets doen om te voorkomen dat het aantal verwilderde katten toe neemt", aldus Zweedijk. Sinds een paar jaar houdt de Dierenbescherming regelmatig dergelijke acties in Noord- en Midden-Zeeland. Sindsdien krijgt de organisatie steeds va ker verzoeken om katten op een bepaald terrein te castreren of steriliseren. Inmiddels bestaat de kattenvanggroep van de Die renbescherming uit vijftien per sonen. Zij plaatsen diervriende lijke vallen en halen de gevangen katten de volgende morgen op. In januari wil de Dierenbe scherming deze actie houden in Middelburg. Waar precies, kon Zweedijk dinsdag nog niet zeg gen. Eind volgend jaar staat de kattenactie gepland op het ter rein van het asielzoekerscen trum op Schouwen-Duiveland. foto Ruben Oreel <S>' a.s. vrijdag KOOPAVOND (open tot 21.00 uur) NODIGT U UIT VOOR EEN MODERNE TAPIJTEN Wij bieden U een verrassende collectie. Van simpel strak tot de kunstcollectie Picasso - Matisse - Paul Klee - van Gogh. Meer dan 150 designs in luiis TRADITIONELE PERZEN Wij selecteerden in Iran een zeer fraaie collectie bijzondere tapijten. Welke wij door onze directe manier van aankoop en werken u heel voordelig kunnen aanbieden. SPECIAAL VOOR DE KERSTMAAND HEBBEN Importeur in- en directe verkoop van TRADITIONELE en MODERNE TAPIJTEN Bosstraat 24. Bergen op Zoom, tel. 0164-242216 Kleden met rood label lot 50% korting gemeente Ontwerp-Beeldkwaliteicplan 'De Blikken II' en Ontwerp-besluit tot aanwijzing welstandsvrij gebied in plan 'De Blikken II* Burgemeester en wethouders van Borsele maken ingevolge het bepaalde in artikel 3:12 van de Algemene wet bestuurs recht, bekend, dat ingaande donderdag 7 december 2000 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van: het Beeldkwaliteitplan 'De Blikken II', en het besluit tot aanwijzing van een welstandsvri| gebied in het plan 'De Blikken II'. 'De Blikken II' is de naam van de nieuwe woonuitbreiding van de kern 's-Heerenhoek. Het plangebied ligt globaal tussen 'De Blikken I'. de Molendijk, het verlengde van de Middelburg- t en een watergang. Het doel van het ontwerp-beeldkwaliteitplan is het bevorde ren van de samenhang tussen het stedenbouwkundig ontwerp en de uitwerking in het ruimtelijk beeld. Het plan is een ont wikkelingsinstrument dat dient als leidraad voor de uitwerking van het bestemmingsplan in bouwplannen en inrichtingsplan nen voor de openbare ruimte. Het vormt een ontwerpkader voor de 'bouwers' aan 'De Blikken II'. Een gedeelte van het plangebied 'De Blikken II' zal als wel standsvrij gebied aangewezen worden. De architectonische verschijningsvorm van de in dit gebied te bouwen woningen wordt geheel vrijgelaten. Het beeldkwaliteitplan schrijft voor deze woningen geen vormgevingseisen voor. In het welstands- vrije gebied kan een grote diversiteit aan bouwstijlen ontstaan. Er is immers geen toetsende instantie (welstand) die de sa menhang tussen en de kwaliteit van de diverse bouwplannen bewaakt. De bouwplannen voor de te bouwen woningen worden in het welstandsvrije gebied wel getoetst aan het bestemmingsplan en de bouwverordening. Het ontwerp-beeldkwaliteitplan en het ontwerp-besluit tot aanwijzing welstandsvrij gebied liggen in het gemeentehuis van Borsele. Stenevate 10 te Heinkenszand ter inzage in de perio de van 7 december 2000 tot en met 3 januari 2001 Het ge meentehuis is voor publiek geopend op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tevens gedurende drie aan eengesloten uren per week ook buiten de werkuren worden ingezien op bovengenoemd adres en wel op de donderdagen van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van tervisielegging kan eenieder zijn of haar zienswijze omtrent het hiervoor genoemde