Goes presenteert ideeën centrum PZC Middelburgse binnenstad moet het ochtend zonder gas stellen Gemeente Goes brengt vastgoed beter in kaart Koelcel brandt uit ROND KERST Hof eist hogere straf tegen drugsverdachte Goes vindt provincie bemoeial Steun voor bezwaren koeltoren Goes wil dat OLAZ tarief verlaagt Kerstboomdieven aangehouden Van der Doef zit fietsstichting voor Brinkhorst komt niet naar Tholen Plannen worden na openbare bijeenkomst verder uitgewerkt rijdt in sloot Concert in Yerseke Dronken man Borsele nodigt boeren uit voor gesprek b 15 zaterdag 2 december 2000 Advertentie VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG 15 16 17 DECEMBER 14.00-22.00 UUR DECEMBER 10.00-18.00 UUR DECEMBER 10.00-18.00 UUR Voeding accessoires Shows en demo's wedstrijden en natuurlijk heel veel dieren zoals: n. iretten. sian- len. roofvogels, tn. katten, een ven. struisvo- REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt M.Koek E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl door Niels Juist DEN HAAG - Tegen een 39-ja- rige Tholenaar is gisteren bij het Haagse gerechtshof drie jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf geëist omdat hij tus sen 1996 en 1999 speed zou hebben gefabriceerd en ver handeld. De man was door de rechtbank in Middelburg tot drie jaar cel, waarvan één jaar voorwaardelijk, veroordeeld. Hij is in hoger beroep gegaan omdat hij vindt dat hij on schuldig is. De verdachte vertelde dat hij met twee mannen in contact was gekomen in de sportschool waar hij als instructeur werk te. Zij zouden hem in 1996 heb ben gevraagd of hij een loods wist, die ze konden huren. Die wist de Tholenaar wel. De loods kon, volgens de verdach te, om 'belastingtechnische re denen' niet op naam van de on bekende mannen gehuurd worden. Wie die mannen wa ren? Dat durfde hij niet te zeg gen: 'uit angst voor represail les'. In de loods werd speed ge- frabriceerd, maar daar zou de verdachte volgens hemzelf niets mee te maken hebben ge had. Althans niet met de pro ductie, zo beweerde hij. Hij zegt dat hij in de loods alleen maar schoonmaakte. Aankla ger A. van der Schans geloofde helemaal niets van het verhaal van de verdachte. Hij vroeg zich af of die twee onbekende figuren überhaupt bestonden. In de video-opnames die de po litie van de loods had gemaakt, komen de mannen namelijk helemaal niet voor. De enige die voortdurend te zien is, is de verdachte. Bovendien was er nog een getuige die belastend over hem verklaarde. En dan was er nog de eigenaar van de loods, die verklaarde dat het de verdachte was geweest die hem de huur betaalde. Van der Schans vond dus dat de rechtbank in Middelburg de verdachte terecht had veroor deeld. Alleen vond de aankla ger de opgelegde straf te mild. Daarom deed hij daar gisteren in zijn eis nog een schepje bo venop. Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. door Ferdinand Koppejan GOES - Het provinciebestuur heeft in de verwikkelingen rond het outletcentrum, dat Goes ten zuiden van de stad wilde helpen realiseren, voor zijn beurt gesproken. Dat schrijft de gemeente Goes in een reactie op een oproep van de Vereniging Zeeuwse Gemeenten (VZG) om getroubleerde relaties tussen gemeenten en provincie te melden. Met het rapport, waarin de grieven uit heel Zeeland verzameld worden, wil de VZG een aanzet maken om de relatie tussen de provincie en de gemeen ten te verbeteren. In het geval van het outletcentrum (de gigantische dumpwin kel die aan de rand van industrieterrein De Poel had moeten komen) ging de provincie er zich al