Bentschap al jaren op dood spoor PZC John Karelse heeft geen trek in amateuristisch Cottbus Hoek wil revanche in derby na zeperd ,22 Middenvelder van Hoek (28) op zoek naar het oude niveau >-c' Kapelle is uit op eerherstel na verlies in beker Jong Morres speelt sterk in volleybalbeker Ter Steege naar FC Eeklo uitslagen zaterdag 2 december 2000 door Frits Bakker HOEK - Kijk, een klein Brazili- aantje op het veld. Hij beweegt zich soepel door de Hoekse modder, op deze druilerige avond. En is als een van de wei nigen in een korte broek. John Bentschap Knook kijkt er even vanop en gaat dan weer zijn ei gen weg. Het zal wel weer zo'n buitenlandse testspeler zijn, zo als Hoek ze zo vaak laat komen. „Twee keer meetrainen en weg zijn ze weer." John Bentschap Knook (28) laat die kant van de typische cultuur bij Hoek langs zich heengaan. Hij is - vooral in deze weken - het meest met zichzelf bezig, nu hij onder Angelo Nijskens een nieuwe rol heeft gekregen in het elftal. Van centrale man achter in naar een positie op het mid denveld met aanvallende im pulsen. De omzetting heeft de Souburger zichtbaar goed ge daan. De vraag dringt zich vooral nu weer op: wat zou er toch zijn ge worden van Bentschap Knook als hij vijf jaar geleden niet bru taal van het veld was geschopt door een onbesuisde tegenstan der. Hij vindt het zelf nog altijd een „asociale actie", die zo van invloed is geweest op zijn ont wikkeling. „Ik heb daarna nooit meer het niveau van voor die tijd ge haald", zegt hij, aan de voor avond van weer een derby: de thuiswedstrijd met Hoek tegen Oostkapelle. Gewoonte Het fysieke leed heeft geen spo ren nagelaten, geestelijk heeft het hem nooit meer losgelaten. „Ik kijk nog elke maandag in de krant hoe hij heeft gespeeld, die jongen dte het heeft gedaan", vertelt hij. „Het is een vreemde gewoonte geworden, heel gek. Ik kijk of hij heeft gewonnen, of hij heeft gescoord." 'Hij', dat is Jacco Bekenes, toen nog spelend voor Yerseke, nu bij Kapelle. Het incident (op 20 au gustus 1995): Kloetinge speelde voor de beker tegen Yerseke. Het stond 6-0 voor Kloetinge, de wedstrijd was eigenlijk al ge speeld, met nog maar drie minu ten te gaan. John Bentschap Knook, die laatste man speelde, wilde een bal wegtrappen en zwaaide het rechterbeen ver achteruit. Toen kwam de fatale actie, de onbesuisde tackle van Bekenes, vol op het rechterbeen van Bentschap Knook. De trieste af loop voor de Kloetinge-speler: scheenbeen en kuitbeen gebro ken. Hij vertelt zelf: „Het was ner gens voor nodig dat hij er zo hard en met een gestrekt been inkwam. Ik vond het een asocia le actie, hij vond van niet. Hij heeft me een dag later gebeld om te zeggen dat hij er niets aan kon doen, maar geen sorry of zo. Al leen dat het vervelend was. Daar heb ik een slecht gevoel over. Ik ben hem nooit meer te gengekomen, dat is maar goed ook." Hoe zou het geweest zijn zonder die tackle? John Bentschap Knook, in die tijd nog met een mooie carrière in het vooruit zicht, is het zich altijd blijven afvragen. Hij geeft toe: „Het is een goedkoop excuus om te zeg gen: anders had ik misschien wel. betaald voetbal gespeeld. Toch zat ik er toen dicht tegen aan, vond ik zelf. Ik was van plan om nog een jaar hoofdklas se te spelen met Kloetinge, als ik dan de kans had gekregen, had ik het