Zware klus tegen hekkensluiter Ajax wil Amsterdam Arena niet uit PZC Seedorf sexidool voor goede doel Politie massaal op de been in Stuttgart KNVB vindt zich geen partij De Nooijer onzeker over knieblessure Trainer Feyenoord bang voor confrontatie met Stuttgart 17 Zuiderbaan vijfde op WK WK badminton in Nederland Robin Korving onder het mes Piket en Van Wely uitgeschakeld Dekker wielrenner van het jaar Leider van organisatie Spelen 2004 treedt terug Venables trainer Middlesbrough World Online hoofdsponsor ploeg Riis Spanje verrast Braziliaanse zaalvoetballers dinsdag 5 december 2000 van onze sportredactie STUTTGART - De slechte naam van de Feyenoord-fans in Duitsland heeft de politie van Stuttgart in opperste staat van paraatheid gebracht voor het Uefa Cup-duel tussen de plaatselijke VfB en de Rotter dammers. Ruim duizend agen ten worden ingezet om een chaos te voorkomen. „We zijn op alles voorbereid. Twee jaar geleden werden we verrast. Dat zal ons nu niet ge- beuren", kijkt coördinator Siegfried Stumpf van de Lan- despolizeidirektion Stuttgart II vooruit naar het beladen duel. Feyenoord-aanhangers zorg den in het verleden voor veel overlast in Duitsland. In 1994 in Bremen werden ruim 500 voetbalsupporters opgepakt. Twee jaar later ging het in het Düsseldorf mis en in 1998 was de ordebewaking in het stadi on van Stuttgart niet bij mach te het Rotterdamse legioen in het eigen vak te houden. Daar na hielden de fans nog een keer huis in Leverkusen. Stuttgart houdt rekening met alles, maar weet eigenlijk niet hoeveel Rotterdammers de reis naar Duitsland ondernemen. Van de 1500 beschikbaar ge stelde kaarten zijn er in Rotter dam rond de duizend verkocht, weet Stumpf. „Maar we hou den er rekening mee dat toch een groot aantal fans op de dag van de wedstrijd richting Stuttgart rijdt." Bij de grensposten met Neder land worden verscherpte con troles uitgevoerd. De toe gangswegen naar de Duitse stad worden extra bewaakt door opvallende politiewagens en door agenten in burger. In de stad zelf is een aanzienlijke po litiemacht op de been in het centrum en rond het Daimler- stadion „De fans van Feyenoord heb ben een naam in Duitsland", zegt Stumpf, die eerder in Rot terdam de veiligheidsmaatre gelen in de Kuip bekeek. „Het stadion van VfB verschilt bouwkundig echter zo, dat het voor kwaadwillende fans een voudiger is problemen te ver oorzaken. Vandaar de grote po- litie-inzet. Wij gaan geweld te lijf met mankracht. Andere op lossingen zijn er voor ons niet. Op amokmakers wordt van daag direct snelrecht toege past. Daarvoor zijn een officier van justitie en rechters be schikbaar. ANP Trainer Bert van Marwijk instrueert Ferrie de Haan tijdens de laatste training voor het duel met VfB Stuttgart. foto Ed Oudenaarden/ANP SINT PETERSBURG - Zeilster Klaartje Zuiderbaan, afkom stig uit Terneuzen, is op de vijfde plaats geëindigd in het WK matchracen in de Sonarklasse in het Amerikaanse Sint Pe tersburg. Carolijn Brouwer werd met haar bemanning der tiende van de zestien deelnemers. Zuiderbaan werd in de kwartfinales uitgeschakeld. „We waren gewoon niet goed genoeg", stelde de Zeeuws- Vlaamse nuchter vast. In de strijd om de vijfde plaats waren Zuiderbaan en haar bemanning Broekhof, Hin en Cleyndert superieur aan het Amerikaanse team van Swett. ANP NIEUWEGEIN - Het wereldkampioenschap badminton voor landenteams vindt in 2003 in Nederland plaats. Aan de zoge noemde Sudirman Cup nemen zestig landen deel. De Interna tionale Badminton Federatie wees in Lausanne ook de voorronden van de Thomas en Uber Cup (mannen- en vrou wenteams) toe aan Nederland, te spelen in 2002. ANP HEERHUGOWAARD - Atleet Robin Korving gaat 15 decem ber in Amsterdam onder het mes. Uit de geblesseerde linker-' knie van de hordeloper uit Heerhugowaard worden die dag ijzeren verstevigingen verwijderd. Korving kan na de ingreep zijn knie meer buigen en actief gaan revalideren. De sprinter scheurde 