Diefstal neemt plezier weg PZC Souburg kampioen in spe Tennissers Elopak langs Zaman Sport in bedrijfscompetitie Patrick Baumgarte weer alleen koploper 19 Judotrainers pleiten voor prof-aanpak Duivenmelkers proberen hokken zo goed mogelijk te beveiligen Nieuw verlies van 't Anker in zaalvoetbal Snookerverlies STZ Middelburg Janine Ballegeer troeft mannen af in Klundert Silvana Bauer blijft ongeslagen bij Masters 9sc°/> uitslagen dinsdag 5 december 2000 ROTTERDAM - De judo wereld is rijp voor een cul tuuromslag. Trainers Chris de Korte en Willem Visser stellen voor hun sport vergaand te profes sionaliseren. Binnen alle geledingen van de Judo- bond Nederland (JBN) moeten profs zitting ne men naast vrijwilligers, om plannen te maken voor topsport, opleiding en we tenschappelijke begelei ding. De bond steunt het initiatief. De Korte, trainer van olympisch kampioen Mark Huizinga, en Visser voeren het zogenoemde Hogere Dan College aan, een gezelschap van 127 judoprofs die allen min stens de vijfde dan bezit ten. Het is een adviescom missie van de JBN. Het college verzocht de bond onlangs dringend de structuur te wijzigen. „Als er nu niets verandert, wordt het nooit meer wat", aldus De Korte. De oefenmeester ergert zich eraan dat vrijwilli gers nog altijd het beleid voor de topjudoka's bepa len. „Pas in maart ver schijnt het nieuwe be leidsplan, terwijl in juli al een WK is. Huizinga krijgt van NOCNSF geen geld voor krachttrainingen omdat het plan ontbreekt. Voor de Spelen is er niets aan gedaan. Heb je pro fessionals in je topsport commissie, dan ligt dat plan ervoor 1 januari." De twee trainers stellen een opdeling van het land voor in vier regio's: Nieu- wegein, HaarlemT" Gro ningen en Rotterdam. El ke regio heeft een eigen trainer en krijgt geld van het regionale steunpunt. In plaats van een bonds coach zou een technisch coördinator de selecties samenstellen voor toer nooien en trainingskam pen. De bond staat, tot verrassing van De Korte en Visser, positief tegen over de plannen. De Kor te: „Ze vroegen zich af waarom ze er zelf niet op waren gekomen." ANP door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Vol afschuw hebben de Zeeuwse duivenmel kers kennisgenomen van de brutale duivenroof waarvan de combinatie Houtekamer slacht offer geworden is. Geen mens is er echter door verrast. De goed presterende melkers kennen de vrees voor diefstal en hebben al lang veiligheidsmaatregelen getroffen. „Het is een ramp. Het plezier dreigt zo verloren te gaan." Eén ding is zeker: de gestolen duiven zullen niet meer worden ingezet tijdens vluchten. „De dieren worden gebruikt om te kweken. Afstammelingen van een topduif zijn zeer gewild en kun je gerust verkopen", weet de 65-jarige duivenmelker Cas van de Graaff uit Arnemuiden. De 56-jarige Leo Breepoel uit Hoek zegt: „Vooral de fonddui ven die gebruikt worden op de lange vluchten, zijn veel geld waard. Je kunt met een duif vijf keer achtereen een korte vlucht winnen, maar dan nog wil nie mand jouw duif hebben. Een duif die een lange vlucht uit bij voorbeeld het Franse Dax wint, levert zo'n 24.000 gulden op Een duif die de vlucht uit Barce lona wint bijna 300.000 gul den." Ringummer doorEduard Hofman HULST - Met nog één competi tieronde te gaan in de Hulster bedrijfstenniscompetitie