gedaan." Hij weet één ding zeker: het is nooit meer geworden wat de kenners hem hadden voorspeld. Het heeft bijna een jaar geduurd voordat hij terug was op het veld en nog langer om zijn fysieke kracht terug te krijgen. „Mijn laatste jaar bij Kloetinge is nog redelijk geweest", vindt hij. „Het begin bij Hoek ook nog, maar zoals ik voor die been breuk speelde, heb ik nooit meer gedaan. Ik zit eigenlijk al een paar jaar op een dood spoor." Dat was hem al die tijd ook wel aan te zien bij Hoek. John Bent schap Knook heeft vorig jaar voorzijn doen een matig jaar ge had en dit jaar is het ook weer niet al te sterk begonnen. „Het was ook niet meer goedgekomen als Frans Vermeulen was geble ven", bekent hij. „Voor mij kwam het ontslag dus niet slecht uit. Ik heb het plezier in het voetbal teruggekregen met Nijskens, omdat ik eindelijk weer speel waar ik graag wil spelen: achter de spitsen." Scoren Het is alleen weer even wennen op die positie. En het duurt even voordat hij daar zijn kwalitei ten kan uitspelen: krachtig, goed schot, sterk in de lucht en in duels. „Twee, drie jaar ach terin spelen, dat heeft natuur lijk gevolgen gehad voor mijn conditie. Ik moet anders voet ballen nu, anders bewegen, in een hoger tempo. Ik voel me weer lekker, maar het kan nog veel beter. Ik heb wel eens ande re dingen laten zien op die posi tie: veel meer scoren bijvoor beeld. Dat heeft Hoek trouwens ook hard nodig. De enige die scoort is Ronald van Sliedregt, daarom zijn we zo kwetsbaar." Met de voor Hoek zo typische cultuur, die zo anders is dan bij Kloetinge, heeft hij leren leven. Dat er de ene week weer een nieuwe Belg komt testen en de andere week drie Brazilianen? „Ik kijk er niet meer van op, het is nog nooit anders geweest hier. Dan denk ik: daar komt er weer één, het zal wel weer niks wor den. Geert van Eenoo is de enige John Bentschap Knook (rechts), hier in duel met Arno Melaard van Kloetinge: „Zoals ik voor die beenbreuk speelde, heb ik nooit meer ge daan." foto Willem Mieras VLISSINGEN - Na het verlies tegen Goes in het bekertoernooi moet Kapelle vandaag het ver loren zelfvertrouwen weer op vijzelen. De eersteklasser speelt thuis tegen LRC uit Leerdam. Vorige keer won Kapelle met 3- 0. Terneuzen hoopt tegen Best Vooruit op een goed resultaat. Kapelle zal het vandaag zonder Rob Oostrom en doelman Alex Lakké moeten stellen. Beiden zijn geblesseerd. Trainer Alex van Keulen blijft in ieder geval uitgaan van de eigen kracht van Kapelle. „Wij gaan zeker voor de winst. Zo vlak voor de win terstop wil ik nog een paar pun ten pakken om het zelfvertrou wen weer op te vijzelen." LRC verkeert echter in de win ning mood. Van de laatste zes wedstrijden verloren de Gelder landers er geen een en hebben daarmee een slechte competi tiestart weggepoetst. „Petje af voor die ploeg," reageert Van Keulen. „Maar wij scoren thuis altijd vaak. LRC krijgt het in ie der geval moeilijk op Zuid-Be veland." Terneuzen Terneuzen probeert zondag bij Best Vooruit de weg naai- boven weer in te slaan. De eersteklas ser heeft goede herinnering aan de Brabanders. In de eerste competitiewedstrijd versloeg Terneuzen Best Vooruit en dat was de aanzet voor een fraaie reeks. Trainer Paul Telussa, die zijn ploeg de laatste weken veel pun ten zag morsen, denkt dat Ter neuzen in Best