tegenaan bemoeien toen Goes nog bezig was met een haalbaarheidsonderzoek. Reden voor de onderneming om van de vestiging in Goes af te zien, was onder meer het minder gunstige planologische klimaat. GOES - De gemeenten Goes en Borsele ondersteunen een be zwaar van van de gemeente Reimerswaal tegen de bouw van een 151 meter hoge koeltoren bij BASF in het havengebied van Antwerpen. De koeltoren, van een vergelijkbaar ontwerp als de twee to rens die bij de kerncentrale in Doel staanwordt ongeveer tien meter hoger en breder dan die twee exemplaren Het Belgi sche bedrijfsterrein van BASF grenst onmiddellijk aan de ge meente Reimerswaal, maar ook vanuit Goes en Borsele zal de toren goed zichtbaar zijn. Reimerswaal heeft de collega-ge meenten verzocht het bezwaar te ondersteunen. GOES - De gemeente Goes vindt dat het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (OLAZ) het voordeel dat veroorzaakt wordt door de verminderde stortkosten, maar in mindering moet brengen op de tarieven die de gemeenten be talen. OLAZ hoeft per ton gestort restafval volgend jaar min der af te rekenen omdat de Rijksheffing omlaag is gegaan. Het storttarief per ton wordt daarom 235 in plaats van 249 gulden OLAZ wil het verschil het liefst weer in de, toch al omvangrij ke, reserves van de organisatie stoppen. Goes lijkt dat geen goed idee. Voor de gemeente scheelt het 105.000 gulden en die wil Goes terug hebben. Het gemeentebestuur vermoedt trou wens dat andere Zeeuwse gemeenten weer te hoop zullen lo pen als OLAZ een voorstel tot storting in de reserves doet. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Twee Goesenaren van 16 en 19 jaar zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aange houden nadat zij geprobeerd hadden een kerstboom in pot te stelen. Met een derde persoon namen zij een kerstboom mee van een bedrijf aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendriks kinderen. De politie zag hen echter rijden met de kerstboom achterop de fiets. Eén van de daders ging er vandoor. Tegen de twee anderen is proces-verbaal opgemaakt. Zij zijn na ver hoor in vrijheid gesteld. De kerstboom is teruggegeven aan de eigenaar. VLISSINGEN - Oud-burgemeester J. van der Doef van Vlis singen is voorzitter van stichting Fiets en Openbaar Vervoer. De stichting is opgericht met het doel NS Fiets te adviseren en te stimuleren. Via dit orgaan praten maatschappelijke orga nisaties, vervoersbedrijven en overheden (vertegenwoordigd zijn onder andere de ANWB, de Fietsersbond, de NS, de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten en het ministerie van Verkeer en Waterstaat) over de stationsstallingen. door Esme Soesman GOES - De gemeente Goes wil informatie over vastgoed bin nen haar gemeentegrenzen dui delijker gaan opslaan en toe gankelijker maken. Om dit te realiseren is een vierjarig pro ject uitgestippeld. Met het plan is bijna een miljoen gulden ge moeid. Onder vastgoed worden alle ob jecten met een vaste plaats ver staan. Behalve panden (van be drijven en particulieren) vallen ook zaken als dijken, wegen, ka vels en de waterleiding onder dit begrip. Vastgoed neemt een prominente plaats in in het da gelijks leven. Uit onderzoek bij gemeenten is gebleken dat on geveer de helft van de vragen waar burgers en bedrijfsleven mee aankloppen betrekking heeft op vastgoedkwesties. Ook zou ongeveer tachtig procent van de onderwerpen die in raadsvergaderingen aan de orde komen over vastgoed gaan. Doelen De gemeente Goes wil de verza melde informatie voor verschil lende doelen gaan gebruiken. Zo