24 september tijdens de Olympische Spelen in Sydney voor de eerste ronde van de 110 meter hor den de pees onder zijn linkerknieschijf. Hij werd meteen ge opereerd. Het herstel vordert langzaam. „Het ziet er wel goed uit, maar het gaat niet echt snel. Volgend zomerseizoen kun nen we waarschijnlijk ook wel afschrijven", aldus Korving. ANP NEW DELHI - Jeroen Piket en Loek van Wely zijn in de derde ronde van het WK schaken uitgeschakeld. Piket kon zich na verlies in de eerste partij tegen de Israëliër Boris Gelfand niet meer herstellen. Gisteren werd het na 44 zetten remise: 1,5- 0,5Eerder verloor Loek van Wely met dezelfde cijfers van de Rus Drejev. Zhaoqin Peng plaatste zich wel voor de kwartfinales. De Ne derlands kampioene versloeg in New Delhi met wit in 31 zet ten de Russin Demina. Een dag eerder won ze ook al de eerste partij met zwart uit de derde ronde. ANP DEN BOSCH - Erik Dekker is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. De winnaar werd bepaald na een peiling onder oud coureurs, nog actieve wielrenners en lezers van het tijdschrift Wieier Revue. In andere categorieën, zo bleek maandag in Den Bosch, waren er onderscheidingen voor Leontien van Moorsel (vrouwen), Bram Tankink (neo's) en Richard Groe- nendaal (offroad). Dekker dankt de Gerrit Schulte Trofee en Gouden Spaak aan zijn opvallende optreden in de Tour van afgelopen zomer. De Rabo-renner won drie ritten, maar was na de Tour ook nog succesvol in de Ronde van Nederland en de wereldbekerwedstrijd Clasica San Sebastian. De keuze voor Van Moorsel lag al net zo voor de hand. De Boe- kelse won in Sydney drie olympische titels. Groenendaal werd bekroond als beste in de offroad-categorie. De Braban der werd dit jaar wereldkampioen veldrijden in zijn woon plaats Sint-Michielsgestel Tankink, komend seizoen prof bij Domo-Farm Frites, ont ving de zilveren spaak onder meer vanwege zijn nationale ti tel voor neo's op de weg. ANP van onze sportredactie STUTTGART - De koploper van Nederland moet zich van middag (dinsdag) ten koste van de hekkensluiter in de Bundes- liga zien te plaatsen voor de Vierde ronde van de Uefa Cup. „Geen makkelijke opgave", concludeert trainer Bert van Marwijk van de Rotterdam mers. „Al zal dat in Nederland niet worden begrepen. Daar is men vaak zo arrogant om te denken dat Stuttgart met 5-0 gaat verliezen." Pe ergernis van de oef enmeester aan de vooravond van het duel inet de Duitsers is voor een deel te begrijpen. Een Europese uit wedstrijd beginnen met een 2- 2-gelijkspel is verre van ideaal. Bovendien valt de Bundesliga bok niet te vergelijken met de Eredivisie. Zo verliet München I860, ook bepaald geen hoog- ylieger in de competitie, Parma twee weken geleden met een ge lijkspel. Daarbij is Feyenoord .de laatste weken geen schim van de ploeg in de openingsfase van de competitie. De overvolle wedstrijdkalender gaat ook bij de Rotterdammers gepaard met blessures en vormverlies. Tot rust ;,Ik denk wel dat we de laatste dagen goed tot rust zijn geko- jnen", zei Van Marwijk maan dag. „De groep oogt na bijna een week zonder een wedstrijd een stuk fitter. Hopelijk blijkt dat tijdens het duel met Stuttgart. Want het staat voor mij vast dat het een loodzware opgave wordt. Een ploeg van naam als ATHENE - Het hoofd van de or ganisatie van de Olympische Spelen in 2004 in Athene, Petros Sinadinos, is opgestapt. Sinadi- nos was in juni aangesteld om het internationale vertrouwen in de Griekse organisatie van de Spelen te herwinnen. In een verklaring van het Griek se organiserende comité werd fclechts gezegd dat Sinadinos om persoonlijke redenen was opge stapt. Sinadinos had zich eerder beklaagd over tegenwerking van de regering, waardoor de voortgang bij de organisatie werd belemmerd. Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC prees Athene vorige maand in een evaluatie voor de wijze waarop enkele hindernissen waren genomen. Het IOC waar schuwde tegelijkertijd dat de organisatie geen nieuwe obsta kels in de weg konden worden gelegd, omdat de Spelen anders in gevaar zouden komen. Vol gens critici heeft Griekenland niet de capaciteit om het miljar denevenement te organiseren. Sinds Athene de Spelen in 1997 kreeg toegewezen is de leiding van de organisatie een duiventil gebleken. Vijf topfunctionaris sen stapten al dan niet gedwon gen op. De Spelen kostten vori ge maand zelfs van minister van cultuur en sport Theodoros Pangalos de kop, nadat hij kri tiek had geleverd op de houding van de regering tegenover het evenement, waarbij hij als be windsman nauw betrokken was. AP MIDDLESBROUGH - Terry Venables lost Bryan Robson af als trainer van het noodlijdende Middlesbrough. Robson blijft wel aan als manager. De voormalige speler van Man chester United lag de laatste weken zwaar onder vuur door de slechte resultaten van Midd lesbrough. De ploeg staat voor laatste in de Engelse Premier League. Venables, die een con tract tekende tot het einde van het seizoen, verklaarde dat hij de komende weken met Robson gaat samenwerken. Robson blijft verantwoordelijk voor het transferbeleid. Middlesbrough probeerde Venables langer vast te leggen, maar de oud-bonds- coach gaf de voorkeur aan zijn tv-werk. RTR Stuttgart heeft soms maar één doelpunt nodig om er bovenop te komen. Zul je net zien dat zo iets tegen ons gebeurt. Nog maals. ik zou het geen grote schande vinden als wij Stutt gart niet zouden uitschakelen. Al zal dat in Nederland raar overkomen. Wat dat betreft kunnen we alleen maar verlie zen. Wanneer we winnen, wordt dat als normaal beschouwd." Toch kan ook Van Marwijk niet heen om de problemen waarmee de Duitse landskampioen van 1992 kampt. De club wordt ge regeerd door grote onrust. Zo ging middenvelder Ganea vori ge week met ploeggenoot Seitz op de vuist en moest trainer Rangnick na afloop van de laat ste nederlaag van zijn club te gen Borussia Dortmund onder politiebegeleiding het stadion verlaten. De oefenmeester ligt niet alleen slecht bij de supporters. Zo raakte Rangnick twee weken geleden in conflict met Balakov en heeft hij inmiddels van voor zitter Manfred Haas de op dracht gekregen twee van de drie competitiewedstrijden voor de winterstop winnend af te sluiten. Van Marwijk kan tegen Stutt gart geen beroep doen op de ge blesseerde Van Gastel en Gyan en de zieke Van Vossen. De Zie- rikzeeënaar meldde zich maan dag af met buikgriep. Van Won deren en Kornejev zitten wel weer bij de selectie maar begin nen vermoedelijk op de bank Ondanks het 2-2-gelijkspel in De Kuip lijkt de achterban van Stuttgart niet meer te geloven in een goed resultaat. Een dag voor het duel waren er pas driedui zend van de 50.000 beschikbare kaarten verkocht. Door het uit delen van gratis kaarten onder geldschieters hoopt de clublei ding van VfB Stuttgart op 10.000 toeschouwers. Vermoedelijke opstelling Feye noord: Dudek; Emerton. Van Gob- bel, De Haan, Tininho; Bosvelt, Jochemsen, Paauwe, Kalou, Tomas- son, Leonardo. ANP door Hans Geleijnse ROME - Je kunt van de voetbal ler Clarence Seedorf houden vanwege zijn baltechniek of loopvermogen. Maar Clarence als moeders mooiste en sexob- ject, daar zullen de meningen over verschillen. Het Italiaanse vrouwenweek blad Donna Moderna heeft de middenvelder van Inter echter juist voor dat doel geselecteerd Clarence poseert 'topless' in de kalender 2001 die het blad re centelijk op de markt bracht on der de titel I pï belli del calcio (de mooisten van het voetbal). Seedorf deelt de eer met klassie ke Italiaanse schoonheden als F rancesco Totti, Alessandro Del PieroenStefanoFiore. „Claren ce is een heel gevoelige man, met een berg prachtige spieren Bo vendien heeft hij hele tedere handen", legt adjunct-hoofdre dactrice Marcella Meini de keu ze voor de Nederlander uit. De kalender was al snel aan een herdruk toe en is na 300.000 exemplaren geheel uitverkocht. „Daaruit blijkt wel dat ons