ontwerp- beeldkwaliteitplan en ontwerp-besluit aanwijzing welstandsvrij gebied kenbaar maken bij de gemeenteraad. Postbus I. 4450 AA Heinkenszand. Heinkenszand, 6 december 2000 Burgemeester en wethouders van Borsele. Ir. J. L. M. Mandos, burgemeester P. Katsman, secretaris door Roelf Reinders VLISSINGEN - Zo n duizend patiënten op Walcheren die voor hulp naar Ziekenhuis Walche ren in Vlissingen zouden moe ten, kunnen volgend jaar thuis worden behandeld. Een team van verpleegkundig specialis ten gaat mensen met longaan doeningen, kanker, chronische ziekten als MS en terminale pa tiënten thuis behandelen. Het gaat om handelingen waar voor patiënten anders naar het ziekenhuis zouden moeten. Het team werkt vanuit Ziekenhuis Walcheren en wordt gevormd door verpleegkundigen van het Vlissingse ziekenhuis en Thuis zorg Walcheren. De groep van ongeveer 25 verpleegkundig specialisten komt onder de lei ding van de Walcherse thuis zorginstelling te werken. Volgens directeur zorg R de Boevere van Thuiszorg is het voordeel voor de patiënt dat ze thuis kunnen blijven. „Verder komt er zo eenheid in zorg", aldus De Boevere. „De stoma-verpleegkundige van de poli is dezelfde die bij je thuis komt. De eenheid in adviezen is groter." Volgens hem kon het in het verleden gebeuren dat Thuiszorg en het ziekenhuis langs elkaar heen werkten bij de zorg rond één patiënt. „Er kon sprake zijn van verschillende behandelmethodes. Het team van verpleegkundig specialisten voor ziekenhuis zorg thuis moet de huisartsen in Zeeland ontlasten, zegt De Boe vere. „De ziekenhuizen in Ne derland moeten uit efficiency overwegingen minder mensen opnemen en hen eerder ont slaan", legt hij uit. „De zieken huizen hebben tot taak zich te ontwikkelen tot gespecialiseer de expertisecentra, waardoor er meer mensen die zorg nodig hebben thuis zitten. Deze men sen komen op het spreekuur van de huisartsen die niet altijd de gespecialiseerde kennis hebben om hen te behandelen." Topje Dat kan volgens De Boevere, ge zien ook het dreigende huisarts entekort, 'een rampzalige ontwikkeling' zijn. „De samen werking tussen Ziekenhuis Walcheren en Thuiszorg Wal cheren moet een oplossing bie den voor het topje van de pro blemen." Hij zegt dat de groep van 25 verpleegkundigen een uitstekend instrument is om de te verwachten problemen voor patiënten in de gezondheids zorg in Zeeland tot een mini mum te beperken. „Daar gaat het tenslotte om. De patiënt dient uitstekende hulp te krij gen. Als we niets ondernemen zal de patiënt door de verschui ving in de zorg of in een verkeerd bed liggen of tussen wal en schip vallen." Deze ziekenhuisthuiszorg wordt ondersteund door een commissie met huisartsen, apo theker, medisch specialisten en verpleegkundigen. De Boevere verwacht dat volgend jaar al on geveer duizend patiënten door het team van verpleegkundig specialisten thuis kan worden behandeld. „En dat kunnen er alleen maar meer worden." De samenwerking tussen een zie kenhuis en thuiszorginstelling om patiënten thuis ziekenhuis zorg te kunnen geven, is uniek in Zeeland. Het dagelijks provin ciebestuur wil de samenwer king met twee ton subsidiëren. TIJDELIJK 3 JAAR GRATIS ONDERHOUD EN 2.000,- EXTRA INRUILVOORDEEL Als u voor 31 december een nieuwe Daewoo Nubira koopt, krijgt u maar liefst 3 jaar gratis onderhoud cadeau. Gegarandeerd! En of dat nog niet genoeg is, ontvangt u ook nog eens 2.000,- extra inruilvoordeel op uw huidige auto. Ga snel naar uw Daewoo dealer en vraag naar de voorwaarden. U BENT TOE AAN 'N DAEWOO rel bovenop AKWB-Bovag vo Autobedrijf Moolenaar B.V. Kuyperlaan 287, Goes, 01 13-270026, e-mail: moolenaar@daewoo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 36