zijn in de A-poule vier ploegen zeker van een plaats in de kampi oenspoule: Delta Sport, Elopak en Zaman Sport in de Al-poule en Luctor Belting in de A2-pou- le. De grootste verrassing van de vierde speelronde was de ruime overwinning van Elopak op re- HULST - In de zaalvoetbalcom- petitie van het rayon Hulst is 't Anker/Schelfhout van slag. De koploper van het eerste uur ver loor voor de tweede opeenvol gende keer. Runner-up ADM- /Lazarus was met 5-4 te sterk. CanteÖIeer/Pearle (5-2 tegen ZVH/Mojres 4) en Casteels/De Meerpaal'-(12-2 tegen De Rei zende Man) handhaafden hun ongeslagen status en profiteer den daardoor van de nieuwe misstap van de concurrent. Winst was er verder voor de ploegen van Mikro Electro (4-2 tegen ING Bank), Première/Za- man Sport 2 (7-2 ten koste van IZV/IBS), Rabobank (12-2 te gen Electron), Donckers (9-3 te gen Den Dullaert) en De Smet Deze ploeg boekte tegen Nec- kermann/Stuntmarkt de twee de overwinning: 7-3. SPIJKENISSE - De snooke raars van STZ/Inperson hebben in de eredivisie Zuid een onno dige nederlaag geleden. In en te gen Spijkenisse verloren de Middelburgers met 5-4. STZ liet diverse kansen op een beter resultaat liggen. Vooral Danny Cheuk A Lam was slecht op dreef. Hij verloor alle drie zijn frames. In zijn derde partij, bij een 4-4-stand, was hij dicht bij de zege en een overwinning. Hij miste drie keer de laatste (zwarte) bal. Ook Chris van Renswoude verkeerde niet in topvorm, al won hij één partij. Jacco de Visser deelde niet in de malaise. Hij bleef ongeslagen. STZ blijft door de kleine neder laag middenmoter. ten toppers. De totale waarde bedroeg ongeveer 300.000 gul den. Een maand geleden vond een soortgelijke kraak plaats bij het duo Wim en Andres Muller uit Wilhelminadorp. Zeventig dui ven werden weggehaald nadat het hok op brute wijze was opengebroken. „Ik zeg niet of er toppers bij zaten", zegt Andres, de zoon van Wim. „Ik wil niet hebben dat de dieven van mij te horen krijgen wat ze in hun be zit hebben." Hoewel daarvan bij de NPO niets bekend is, durft Andres Muller te beweren dat een geor- Ton Ebben, voorzitter van de Nederlandse Postduivenhou- ders Organisatie (NPO) legt uit dat de gestolen duiven hun identiteit verloren hebben om dat hun nummer geregistreerd staat. „Elke duif heeft om zijn poot een ring waarop zijn num mer staat. Bij een gestolen duif ontbreekt het eigendomsbewijs, dus kun je er sowieso niet mee vliegen. Er kleven echter ook nadelen aan het ringnummer. Winnende duivencombinaties komen met naam én nummer in de duivenbladen. Iedereen kan het lezen, en dus precies uitzoe ken welke duif de beste is." Bij de combinatie Martin en Ko Houtekamer uit Oud-Sabbinge kwamen in de nacht van zater dag op zondag inbrekers op be zoek. Uit het met een alarm be veiligde hok namen zij zestig duiven weg. Onder de dieren za gerend kampioen Zaman Sport. Voor de titelhouder was dat een slechte zaak. Om competitie vervalsing te voorkomen tellen de resultaten van wedstrijden uit de voorronde immers mee in de kampioens- of degradatie poule. Elopak kwam moeizaam op gang tegen Zaman Sport. Anouschka Asselman moest met 2-5 haar meerdere erken nen in Jaqueline Verhaegen. In het enkelspel bij de mannen bracht Patrick Vervaet de ba lans weer in evenwicht door Alexander Bauwens met 