een goede kans maakt. „Ik heb het gevoel dat de vorm weer een beetje aan het te rugkomen is." Probleem is dat aanvaller Mike But wellicht lange tijd uitge schakeld is. Uit foto's bleek dat in zijn enkel botsplinters en kraakbeen zweven. Telussa houdt rekening met een zware blessure. „Was het niet zo dat ook Marco van Basten kraakbeen in zijn enkel had?" door Eldridge Pentury COTTBUS - Een aanbod heeft hij nog niet gekregen maar zodra die er komt, zal John Karelse 'nee' verkopen. De 30-jarige doel man, die op een zijspoor is geraakt bij de Engelse profclub Newcastle United, trainde de afgelopen drie dagen mee bij de Duitse Bundesliga-club Energie Cottbus. Gisteravond keerde hij terug in Engeland. „Alles is minder dan Newcastle, maar bij Cottbus gaat het er veel te amateuristisch aan toe." Via zijn zaakwaarnemer Martien Vreijsen belandde de uit Wemeldinge afkomstige Karelse afgelopen dinsdag bij de nummer voorlaatst van de hoogste. Duitse divisie. „De club is drie keer achtereen gepromo veerd, van een amateurclub een Bundesli ga-club geworden. Maar het is allemaal veel te snel gegaan", vertelt Karelse. „Ma kelaars zeiden dat de club een keeper zocht dus wilde ik er best kijken. Ik heb drie keer meegetraind, maar echt getest ben ik niet. Ik heb vooral veel hardg'elo- pen." De omstandigheden in Oost-Duitsland staken schril af tegen die in Newcastle. „Ik weet dat alles minder is dan Newcast le maar heb daar geen moeite mee. In au gustus wilde ik dan ook best overstappen naar het Turkse Denizlispor. Ik zag het als een uitdaging. Door een nieuwe 'buiten- landersregel' ging de overgang niet door. Bij Cottbus was alles heel erg amateuris tisch geregeld. De club heeft niet eens een keeperstrainer. De ploeg telt 22 spelers, van wie er achttien buitenlander zijn, dat is ook een nadeelIn de kleedkamer wordt geen woord Duits gesproken. Ik heb bij enkele spelers geïnformeerd wat zoal de verdiensten zijn en ontdekte dat het alle maal heel erg ver uit elkaar ligt. Het is al lemaal niet zo goed geregeld bij die club." Uitgeleend Tot contractbesprekingen zijn Karelse en Energie Cottbus niet eens gekomen. „De club heeft me beloofd een aanbieding te doen, mkar ik weet nu al dat ik daar niet op in ga", zegt Karelse die de leefomstan digheden in Newcastle koestert maar graag weer wil voetballen. „Steve Harper en Shay Given krijgen nog steeds de voor keurvan de trainer. Wat ik wil, is een half jaar uitgeleend worden zodat ik eindelijk weer eens kan voetballen." Karelse teken de vorig jaar voor vier jaar bij Newcastle United maar mag al geruime tijd transfer vrij vertrekken. „Ik ben kritisch. Als een club als Energie Cottbus me niet bevalt, blijf ik in Newcastle. Hopelijk komt er gauw iets beters. Newcastle-keeper John Karelse wacht nog altijd op een nieuwe club. I 1 (Advertentie) op onze inspirerende interieur- en kerstmarkt europaTuin Europatuin Goes, Nw. Rijksweg 20, 's-Heer Hendrikskinderen, 0113-215395 geweest die echt iets kon toe voegen. Ik laat het maar een beetje langs me heengaan. Ze komen en gaan, worden getest en gaan vanzelf weer weg." „Ik kan het goed met de Belgen vinden hoor, maar ze zijn anders clan wij. Ze zeggen niet zo gauw wat er op hun hart ligt. Dat is nog maar eens gebleken toen Vermeulen de greep op de groep kwijt was