kunnen de gegevens onder meer worden aangewend bij de ontwikkeling van bestem mingsplannen, de inrichting van de openbare ruimte (wegen, groen en water) en beheer. Bij het heffen van diverse belastin gen (bijvoorbeeld onroerend zaakbelastingen en rioolrech ten) komen vastgoedgegevens eveneens om de hoek kijken. Daarbij is een informatiebank waarin onder andere eigenaar, topografische ligging en ka dastrale gegevens zijn opgeno men een handig hulpmiddel. Ook bij recente ontwikkelingen, zoals de Structuurvisie Goes 2030 en stedelijke vernieuwing, kan van de gestructureerd opge slagen informatie gebruik wor den gemaakt. Bovendien moet het nieuwe systeem een handig hulpmiddel worden in de dienstverlening aan burger en bedrijfsleven. Er zou zelfs een gemeentelijk vastgoedloket kunnen worden ingericht. Overigens beschikt de gemeente Goes nu al over uitgebreide vastgoedinformatie. Probleem is alleen dat de informatie die binnen het gemeentehuis aan wezig is, niet voldoende aan el kaar is gekoppeld en niet vanaf elke werkplek te raadplegen is. De ontwikkeling van een vast systeem heeft als extra voordeel dat er tijd en geld wordt be spaard. door het uitsluiten van dubbele administraties. Ook zal precies duidelijk worden wie de verantwoordelijkheid draagt voor wat. Systeem Via verschillende projecten wil de gemeente Goes in vier jaar tijd naar een sluitend vastgoed systeem toewerken. Aanvanke lijk was het de bedoeling dit project in maart van dit jaar op te starten, maar toen ontbrak het de gemeente aan geld. Nu ziet ze wel kans de benodigde 952.000 gulden te investeren De commissie ruimtelijke orde ning. financiën en onderwijs ad viseert in haar vergadering van maandag 4 december over dit voorstel. Deze vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 20 .00 uur. THOLEN - Minister van Land bouw L. J, Brinkhorst komt 13 december niet voor een open baar debat naar Tholen. Hij zou daar aanwezig zijn op een re giovergadering van D66 in de Meulvliet, maar moet dan op treden in de Tweede Kamer. De huishoudelijke vergadering van D66 gaat wel gewoon door, aan vang 18.45 uur. MIDDELBURG - De binnen stad van Middelburg zat vrij dagochtend zonder gas. De oorzaak was een technisch mankement in een gasregel- station. De storing werd om zeven uur geconstateerd en was rond het middaguur ver holpen. Delta Nutsbedrijven kreeg ruim 450 telefoontjes van verontruste mensen. Ruim twintig gasmonteurs van Delta Nuts gingen op zoek naar de oorzaak van de sto ring. Geluidwagens waar schuwden de bewoners dat er geen gas beschikbaar was en adviseerden de hoofdkranen dicht te draaien. Voor het eerst in de geschiedenis van Delta Nuts waarschuwde het bedrijf de getroffen bewoners via Om roep Zeeland. Dat was nodig omdat er op het moment dat de geluidswagens door de straten reden, veel mensen al naar hun werk waren. Het wegvallen van de gasdruk kan gevaar opleveren bij cv- ketels en gasfornuizen die geen waakvlambeveiliging hebben. Dat is alleen het geval bij apparatuur die ouder dan twintig jaar is. Wanneer de RILLAND - Een 57-jarige man uit Reimerswaal is vrijdag avond langs de Oesterdam in Rilland in de sloot beland. De man kwam uit de richting van Kruiningen, en reed eerst een lantaarnpaal omver toen hij in de berm raakte. Hij bleek vier keer zoveel te hebben gedron ken dan is toegestaan. De politie legde hem een rijver bod van tien uur op, nam zijn rijbewijs in en gaf hem een pro ces-verbaal mee. De auto is total loss. door Rolf Bosboom GOES - De eerste ideeën voor de invulling van de Goese binnen stad zijn