Nieuw overleg speeltuinen PZC Wij pakken even lekker uit aan het eind van het jaar.® De Rijke kijkt weer uit over het water ,20 Commissie Veere dringt aan op gesprek na protesten Kerstpraise Leger des Heils Vijftal boet voor botsing met politie o o LU pc LU CC LU O Specialist in kunstgebitten j -3 REMAULT Veiligheid in z'n mooiste vorm woensdag 6 december 2000 door Miriam van den Broek DOMBURG - De Veerse wet houder J. Korstanje gaat opnieuw met de speeltuinver enigingen praten over hun toe komst. Dat zei hij dinsdagavond in de commissievergadering welzijn. Aan het begin van de vergadering kreeg hij 754 handtekeningen van speeltuin vereniging 't Weitje uit Bigge- kerke. In het speelruimtebeleid voor het komende jaar schrijft het college dat de gemeente verant woordelijk is voor de veiligheid in de speeltuinen. Om die veilig heid te garanderen, wilde Veere aanvankelijk meer toezicht in de speeltuinen. Maar deze op lossing is te duur. Het college heeft daarop de indruk gewekt dat dan maar alle beweegbare speeltoestellen wegmoeten. Het bestuur van 't Weitje vreest een dode speeltuin over te houden. „Kinderen van negen jaar gaan niet op een wipkip. Die hebben uitdagingen nodig zoals een ka belbaan en een loopton", zei speeltuinvoorzitter L. de Visser tijdens de vergadering. Daarnaast stelde de speeltuin vereniging dat de gemeente he lemaal niet over de veiligheid van de toestellen gaat. „Die ver antwoordelijkheid ligt bij ons. En over de toestellen hoeft nie mand zich zorgen te maken. Ze zijn geïnspecteerd en allemaal MIDDELBURG - Het Leger des Heils, korps Middelburg, houdt zondag 10 december een Kerst praise om 10.00 uur in het korpsgebouw aan de Hoog straat. Op deze tweede advent verleent de Gospelgroep Foundation haar medewerking aan de dienst waarin vele advents-en kerstliederen gezongen zullen worden. De Kertspraise staat onder leiding van korpsofficier kapitein A. J. Plaisier. Voor de kinderen is er tijdens de samen komst een oppas-en/of kinder- nevendienst. MIDDELBURG - Vijf Vlissin- gers zijn dinsdag in Middelburg voor excessief gedrag tegenover de politie veroordeeld tot boetes van vijftienhonderd, duizend en zevenhondervijftig gulden. De verdachten - 26, 25, 24 en twee van 19 jaar - hadden dit jaar in de nacht van 5 mei na het bevrij dingsfestival in Vlissingen ver zet gepleegd, bevelen genegeerd en grove beledigingen geuit te gen agenten toen één van de ver dachten op het punt stond te worden aangehouden. De aanleiding tot de confronta tie in de Walstraat had niet veel om het lijf, maar het liep daarna volledig uit de hand. Een agente wilde rond drie uur 's nachts de 25-jarige man aanhouden toen hij een trap tegen een fiets gaf. Vervolgens bemoeiden de ande ren zich ermee. Zij wilden de aanhouding beletten. De oudste verdachte pakte de agente vast en slingerde haar weg. Ook de 24-jarige man liet zich niet on betuigd. Een agent die zijn part ner assisteerde, werd tegen een hek geduwd. De jongste Vlissin- gers deden ook een duit in het zakje. Agenten kwamen hun collega's assisteren. „Het werd van kwaad tot erger. De aan houding, de bevelen die niet worden opgevolgd. De inzet van een politiehond en tenslotte het gebruik van de wapenstok. Het is gigantisch uit de hand gelo pen", concludeerde Janssens- Van Kampen. De agenten kre gen verwensingen als vuile slet, stoephoer, flikkers, teringlijers naar het hoofd geslingerd.De mannen vonden op hun beurt het politieoptreden heel ver gaan. Een van de verdachten vond dat hij hardhandig en agressief was aangepakt. goedgekeurd volgens de huidige normen. De gemeente is alleen verantwoordelijk als er een on geluk gebeurt wegens bijvoor beeld een slechte bestrating." De zes aanwezige commissiele den schaarden zich achter de vereniging. Ze vroegen de wet houder met klem nog eens met de verenigingen om de tafel te gaan zitten. „Begin met een schone lei en zoek gezamenlijk naar oplossingen", zei CDA'er W. van Tatenhove. De andere fracties waren dat roerend met hem eens. R. van der Meer van de AOV/Unie 55+ vond het daarnaast vreemd dat de ge meente enerzijds zoveel moge lijk wil privatiseren zoals de voetbal- en tennisverenigingen en anderzijds de speeltuinen in eigen hand wil nemen. Volgens de wethouder had de gemeente- i'aad zelf om dat laatste ge vraagd. Korstanje