geraakt. Dat ging van kwaad tot erger. Erwin van Wingen is de enige geweest die hardop zei wat er mis was. Hij kreeg heel Hoek over zich heen, maar had wel gelijk." Vader John Bentschap Knook is aan zijn derde jaar bezig in Hoek en kijkt kort na de winterstop of hij er nog een jaar aan toevoegt. Dat hangt in de eerste plaats af van de situatie thuis. Zijn vrouw Nanon Doeland, bekend als basketbalster, verwacht in fe bruari de eerste baby. En in zijn werk als adviseur bij het schil dersbedrijf Sikkens zijn ook mutaties op komst. „Het zou kunnen dat ik cursussen moet gaan volgen en het is niet onmo gelijk dat ik op een andere loca tie terecht kom." „Het wordt allemaal anders, met dat vaderschap. We leven nog een beetje in onzekerheid: gaat Nanon weer basketballen, kan ik daarna in Hoek blijven voetballen? Weet je wat heel j ammer is? Dat Onno (Doeland) de broer van Nanon, niet meer bij Hoek speelt. Dat was ideaal voor ons. Hij kwam 's middags na zijn werk, voordat we gingen trainen, altijd naar mij toe. En ik kookte voor ons tweeën, om dat Nanon dan nog niet thuis was. Daarna vertrokken we sa men naar Hoek. Dat mis ik ont zettend nu." Hoek heeft wel weer andere charmes. John Bentschap Knook is zich er aardig thuis gaan voelen in de drie jaar dat hij er speelt. „Het mooiste van Hoek is wat er op de zaterdag van de wedstrijd gebeurt. Dat kom je niet bij veel clubs tegen. Het fanatisme rond het veld is veel groter dan bij Kloetinge. Hoe slecht het ook gaat: er staan altij d mensen en ze maken altij d lawaai. Alleen daarom al wil ik graag bij Hoek blijven." van onze sportredactie HULST - In de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst waren de vrouwen toe aan de achtste fi nales voor de beker. Zeven eer steklassers plaatsten zich voor voor de kwartfinales, het acht ste team werd verrassend twee deklasser Jong Morres 1. Hoewel Jong Morres 1 in de re guliere competitie dit seizoen nog weinig voorspoed heeft ge kend, bleek het jeugdige team in het duel met eerste klasser WC Rhodos niet te hoeven wanho pen. Op basis van de tot nu toe geleverde prestaties moest WC Rhodos weliswaar niet al te zeer gevreesd worden, maar dat kon niet wegnemen dat Jong Morres 1 wist te imponeren door het ge mak waarmee het de zege naar zich toe trok: 15-2 15-5. De overige bekerduels verliepen als verwacht. Zo ontdeed Van Waterschoot zich met 15-9 en 15-13 van SC Mox'res 1, was Za- man Sport met tweemaal 15-4 veel te sterk voor CVC en plaats te De Fikser zich ten koste van Van Wesemael voor de volgende ronde (2-1, via 11-15, 15-8 en 25-22). Bij dat viertal voegden zich ver volgens ook Ferket de Maat (via een 2-0-overwinning op Tence), Cerestar Benelux (door tegen Eux'groen met 15-6 en 15-9 te ze gevieren), Vooi-waarts (15-11 15-4 tegen Wentzler Pauwels) en Verhulst Woninginrichting. Verhulst versloeg Total de Beule met 2-1. Omdat vxdjwel alle eer ste- en tweedeklassers voor de beker in actie kwamen, werd al leen in de derde klasse vrouwen voor de competitie een aantal wedstrijden afgewerkt. In een van die wedstrijden won Jong Morres 1 met 3-0 van Tence. Mannen Bij de mannen werd wel een vol ledig programma voor de com petitie afgewerkt, waax-bij op viel dat Luctor Banden 1 - de koploper in de eerste klasse - een ruime nederlaag leed tegen Start/Smash 