8-5 te rug te wijzen. In het gemengd- dubbel wonnen Asselman en De Smet met het kleinst mogelijke verschil van Verhaegen/De Koster. Het mannendubbel Ver- vaet/De Smet besliste de wed strijd definitief in het voordeel van de ploeg uit Terneuzen: 6-2. Koploper Delta Sport, met de spelers Stefanie Maenhout, Guillame Feliksdal en Benny Ysebaert, rekende af met Attent Blommaert: 8-0. In de A2-poule plaatste Luctor Belting zich door een afgete kende 8-07overwinning op Ris- torante Verdi. Voor de overige twee plaatsen in de finalepoule komen nog drie teams in aan merking. De nummers twee en drie, Saman Assurantie en De Toffe Tijd, waren aan elkaar ge waagd: 4-4. Saman nam door Sharon de Witte en Ronny van Kessel een riant lijkende 4-0- voorsprong, maar De Toffe Tijd bleek over voldoende veer kracht te beschikken. De dub bels José Saman/Tom Huis en Dominique Asselman/Tom Huis haalden het nipt, maar veroverden wel vier punten voor De Toffe Tijd. Plaak Bouwstof fen hield uitzicht op de derde plaats door Van der Staal Ac countants met 8-0 te verslaan. Terneuzen Koploper De Zeeuw haalde in Terneuzen genadeloos uit tegen Smit Sportprijzen: 7-1. Het ge- mengddubbel Jennifer de Vis ser/Joost de Zeeuw redde voor Smit Sportprijzen de eer. Voor Star Travel was er weinig succes in de partij tegen Trend Haar mode, dat met 6-2 aan het lang ste eind trok. De enige winst van Star Travel kwam op naam van het koppel Netty Dey/Bram Bierings, dat het nipt haalde te gen Christian Hiens en Isabelle van Dam. In poule B was leider Botega met 8-0 een maatje te groot voor Proverko. Michael Joosse van MLTC in actie tegen Roeland Alders van Souburg 2, die het onderlinge duel met 10-7 won. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze sportredactie KAPELLE - Vreugde en verdriet lagen dit weekeinde dicht bij elkaar in de eerste klasse gemengd van de districtscompetitie indoor- tennis. Terwijl in Souburg na de 11-1-zege in de derby tegen De Schelde de voorbereidingen voor het vieren van het kampioenschap al ge troffen kunnen worden, moeten de Vlissingers sterk rekening houden met degradatie. De nummer twee in de rangschikking, Tiola, werd door Souburg op een achterstand van ze ven punten gezet. De Souburgers hadden wei nig tegenstand te duchten van De Schelde. Alex Vucic opende de score ten koste van Pim Felius, waarna John Nagtegaal en Ineke Maat zijn voorbeeld volgden via ruime zeges op res pectievelijk Sven Bakker en Simone ten Hac ken. Inge Dierickx redde, zoals later zou blijken, de eer voor de bezoekers door Barbara Boone een gelijkspel af te dwingen. In de laatste speelpe riode bevestigden de koppels Nagtegaal/Osse- waarde en Maat/Marijs nogmaals de superio riteit van de kampioen in spe Tiola trad aan tegen het laaggeklasseerde DOS en won met 9-3. De ploeg uit IJzendijke legde de basis voor dit resultaat in de singles. Routi nier Patrick Marteijn gaf Ferry Sonnemans een lesje, terwijl Frank IJzerman afrekende met Thimo Petri. Bianca de Wever had vervolgens meer tegenstand te duchten van Chantal van As, terwijl Daisy Boogaard zelfs de halve winst moest afstaan aan Eline Meijer. Marteijn en IJzerman waren daarna ook in het dubbelspel ongenaakbaar, maar de beide Vlissingse meis jes dienden hen op hun beurt op al even over tuigende wijze van