gereed. De gemeente Goes presenteert ze dinsdag 12 december tijdens een 'ideeën- markt', waar iedereen welkom is om zijn mening te geven. Aan de hand van de opmerkingen worden de schetsen verder uit gewerkt. De gemeenteraad heeft een half jaar geleden het Masterplan Binnenstad goedgekeurd. Dat schetst een toekomstvisie op het centrum van Goes. Het doel er van is het hart van de stad aan trekkelijk te maken en te hou den voor zowel de bewoners als de bezoekers. Een belangrijke rode draad in het plan is dat de diverse pleinen in de binnen stad, waaronder de Grote Markt, zoveel mogelijk autovrij worden gemaakt en een andere inrichting krijgen. Het Masterplan beschrijft 27 samenhangende projecten, het ene concreter en -realistischer dan het andere. De meeste pro jecten zijn echter nog maar ideeën, die moeten worden uit gewerkt en waarvan nog niet duidelijk is of en wanneer ze worden gerealiseerd en wie wat gaat betalen. Daar moet begin volgend voorjaar het Project plan, waaraan momenteel hard wordt gewerkt, meer duidelijk heid over geven. De project groep die daarmee bezig is, heeft inmiddels een aantal schetsen gereed. Nadrukkelijk stelt de gemeente dat nog niets vaststaat, maar dat het ideeën zijn. Voor sommige projecten zijn zelfs nog verschillende al- ternatieven mogelijk. Om een beeld te krijgen hoe ambtena ren, raadsleden, bewoners, on dernemers en andere geïnteres seerden erover denken, worden de schetsen dinsdag 12 decem ber gepresenteerd tijdens een 'ideeënmarkt' in de voormalige drukkerij aan de Westwal, het pand dat onderdeel wordt van de toekomstige schouwburg. Belangstellenden zijn tussen 16.00 en 20.00 uur welkom. ,,We vinden het belangrijk om in dit stadium de ideeën al naar buiten te brengen, want we zijn niet de enige 'deskundigen' als het gaat om de binnenstad", zegt wethouder C. R. M. M. Linssen. „We willen daarom de reacties van de consumenten heel graag horen." Niet alle projecten die in het Masterplan staan, zijn uitge werkt. Het gaat in eerste instan tie om de plannen waar de ge meente zelf de belangrijkste verantwoordelijke partij is. Be langrijkste onderdeel is de bouw van een parkeergarage aan het Bleekveld, maar ook een parkeervoorziening op het Mo lenplein en een garage onder de Oostwal worden in het Master plan als mogelijkheden ge noemd. Andere projecten die de project groep heeft bekeken zijn de her inrichting van de pleinen (Grote Markt, Singelstraat, Damplein. Beestenmarkt. Vlasmarkt en Kolveniershof), een nieuwe in vulling van diverse winkelstra ten (waaronder de Korte Kerk straat en de Keizersdijk) en de hoek van de Dam en de Jacob Valckestraat. Voor de andere projecten in het Masterplan is de gemeente afhankelijk van anderen, vooral marktpartijen. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om het creëren van een winkel passage op" de plaats van de voormalige bioscoop, de 'revi talisering' van het Schutters hof, ontwikkeling van het Koepoortgebied tot uitgaans centrum en een nieuwe invul ling van de locaties van de voormalige olieopslag aan de A. Joachimikade en de hoek Zaag- molenstraat-J. A. van der Goes- kade. De projectgroep hoopt binnen enkele maanden het Project plan gereed te hebben. Bij het opstelling van de Voorjaarsno ta, die dient als voorbereiding op de begroting voor 2002, zal het college van burgemeester en wethouders naar eigen zeggen 'nadrukkelijk de mogelijkheid bekijken' om geld vrij te maken voor de uitvoering van de eerste projecten. YERSEKE - Het groot christe lijk Calvijnkoor uit Goes en het instrumentaal ensemble