idee om mannen te kiezen die dicht bij de lezeressen staan goed was", vertelt Meini. „Vorig jaar hadden we acteurs dat liep ook goed. Maar deze voetballers slaan alles. HERNING - Internetaanbieder World Online is de nieuwe hoofdsponsor van de wieler ploeg van Bjarne Riis. Dat heeft de voormalig tourwinnaar maandag bekendgemaakt. Het bedrijf, genoteerd aan de beurs van Amsterdam, neemt de fakkel over van MemoryCard, dat met financiële problemen kampt. Voor de ploeg van Riis rijdt onder anderen de Neder lander Tristan Hoffman. Riis trok, nog onwetend van de sponsorperikelen, al de Frans man Laurent Jalabert en de Deen Rolf Sorensen (ex-Rabo bank) aan. Eind november werd duidelijk dat MemoryCard niet aan de financiële verplichtin gen kon voldoen. Jalabert reageerde opgelucht, zijn toekomst op de fiets lijkt verzekerd. „Ik heb altijd ge loofd dat er nieuwe geldschie ters gevonden zouden worden", zei de Fransman AFP Meini zegt dat Seedorf niet is gekozen omdat hij als enige van de twaalf mannen een zwarte huidskleur heeft „Er spelen in de Serie A meer donkere spelers, we hebben er ook meer bena derd- Maar Seedorf kon en wil de ook graag toen hij hoorde dat de opbrengst van de kalender gedeeltelijk naar goede doelen gaat, dit jaar naar een wereld wijde organisatie die zich inzet voor kinderen met hartklach ten." Donna Moderna, een kruising tussen Viva en Margriet, heeft niet overwogen om de voetbal lers geheel naakt te tonen. „Mis schien hadden ze dat zelf wel niet gewild Maar het past zeker niet bij onze formule, het zou bij de lezeressen niet goed zijn ge vallen", zegt Meini De meest sexy foto is ongetwijfeld die van Francesco Totti, met druppel tjes douche-water op de gladde buik. Alle voetballers-pin ups meldden zich gratis voor de ca mera van de bekende fotograaf Gianni Giansanti. Hij werd in 1988 winnaar van World Press Photo met foto's over het privé- leven van de paus. GPD GUATEMALA - Spanje heeft de wereldtitel zaalvoetbal ver overd. Het Spaanse team ont troonde in Guatemala drievou dig wereldkampioen Brazilië in de finale met 4-3. De nederlaag betekende het eerste verlies van de Braziliaan se zaalvoetballers op een WK. In de voorgaande drie wereldkam pioenschappen bleven de Brazi lianen ongeslagen. In Guatemala leek Brazilië voor 7500 toeschouwers weer op weg naar de titel toen de ploeg de achterstand van 1-2 omzette in een 3-2-voorsprong. Halverwe ge de tweede helft maakte top scorer Tobias gelijk voor Brazi lië (2-2) en vijf minuten voor het einde bracht Vander de titelver dediger aan de leiding (3-2). De slotfase in het stadion Gua temala 2000 was tumultueus. Kort na de treffer van Vander gaven de arbiters Spanje een strafschop, die door Rodriguez werd ingeschoten, 3-3. In de slotminuut benutte Rodriguez wederom een strafschop, de derde in het duel voor Spanje. EFE door Gijsbert Spierenburg en Ype Minkema AMSTERDAM - Ajax voelt er niets voor om de Amsterdam Arena te verlaten. Volgens de club is er ook geen alternatief onderkomen voor de veertig duizend seizoenkaarthouders. Bovendien, zegt een woord voerder, „woont Ajax in een mooi huis en zijn er alleen pro blemen met de vloerbedek king. Daarover wordt nu met de huisbaas gesproken." Ajax heeft een speciale gras commissie in het leven geroe pen. Met de directie van de Arena wordt inmiddels indrin gender naar structurele oplos singen gezocht. Maandagoch tend kwamen de Arena en Ajax bij elkaar voor een spoedover leg. Waarschijnlijk wordt nu eerst de ondergrond aange pakt. De gewraakte mat was een in Duitsland gevonden noodop lossing. Normaal haalt de Are na de zoden uit Drente of Engeland. Door overvloedige regenval aldaar was 'oogsten' van die matten onmogelijk. Hoewel voor iedereen duide lijk, zegt Ajax niet het sluiten de bewijs te kunnen leveren dat de blessures van Gérard de Nooijer en Jensen direct ver band houden met de mat. Ook vindt de club spelen op deze ondergrond niet onverant