repliek. Een puntendeling was het resultaat van het treffen tussen de middenmoters Souburg 2 en MLTC. Roeland Alders (tegen Michael Joosse) en Duncan Lau schreven namens de thuisclub een enkelspel op hun naam, bij de Middelbur gers waren Annemarie Ketting en Kimberley Goudt in die fase van de strijd succesvol. De re sultaten van de confrontaties in de dubbels be vestigden daarna de krachtsverhoudingen: 6- 6. Tweede klasse In de tweede klasse, waar de nummers één en twee promoveren, mag Hulster Ambacht zich na de afgelopen wedstrijdronde herfstkampi- oen noemen. De ploeg had in de ontmoeting met Souburg 3 toch meer moeite met de rivaal dan de 10-2-uitslag doet vermoeden. Tegen over een ruime score van Stephanie Pauwels tegen Tamara Mahassen, stelden Stijn van Doeselaar en Wendy de Kesel krappe zeges op achtereenvolgens Jaimy Bish en Kim van Een- ennaam. Bas Mulder moest zelfs een flinke ne derlaag incasseren tegen Michiel Ketting. In het dubbelspel herstelde de thuisclub zich daarna. Ondanks de nederlaag blijft Souburg 3 goede papieren houden in de strijd om de twee de plaats. Andere gegadigden zijn Souburg 4, DOS 2 en Goes. ganiseerd groep zich bezig houdt met de diefstal van dui ven. Sommige duivenmelkers spreken van 'maffiapraktijken'. „Het gebeurt overal. Ik kan je zo een paar namen geven van men sen die zijn bestolen", verzekert Muller. „Met name in Brabant zijn al veel duiven weggenomen. Wij hebben nog een paar hon derd duiven over en gaan door met onze hobby. Voor Theo Er- nest uit Halsteren werd het he laas allemaal teveel. Nadat hij bestolen werd, verkocht hij zijn hele hok." Niet nieuw De vrees voor diefstallen is niet nieuw in de duivensport. „In 1987 had ik een ZMB-vlucht ge wonnen uit La Souterraine", vertelt Leo Breepoel. „Ik kreeg een bod op die duif en was als de dood dat-ie 's nachts zou wor den gestolen. Uit voorzorg heb ik 'm in een mandje naast mijn bed gezet." Tegenwoordig moeten geavan ceerde alarmsystemen, stevige sloten en sterke deuren brutale dieven weren. De dieren verze keren is bijna onmogelijk omdat moeilijk aan te geven is welke waarde ze vertegenwoordigen Alle Zeeuwse duivenmelkers die regelmatig in de prijzen val len, kennen de vrees voor dief stal en hebben voor zover moge lijk maatregelen getroffen. „Laatst stond er een mooie re portage over ons in een duiven- blad", zegt de 62-jarige Adriaan Scheele uit Terneuzen, die een combinatie vormt met zijn zoon Jaap en broer Piet. „We zijn ex- trots op maar tegelijkertijd bang om bestolen te worden. Het hok is beveiligd en we zijn nu extra alert." Een favoriet moment voor in brekers om toe te slaan is het moment waarop de duivenmel kers een huldiging bezoeken, weet Ton Ebben van de Neder landse Postduivenhouders Or ganisatie (NPO). „Het is dus be langrijk dat er altijd iemand thuis is", zegt Arnemuidenaar Cas de Graaff die zijn hok ook beveiligd heeft. Hetzelfde geldt voor Jan Walpot uit Sint Phi- lipsland. Hij betreurt de hele ontwikkeling. „Het is toch te gek voor woorden dat je je huis niet meer kunt verlaten?" KLUNDERT - Janine Ballegeer van de Terneuzense biljartver eniging Concordia is in Klun dert gewestelijk kampioen libre geworden in de vijfde klasse. Het podium was toch al Zeeuws getint, want Isa Ackan van het district Schouwen-Duiveland