2000:8-15, 7-15 en 18-25. RCS1 profiteerde van die misstap door in twee duels vijf punten binnen te halen. Tegen Commit Arbo werd het 3-0, te gen RCS 2 2-1. RCS 2 viel verder terug op de ranglijst door ook van CVC Doolaege te vex'liezen: 1-2. In de tweede klasse is Rijk bv aan een mindere periode bezig. Tegen De Troubadour werd het een 1-2-nederlaag. Brandax kwam weer wat dichterbij door met dezelfde eindcijfers van ABN/Amro te winnen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Hoek heeft nog wat goed te maken en daarvan moet Oostkapelle vandaag het slachtoffer worden. De Zeeuws- Vlaamse zaterdaghoofdklasser verloor afgelopen zaterdag in het districtsbekertoernooi op eigen veld van het nietige Dosko (2-4). Dat moet in de Zeeuwse derby in de hoofdklasse B ge wroken worden. Trainer Angelo Nijskens keek dondex-dag tijdens de training naar een gretige spelersgroep, die op Kubu Lembi na compleet was. Een paar dagen eerder ver keerde de oefenmeester over tal van spelex-s nog in onzekerheid. „Vanwege de zware velden lie pen verschillende spelex's met pijntjes rond. Gelukkig is bijna iedereen hersteld." Nijskens heeft weinig aan het toeval overgelaten met het oog op het duel met Oostkapelle. De Walcherse ploeg is bezocht door een Zeeuws-Vlaamse 'spion' en daarnaast heeft de trainer zich laten informeren door trainers van andere teams. „Het is wel duidelijk dat we ons eigen spel gaan spelen", voorspelt Nijs kens. „Daarbij moeten we er vooral op letten dat we defensief onze taken uitvoeren." Oostkapelle Oostkapelle-tx-ainerRens Griep verwacht een getergd Hoek te treffen. „Die nederlaag tegen Dosko zullen ze wel x-echt willen zetten. Bovendien denk ik niet dat ze twee keer achter elkaar thuis willen verliezen. Ze zullen dus extx'a gemotiveerd zijn ons te verslaan." Griep heeft Hoek-Dosko door een scout laten bekijken. Hij is op de hoogte gesteld van de kwetsbaarheid bij de Zeeuws- Vlamingen achterin. De Hoekse verdediging had geen antwoord op de snelle spitsen van Dosko. Goed voorbeeld, doet goed vol gen", lacht de oefenmeester. „We hopen drie punten uit de laatste twee wedstrijden voor de winterstop te halen. Dan houden we aansluiting met de grote middengroep. Een over winning bij Hoek zou ons dus heel goed uitkomen." Naast Ramon Telussa is Jean- Paul Mulder (buikspierblessure er vanmiddag zeker niet bij. Edwin Meerman is nog een twij felgeval. Hij liet onlangs twee verstandskiezen trekken. Vlak voor de wedstrijd wordt beslo ten-of hij speelt. Kloetinge Kloetinge reist vandaag af naar Amsterdam voor de wedstrijd tegen Beursbengels, een onbe kende tegenstander. Volgens ti'ainer Diederik Hiensch pres teert Beursbengels verrassend goed. Ze hadden een heel goe de start en dat is opmerkelijk voor een promovendus. Daarna zijn ze wat teruggevallen, maar we mogen ze beslist niet onder schatten." Hiensch weet wat voor ploeg hij in Amsterdam zal treffen. „Beursbengels speelt dicht op elkaar en probeert er snel uit te komen. We zullen zien of we nog iets moois kunnen doen voor de winterstop. Ik ga er vanuit dat we in Amsterdam drie punten pakken." Ook de entourage (weinig publiek op een kaal sportpark) is bekend. „Daar zullen we ons ook op moeten voorbereiden." Kloetinge moet het doen zonder Joh an de Goe deren en Erwin Dek. Beide spe