woord. Veel Ajax-spelers hebben aangegeven geen on overkomelijke problemen te hebben met de spekgladde grasmat. In vier jaar tijd zijn er 23 gras matten versleten. Ze moeten onderhand een nagel zijn aan de doodskist van de directeur, Henk J. Markerink. „Dadelijk vanaf het begin is er door het bestuur van Ajax op gehamerd: jongens, denk erom, het idee van een schuifdak is perfect, het vergroot de moge lijkheden en het comfort voor de bezoekers in hoge mate, maar er moet wel een perfecte grasmat liggen." In de begroting neemt Marke rink jaarlijks vijf grasmatten op van anderhalf a twee ton stuk. Een structurele oplossing is niet voorhanden'' „Die kan worden gecreëerd, indien er andere ventilatie-openingen worden gemaakt om meer luchtstromingen te krijgen. Maar dan zou het dak er hele maal, of voor een deel, afge haald moeten worden. En dat is natuurlijk een rigoureuze in greep in zo'n gebouw.GPD De Arena is inmiddels toe aan zijn 23e grasmat. van onze sportredactie DEN HAAG - Scheidsrechter Dick Jol zei het zondagmiddag na afloop van Ajax- Heerenveen (6-2) onomwonden. „Zodra het zou gebeuren dat ik door de gladheid van het veld twee keer op m'n kont ga, stop ik ermee." Niet Jol ging op de fameuze grasmat onbe daarlijk onderuit, wel tal van de spelers. De gevaren van kans op letsel bleken in de Arena weer buitengewoon groot. „Als de trainers van beide elftallen me zouden hebben gezegd, scheidsrechter, dit kan niet, nou, dan was ik er gewoon mee ge stopt." FC Twente is de eerstvolgende gast in de Arena, op zondag 17 december. Moe ten de Enschedeers eigenlijk wel gaan spe len in Amsterdam? Fred Rutten, trainer FC Twente: „Ik vraag me af wat de mening van de trainer van FC Twente er toe doet. Ik kan me niet voor stellen dat ze de Arena gaan afbreken, om dat Fred Rutten vindt dat er daar niet ge speeld mag worden." „Maar als ik de spelers van Heerenveen en de media moet geloven, is het nieuwe veld in De Arena wel heel erg beroerd Daarom kan ik me de reactie van Heerenveen ook wel enigszins voorstellen. Door de toe stand van het veld zijn ze een speler kwijt geraakt, en dat terwijl ze toch al zo krap zitten. Dat is heel frustrerend." Herman Poos, manager communicatie van de KNVB, wil van geen schuld weten „Als Heerenveen zegt dat de KNVB mede juridisch aansprakelijk is voor het veld van de KNVB is dat niet juist. We zouden ons dan bemoeien met de organisatie van een wedstrijd, die in handen is van Ajax. GPD van onze sportredactie HEERENVEEN - Gérard de Nooijer verkeert nog in onze kerheid over zijn knieblessure. De Souburger kwam zondag in de Amsterdam Arena tijdens de wedstrijd Ajax-Heerenveen ongelukkig ten val omdat hij uitgleed op de spekgladde grasmat. De medische staf van Heeren veen boog zich gisteren over het gewricht, maar kon nog geen diagnose stellen. „Mor gen weten we meer. We moeten afwachten wat de reactie van de knie is. Er zit geen vocht in, maar hij voelt wel steeds stij ver aan. En hij doet pijn aan de zijkanten." De grasmat is vanaf de opening van de Arena, in 1996, al een zorgenkindje. De klimatologi sche omstandigheden in het overdekte stadion zijn slecht. Zonlicht dringt nauwelijks door, met een dichtgeschoven dak zorgen de toeschouwers voor een enorme vochtigheid die op het gras slaat. Daardoor ontstaat een spekgladde on dergrond, die zondag Heeren- veen-spelers Gérard de Nooij er en Daniël Jensen blessures bezorgde. De Nooijer had al snel door dat hij zich op gevaarlijk terrein bevond „Bij de warming-up was er niets aan de hand, maar toen het stadion volliep, werd het glad door al die mensen. Bij het eerste doelpunt van Ajax gleed Klompe weg en riep scheidsrechter Jol al 'lekker veld'." „Toen ik uitviel heb ik naar hem geroepen dat hij het veld had moeten afkeuren. Ik heb naar meer mensen geroepen trouwens. Ik weet alleen niet meer naar wie, want ik was be hoorlijk kwaad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 17