legde beslag op de tweede plaats. Leo de Jonge van BV De Toekomst uit 's-Heerenhoek werd vierde. Janine Ballegeer was de Zeeuws-Vlaamse vertegen woordiger in de eindstrijd. De biljartster uit Biex*vliet verdien de met haar eindscore van 11 punten en een moyenne van 1.32 (goed voor promotie) een plaats in de nationale finale, die van vrijdag 5 tot en met zondag 7 ja nuari in Steenwijk wordt ge houden. „Ik heb een fantastisch weekeinde gehad", zei Balle geer na haar verrassende over winning. „Als achtste ben ik in de finale gekomen, maar ik ben toch kampioen geworden Ik heb alle kerels achter me gela ten. Het leukste is dat ik nu nog naar Steenwijk mag ook. Daar zie ik nu al naar uit. Isa Ackan van BV 't Klusje uit Melissant was lang een van de kanshebbers. De Schouwse speelster ging op de laatste dag echter door de knieën en moest genoegen nemen met de tweede plaats. „Ik ben trots en teleurge steld tegelijkertijd" verklaarde Ackan na afloop. „Ik ben er zo dichtbij geweest, jammer dat het me niet is gelukt Leo de Jonge deed ook tot op de laatste dag mee, maar de biljar ter uit 's-Heerenhoek kon het niet afmaken en eindigde als vierde. van onze sportredactie ALMERE - Tennisster Silvana Bauer uit Kruiningen heeft in Almere de Nederlandse Mas- terstilel voor meisjes tot en met zestien jaar veroverd. Aan het toernooi werd per leeftijdscate gorie deelgenomen door de bes te achte speelsters van het land. Bauer, die eerder dit seizoen ook Nederlands kampioen werd, bleef ongeslagen in de poule wedstrijden. In haar eerste partij versloeg ze Eveline van Mourik (Haax-lem) met 6-2 6-1. Vervolgens won ze van Carly Eighorn (Eindhoven) met 6-1 6-2 en van Karin Rom- bouts (Gelderland) met 6-4 0-6 6-4. In de finale rekende Bauer redelijk eenvoudig in twee sets af met de Utrechtse Pascale Jansma: 6-4 6-1 De nieuwe Masterskampioene vertrekt komend weekeinde voor een periode van zes weken naar Noord- en Zuid-Ameinka, waar ze een uitgebreid wed- sti'ijdprogramma zal afwerken Silvana Bauer, de nieuwe Mas terskampioene van Nederland. foto Dirk-Jan Gjeltema door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Patrick Baumgarte is weer alleen leider in het Zeeuws topscorersklasse ment. De aanvaller van AZVV nam zaterdag twee van de zes Axelse doelpunten tegen De Meeuwen voor zijn rekening (6- 0) en bracht zijn totaal daarmee op veertien treffers. Raymond Mohr van SSV'65 scoorde niet en zakte naar de tweede plaats. Jean-Paul Hart- hoorn was twee keer trefzeker voor Apollo'69, kwam daarmee op twaalf goals en steeg naar de derde plaats. Drie spelers heb ben na afgelopen weekeinde evenals Werner Bisschop en Bud Aschman elf treffers achter hun naam staan; Erik de Groene scoorde twee keer voor Kloetin- ge, Jaap den Doelder deed het zelfde voor AZW en Vincent de Rijke was één keer succesvol voor Walcheren. Opvallend is ook de productie van Renesse- speler Mischa van der Hoek. Hij scoorde in de uitwedstrijd tegen Hoofdplaat (3-2-winst) in de eerste helft een zuivere liattrick en kwam daardoor op tien tref fers. De totale productie van Re- nesse staat nu op achttien doel punten. Zeeuwse topscorerslijst: 1. Patrick Baumgarte (AZVV) 14 doelpunten 2. Raymond Mohr (SSV'65) 13 doel punten; 3. Jean-Paul Harthoorn (Apollo'69), Dominique Verlinde (Sluiskil) en Patrick Ketting (WHS) allen 12 doelpunten; 6. Erik de Groene (Kloetinge), Jaap den Doel der (AZVV), Werner Bisschop Steen Vincent de Rijke (Walcheren) en Bud Aschman (Hansweertse Boys allen 11 doelpunten; 11. Mischa van der Hoek (Renesse) 10 doelpunten; 12. Lionel Lord (Veere), Leon de Bruine (DFS), Raymond Uytterhoe- ve (Apollo'69), Frank Allaart (Se- rooskerke) en Wilfred van den Dries (Patrijzen) allen 9 doelpunten; 17. Ronald van Sliedregt (Hoek), Jacky de Smit (Arnemuiden), Peter Wil- lemse (Kapelle), Harm Rietjens (HVV'24), Gerrit Petersen (Hans weertse Boys) en Jackie Minder- houd (Noormannen) allen 8 doel punten; 23. Robbie Jonkman (Ter neuzense Boys), Tim Louiviesse (Terneuzense Boys), Peter Kastelein (Nieuwdorp), Elmar Verhage (W1K'57), Corné de Frel (Noad'67), Ibrahim Helena (Sluiskil) en Maar ten de Groene (Philippine) allen 7 doelpunten, 30. Maurice Huijskens (Apollo'69), Anco van der Linde (DFS), Dennis Goossen (GPC), Eivout Dek (Kruiningen), Jacky Lambert (Terneuzen), Carlo van Grimberghe (Axel), Ferhan Topal (Middelburg), Michel de Ruijsscher (IJzendijke), Johan van de Berg (Domburg), Ron Krijger (Hans weertse Boys), Edward Tieleman HontenisseMichel Meulmeester (VCK), Marc Maes (Corn Boys), Ste fan Burbach (Com Boys), Jan Bos man (Hulsterloo), Bram Cornelissen (Koewacht) en Richard de Wit (Zee land Sport) allen 6 doelpunten. Badminton Tweede klasse: Stenge - Sinar 2 4-4. Der de klasse: Sjuttul -Zierikzee 2 1-7. Vierde klasse. Stenge 3 - Astroiden 2 3-5, Stenge 4 Astroiden 3 3-5. Biljarten Gewestelijk kampioenschap libre vijfde klasse. Eindstand; 1. Janine Ballegeer (Biervliet, BV Concordia) 7 wedstrijden - 11 punten (moyenne 1.32, hoogste partij 2.50, hoogste serie 10), 2. Isa Ackan (Me lissant, BV 't Klusje) 7-11 (1.25,1.81,9), 3. C. van Eekelen (Halsteren, BV Central) 7- 7 (1.20,1.42, 9), 4 Leo de Jonge ('s-Hee renhoek, BV De Toekomst) 7-7 (1.17, 1.96,10). Golf Thousand Oakes (Cal). Williams World Challenge, 9 miljoen gulden. Eindstand: 1. Love (VSt) 266 slagen (-22), 2. Woods (VSt) 268,3, Garcia (Spa) 271 Paardensport Vrouwenpolder Dressuur RV Sé-Ros. Paarden klasse Z2: 1 Sandra van der Hoofd/Loelap (Sé-Ros) 198, 2. Rafaela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oranjezon) 193, 3. Sandra van der Hoofd/Ryan 184 Klasse Z1:1 (gelijk) Margo Wondergem/ Huricane (Walcheren) en Wendy Duden- /Happy Dream (Oranjezon) 195,3. (gelijk) Patricia Snoek/Index K (Walcheren) en Tam,ara den Outer/Liberty (Vrronr.) 190. Klasse M2: 1 Els Ruster/Noblesse (Weelr.) 161, 2 Kristel Verhage/Hurbie (Scheldestad) 160,3 Bianca Gorter/Kok- ki (Duinr.) 157 Klasse M1 1. Lucie Louw- s/Lars (Gouwe Reyers) 175, 2 Liesbeth Ruisaard/Olé-Guapa (Z-Bev.) 171, 3. Ca- rolien Kodde/Monday (Z-Bev 166. Klas se L: Marie JeanineOostdijk/Janis Joplin (Scheldestad) 177, 2. Katja Huibrechtse- /Paauwes Flipper (Z-Bev.) 168, 3. Dineke Colmjon/No Mercy (Walcheren) 166. Klasse B. 1Pieter Gotte/Monopoly (Wal cheren) 170, 2. Annemijn Harten/May- day (Oranjezon) 168, 3. Karin Mustyer- s/Newton (St George) 166. Schaken New Delhi. WK. Mannen, derde ronde, tweede partij, voornaamste uitslagen: Drejev (Rus) - Van Wely 1/2-1/2 (eind stand 1,5-0,5), Piket (Ned) - Gelfand (Isr) 1/2-1/2 (0,5-1,5), Anand (Ina) - Lpoetjan (Arm) 1-0 (1,5-0,5), Leko (Hon) - Khalif- man (Rus) 1/2-1/2(1-1), Goerevitsj (Bel) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2 (1-1), Ehlvest (Est) - Movsesian (Tsj) 1/2-1/2 (1-1), Topalov (Bul) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2 (1,5-0,5), Adams (GBr) - Jermolinski (VSt) 1/2-1/2 (1-1), Aleksandrov (WRu) - Barejev (Rus) 0-1 (0-2). Vrouwen, derde ronde, tweede partij- Peng (Ned) - Demïna (Rus) 1-0 (2-0), Xie Jun (Chn) - Zajac (Rus) 1-0 (1,5-0,5), Xu (Chn) - Zjoekova (Rus) 1/2-1/2 (1-1), Qin (Chn) - Katchiani (Dui) 1/2-1/2 (0,5-1,5), Skrpichenko (Mac) - Galliamova (Rus) 1- 0(1-1), Marie (Joe) - Cmilyte (Lit) 1-0 (1,5- 0,5). Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Zesde ronde. Friedman (Isr) - Stellwagen (Ned) 0-1, Vink (Ned) - Bottema (Ned) 0-1, Solleveld (Ned) - Afek (Isr) 1-0, Armas (Fra) - Peek (Ned) 1/2-1/2, Dgebuadze (Geo) - Hendriks (Ned) 1-0. Stand: 1. Sol leveld 52. Armas 4 1/2,3. Dgebuadze 4, 4. Afek, Friedman, Hendriks, Peek, Vink 2 1/2,9. Bottema, Stellwagen 2. Sportprijsvragen Lucky Day:7 - 9 -11 -13-14-17 -18 - 21 - 22-25-26-33-34-41-43-46-51-55-56- 75. (onder voorbehoud) Tennis Mannen. Champions Race, eindstand: 1 Kuerten (Bra) 839 punten (2), 2. Safin (Rus) 824 (1), 3. Sampras (VSt) 677, 4. Norman (Zwe) 622, 5. Kafelnikov (Rus) 587,6. Agassi (VSt) 553 (8), 7. Hewitt Aus 525 6), 8. Corretia (Spa) 495 (7), 9. Enq- vist (Zwe) 442,10. Henman (Eng) 404,22, Schalken 231, 35 Krajicek 190,103 Slui ter 51, 108. Wessels 46, 120. Siemerink 36,162, Van Lottum 17,167. Kempes 16. Plaatsingslijst, eindstand: 1. Kuerten 4195 punten (2), 2. Safin 4120 (1), 3. Sampras 3385,4. Norman 3310,5. Kafel nikov 2935, 6. Agassi 2765 (8), 7. Hewitt 2625 (6), 8. Corretja 2475 (7), 9. Enqvist 2210, 10. Hemman 2020, 22. Schalken 1163, 36. Krajicek 950, 95. Sluiter 434, 103. Siemerink 391 (105), 126. Kempes 308 (124), 147. Wessels 262 (135), 206. Van Scheppingen 188 (208), 214. Van Lottum 178, 230. Verkerk 152 (232). Vrouwen, eindstand: 1. Hingis (Zwi) 6180 punten, 2. Davenport (VSt) 5022, 3. Venus Williams (VSt) 3694,4. Seles (VSt) 3255, 5. Martinez (Spa) 2795, 6. Serena Williams (VSt) 2306, 7. Pierce (Fra) 2162, 8. Koernikova (Rus) 2158,9. Sanchez-Vi- cario (Spa) 2132, 10 Tauziat (Fra) 1963, 63. Oremans497 (64), 65 Boogert 483 (66 103. Hopmans 328 (104), 109. Basting 302(110), 166 Noorlander 160 (167). Kapelle. Districts-indoorcompetitie. Eerste klasse gemengd: Souburg - De Schelde 11-1: A. Vucic-P Felius 11-6, J. Nagtegaal-S. Bakker 8-4, B. Boone-I. Dierickx 7-7, I. Maat-S. ten Hacken 9-4, J. Nagtegaal/N. Ossewaar- de-P Felius/S Bakker 10-6, I. Maat/S. Marijs-I. Dierickx/S. ten Hacken 12-6. Tiola - DOS 9-3: P Marteijn-F. Sonne mans 13-6, F. IJzerman-Th. Petri 11-3, D. Boogaard-E. Meijer 5-5, B de We- ver-Ch. van As 8-5, P. Marteijn/F. IJzer man-F. Sonnemans/Th. Petri 15-4, D. Boogaard/B. de Wever-E. Meijer/Ch. van As 2-12. Souburg 2 - MLTC 6-6: R. Alders-M. Joosse 10-7, D. Lau-G. Manschot 10-7, J. van Bellen-A. Ketting 2-14, A. Malic- ki-K. Goudt 2-13, R. Alders/D. Lau-M. Joosse/G. Manschot 11-5, J. van Bel- len/J. Meertens-A. Ketting/K. Goudt 4-15. Tweede klasse gemengd: Hulster Ambacht - Souburg 310-2: S. van Doeselaar-J. Bish 9-7, B. Mulder-M. Ketting 4-13, W de Kesel-K.van Eenen- naam 5-4, S. Pauwels-T. Mahassen 