lers kampen met een kniebles sure. door Koen de Vries MIDDELBURG - Danny ter Steege stapt over van Veere naar FC Eeklo. De ovex-schrijvings- papieren van de Middelburgse voetballer zijn door de Belgi sche bond naar de KNVB ge stuurd en het is een kwestie van enkele weken voordat hij speel gerechtigd is in België. Omdat zijn vrouw op zaterdag ging wex-ken, was het voor Ter Steege nagenoeg onmogelijk om nog uit te komen in het zater dagvoetbal. Hij moet dan op de kinderen passen. De interesse vanuit België kwam daax-om precies op het goede moment. Enkele gesprekken met Eeklo, dat in de onderste regionen van de eerste klasse provinciaal bi vakkeert, maakten Ter Steege enthousiast. „Ik ben er een paar keer geweest en de club ademt voetbal uit. Het is te vergelijken met Hoek. En de club heeft een mooi stadi on." Het is de bedoeling dat Ter Steege in de as van FC Eeklo gaat voetballen. „Dat kan als laatste man, als vooi'stopper of als middenvelder zijn." Zijn huidige club Veere legt Ter Steege niets in de weg. „Het was natuurlijk een veivelend be richt, maar men weet dat op za terdag voetballen voor mij moeilijk wox'dt. Ik blijf bij Veere tx*ainen, wedstrijden speel ik al leen wanneer de ploeg me echt nodig heeft. Wanneer de over schrijving rond is, ga ik in België trainen. De trainer kan het te genover de spelersgroep nu na tuurlijk niet maken om mij op te stellen. Bovendien draait het op het ogenblik heel erg goed." Het enige probleem dat nog kan opduiken is dat Ter Steege in de knoei komt met zijn studie. Hij. volgt een studie studie manage ment Economie en Recht aan de Hogeschool in Rotterdam en dat slokt veel tijd op. „Ik ga het ge-, woon aankijken. Ik denk dat het te combineren is. Basketbal New York. NBA: Atlanta Hawks - Chicago Bulls 82-91, Milwaukee Bucks - Boston Celtics 108-97, Denver Nuggets - Hous ton Rockets 105-109 (nv), Portland Trail- blazers - Dallas Mavericks 95-84, Seattle SuperSonics - LA Lakers 121-88, Golden State Warriors - Indiana Pacers 99-95. Biljarten Oldenzaal. GP driebanden. Tweede ronde: De Bruijn - Tijssens 50- 32/38 beurten, Kuijt - Vet 50-34/37, Weij- enburg - Van Wanrooij 50-44/32, De Rid der - Habraken 50-45/43, Holtrop - Pijnen burg 50-39/53. Van Cromvoirt - Keur 50- 27/36. Derde ronde: Van Erp - Beemster boer 50-36/39, Havermans - Nieuwen- burg 50-43/40, De Vries - Holtrop: bye voor De Vries, Uytdewillegen - De Bruijn 50-48/47. Bobsleeën Winterberg. Wereldbeker, vrouwen. Eerste wedstrijd, twee runs: 1Verenig de Staten 11.57,38 (58,57-58,812. Duits land I11.57,39,3. Zwitserland 11.57,49,4. Canada 1 1.57,66, 5. Duitsland I 1.57,74, 6. Duitsland III 1.58,13, 12. Nederland I (Jurg/Kiemel) 1.59,16 (59,75-59,41), 13. Nederland II (Broeders/Van Donselaar) 1.59,29 (59,99-59,30). stede) 500m: 42.96 pr, 1000m: 1.25.24 pr, 3000m: 4.33.99 pr; Mark de Vrieze (Burgh-Haamstede) 500m: 44.53, 3000m: 4.46.07 pr; Corné Lepoeter (We meldinge) 500m: 41.06, 5000m: 7.47.29. Schaken New Delhi. Fide-WK. Mannen. Tweede ronde, tweede partij: Van Wely (Ned) - Sasikiran (Ina) 1-0, Vla dislav (Roe) - Piket (Ned) 0-1 Vrouwen. Tweede ronde, tweede partij: Wang (Chn)- Peng (Ned) 0-1. Sportprijsvragen Toto 13. Eerste prijs: 3 winnaars, elk bru to f 1413,10, tweede prijs: 32 winnaars, elk f 88,30, derde prijs: 317 winnaars, elk