van het Calvijncollege geven vandaag, zaterdag, een adventsconcert in de hervormde kerk in Yerseke. Johan Baay, tenor, treedt op als solist en Jap Griep bespeelt het orgel. Ds. C. Oorschot houdt een appèlwoord en de opbrengst van de collecte komt ten goede aan de actie van Woord en Daad voor educatie van kinderen in zuidelijk Ethiopië. Het concert begint om 19.30 uur. OUD-VOSSEMEER - In.Oud-Vossemeer is vrijdagmiddag één van de koelcellen van een fruitopslag aan de Patrijzenweg uitgebrand. Het brandweerkorps van de ge meente Tholen kreeg rond vijf uur 's middags melding van de brand. Daarop rukten de blusgroepen van Tholen en Sint-Annaland met twee tankautospuiten uit. Tegen zes sen had de brandweer het vuur onder controle. Om goed te kunnen nagaan of er niet ergens nog wat nasmeulde, moest ongeveer zestig ton appels naar buiten worden ge reden. Daarmee is de brandweer, samen met de eigenaar van de opslag, tot 's avonds na tienen bezig geweest. De loods bestaat in totaal uit vier koelcellen. De brand beperkte zich tot één van die koelruimtes. Het is nog onduidelijk of het fruit in de overige drie cellen van de rook ontwikkeling te lijden heeft gehad. Ook is nog onduidelijk hoe het vuur is ontstaan. foto Wim van Vossen HEINKENSZAND - De ge meente Borsele houdt donder dag 21 december een bijeen komst over de Borsatlas in het gemeentehuis in Heinkenszand. Deze keer is de agrarische sector uitgenodigd om te praten over een ruimtelijke toekomstvisie voor de gemeente Borsele. De sectoren bouw en natuur en milieu kwamen daarover al eer der praten en het bedrijfsleven en de dorpsraden komen nog aan de beurt. De Borsatlas moet een ruimtelijke visie worden waarin ontwikkelingen zo goed mogelijk worden ingepast Za ken als glastuinbouw in de Quarlespolder, zeehavenindu strie in het Sloegebied, ecologi sche verbindingszones naar hot Veerse Meer en de Oosterschel- de, woningbouw, bedrijventer reinen, nieuwe economische dragers, landbouw en land schap, krijgen in de debatten uitgebreid aandacht. Over de ruimtelijke visie wil het Borsel- se gemeentebestuur eerst met iedereen praten voordat een richting op de kaart wordt uit gezet. Met de boeren spreekt het ge meentebestuur op 21 december vanaf 20.00 uur. Bestuurslid J. Kodde, van de ZLTO-raad Zee land houdt een inleiding, waar na enkele boeren uit Borsele hun visie zullen ontvouwen. gasdruk weer is hersteld, stroomt het gas vrij naar bui ten en kan er explosiegevaar ontstaan. Ab Kats, assistent districtsmanager bij Delta Nuts, beklemtoonde dat er geen paniek was bij Delta Nuts. „Want er was geen spra ke van een onveilige situatie." Rondvraag in Middelburg leerde dat de storing voor overlast zorgde. Werkster Paulie Wijkhuys was bezig in een huis in de Stadhuisstraat. „De kachel deed het niet. Toen de bewoner de geluidswagen hoorde, heeft hij de gaskranen dichtgedraaid." Meneer en mevrouw Van Hunnik uit de Penninghoek vonden het erg frisjes in hun huis.We hebben heteluchtkacheltjes gebruikt en de elektrische haard aange zet. Het vervelendste was dat ik me niet kon douchen met warm water", klaagde meneer Van Hunnik. Volgens woord voerder Arnold Parre van Del ta Nuts gaf de apparatuur er de brui aan. „Na elven hebben we de gasdruk langzaam opge voerd en rond twaalf uur was de situatie weer nol-maal." foto Ruben Oreel Een monteur van Delta Nuts zoekt de oorzaak van de problemen. zeelandhallen TEL. 0113-221020 FAX 0113-221536 m*^/\ Toegang: 10.00 rn-c N3 t Kind tot 12 jaar 5.-. VjUfcb «jKV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 55