9-5, S. van Doeselaar/B. Mulder-J. Bish/M. Ketting 8-5, W. de Kesel/S. Pauwels-T. Mahassen/E Verdonk 8-3. De Schelde 2 - Goes 4-8: S. Busink-R. Hermus 6-9, M. Brandon-R. Pijnen 4-11, M. van de Velde-F. Barends 7-6, S. Sou- wer-l. Spinnewijn 8-5, S. Busink/M. Brandon-R. Hermus/A. Pijnen 7-10, M. van de Velde/S. Souwer-M. Speijkers/F. Barends 5-10. Duiveland - Souburg 4 0-12: L. de Mun- nik-M. de Witte 3-18, S. Stins-A. Heeres 5-8, C. Boot-B. Kooger 8-10, E. Goos- sens-F. Wisse 2-12, L. de Munnik/S. Stins-M. de Witte/A. Heeres 4-10, C. Boot/E. Goossens-B. Kooger/F. Wisse 7-8. Hulst. Bedrijfscompetitie. Poule Al: At tent Blommaert-Delta Sport 0-8, Elopak-Zaman Sport 6-2, Kint Compu Service-Barco/TPG 2-6. Stand; Delta Sport 4-28, Elopak 4-22, Zaman Sport 4-22, Barco/TPG 4-12, Kint Compu Ser vice 4-12, Attent/Blommaert 4-5. Poule A2: Ristorante Verdi-Luctor Belting 0-8, Saman assurantie-De Toffe Tijd 4-4, Van der Staal acc-Haak Bouwstoffen 0-8. Stand: Luctor Belting 4-26, De Toffe Tijd 4-44, Saman assurantie 4-21, Haak Bouwstoffen 4-18, Ristirant Verdi 4-7, Van der Staal Acc 4-2. Poule B2: ING 1 Hulst-Foto van Damme 1-7. Poule C1 Aquavia-Welzoeg-Axel 6-2, Poule C2: Cockpit vof-Roctus verzekeringen 2-6. Poule D1: Knape Caravans-Rest Bella my 5-3. Poule D2: Gemeente Axel-Rabo 1 Hulst 3-5. Poule E1 Cerestar-Van Seu- meren 4-4, Rabo 2 Hulst-Den Dulaert 4-4. Stand: Cerestar 4-24, Van Seume- ren 4-23, Rabo Kloosterzande 4-22, Wa- beko 4-12, Rabo 2 Hulst 4-10, Den Dul laert 4-5. Poule E2: Tijger Klappers-Golff/Van Kerckhoven 2-6; Fortis Bank-Van Etten Wonen 7-1, Kint Electro-Bun Verzekeringen 2-6. Stand: Fortis Bank 4-25, Bun Verzekeringen 4-23, Van Etten Wonen 4-19, Kint Electro 5-15, Tijger Klappers 4-8, Golff/Van de Kerckhoven 4-6. Terneuzen. Bedrijfscompetitie. Poule A: De Zeeuw-Smit Sportprijzen 7-1, Star Travel-Trend Haarmode 2-6. Stand; De. Zeeuw 5-27, Smit Sportprijzen 4-19, Trend Haarmode 4-19, Star Travel 5-19; Majori Injori 5-16, ILJC 5-14, HCG 4-12. Poule B: Proverko-Botega 0-9. Stand; Botega 4-26, ISM 4-20, WOD verhuur 4-17, Proverko 4-15, Iveco 4-13, Thé Dixies 4-5 Voetbal Engeland. Competitie: Sunderland Everton 2-0. Wielrennen Wereldranglijst veldrijden: 1. Groenen daal (Ned) 2335 punten, 2. De Clercq (Bel) 1512, 3. Wellens (Bel) 1502, 4. Nijs (Bel) 1407, 5. Pontoni (Ita) 1089. Zaalvoetbal Guatemala. WK. Finale: Spanje - Brazilië 4-3 (2-1Aantal toeschouwers: 7500. Om derde plaats: Portugal - Rusland 4-2 (1-2). 4. AgafonovO-1,9. KoepetskovO-2, 14. Vitinha 1-2,25 Majo 2-2,26. Majo 3-2/ 38 Santos 4-2. Aantal toeschouwers; 7500. Hulst Competitie, 't Anker/Schelfhout- ADM/Lazarus 4-5, Mikro Electro/Den En- gel-ING bank 4-2, IZV/IBS-Première/Za- man Sport 2 2-7, De Reizende Man-Cas teels/De Meerpaal 2-12, ZVH/Morres 4- Cantecleer/Pearle 2-5, Necker- mann/Stuntmarkt-De Smet 3-7, Elec- tron-Rabobank 2-12, Den Dullaert-Donc- kers 3-9. Stand: Cantecleer/Pearle 8-24, Casteels/De Meerpaal 7-21, ADM/Laza- rus 8-18, ZVH/Morres 5 8-17, Première- /Zaman sport 2 8-16, 't Anker/Schelfhout 7-15, Mikro Electro/Den Engel 7-15, ING bank 8-15, Rabobank 7-12, Donckers 6- 10, Neckermann 9-8, De Smet 7-7, IZ V/IBS 8-6, Electron 8-4, De Reizende Man 7-0, ZVH/Morres 4 7-0, Den Dullaert 8-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 43