f 22,20. Lucky Day: 7-9-10-22-38-40-44-48-49-50- 53-60-61-63-64-69-72-76-77-80. Tennis Lissabon. Masters Cup, 10 miljoen gul den. Groene groep: Agassi (VSt) - Nor man (Zwe) 6-3 6-2, Kuerten (Bra)- Kafelni kov (Rus) 6-3 6-4. Rode groep: Sampras (VSt) - Safin (Rus) 6-3 6-2. Voetbal Golf Sun City. Sun City Golf Challenge. Stand na 2e ronde: 1Els (ZAf) 133 slagen (66 67), 2. Westwood (Eng) 134 (65 69), 3. Björn (Den), Price (Zim), 135, 5. Huston (VSt) 139. Paardensport Amsterdam. Jumping Amsterdam, CSI- W/CDI-W. Internationaal springconcours op tijd: 1 Robert Smith (GBr) Senator For The Best 0-50,90, 2. Michaels-Beerbaum (Dui) Hust Do It 0-50,91, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Gustav M 0-52,78, 4. Ehning (Dui) Nura 2 0-55,58, 5. Fah (Zwi) 0-56,27, 6. Lansink (Ned) TNT Cordijana Z 0-58,76, 8. Wim Schröder/Eurocommerce Syd ney 0-63,33, 9. Gerco Schröder/Euro commerce Lima 0-67,57. Internationaal springconcours na barra ge: 1. Ehning/Nobels Savage H 0-36,87, 2. Ashe (VSt) Folie de Lui 0-37,46, 3. Voorn (Ned) Tinello Rodenburgh's Louisiana 0- 37,46, 3. Michaels-Beer- baum/Lanitop 1-48,66, ö.Firestone (VSt) Celine 4-38,33; 7. Wim Schröder/Euro commerce Montreal 4-42,39, 10. Geerink/ Lajos 9-52,41 Dressuur Intermediair 1:1Van Grunsven (Ned) Gestion Junior STV 69,95 procent, 2. Bontje (Ned) Rubioso N 69,80,3. Coby van Baaien (Ned) World Online More Ma gie 69,50, 4. Kittel (Zwe) Equilibre's Ipico 69,30,5. Gal (Ned) Lingh 68,50,6. Marlies van Baaien (Ned) WOL Inspekteur 68,05. Kür. Young Riders: 1. Van Lieren/Hexa- gon's Rubiquil 74,21, 2. Van Voorst/a- guar 71,60, 3. Lenaerts/Katell 71,53. Turkse competitie: Ankaragucu - Galata- saray 1-3. Stand aan kop: Besiktas 14-34, Galatasaray 14-32, Fenerbahce 14-29, Gaziantepspor 14-29. Portugese competitie: Belenenses - Guimaraes 1-0. Stand aan kop: Porto 12- 31, Sporting 12-26, Belenenses 13-25, Braga 12-24, Boavista 12-23, Benfica 12- 21. Belgische competitie: Anderlecht-Brug- ge 2-0. Stand aan kop: Brugge 15-42, An- derlecht 15-39, Standard 14-30, Moes- kroen 14-25, Gent 14-24. Volleybal Schaatsen Inzeil: Vincent de Vrieze (Burgh-Haam- Bedrijfscompetitie Hulst. Beker, vrou wen (1/8 finales): SC Morres 1-Van Wa terschoot 0-2, Tence-Ferket en de Maat 0- 2, Van Wesemael-De Fikser 1-2, CVC-Za- man Sport 0-2, Eurogroen-Cerestar Be nelux 0-2, Jong Morres 3-VVC Rhodos 2- 0, Wentzler Pauwels-Voorwaarts 0-2, To tal de Beule-Verhulst Woninginrichting 1-2. Competitie, eerste klasse mannen: Start/Smash 2000-Luctor Banden 1 3-0, RCS 2-CVC Doolaege 1-2, RCS 1-Commit Arbo3-0, RCS 1-RCS 2 2-1 Tweedeklas se mannen: Ambulo-Luctor Banden 2 1- 2, Rijk bv-De Troubadour 1-2, Brandax- ABN/Amro 3-0. Derde klasse vrouwen: Jong Morres 2-Tence 3-0, De Bruijn-SC Morres 3 0-3. De standen. Eerste klasse mannen: 1. RCS 1 13-26; 2. Luctor Banden 1 13-24; 3. Start/Smash 2000 13-24; 4. RCS 2 12-18;' 5. CVC Doolaege 12-11; 6. Commit Arbo 13-5. Tweede klasse mannen: 1. Rijk BV 12-29; 2. Brandax 11-23; 3. De Trouba dour 10-16; 4. Ambulo 12-12; 5. Luctor Banden 2 11-11; 6. ABN/Amro 10-8. Der de klasse vrouwen: 1. Jong Morres 2 11- 31; 2. Total de Beule 9-16; 3. 't Hoeksken 10-16; 4 Tence 11-16; 5. De Sterre 10-15; 6. SC Morres 3 10-117. De Bruijn 10-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 78