kon zich verder pri ma vinden in het advies van de commissieleden. „Met behulp van deskundigen wil ik graag proberen tot een oplossing te komen. Want er is, zo blijkt nu, een gezamenlijke verantwoor delijkheid." Wat de wethouder betreft kan er nog deze maand een bijeenkomst worden belegd met de vier speeltuinverenigin gen. De Visser zei na afloop heel blij te zijn met de uitkomst van de vergadering. „We hadden ge hoopt dat dit zou gebeuren. Ik zie de toekomst nu weer met heel veel vertrouwen tegemoet. Er valt dit jaar nog heel wat voordeel bij ons te halen. Want als u nu besluit te kopen, betaalt u pas volgend jaar. Wij bieden u namelijk tijdelijk een gratis uitgestelde betaling aan tot maximaal NLG 15.000,-. Een aanbieding die ook voor al onze Eurocasions geldt vanaf bouwjaar 1995. Bovendien krijgt u op alle nieuwe modellen, behalve op de Citroën Xsara Pieasso, ook nog eens accessoires t.w.v. NLG 1.500,- cadeau! Kom dus snel langs voor een schitterend oud en nieuw. door Mieke van der Jacjt COLIJNSPLAAT - Wat doet die daar nou, op het haven hoofd van Colijnsplaat? Het tengere negentiende-eeuwse heertje met bolhoed, sikje en een wandelstok, vertegen woordigt, bovenop twee enor me, gestapelde stortstenen, de strijd tegen het water. In plaats van Neptunus met zijn wilde baard van zeewier, zijn woeste kop en zijn drietant, symboliseert in Colijnsplaat de beschaafde Johannis de Rijke het bedwingen van zeeën en rivieren. Zijn standbeeld staat er nu pas, want Colijns plaat ontdekte pas anderhalve eeuw na zijn geboorte hoezeer de waterbouwkundig ingeni eur in Japan op handen gedra gen wordt. Commissaris van de Koningin W. van Gelder onthulde dins dag, op de 158ste verjaardag van Johannis de Rijke het standbeeld op het haven hoofd. Het is een replica van een beeld dat al langer, ter ere van Johannis, in de haven van Nagoya staat. Die haven werd aan het einde van de negen tiende eeuw door Johannis de Rijke gebouwd, evenals vele andere waterstaatkundige werken in Japan. De Rijke ont wierp kanaliserings- en ii*ri- gatieprojecten, bouwde ha vens, dammen, dijken, pieren en kaden in dienst van de Ja panse keizer en krijgt daar voor tot op de dag van vandaag nog veel waardering. Tijdens een bijeenkomst in de Het standbeeld van de negentiende-eeuwse waterbouwkundige Johannis de Rijke siert het haven hoofd van Colijnsplaat. foto Dirk-Jan Gjeltema haven van Colijnsplaat gaf Van Gelder het teken om het beeld uit zijn omhulling van zeildoek te pellen. Ook werd een boekje ten doop gehouden, waarin de figuur van Johannis de Rijke naar voren komt. Het boekje is namelijk het gedruk te verslag wat de ingenieur in 1904 maakte toen hij van To kio naar Nederland kwam. De Rijke reisde van Japan via Shanghai en Peking met de Trans-Siberië-expres naar Moskou en vandaaruit naar Nederland. In zijn dagboek noteerde hij wat hij zag en zijn commentaar daarop. Dat le vert een fragmentarisch relaas op over vanalles en nog wat, door de ogen van een negen- tiende-eeuwer met een bijzon- O 1^ Kn 00 N M 03 I 00 LU H Tandprotheticus J. P. A. Rossël Vergoedingen lopen vanaf 75% voor nieuwe kunstgebitten tot 100% voor reparaties door alle ziekenfondsverzekeringen Ook voor particulieren (andere vergoedingen) Telefonische afspraken: 0118-414533, flobeinstraat 52, Vlissingen Schoonheid en veiligheid smelten samen in de nieuwe Renault Mégane en de Renault Scénic. Eigentijdse carrosseriekleuren en bekledingen gecom bineerd met ongeëvenaarde rijprestaties. Ook qua veiligheid zit u goed. Front- en zijairbags, gordelspanners en ABS, uitgebreid met het nieuwe Brake Assistance System staan daar garant voor. Met zoveel verscheiden heid is er altijd een model dat bij u past. Kom kijken of het klikt Ter introductie zijn er de klikdagen bij de Renault-dealer van 7 t/m 30 december. Kom langs en maak kans op een sportieve Mégane Coupé! Iedere bezoeker krijgt in ieder geval een mooie Renault-body warmer cadeau." "Zolang dc voorraad NU OP DE AL ZEER COMPLEET UITGERUSTE MÉGANE EXPRESSION UITVOERINGEN HET ACCESSOIREPAKKET PACK ELYSÉE: UCHT-METALEN VELGEN, RADIO-CD-SPELER EN MISTLAMPEN. Nu VAN f 2.685,- VOOR MAAR f 995,-. Kom naar de klikdagen van 7 t/m 30 december en maak kans op een sportieve renault mégane coupé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 20